Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

mataharyy
27. pro 2010

@simicak Manžel zedničí, jako jeden z mála co na to má výučák 😀 Ale i tak, kdyby nejezdil přes týden pryč, tak má almužnu jen o málo větší než je moje mateřská 🙄 Ale fakt v současné době si asi nepomůžeme nikde a zase všechno riskovat, kdyby šlo jen o nás, tak možná, ale s dětma... 😖 Jináč má tchýně hlídat nebude 😝 A teď mi zas přizvedla mandle... Minulej tejden volala že tam přišel nějakej dopis, tak že ho ve středu přiveze (když nemohla přijet když jsme jí zvali), manžel řek že teda přijede on s Adriánem, tak jsem řekla že ne, pač jsem jí upozorňovala že k nim nepojedeme, tak jí manžel teď volal že jí zveme na tu středu a co ta paní udělá, oznámí že přijede zítra v jednu a kolem čtvrté odjede... Prostě všdchno jen aby to nebylo tak jak naplánuju já... Je horší jak malé dítě, musí být po jejím a všichni se postavte na hlavu 😝

mataharyy
27. pro 2010

@indiankat Já chápu že je nutné reformovat a šetřit, ale teda jsem sama zvědavá co se po novém roce bude dít... 🤐
@simicak Jo takové začátky jsou náhodu prima, měli jsme to dost podobné, když jsme zjistili na kolik způsobů se dají dělat těstoviny do polévky 😀 A bylo to supr, takové svobodné... Je teda fakt že jsem nebyla těhu a byla jsem v místě kde jsem to znala 😀

indiankat
27. pro 2010

@mataharyy kliiiiiiiiiiid 😀 kdyz se Eli narodil, porad zkucela (tchne) ze ho nevidela a bla bla bla, ja rekla ze tam nepujde kdyz mi tchne nadava (a svagrova jakbysmet). tak kdyz jsem rekla at prijdou oni k nam, tak rekla, ze ona je stara (45 let) takze ona nikam jezdit nebude (ma to 500m od prace) at Eliho priveze manzel k nim, pak rekla ze prijede, nikdy neprisla. jen vzdycky menila termin ve ktery jsme ji pozvali. pak meli prijit a manzelovi rekla, ze by strasne rada, ale ze musi do nemocnice, manzel zjistil, ze jela nakupovat do polska zadna nemocnice 😀
@simicak tak to jste si dost uzili co?

indiankat
27. pro 2010

@mataharyy no my mame takovych splatek, ze nevim jak to zvladnem vsechno ☹ uz ted nezvladamem, co teprve pak

mataharyy
27. pro 2010

@indiankat Já jsem klidná, jen mě ten její přístum leze krkem, prostě se mi snaží dokázat že jsem průhledná, či co... Nebo že jí nebudu "rozkazovat"... Vše jen aby nebylo něco tak jak říkám... Fakt jak umíněné děcko... Zajímalo by mě zda by to spravilo pár facek... 😀 Jináč jako babička je v pohodě i když nesouhlasím s tím že pořád nosí sladkosti a dává peníze pro malého, ale tak to tu prostě asi funguje tak čert to vem, jen prostě by byla nejraději kdybych neexistovala, jako porodila a odevzdala, nebo nevím jak si to představuje 😅 😀

indiankat
27. pro 2010

@mataharyy no kdyz jsme se prestehovali, volala mi a rikala, "ten muj mamanek by byl radsi s maminkou vid ha ha ha, ono se mu styska a nechce od maminky vid? " manzel ji to ze srandy, az z ironie prede mnou do telefonu rekla ona mi hned volala aby mi ukazala, tak rikam, ze asi nerozumela srande. ona mi taky porad dokazuje ze je vic, jeden den tutu nunu na me a druhy den pise manzelovi co to ma za manzelku, ted uz ji asi mesic neberu telefony...

mataharyy
27. pro 2010

@indiankat Mě pro jistotu volá strašně málo, když je doma manžel tak vůbec protože ví že se s ní patlat nebudu, kdežto on v zájmu rodinného klidu jí do háje tak často nepošle (což zas chápu, furt je to jeho matka, což je fakt kterej se asi jen tak nezmění). Ale manžel jde desátého do práce a vše se vrátí do starejch kolejí. Teď jen řeším dilema že až se vrátím z porodnice (po dobu co tam budu bude hlídat sousedka-kamarádka a manžel) tak bych ráda aby minimálně deset dní nikdo nepřišel (nemyslím jen tchýni, ale všechny), jenže jak jí to říct, když si udělá zas co bude chtít...? Po těch deseti dnech už se nějak sžijeme a aklimatizujeme a i mimčo už bude "odolnější" ale do té doby... 😒
No se splátkama je to děs, manžel je teď delší dobu na neschopence a přišlo o polovinu méně peněz než jsme čekali a jsem solidně v kopru, po novém roce začínáme s ozdravou domácích financí a jsem zvědavá jak dlouho se z toh budeme hrabat 🙄

indiankat
27. pro 2010

@mataharyy no me driv volala klidne 10x za dopoledne....
a rict ze chcete klid, je to blbe, ale tohle bude na manzelovi aby Tva slova obhajil.... ☹ resili jsme stejny problem, neboj....a z toh vzniknul boj na pul roku prave
o penezich mi nemluv radsi, snazime se ted marne prodat auto abychom aspon doplatili leasing a koupili nejake malicke auti....jsme v kasi total 😲

mataharyy
27. pro 2010

@indiankat Já ho cháu, nechce se s ní hádat za jedno je to jeho matka, za druhé jí zná... Ale jináč stojí za mnou, jen teď už bych řekla že je toho na něj moc, už je dlouho doma a "moc" s ní komunikuje, tak chce mít asi klid, až půjde zas do práce tak to bude jiné 😎
S těma prachama neboj, to je asi vždy nějaký čas kdy to stojí za ... to probíhá momentálně u nás a pak se to "nějak" vyřeší, jen teda chápu zatím ať hledáme jak hledáme to řešení se nenachází, tak doufám že až začnou chodit normálně peníze tak to nějak zvládneme... Momentálně nám z banky jen chodí že neodešla platba za hypo atd... 😖

indiankat
27. pro 2010

@mataharyy jj upominky o tech mi radsi nerikej 😲
a je mi jasne ze je toho na nej moc, ten muj, ten byl na prasky skoro,ona tchyne se svagrovou na nej delali takovej natlak, ze by to nevydrzel ani slon 😖 ale myslela jsem to tak, ze tech deset dni bude muset uhajit on kdyz si tchyne dela co chce

mataharyy
27. pro 2010

@indiankat To si uhájím i sama, jemu oznámím že to tak prostě chci a jí pošlu a když se doklepe, tak přísahám bohu už ji nechám stát venku před dveřma... 😝 A následky mi v tu chvíli budou ukradené 😎

indiankat
27. pro 2010

@mataharyy tak to joooo !!!
no ja nedavno nechala stat tady prede dverma svagrovou s jejim manzelem, byl tady tchan(tchan mi nevadi) protoze jeli okolo na Slovesko se svagrovou a jejim manzelem a svygrova ze nahoru nejde (ona rekla ze neprekorcim prah u nich - bydli u tchyne, a ja rekla ze teda ona neprekorci prah u nas), a asi po pul hodiny najednou stali mezi dverma, volali na Nelinku a teticka jim dala Eliho do ruky, tak jsem tam napochodovala, Eliho jim beze slov vzala a nechala jsme je tam stat 😀

mataharyy
27. pro 2010

@indiankat 😀 😀 Jééé 😀 😀 No já to ještě nudělala, přijde mi to blbé, ale když jsem po porodu u Adriána se pohádala se svou rodinou, jen proto že ze mě dělali vola, tak opravdu nevidím důvod proč to na rovinu nepořešit i s "cizí" rodinou... Prostě buď mě bude respektovat jako svéprávného člověka, matku mejch vlastních dětí a manželku svého syna, nebo to prostě chtě nechtě dříve nebo později dopadne tak že se pošlem do háje... V létě už jsem se ohradila, zjistila jsem že je to opojnej pocit "volně dýchat" a že to spoustu věcí pořešilo, pak se mi dokonce omlouvala, k mé vlastní smůle jí to moc dlouho nevydrželo, ale vím že to jde, tak to začnu v případě potřeby provádět častěji 😝 😀 😀

indiankat
27. pro 2010

@mataharyy presne jak rikas, je to uzasny volne dychat, oni me jen dusili.... svagrova nema deti /je ji 22, ma 40leteho turka a necha se zivit maminkou!!!)a naplivala toho na me nejvic, jaka jsem pic..,krava, ze manzel je chudak, ze ja jsem neschopna manzelka, ze si mel najit jinou ktera by ho milovala a starala se o nej, ze Eliasek ma prelezlou hlavicku, ze je poskrabanej vecne osypanej apod... a ze jestli u nich prekrocim prah, tak me vynese v zubech a rekne mi vsechno do oci... napsala manzelovi mail ve ktere m to vsechno pise s takovem tonu, ze vlastne manzela lituje, ne jako utok... proste hrala na city... a takoveho cloveka uz si domu nepostim, takhle mi nikdo neublizil nikdy...

mataharyy
27. pro 2010

@indiankat Tak to bych jí nepustila ani na mezipatro, pač bych jí musela srazit ze schodů 😝 Ale přesně takové ... dělají v rodině největší zlo, zvlášť jestli na ní tchýně nějak dá... 😖 Je to bludnej kruh, každej jsme nějakej a nemůžeme se všem zavděčit, ale proč se alespoň neřídějí heslem ží a nech žít... To by hned bylo na světě krásně... Někdy si říkám že tchýni všechno normálně naperu před všema a třeba se to zlepší, ale na druhou stranu vím že ona by pak vše otočila ve svůj prospěch a já bych zas byla za krávu (pravda hůř už na tom být nemůžu 😀 ) ale tak nějak nemá to asi řešení... Vše co udělám zabere na pár dní a pak přesně jak říkáš citovka na manžela, omluva a jedeme na novo ☹ Kdybych jí alespoň něco udělala, že bych si za to mohla sama, ale jediné čím jsem se provinila je že jsem si vzala jejího syna a chci se o naše děti starat tak jak uznáme za vhodné a bez jejích mouder a vtírání 🙄

indiankat
27. pro 2010

@mataharyy no u svagrove jde o to, ze se boji aby rodice nedejboze nedali neco jejimu brachovi(nam) a ne ji, rika ze mi mame vse - byt, auto, deto a ona nema nic, ale to ze mame hypoteku, leasing a plno dalsich splatek a uz nevidi, a ona je hrozna intrikanka a lharka, stejne jako jeji mama - tchyne moje a babka - mama tchyne- prede vsema si hrajou na hrozny samaritanky a ve skutecnosti jsou prolhany...manzel byl z toho hotovej, mel hrozny detstvi a svym zbusobem asi cekal, ze jednou za zivot ho snad jednou rodice za neco pochvali nebo ukazou milou tvar, ale zazil jen zlo. a ted se dozvedel, ze mama podvadela tatu uz kdyz byl maly a ze jeji udajny kamarad je vlastne jeji milenec (byl i na nasi svatbe), takze uz otevrel snad oci a vidi jaka ona je... teda ne ze by se i nejak extra zastaval to ne...ale bylo mu to lito vsechny ty hadky...
a pravidlo zij a nech zit taky nechapu proc se tim nekdo neridi. navic nechapu, proc svagrova tak stoji o moje deti kdyz me nesnasi??? bracha taky ceka rodinu a ja se nesnesu s jeho manzelkou ani s nim (muj bracha zas sproste a v podstate i lehce fyzicky napadl meho manzela, takze se nebavime uz rok) a po jejich diteti fakt nedouzim a uz vubec bych se toho ditete nijak nedomahala??!!!!!

mataharyy
27. pro 2010

@indiankat To je psycho boj, jde jí o to aby ti ukázala že tvé vlastní děti jí dají přednost... Mám s tím vlastní zkušenost, jak to funguje... je to takové kdo z koho kde se dítě užívá jako velmi účinná zbraň proti někomu druhému 😢 No a pokud je tchýně takováhle tak se nedivím že manžel jako by stále "hledá" tu vlídnost, je to blok z dětství, můj brácha to měl taky a strašně dlouho... no čím víc se snažil tím hůř mu bylo 😖

indiankat
27. pro 2010

@mataharyy no nastesti tchyne moc nema moznost deti jako zbran pouzit, Nelinka k nim nejezdi co jsme pryc z mesta a ona jen slibuje...

mataharyy
28. pro 2010

@indiankat Tak to je ta lepší varianta 😉 Moje tchýně hlídat nikdy nebude, děti k ní jezdit bez dozoru nebudou, nejen kvůli tomu jaká je ale hlavně proto že tchán je agresivní alkoholik primitiv a já nedopustím aby jednou ve svém záchvatě dětem něco udělal, ale jen jednou zjistím že nějak štvala děti proti nám, nebo před nima o nás mluvila špatně tak baba poletí komínem i s koštětem 😀 Já si jako dítě pamatuju jaké to bylo když nám ze všech stran někdo tlačil do kebule jací jsou naši a rozhodně to u svejch dětí nehodlám dovolit... 😝

carculka
29. pro 2010

holky ja ted rikam manzovi-ze jsme pozvani na jednu luxusni otviracku,ze bych chtela jit,pokud domluvim hlidani a on zacal propagovat tch 😝 😝 ze pry na noc by se nic nestalo 😝 no to urcite..rikam ze ne,ze je stara a ikdyby mala spala ebudu to riskovat ani v tu noc ze se muze neco stat...a ze by prosmejdila skrine 😝 😝 😝 takze jsem rekla ze budu radsi trcet doma...ale nejak to zamluvil tak myslim ze pokud bude jine hlidani ze pujdem

indiankat
29. pro 2010

@carculka oooo jeje 😀 😝 tak muj manzel nastesti je v tomhle soudnej, jedeme ted na par dni k nasim (stejne mesto co tchyne) a na Silvestra bude hlidat moje mamka a k tchyni me nenuti 😀 sama jsem rikala ze se jen sejdem nekde s tchanem. jestli ho dostanem do cukrarny. k nim nejdu 😖

carculka
29. pro 2010

@indiankat jooo tak on to zatim taky nenuti,ale uz ma ty naznaky ze by ji malou sveril... 😠 😠 😠

monikahoff
29. pro 2010

Tak moje tchyně tady byla po narození Tomáška každý den...., ale teď?! Je strašně zaneprázdněná....!!! Ale mluví do všeho. No nic. Nevim proč, ale musela jsem to napsat!

agenturaberuska
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mataharyy
30. pro 2010

@monikahoff a jak se ti podařilo docílit toho že jí přestalo bavit lézt k vám každej den? Nebo to jen tak přišlo samo 😕

monikahoff
30. pro 2010

@mataharyy Přišlo to samo. Ale myslím si (zpětně), že to bylo v době, kdy jsem přestala kojit a ona si uvědomila, že bych ty její rady nemusela poslouchat a Tomáška jí sbalit a ať si ho má! Jelikož mi nikdy nehlídala, tak si myslim, že ani nemá zájem. Ona jen radí a tím mě prudí. Tak asi tak. A hlavně jsem z ní nervní, Tomík to vycítí a je protivnej. Chudák malej, zase to odnesl, ale já si nemohla pomoct.

mataharyy
30. pro 2010

@monikahoff Aha, tak tam bych to viděla na trochu opačný problém, tchýně chce ho mít, nejlépe pořád, nebo alespoň tak mi to připadá... Jináč taky pořád vede moudré rady, jenže už jsem jí u prvního jasně naznačila že až budu stát o radu řeknu si, tak doufám že si to bude i teď pamatovat 😅 Jedno je fakt, možná že kdybych jí ho na pár dní nechala, tak jí omrzí, ale to rozhodně neudělám, když pominu jaká je, tak mám fakt strach z tchána, člověk neví dne ani hodiny kdy mu rupne v bedně a začne mlátit tchýni a i kdyby se dětí nedotknul, tak si rozhodně nezasloužejí být u toho 🙄

monikahoff
30. pro 2010

@mataharyy Mě to taky dost trápilo. Ale ono se to radí. Dávala jsem jí ho doma....pořád jsem jí měla na očích. Takže jsem stejně nic neudělala, protože jsem každých deset minut chodila jakoby okolo. Tomášek si při ní rosekl čelo, boule nepočítám, takže manžel pochopil a ani sám nechce, aby se jeho zlatíčku něco stalo. Tu jizvu má do dneška. Chápu to s tchánem. Ale to snad musí pochopit i ona. Možná proto se na něj upíná. Ale já to znám. Tchán s tchýní nekomunikuje, Tomášek je pojítko. Ale já jim řekla, ať si pořídí psa nebo adoptují či pořídí své dítě. Tohle je moje. A je klid.

mataharyy
30. pro 2010

@monikahoff Ne upíná se k malému proto že ex švagrová znemožnila kontakt s jejich prvním vnukem, což chápu, ale přesně jak říkáš pokud tak touží po tom někoho komandovat a tvořit k obrazu svému nechť si pořídí vlastní "cvičenou opičku" a nedělá to mě a mejm dětem. Víš smutné je to že ona to nepochopí, kolik let se od něj nechává terorizovat a mlátit... a tváří se že je to v pořádku, teda stěžuje si že je to .... ale nic nedělá a já do toho prostě své děti nepošlu, já vyrůstala na "bojovém poli" takže vím jak to dítě snáší... Navíc ona už taky ztrácí "rozum" minule si u nás stěžovala že nějaká kráva šla v deset hodin dopoledne po cestě s děckem na odstrkovadle a že dítě pištělo a odstrkovadlo bylo hlučné... Prostě už je to starší paní a dle mého neustojí takové dítě, nemám v ní důvěru, vážně si nedovedu představit že bych měla být klidná když by byl s ní a nedej bože ještě u nich... 😅

monikahoff
30. pro 2010

@mataharyy Tak to chápu. Já nesnášim ani když někdo zvedne hlas. A mám dojem, že Tomík je taky citlivej. Tak já bych jí dítě taky nesvěřila. Těžko se radí, když v tu situaci člověk nazažije. Jsi asi ve velkým tlaku. Je vidět, že s ní soucítíš, ale děláš dobře, že dítě do toho netaháš. Jednala bych stejně. Jdete někam na Silvestra?