Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

megee
5. bře 2009

to je taky pravda, vždyt to má být ten nejhezčí den 🙂 tak proč si ho kazit že...

blahovka.cz
5. bře 2009

samozrejme,hele my jsme vedeli,ze se manzovo rodicum nelibim jako manzelka pro synacka,ze tchynina rodina je taky proti tomu a presto to byl nejkrasnejsi den v zivote,zatim... 😀

megee
5. bře 2009

za chvíli přijde ještě hezčí až budeš poprvé držet prcka v náručí 😀

blahovka.cz
5. bře 2009

dyt pisu zatim!!!! 😀 uz aby to bylo a ja drzela malyho v naruci!!se nemuzu dockat 😀

supina
5. bře 2009

Já občas vzpomínám, jak bylo krásný, když byl ještě v břiše 😀 , co ty megee?

megee
5. bře 2009

to já taky a klidně bych si to zopakovala jen nevím jestli bych dvě děti zvládla 😒 , ale bylo to vážně skvělý, já měla těhu bez problémů tak jsem si to doopravdy užívala 🙂

supina
5. bře 2009

Taky pořád přemýšlím, jestli začnem pracovat na druhým - nechci mezi dětmi velký věkový rozdíl. Bojím se spíš toho, že jsem těhu moc v pohodě neměla a bydlíme ve 4. patře bez výtahu. Malýmu se ještě do schodů moc nechce ☹ Přítel je hodně v práci, takže bych na to byla skoro sama.. Asi to necháme na přírodě, ta si poradí 🙂 A myslím si, že my ženy máme hodně skrytých rezerv 😉 Teď si to nedokážeme představit, ale kdyby to nastalo, prostě bysme se s tím vyrovnaly - jako se vším 😀

blahovka.cz
5. bře 2009

je holky vy tu uz basnmite o druhem 😀 😀 a ja jeste ani neporodila (no v mem pripade spis nenechala si vyndat - jelikoz u cisare se moc nenadru -malyho ) vy jste potvory ,mi tady rikate jak je to krasny,malej nejradsi kope v noci,jak mam pak usnout,kdyz sem uz ted natesena 😀

supina
5. bře 2009

Taky jsem měla císaře, připrav se na to, že tě nazavalí taková ta vlna lásky k miminku. Mě to strašně vyděsilo a cítila jsem se jako hrozná macecha. Myslela jsem si, že až ho uvidím, řeknu si, jé, já tě tak miluju a místo toho jsem si říkala - aha, tak to je teda moje dítě. Prý je to u císaře normální, ale u mě to bylo asi taky tím, že jsem ho viděla až 3. den - byl na JIP na neonatologii, já na ženským.. Zamilovala jsem se do něj postupně a teď ho miluju jako nikoho na světě 😀 A neboj, na to kopání budeš vzpomínat v dobrým, jako teď my 😉

megee
5. bře 2009

blahovka můžu se zeptat z jakého důvodu jdeš na císaře?

supina tak to jsme na tom stejně já bych na to byla taky sama přítel je pořád v práci, tak právě nevím jestli bych dvě sama zvládla...a s tím 4. patrem bez výtahu tě chápu, než jsme se přestěhovali tak jsme tam bydleli taky a můžu říct, že je to fakt drsný jak v těhu tak potom s prckem...

blahovka.cz
5. bře 2009

😀 😀 😀 aha tak to je teda moje dite???? 😀 😀 😀 😀

no u nas na porodce to chodi tak,ze tat muze byt v boxu pro novorozence,a mamka ho dostane k sobe jakmile je schopna se ostarat o sebe + pred tim na kojeni,no a vetsinou uz je mamca druhej den s malym u sebe,tak snad mi daj protekci ze znamosti 😀 😀

supina
5. bře 2009

U nás to chodí stejně, ale malý byl v inkubátoru, tak to nešlo ☹ Tak já tě chtěla psychicky připravit, aby tě to taky nevyděsilo a ty se mi směješ 😵 . Třeba si na mě vzpomeneš 😉

megee
5. bře 2009

no myslím,že to není jen u císaře, já rodila normálně a taky jsem hned po porodu nejásala radostí a neoplývala tou vlnou lásky, vztah k malýmu jsem si budovala postupně a ted ho šíleně miluju 😀

supina
5. bře 2009

Nejhorší je, že o tom nikdo nemluví a když se mi to stalo, fakt mě to strašně trápilo. Když to někomu řeknu, všichni přikyvujou, ale dopředu to nikdo neřekne..

megee
5. bře 2009

to je pravda, já taky čekala, že až porodím tak budu nejšťastnější maminka na světě, ale jak píšeš místo slov já tě strašně miluju, jsem si říkala tak to jsi ty to moje dítě...možná je to i tím, že je to první dítě a já nevěděla do čeho jdu nevím...

blahovka.cz
5. bře 2009

supi ja vim do cehjo jdu,jsem sestra - navic jsem to jako zakynka videla na vlastni oci,tak to tak neberu,pardon,ale urcite to bude jiny v roli pacientky 😀
no navic kamaradka studuje porodni asistenku,spoluzacka,tak mi rekne rovnou co me ceka 😀

supina
5. bře 2009

Megee, je to možný, že je to tím, že jsme nevěděly, do čeho jdem..
Blahovka, v pohodě, já jen teď všechny těhotný informuju, jak to opravdu je 😉
Jo a když jsme v diskusi tchýně, tak když se malý narodil, musela jsem jí přemlouvat, ať se jde na něj podívat. Můj táta s bráchou tam letěli hned první den a přinesli mi aspoň jeho fotku - a to tam brácha správně nesměl jít

blahovka.cz
6. bře 2009

no supi,tak rikam,ja budu mit opacny problem,prilis velky zajem!!!!!! 😀 ted mi manza zase rika,ze nam meli tchanovci vyvencit psa - jedem pryc ale vecer budem doma,no tak mi manza udal tak velkej problem proc by si radsi vzala tchyne k sobe,ze to ani neslo pochopit,tak mu rikam,proc to nereknou narovinu,no to bych byla radsi,nez to obchazet - no blazena z toho nejsem,ale co nadelam

aponchie
6. bře 2009

letos opet po druhe ci po treti uz tchyne se vykaslala na malou a nepoprala ji k narozkam a nikdo od nich dneska sem sla v obchode a jak me videla malem dostala zachvat a musela odejit na druhou stranu ,sla sem k pokladne ona soubezne a jak zjistila,ze tam stojim sla zpatky a cekala az odejdu ..je fakt hrozna a pritom je to jeji prvni vnucka a kasle na ni na nas na vsecky jen ma svoji dceru a jeji rodinu a jeji deti ma rada nase nesnasi 😝

lena13
6. bře 2009

ahoj holky,muzu se k vam pridat?
zijeme v zahranici a tchyni vidim jednou do roka(diky bohu).dokud se nenarodila claudinka tak vsechno byla fakt super,ale co se narodila tak jt silene,porad me buzeruje jak pres skype tak pres telefon a nedej boze jak se objevim v cz je to fakt silene..porad se pta jestli jsem dala vubec najist a co ji dela za blafy(tohle me fakt dostalo) atd.co jsem byla doma minuly rok naposled tak jsem se z toho psychicky slozila nebo to bylo silene.
ted letime domu v cervnu po roce a uz ted js z toho na nervy,abych rekla pravdu.oznamila jsem manzelovi,ze dele jak 2 dny tam nebudu nebo on taky nechce byt u mych rodicu.tak si budeme muset stridat malou ( i kdyz nadsena nejsem ,ma proste 2 babicky...)

aponchie tj hnus od tvoji tchyne,moje sestra ma to same 😔

aponchie
6. bře 2009

je to svine 😖 ale ona me tresta za vsecko tim,ze nas ignoruje a malou aby me trapila

lena13
6. bře 2009

jak ,ale muze trestat tvoji dceru sakra..vzdyt jt taky dcera jejiho syna 😠

aponchie
6. bře 2009

pac svagrova je silene tlusta skareda zavistiva vsecko ju sere vecne musi bejt po jejim zavidela,ze mame prvni dite ,ze mame prtvni byt ,ze sme meli prvni svatbu vsecko o nas chteli pokazde vedet sami vsecko o sobe tutlali me ona nenavidi do morku kosti a tchyne ju posloucha na slovo a boji se ji takze dokud do svagrove nenajede vlak a nerozviti se ji tak je konec ..jednu dobu kdyz male bylo5mesicu sem u tchyne byla na navsteve a svagrova me ani nezdravila nasrana,ze ona jeste mimi nema a tchyne chovala malou na rukach a sla ke svagrove na sedacku a rikala ji pochovas si ji a ona rekla predemnou ne nedavej mi ji striktne a odesla do pokoje nabubrela jak svina ja se trapila spilala tchyni proc to dela jak chce aby sme byli kamosky kdyz toto dela a ona hm je ji 30let ja s ni nic nenadelam ani manzel se s nema nestyka vubec proste je to hruza ,ale horsi je to,ze bydlime kousek a porad se potkavame ony dve jak dou tak se chechtaji a vyzname se nesou pac me vidi jit s malou samotnou abych jako videla ,ze na me serou s malou..proste pakarna.manzel rikal,ze svagrove stouply penize do hlavy co vydelala v USA a neda se s ni mluvit a je desne zarliva na vsecky zenske kolem dokola i na me a ja za nema tolik let dolizala prosila ale nechcou

lena13
6. bře 2009

jezis tj hruza 😢 ,moje svagrova si taky nepochovala malou az v 8.mesicich a ted co je taky tehu tak najednou se podiva i do kocaru,ale na malou se nezepta kdyz k nim jde manzel nakoupit...ja na ne seru z vysoka...taky moje tchyne je z ni posrana nebo ona je pani ucitelka...taky pakarna,kdyz jsem byla tehu a mela jsem velke problemy a oni meli svatbu ja nemohla dojet tak me pomlouvala ,ze ji nase decko nezajima,ze jsem mela byt na jejich svatbe..odte doby ji nenavidim a tchyni taky nebo se me ani nezastala a stylem jakym to rekla...to jejich decko...tak to at jde doprdele.. pro me je nase claudinka na prvnim miste a vzdycky bude...no jsem zvedava jak se jim narodi malej jak bude potom mluvit...
a jak se jmenuje tvoje dcera aponchie?

aponchie
6. bře 2009

Terezka

lena13
7. bře 2009

jeee tj krasne jmeno,moje sestrenice je Terezka

aponchie
8. bře 2009

leni dikes a vis co ?svagrovou desne tankuje jak je nase mala krasna jak je sikovna a ona fakt je nadprumerne inteligentni a jeji mala je buchticka kam ji posadis tam ji najdes(nebyla by,ale co am delat pac svagruse ma rada klid a ve 2letech ji rikala :Krystinko nevytahuj mi v obyvaku sve knizecky at tady neni neproadek laskave!mala se lekla a tak to je se vsim 😝

petrajah
8. bře 2009

Moje švagrová má o 3 měsíce mladší dcerku než naši Kristýnku a tak strašně srovnávala, až byla zlá.A švagr taky. Jenže jejich malá je hypotonická, pohybově labilnější a naše malá je a bude sportovec (s manželem jsme závodně sportovali) jako naši kluci. Takže bruslí, lyžuje, tancuje, všechno dobře. Šla letos do první třídy a Helenka od švagrové dostala odklad. Zase špatně.A to švagři nemůžou překousnout a posmívají se naší malé před námi, že nemá zuby (rostou jí druhý), že je jak ježibaba, má prý šikmý oči atd. Na to nereagujeme, protože je to na zabití. Takhle to jde od malička.Mně by nenapadlo být takhle zlá na malý dítě, jejich malou mám ráda, je moc hodná a šikovná a každý dítě je snad jiný!!! Z nich mluví samá zlost a zloba, mám pocit, že jsou zralí na psychiatrii. Kolikrát jsem se ohradila i můj manžel, ale oni jen tak při řeči vždycky ťafnou, když to člověk nečeká. A v tu chvilku nemáme argument. ☹

aponchie
8. bře 2009

petra to je tezko muj strejda je strasnej sportovec celej zivot akcni clovek a narodila se mu prvni dcera Katka a uz ma ted 20let skoro nicmene byla super cela on a on se v ni videl,ale pak se narodil kluk a to je neskutecne kopyto po mamince ta spadne z kola 10x co jede neumi slapnout aby nezakopla proste u nas se ji rika kopyto ,ale fakt desne..no a kluk je celej ona a on se strasne uzavrel nasral proste to nastve kdyz ogara je takovy a ted se svagrine narodil kluk pomerne tlustej a velkej(ona je sama obrovska) 😀 tak manzel rikal jen aby nebyl cely po ni pac to by bylo nestesti pro jejiho manzela ten trenuje deti ve fotbale je sportovec sice ne aktivni ma pivas jak prase,ale preci jen je akcni to svagrina kdyz muze lezi a vsecky fotky co sme s ni kdy videli byly jak nekde lezi na gauci na posteli atd fakt des 😖

lena13
8. bře 2009

aponchie ta tvoje svagrova tj fakt divna 😀 ,ja mam v obyvaku plno hracek od claudi a ze by me to tankovala to vubec...o nasi taky rikaji,ze je taky na svuj vek sikovna(jsme meli ted ve ct 1,5 😀 )...to bude tim jake mame tchyne kravy a svagrove taky 😀 😀 😀
Peto tj taky sila...clovek by jim i plivl do tvare kdyby mohl,ze.takhle se posmivat tak malym nevinnym detem 😠 navic vase krsitynka si to taky muze hodne vzit k srdci...a taky ji to muze ublizit...svinky fakt 😢