Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

koncita
2. lis 2012

@kitinka76 spoléhám na svoje rodiče, už mají s prarodičovstvím hodně zkušeností od mých sourozenců. ale bydlíme hodně daleko 😒

kitinka76
2. lis 2012

@koncita tak to znám!!! Pavli potřebuju světlo do koupelny, potřebuju sítě proti hmyzu, potřebuju zavézt na hřbitov, potřebuju..... a manžel skočí do auta a valí 80 km tam a 80 km zpátky. A to má syny dva, ale starší je pan podnikatel, toho přece nemůže obtěžovat 🙄

vladla
2. lis 2012

@koncita Jak se k tobě chovali před tím,než sis manžela vzala?

vladla
2. lis 2012

@koncita Můj manžel jede k rodičům každý den.Ale mě je to jedno,jsem ráda,že mě netahá s sebou!! 😀 😀

kitinka76
2. lis 2012

@koncita i to může být výhoda 😉 mamka bydlí za rohem a babička od starší dcery přes 100 km, máma sice pomůže, vyzvedne ze školky nebo tak, ale babička si je obě bere na jarní prázdniny, na letní prázdniny a holky jsou nadšené 😉

koncita
2. lis 2012

@vladla stejně jako teď...

vladla
2. lis 2012

@koncita Vykašlala bych se na to!Užívej si těhotenství a tímto se nestresuj.Jestli tě to mrzí,tak je zkus pozvat třeba na oběd a uvidíš.Když pozvání přijmou je to na dobré cestě,když ne,tak se na to vykašli.Manžel ocení tvou snahu! 😉

koncita
2. lis 2012

@vladla o tom přemýšlím už nějakou dobu...uvidíme....třeba se stane zázrak a až se malý narodí, ledy se prolomí...

katerinanov
2. lis 2012

@koncita Přesně vím o čem mluvíš, neumím se s tím srovnat. I s našima to máme stejně, jsou super, zajímají se, mají manžela rádi. Se svatbou i s oznámením že čekáme rodinu taky naprosto stejné, naše tchýně jsou asi dvojčata. :D A já je za to taky nesnáším! Ale zas na druhou stranu než aby se mi do všeho montovali tak aspoň máme klid.

katerinanov
2. lis 2012

@koncita Jo a ze začátku jsem se hodně snažila, manžel to ocenil a teď vidí, že divní jsou oni. No a po narození malého se nic nezměnilo, malého viděli 2x a nedostal od nich ani blbé chrastítko za 50 Kč, ale to už jsem tady psala. Je jim úplně šumák, ale jejich problém, oni přijdou o skvělého vnuka.

koncita
2. lis 2012

@katerinanov jé, tak ty mi určitě rozumíš 😉 a jinak je to jasný, jsou to příbuzní, jako přes kopírák

sarkar
2. lis 2012

@monyliny To je vždycky tragédie, když chlap zůstane bydlet u rodičů příliš dlouho ☹ Ale aspoň že máš možnost tchýni nevídat, holkám co tu možnost nemají a musí bydlet s tchýní bez vidiny samostatného bydlení fakt vůbec nezávidím...

vladla
2. lis 2012

Taky nezávidím společné bydlení s tchyní.Po vyzkoušení už nikdy!!
Zase mi to ale dalo dobrou zkušenost!!! 😀

monyliny
2. lis 2012

@koncita Já bych ráda něco mezi,tak akorát 😀 Ale jestli to nejde,tak raději tu druhou variantu 😀

monyliny
2. lis 2012

@katerinanov manželovo rodiče viděli malého 3 krát a dostal od nich 300 kč,zřejmě,aby si něco za ně koupil 😀 Naposledy ho navštívili,když mu bylo 5 měsíců,pak v 7 měs.ho viděli jen v autě v autosedačce-tchán ho pohladil,mluvil na
něj hezky a tchýně? Nic,nic,nic 😖 A od té doby ticho po pěšině.Můj muž jim volá,jak se mají a tak a oni opět nic,nic,nic. 😀 nevím,jak to řešit.na jednu stranu mě mrzí,že děti nemají pořádnou babi a dědu z manželovo strany,ale pořád lepší,než,aby jsme se na sebe dívali s vražedným výrazem ve tváři 😒

bettyx
4. lis 2012

Ahoj všichni, jsem ráda že jem tuhle deskusi našla.. poslední dobou nevím kudy kam... nějak mi přijde že se obklopuju nesprávnými lidmi a celkový život je jedna velká komplikace.. furt jsou problémy... a doma je to fakt hustý! žiju v RD s manželem a našimi dvěma syny, ale taky tu bydlí švagrová -manželova ségra a tchýně.. jistým způsobem je to fajn ženská.. ale poslední dobou se s ní dá mluvit akorát tak o počasí -z mojí strany je všechno blbě! a začalo to momentem, kdy si švagrová našla pána který je starý skoro jako tchýně a to budou tři roky... tchýně je permanentně naštvaná, mlčí, švagrová s pánem jak zestárla -chová se jak konfliktní báby z obchoďáku.. obě děti i manžel jsou strašně nepořádní.. furt za nimi něco padá! je to k zešílení.. a švagrová nemá problém mi říct že jsem špína ☹ .. dělám co můžu ani si nestíhám dojít na záchod! ale doslova a do písmene... pak když toho bylo už hodně moc a bylo to znát, tak se tchýně zeptala co se stalo a když jsem jí to řekla, tak samosebou hájila svou dceru, pak nadávala že musim její nálady brát a že bych jí měla líbat nohy za to že nás dvakrát odvezla do motola (jenže ona odmítala dát z ruky klíčky od rodinnýho auta, ale na to už se nekouká) a že má stejně pravdu.. dnes se situace opakovala -švagrová nám dluží pomalu 5000 a zase jsem slyšela jaká nejsem mrcha že ona nás vezla dvakrát do motola a opět se naštvala a nemluví se mnou... švagrová nikdy nemá problém mě ztrapňovat před jejich rodinou když přijedou a manžel se mě před nimi nikdy nezastal a pochybuju že by to někdy udělal.. tráví s nimi veškerý volný chvíle... přijde z práce a pomalu dvě hodiny je u nich -pak se přijde najíst, pak jde na záchod a zase zmizí u nich, pak jde přečíst dětem pohádku a jde k nim na pivo, je tam do 11 a přijde se vyspat... víkendy taky tráví s nimi.. když chci někam vyrazit, tak mám smůlu, protože on chodí do prácea chce být doma -taky jsem to jednou řekla tchýni protože mi vykládala jak to doma leze na mozek a je potřeba někam vyrazit.. myslela jsem že mě teda pochopí a jak reagovala? k mýmu překvapení se urazila že jsem děsně sobecká že on chodí do práce a měla bych ho chápat... holky-- už dva roky jsem nevytáhla paty z vesnice, nebyla jsem vůbec mezi lidmi nebo na zábavě nic.... nemám tu kamaráda, známýho, nikoho -nemám čas se seznamovat protože když je mikuláš, den dětí, nebo tak něco, tak tam jdu s dětmi sama, protože manžel chodí do práce a chce být doma... celý dny trávím úplně sama... teď mám vyžití v tom, že vodím staršího synka do školky.. budou mu 4 a mluví nemluví -je dyslalický a taky nastala chvíle kdy jsem byla zmetek že se nebavim se švagrovou, ale ona mi řekla že bych měla trvat na vyšetření že je kluk určitě retardovaný a taky kvůli tomu nemluví a zapříčila to situace kdy vyhodil v mekáči z hambáče okurku a náhodně okolo šla hosteska a málem ji trefil a ještě mi tam nadávala že ho málo beru takhle na jídlo a on se tím pádem neumí chovat! jak bych to sama zvládla? tady není kam jít -dojíždět někam sama se bojim aby se mi malej nezamotal mezi lidmi a neztratil se.... a jak jsem již napsala prostě všichni tráví čas s tchýní, ta je pořád naštvaná, mlčí a já nejsem její rodina, tak jsem taková utěrka... takže jsem věčně schovaná v naší ložnici, vyhýbám se kontaktu s ostatními a strašně mi to leze na mozek -jediný kontakt s jinými lidmi mám akorát tady a to mi taky pomlouvají..
tátu už nemám a moje máma je na straně manžela -furt mi řiká že to je jí milovaný zeť a moc si všechno beru, ale to bude kapku tím že ona ho potřebuje -opravuje jí zadarmo auto... on je automechanik, ale nedělá to.. stará se o auto jen nám a jí..
myslela jsem, že vy byste mi mohly rozumět... potřebuju podpořit 😔

@bledulka úplně se ve tvém příběhu vidím.. podmínky tu jsou takřka stejné

vladla
5. lis 2012

@bettyx ahojky no nevím co na to říct?!Švagrová a tchyně pod jednou střechou je vražedná kombinace!Vůbec se nedivím,že ti to leze na mozek. 😒
Neprobírali jste s manželem,že by jste se osamostatnili a šli bydlet sami?
Ta izolace od lidí a okolního světa mi nahání hrůzu.Sice nepotřebuji mít kolem se be dav lidí nebo každý den trávit v nějakém obchodním centru,ale někdy mi udělá dobře vypadnout.
Co zajít s manželem do kina,divadla...

bettyx
5. lis 2012

@vladla ahoj, no víš ono je to strašně těžký... on mi na všechno řekne že se mu nikam nechce, že chce být doma protože chodí do práce... kino -nechce, divadlo -nemyslitelný, výlet -je unavený, dovolená -musí něco udělat doma a slíbil holkám bla bla bla... jediný moje vyžití je, že si trochu pokecám jednou za týden s pokladní v tescu..
odstěhovat se? navrhovala jsem to už víckrát -furt mu řikám že se tu prostě necítím dobře, nejsem zvyklá na to aby mě někdo furt ponižoval, že jsem zalezlá jako krysa ať on pochopí že jsem zvyklá na lidi -vyrostla jsem na sídlišti v Praze, tady nikoho neznám -nemám příležitost se s někým seznámit -tady ty ženský co znám z hřiště, tak ony se znají od mala a snažila jsem se k nim přidat, ale nezdařilo se! jsou zvyklé na sebe, mají stejně starý děti.. chápu je. Každopádně mi na stěhování řekl, že si slíbil že holky nikdy neopustí a že to dodrží a na otázku jestli by si vybral mámu se ségrou před svýma dětma mi bez váhání odpověděl že jo.. dokud jsem na mateřský, tak mám s odstěhováním se smůlu.. až si zase budu vydělávat, tak odtud vystřelim jak raketa -teď jsem fianančně závyslá na manželovi..

vladla
5. lis 2012

@bettyx Ty brďo taky bych asi pálila pryč!Ty finance chápu,není to jednoduchý.
Když jsem žila s prvním manželem....měl pořád nějaké koníčky...hokej hrál i děla rozhodčího,fotbal,autokros...Takže jsem byla sama v cizím městě a dvou letou holčičkou.Cvičit jsem nemohla,protože,jak tvrdil on dělal kolektivní sport a bez něj by kluci byli ztracení.Neklapalo to.
Pak jsem šla s holkama na diskotéku a stalo se to,co jsem nečekala.Zamilovala jsem se!!! 😀
Prasklo to,samozřejmě....a pak mu každý říkal,že to mohl čekat,když na měneměl čas. 😀

aideen
5. lis 2012

@bettyx přečetla jsem si tvůj příběh a nedá mi to nereagovat. Takový teror nemůžeš vydržet donekonečna! Psychycké týrání je mnohdy horší než to fyzické a zanechá dost hluboké rány na duši až do konce života. Také mi přijde, že tohle ani není manželství, co s manžou máte, to je spíš jako bys dělala uklizečku, chůvu, kuchařku ... a kde je to manželské soužití, když je stále s matkou a sestrou? Myslíš, že to takhle vydržíš, než skončíš mateřskou? Stojí to vůbec za to? A říct mě manžel, že by si před svými dětmi vybral matku se sestrou, tak bych zbalila sebe, děti a šla. Jedno kam - k mámě, k babičce, kdekoliv by se aspoň prozatím dalo.
Také jsem měla šílené problémy s tchýní, teda spíš ona se mnou, nějak jsem nebyla podle jejích představ. Bydleli jsme ve stejném domě - dvojdomek. Ale po roce jsme se stěhovali právě kvůli ní. Naštěstí tady v tom stál manžel za mnou a chápal mě. Jinak si sem stopro jistá, že bysme se brzy rozvedli, protože já nejsem ochotna její teror snášet a pro zachování svého zdravého rozumu a také kvůli dceři, bych šla.
Každopádně, ať tuhle situaci vyřešíš jakkoliv, ať se rozhodneš pro jakoukoliv cestu, držím ti palce a budu na tebe myslet! Není o moc víc horších věcí, než když mezi tebou a manželem někdo stojí - na to matka a sestra.

kitinka76
5. lis 2012

@bettyx nezávidím ti tvoji situaci, jako jediné řešení vidím se od tchýně odstěhovat... držím pěsti 😉

bettyx
5. lis 2012

@vladla ten můj má taky koníčky -kupuje si letadýlka a modelaří -takže když není u holek, tak si zaleze do dílny modelovat -to si udělal dílnu ze sklepa na to.. ale alespoň už mi nesmrdí u nás s barvama a sbírá autíčka... on je ještě o.k -v celku.. jak mi řiká tchýně! postěžuju si že mi nevynáší smetí (holkám ho samo vynáší pravidelně) -a ona se jak jinak zastala svýho dítěte a řekne mi že je lepší když nevynáší smetí a nic nedělá než kdyby mě bil... to jsem si taky postěžovala jen jednou!
jsi šťastný člověk že jsi našla někoho lepšího -přeju ti to... 🙂

@aideen to řikám furt -že mě má jen na uklízení a vyvařování a on vždycky aleto neni pravda, pak se urazí a jde si hrát na pc kmotra, nebo stavět modýlky, nebo ještě líp jde za mámou.. nebo řikám že si ze mě asi dělá legraci, protože mu přijdou časáky předplacený a tady nechá pytel ve kterym to přijde, támhle nechá igelit kde byl časopis zalisovaný, a na dalším místě najdu odložený přečtený časopis a kousek dál kus kartonu který je tam proti zmačkání no a já lezu a sbírám a vyhazuju... šla bych pryč, jenže už nikoho nemám ☹ .. mám jen mámu a ta je taky takový had a ve svym bytě žije jak na smeťáku -takže k ní ani nejezdim natož tam vzít děti -to mě ani nehne... tátu jsem už pochovala, babičku a dědu taky a druhá babička pomalu neví že existuju.. brácha mě okradl o byt po tátovi, máme barák po babičce a dědovi, ale "hospodaří" tam máma a hlavně řekla že tam nechce kluky vidět že by jí tam udělali nepořádek 😔 .. a hlavně její péčí tam popraskalo topení a trubky a nevětrá tam, takže se tam šíří plíseň a je tam strašná zima jak se tam nedá zatopit a neteče voda kvůli trubkám -a to to byl luxusní barák 3roky zpátky! dvě patra, všechno moderní! babi a děda byli strašně pořádní... máma mi nejdřív řekla že mi dovolí tam bydlet, ale musim jí nechat opravit topení a trubky v celym domě, skleník, pěstovat jí zeleninu, sklízet ovoce, starat se o skalku a udržovat zahradu.. vtipná, fakt...

bettyx
5. lis 2012

@kitinka76 kdyby bylo kam, už tam jsem ☹... děkuju za podporu

aideen
5. lis 2012

@bettyx ach jo ☹ nejhorší je, když ani vlastní rodina nefunguje, natož matka. Nevím, co ti poradit. Nějaká teta, strýc? Přece někdo musí být ☹ Možná, že kdybys bratrovi řekla, v jaké si situaci ... Je mi to strašně líto, fakt. I když se neznáme, dokážu si naprosto přesně představit, jak bezmocně se musíš cítit ☹

monyliny
5. lis 2012

@bettyx Po přečtení tvého příběhu mi šel mráz po zádech.Holka nemáš to jednoduchý,klidně bych řekla,že dost blbý ☹ Souhlasím s holkama.Nemá smysl zůstávat někde,kde si připadáš jako hadr na podlahu a manžel dává přednost matce a sestře-nějaký divný vazby 😝 Jestli zůstaneš půjde to s tebou do kelu,ale to určitě víš i ty sama.Máš kam jít?Myslím na tebe a drž se 🙂 😉

monyliny
5. lis 2012

@bettyx Tak to je nářez 😠 U každé to nějak v rodině skřípe,ať už ze strany manžela nebo naopak,ale co ty máš kolem sebe za lidi 😝 Je mi tě líto ☹ Jak dlouho budeš ještě na mateřský?

tarra27
5. lis 2012

@bettyx holka, to tě teda lituju...je vůbec zázrak, že jsi to psychicky vydržela tak dlouho.....

máš podle mě jen jednu mořžnost, jinak se zblázníš....začít jednat...a to tvrdě... protože co z toho života máš? takhel nejde přežívat. sedni si s manželem a promluv si s ním, v klidu, ale aby věděl, že takhle dál pokračovat nebudeš, že prostě nemůžeš - kvůli sobě, dětem...prostě ne....i kdyby jsi měla odejít. Zajdi si na sociálku, zhodnot své možnosti, podívej se po práci, kterou by jsi mohla dělat doma....popřípdě kdyby mohl manžel hlídat - mít děti, nebo matka mohla mít děti, tak alepson na pár hodin....z tohohle se musíš vymanit dokud je čas...i kdyby jsi měla řešit rozvod....vždyt co z toho života máš?? bud se chlap vzpamatuje a nebo má smůlu....vždyt tebe by to zničilo......

drž se.

bettyx
5. lis 2012

@aideen brácha zakládá vlastní rodinu a na pohřbu táty mi řekl že mu moje děti lezou strašně krkem.. je to fakt už bezmoc.. nemůžu vůebc nic -dokud jsem doma, tak musím držet hubu a krok..

@monyliny vím.. a není to dobrý.. nejvíc mě štve že mi manžel v takový situaci řekne ať jdu za tchýní a trochu jí podlejzám a pokusim se ji omluvit.. že to prostě musim brát že ony jsou takový a když řeknu že on by měl brát to že by se mě mohl někdy zastat a nevím proč bych se měla omlouvat za to že ona je nasírací...

@monyliny dva roky 😔

bettyx
5. lis 2012

@tarra27 už jsem mu i brečela na rameni několikkrát že to nejde že přijdu o rozum -snáším to už 4roky!!!! a odpověď? ony jsou takový, to si mám zvyknout a od holek neodejde.

tarra27
5. lis 2012

@bettyx a co se švagrové týká i tchýně, nebyla bych sprostá, ale nedala bych se....normálně bych je vypakovala...

a jak jsi psala, že holky nikdy neopustí.....tak at s nima je....at si po něm uklizí...víš, ono se jim tam dobře žije, když mají synačka a ty se jim o něho staráš.....jen si nemysli, za chvíli by jim taky lezl pěkně na nervy....