Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

megee
4. bře 2009

who já taky ne stačí mi ta moje, malýmu pořád cpe čokoládu a brumíky, zatím teda odoláváme, myslím, že na tyhle věci máý času dost a ještě se toho nají hodně....

no mě čeká ted perný víkend jedeme na Moravu a zatím jsme vždy spali u tchýně, jenže se ted rozhodli kouřit v obýváku a to bez ohledu na to, že je tam malej...tak jsem se rozhodla, že budeme spát u našich aby to nemusel celej víkend dýchat tak jsem zvědavá jak to vezme, že tam nebudeme....

blahovka.cz
4. bře 2009

jezis mege jsou vubec normalni????kourit malymu pod nos,bych teda taky sla jinam

souhlasim s tema dobrotama,myslim,ze neni nutnypokazdy neco nosit a kupovat si dite dobrotama

jinak holky zavidim vsem,co maj tchyne be zajmu,u nas to bude pravy opak az se malej narodi,jim budem muset furt vysvetlovat,ze nepotrebujeme kazdy vikend navstevy 😀

whoknows
4. bře 2009

Supina, to je těžký. Když budu takhle razantní, tak budu v očích rodiny špatná zase já. Když jsem jí před nějakou dobou jednou řekla, že jí nepůjčím psa, protože u ní za dva dny přibral tři kila tak mi pak manžel se švagrem vyčítali, že jsem zlá a že maminka je nemocná s nervama a ten pes jí pomáhá.

supina
4. bře 2009

who, až budeš mít dítě, budeš to brát jinak. Bude u tebe na prvním místě a bude ti jedno, jestli jsi v očích jiných zlá. Nevím, jestli jsem to úplně dobře pochopila, ale přišlo mi, že by mohla být pro tvoje miminko trochu i nebezpečná.. 😕

whoknows
4. bře 2009

Nemyslím si, že nebezpečná, sama vychovala dvě děti, ikdyž je dost rozmazlila. Ale myslím, že když se dítě neučí nějakým pravidlům hned od malička, tak už se s tím později nic neudělá. A já nechci mít rozmazlené díte, které si bude někdo kupovat čokoládami a tolerováním jeho neposlušnosti. Možná plaším moc dopředu, ale asi se toho budu muset nějak vyvarovat. Musím se naučit říkat jí ne a neposlouchat co si o tom ostatní myslí. Ona přece není malé dítě a všichni nemůžou skákat jak ona píská.

supina
4. bře 2009

Jak už jsem tady psala, když se malý narodil, taky jsem se bála jí něco říct (i když není nemocná, je to plačka), ale po zkušennostech, kdy odešla a syn chtěl neustále chovat (protože ho držela hodinu v náručí) nebo s ním stála u okna, chtěl čokoládu atd., jsem se jí naučila říkat, že to fakt ne. Říkám jí to slušně a hned jí to odůvodním, aby věděla, proč to zakazuju. Ze začátku to bylo těžký, protože mu dovolovala, co jsem mu zakázala a naopak, takže těch výtek bylo dost, ale teď už se mě třeba i zeptá, jestli to může..

blahovka.cz
4. bře 2009

who ta zla????ha ha ha no to ja jsem porad ta zla a spatna,uz jsem si na tu roli zvykla,at si mysli co chce,meli jsme stejnej problem a rekli jsme,ze jestli to nebudou akceptovat,ze tam s nama pes chodit nebude - myslkim,ze ji trochu moc tolerujes,no znam to kdyz manza nestoji pri tobe,taky u nas byl ten problem,porad dohady kvuli ni,taky je cita a na nervy (skoncila preci kvuli me na antidepresivach,ne?)

ver tomu,ze kdyz ji dovolis tohle,u ditete to uz nezachranis a ona te utluce - tohle nemuze delat,ale hlavne byste s manzou meli byt za jedno,to je zaklad,jinak to bude porad vnaset svary mezi vas dva

supina
4. bře 2009

Souhlasím s Blahovkou. Je to sice jeho matka, ale by mělo být pro něj důležitější

megee
4. bře 2009

tak kvůli nadměrnému zájmu mé tchýně o malýho jsem se odstěhovala 250 km daleko 😀 i když bylo to hlavne proto, že si tu MM našel práci 😀 ...

who tak já se ted právě taky učím říkat jí tak tohle ne...jelikož jsme tam rok s malým bydleli tak jsem se pořád jaksi snažila podřizovat právě abych nebyla ta zlá, ale už to opravdu nejde...když ani nejsou schopni kvůli němu na víkend chodit kouřit na balkon, tak přece ode mne nemůže očekávat, že tam s ním budu...a tak je to se vším, když to nehodlá akceptovat tak tam asi budeme muset přestat jezdit

blahovka.cz
4. bře 2009

supin,no to bylo jak na schval,ne?nemam rada nazor - jsem babicka,tak muzu vsechno,nebo - babicky uz jenom rozmazlujou - no v zadnem pripade,ne zebych byla pro spartanskou vychovu,to zas ne,ale urcit si hnanice,rozmazlit muzou treba stylem,ze hrajou v kine pohadku a oni ho tam vezmou,ale ne tim,ze cpou cokoladu pres zakaz rodicu

supina
4. bře 2009

Blahovka, ze začátku mi to připadalo, že dělám všechno špatně (po porodu jsem byla chvíli mimo, než jsem se dala do kupy - což je normální 😉 ), ale pak jsem zjistila, že má prostě na věci jiný názor. Ze začátku naše názory nerespektovala, ale už jsem na ní ostřejší. Když jsem si před tím stěžovala příteli, řekl mi, ať jí to řeknu sama, tak jí to říkám. Bála jsem se, aby to nevadilo jemu, že kritizuju jeho matku, ale naštěstí máme s přítelem stejný názor na výchovu, tak to bere. Aby ne, když jí to sám neřekne 😠

hancas
4. bře 2009

holki nebojte nejste v tom sami taky mi občas připadá že jsem krkavčí matka,protože jsem jim v 6 měsících nedala na večeru párky....ale pak už jsem si zvykla a myslím že je lepší být krkavčí matka než totálně debilní tchýně s debilníma názorama na výchovu na jídlo...prostě jedním uchem dovnitř a druhým ven,to ted dělám já,jinak bych totálně zešílela a uešedivěla ☹

supina
4. bře 2009

😀 😀 tak nějak - taky jsem ošklivá, vůbec ho nechovám (z postýlky asi leze sám, na záchod a do židličky taky, do 4. patra bez výtahu taky chodí sám už od malička), nedám mu burizony ani jedovatý barevný křupky.. 😠 😠

hancas
4. bře 2009

jj tak to je asi všude stejné,a hlavně púroč jako nemůže párky,tlačenku,čokoládu...když MM už to jedl dávno a taky proč jako nechodí když mají 13měsíců,když MM chodil v 8.měsících podle řečí MM byl prostě génius kterej uměl všechno hned jak vylezl na svět,jinak to nevidím.prostě Krkavčí matka jak prase. 😀

supina
4. bře 2009

Teď jsem si vzpomněla na jeden její hlod, když bylo synovi asi 10 měsíců: "ty si ještě nedržíš sám flašku? Ty jsi parchant" - to jsem neměla slov.. 🤐

hancas
4. bře 2009

ona řekla tvému synovi že je parchant????tak to by jsi viděla co já bych jí řekla,nikdo se tak o dětech přece nebude vyjadřovat,tak to by bylo něco na mě!!!!!!!!!!

megee
4. bře 2009

supina tak to je fakt síla, to bych si taky nenechala líbit...nemám slov vážně

hancas
4. bře 2009

taky nemám slov,bych jí něco řekla!!!

supina
4. bře 2009

Ona to brala jako hahaha, sranda, ale mě tim tak vyndala, že jsem jí fakt neřekla nic a jen naprázdno polkla. Jinak já jsem taky dost od huby, ale tohle nešlo.. 😠

zlatka
4. bře 2009

supinko, no každopádně tchýňka netuší, co slovo parchant znamená, když ho použila v tomhle smyslu!!!! jako fakt síla!

supina
4. bře 2009

je fakt, že s tatínkem nejsme svoji 😉

hancas
4. bře 2009

supina.....mi také nejsme svoji,ale co na tom vždyt to není důležité ne????a proto přece nemusí nadávat dítěti že je parchant,co je pak ona????P..A???

supina
4. bře 2009

Hancas, to jsi vystihla 😉 😀 Pro mě taky neni svatba důležitá, i když po narození yna jsem dost změnila názor. Můžu vám říct, že teď už se mi nechce vdávat je z důvodu, že bych se jmenovala jako ona.. 😝

hancas
4. bře 2009

jo jo supina tak to jsme dvě prostě představa že budu mít stejné příjmení jak ona to mě už ted omývají,a to že mi zorganizuje celou svatbu tak to taky mám dost,pro ní je totiž svatba hodně důležitá a nemohla přenést přes srdce že když čekáme rodinu proč se nevezmeme a já řekla že není kam spichat a ona že nebudeme úplná rodina,,,a takový ty blafy ze starý školy.prostě jsem ji narovinu řekla že svatbu uděláme až na to budou dětio dost velcí aby z toho taky něco měli a až budeme na to mít a chtít to mi a ne ona,

megee
4. bře 2009

tak se hlásím do klubu svobodných taky nejsme svoji, nějak zatím nemáme potřebu se brát...možná jednou až bude Domča větší...

oli.k
5. bře 2009

šupina: tak za toho parchanta i ty ostatní řeči bych jí s čistým svědomím řekla, že parchant víckrát nepřijde. Každopádně ne do doby, než si uvědomí, že takhle se o tvém dítěti vyjadřovat nebude.

oli.k
5. bře 2009

taky se opravdu snažím mít tchýni ráda, ale někdy mě to stojí hodně sil. Jednou u nás byli na návštěvě a manžel s tchánem museli asi na tři hodinky pryč. Byla jsem zrovna těhotná a měla velké komplikace (pět týdnů jsem strávila v nemocnici a doma byla ráda, když jsem se dopotácela na záchod), tak jsem byla v posteli a snažila se spát, navíc už byl večer. A víte co tchýně? Ležela jsem v posteli a snažila se usnout, samozřejmě zhasnuto a tchýně se asi tak v 5minutových, nejdéle 10minutových, intervalech vplížila do pokoje a volala:"Spíš? Spíš?" Když jsem neodpovídala, došla až ke mně, naklonila se a koukala, co jako dělám (dělala jsem, že spím, protože mi bylo hrozně špatně a netoužila po ničem jiném, než být sama a spát) 😒 Do 10 minut tam byla znova 😠

blahovka.cz
5. bře 2009

jezis oli to je divny - bych se na ni asi otocila,jestli neco potrebuje to je posahany!!! 😀 🙂
no supi ten parchant je taky dobrej 🙂
je holky me je skoro 22 a vdavala jsem se v zari,nejake potzize byli,ale urcite si do priprav nenechte kecat!!!!u nas spis byl problem,ze tak dlouho prudila,ze jsem tam asi 5 mesicu nechodila,videly jsme se jen,kdyz jsme s nasima planovali,nakonec jsem ji tak vydeptala,ze asi dvakrat rekla manzovi,ze na ni nepujde,no a 2 pred svatbou se zhadali ( ji totiz stvalo,ze ja jako nevesta spim u nasich a manza chtel spat doma - u nas v garsonce)no a tech telefonatu v patek pred svatbou - furt mi volal manza,tchyne totiz jeste delala posledni ZOUFALE kroky,jak nam tu svatbu alespon zprotivit,kdyz uz nas nedokazala rozdelit 😀 no co na to rict . . . 😀

megee
5. bře 2009

blahovka tak to je taky šílený, no asi to vidím tak, že až se rozhodneme vzít tak si prostě skočíme někam na radnici tam jim to podepíšem a jdeme domů 😀 , samozřejmě, že tajně aby nám do toho nikdo nemohl kecat 😀

né vážně má to vůbec cenu pořádat svatbu, když by se u toho člověk jen nervoval a rozčiloval?

blahovka.cz
5. bře 2009

no tak nervy byly mege,ale musela jsem hodit tchyni za hlavu v patek uz jsem se normalne musela smat,meli jsme svatbu tak akorat 40 hostu a musim rict,ze bych nemenila,ten den je nopakovatelnej - taky jsme uvazovali o zpusobu jak pises,zvlast po tech problemech,ale pak jsme si rekli,ze si to nenechame nikym a nicim zkazit 😀