Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

bayt
11. pro 2017

@eldrag nemusí být zlá, ale prostě normální duševně asi z toho co píšeš úplně nebude (že nemá nějaké vychování a nenabídne pití, no to bych snad ještě chápala, ale to ostatní co jsi psala...)

a manžel se k tomu staví jak? přece jen jestli ho vychovávala, taky mu může připadat dost věcí z toho co dělá normálních...

eldrag
11. pro 2017

@bayt ten mi vzdy rekne, ze takova byla driv a je ... a ze to tak mam brat, hlavne si nemyslet, ze je zla. Vychovavala ho vicemene babicka nez mama, kvuli handicapu.

anelamates
12. pro 2017

@bayt
Jenže oni tam nepřišli! To matka řekla dětem, že jim babička nadílku snědla. A já nechápu proč. Přece pokud tam nešli, tak děcka o nadílce nevěděly, a taky jim babička klidně mohla koupit jinou, ne? tady si myslím, že skutečně dětem ublížila zbytečně ta matka, ne ta babička.

bayt
12. pro 2017

@anelamates Já to z toho příspěvku takhle nechápu. Pochopila jsem, že babička jim to slíbila a pak to sama snědla, takže nic nedostaly.

hanka858
9. pro 2018

Ahoj holky 🙂)
Bydlime s tchyni,mame dve deti..kluk 7 a kluk 4 .. meli jsme svuj byt ,ale jelikoz jsme chteli stavet domecek,tak jsme se rozhodli byt prodat a odstehovat k rodicum a penize z bytu pouzit castecne na domecek. Z bytu jsme se odstehovali 6/17 stim,ze tu budem maximalne rok..ale bohuzel se to prodlozilo a porad jsme tu..baracek se uz sice krasne rysuje a bude v lete hotovy,ale ja uz jsem tak z tchyne na nervy,ze uz nevim co mam delat..mame oddeleny pokoj,kde spi deti,pak mame obyvak ,tam spime s pritelem a mensi jidelnu..jinak kuchyn ,koupelnu,zachod spolecny ...tchyne se mi snazi do vseho mluvit,vse delat za me..i kdyz varim obed,tak stejne detem a pritelovi nabizi svuj obed co uvarila.ale taky dela to,ze kazde rano co ja odjedu do prace,pritel odveze kluky do skoly a skolky,tak ona nam vleze do pokoje,ustele nam postele a poklidi nam tu.. coz ja absolutne nemuzu snest...jedine v techto dvou pokojim mame mit sve soukromi ,ale ona stejne nam sem vleze kdyz mi nejsme doma a uklizi mi tu a buh vi co jeste..minule jsem tu mela kamaradku s detmi a ona si sem normalne prijde a zacne se snami bavit a u toho zacna zbirat drobecky ze zeme ktere deti nadrobili .. pak jen rekne jaky je tu bordel a odejde..uz nevim co delat...snazim se chovat slusne a byt nekonfliktni...nekolikrat jsem ji naznacovala ,ze jeji peci nepotrebuji..ze se o vse dokazu postarat sama a to velmi rada,ale porad to nechape..myslite,ze je tohle normalni? porad si rikam,ze je to jeji barak,ale prece nam musi nechat nejake soukromi.

ivca1986
9. pro 2018

@hanka858 Vydržte, do léta už je to chvilka. Jsou na tom ženský hůř. Třeba nemají jít kam jinam a musí takto žít několik let - mám takový případ ve svém okolí, přesně jak popisujete. Možná i hůř a nic jiného jí nezbývá, protože nemají kam jinam jít a tchyně je ve svém domě, tak se dle toho i chová.

iivetaak
Autor odpověď smazal
Zobraz
lh123
4. srp 2019

Přeji hezký den, dlouho jsem pročítala diskuze, než jsem se odhodlala napsat. Pokoušela jsem se najít radu v podobné situaci v některých z příspěvků, aniž bych se zapojila. Bohužel i tak si nevím rady. Maminka mého přítele se kterým jsem téměř 10 let je patologický lhář. Na mě je milá, hodná, ale za zády mě neskutečně špiní, ale není na tom ani špetka pravdy. V poslední době ještě přitvrdila a po těch letech přesně ví, co mě popíchne a tak si často utrousí uštěpačnou poznámku. Šikovně, aby si toho nikdo nevšiml. Nechci být příliš konkrétní, ale uvedu příklad. Například psala z telefonu své dcery smsky, kde mne ponižovala (něco ve smyslu ty princezno, jezdíš si domu jako na ubytovnu atd., podotýkám, že pracuji na 24 hodinové směny a jedu pouze do práce a hned zase domu, první den volna bych chtěla trochu odpočívat). Člověk pozná slovní zásobu čtrnáctileté holky a šedesátileté paní. Mimo to jsem si ověřila u dcery, že míním správně. Tak jsem to s ní chtěla prodiskutovat, opravdu slušně a na úrovni, třeba jí něco trápí... Jediné čeho jsem se dočkala, to já nic nepsala, to není pravda... Další příklad. S přítelem jsme se bavili na téma svatba, řekla jsem mu, že se teď společné peníze budou hodit jinde, že musíme spořit a pokud by dítko přišlo dřív, tak je pro mne samozřejmostí, aby převzalo jeho příjmení. Ona začala v rodině roztrubovat, že se nechci vdávat a ještě chci, aby se naše dítě jmenovalo po mě. (plánujeme se odstěhovat z paneláku, kde maminka bydlí také - jiný byt, jedním z důvodů je i to, že mi napsala opět za někoho jiného, že přítel si ve svém bytě může dělat co chce a opět to popřela, chci teda zainvestovat napůl a být co nejdál, začala jsem si připadat jak podnájemník). Tak jsem si s ní chtěla opět promluvit, řekla že to v rodině špatně pochopili, když jsem měla v úmyslu pozvat zbytek rodiny a konfrontovat lež s ostatními, tak řekla že jsem to špatně pochopila já a tím diskuze skončila. Takových příkladů jsou tisíce a mnohem horší, raději nebudu zacházet do detailů. Ze začátku jsem ji měla ráda, ale jak jsem se postupně dozvídala ze všech stran, jak si vymýšlí a špiní mne, zkrátka to nejde jen tak vymazat a je mi to líto. Nechci ji zavrhnout, nechci špatné vztahy v rodině a když budu tvrdá, tak vím, že rozpoutá peklo. Nešpiní jen mě, ale i ostatní, přesto se mi zdá že méně. Přítel si to z části uvědomuje, ale máma je máma a trochu ho chápu. Párkrát jí domluvil a teď už mávne rukou. "Vždyť víš jaká je". Jenže mne štve, že o mě takhle mluví všude možně a já potom musím vysvětlovat, že to tak není... Další příklad, studovala jsem dálkově VŠ a ze srandy jsem pronesla, teda nemám čas na úklid (před státnicemi), ten můj mi dá za chvíli košem. Ona všude začala roztrubovat, že jsem bordelář a že mi přítel dá košem. Když jsem to s ní chtěla prodiskutovat, opět to není pravda, to jsem neřekla. Jsem už 11 let v určité pracovní pozici, teď už jsem na tom i finančně lépe a dělám dálkově školu a ona mi pošle na mail inzerát na novou práci - security v Tescu (je to blízko bydliště) 😀 Tak já nevím, jak na ní - ne hrubě, ale efektivně. Vím dlouhé psaní. ☹ Ale já to jinak bohužel neumím.

knuffel
4. srp 2019

@lh123 Tady si myslím, že je zbytečné cokoliv, uděláte nejlíp, když se odstěhujete co nejdál a budeš ji pouštět do svého života co nejmíň. Zbytečně se podle mě snažíš o nějaké diskuze, změň si telefonní číslo, odstěhujte se daleko a vůbec se s ní nebav, jen o počasí. Tvoje rodina to není, ať si tedy políbí loket a vypusť ji, neřeš...

knuffel
4. srp 2019

@lh123 A maily od ní si přesměruj do složky spam.

lh123
5. srp 2019

Moc děkuju za reakci. Bylo mi líto, že musím "zlomit hůl" nad někým, kdo patří do přítelovo rodiny. Chtěla jsem mít hezké vztahy. Ale další utvrzení, že mám přestat hledat důvody a řešení jak to změnit a otázky typu, proč někdo musí lhát, tak nesmyslně. U nás v rodině to vždy fungovalo tak, že když přišel problém, následovala společná řeč a řešení. Tady to zkrátka nepůjde... Děkuji za komentář, ať se Vám všem daří...

alva11
6. srp 2019

@lh123 Vidím to stejně. Pokud ses snažila, hledala jsi řešení a efekt to žádný nemělo, je zbytečné se vyčerpávat dál, lépe směřovat energii do něčeho, co má význam (děti, hledání bydlení, práce, cokoliv) a říct si, že některé lidi bohužel nezměníš.

barbara2
20. říj 2020

Ahoj ženy,
chtěla jsem se zeptat na váš názor a zkušenosti...
Jsem 4 roky rozvedená a s bývalým manželem jakš takš vycházíme. Problém je ale tchýně... téměř ze na vnuka ani nezeptá, vůbec mu nezavolá a pak se ozve jednou za pul roku a vynadá mi že ji ani nic o vnukovi nenapíšu a že jsem povina jí o něm podávat zprávy. dnes to vygradovalo až tak, že mi vyhrožuje soudem že ji ho nechci půjčovat. vždy se ji ale snažim vyjít vstříc. Podotýkám že tchyně se léčí na psychiatrii a nemám moc důvěru ji ho pujčovat, ale přesto to bez řečí dělám když si řekne. Je mi z toho na nic a mám strach. Můžete mi prosím poradit?
děkuji 😢

rebe
20. říj 2020

@barbara2 Pokud jsi rozvedená, odkázala bych jí na jejího syna, ať jí informace podává on. Případně jí jednou za půl roku pošli mail se souhrnem informací. Veškerou komunikaci archivuj, kdyby náhodou k soudu fakt došlo. Ty máš ale povinnost nebránit ve styku, ne jí dítě aktivně vnucovat.

kspp1
Autor odpověď smazal
Zobraz