Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

supina
1. čer 2010

Jsem vám chtěla napsat - máme 2 děti a nejsme svoji - od svatby mě odrazuje už jen to, že bych se jmenovala stejně jako tchýně.. 😝 😠 Teď mě zas dorazila. Mareček si přinesl lampičku a baterky, ať mu je do ní dá. Řekla jsem jí, že tam patří jiný, ale ona se musela ještě přeptat velkýho Máry - jako kdybych byla úplně blbá a mluvila z cesty..

brumdinka
1. čer 2010

supin - to neřeš 🙂 jinak se nemusíš jmenovat jako ona si klidně nech svoje jméno - já ze začátku taky nechtěla, ale pak mě holky tady přesvědčili, že tu budu dýl než ona s tímhle příjmením (aspon doufám) 😀

carculka
1. čer 2010

je tu,beeeeeeee ☹ 😝 😝

supina
1. čer 2010

nebeč, ona zas odejde 😉

carculka
1. čer 2010

jeste tu furt je!!!!!!!!

frisbee
1. čer 2010

carculka,vydrž.dneska jsem četla dobrej vtip:
Zeť se vrací domů z práce a před barákem vidí tchýni s koštětem a ptá se:
"Zametáte,nebo odlétáte???"

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

carculka
1. čer 2010

frisbee 😀 😀 😀 😀 😀

holky fakt jsem z ni hrozne psychicky kazdou navstevu vycerpana ☹ ale hrozne a dnes mi cpala snad tisickrat at prijedem v sobotu na den deti,chce se chlubit malou ja tam budu stat jak debil a ona zvatlat..ne nejedu
pak jsme zas s manzou pohadani,nevim kuli cemu..asi ma na nej naky vibrace..fakt uz nemuzu..furt mi neco cpe nuti,zas povidala jakoby malej-budem spolu spinkat a ja te budu hlidat a budem si zpivat az te teda ta mama taky pusti a nebude te furt hlidat

frisbee
1. čer 2010

carculka 😀 😵

ne,to je psychickej nátlak a vydírání,program určuješ ty,jim prostě nedochází,že méně je více..kdyby ubrala,ty bys měla větší snahu o dobrý vztah...zhluboka se nadechni a pusť ji chvilku z hlavy 😉

supina,já tě chápu s tím jménem,já se tak děsila,aby naše mladá nebyla podobná tchýni..si to představ ...držet v náručí naprostou kopii 😎 😀

carculka
1. čer 2010

fris..hrozna predstava 😀

to nejde jsem z ni vydeptana rekla mi to nejmin stokrat a nedokazala pochopit ze se mi tam nechce,pak ze proc tak jsem ji to rekla a nanovo..hrozny..jako presne mas pravdu,cim min je vic...a ja sem jeste takova kdyz me nekdo nuti delam opak

frisbee
1. čer 2010

carculka..já to stejný..už se do ničeho nenechám tlačit..ale jak to píšou v tom linku,nejsi povinná nic vysvětlovat,ani se obhajovat,stačí jasné ne,nehodí se mi to.Tečka.

Tak,jak to udělala sam,furt si klidně opakovala to svoje,a bylo 😀

carculka
1. čer 2010

frisbee..ja to opakuju ale ona si mysli ze me donuti..a nebo se nastve me to nerekne a postezuje si

carculka
1. čer 2010

joo a poplace

frisbee
1. čer 2010

no ale to už je její problém...tebe nemusí její manipulace zajímat.Vůbec nereaguj,nebude mít partnera na hádku.To dútě k ní jednou stejně bude chodit,ale ona tě musí akceptovat jako matku a jako manželku jejího syna. 😉

supina
2. čer 2010

Frisbee - dobrý s tou kopií 😀 😀
Carculka - to je přesný, já zas poslouchám: půjdeš se mnou ven, teda jestli tě mamka pustí (chodí s ní vždycky ven, nikdy jsem neřekla, že nemůže) Alespoň se na ní nemusím dívat. Ona neni zlá, přijde mi, že je prostě hloupá a ty její stupidní rejpance nesnáším.. A neboj, za chvíli bude mít malá období, že bude chtít jen tebe a nikoho jinýho - byla jsem škodolibá - uvnitř mě hrozně hřálo, když s ní nechtěl nkam jít, ani pochovat 😅 🤐

supina
2. čer 2010

Taky mě dostala tím, že když se narodila Ema, ani jednou nepřišla do nemocnice (nečekala jsem, že přijde za mnou, ale za malou) A pak, když jsme byly asi 2 dny doma, měla jsem pozvanou kamarádku a ona se u nás zjevila i s dcerou a vnučkou bez ohlášení. To mi přišlo hooodně neslušný. Samozřejmě jsem se bavila s kamarádkou (přece jí tam nenechám sedět, když jsem jí pozvala) a oni se urazily a prej když se s nima nikdo nebaví, jdou raději pryč 😵 (přítel si nerozumí se sestrou, tak se s nima ani nebavil) Nevím co čekaly - udělají přepadovku a my se z toho asi pos..

carculka
2. čer 2010

holky za to obdobi se modlim ,kdy prijde?proste skodolibe trosku,tch si mysli ze malej je jedno ze by byla s ni a ne se mnou

vcera se na babu i smala le byla jsem u ni a byla ve svym prostredi...a vetsinou jsem ji chovala 😀
tak jsem rekla ze mala u ni sama nebude dokud nebude chtit a neuvidim ze chce,ale doufam ze moc nebude..jinak mala je spolecenska ale je videt ze ch ji leze po chvili na nervy jak mne..treba u kamosky je v poho-hlidala ji kdyz jsem byla u dr,nebo s ni furt nekde chodime a s jejim malym...

holky taky me derou ty rypance

supona -presne...a me tim vzdy jeste vic nastve..jak se to snazi rikat jako malej..to co vi ze v nejblizsi dobe fakt nebude a mysli si ze me donuti
😝

tch jinak taky neni zla,ale neposloucha dela si to po svym,rvala by do maly snad knedliky v pul roce a parky a to potaji..proste dela si to jak pred triceti lety a to teda ne..a kdyz neco reknu tak za chviklju zacne mlit ty svy kravoviny na novo..hrozne me tzo vycerpava kazdy odpoledne s ni,jak mi furt neco nuti,cpe,presvedcuje ikdyz rikam ne a ne..a zas znova

jo to je mazec...jen at se urazi...a se segrou se nebavi?

my se svagrovou taky ne a tch o ni furt povida co ona a to a tamto a co si koupila ,kam jede-a u nas jsou to vyhozeny penize-jako by nam je snad davala bo co

carculka
2. čer 2010

a nebo kdyz uz se nastvu,jde si poplakat manzovi na rameno a postezovat

brumdinka
2. čer 2010

ahojte, carcul to chce klid jak psala fris - ta moje taky - příklad, přijdem od našich malej najedenej a jestli mu má přinést jídlo (to mi cpe neustále 😀) tak jí říkám ne, jedl, jíst už nebude, za 10 minut znova, zas jí opakuju ne, nakonec to přinesla až k nám Jiříkovi pod nos, tak jí říkám, fajn tak si to zas odneste - fakt jak do dubu 😀 tak už to tady nechala, samo to malej nejedl, snědl to až Jirka asi za 2 dny a to jen proto, že ho honila mlsná a už nevěděl co by 😀

takhle se ně na musí a je fakt, že od tý doby se jenom zeptá - třeba včera jestli mu má přinést jídlo, tak sem jí řekla ne, mám uvařeno a nazdar už neprudila - přitom vařim skoro denně, ale holt někdy je třeba jí to připomenout 😀

supina
2. čer 2010

Nebaví - ona je divná, je úplně někde jinde. Hned po porodu začla pracovat a máma jí hlídá malou. Chudák holčička ani nebude vědět, kdo je její máma.. Nemám si s ní co říct.. A taky ti říká, co dělal a jedl manžel ve věku holčičky? Já si nepamatuju, co dělal Mareček a to je mu 2 roky a 8m a ona si pamatuje, co bylo před 30ti lety - je prostě dokonalá. Jó slzy, to taky známe, ale přítel jí to bohužel žere. Takže už mu raději nic o ní neříkám, protože ho nechci stavět mezi nás.. 😖

brumdinka
2. čer 2010

supina - ty máš mojí švagrovou 😀 - u nás je to to samý, malá je neustále tady u tchýně a to i když jsou oba doma !! ted´mom.zas na 4 dny si jen tak jeli do Německa a tchýně hlídá 🙂 - mě by to bylo šumák, kdyby Jirka neustále neměl na talíři jak je hroznej a nemožnej a kdo ví co a jak sme furt ty nejhorší, ale bratříček se švagrovkou jsou nejlepší - přitom se ani o dítě pořádně nepostaraj 😢

carculka
2. čer 2010

holky moje svagrova chodi po vecerich,vyletech a dovolenych-vsude bez malyho,malej na hlidani kazdy vikend(ted uz jen ob,jelikoz ji sere ze tam vidi obcas malou),kazdy prazdniny,a jeste nekdy v tydnu..a do ted byla nezamestnana(malymu je sest),zivil ji milinec a zivi,shnal ji i supe job co by se libil kazdy..proste tch si myslela ze to budem delat stejne jak ona..jinak se svagrovou se nebavime,udelala nekolik podrazu

supina...jojo presne..a nebo prosimte co to je za kravinu,my jsme davali(nebo delali)to a to....proste mi leze na nervy..a horsi je ze manzel vzdy vedel ze je hodna a neni s ni k vydrzeni,ale jeho ted prestala prudit a prudi jen me a jemu breci..nikdy jsme se kuli ni nepohadali,vzdy byl na my strane a posl.dobou co ho neprudi,jsme se kuli ni pohadali kolikrat a nebo kuli tomu castejsimu vidani atd..vcera nevim jestli mu zas neco rekla nebo ne ale kdyz tu byla byl na me pekne kyselej az do vecera,ma na nej hrozny vibrace asi..nikdy nebyl mamanek a ted ji to zacina obcas taky zrat ...jako ja uz fakt nemuzu..on s ni ten cas netravi a nemusi ji rikat furt ne a ne a ne a dokola

supina
2. čer 2010

Taky to nechápu - nedala bych miminko z ruky - moje mamka hlídá, když potřebuju třeba k doktorovi, ale proč bych je měla dávat pryč, když nemusím? Ona si jela do Prahy na 4 dny, když byly malé asi 4 měsíce - to bych nepřežila! Mareček byl u našich max. dva dny a to proto, že jsme měli s přítelem střevní chřipku a nechtěli jsme, aby to chytil.
My se kvůli tchýni hádáme, jen když přítel vytáhne, že by u ní měl Mareček spát. Ale to má podle mě od ní.. Jinak on ví, že jí nemusím, on zas nemusí mýho tátu, tak si to navzájem tolerujeme 😀 Náš táta je totiž něco podobnýho, co ona, ale toho si usměrním, jí si moc netroufám kvůli příteli..

supina
2. čer 2010

Jo a když jsme jí oznámili, že budeme 4, tak mi řekla, že jsme mohli těch 5 měsíců počkat, abych nepřišla o mateřskou (do Marečkovo 3 let) Tak takhle jsem fakt neuvažovala - o Marečka jsme se snažili dlouho, tak jsme si dali náskok a byli jsme rádi, že se zadařilo skoro hned..

carculka
2. čer 2010

muj tatka je v oho,on ho ma rad..a ted mi rekl ze tak nic nerika kdyz jsou tu,ale ja mu rekla ze to je rozdil,ze s obema travim cas hlavne ja a s tatkou rada a ze i on s nim rad pokeca narozdil od svy matky,.

a ty tch pujcujes deti treba na odpo?
taky nevim proc bych malou mela davat hlidat kdyz to nepotrebuju,jsem rada s ni...nemam duvod ji nekam soupat byt na odpoledner zvlast kdyz je takhle mala

carculka
2. čer 2010

supina,ta je fakt blba..A je to snad vase vec

supina
2. čer 2010

No jak vždycky přijede v sobotu (jak jsem psala, že nikdy nevíme v kolik) tak si vezme jen Marečka a jde s ním za svojí mámou (ta bydlí koousek od nás) Nejdřív mi to hooodně vadilo, ale byla jsem zticha, ale jak říkám, jsem ráda, že jí nevidím a stejně je s ním venku max. hodinu. Ona ještě ke všemu strašně ječí a hubu nezavře, takže už mě z ní nejednou rozbolela hlava a to nekecám 😠

carculka
2. čer 2010

je to tch dela to sami,vcera me taak trestila hlava jak odjela..no ona by malou nejradsi na x hodin..a jak se u vas dlouho zdrzuje?no ji nestaci dve hodky ani tri 😝

sarax
2. čer 2010

😀 Holky, držím vám palce, já hlásím stále ticho po pěšině, taaaakže rok a několik měsíců ... jak jsem spala, tchýně má mimo doma se švagrovou, tak se kochá.. no, za 14 dní budopu mít manža i syn prostřední svátek, tak jsem zvědavá, jeslti se ozve, nebo zase jako celý rok nic. JInak se dělali oslavy na všechno 5 let v kuse. Je to kráva, já už bych ji ani vidět nechtěla, já už bych ani ze slušnosti na ni milá nebyla, bych se jinak ze sebe pozvracela, překročila všechny meze, zpátky to už nepujde, to si měla rozmyslet dřív... a prázdniny už máme taky naplánovaný, ale jak říká manža, ona by se stejně neozvala, bude mít na chatě přeci miminko....
Kočky, držte seeeeee 😀

sarax
2. čer 2010

ne spala 😀 - psala 😀

supina
2. čer 2010

je u nás tak hodinu, jak je teď teplo, tak i dýl 🙄 Sarax, tak to je jak u nás, skorošvagrová u ní taky bydlí i s mimčem, akorát skorotch. by nejraději všechna vnoučata - je to superžena, která všechno zvládne, všechno ví a všechno zařídí 😉 😵