Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

hupcza
26. únor 2009

say: já jsem taky tchýni vyštvala z našeho domu - zeptala jsem se totiž, jestli zůstane na oběd -chápete ten sprostý útok z mé strany, že 😀 já totiž automaticky nepředpokládala, že zůstane a měla jsem potřebu se zeptat ....scéna: ona tu nemusí být, když ji tady nechceme, slzy,citové vydírání (tehdyjsem se jí to ještě sanžila vysvětlit, že ne, že pokud to tak pochopila, že se omlouvám, že opravdu šlo jen o to, zda mám vařit jen pro nás nebo i pro ni ....
už se neomlouvám, už ji nezvu ... co kdybych ji náhodou zrania dotazem, jestli si nedá kafe - nemůžu ji přece vytavovt takovým psychickým traumatům ..a je klid 🙂

manža s ní držel basu
byla jsem totiž blbá a snažila se vše rovnat, uvádět na pravou míru ...a ty její hnuse se v tom mém zoufalém snažení rozplynuly ... dnes už je nekomentuju - jen je nechám znít tichem .... a to je mazec

manža se přidal ke mě
takže s menším úsilím, více efektu

kdybyh uvěřila máměhned a jednala podle její rady: nech jí, ona se umlátí sama, ušetřila bychsi pár let stresů

blahovka.cz
26. únor 2009

no nemas zac dagi,ja jsem taky rada,ze si tady o tomuzu promluvit a vidm,ze nejsem sama,jsem proste smirena s faktem,ze pro ni nikdy nebudu dost dobras,no co snaha byla,vychazime spolu ve vsi slusnosti,nic moc osobniho - pokud se vyskytne problem,mam dobrou vyridilku,on je spis cita,tak ji to vyscetlime,me nejvic stve,ze kdyz ma takove cit,vylevy,ze tim furt otravuje manzu

dagina
26. únor 2009

holky, to máte fakt nějaké tchyně citovky, ta moje silná jak skála 😖 😠 , nic ji jen tak nepoloží. Tuhle už byl na ni manža docela hustej, protože ho také prudila skrz malou a ona je splachovací, za chvíli byla jak měsíček na hnoji.

hupcza
26. únor 2009

blah: pro mou tchýni není nikdo dost dobrý ..ani její vnučky ...jenžese není co divit, ani ona sama pro sebe není dost dobrá ...má hodně těžké mindráky ....do dnes se bojí (jej jí 70) své již zesnulé matky ... a ve své nejistotě se strefuje do všeho živého v okolí ...
to mi to trvalo než jsem pochopila, že tady je každé vysvětlování úplně zbytečné

blahovka.cz
26. únor 2009

no tak tu bych ohrozila,ze jestli nehodla vas rwesektovat,tak klidne muze taky jit domu 🙂 kdyz uz stve i manzu...

meleri
26. únor 2009

Dagino,

mělo by se jí vysvětlit že bez zavolání předem se návštěva nekoná...
já bych asi normálně hustě neotevřela a předstírala že nesem doma..a kdyby se pak vztekala tak bych jí řekla, jejda ale já byla s malou pryč, a jak jsem to měla vědět že jste tu chtěla jít když ani nezavoláte...

prostě když se jen tak nenase...e, tak nebuď furt uctivá....

Já byla taky furt uctivá, hlavně po svatbě, ale časem sem si zvykla pomaloučku přidávat té drzosti, ono to přijde, po čase už se otrkáš a plánovat se bude podle tebe...stojí to za to..ona se párkrát naštve, ale dá pokoj! aspon teda u mě to tak fungovalo..

dagina
26. únor 2009

Hupcza a vy se stýkáte???

dagina
26. únor 2009

Ahoj Mel, no u mě to jde ztuha, ale budu se snažit víc, snad se brzy otrkám a bude to OK. 🙂

hupcza
26. únor 2009

moje ségra toto udělala otci - prostě se musnažila vysvětlit, že i když je na md, má své plány asvůj program a proto je třeba,abyvždy zavolal ...no a on nikdy nevolal ...vysvětlovala mu to asi rok ..nedocvaklo mu to anikdyž je párkrát chytil mezi dveřma naodchodu a nebojel úplnězbytečně - tak udělala rázný krok - nikdyho už neohlášeného nepustila přes práh - aco myslíte, že se stalo - pár měsíců byl uražený a už přes rok to funguje, předem volá, domlouvá se na času příjezdu i možné délce návštěvy

dagi: jo stýkáme
sice ne moc, ale společensky ano
je to manžova matka - i když je taková jaká je - on za to jaksi nemůže
takže jsem to omezila s tím, že on ať si tam jezdí klidněpavidelně dál (jezdili jsme skorokaždý víkend) ...noa světe div se on tam beze mě nechce 😅
ale občas jede sám, občas já s ním
ona se i začala trošku chovat jinak - asi jí došlo, že když se vozila po všech okolo, neznamená, že to tak nutně musí být i se mnou ...a trošinku ubrala ... takže to je snesitelné
a nakonec bude babičkou našich dětí - takže pokud nevyškantuje s něčím nepřípustným ono společenské minimum budeme držet

blahovka.cz
26. únor 2009

hup no to je dobry,ani vnucky,jo?ale jak rikas,taky jsem rezignovala a umlacuje se sama,je jasny,ze kdyz manzovi place,ze nechodime po tydnu a pul,ze ho to nastve....a neni blazen,kdyz se boji matky?????

mel aj nana po svatbe byla taky uctiva,chodili jsme tam vic,nez k nasim a vysledek,kdyz jeji mama(babi) se zatvarila na to ze cekame dite - jeji slova(tchyne)muzu si za to sama,ze jsem neudelala tlustou caru,asi jsem jim dostatecne nelezla do zadku!

dagina
26. únor 2009

Ale co z takové návštěvy, která vůbec nepotěší, ba naopak, no prostě to je začarovaný kruh.

hupcza
26. únor 2009

blah: jako my ještě děti nemáme, takže to nemám pod rouškou nějakých mých citů ..ale manžův brácha ano
a mohla by na ně být objektivně pyšná (a že babičky mají tendence být spíše nekritické, že 🙂) ...hlky mají vyznamenání na víceletém gymlu, jedna hraje v orchestru a jezdí hrát i do zahraničí .... fakt jsou šikovné ....ale ona na nich vždycky nenechá nit suchou - však na každém se dá nají něco hnuseného, že

jako ona pláče, že je chudinka sama - ale ona se do samoty uvrhla sama ....

blahovka.cz
26. únor 2009

no to znam hup,jinak mate krasne fotecky v albu,no tak to je divna,to ja se bojim praveho opaku,prilisny zajem a rozmazlovani!to bude neco,ale jsem s tim smirena,stejne jako s tim vztahem - nema smysl,se ospravedlnovat nekomu,kdyz svuj nazor nezmeni,tak co

hupcza
26. únor 2009

blah- díky 🙂
já si čím dál víc říkám, že je chudák - ona nemá radost z ničeho - vše je problém
když dostane kdtku, je to blbé, bo stejně zvadne, když jsme si koupili dům, vysvětlila nám, že sice my radost máme, ale žádnou bychom mít neměli, dům jsou jen starosti (celý život prožila v bytěa nemáanitucha, co to obnáší žít v domě, nerozdíl ode mě 🙂 ...a tak se dá pokračovat přes každodnní banality
prostě vše je zlé a pokud není tak brzy bude
když si vezmu, že s takovým postojem přistupuje ike svým dětema přistupovala už od začátku těhu .... má tofakt se sebou těžké .... narozdíl ode mě se seboumusí být denně 😅

blahovka.cz
27. únor 2009

je hup - to je jak u nas,kdyz jsme si koupily na splatky pc,tak nasi rekli supr a jakej?ale oni - proc si radsi nesetrime na byt,v te dobe jsme platily 3500mesicne stavbko na byt,to me teda dostali
nebo kdyz jsme oznamili zasnoubeni (no tu nevoli v obliceji ani nebudu popisovat),ze manzovi zaplati kytky a prstynky - no to jsme nevedeli,ze tim maj na mysly,ze nam je i vyberou!! 😲 😒 to jsme byli v soku,obchazeli zlatnictvi,nakonec to zahrnuli sproste nasim do spolecnych vydaju,nasi naprdly,tak jsme si s manzou nakonec koupily je sami z chir.ocely kazdej rika,jak mame krasny prstnyka z bilyho zlata - a pritom z nej nejsou a staly 500 dohromady 😀 😀
no a ted se asi nadchli pro kocarek,u znamych premerovali dokonce korbicku,jakoby nam ho meli vybrat ci co - bude dobrej problem,my nejsme povercivy a kupujem kocar pred porodem - to bude toco,oni jspou povercivy az moc (sme ani nesmeli mit svatbu v kvetnu)

hupcza
27. únor 2009

blah: to jsme na tom líp - my už dárky nedostáváme (tedy jen okrajově - i když poslední vánoce se přece jen hecla, abychjí nekřivdila) ...ale straně se urazila, když přišla kouknout na náš barák asi měsíc po stěhování (kdy z toho jsme tři týdny bydleli na staveništi bez kuchyně, podklahy a rozvodů v ní), místo aby hodnotila dům, přelítla zařízení a říká - nikde tu nevidím ty mé talíře, tak já vám už nikdy nic nekoupím (to že jsme v té době měli vybalené jen naše osobní potřeby ji jaksi uniklo 😀 😀
tak a jsme potrestání 🙂
ale zase - ona si tak brutálně nevěří, že neumí komunikovat - kdyby řekla, že doufá, že se nám tady podaří umístit i ten její dárek nebo tak něco ...ale ona rovnou do útoku, protže si nedokáže vysvětlit věci jinak než že jsou útokem na ni, a tak ve své nejistotě pílí na všechny strany ...

jako - každý občas jsme zbytečně ublížení - jenže ona to má jako životní program a vzhledem k věku už není šancena změnu ...

blahovka.cz
27. únor 2009

jezis - no to je husty,no ja tu asi o stranku zpet nebo dve taky psala nase darky!to stoji za to,radsi si rikam,ze je to snad skoda penez,za dva tydny mam narozky,to jsem zvedava co dostanu,asi neco na mimico - ackoliv mam narozeniny ja a ne mimi,tak prece mi nebude kupovat darek,ne?takhle to udelal uz na vanoce,ale co taky dobry,kdyz to nebudou blaznivy dupacky ....
my jsme si ted koupili byt,to je pro nes nejvetsi darek,uz se tesim az vypadnem z garsonyk do 3+1,ikdyz baracek bych brala(na ten mit nikdy nebudem),vyrustala jsem v baraku tak mi panelak prijde jako kralikarna 😀

koukam,ze se ti to krati,a cekate chlapecka 😀 to my asi mozna taky,pry se tam neco jako pindik mihlo,ale nebyla si mudra jista,tak se to dovime na velkem utz v utery,to bude tchan jako na koni,kdyz to bude kluk - pokracovatel rodu,s tim furt prudil,ze to MUSI byt kluk a takove reci,lezlo mi to nanervy

hupcza
27. únor 2009

blah - hele můj dar, který jsem obdržela hnedtak někdo nepřekoná - dostala jsem kalhotky ( už jen samotný fakt, že mi je kupuje tchýnějepodivný) ...jnže to byly bombarďákydo pasu (nemám ani jediné kalhoty do padu (i kostýmky mám s bokovkama), z uměliny nejumělejší a velikost 42 (mám 38) .... kdž jsem je na vánocevytáhla z balíčku, strašně rychle jsme je ta zase vrátila, abych ji neztrapnila před okolím a poděkovala jsem za dárek ....a ona se pak urazila, že jsem jej dostatečně neprohlížela před tím díkem

jinak náš kluk je jistý - ten námi tu svou výbavičku ukázal jak na výstavě 🙂
(další story s tchýní jak nezná ani svého syna - " to musí být ale a. rád, že to je kluk" .... jako manža je rád za zdravé miminko, ale kdyby si měl vybrat, volí holku 🙂
jinak červencoví jsou skvělí (já jsem 23 😀 😀 😀)

robin154
27. únor 2009

Ahoj holky, když jste u těch dárků od tchýně...já jsem dostala na vánoce reklamní předměty z firmy, kde tchýně pracuje... Překonáte někdo tohle?

blahovka.cz
27. únor 2009

haha holky teda nevim,kdo dostal horsi darky!!!!!!to je sila,taky mate pocit,ze manza dostane normalnost a vy kravinu???????????
hup ja bych ji to vratila a oupila k vanocum alespon tanga! 😀 by zirala
robin - je videt jak ji na tobe zalezi!!! 😀 😀 😀

robin154
27. únor 2009

Blahovka- 😀 Jinak kalhotky od ní dostala moje švagrová (přítelkyně jejího druhého syna), ale nevím jaká byla reakce, páč jsem u toho nebyla.

hupcza
27. únor 2009

blah: jsem normálně vybouchla smíchy, když jsemsi přečetla ty tanga 😀 😀 😀 😀

eleonora
27. únor 2009

holky ja nemam tak prisernou tchyni jako vy. normalne s ni vychazim tchan je uplne zlatej a hodnej clovek.
zaujala me hitparada tech vanocnich darku takze vam pripisu co dostavam ja kazdy rok to jsou super bombardacky kalhotky ktery se vyhodi jak se za ni zavrou dvere, a letos se prekonala a dala mi hodinky hacek je v tom ze pred dvouma rokama je dostala k vanocum ona od svagrovy a nechala mi v krabicce i zarucak 😀 malej dostal bundu ktera mu neni je tak o 3 cisla mensi apod. darky uz me to nebavi kazdej rok s usmevem dekovat za veci ktery se u nas nevyuzijou

hupcza
27. únor 2009

el: ještě že ty hodinky nedostala od tebe 😀

blahovka.cz
2. bře 2009

eleonor,no darky taky husty,dobra hitparada!! 😀 ale zavidim jinak dobry vztahy,no tchyne jak minulej vikend plakala,ze nezajdem,tak k nam prisli vcera (samozrejme volala tchan,ona je zbabelec) - no takovy divna navsteva,tvarili se jak bubaci,asi 4krat nastal trapny okamzik ticha,no a po lsabe hodce a pul odesli - takova navsetava nic moc,spis na nic 😒

vladis
2. bře 2009

ahoj holky dobry tema není nad to bydlet s tchýní v jednom baráku fakt super 😀
do všeho kecá do vychovy dítěte,vaření,úklidu atd vždycky se musím jet uklidnit na tyden k mojí mamce nebo by to tam špatně dopadnout, ještě že manžel drží se mnou a vždycky ji trochu zklidní

blahovka.cz
2. bře 2009

vladis,ty jsi sebevrah!!!!no mas muj obdiv i litost,bych nebydlela ani s nasima a to je mam rada,hezky kazdej ve svem,jinak to dela neplechu,natoz s tchyni!!! 😖 😲 🙂

meleri
2. bře 2009

no když se bavíte o těch dárcích tak si taky přidám...o vánocích jsem byla měsíc po porodu, měla jsem ještě poměrně velké břicho, a tchýně mi na vánoce koupila pásek..ale takový úzký že to nešlo zapnout...manžel dostal ale taky nějakou kravinu.... 😀

blahovka.cz
2. bře 2009

jezis mel,jeste ze nam tchyne az tak osobni darky nekupuje,ale mrzi me jedna vec,vzdycky si rikam,ze manza si vebere dary pro svoji rodinu a ja pro svoji,jenze nakonec nevi,tak mu vzdycky radim,tuhle jsme dali loni tchyni krasnej obraz - no a ona zpetne rika,jak ji ho chvali a ona rika,jak ma jeji syn dobrej vkus,tak ji s manzou rikame,ze jsem vybirala ja - no myslite,ze dala najevo vuci me nejakej vdek????mrzelo me to i u tchana,dostal listek na pink floidy,no zase vdek maly a jen manzovi,si rikam,ze letos uz se na to vyprdnu

vem cert,co mi davaj,ale ja se snazim ,premyslim nad darkama,nerada davam kravinu komukoliv,no a stejne vdek zadnej

supina
2. bře 2009

Ahoj Holky, my měli přepadovku včera v 9:30! Otevřela jsem jí v noční košili a koukala jsem jak blázen, že tam stojí. Jak jsem psala, že minule přivezla ty barevný křupky, tak je přivezla zas, ale příteli, když je malej nemůže.. Taky příteli přivezla sýr - byl ve slevě. Docela mi přišlo divný, že vozí dobroty svýmu dospělýmu synovi a vnukovi nic.. Kdyby aspoň blbej banán..