Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

smoby
11. únor 2011

@kmotrice 😀 tak to taky znám , když nám hlídala syna a my byli v makru, tak hledala piškoty v ložnici a v koupelně! a ještě je tak blbá, že to přiznala. 😝

mataharyy
11. únor 2011

@smoby 😀 😀 No to je důkaz toho že jak člověk stárne tak blbne... 😀

smoby
11. únor 2011

@mataharyy já doufám, že v 50ti ještě budu trošku fit! 😀 věkem to asi nebude.... 😉

mataharyy
11. únor 2011

@smoby No těžko říct, ale tedy taky doufám že v padesáti nebudu hledat léky na tlak s krumpáčem v ruce po zahradě... 😀

kmotrice
11. únor 2011

@smisek2011 škoda že vyměnit nelze.

ija1
11. únor 2011

@mataharyy - dekuju za podporu, je to desne tezky, pac manzel sice ji jako neco rekne, ale neni to dostatecne asi durazne............
a kamoska mi tvrdi ze ma moralni pravo ji vidat kazdy tyden..............
tak nevim, zmitam se v tom ze kazdy tyden ji fakt nemusim videt, navic mame s malou ruzny aktivity, vychazky a tak, a nechci se desit kazdyho tydne kdy zase prijde otravovat...............
ona je takovej ten typ , podej prst, snim celou ruku..................................
ted ji manzel rekl ze teda by mohla chodit na 2 hodky........... ale ja uz nevim, nemam na ni uz silu, tak asi nebudu na otazky ohledne zastaveni, nejakou dobu odpovidat................

mataharyy
11. únor 2011

@ija1 tak o morálním právu by mi mohl někdo něco říct a pošlu ho i s právem a tchýní k šípku 😉 Já mám taky, a nejen, morální právo prožít svůj život v klidu... Kde je její morálka když o mě prohlašuje že jsem kurva?? A kdo ví čí je syn, když není tatínkovi podobnej a druhý jem si pořídila jen proto abych si jejího syna pojistila, případně když o mě všude vykládá jak jsem neschopná jako člověk, jako manželka a jako matka...? By mi mohl někdo tímto směrem něco říct a letěl by okne 🙄 No a ujišťuji tě že kdybych jí měla vidět co týden, tak do měsíce jsem mrtvá... Mám to nastavené tak že může chodit jen když je doma manžel (sama už jí prostě nevydejchám), což je jen o víkendech a ne každý víkend protože jako rodina pro sebe máme jen ty víkendy, takže tak jednou za čtrnáct dní (v kratším intervalu ani náhodou!!) a protože po tomto týdnu jsem nějak KO, tak jen co manžel dorazil dnes domu, tak jsem mu říkala že až mu zítra bude volat matinka (jako že na 99% bude) tak že tento víkend jí vidět rozhodně nechci a že pokud, tak příští týden a to v sobotu protože na neděli už máme jiný program... No a jestli bude mít ctěná paní něco proti tak si může trhnout a nemusí chodit vůbec, případně až další víkend a zas v sobotu, v neděli je prodleva mezi autobusama moc velká, dost na tom že i tak tu vždy bývá minimálně čtyři hodiny, za které já nevím co si s ní povídat, manžel taky ne, takže já sedím někde manža někde a tchýně pouští moudra a chvílema si hraje s mládětem... Prostě "výborná" návštěva... a protože už k ní mám averzní vztah tak takovou návštěvu týden rozdýchávám a pak se týden připravuji na tu další návštěvu, takže kratší interval než 14 dní bych prostě nepřežila 😀

ija1
11. únor 2011

@mataharyy - ja vim, ona ta ma kamoska to mysli dobre, jen proste nemusi byt v me situaci......a o moralnich pravech, trosku to asi hazi na moje povolani, tak proto asi tenhle obrat.........pac paragrafy jsou muj denni chleba.........
jako vis co, ona zase takhle sprosta neni, je mi jasny ze me urcite drbe s babama, ale urcite neni jako sprosta, ona je proste jen vlezla........... dycky se u maly chova jak total posahana, a to jeji pitvoreni me fakt toci..........
mas dobry ze jen o vikendech...a to jeste obcas, pac ona je v duchodu a navic manzel chodi na odpoledni ,takze kdyby chodila if je manztel doma, tak ji tu fakt budu mit nasackovanou porad................
protste kdyby tak porad nevyzvidala, a nevyptavala se, a porad se nedelala jak je uzasna babicka a tak................. byla by proste v klidu jako tchan, tak bych byla radsi, ja vim ze to mam asi mnohem mensi trapeni nez ty, ale proste me to mrzi a kolikrat tu vecer sedim a rikam si co delam blbe, ze ona zneuziva toho ze jsem pitomec a neposlu ji rovnou nekam,...........
tenhgle tyden ze zase malou dlouho nevidela, a ja ze tu nebyla 10 dni, a ona ze to ne, ze 14 a ze to je moc, pritom tu nebyla 12 dni.......... no ale takovy pindy, jsem se jen usklibla................kdybych mela tu silu ji poslat nekam..........

mataharyy
11. únor 2011

@ija1 No má tchýně je taky v důchodu a kdyby mohla tak si sem chodí kdy chce jak chce, ale já z každé její návštěvy byla tak na dně, že jsem prostě řekla dost, manžel to toleruje, pač když měl poslouchat mé nářky po každé takové její návštěvě, tak uznal že tak to dál nejde... Navíc před ním si ona tolik nedovolí, když bych byla doma sama tak je to stokrát horší... Navíc on ví co je za člověka a když i kamarádi začli před ním říkat co o mě všude trousí, tak mu naplno došlo že je falešná jak pětka 😎 O to je to u nás jednoduší... Hele mě to taky strašně dlouho trvalo než jsem se prvně ohradila a pak jsem zjistila že to vlastně není tak těžké a strašně mi to pomohlo... Protože já se jí celou dobu bála a jak jsem překročila vlastní stín a ona zjistila že si věčně po hlavě skákat nenechám, tak se lekla že když se zabejčím tak malého neuvidí (jako to udělala ex švagrová) a najednou to šlo i jinak, sice mě pomlouvá stejně, ale předemnou a před manželem už si dává sakra pozor 😉

ija1
11. únor 2011

@mataharyy - no prave ze ja uz z jeji pritomnosti jsem taky cela vyvedena, tak pak si manzel vyslechne horu reci a pripominek, ze uz proste ho to nebavi..........., vis co v Praze se moc nedozvim co o me kde trousi....... tak to neresim......
tak jako ja nechci aby ji nevidala, spis bych radsi kdyby se zklidnila a chodila tak jednou za 2-3 tydny.......... a nepacila uplne vsechno z manzela, oni byli tak asi zvykli ale me to fakt docela vadi, kdyz vsechno z nej taha..................
mmch dela to uz deset let, po 8,5 jsem se ozvala...........sice se to na chvili zklidnilo ale s narozenim male je to zase desny.......

mataharyy
12. únor 2011

@ija1 Tak to musíš říct jí nebo manželovi, nebo lépe oboum, nic jiného ti stejně nezůstane 😉 Protože pokud budeš jen tiše sedět nic se nezmění, leda k horšímu protože bude počítat s tím že držíš pusu a krok...

ija1
12. únor 2011

@mataharyy - kupodivu se stal zazrak, manzel dneska rekl ze ji mam dat posledni sanci....... tak jsem rekla ze jo, ale s tzim ze on da tedka do konce unora pauzu me, tak jsme se dohodli ze do konce unora sem nepujde................
ze od brezna to zkusime a if zase toho zneuzije, tak budem proste jednou za 2-3 tydny jezdit k nim, na 3 hodky a tak....
ale uz drzet pusu nebudu, dekuju ti za podporu...........ono je to desne tezky pac lidi v mem okoli na me koukaji jako ze ja jsem ta kdo ma problem............ a manzel jako chape, a stoji za mnou, jenze je takovej dobrak ze ji nic nerekne pac ona je jak chudacek ukrivdenej........... a ja jsem ta spatna..............
a ma nej kamoska zacne o moralnich pravech, ale ja ji jako chapu, asi jako nezaujatej bez ditete bych si taky rikala to stejny, ale ono kdyz to pak clovek fakt musi resit, tak nepomuze nazor od nikoho jinyho nez od tech, co si tim prosli....takze to te kamaradce nezazlivam, ale spis ji to vysvetluju........

mataharyy
12. únor 2011

@ija1 Můj manžel je v tomto celkem v pohodě, například ví že nenávidím když někdo na děti šislá atp. a on to taky nemá rád, tak je za to peskoval on a já už nemusela říct nic. No a když mi tchýně jednou do telefonu řekla že jsem vlastně naprosto neschopná a já se ohradila, tak hned že mě určitě navedl manžel, tak jsem oznámila že nepotřebuji aby mi někdo něco přikazoval a že ona je jediná kdo to ještě nepochopil, že mám vlstní hlavu po které si nenechám skákat a to byl obrat, pak mi dva dny volala a omlouvala se že ona to tak nemyslela a blablabla 😎 Od té doby si fakt dává pozor aby neřekla něco co by mě mohlo odstartovat, ale po vesnici a známejch mě pomlouvá pořád 😀

veveruse
15. únor 2011

Nedá mi to a musím napsat svojí poslední zkušenost s tchýní. Byla tu v sobotu a ještě teď jsem z toho vyklepaná. Jako obvykle zase kritika - "kočárek máte moc široký, já jsem u nás ve městě viděla užší" (no nevím, když máme dvojčata, tak asi bude vždycky širší a pochybuju, že lítala po městě s metrem), "a proč S. nechceš ke mně, ty jsi hrozná" (takle mluví na roční dítě! a zase si myslela, že jak řekne, tak dcera jí poslechne a bude s ní sedět celou návštěvu na gauči!) "a ty sis koupila novou kytku, vy pořád jen utrácíte" (sakra, kytka za 50 korun!!, no a její peníze to nejsou) "a proč už nemají pribiňáky? Tím bílým jogurtem je jen šidíš, chudáčci" (po miliontý jí můžu říkat, že dcera je alergik a že jsem vůbec ráda, že už zvládne bílý jogurt a vůbec nestojím o to jí přivodit břichabol a blití pribiňákem). Prostě ne, je to pořád dokola! Vím, že někdy jsou to pitomosti, který by se daly pustit z hlavy, ale je to pořád a pořád a už to přetéká.
No, ale hlavně se chci dostat k tomu proč píšu. Tchýně se najednou zvedla a že si jde umýt ruce. Já jsem přebalovala dceru v pokoji. Slyším jak v koupelně teče voda. Pak nic. A najednou úplně charakteristickej zvuk otvíranýho šuplíku u naší koupelnový skřínky. On jde totiž trochu ztuha, dře o zrcadlo. Ona prostě šmejdila v koupelně v šuplíkách!!!! No zůstala jsem úplně paf. Nemohla jsem věřit, že by někdo byl tak drzej. Tchýně se pak vrátila a jako že nic. Byla jsem z toho úplně vedle. Přiznám se, že jsem blbá a nic jsem jí neřekla. Teď mě to strašně štve, ale vůbec jsem nevěděla jak a říkala jsem si, že to snad není možný. Ale vlastně je, ten zvuk prostě znám a s ničím jsem si ho nespletla. Příteli jsem zatím taky nic neřekla, tuším, že by mi to nevěřil a jen bychom se kvůli babě zhádali. Tohle si prostě budu muset vyřídit sama. Máte někdo podobnou zkušenost s takovou tchýní? Jak jste to nebo jak byste to řešily? Díky

anetka1701
15. únor 2011

@veveruse: já bych hlavně s řevem naběhla do tý koupelny a přistihla jí "při činu"... Tohle je fakt nechutná drzost a prostě se to nedělá! Takhle zpětně už to bohužel moc kvalitně řešit nejde - leda na ní něco při další návštěvě "narafičit" a udeřit připravená potom - na druhou stranu, bys pak klesla na její úroveň a to bych neřekla, že je příliš vhodný řešení...

veveruse
15. únor 2011

@anetka1701 Taky mě to napadlo, že bych se na ní na příští návštěvu připravila. Ale jak píšeš - je to pod úroveň. Snad až zase bude šmejdit (myslím, že když už se jí to takle jednou povedlo, že toho nenechá), tak být už připravená, veškerý ohledy stranou a vyrazit na ní. Sice tuším, že si vymyslí, že něco hledá a nutně potřebuje (např. tampony), ale snad jí aspoň pořádně naštvu a na chvilku se stáhne. Jak mě to ale pořád štve...

svetluska.l
15. únor 2011

Ahoj holky, ctu vas od zacatku, zatim mi to jeste dost trva,prece jen stranek plno a se zajmem sleduji,jak se to u vas vyviji...priznam ze i nekterych vasich tchyni mi vstavaji vlasy hruzou...moje tchyne taky nic extra..manzel s ni nemluvi/vlastni mamou/, druhy syn taky jen nucene, takze vlastne hlavne ja a kvuli malemu,ma ji rad....neprovadi hrozne veci jako nektere vase, i kdyz nabizeni vhodnejsi partnerky memu manzelovi jsme uz taky zazila🙂 Syna s esnazi krmit zdrave,blbne s nim, vola, ale jak pisete...porad ho chce hlidat sama, at je u ni pres noc,ze ho veztme nekam sama autem, nebo vlete k mori...synovi budou 3 a ja silim strachy kdyz s ni je jen chvili na ospoledne☹ Porad mi rika,ze vychovala prece 2 deti a uplne sama,ze jeji manzel byl casto ve svete, nemela zadnou babicku co by ji pomohla...jenze pak jde pres 4 proudou silnici a dvoje koleje tramvajovy na CERVENOU s kocarem!!! Svagrovci ji malou nepujcuji,prej ji videli,jak jede s kocarem prostredkem silnice...tak ja se snazim odolavat natlaku,ale jednou urco podlehnu, nemuzu odolavat do nekonecna..ke vsemu malej je docela divokej...mam strach,ze s eneco stane.Manzel malyho pujcovat nechce, bpji se,ze se mu za hlidani neco stane,ale mne je ji zase na druhou stranu lito..u my mamky je casto...ale tam to zna,ma tam svou postylku,svy veci, proste mame verim vic,klasika....
Tak sem si jen postezovala...je to detail proti hruzam co tady ctu...ona je jinak k malymu moc hodna,ma opravdu zajem a ma ho rada...takze fakt nic desnyho.

PS: Jen pro ty kocky, co tu psaly, ze tchan je alkoholik... http://www.novinky.cz/krimi/225274-deda-nechal-...
Takovejm bych nepujcila ani zvire, natoz deti!

mataharyy
15. únor 2011

@veveruse Teď už je asi pozdě, jenže dobrá reakce vždy přijde až pozdě. Měla jsi se jí po návratu z koupelny před všema s klidem zeptat zda v šuplíku našla to co hledala 😎 Jináč jedna známá měla s tímto problém a jednoho dne se rozhodla takhle tchýni proškolit... Řekla manželovi aby se nelekal až otevře skříň a když přišla tchýně, tvářila se jako by nic, normální návštěva, do okamžiku kdy jim tchýně šla prolustrovat skříň a objevila tam obrovskej vibrátor z nějakejch žertovnejch potřeb... No co následovalo si jen představuju, pač kamarádka híkala při vyprávění smíchy, protože tchýně se vrátila rudá jak rak neřekla ani slovo a její syn tomu nakonec nasadil korunu, když se jí zeptal co se jí stalo, ona odpípla nic, on odešel pak se vrátil a řekl jo tak, no to je moje 😀 😀 Prý to zabralo a v životě už jim do věcí nelezla 😎
@svetluska.l No já nevím, ale asi bych se bála když její vlastní děti s ní nemluví a její syn nechce aby hlídala... 😅 Má tchýně má malého taky ráda, ale hlídat nikdy sama nebude 😉

svetluska.l
15. únor 2011

@mataharyy No..ja prave doufam,ze budu odolavat tak dlouho,az bude malemu tak 5 nebo 6 a uz se ohlida jakztakz sam... i kdyz az se narodi druhej prcek,je mi jasny,ze natlak bude vetsi a mozna i mensi moje odolnost🙂Ted pujcuji kdyz je v praci nebo je venku hnusne a nemuzou nikde courat,doma se skoro nebojim🙂

mataharyy
15. únor 2011

@svetluska.l Tak já s tím nátlakem počítám taky, ale smůla... Manžela jsem na to upozorňovala dost dopředu a on není proti, takže si ctěná tchýně může tlachat co chce... Vím že se bude urážet, že zas budu ta nejhorší (což žádná změna), bude mě pomlouvat kudy bude chodit (zas nic nového) a naopak po porodu budu ještě pevněji proti, nechci aby pak malej měl dojem že po narození mimina se ho najednou chcem "zbavovat" do teď jsme ho nikam na hlídání nedávali tak nevidím důvod aby jsme na tom něco měnili... 😝

svetluska.l
15. únor 2011

@mataharyy No jasne...mluvis mi z duse,to je presne to,ceho se bojim nejvic,aby si malej nemyslel,ze mimino je neco vic,ze ho mame radsi a jeho radsi soupneme pryc...to bych nesnesla! Ty uz to mas za chvilku,my prece jen jeste mame cas,ale uz ted si povidame,jak to bude velkej braska,jak bude vozit,prebalovat,koupat a ucit miminko jezdit na skluzavce 😀 Je desne zazranej a myslim,ze dost pysnej a to mimi jeste nemame...ve vlaku vypravi pani s kocarkem,ze jeho maminka ma mimco jeste v brisku a tak...a najednou by letel k babicce????To by byla asi sakra studena sprcha a buhvi s jakejma nasledkama 😒 Mne teda hlida moje mamka a docela casto,ale treba ze jsme tam odpoledne,pak jdu s kamaradkama,ona malyho ulozi a ja s etam vratim spat a rano uz bezi malej me vzbudit🙂Ale obcas tam spi i beze me..ale mamka ma cestovni postylku vedle svoji postele, proste sou spolu,malej je zvyklej,k mamce jezdime casto,takze pohoda...
Tak sem zvedava, jak budes mit ten natlak az s evam prdolka narodi🙂

mataharyy
15. únor 2011

@svetluska.l To je to i Adrián je nadšenej, okukuje každej kočárek, hlásá každé mimino v okolí, pořád mi hladí břicho a pusinkuje, s miminem telefonuje přes pupík, dokonce mu poušít hudbu přes mobil 😀 Takže se může pak kdo chce postavit třeba na hlavu ale nedám i kdybych se doma měla zcvoknout... Stejně jako bych byla ráda aby po určitou dobu po návratu z porodnice k nám nikdo moc nechodil... Nevím zda utáhnu celé šestinedělí, jak je znám tak na druhej den budou stát před domem 😠 Ale pár dní fakt nikoho doma nechci... A až začne s tím že si vezme malého, nebo kočár a já řeknu že ne, tak už to vidím... Bude to děs ale hele po prvním porodu jsem měla takovej stav že jsem na rovinu říkala co si myslím a stálo mě to velkou hádku s mejma prarodičema (do dnes mi to neodpustili), takže když bude mít tchýně nějakej problém, tak to dopadne stejně... 🙄

carculka
15. únor 2011

ahojky,tak jsem si zas dnes hnula zluci 😠 😠 😠

mataharyy
15. únor 2011

@carculka ale copak?? 😕 Já už jí dlouho neviděla, tak čekám že v sobotu jí tu máme... nebo bude uražená když jí manžel řekne že v neděli nemůže přijít pač máme jinej program a uražení jí vydrží až do příštího víkendu 😀

carculka
15. únor 2011

@mataharyy u nas prijde zitra poprat maly..po naroz.neprijde protoze dort nechce protoze jsem rekla ze maslaka od ni maly nedam(dela krem z hery)...no a dnes me nasrala po telefonu ale jak,ale to je na dyl a vlastne i furt dokola vse..min.tyden tez a ten predtim tez 😀 😀 pokazdy neco..a neda si pokoj a neda 😠 😠 😠

blandik
15. únor 2011

@mataharyy - měla jsem stejné stavy - po porodu jsem se změnila a začala říkat,co si myslím a co mi vadí. Tchýně to do dnes pořádně nerozdýchala, stejně tak jako já jsem do dnes nerozdýchala její "péči" o dítě...a tak to pořád není úplně v pořádku...vadí mi na ni kde co a hlavně se to spustilo po porodu - ona mi nemůže odpustit, že jsem ji nenechala malého v porodnici pochovat...mě zase vadí, že mi to vždy připomene se slazami v očích a já si vzpomenu, jak jsem ji v té porodnici říkala, že malý spí, že hodně plakal a že potřebuje spát a že a't na něj nesahá, že by se hned probudil....do minuty na něj sáhla a malý ječel....v šestinedělí mi každý den oznamovala, že zítra příjde a chodila neohlášená...strašně mi lezla na nervy. nerespekovala to, co jsem si přála...já se na ni potřebovala spolehnout, a ona si to dělala po svém...první hlídání - nechala mlaého ve 3. týdnech na přebalováku spát v rozestavěném pokoji - půl bytu jsme měli v rekonstrukci a vysávala nám v ložnici, druhé hlídání - přes můj opětovný "zákaz" a instrukce, že má zazvonit, že ji příjdu pomoct s kočárem do schodů je vyjela sama a tvářila se jako malá holka, která mi chtěla dokázat, že je schopná...vůbec nepochopila, že jsem potřebovala se na ni spolehnout a ne aby mi dokazovala, jak je zdatná a samostatná....a takových incidentů bylo hodně...Do dnes to není úplně ok, ačkoliv se tváříme, že ano...naposled jsme měly dost silné extempóre, protože malý s ní chtěl jít ven, tak byli doma a hráli si a pak se s ní nechtěl jít rozloučit a ona mu začala říkat, že je zlobivý chlapeček...tak do mě vjel takový vztek /stihla ho za tu návštěvu nutit do jídla, nutit na nočník.../ že jsem ji řekla, že to malý rozhodně není zlobivý chlapeček...a ona že takovou výchovu ještě nikdy nezažila...že to je hrůza. Strašně mi vadí, když si někdo své frustrace vylívá na dítěti - když je evidentní, že ten problém je mezi mnou a ní a ona to pojme, že malý je zlobivý...vidím na ní to, že tchán ji komanduje, že ji opravuje v názorech, ona sama nemá žádné slovo, ale jak příjde na malé děti, tak si to "vynahrazuje" a mě se to zdá ubodhé...Nejhorší paradox je ten, že ona miluje děti, že vždy byla tou "co to s dětmi umí" a najednou má snachu, která má diamterálně odlišné názory na výchovu a péči o dítě a ona se s tím nemůže vyrovant a já zase nemůžu přežít její přístup....chovám se k malému na rovinu, nepotřebuji ho v manipulovávát pochvala, urážením, odmítáním, vydíráním do toho, aby dělal, co je potřeba...což je její styl...UF jsem si ulevila, už jsem tu dlouho nepsala.

blandik
15. únor 2011

@carculka - když měl náš malý narozeniny - tak jsem nechtěla, aby něco pekla - dort...Malý má potr. alergie, a navíc miluje sladké, tak mi přišlo silně nefér, aby nám na stole stál krásný dort (mega) a malý si nemohl dát na své druhé narozeniny...a to bylo řečí, že to je jen pro nás a že to bude dobré a takové nepochopení z její strany...samozřejmě ten dort nakonec dotáhla...byla jsem tak naštvaná...

mataharyy
15. únor 2011

@carculka 😀 😀 Jak říkám já mám teď relax, ale brzo zkončí... 😎
@blandik Jo tak to znám, to jsem právě měla s prarodičema, můj děda mě začal poučovat co dělám špatně a jak nemám mléko že malej má hlad no a když si na pomoc pozval tupou sousedku která mi třicetkrát oznámila že jejich malej (tedhy mu tuším bylo něco kolem tří měsíců) už dlabe svíčkovou s masem a knedlem a že mám malému dát normálně najíst, třeba puding, nebo krupicovou kaši (přísahám bůh malému v tu dobu byl týden...!), tak jsem se naštvala, sousedku poslala do háje (slušně), řekla jsem prarodičům že nadále nemůžu být v bytě kde se v místnosti kde spíme pouští ve čtyři ráno počítač a vypíná se cca kolem půlnoci, tak že jim pěkně děkuji, ale dále super rady nepotřebuji a že jdem pryč... Tak jsem si vyslechla jaká jsem potvora, všechny jsem využila a jsem stejná jako moje matka (po rozvodu našich jim vadí že se s mámou bavíme, je to krapet složitý...) a bylo, je to dva roky a stále mi nebylo odpuštěno, asi hlavně proto že se nekaji, pač nemám dojem že bych udělala něco špatného. No z tohohle jsem se vrátili "domů" tehdy ke tchýni a bylo to lautr to samé, jenže to jsem si říkala že u nich bydlíme a že je to tím že jsem se nabourali do zajetého koloběhu, jenže časem jsem zjistila že se můžu třeba na hlavu postavit a pořád budu špatná a vše budu dělat špatně, když jsme se po necelém roce odstěhovali tak nátm to bylo a je stále předhazováno, už nás prý tchán i vydědil 😎 ... No a teď to pořád probíhá přesně jak říkáš, hlavně aby to nebylo tak jak ty řekneš... Ona řekne můžu přijít, já řeknu ano ve středu, ona řekne dobře, za chvíli volá manželovi a řekne že ve středu se jí to nehodí, jestli by to šlo v pátek, se zaťatejma zubama kývnu, a ve čtvrtek volá že by jí to spíš vyhovovalo dnes, tak že by autobusem v jednu přijela tak na hodinku a půl... Po zavěšení oznamuji manželovi že jak jí tak znám přijde autobusem kolem jedenácté a odjede tak kolem páté... No a v půl jedenácté už tchýně na zápraží s tím že jel někdo tak jí vzal 😎 No co dodat?? Jestli budu mít takovou poporodní náladu jako jsem měla u Adriána, tak ámen tma, se asi povraždíme 😅 Hlavně to šestinedělí bude něco protože do toho vycházejí malého narozeniny... Myslím že do porodnice za náma nepůjde, pač je to daleko (až dvacet minut autobusem), takže se bude chtít přijít podívat jak nás pustějí z porodnice a to jí normálně nechám trčet na zápraží... 🙄 Už jsem to říkala i manželovi že jsem jí to naznačovala a on mi oznámil "No děláš jako by jsi nevěděla že jim občas opravdu nestačí naznačit, ale musíš jim to natvrdo oznámit, nejlépe třikrát..." 😀
Ufff taky román, ale normálně jen si na ní vzpomenu tak mi leze krkem 😀 už k ní mám opravdu averzi 😅

veveruse
15. únor 2011

@mataharyy U mně je ta reakce vždycky dost opožděná. Většinou neumím reagovat na dloubance, rytí a drzosti. Zůstanu paf a pak se bohužel žeru. Ale co znám tchýni tak se začínám zocelovat. S tím vibrátorem je to fakt dobrý, u nás by to ale asi nebylo použitelný, jelikož tchýně by nevěděla co to je 😀 . Další vizitace proběhne za 14 dní.
V šestinedělí jsem jí to sekala odvážněji než tedˇ. Nevím, to jsou asi ty hormony nebo příroda to tak zařídila, že jsme prostě lvice. Tchýně se k nám i přes můj nesouhlas nakverblovala na návštěvu hned první týden a hned na celý den. Já byla po císařským řezu, rozbolavělá a pekelně utahaná. No a jako by to nestačilo, tak najednou začala s generálním kázáním "máš ale štěstí, že máš zrovna L. (jejího syna)." A já na to vystřelila "no vidíte a já si myslím, že L. má štěstí, že má mě". V pokoji bylo pak asi čtvrt hodiny hrobový ticho.
Jinak jak čtu tvá tchýne je povedený kus. S tím jak si mění dny, kdy přijede to bych asi těžko vydýchávala. Stačí mi, když už v pondělí hlásí, že v sobotu přijede (a dodrží to). Mám toho na celý týden dost.

anetka1701
15. únor 2011

Holky jak vás tady čtu, tak vás upřímně lituju :o( :o( Je mi šíleně smutno z toho, jak se to může vyvinout... A když koukám na svojí malinkatou dcerku, tak si říkám, že strašně doufám, že jednou takováhle tchýně nebudu... Přijde mi to fakt zvláštní - vždyť ty baby taky museli mít tchýně, který nenáviděli!! Tak proč se takhle strašně chovaj k nám?? A co mi za pár let... Taky budeme takhle děsný?? No to snad ne :o(