Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

lefika
27. čer 2008

mirin, zalezi ci do jej smrti alebo tvojej 😀 😅 😉

meleri
27. čer 2008

holky, toto co ted píšu je spíš černý humor: ale jedna věc vás může uklidnit: že za nějakou dobu už ta tchýně-svokra natáhne brka a pak budeme mít KLIIID!!! 😵 😵

lefika
27. čer 2008

meleri, presne tak som myslela svoju predchadzajucu-tiez mozno trosku morbidnu- poznamku 😉

aponchie
6. črc 2008

koukam,ze je svokra i na volne diskuzi 😀

anaconda
7. črc 2008

Já jsem se svých přítelem už 9 let. Svoji nejsme, i když už spolu bydlíme ve společně postaveném domě. Dřív jsme bydleli pomalu 5 let u přítelova rodičů. Problém je v tom, že jsme postavili ve stejné vsi, kde má přítel nejen své rodiče, ale i babky, tetičky a jiné....! Po oznámení mého těhotenství je to téměř pořád někdo z jejich rodiny a kontrolu, zda nááááhodou nedělám něco, proti jejich doporučení. Nemám tedy oficiálně tchýní žádnou, astínových mám ale aspoň 5!!!! ☹

pajmis
23. srp 2008

Ahoj holky, já mám také problém s tchýní... už se mi tady o tom nechce rozepisovat, ale svůj problém mám popsaný zde
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

tak kdybyste se na to mrkly a poradili mě?? Já sem zoufalá a od té doby co sem těhotná, tak mám nervy na pochodu... sem teda ještě hrozně mladá a nevím, jak mám říct ženské, co je jí 55let, že nestojím o její společnost - a to každodenní!!! ☹ Je mě teprve 20let a ještě nejsem tak dobře ostřílený člověk a ke starším lidem mám úctu, takže mi dělá problém tchyni říct cokoliv, co by ji bylo proti srsti... myslí si, že když sem těhotná, tak sem neschopná... dnes se mi nabídla, že mi pověsí záclonu... od čeho mám doma chlapa?? ale ona toto, jako by neslyší... je divná... jen o ní píšu, nabíhá mí žíla na čele...

hupcza
29. srp 2008

paji: hlavně se vykašli na to, že stáří je nějaká zásluha

moje tchýně je opravdu hodně hloupá a v té hlouposti páchá spoustu zla
je jí 70 a jak se hloupá narodila hloupá i umře
je mi líto jejich dětí (tedy i manžela) na kterých se svou blbostí hrubě podepsala a musí s tím bojovat
je mi líto i jí samotné - nikdy neměla nikoho upřímě ráda, nikdy nic na světě nepochopila a hrála vždy jen na sebe
to že je stará u mě nijak negeneruje potřebu si takové osoby vážit
chovám se k ní zdvořile
ale mantinely jsme nastaili a je mi líp

hupcza
29. srp 2008

pokud máte pocit, že jsou vaše tchýmě nedobré babizny, povím vám taky jeden příběh 🙂

vždycky jsem si myslela, že je na mě tchýně vysazená a zlá a že mě nemá ráda
ooo - jak jsem byla sebestředná - já si myslela, že to je o mě! přemýšlalal jsem, co jsem jí udělalal akde se to mezi námi vzalo, když jsem vždy s mámami mých ex vycházela

pak jsem to začala chápat - to nebylo o mě - začala jsem poslouchat úplně vše, co říká a přestala jsem zkoušet vysvětlovat ...nechala jsem jen znít to, co bylo skutečně z ní

a ejhle - to z ní lezly pekelnosti, o odporu ke své matce, o využívání svého muže, o nelásce ke svým dětem a voučatům

jako konkrétní perlička - když jsem potratila, říklala, mi, že si z toho nemám nic dělat, žeona, když byla mladá prošla si taky tři potraty během roku a půl ...na vteřinu jsem jí zalitovala a řekla si, jak jsem jí křivdila ...pak ale vše uvedla na pravou míru - používala to místo antikoncepce ...a vesele to srovnávala s mým potratem chtěného děťátka ......nevím jestli je tak zlá a nebo tak hloupá
následovala informace o tom, že její první dítě byl děs - že už když otěhotněla tak se na něj naštvala - ůbec jej nechtěla, protože měla v plánu něco jiného (chtěla si užít svobody, proto si totiž vzala svého muže pár měsíců před tím, aby unikla své matce), a že celé těhotenství na něj (toho mimíska) byla naštvaná a že jak se ukázalo dobře věděla proč, protože když se pak narodil celé noci brečel ....tohle říkala mi o vánocích pár dnů po potratu ..zlá a nebo blbá?

holky ....radím - koukněte kousek dál, třeba to fakt není o vás a přestaňte se trápit jako já (i já to vydržela skoro 4 roky)
zlepšilo to i vztah s mým mužem

brumbambule
9. říj 2008

Ahoj holky, jdu si sem taky postěžovat, protože jinak už mě asi trefí šlak. Bydlíme s manželem v bytě, ovšem tchány máme ve vchodu. Když jsem byla těhotná, tak tchýně nemohla pořád překousnout, že jsem přibrala míň než ona a pořád mi opakovala, jak ve mně to dítě umře hlady a jak ona to měla všechno nejhorší a nejtěžší ze všech lidí co kdy žili, protože si musela topit v kamnech a neměla pračku. Když se dcera narodila, tak ona musela být první kdo ji viděl (dokonce ještě dřív než já, protože jsem měla císaře kvůli komplikacím). Teď je malé osm měsíců a já už tchýni nesnáším. Pořád mi radí, co jí mám dávat na sebe (nejlíp oteplovačky s punčocháčema i v létě), co má jíst (hlavně hodně piškot, banán není jídlo) a že ji dostatečně necpu kaší, protože jak je možný, že se mi teda v noci budí??? A taky bych už měla přestat kojit, protože ONA přestala do dvou měsíců (obtěžovalo ji to). Když měla malá svátek a byli tady i mí rodiče, tak před nimi řekla, že druhou snahu má stejně radši než mě. A že první vnouče (syn jejího prvního syna, manžel je druhorozený) je první vnouče a ty další, to už se tak nebere. Prostě jeho miluje nejvíc, přesto že jí v 6 letech řekne že je blbá a že se do všecho sere. Jí to připadá srandovní asi. Ale já si nepřeju, aby se naše děcko takhle chovalo ke starším lidem a už vůbec ne, aby s nima takhle mluvilo. Dneska mě naštvala už úplně na maximum. V posledních týdnech jsme řešili, co budou malé dávat k Vánocům. Řekla jsem, že cokoli (kostky atd.) ale PANENKU jí chci dát JÁ. Prostě jsem si moc přála, aby moje holčička měla tu svoji první panenku v životě od maminky. Takže jsem jí řekla, že panenku už jsem jí vybrala a že tu teda rozhodně ne, protože tu chci dát já. Ještě jsem jí řekla, že panenka bude taková ta látková s kloboučkem a šatičkama, aby s ní mohla malá spát. A co myslíte, že jí dneska přinesla jen tak???? Dvě panenky, samozřejmě, že látkovou přesně jak jsem ji popsala a druhá je miminko. To je taková kráááááva. Nesnáším ji. Udělala to naschvál, protože ví, že na tomhle mi záleželo. Cokoli dělám, tak ona to musí první, lepší atd. Nechává si narůst vlasy, aby se mohla nechat ostříhat stejně jako já, začala se mnou chodit cvičit( chtěla jsem si tam odpočinout, takže po tomhle už tam nejdu), mému manželovi vyčítá, že mi kupuje dárky (koupil mi kabelku, kterou jsem si přála) a mně neustále kecá do života a říká věci typu: " Já pořád nemůžu vydýchat, že si tě M. vzal a že máte malou. Já to prostě pořád rozdýchávám". Doslovně. Manžel stojí při mně, ale mně už je blbý si mu každej den stěžovat, jak tady zase tisíckrát zvonila a pak si mu večer stěžuje, že jsem neotevřela (protože jsem nebyla doma, ale to prý není důvod, otevřit jsem měla stejně). Malou si ven sama nevezme, pouze, když se s ní jde pochlubit nějakým drbnám (cca 3x se to stalo) a to jede kočárem tak, že se bojím, že ji převrhne. Hlavně že mi nadávala, že kupujeme drahý kočár. Hlavně aby ji všichni OBDIVOVALI (to je její oblíbená fráze), jaká je babička hodná a milá. Ale, že malá brečela hlady a ona mi ji nepřinesla, přestože věděla, že je to z hladu (to mi řekla) , to už se asi nechlubí. Radši řekne, že jí asi rostou zuby.
Jsem z ní na nervy a došlo to tak daleko, že přemýšlím o tom, že navrhnu manželovi, abychom se odstěhovali. Já už z toho prostě psychicky nemůžu. Jenom slyším klepání a je mi blbě.
Se omlouvám, že jsem se tak rozepsala, ale muselo to ven. 🙂

eleonora
10. říj 2008

Ahojky brumbambule podle me jediny co ti pomuze je odstehovat se, mas dobry, ze manzel stoji pri tobe, ale musi to byt pro tebe psychicky vycerpavajici bydlet s ni v jednom vchode

hupcza
10. říj 2008

brum: jj...tchýně mojí mámě na naší scatbě taky říkala, že to, že si mě manžel bere je to nejhorší, co jí kdy provedl 😀¨
ale poslední cca 3/4 rok se snaží - manža totiž drží se mnou a ona zjistila, že to je blbý
jenže já už nechci - respektuji ji jako matku mého muže - ale kamarádit se fakt nebudeme

ale fakt to chce se nad babu povnést - ono ti stejně nic jiného (alespoň krátkodobě) nezbývá
nastavit zrcadlo a všechno co vyšle jí zase poslat zpátky - ne mnstít se, jen si to nebrat

dckami
10. říj 2008

ahojky,
koukám tchýně je vděčné téma. Já jsem vdaná skoro 10 let a s tchýní jsem vycházela celkem v pohodě. Je rozvedená, hoku nám hlídala velice zřídka a do života nám moc nekecala.
A naše problémy začali letos, když si na inzerát nabalila chlapa. Ani to není chlapa, ale troska v invalidním důchodu, silný kuřák (u nás nikdo nekouří). Od té doby jí my ani vnučka nezajímáme, jednou mi ho chtěla přivést k nám domů, bez ohlášení, prostě zazvonila, že jdou nahoru. Tak jsem jí řekla, že ona může jít dál, ale jeho zde nechci. Do té doby jsem ho neznala, nikdy nám ho ani nepředstavila, pouze holka ho jednou viděla. Švára mí ho popsal jako příšeru, dcerka řekal,že je ošklivý a smrdí jako kamna na chalupě 😀 . Od léta tchýni vídám pouze ve městě, k nám domů nechodí, volá pouze mému manželovi. O vnučku nejeví zájem, v neděli měla svátek, který zcela přešla......
Snažím se pochopit, že chce mít svůj rodinný život, ale vzhledem k tomu,že jejího milého nejen já, ale i její synové nepřijali, přichází o své děti i vnučku. Né, že by to nějka vadilo, stejně pro nás nikdy nehnula ani prstem, ale je problém vysvětlit to našemu prvňáčkovi, proč jí babička už nechce hlídat. 😢

pomfrita
13. říj 2008

ahoj holky, ačkoliv nemám tchýni tak strašlivou, jak některé z vás popisují, přesto si musím postěžovat...jde o péči o našeho malého....občas jsem z ní docela na prášky...kdykoliv přišla a já jsem malého chovala, vzala mi ho z ruky se slovy "pojď k babině", když ho chvilku hlídá a já jsem na nákupu, on pak ke mně hned běží a tulí se a ona, ač s ním byla třeba hodinu sama, ho ode mně odtrhává(malej řve), že prej ať si uklidím nákup....když já řeknu, že by měl mít čepičku, ona konstatuje, že to není nutné a sundá mu ji, v lepším případě mě jen přesvědčuje o tom, že se mu měla sundat....když řeknu, ať ho namaže krémem na opalování, sdělí mi, že to není potřeba a až když ho začnu mazat sama, vezmi krém, že ho teda domaže....když jsme byli na procházce (malej byl v kočárku), řekla mi, že ho vyndá, aby se proběhl - tak já na to, že ne, že to máme ještě kus cesty, že až za chvíli, protože už by potom do kočárku nechtěl a ona ho prostě vzala a vyndala 😠 už fakt nevím, co s tím, my spolu vycházíme dobře, ale tohle mi fakt pije krev, nikdy jsem jí to takhle od plic neřekla (a myslím, že to ani nedokážu), ale zkouším třeba zdůrazňovat, že URČITĚ potřebuje čepičku, že URČITĚ ho nemá vyndávat z kočárku, že ona by to sice dělala TAK, ale mě doktorka řekla, že lepší to bude JINAK.....apod. Stejně ale nic nepomáhá, úplně se děsím další návštěvy....nejvíc mě ale se.e, že mi ho furt rve z ruky a když jsme někdě ve větší společnosti, má ho furt ona a chová se jak jeho matka 😖 jo a manža se ktomu staví tak, že ona ho vidí málokdy (asi tak úplně stejně jako moje mamka) a chce si ho užít a co se týče jejích dobře míněných rad, vždycky mi tu určitou situaci vysvětlí, že to dělala proto, ža támhleto a tohleto a že to vlastně bylo dobře, takže co si stěžuju... 😝
super, hned je mi líp, co jsem si postěžovala..a jsem zvědavá na další hororové příběhy s tchýněmi 🙂

kijonkova.k
13. říj 2008

Pomfrita,to by mě taky nakrklo.Tohle bych nesnesla,asi by to chtělo,abys byla ještě důraznější,jim to prostě asi někdy nedojde,že my jsme matky 🙂 Já mám sice tchýni v pohodě,ale taky mě zvedají ze židle věty typu... A nebylo by lepší,kdyby...a já si myslím...Prostě si to dělám podle sebe a hotovo.A kdyby mi ho z kočáru vytáhla,tak bych ho tam šupla zase zpátky. 😀

babss
14. říj 2008

Tak holky já musím říct, že moje budoucí tcýně se jeví za těch 5let jako fajn baba.Sice má někdy zastaralé názory a na svého syna nedá dopustit,ale vždy se o mě zajímala, povídáme si spolu a věřím mi, že já sem ta pravá pro jejéího syna🙂což je hodně důležité🙂jinak holky...zkuste si najít kní cestu přes cokoli co ji baví...a pak už to záleží na tchýni..někdy je to těžké tak ji nechcte k životu ji nepotřebujete..stačí vám přece jen její syn..ne ona🙂

muminek
14. říj 2008

babss ja s tchýní jsem vždy dobře vycházala co se narodil malej tak jen radí a ryje ach jo a mě to mrzí ☹

pomfrita
17. říj 2008

holky - přesně tak - před malým jsme spolu vycházeli dobře, ale teď???? Jsem z ní fakt vyřízená...vlastně spolu furt vycházíme, protože já jí asi dost důrazně neříkám, jak mě ty její rady...atd. se.ou, ale jestli to takhle půjde dál, začnu jí asi nesnášet 😒

janulle22
18. říj 2008

ahojky holky ja bohuzel nemam takove zkusenosti jako vy ja mam bohu dik super tchyni a vychazime spolu fakt dobre ale je mi vas moc lito a nevim jak bych to resila ja...no vlastne ano ja jsem takove povahy ze si nenecham nic libit tak bych ju asi servala na 2 doby... 😀 ja prvne jednam a pak myslim... 😀 😀 ...ale co me stve je ze ona porad ceka ze se vratime domu a ze budem bydlet s nema v baraku...ano po porodu jsem tam bydlela rok dost mi pomahala a za to jsem ji vdecna ale... jeji dcera podedila po prababicce byt rodice ji narvali prachy a ona se odstehovala a zije s pritelem a malou a my ze budeme met barak po nich ale s nima a jeste musime vyplatit svagrovou...no to teda v zadnym pripade...v lete jsme se bavili a to tema a rikala at si udelame podkrovi a vyplatime svagrovou...no tak na to jsem ji rekla ze nez abych vyplacela svagrovou ze si radeji koupim byt a at si ho ona vezme...netvarila se zrovna nadsene ale co uz... 😉

holky drzim pesti a posilam hooooooooodne sil.... 😉

binki
19. říj 2008

je pravda, že než se narodil malý, bylo to jiné, ale vzhledem k tomu, že radí prarodiče z obou stran, beru to tak, že už děti vychovali a mají jisté zkušenosti a ráda si (občas) nechám poradit, nemám s tím problém, základ je, že se máme rádi 😀

poupe
29. říj 2008

ahoj,tak to ja jsem tchyni snasla dokud nebyla mala na svete,nebydli ve stejnym meste,takze za nima jezdime 2-3 za rok,vcera jsme u nich byli a jsem z ni jen na nervy,nevim mozna uz mam na ni nejakou averzi,prijedem daji nam obed,jdou si hrat s malou a nas prehlizejmam pocit jako ze jim tam vadime,kdyz chci kafe ,musim poprosit manzela,vodu taky,a ve finale rekla manzelovi jestli s ni nekam nepojede,nerekla kam,komunikace se u nich nenosi,prijeli za dve hodiny a pak jsem se dozvedela,ze byli v lese na houbach,takze ja tvrdla s malou se svagrovou doma a ta nemluvi a za 5 let co ji znam si vykame ☹ a to je o 2 roky starsi.jo a kdyz byla mala unavena a chtela spat,tak ji rikam at ji v pokoji necha samotnou,jinak neusne,tak tam lezla,preci tak male dite nebude samo,no cela maminka 😉 jinak obe delaj naschvali,maj odpor k ubrouskum,prost jim neveri 😉 takze kdyz sem davala malou pred odjezdem na zachod,tak jsem jim tam hodila ubrousky at ji utrou,tak jsem samozrejme slysela vodu,jak ji myjou,ale o to nejde,ale o princip,takova blbost a taky me zarazi,ze kdyz odjizdime,tak maly nic nedaj,susenky,nic nekoupi,moje mama ji proste vzdy neco nabaly,proste me to zarazi,videj ji parkrat a nic,no to je ale jine tema,co si myslite,jsem ja ta divna???, 🙂

poupe
29. říj 2008

jo jinak mnzel se s ni nechce dohadovat,tak ji vyhovi

poupe
3. lis 2008

nikdo nema takovou tchyni? 😉

emamamamu
3. lis 2008

holky jsme asi svine, ale miluju tuhle diskuzi..nikde se tak neuvolnim, jak nad vasima tchynema...(ale samozrejme vas hluboce lituji 😀 😀 )..jen prosim piste dal... 😀 😀

babss
4. lis 2008

Holky tak já jsem s přítelem 5let a příští rok máme svatbu a zatím žádný problém nenastal jen jednou a to byla naštvaná, že jsme dlouho unich nebyli. Jinak se knám chová super🙂jen jde vidět, že prostě její synáček je vždy na prvním místě🙂

mirin
4. lis 2008

Takže holky, já jsem v neděli definitivně skoncovala s tchýní. Byli jsme na návštěvě, protože byl malej v sobotu 1 rok. Celou dobu do mě šila, neustále mě jen kritizovala (jako vždycky ostatně), já se jí snažila vždy slušně odbýt, abych nebyla já ta špatná, ale zařekla jsem se, že už k ní nikdy nepojedu, prostě s ní končím. Celých 5 let si na mě léčila svý mindráky, zřejmě se nikdy nesmířila s tím, že se její synáček oženil a odstěhoval se ke mně. Od té doby, co se schylovalo ke svatbě, mě neustále napadala, a já byla splachovací a nechávala jí to procházet. Ale v sobotu už ten pomyslný pohár přetekl. Přestala pro mě existovat. Já už kvůli ní probrečela tisíc kapesníků a nespala x nocí, ale nenechám se už dál deptat. Manžel to naštěstí přijal celkem dobře. Ještě teď jsem z tý návštěvy vytřesená, co mi tam všechno řekla, ale zároveň cítím obrovskou úlevu, že už to bylo naposled... 😵 Kvůli manželovi jsem se celou dobu držela, abych jí neposlala do prdele a nepráskla dveřma, holky to je tak strašná kráva!!! 😖 Já jsem hodně společenská a nemám absolutně problém komunuikovat s lidma, ale takovou krávu jsem ještě nikdy nepotkala, a že už jsem potkala hodně lidí... 🙄

mirin
4. lis 2008

Brumbambule a Hupcza: máte to taky šílený 😖 ta moje je dost podobná! Ale už jsem to skončila! 😅 Nenechám si tou kravkou rozbít manželství (manžel je báječnej chlap), o to se snaží nejvíc, štvát ho proti mě...
Co taky často dělala, když jsme byli u nich, že řekla Jirkovi: "Míša řekla, že......." a řekla něco, co jsem vůbec neřekla, a co se mu samozřejmě nezamlouvalo, a on byl pak naštvanej na mě, no hrůza...

mirin
4. lis 2008

A další perlička, když jsem otěhotněla, manžel koupil tchyni kytici, koupili jsme nějaké zákusky a chlebíčky, a že tchánům oznámíme, že čekáme děťátko. Dopadlo o tak, že tchýně se nasrala, začala tam křičet, že se z toho posere apod. a pak mě začala před všema (tchánem a švagrem a manželem) vyslýchat "jak dlouho už jste gravidní? a jak jste poznala že jste gravidní?" (na to se mě ptá ženská, která porodila dvě děti, a miluje cizí slova, asi si pak připadá vzdělanější) a další šíený otázky, ze kterých jsem málem vylítla z kůže. A kdyby jste slyšely ten tón jakým ona mluví...... 😖 já měla chuť se s přítelem, teď už manželem rozejít, celou jeho rodinu poslat do pr. , protože on tam seděl a nic neříkal, nezastal se mě, nic... Jeho matka je šílená autorita, všichni jsou z ní ušláplý, no hotovej generál 😖

fanys
4. lis 2008

ahoj holky
taky se musím přidat svou troškou do mlýna
nebudu popisovat běžné problémy,pouze asi před dvoma lety sme se s manželem pořádne pohádali-bydleli sme u tchýne!!!synáček byl hooodne vzteklý tak se běžel postežovat mamince,což já bych možná udelala někdy a ráda taky jen že mám rodiče na slovensku asi tak osumsetkilometru,proste druhý konec druhé republiky,pak sme se štekli zas kuli tomu,slyšela sem jeho milované rodiče jak o mne mluví jako slovenské špíne a to už sme byli spolu nejakých pět let bez věčších problému,tak sem ráno ladne vyplula do práce a proste se večer nevrátila s tím že tam žít bylet nebudu,manžovi sem sdelila že takhle teda už ne a víte co udelela moje super tchyne,sepsala nám žádost na rozvod,došla to podat s manželem aby náhodou necouvnul nebo co,hlava mi to doted nebere...............proste krááááva nebeská.ono se to pak mezi manžou a mnou hezky srovnalo,odstehoval nás i mne bezemne a rok sem tam nepáchla.
druhá perlička mám za sebou missed abort,pak sem dlouhá roky nemohla otehnotnet,a když sem v dubnu po IVF koněčne čekala dvojčátka,tak se mne ptala jestli jedno nedám pryč.....................beze slov

hlavu vzhuru

kveta
4. lis 2008

Mirin, a to teraz bude Tvoj manžel chodiť k rodičom sám? Veď to budú ešte viac sa snažiť o Váš rozvod, keď tam nebudeš.

Alebo prestane tam chodiť aj manžel? V takom prípade sa pripravte na to, že teraz sa tlak jeho rodičov na Vás zosíli - srdcervúce smsky, telefonáty. Ty budeš v ich očiach na vine, že tam nechodíte. Každopádne ešte Ťa čaká dlhá cesta, kým budeš mať od nich naozaj pokoj.

kveta
4. lis 2008

Fanys, neverím, že Tvoja svokra spísala návrh na rozvod, keď si neprišla domov z práce. 😠

Podľa mňa ho už mala dávno pripravený vopred. 😉 😀