Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

eleonora
5. lis 2007

diky ella, Martin ted kouka na telku a z navstevy u tchyne jsem zase vylecena tak na mesic. Nastesti podnika a tak na nas nema cas takze vetsinou neco slibi, ale stejne to nesplni ted mluvila o tom ze chce letet do egypta nejdriv se svoji nejmladsi dcerou na okouknuti a pak ze by tam vzala 6ti letou neter a naseho Martina, kteryho si ted nevezme ani na vikend na chalupu a ze by sli spolu jen tak na prochazku to taky nehrozi ona ho nevozila ani v kocarku 😒 .
Kdyz jsem byla po opoeraci tak se o nej starali nasi, protoze manzel musel do prace (ja jsem mela sesity bricho) to byl Martinovi 1 rok.

ella1
5. lis 2007

ani tá naša nikdy nekočíkovala.dokonca ani švagrinej,ktorá býva s nimi v dome.postrážiť tiež nechce.to len vraví,že ked ste si spravili,tak sa starajte.a aj ked raz za päť rokov postráži,tak to potom vykrikuje a že len vtedy je dobrá,ked niečo potrebujeme.
včera mala naša veronika 8 rokov.síce je ešte len pondelok,ale pochybujem,že si spomenie.asi ako každý rok. 😖
no a tomu moc neverím,že by tvoja svokra zobrala malého do egypta.a práve preto,že teraz ho ani len na prechádzku nevezme.ved ani poriadne nevie,čo potrebuje,čo má rád.a čo by s ním robila týždeň?

eleonora
5. lis 2007

rekla by mi potom, ze je rozmazlenej spatne vychovanej nechce jist je ufnukanej a to jenomproto, ze nevi jak ho zabavit tak to vzdy vypada kdyz jsme u nich na chalupe v lete o vikendu. A to ze neumi chodit na nocnik je taky moje vina muzu za to. On vi co se dela do nocniku, ale neumi si o to rict jsme v tom trochu pomalejsi no. Kdyz si hraje a je zamyslenej tak nevi co dela pindik 🙂 Chlap no dokaze myslet jen ja jednu vec

aponchie
5. lis 2007

ahoj devcata tak jak bojujete s temi tchynkami?🙂teda ja si taky nekdy rikam jen abych nebyla takova mrcha jak ma tchyne neboli aspon v necem a denne si o tom premyslim a povidam s manzelem,ale u me je problem nebo vyhoda kdo vi,ze miluju deti a nesnasim jakekoliv bezpravi na nich atd.neumim si predstavit,ze bych jen kvuli tomu,ze nebudu mit rada treba svou snachu nemela videt jeji deti ma vnoucata a jeste se tim mstit snase.to me prijde nechutne podle a prmitivni,ale bohuzel i takove zeny jsou mezi nama ze?viz ma tchyne prispevky vyse..pro me je reseni rict hele my dve si nerozumime to nezmenime asi zatim,ale sve vnouce chci vidat a mit na nej vliv jako prarpodic tak pokud s tim sohlasis rada ho budu hlidat atd ale my dve se nemusime stykat..nemelo by to tak byt?proc zrovna tyto zeny ,ktere vychovali sve deti a vedi,ze toto je nejpodlejsi zpusob pomsty tohle delaji?zeby i jejich jesitnost a ne jen muzska?je smutne ze treba 56leta zena povazuje neco takoveho za mstu a dokonce si v tom libuje.dle me by mela byt nad veci a ba naopak ukazat jak je emocionalne vyzrala a jak ji neco takoveho nemuze ani napadnout no ne??🙂)

aponchie
5. lis 2007

pro maruschka::mas asi pravdu nicmene toto vsechno mi trvalo pres3roky..chodila jsem vnucovala se,prosila,upozornovala na sebe,ale o to to bylo horsi pac vedeli obe se svagrovou ,ze zrovna timto se mi mohou mstit a trestat me..neumim asi utajit sve slabe stranky a tak to delaji pres nasi malou pac vedi ,ze me to desne mrzi..vcera bylo karla tak sme museli po mesici a pul k nim na kafe..tchan je taky manza taky.vypili sme kafe pojedli par chlebicku a tchyne uz popita zacala rikat proc se za ni nestavime v praci nekdy(dela ve meste v hlad.okne)rikam ze neni cas atd..uz ji to zacina vadit presne jak rikala kamoska :az ti to prestane vadit a zacnes na ne kaslat zacne to vadit ji a ted to ma..nezeby jen pomsta,ale hlavne jsem rada ze uz o ne tolik nestojim abych je musela vyhledavat s tim ze si preji aby projevili zajem no nocmene ma svagrova dala manzelovi ke svatku cd ktere je jeho jen ho mela ona u sebe dobry co?🙂hned ji to rekl a urazila se kravka.no je desne jednoducha a cim je tlustsi tim ji prestava ten mozek vic myslet.me o ne vubec nejde abych ti pravdu rekla ,ale z proste vypocitavosti a zoufalstvi si preji aby nam jednou za mesic pohlidala at muzeme byt aspon chvilku sami spolu..nemame zadne hlidani...takze tak a manza to bere stejne kasle na ne..co se tyka tchana to je skoda mluvit mam kamaradku psycholozku a ta rekla ze je to hnus po20letech se mu maze cely trest.rejstrik jakoze nic neudelal a mze behat s tim svym coklem po sidlisti a tchyne ho vola mobilem porad kde je pac ma strach co kde provadi a dal na lidi hraji komedie..chodi spolu jako rodinka rikaji si tatinku dedecku babicko culi se na vsechny nas pomlouvaji a vseci jim to zerou pac ony jsou tak slusne..jen ja se vzdycky necham vytocit takze pro ostatni je lehke uverit jim nez nam,ale verim ze nase mala jim to jednou vrati tim ze nebude o ne mit treba zajem ale nenabulikovavam ji nic sama vidim jak na ne kasle kdyz je vidi

eva1111
9. lis 2007

ahoj holky. nejak to tu vazne, tak sem taky neco pisnu. teda nevim ci tchyne je tady nejsilenejsi, mozna bysme mohli usporadat soutez 🙂 a nejhorsi tchyne by dostala dozivotni zajezd nekam hooodne daleko 🙂
ta moje je jak maly dite. asi pred mesicem strasny halo, meli jsme velkej konflikt. nebudu to tu cely zas popisovat, uz jsem to jednou psala, ale to je jedno. co jsem ted chtela rict je, ze z toho konfliktu mimo jine vyplynulo, ze se s ni muj pritel tyden hadal, aby nam v byte nic nedelala. bydlime v panelaku, ona bydli na stejnym patre, a denne nam tu chodi (kdyz nejsme doma). a ne ze by tu hodne uklizela, ale clovek vidi obcas veci co poklidi. drive nam delala nadobi napr. nekomu by se to zdalo fajn, ale ja nechci aby se nam tu v necem furt hrabala. i kdyz se jedna o blby nadobi. no ok, naucili jsme ji, ze nadobi ne. obcas rozmrazi lednicku a vsechny veci mi tam pak da blbe. nebo vyhodi veci, ktery se ji zdaj ze nepotrebujem. a jakmile vytahnu paty a nekam jedu na par dni, tak tu udela "vanocni uklid". vsechno poklidi, okna umyje, vypere (a vzdy mi srazi obleceni, nevim jestli to dela schvalne..), vysaje, vytre, utre prach... a samozrejme si stezuje priteli, ze jsem desne neporadna. on tedy vetsinou jede se mnou, takze ji nema kdo zastavit. ale ted kdyz jsem byla naposledy tyden pryc, tak on byl doma. a prej se s ni celej tyden hadal, at uz prestane delat veci. ja teda nechapu, proc se clovek musi hadat tyden, aby toho nechala, no ale ok.. snazil se.. no, abych to zkratila, tak teda prestala. rikala jsem si, na jak dlouho asi. typovala jsem, ze az pojedu na vanoce domu, takze tu zas bude radit. nee, ona to nevydrzela ani tak dlouho. dnes prijdu domu a co nevidim. pripravila jsem si plnou tasku kartonu, ze ji donesu po praci, a prijdu, a taska v cudu. to neni jako ze bych ji potrebovala jo, ale proste chapete to, jde o ten princip. pritel ji rekl, ze jestli nam tady jeste jedinou vec udela, ze ji vezme klice. ona se drzi mesic, a pak ji to stejne neda.
premyslim, jestli ji to myslelo takhle - hm.. nic nemuzu delat.. ale odnyst kartony, to mi jeste nikdy nezakali.. tak to zkusim a uvidim. nebo jak to jako takovymu cloveku muze premyslet?? fakt jak maly dite, clovek musi vsechno opakovat dnes a denne, aby na to "nezapomnela".
on ji pritel ty klice urcite nevezme za takovouhle prkotinu, ale reknete, nestvalo by vas to? citim se tu jako v tom poradu "big brother", neustale sledovana. brr.. 🙄
jo a jeste jsem chtela rict, ze ona se ted po nasem konfliktu chova jako kdyby se nic nestalo. byla na me desne hnusna, jenom aby dosahla svyho, a kdyz vyhrala, tak uz je zas v klidu. a ja kazdej den chodim a myslim na to, jak na me byla zla a je mi z toho blbe... ale hlavne ze ona je spokojena..
obcas uz ztracim prehled o tom, kdo je tady ten spatnej, jestli ja nebo ona..

lenkabu
9. lis 2007

evi: vezměte jí ty klíče! Nevidím důvod proč by matka tvého přítele měla mít klíče od vašeho bytu? Vedle nás bydlí manželova babička a naše klíče taky pořád chce...ani náhodou, nechápu kde bere tu drzost 😠

berry07
9. lis 2007

Ahoj! To se rozumí !!!!!!!!!! Vy máte klíče do jejího bytu ? Pravděpodobně ne ! Nevidím důvod, proč by je měla mít ! Kdyžtak si dej jedny náhradní někam ke kámošcš, kdyby se něco stalo, ale takhle projíždět byt, to je ponižující, to bych nesnesla...

lenkabu
9. lis 2007

berry mně teď inspirovala...tak jí řekněte ať vám dá klíče od svého bytu, že jí tam taky zajdete pomoct 😀 😀

eva1111
9. lis 2007

my jeji klice bohuzel taky mame. a urcite by ji nevadilo, kdybysme tam sli a neco tam delali. takovy veci ji bohuzel nerusej. hm, ted ale kdyz nad tim premyslim, tak by se urcite po... kdybych tam sla sama, do jejiho bytu 😀
ja si to sice jen tak netroufnu, ze strachu ze by prisla domu (nemam prehled o tom kdy kam chodi a na jak dlouho), ale treba az nekam odjede... 😠
rozhodne ji ale nepujdu umyt okna, z toho by jeste mohla mit radost! 😝
ona to bere takhle s pritelovym bytem - to je ona co celej zivot drela, a vse delala pro pritele a bla bla... ja nevim kolik do tohohle bytu dala, naky prasule jo, a hlavne prej plno prace. vsechno bere jako svuj majetek. pak je pro ni prirozeny ze vsechen jeji majetek je priteluv majetek. a ja jsem tu jeden velkej prizivnik, kterej chce vsechno ukrast a znicit a ja nevim co vsechno.
takze jestli ji vezmeme klice, tak bude nejspis hodne husto. protoze to bude samozrejme moje chyba, a ona kdyz je nasrana, tak dela desny divy. pritel si tohle prej uz zazil v jednom vztahu, a ten prej nicila jak mohla. a ze dokaze byt neprijemna, to jsem si fakt uz stacila vsimnout 🙄
ja bych do toho stejne klidne sla, ja se nesnasim podrizovat jenom proto ze me nekdo zastrasuje. ale pritel furt rika, ze s ni nechce ztratit nadobro kontakt, ze ona nikoho jinyho nema... hm, desna zabava pro me.
no jo, hlavy vzhuru, podle me je nejdulezitejsi, at uz nase tchyne delaj co chtej, ze si to nemame brat tolik k sobe, a hlavne nad tim porad nepremyslet (ne ze me by to moc slo..)! 🙂

berry07
9. lis 2007

Rychle pryč! To tam bude pořád! A až budeš na mateřský, tak bude chodit kontrolovat dítě ! Tady se rýsuje upravdu velká třecí plocha. Ať se s ní přítel domluví, nebo hledejte jiné bydlení...Evidentně ten byt považuje za své teritorium a to jí hned tak nevymluvíte...

lenkabu
9. lis 2007

Přesně...pryč odtamtud, až budeš doma s dítětem a ona tam kdykoliv vleze...nebo i těhotná, nebude ti třeba dobře a ona tam bude pořád....chápu přítele, je to máma,ale tohle fakt chce vyřešit.

berry07
9. lis 2007

Ještě byste ji mohli vyděsit nějakou pikantní mileneckou scénkou....třeba by jí to došlo... 😀 😀 😀

eva1111
10. lis 2007

To aby nam sem nelezla kdyz jsme doma jsme ji uz naucili. Jednou zazvonila a otevrela si a priritila se sem, pritel se desne nasral a vynadal ji, to byla zabava 😉
A od ty doby si to nedovoli. Ona sem prijde tak 2x do mesice, kdyz jsem doma, jinak asi tak kazdej den, kdyz jsme v praci.
Mate ale pravdu, bud to zatrhnout nebo se odstehovat. Budu na tom pracovat 😵

mysulka
10. lis 2007

Tak s tou pikantní scénkou, pozor, to nefunguje, zkoušeli jsme to na mojí babičku, která má byt nad náma a protože neuměla udržovat soukromí, tak jsme to chtěli vyřešit tak, že až k nám vleze do ložnice, tak nás nachytá při tom nejlepším a zastydí se, a pak si dá pokoj, ale nee 😀 chvilku na nás koukala a pak se zeptala na svůj opět důležitý dotaz a bylo to zase při starém 😠 Tento přístup nezaručuje úspěch, pak jsem jí naučili klepat a hl. čekat na vyzvání, že může jít dál, ale dalo to práce 🙂

Na tohle jsou odolní 😀 Asi naše generace míň vydrží 😀 Já bych vycouvala z té ložnice a rudá až za ušima 😀

gabbi
10. lis 2007

Evi moje rada - rekni priteli, ze jsi ztratila klic - treba ho nekam zahod do kanalu a ze je treba vymenit zamky nebo ze potrebujes ten klic tchyne 🤐

lefika
10. lis 2007

evi a co keby proste svokra jedneho krasneho dna zistila, ze jej kluc nepasuje do zamky? 😀

llenda
11. lis 2007

Ahojky,jsem rada ze tchyni nemusim jen ja.Jak jsem si to tak cetla,tak ten zamek bych jiste vymenila.Moje tchyne byla ze zacatku fajn.Mam z prvniho manzelstvi syna a z pritelem mame syny dva.Samozrejme ze pritelovi porad rikala aby mezi nima nedelal rozdily,ale ona je ta ktera je mezi nima dela.Ale na druhou stranu mam od ni klid protoze k nam moc nejezdi. Za 1.ze bydli 30km od nas a za 2.ze je rozvedena a my bydlime u tchana.Ale takovej extrem jak to ma Eva s tchyni nemam.Tak preji hodne silne nervy. 🙂

aponchie
12. lis 2007

ahojky devcata koukam,ze kazda mame neco..jak si muzete precist nahore ani ja nemam na ruzich ustlano..mozna me za to odsoudite,ze tak verejne mluvim o tom co muj tchan udelal ,ale myslim,ze by se melo o tom mluvit a ne to tutlat to delali nasi rodicove generace..ale k tematu..vcera jsem napsala tchyni at prijedou na kafe pac ma pristi tyden hlidat vecer malou a chtela jsem nejake plusove body🙂prej radi...dojeli15.15hod.a 16.30prej uz musi kvuli psovi domu atd.no hnus tak jsem si rypla do tchyne proc k nam neprijede pres tyden kdyz je porad u svagrove a prej tady nema duvo jezdit rikam a co mala?a jen hmm a zase mlela tu svou..no hnus co mam povidat nejezdi k nam kvuli me pac me nesnasi a uz ji to neni blbe ani pred manzelem co na to rict..jen by me zajimalo jestli je nejaka rada jak ji primet aby tady za malou jezdila ?asi ne co?to musi asi clovek chtit sam..ji ani nechybi tak ze by zavolala a rekla dovez mi ji odpocin si nebo tak neco.jen hlida svagrove jezdi k nim denne a to bydlme vsechny kolem sebe a kdyz ji reknu ze vim ze je tam denne tak rekne ze se tam stavi jak jede kolem pac to ma po ceste do obchodu dobry co?a na nas konec nema cestu uz.nechapu kde se bere tolik zloby a zasti v cloveku ze dokaze odepsat sve vnouce jen kvuli dospelemu a to ji prosim nebranime v zadnem kontaktu..

lefika
12. lis 2007

aponchie, preco by sme mali odsudzovat teba za nieco, co urobil tvoj svokor? ved ty za to nemozes! a podla mna je dobre, ked o takych ludoch vie co najviac ludi.
co sa tyka styku s vnuckou, ta moja striga nevidela malu rok a pol, a tiez len preto, ze nema rada mna.ale ja som si povedala, ze dcerka tym vlastne o nic neprichadza. zlych ludi postretava este v zivote spustu, nemusim jej ich nanucovat hned od mala.

aponchie
12. lis 2007

lefika.to mas velkou pravdu a zjistuju cim dal vic ze by do ni mohli tlouct nejake kraviny jeste..ja myslim,ze male to urcite nevadi ani za ni moc nejde kdyz ji vidi ale posledne jak u toho byla i svagrove dcerka tak tchyne chovala jen ju pusinkovala mazlila a nase mala sla plakat do obyvaku byla smutna ze si ji nikdo nevsima proste ji i pred naa zazdila a jeste dela jako ze co se stalo??no hnus..ona vi ze to stve me ja jsem trosku rodinnejsi typ cloveka a beru veci citliveji co se tyce deti a vi to dela me to schvalne..jenze nevim jak z toho ven jak ji dat najevo ze me to treba nevadi nebo tak?myslim ze dokud mi to doopravdy neprestane vadit tak to nema cenu nejak se pretvarovat ze jo ona by to poznala,ted sme se chpvali naprosto jako ignoranti asi mesic a uz dotirala proc se nestavime atd uz ji to vadilo a svagrova ta o me roznasi ze maminka k nam nejezdi pac se u nas neciti dobre a ze mam mamku sice100km daleko ale ze to neni vlastne tak daleko atd proste desne zarli kdyz jede k nam tchyne je souteziva ma nizke sebevedomi a je stastna pokud k nam nechodi a uprednostnuje..hnus velehnus ta kravka pomstychtiva az to boli jedna jak druha se msti za cokoliv spatne pozdravis ukazes ze mas neco zadarmo nezastanes se jich pred babickou atd a hned ti to daji sezrat vsim treba pujcovali si vysavac vodni ale nas zazdili prej nevedi pak mi rekli ze koupili neco v hrozne sleve ale ze jim nedoslo mi zavolat atd no kravy na entou🙂)

ella1
12. lis 2007

no tak to je fakt des.akože ked sa vy dve nemúsíte,v poriadku.ale dávať pocítiť vnučke,že druhú ma radšej.(alebo možno nemá,len to robí napriek),tak to už svedčí o neiteligentnosti!
mala by si jej to asi poriedne vytmaviť.ja by som neznesla,aby to robili mojej malej.

berry07
12. lis 2007

Holčiny, "lásku nevynutíš...", a nejsem si jistá, jestli to má maminka a její děcko zapotřebí - jistě je v jejím okolí mnoho lidí, kteří si nového člena rodiny váží...Proč se s někým dohadovat a doprošovat se ? - to přece nemáme zapotřebí, babička se sama trestá, když nevidí vnouče růst...Tchyně mi dítě nevozí, nejezdí za ním k nám, ač ji zveme, nemá potřebu ho vyhledávat, věnuje se raději drobnému podnikání...nechápu...Já mám svědomí čisté. Určitě ji má ráda, ale vidí ji prakticky jen tehdy, když ji přivezeme. To se může uňuńáňkovat a mně se zvedá žaludek...(Aby si vyluxovala, když tam bude mimino, ji nenapadne nikdy.)Bydlí od nás 10 km, jezdíme tam 1X za 14 dní minimálně. Ach jo, někdy by ty babičky zasloužily...

aponchie
13. lis 2007

nj ale me to proste mrzi ,myslim,ze ji ma rada,ale ma vnucku od svagrove ktera je o rok mladsi tak si to uziva denne k nim rano jezdi pijou kaficko kujou pikle jak se za co zase pomstit komu atd,jezdi denne do teska a na nakupy pak maminka odjede svagrovka sedne k pc da malou spat a odpoledne dojde manzel veme ji ju a jde ven presto tvrdijak je unavena.chacha nekupuje ji zadne hracky prej aby ju nerozmazlovala,ale vime ze je to proto aby se ji nemusela venovat ta jeji je tak trochu babovka kam ji das tam je proto ma svagruse i 100kg skoro to ji vyhovuje,a pak jeste odpoledne jdou treba za tchyni do prace me to rojde patologicke tak moc ale muj nazor nicmene asi proto ze ani jedna nema opravdovou kamaradku svagrova se holedba ze ma mnoho ale asi takove jen co si je udrzuje malokdo ji odmitne na plnou hubu ona porad vypisuje vola jim atd tak se ozyvaji takze tak a tchyne delala rozdily mezi mojim manzelem a ji cely zivot pac svagrovka nemela sebevedomi chodila na psychinu atd.jenze oba v americe byli ona tam vydelal dvakrat tolik co manzel a stoupolo ji to do hlavy des hruza je panovacna nafrfnena nic ji neni dobre rika ze do konce zivota uz delat nebude a je jako tchyne ta ma muze jen na penize jinak ho bije a nadava mu pred nama i jeho matkou jeji tchyni dobre co?to by se dalo psat na roman ta nase rodina.🙂)jsou sama pretvarka..jenze uz je to prej posrane od te doby co se proflaklo to osahavani na tchana ja jsem tchyni rekla ze k nam muze kdykolik jen my tam nejdeme tak se urazila ani do porodnice nedosla nevidela malu2roky a je rada ze ma vnucku od svagruse.neprijde sama od sebe nikdy prej rika po lidech ze se u nas neciti dobre a svagrovka se holedba jak je rada ze ma maminku co ma zajem o vnucku hnus co?kolikrat jsem ji to vytmavila jen se smeje a urazi a ma radost ze me nastvala zase jeji zivot je jedna velka pomsta a planovani toho jak nekoho nastvat 🙂)

aponchie
13. lis 2007

jeste me napadlo jak rika manzel ze se s nama nechcou moc stykat i prot ze moji svagrovou jeji muz podvedl a chtel od ni odejit jak se jim narodila mala celkem hnus ale chodila k psycholozce atd.ale vsude rika jak ho nechtela a at si jde atd jenze to ona se ho nepusti za zadnou cenu neumi udrzet korunu a ma chlapa co ji vydelava slusne penize a hlavne ji zajistuje standard a pritom si hraje jak jsou zamilovani jak se pusinkuji atd na lidi se pretvaruji a doma hnus manzel jeji chodi vecne pryc pac ona je desna ale uz i on hraje to divadlo kdyz se nekde sejdeme no asi musi pac by to doma schytal🙂)oni nevi ze mi to vime a asi by je jeblo jen o nas roznaseji jak jim zavidime atd.a ja ze jsem vsechan pricina vsech nesvaru v rodine a pritom to zaclo tchanem a jeho osahavanim ma svagrovka ma naadherny profil na lide.cz:))kdo to uvidi rekne ze je sympaticka a hodna i psat si umi hezky ..

holino
13. lis 2007

zdravim jak jsem tady četla přizpěvky tak opravdu vidim že nejsem sama kdo má s tchýni neshody (u mě je to zatím skoro tchýně) ale i tak je to děsný ujen pár příkladů - možná mi to i pomůže a ulevím si : tak něco z dřívější doby no prostě nastala situace kdy to prostě vypadalo tak že budeme mamka s tatkou - upřímě řečeno oba jsme to přivitali no a když jsme se před tchyni nedorozumním jen zmínili tak její rakce byla pro mne uplně šokujíci napřed se podivala na svého syna pak na mě a povídá tak na to zapomeňte na to máte ještě dost času a já ve svých 47 ještě nechci bejt babičkou ani jsme se nestačili nadechnout a pro ni to už byla hotová vyřizená věc. Je toho fakt moc ještě pořád se nám snaží rozmluvit svatbu - prej je to zbytečné nic se tím nevyřeší nezmění atd. No a včera přišel to mě uplně dorazilo včera mi tchyni bylo řečeno at svému muží jejímu synovy neříkám na veřejnosti zdrobněle Davidku prej to vypadá že z něj dělám malé dítě atd No prostě hrůůůůza. Dík za toto téma fakt

eva1111
14. lis 2007

Aponchie, vykasli se na tchyni. Proc by ses mela tolik snazit o jeji pozornost kdyz ona je takova. Stykej se s lidma, ktery mas rada, uvidis ze ti bude lip.
Ja to mam presne naopak - ja chci tchyni videt co nejmin. A az budu mit deti, a ona prijde na kafe na hodinu a pul, tak uz me to bude pripadat az moc dlouhy, ne moc kratky 🙂
To s tim tchanem je des. A taky ty jejich pretvarky. Ja nesnasim kdyz se clovek tak pretvari. Sice se kazdej musime trochu pretvaret denne, ale tak vseho s mirou!
No proste ta tvoje rodina zni pekne silene. Ja bych se na ne na vsechny vyprdla. Mas vyhodu v tom, ze tvuj manzel to vidi stejne!

eva1111
14. lis 2007

Holino, ty mas taky peknou potvoru za tchyni. Pripomina mi tu moji - o vsem rozhoduje ona a clovek ma slapat jak hodinky, v opacnym pripade jsi spatnej clovek. Me moje mamka rika at si toho nevsimam, ze to prece neni dulezity co tchyne rekne. Jenze kdyz te nekdo tak srazi k zemi a smrtelne vazne ti rekne ze nemas pravo na to mit dite tak jasne ze to v cloveku lezi vid. Me ta moje rika treba uplny kraviny, ktery bych spravne mela hodit za hlavu, jenze ona je rika takovym tonem ze to cloveka fakt zamrzi a furt na to pak musim myslet.

vanila
14. lis 2007

Ahojte. Tak ja mam tu staru klasiku. ako ona musela sa starať sama o deti ako ona drela a pod. Pritom moja babka tiez sa starala o 4 deti okopavala rolu bola sama lebo starky padol vo vojne ani sa nikd nezmienila že aky ona mala tazky zivot. Kolko my vytkne co by som robila keby som bola na maleho sama,ze keby som nemala petra tak by som zomrela od hladu malemu povie ze som sprosta a mrchava mamina a este horsie veci, stale sa stara do toho co by nemala. byvame spolu vyse roka a mi to pripada ako keby som tu byvala vecnost. mam znamu a ta svokrovcom robi sluzku poperie uprace navari skratka otrok. inak evo1111 mi vravis od srdca tak ako opisujes robí to aj moja svokra a ked sa ohranicim tak povie ze som si to zle vysvetlila a bla,bla, a komentar na celý den. nemožem povedat aka ja budem svokra a aku budem mat nevestu ale viem to ze dam svojmu dietatu trochu slobody a nebudem slapat mu na kyslikovu hadicu aby mohol dychat.

lefika
14. lis 2007

vanila, u nas to bolo podobne: neustale sproste poznamky a ked som sa ohradila, tak sa este rozplakala, ze uz ani nic povedat nemoze 😠 proste krava