Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

vladla
4. pro 2012

@monyliny děkujeme za přání. 😀

kajalka
4. pro 2012

@kacabik Ony teď choroby dost řáděj, jak nemrzne, tak to nevychcípe samo... No, neměli jsme dny úplně růžový, ale aspoň víme, kde máme rezervy, tenkrát jsme museli vyžít ze 600 kč na týden. A naštěstí hodně dospěl. Když ho srovnám s jeho bratrem, tak ten je fakt ještě děcko. Dokud se chlap netrhne od maminky, tak je to blbý.

elvira
6. pro 2012

Kurnik, bábu čert nevzal...
Včera večer volala:" ahoj mládeži, jste doma, jsem si říkala, že když jsme dneska nebyli v práci, že BYSTE se stavili, když je ten Mikuláš...
Zírala jsem jak puk... Pak jsem jí řekla, že jedeme do města, ale tak v šest budeme doma, ať přijdou. Jak řekla:" však uvidíme", tak bylo jasné, že se neobjeví.
Jen jsem si říkala, jestli by právě proto, že je Mikuláš neměli přijít oni.
No, můžu být ráda, že "jen" volala. A to stejně jen proto, že asi před šesti týdny dovlekli zakázku pro sousedku a ona už by ji potřebovala... Kdyby tak ochotní byli i co se týká vlastní rodiny, ble. 😝

vladla
6. pro 2012

@elvira kurnik nám tu taky zůstala!! 😀 😀

zizala79
7. pro 2012

@monyliny že prej jako kamarádky 😀 😀 😀 to mě pobavilo. jsem si představila tu svoji, která mě taky zásadně nezdraví a jednou "mi" dokonce řekla, tedy mně za zády: tuhletu ani zdravit nebudu, s takovou se ani nebudu bavit 😀 to bylo naše nejromantičtější období 😀 😀 😀 😀

kitinka76
7. pro 2012

@zizala79 tak tchýně mě zdraví, zato její druhý syn (švagr) a jeho žena mi na pozdrav ani neodpoví, tak jsem se přestala snažit 😒

monyliny
7. pro 2012

@zizala79 Jsem naivka 🙂Sice momentálně nemůžu svojí tchýni ani cítit,ale kdyby takhle čistě náhodou osvítil duch svatý a omluvila se za ty kecy a pomluvy,tak bych jí snad i odpustila a byla bych ráda,kdyby jsme měli dobré vztahy 😅 Ale to se nestane,je tvrdohlavá jako mezek,trochu jednoduchá ,trochu panovačná a to je vražedná kombinace 😕 🙂

monyliny
7. pro 2012

@kitinka76 Se švagrem a jeho ženou se také nenavštěvujeme 🙂 jak je to možný,že vždy dělají zle nejen tchýně,ale i okolní rodina? 😀

kitinka76
7. pro 2012

@monyliny nechápu.... s bráchovou manželkou jsme se nikdy ve velké oblibě neměly, ale chováme se k sobě slušně, povinné návštěvy jako vánoce a narozeniny v pohodě přežijeme a když je potřeba, tak si rády vypomůžeme v hlídání dětí atd. Ale s manželovým bratrem to asi nepůjde nikdy 😒

monyliny
7. pro 2012

@kitinka76 U nás je to taky s manželovým bratrem 😀Švagrová mě nepřijala,bála se,že ji vezmu tchýni 😝A začala mi házet klacky pod nohy-pomlouvala a dělala mezi mnou a tchýní zle 😖 Z mé strany rodina jakž takž funguje 🙂

evena
8. pro 2012

ahoj holky,
je tu některá, které se rozpadl (rozpadá) vztah s manželem (přítelem) i kvůli tchýni?

evena
8. pro 2012

potřebuji se pobavit o věcech týkající se dětí při rozpadu vztahu, jaký na to u vás měla vliv tchýně, na zasahování do výchovy po rozpadu ... sem v dost nemilé situaci a nevím, jak některé věci řešit, hlavně jak to vyřešit ku prospěchu dcery a zároveň se vyrovnat s tm, že se dcera bude stýkat i se ženou, která mi rozbila rodinu a strašně mě nesnáší ... podotýkám, že dcera má tchýni ráda, bohužel, moc mě to mrzí a nevím se s tím vyrovnat ☹

kajalka
8. pro 2012

@evena A jsi si jistá, že obviňuješ tu správnou osobu? Předpokládám, že kdyby tvůj muž stál plně při tobě, tchýni by nepomohlo ani stádo slonů, aby vás rozdělila.

cervena2
8. pro 2012

Ahoj, má tchýně je alkoholička ☹ ráno si už dává startovací víno 😝 občas si zpomene že by chtěla vozit,ale já ji naš Zlatíčko nepujčím. Zatím se vykrucuji výmluvama, ale nemůžu to dělat tak pořád. 😖 jen ta představa že by se něco stalo mě dohání k šílenctví.

anetka1701
8. pro 2012

@evena pokud bude tchýně v rámci možností (před malou) slušná k tobě a nebude tě před malou pomlouvat, zatla bych zuby a držela bych... Je to pro dítě, je to její babička, jestli se k ní bude chovat pěkně a nebude jí proti tobě očkovat, ať jsou spolu... Jestli jí bude očkovat proti tvojí osobě a pomlouvat tě před ní, vztahy bych utla - a malý to nějak přiměřeně jejímu věnku vysvětlila...

cervena2
8. pro 2012

je to tak že se k nám na návštěvu nestaví jak je rok dlouhý(bydlíme od sebe cca 200m), ale s kočárkem by jezdila. Byla bych ráda kdyby přišla,to bych ji měla pod kontrolou,aby něco neprovedla. Ale ven jí s kočárkem nepustím, občas má takový stav že sotva mluví ☹ moje švagrová mě i říkala že jednou a naposled požádala o hlídání a přišla s flaškou. Takže musela zavolat manželoj ať příjde domu. Tchýně se urazila.

elvira
9. pro 2012

Holky - odprodám tchýni, případně ještě doplatím...
Po včerejší návštěvě mám toho plné kecky.
Zas byla chytrá, proč nedávám malýho každý den do školky a že by to šlo domluvit a bla bla bla.
Co je jí po tom.
Dávám ho tak, jak potřebuji a chci.
Celou dobu se nestará, pak přilítne jak střela a začne z ničeho nic radit.
Ono těch věcí bylo víc, nemohla jsem z toho usnout.
Není mi líp, když bába nechodí?

vladla
9. pro 2012

@evena My měli na mále!Tedy z mojí strany.Měla jsem sto chutí to zabalit a odejít!!
Bydleli jsme u nich,než předěláme domeček.
Jedna domácnost prostě nefungovala!!A my jako rodina(samostatná jednotka s dětma) taky ne!
S manželem jsme se často hádali,ale naštěstí jsme se odstěhovali do vlastního. 😉
Jak to máš ty?

anetka1701
9. pro 2012

včera jsem byla asi hodinu na návštěvě tchánovců... Jsem myslela že je zatluču do země "kafe bys pít neměla když jsi těhotná, pořádně se najez, na koních bys už taky jezdit neměla,..." fakt monolog, kterej jsem (hnusně) utla s tím, jestli by mohli řešit něco jinýho než mně... Grrr :o( Co je komu co do mýho těhotenství, to fakt nechápu!! Už jsem ve zdraví odnosila jedno dítě, tak proč maj zoufalou potřebu se mi vrtat i v tom druhym, když už jsem svoje "těhotenský kvality" měla šanci dokázat!!!!!!

kajalka
9. pro 2012

Dneska jsme pozvaný na oběd, dělali prej kachnu. Nikdy mi u nich nic nechutnalo, krom zemlbáby. A kor teď, když mi nechutná ani ode mě 😝 Vždycky všechno zalejvaj litrama oleje a kořeněj podravkou a knedlíky jen kupovaný a ty já nemusim. Ach jo, to bude neděle.. už teď je mi šoufl.

zizala79
9. pro 2012

naše dítě trpí, nedopřejeme mu nic k jídlu (rozuměj čokoládou polévané cukroví a extra pocukrované štrúdlíky) a vůbec má "dietu" "obecně" (nekouká se na televizi a je vůbec strašně nestimulovanej), je to strašnej chudáček a sociálku na nás 😀 😀 😀 😀 to je výsledek dnešního oběda u tchýně 😀 😀 😀
dárek k Vánocům mu už dala dneska a druhej, kterej jsme vymysleli my, ale je u ní 🙄 aby ho nenašel 🙄 tak ten mu málem ukázala taky 🤐 a stěžovala si, že je chudá a nemá snad ani na jídlo, ale co by ještě ,ladýmu koupila k Vánocům, čepici? má dvě! svetr? má jich milion (podělil fakt hafo věcí po bratranci), no ale u nás je to tak, že víc dbáme na to, jak se strojíme (to vypadlo ze švagrové, takže já jsem asi cuchta, co se ani ustrojit neumí). má jediný štěstí, že jsem si řekla, že budu radši držet pusu, jinak bych jí něco řekla po minutě pobytu u ní v bytě a šla si koupit na oběd bagetu...

kitinka76
10. pro 2012

@evena můj vztah tchýně nerozbila. Zatím - ťuk ťuk honem někam zaklepat. Ale povedlo se jí rozvést první manželství mého muže, ze kterého má dvě děti. Můj chlap je v tomhle jako většina můžu. Svojí mámě nic neřekne i když dobře ví, že maminka pravdu nemá. Sám mi to včera řekl 😉
Starší syn je už dospělý a nestýká se ani s otcem, ani s babičkou (tchýní) mladší dcerka k ní s otcem jezdí. Nevím, jak se s tím jejich máma vyrovnává, ale jsou rozvedení už dlouho....

kitinka76
10. pro 2012

@zizala79 macecho!!!!! 😉 😀 😀 😀 😀 😀

monyliny
10. pro 2012

@kajalka To znám,panímáma zase všechno připravuje na sádle i kuře plave v sádle.Žádný výpek nic-hnus,cítíš jen tuk 😝

monyliny
10. pro 2012

@kitinka76 Moje tchýně je saň.Manžel se jí bojí,ale nepřizná to.Jediný,co uzná je,že matka chybuje a chová se hrozně,ale jen přede mnou-jí by neřekl ani slovo.Na jednu stránku se mu nedivím,já se jí docela taky bojím.Je to takový ten typ,který společnost nespolečnost začne hlasitě nadávat a třeba i vulgárně ☹ Ale my dva se taky zatím držíme,ale je fakt,že byla doba,kdy jsem si říkala,jestli tohle mám zapotřebí 😅

kitinka76
10. pro 2012

@monyliny jé naše paňmáma taky neuznává jiný tuk než sádlo 😅 po minulém obědě mě chytil poprvé v životě žlučník 😅
a buď ráda, že ta saň není sedmihlavá!!! Mít všechny ty kecy sedmkrát!!! 😀 😀 😀

monyliny
10. pro 2012

@kitinka76 😀 😀 😀

zizala79
10. pro 2012

dost blbej vtip, že prej jestli nechci jít dnes večer ke tchýni pomoct s vánoční výzdobou, to mu Véna písk.... jsem zlá, ale to přece nemůže myslet vážně, dva dny po sobě a navíc po včerejší přátelské konverzaci... (tedy protivném monologu)

monyliny
10. pro 2012

@zizala79 Nejsi zlá 😉 Je to těžký.....Kdyby si aspoň tchýně "milovaný"viděli do pusy ☹

zizala79
10. pro 2012

@monyliny musím aspoň uznat, že se vždycky zeptá, držela v ruce kus pocukrovanýho závinu a on se jí po tom samozřejmě sápal a ona: no, já nevím, jestli ti to můžu dát. - NE - NE 😀 a ona to respektuje, jen má u toho milion řečí. hlavně, že má asi chudák hlad a jestli ten oběd, co jsme mu doma dali, jestli mu to stačilo. ona prostě není ochotná uznat, že to dítě hlad nemá, ale má chuť loudit a dělit se s náma o jídlo (dostal rohlík, když jsme obědvali)
dneska mám po náladě a je tichá domácnost, on se pak ještě urazí na mě 😔