Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

tarra27
5. lis 2012

@monyliny
jde jen o zvyk....dovolovat si víc - ne se hádat a vyvolávat problémy, ale nenechat si dělat na hlavu, v klidu se ozvat a nebo ji prostě vypakovat...samozřejmě je to o to horší, když nemáte zastání u partnera....

tarra27
5. lis 2012

@bettyx neboj, vždy je řešení.....podle ěm tam ale dva roky nevydržíš...nechceš opravdu popřemýšlet o tom rozvodu? určitě ti bude manžel dělat problémy a tchýně taky....ale musíš to ustát, nereagovat a jít si za svým...protože pak by jsi měla určitě nárok na příspěvky atd.....

a narovinu - nebo by z tebe musela být vdova :D :D blbý humor.....ale měly bychom se tu taky zasmát 🙂

bettyx
5. lis 2012

@monyliny jo, mám z ní určitý respekt.. já nijak nedovedu být zlá obecně .že bych někoho nažalovala, ponížila apod. -neumim to.. a asi se ot nidky nenaučim
@vladla už se jednou stalo.. nemluvila se mnou týden a pak jsem ji musela jít odprosit -prý aby byl klid.. tak jsem ji odprošovala dva dny... fakt hustý

Jinak holky, opět jsem doma nadhodila stěhovánís e jinam.. dopadlo to těžkým uražením a kromě kocoura se se mnou doma nebaví už nikdo... pak mi ještě manža řekl že se mě včera pěkně zastal že to neni pravda, že to nikdy neudělá, tak jsem se zajímala jak! protože prý na něj uhodila že jsem ji neskutečně vytočila a že bude trvat než se z toho vyspí! a odpověděl, že mámě řekl že ví jaká jsem že něco řeknu a pak teprve uvažuju o tom jak jsem to měla říct... zastání jako blázen! nehledě na to že si hodně rozmýšlim co řeknu než to řeknu... bomba fakt

bettyx
5. lis 2012

@tarra27 jo, rozvod nic moc, ale jestli to bude nezbytně nutný, tak se rozvedu...

ono to tu není takový každý den.. jsou i světlý chvilky, ale nějak jich moc není.. co si švagrová našla toho seladona starýho, tak je doma hotový peklo.. bývalo to lepší, snesitelnější... taky jsem řikala že chci odejít, tchýně mi i jednou řekla že nás tu nechtěla... ale že na ni synáček tlačil že nechce odejít a že budeme mít rodinu a děti chce vychovat tam apod. -to jsem do tý doby třeba vůbec nevěděla.. první těhotenství jsme se seznamovaly, ale pak po narození malýho se sem tam objevila hádka -bydlela tu ještě babička, která pak umřela... ale furt nám do toho mluvila, tchýně ji okřikovala, pak nám do toho mluvila ona, pak jsme začali přestavovat bydlení a furt hudrovala že nenávidí když se něco v domě dělá a bla bla bla.. pak onemocněla babička a tchýně to špatně nesla (tak máma- chápu), navíc jsem byla dost často pryč -byla jsem věčně u táty takže na urážení nebyl moc čas... táta byl rád že jsme s malým přijeli, byl mi oporou -byli jsme týden tady a týden tam, ale když měl malý Š1. rok tak táta umřel.. umřel dva měsíce po tý babičce.. pak si švagrová našla toho dědka a začlo peklo který se stupňuje... 😔 ☹ .. a kdo by to měl jiný odskákat než ten kdo neni jejich a vlastně k nim nepatří

elvira
5. lis 2012

Tak, holky. Dneska přepadovka od tchýně. V rámci možností dobrý - žádný konflikt, žádné vyhrocené situace.
Jen jsem v depce a vycuclá jak citron.
Ta baba ze mě saje energii...
Člověk je nesvůj,pořád ve střehu, ona má pořád tlaky nás natlačit někam...
Některé kecy furt dokola. Mladý zimní bundu, zimní boty, seděl v kočáře v dece... Zase bylo, že je mu zimenka.
Sice se z takových keců nehroutím, ale je to otravné.
Pro mě je fakt lepší,když bábu nevidím...

elvira
5. lis 2012

@bettyx - tak to je brutus, co zažíváš. 😒
Nemáš fakt kde vypadnout? V takovém tlaku žít...
Oni ti chlapi jsou srágory. Málokterý dokáže bouchnout do stolu a zastat se na přímo matky nebo manželky.
Většinou lítají jak hadry, ale nic neřeknou a nic nevyřeší. Max. řeknou ženě, že matka topřehání a totéž řeknou matce...
U nás to trvalo taky dlouho, než se mě chlap zastal a než spoustu věcí uviděl v jiném světle. Ale přispělo k tomu to, že jsme šli bydlet sami.
Uraženost neuraženost, pokud bych se cítila tak blbě a pod tlakem, sedla bych si s chlapem a narovinu řekla svoje pocity, že si přeju s ním žít sama, bez dozoru. že proti jeho matce v podstatě nic nemám, ale funguje ponorka a té se při bydlení s ní nezbavím.
Dala bych schůdný termín a vynaložila i svoji iniciativu na hledání bydlení - rozhodila bych sítě u známých atd.
Pokud se šprajcne, chtěla bych po něm jeho vizi - jakou má představu - co dál...
Jestli bude chtít všechno nechat, jen aby nebyl za špatného, vzala bych děcka, rozvedla se, zajistila si výživné na sebe a děti a pryč.

bettyx
6. lis 2012

@elvira bohužel to asi jinak nedopadne... večer jsem s ním rozpravu měla a byl to fofr.. řekla jsem smu že tekhle žít fakt nemůžu že mě ty jeho dámy ubíjí a jak by se líbilo jemu kdybych ho nastěhovala do naší rodiny a oni mu řikali že je špína, ponižovali a zesměšnovali ho a řek mi že by se mu to asi nelíbilo, ale že vim jaký ony jsou a musim je chápat... takže bomba! přesně to co jsem čekala -musim to přehlížet, ignorovat, chovat se jako nic a pak za nima přijít jako kdyby nic a ještě jim vlízt do zadku! a nakonec se otočil ke mě zády a řekl že je mu to strašně líto když takhle mluvim, že on nikam nepůjde že to tu má rád a musim si prostě zvyknout na to jaký ony jsou.. pak šel jak jinak za nima a vrátil se až na spaní..

bettyx
6. lis 2012

holky! tak jsme se bavily o koníčcích a musim se smát! protože milý přišel z práce a první otázka byla jestli nepřišla výzva že má něco na poště že si objednal letadýlko!
jinak opět nemůžu spát, v sedm mám vstávat a budit děti a do školky a nezaberu a nezaberu, tak mám alespoň všechno hotový a zítra dopoledne mám jen pro sebe a malýho eŠe 2. ... navíc mám takový vlezlý dojem že dojde k setkání s tchýní.. to určitě ráno přijde a bude mi vyčítat že si nezaslouží abych ji ignorovala... a když ne ráno, tak odpoledne... booože -to je v háji. škoda že ani neumím zraňovat! jak se řiká -člověk je hodnej až je blbej a to bude i můj případ.. manžel mi řekne jak to tu miluje že neodejde a já nechci dětem vzít tátu... nebýt těch rachejtlí, tak se máme napsrosto super! nic nám nechybí... sice by byla nějaká ta hádka kvůli tomu že on chce dřepět doma a já chci mezi lidi, ale ve městě je mnohem snažší se seznámit tak by si klidně mohl hnípat u bedny do sytosti

koncita
6. lis 2012

@bettyx nechceš brát dětem tátu, jasný......tátu, kterej prohlásil, že než tyhle dvě vlastní děti je mu přednější jeho matka a sestra???!!! Vždyť to nemá logiku, jakým jim je tátou, když je stejně pořád u "holek" (tyvo*e to je tak zvrácený) anebo se u tebe jenom nají a vyspí, věnuje se jim vůbec nějako? Byli jste třeba někdy na společném výletě nebo alespoň na procházce? Hele, možná do tebe protivně šiju, já vím, ale mě to tak strašlivě drásá, jsi na nejlepší cestě buďto do pekla anebo do blázince, a to myslím smrtelně vážně a vím, o čem mluvím...neznamená, že KAŽDEJ OTEC je automaticky DOBREJ OTEC...

vladla
6. lis 2012

@bettyx Já bych neodprošovala!!!Nikdy!!! 😀

vladla
6. lis 2012

@elvira Přesně taklhle bych to taky řešila!! 😉
Proč mít pořád staženou prdel strachy?! 😉
Když jsem se rozváděla bylo malé kolem 4.let.Samozřejmě,že jsem měla plnou hlavu výčitek,že jí beru tátu a jak budu sama v holobytě platit nájem....jídlo...nájem v práci....
Byla jsem chodící troska,hulila jednu cigaretu za druhou,nejedla...Pak mi kámoška řekla:tak s ním zůstaň a co když ti dcera v patnácti řekne,...kvůli mě jsi s tátou zůstavat nemusela!!!
Ztratila bych deset let krásného pohodového života se skvělým manželem a nejlepším tátou,kterého jsem svým dětem mohla teď dát!!!! 😉
NELITUJI toho,že jsem odešla.A co víc,máme teď s bývalým dobré vztahy,žádné justy nebo trucování.Na všem se dohodnem a dcera k němu chodí,jak má čas a jak se jí chce! 😀
Bývalý manžel se podruhé oženil,má dvě další děti,které si k nám domů chodí hrát! 😀 😀

llluckaaa
6. lis 2012

@bettyx Být tebou, tak opravdu plánuju, jak odtamtud rychle vystřelit. Manžel se vyjádřil dost jasně - matka a ségra jsou přednější než ty a děti, takže nemáš co řešit.
Přijde mi, že se jako táta nechová. A nebo snad tráví s dětmi víc volného času s matkou a ségrou? Ten jejich vztah je opravdu ujetý 😒
Podle mě rodina znamená to, že nejen společeně bydlí, ale i žije a tráví volný čas tak, aby byli všichni členi spokojeni. A tak to u vás bohužel není.
Apropó, já mám sice hodnou tchýni i hodnou švagrovou, ale i tak bych s nimi pod jednou střechnou nevydržela. Stačí mi vidět je najednou několik hodin v kuse a jsem z nich hotová. Jsou to lidi, se kterými si nijak zvlášť nerozumím a nemám se o čem bavit.

bettyx
6. lis 2012

@koncita hm.. to je fakt... ale ona když mu máma řekne, tak si staršího vezme ven když tam má práci, nebo mu dovolí aby s ním byl v tý dílničce a dá mu prkýnko a hřebíček a malý kladívko.. to má rád... a on si zatím lepí! a když už je s námi -nějakým omylem, tak si ho vezme na klín když paří hry.. ale většinou neutrousí ani slovo že prý mu neodpoví, tak co.. to mě vytáčí -to mu nadávám... a mladšího někdy přebalí a když koupu, tak ho vezme usušit a oblíknout a pak jim čte pohádku na spaní -ale přečte jednu a i když nespí, tak řekne že on by usnul a jde kam jinam než za holkama 😔 .. no a výlet? donutila jsem ho vyrazit na petřín když měl starší půl roku a pak když slavil třetí narozeniny, tak nás vzal na výstavu vláčků v Praze a v létě jsme byli v Lužný na mašinách, ale to mu zavolal kamarád že tam jede s rodinkou tak ať se přidáme, tak furt byli někde jinde než my holky s dětmi.. ale to je konec seznamu., na procházku ho nevytáhnu -to skočí do postele a řekne že se mu nikam nechce a pokud ho nevykopne maminka, tak fakt nejde a když už jsme na hřišti, tak tam klimbá na lavičce nebo škemrá ať už jdeme a když tam přijdou děti tak sbalí staršího, řekne že zlobí a jde se domů.. a o víkendu mě nechá si přispat -vezme děti k mamince a ségře 🙄
v pekle už jsem, ale do blázince se jednou dostanu..

@vladla já taky nechci, ale pak poslouchám jak je máma hodná že nás tam nechá a když potřebuju, tak i pohlídá (většinou nehlídá ani hodinu a tak jednou do měsíce) a že to ode mě neni vhodný a mám se pekonat, že on je z toho zoufalej apod. a když řeknu že jsem zoufalá z nich furt a nonstop, tak mi řekne že vim jaký jsou a musim si zvyknout, že on si taky zvyknul..

bettyx
6. lis 2012

@llluckaaa no vidíš, moje tchýně každýho utře -jak se řiká a švagrová musí být nad každým a když to znamená urážet a zesměšnit, tak je jí to jedno a naposledy když mě ztrapnila před úplně celou rodinou -to bylo 1. září.. tak mi tchýně řekla no co, ona je po babičce -ona za to nemůže.. podotýkám, že mi začala nadávat že malej řve ať mu dám laskavě oběd a pěkně na mě řvala -za 1, bylo půl 11 a za 2, jsem mu foukala polívku a on ji viděl a chtěl ji a proto řval a důvod byl ten že se jí tetička zeptala jak to má se školou a u odpovídání nebylo hrobový ticho... zrovna měla minutu důležitosti a to mimino jí to kazilo..

tarra27
6. lis 2012

@bettyx právě proto že se to stupnuje, to musíš jakkoliv zastavit a nenechat si to lbit....

llluckaaa
6. lis 2012

@bettyx Já myslím, že je na čase, že si zvykal manžel a ty dvě babizny (= holky 😀 ). Nenech se tam utrápit. Ty máš nárok být šťastná se svou rodinnou a ne držet hubu a krok a nechat se urážet jen proto, že můžeš milostivě s nimi bydlet pod jednou střechou (to je teda terno... žádná z nás tady na MK by s tebou neměnila 😝 ). Stěhování může vašim vzájemným vztahům jen prospět.

koncita
6. lis 2012

@bettyx vezmi nohy na ramena, děti za ruce a zmiz dřív, než bude pozdě!!! Oni tři = ten pán, co zplodil tvoje děti + jeho matka + jeho sestra si dost dobře vystačí i tak...Je to pěknej ubožák (určitě svýho miláčka ňufáčka ta stará rachejtle kojila min. do 15ti a při porodu se asi zapomnělo přestřihnout šňůru 😀 )...beztak se jí ptal i na to, jestli tě může oplodnit...

elvira
6. lis 2012

@bettyx - ale to, co ty píšeš, že ho musíš nutit, je v normálním vztahu normální, běžné a není třeba si o to říkat, doprošovat se, nebo nutit.
Jsou tátové, co když zrovna nejsou v práci, vezmou děcko, staví si, kreslí, jdou na procházku, povídají si, když se nachomýtnou k plné pleně, tak ji přebalí...
Nalajnovala bych si nějaké schůdné bydlení sama, je možné, že chlap nakonec pochopí, že to není jen další plácnutí do vody, pochopí a začne se chovat jako dospělý chlap a otec. Ale moc šancí tomu nedávám.
V okolí mám případ jako přes kopírák - jen nebydleli s rodiči, bydleli sami, chlap si lepil modýlky, chodil fotit a na zápasy v ping pongu, ženská pořád sama, o dítě zájem nevalný, zajímal se do té míry, že jí pustil na pc pohádky.
Jeho matka na něj měla vliv, snachu nesnášela, rozešli se, on šel bydlet k matce, pak se dali zase dohromady, ale nakonec jim to stejně krachlo. Sama říkala, že se na to měla vys... už dávno a mohla to mít za sebou. 😠

ija1
6. lis 2012

@bettyx - ahojky, tak jsem tu vcera nebyla a docitam, fiha, teda mas muj hlubokej obdiv, ze jsi tam jeste s nima, vzdyt to neni zivot................ taky bych si asi pomalu planovala zivot a bydleni jinde, tohle nejde vydrzet...... a jeste odprosovat tchyni?....... nemas to vubec jednoduchy............ navic chlap ma vuci tobe i detem vyzivovaci povinnost.....nejde jet s detma treba k nejake kamaradce nebo tak? aby sis odpocinula, nacerpala sily, videla to trosku jinak?....

helabella
6. lis 2012

@bettyx -- promiň, ale teď budu drsná -- proč si to všechno necháváš líbit? Proč dovolíš, aby se k tobě takhle choval manžel, tchýně i švagrová? Jak, myslíš, že to asi vnímají děti? Nemyslím, že bys teď hned musela navždy vypadnout z domu, ale proč tchýni odprošuješ? Proč se tak ponižuješ a neozveš se, když jsi v právu? Proč, když máš jednooho ve školce, tak nepopadneš druhýho a na celý den nevypadneš? Nechci na tebe útočit, toho máš ve životě bohužel až, až ☹ ☹ Ale někdy je potřeba říct věci otevřeně, aby ses něčeho dobrala. U vás doma se k tobě chovají jak ke kusu hadru ☹ Vím, že to není lehký se ozvat, je hrozný, když je doma dusno, když s tebou nikdo nemluví (moc dobře to znám), ale myslím, že rodina si zvykla, že ty jsi takový psychický "otloukánek", na kterým si můžou vždycky vybít zlost a pak ho ješě ponižovat, když se otloukánek přijde omluvit. Ať ti ony nebo i manžel říkají cokoliv, máš úplně stejnou hodnotu jako všichni ostatní, oni nejsou "nadřazení" a právě proto by ses měla vždycky ozvat (i za cenu hádky, apod), aby viděli, že si sama sebe vážíš a že jim takový chování tolerovat nebudeš. Doufám, že jsem tě nijak neurazila nebo tak, to bych nechtěla, jen mě takový chování hrozně štve a ačkoliv tchýni a spol neznám, přála bych si, abys jim dala co proto 🙂

bettyx
6. lis 2012

@ija1 rozhodla jsem se že pojedu s dětmi na školku v přírodě 🙂 . budu týden v řiti, budu mít kolem sebe tunu dětí,a le to nevadí! já mám děti ráda a všechny je znám, protože jsem tam týden chodila se starším synem a naív si tam dohlídnu na eŠe1. 🙂 .. a včera jsem se domluvila s kamarádkama že vyrazíme s dětmi 🙂 -tak už se těším

@helabella nejdeme nikam, protože mám doma hromadu práce kterou teď s jedním klučíkem zmáknu az chvilinku a hlavně manžel chodí domů s mámou a švagrová přijde do hodiny po nich tak dámy nemůžou říct že jsem špína, páč mám vytřenou chodbu atd. takže toho docela využívám.. a stejně jsem doma tři hodiny a zase vyrážim do školky, takže bychom tak někam dorazili a můžeme zase hnát zpátky -nejsem z města a tady vyžití není.. tady je akorát koupaliště.. 🙄 nudáááá
Ale řikala jsem si že vyrazim s obouma rovnou ze školky.. bojím se toho,a le co furt doma... snad to zvládneme -musím tomu věřit

helabella
6. lis 2012

@bettyx -- s tou školkou v přírodě je to super nápad!!!! 🙂 Vypadneš z toho šílenýho prostředí a ať se dámy ten týden "starají" o někoho jinýho 🙂 A vy bydlíte přímo v jednom bytě? Já myslela, že společně v domku. To bych jim totiž řekla, ať se starají o svůj byt a ne o tvůj a že jim nic není do toho, kdy a jak vytíráš a vůbec uklízíš. Chápu, že není kam moc vyrazit, ale šla bych se aspoň projít, abych neseděla pořád jen doma tchýni před nosem. Je blbý, že je už docela chladno, že nejde být venku úplně celý den, ale není tvoje povinnost být jen doma a uklízet 😉

bettyx
6. lis 2012

@helabella ne bydlíme v domku... my dostali přízemí, v patře bydlí tchýně a v podkroví švagrová... ale ona je tam sama, tak je furt u maminky, manžel tady poslouchá výlevy dětí, tak je taky furt u maminky a já tu jsem s malými ječáčky většinu dne sama... jestli s námi tatíček tráví dvě hodiny za den, tak je to moc

elvira
6. lis 2012

@bettyx - radila bych kouli na dveře, ale jak čtu, tak je pozdě a bába by to nevydýchala, postěžovala by si a ve výsledku by bylo ještě hůř. Ten nápad odjet na týden je dobrý. Myslím, že ti to utřídí myšlenky. Nakonec uvidíš, jestli se ti po něm bude stýskat a jaké budeš mít pocity, až se přiblíží návrat...

ija1
6. lis 2012

@bettyx - to je super napad, a treba naplanovat si nejaky vylety? s kamoskou? kafe? proste si zaridit zivot tak ze se venujes nejakym konickum, clovek vypadne....... kamoska treba s dcerkou porad nekde vyletujou 🙂))), proste se odpoutat, poznat novy mista........vis jako nebyt doma kdyz manzel s tchyni dojdou, nejsi prece sluzka, nemas povinnost mit vytreno nez dojdou............ ( tohle jsme museli jako deti mit umyte nadobi nez dosel tata), ale to je detska povinnost a ty jsi svepravnej clovek........ muzes si delat co chces 🙂)))), a co si treba zkusit s manzelem promluvit aby se vam kdyz prijde z prace venoval?....k mamince muze o vikendu, ja vim ze jsou to drobnosti, ale proste pevne si domluvit ze treba cca od 5-7 bude s vama, hrat si s detma, pomoct s vykoupanim, ulozenim, jaky jenom pohadku...........hele muj chlap nemel zkusenosti s detma zadny a vcera? prisel z prace, ja sla cvicit, vzal malou ven na kacenky, pak ji doma vykoupal, ja prisla, beruska v posteli, a zrovna ji daval mliko pred spanim, poslal me k sousedce pac ji chytly zada, jsme se zakecaly, pak dojdu domu, mala spinka.............. a zvladl ji sam uplne v pohode......... proste ho pomalinku ty veci ucit, ja vim ze to nebude hned, ale preci zije s tebou a nejsi jeho sluzka a uz vubec ne otrok......

bettyx
6. lis 2012

holky, dnes jsem tu byla v půl12 a pak že se půjdu připravit a vyrazím do školky.. no a v posledních 10minutách jsem se zbalila -obě děti a hned ze školky jsme táhli na výlet na dětský prolejzačky, vlezli jsme si cestou do bot a mimiňáček si koupil botičky, pak do hraček, vojáček ze školky si vybral set veselá kuchyňka a mimin letadýlko a bylo mi úplně fuk, že se musíme krotit a takový věci si jen tak nemůžeme dovolovat, prostě jsem mávla rukou a vytasila kartu! 😀 a došli jsme si do mekáče na sprostou večeři -a je mi fuk že to není vhodný -dětem to chutnalo a ještě mají knížečku
.. ta kuchyňka je docela pěkná! je to plastelína se spoustou vyřezávátek a váleček a lis, nožíčky na vykrajování -to byl dobrý kup! já mám jednu zálibu, ale tu si užívám jen dvakrát za rok.. strašně mě baví dělat potahovaný dorty... a vždykcy když potahuju a zdobím, tak přijde mistr a hned se mi do toho lifruje a hodně mi pomáhá s pečením -to ho fakt baví 😎

Závěr dne?? musela jsem jít za tchýní... bohužel.. můj milý za námi na výlet nedorazil -jak jinak.. tentokrát že mu je špatně.. a když jsme přitáhli domů, tak ležel u nás! což mě teda štve protože tady na nás vždycky prská a vždycky nás všechny nakazí.. celý říjen jsme se všichni tři léčili... fakt měsíc.. nejdřív rýma na antibiotika.. pak všichni angína a nakonec prudušky s atb.. bomba! a nakonec na mě tchýně opět nadávala proč ho nevyhodim k ní že on na nás prská.. že ona by si to teda nenechala líbit s dětma a že teda dělám co můžu abychom znovu marodili.. 😀 😀 se jenom směju.. třikrát jsem ho vyhazovala ať si jde lehnout k ní... nešel.. tak teď dětem přeju nemoc 😀

helabella
6. lis 2012

@bettyx -- paráda, že ses odreagovala!!! Jasně, že se to nedá kvůli penězům dělat každý den, ale proč by sis ty i děti nemohla občas užít? I dětem se určitě líbila změna scenérie 🙂 🙂
Akorát jsem úplně nepochopila proč jsi na závěr dne musela ke tchýni? Aby na vás neskočily bacily? Je to blbý, když jsou děti nemocný, hlavně jak je jich víc, tak se to vždycky nekonečně táhne, ale u nás taky manžel, když je nemocný je normálně doma (nemá ani kam jít 😅 ). To se prostě nedá nic dělat.
Je dobře, že máte aspoň svůj prostor přízemí, i když tchýně evidentně nerespektuje vaše soukromí. Nicméně u sebe doma si můžeš vytírat třeba jen jednou za měsíc, když budeš chtít, ne? Můžou si říkat co chtějí, ale je to tvůj domov a ty si to tam zařídíš jak chceš ty a ne aby ti diktovali, kdy máš uklízet.
Vím, že by to asi vyvolalo hodně špatnou reakci, ale až by přišel muž domů, už bych byla oblečená, dala mu děti, že jdu cvičit a vypadla bych, i kdybych měla sedět dvě hodiny třeba na nádraží 😀 😀 Tvůj muž je jako děcko, schovává se mamince za sukni a vůbec mu nedochází, že by měl být hlava rodiny, vzor pro svoje děti, že by se měl o děti umět postarat, atd. Nechala bych ho v tom párkrát vykoupat 😅 😀

tarra27
6. lis 2012

@bettyx paráda....a ještě že jsi ho chtěla vykopnout k nim.... :D

bettyx
6. lis 2012

@helabella no my tu máme jen pokoj a kuchyň a tchýně nám sem nechodí.. ale za dveřmi je chodba a automaticky se o ni musim starat! sice máme tady dveře ven a těmi chodíme my 3, takže na verandě ani v chodbě nenašlapeme, ale je to prostě moje špína.. to je specialita švagrový.. tchýně nikdy nic neřikala, ale pak když jsem byla naposledy prase a byla vyslaná ať laskavě vyklidim pokoj po babičce, tak jsem to řekla nahlas, tak jí přizvučila že má pravdu... takže jako kdyby to řekla... on totiž byl ten pokoj plný krabic a igelitů z těch krabic od věcí z internetu a všechno bylo na jména těhle dvou... do jediný bedny, tak se člověk pak nemůže divit že to nas**e.. a ke tchýni jsem musela protože na mě volala a něco se ptala staršího prcka, takže jsem tam ze slušnosti šla aby třeba nevykládala že dělám krávu.. nabídla mi nějakou sladkou hroudu že se jí to moc vzhledově nepovedlo, tak jsem jí řekla že jsmw byli na večeři a ona pak nadávala na synka že na nás prská u nás..
to není blbý nápad...

@tarra27 no já ho nakonec vykopala s doprovodem že se stejně má u maminky nejlíp tak ať si stoná tam a neprská tady... on je v tomhle dosti bezohledný -všude nechává kapesníky 🤐 při kašli se většinou nezakrývá rukou a ještě tahá z paty hleny což je na poblití a chrčí! navíc všechny známe nemoc pánů..

bettyx
6. lis 2012

@helabella koukala jsem že máme obě děti motolský 🙂.. z jaký jsi městský části? já vyrostla na praze13 🙂