Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

sklenicka24
21. čer 2009

ahoj ženy

vlnka: jen si postěžuj, je to jedno a to samé. Mě taky občas sere, hlavně, když poučuje, jak máme nebo nemáme stříhat Daníka a nejlepší je, že mému manžovi říká to samé. Že to má mo c krátké>.... si tam občas připadám jko na koberečku. ale je lepší než ona. Je prostě falešná.

Ass: to Daník tam spinkal rád, to víš, se mnou bylo prd, jsem vypadala jako mamut a všechno mě bolelo, ale teď už jsem zase v pohybu, tak mu to asi stačí a nemá potřebu tam běhat.

brambora20
21. čer 2009

MOje tchyně jak se mazlí s malým, tak mu říká, tím tututu hlasem- Jen si postěžuj, co maminka s tatínkem, no, požaluj mi....to je takna kop do riti...
Už se na ní chystám.... 😒

asanaa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
luucia
21. čer 2009

Mě zas včera dorazili tchánovci..šli jsme za manžovou babičkou...dlouho malou neviděla a oni tam přišli taky 😝 nejdřív mě sprdli, že chci malou ostříhat..hroně se chudák potí, má hodně vlasů a zhoršuje jí to atopickej ekzém 😠 prý jí mám udělat culík 😅 ten bych jí udělala, ale ona si hned gumičku serve 😝 pak mi tchýně začla cpát brambory a nějaký ovoce..jsem řekla, že nechci, pže jdem ještě nakoupít a nemám to kam dát a stejně to neupotřebíme..tak seurazila, že se s tím trhá a kope a já tím opovrhuju 😅

No a pak manža začal babičce ukazovat fotky malé..bylo tam hodně fotek od našich, z bazénu, jak jezdí s mojí mamkou na kole, je na zahradě,.....a oni oba přestali mluvit a neřekli ani Bé 😀 jsem pak manžovi řekla, že jim je to asi líto, že k nim nechodíme, tak jim neměl ukazovat ty fotky 😅 a on se ohradil, že to je jejich věc, když dali přednost kočkám před jedinou vnučkou..že on nebude dělat, jako že k našim nechodíme, že to je jejich chyba 😅 jsem docela zírala 😀 😀 😀

asan, obarvit 😀 😀 😀 to je teda síla 😅

bram, tyhle kecy miluju 😝

asanaa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
luucia
21. čer 2009

asan, to je teda hrozný ☹ ☹ ☹ chudák pejsek ☹ snad to dobře dopadne a zvládne operaci 🙂 no čekala jsi od tchýně něco jinýho? 😝

dagina
21. čer 2009

Ahojky,
Asanaa, a opravdu ty prachy na operaci nemají, nebo mají a jen nechtěji za pejska utrácet peníze??

Brambora, to je děs, a bude v tomto směru hůř 😖

Luci, se se-ou do všeho 😖 . TYjo, Luca když má rozjetý atopák, tak to má také dost v hlavě a na čele, takže asi budeme také muset stříhat...

Dneska jsme tchánovcům už museli dát na cestu k domovu knížku "Něžná náruč rodičů", možná ji znáte, jelikož oni mají pořád zajetý svůj zastaralý systém manipulace s mimčem (ve 4m ji posadí a dělají hopy hop koníčku 😠 , mimo jiné blbosti), pořád se ohrazují, tím, že vychovali dvě děti....., tak jsem jim docela v pohodě řekla, že jsou dneska jiné nároky a doktorka že to hrozně hlídá a pozná na psychomotor.vývoji jak se s děckem doma manipuluje..., sice se moc netvářili, ale knížku si odnesli, jestli se do ní podívají, to ví bůh 😅 .

asanaa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
dagina
22. čer 2009

Asanaa, vždyť za nic neutratí, né?!

asanaa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
blandik
22. čer 2009

Luucia - jestli dobře chápu, nechodíte k tchánům kvůli kočkám, jelikož má malá atop ekzém? A tcháni to neberou? Tak jestli to tak je, tak je to jako u nás. Tchání mají zase psa a od narození bojujem, že pes k nám nesmí a že my tam taky nepůjdem, protože tam mají psa. Oni to nějak nemůžou zkousnout a tak ani moc nechodí k nám.

sklenicka24
22. čer 2009

Ahojky

Ass: to je mi líto. No jo, hold na jiné věci je že???

My byli o víkendu v hračkárně, já jsem Danovi nic nekoupila a on si to vysomroval u mého taťka, tak říkám manžovi, hele neměl by taky somrovat u vašich??? A on, no to asi jo. Daní slyšíš, to musíš taky říct babičce???

jsem myslela, že omdlím 😀 😀 😀 😀 😀 Můj manža taky začíná šedivět, a tchýně, no ty můj chudáčku, ty máš starosti co???

Ty jo, já mít kladivo, tak je po ní.

sklenicka24
22. čer 2009

DagI: no to znám. Já ho mám taky, ale už naštěstí jen na rukou, tedy na prstech. Kolikrát mi hrozně otečou, ale pořád se to dá. Daník ho má na zadku a Vojtí zatím nic 😖

luucia
22. čer 2009

blandik, jj, je to tak..malá má AO a dr mi zakázala kontakt hlavně s kočkama..naši mají psi, ty jí nevadí,ale i tak, naši byli ochotní je dát pryč, aby tam mohla malá jezdit 😉 tchánovci od začátku dělali jako, že nic..vůbec se o tom s náma nebavili a na jaře začli na manžu tlačit a psychicky ho vydírat 😠 Hlavně ty jejich kočky, chodí ven, nosí domů myši, ptáky,... a nosej jim to do postele,... chodili si lehat k malý do postýlky a nikdo to neřešil 😝 já tam chytla toxoplazmozu..to svědčí ovšem 😖 k nám moc taky nechodí, tak 1x za 14 dní a to si malou vezmou mezi dveřma a zase jí mezi dveřma vrátí..se mnou se nikdo nebaví 😅 já za to podle nich totiž můžu 😅

dagina
22. čer 2009

Luci, tak to je drsnééé až smutné 😒 , ale když nemají rozum...

Sklenička, no naší Lůce atopák začal cca ve 4m, poprvé ho měla asi ve 3týdnech, ale to jsme nevěděli, že to je ono. Třeba to Vojta nebude mít vůbec.
Hele, ať koukaj malýmu tchánovci něco pořádnýho koupit 😉 , si už klidně řekne sám ne?! 🙂

sklenicka24
22. čer 2009

Dag: jj řekne, ale tchýně na to moc není. A když mu to koupí, tak se tváří, jako by byla mistr 🙄 🙄 🙄 🙄

No já tomu šanci nedávám, že by ho neměl. Máme ho téměř všichni... ségra...děti.. brácha...děti... jo a dan do toho je ještě po mě alergik. Ten malej bobeš zdědil co mohl ☹ ☹ ☹

terecka
22. čer 2009

Ahojky, já vám tu přidám svoji zkušenost s tchánovcema, můžu? 🙂
Teda, jak jsem to tu trochu pročítala, tak já mám tchýni úplně zlatou, až si kolikrát říkám, že si ji ani nezasloužím 😅 😀
No, kdyby to bylo jinak, tak asi zešedivím, jelikož bydlíme ve stejném baráku.. teda je to dvougenerační domek, máme společné vchodové dveře a pak už vše zvlášť. Ale je fakt suprová, takovou bych přála každému - když potřebuju, vyslechne mě, pokud chci, řekne mi svůj názor, ale tím to končí, do ničeho nás nenutí, nevnucuje své názory a dítě se jí nebudu bát svěřit, protože když vidím, jak se stará a hraje si s naším synovcem, tak je to taková správná babička 😵 Akorát už mi řekla, že ať počítáme s tím, že naše dítka bude rozmazlovat, ale vzhledem k tomu, že vím, že si sr.t na hlavu nenechá, tak mi to nevadí 😉
S tchánem je to trošku horší, ale přežít se to dá, to spíš manžel z něho kolikrát roste 🙂 On je totiž strašně ukecaný a takový teoretik - všechno ví, všechno zná, ale kdyby měl něco udělat, tak to už je horší... 😔
No, tak snad jsem vám to tu moc nenarušila, ale chtěla jsem, abyste věděly, že existují i výjimky 😎

sklenicka24
22. čer 2009

Tery: no jo, zase jedna z mála. Velká gratulace 😉

asanaa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
luucia
23. čer 2009

asan, no co, že s nima spěj v posteli oni..to je jejich věc..ikdyž fuuuuuuuuuuuj 😝 škoda, že tady není blicí smajlík 😝 😝 😝 ale že tu havět mrtvou tahaj k malý do postýlky a tchýně na mě koukala jak a nějakou citlivku, když jsem jí řekla, jestli by tu postýlku nemohla aspon zakrýt 😕 😕 a když jsem se jí po půl roce zeptala, jestli už povlečená prala, tak prý taky ne, ani když ho donesla z obchodu..pže z obchodu je přeci čisté 😕 😕

No hlavně, oni budou mít tady vnoučata jen od nás, švagrová žije v Belgii...takže další vnoučata budou vídat tak 1x za půl roku...ale asi jim to tak vyhovuje 😅

Terecka, gratuluju 😉 😀

nikit31
23. čer 2009

Ahoj, ještě nedávno jsem zažívala s tchýní perné chvilky, za zády se švagrovou se mi snažili znepříjemnovat život jak to jen šlo a já si všechno moc brala a nervovala se. Tak jsem si jednoho dne řekla, že je budu totálně ignorovat. Jen je na ulici ze slušnosti pozdravim a tim končím. Tchýně stejně nikdy o moje děti nejevila zájem a jen nás všude pomlouvala. Přestala jsem se sní nervovat. Můžu vám říct, že tchýni moje ignorování vytáčí, vidí že mi jsou ukradený. Takže se ještě občas pokusí mě něčím vytočit, ale já si jen řeknu, že mi ta baba za to nestojí a nohodim úsměv a to jí samozřejmě uzemní a vytočí ještě víc. Takže já mám vlastně relativní klid a tchýně zuří. 😀

dagina
23. čer 2009

Luci, hm, tak takhle nějak to bylo u nás doma 😔 , děs a hrůza, div že i slepice neběhali do světnici 😝 😝 , docela jsme tím jako děcka trpěli, jen co jsme mohli, vypadli jsme z baráku. Takovým lidem těžko něco vysvětlovat, nepochopí to 😒 .

Sklenička, tak to věřím že je mistr světa 😀 😀 , to víš, koupit něco vnoučkovi, to je něco 😉 .

Holky, pomalu se blíží víkend a mě vře žaludek 😀 😀 .

hancas
23. čer 2009

dagi...taky už mám nervy s víkendu ☹

sklenicka24
23. čer 2009

Hancas a proč????
😅

luucia
23. čer 2009

hmm, tchánovci se o víkendu taky staví ☹ ☹ ☹ v úterý jedem na dovču, taks e budou chtít rozloučit s jejich milovanou vnučkou 😀 😀 to bude leháro..14 dní bez nich 😵 😵 😵

dagina
24. čer 2009

Ahoj holky,
Luci, kampak jedete nebo letíte???? Se máte. Já bych jela na dovču až bych brečela. Musím manžu ukecat kvůli Lůcinýmu ekzemu už letos k moři, ale on nechce kvůli cestě, jak by to malá zmákla....

Hancas, víkendy asi zruším 😀 .

blandik
24. čer 2009

Tak raději jsem si vymazala fotku, když si taky hodlám stěžovat na tchány - tedy hlavně tchýni.

Luuccia - přesně to samé s těmi zvířaty. Kdyby naši měli kočku, psa - tak by mi mamka ani nedovolila překročit práh s malým z preventivních důvodů, kdybych ji řekla, že styk malého se zvířaty je díky AE nežádoucí a snažíme se ho chránit před budoucími alergiemi. Tchání? Ale kdeže - vždyť oni o tom ví svoje - je třeba trénovat imunitu - a nemůžou pochopit, že k nim nechcem chodit .Maj to od nás pár minut, tak nevidím problém, aby došli k nám bez psa a pobyli s malým. Ale oni prostě prožívají to, že nejdem k nim na návštěvu...je to mazec - jsem jim říkala, že taky můžou dopadnout tak, že se budou muset v budoucnu u nás převlíknout a osprchovat se, když příjdou. Jo a se psem taky spí v posteli - když jsem byla těhotná a měli jsme u nich přespat - tak nás do té své postele uložíili - jsem měla celou noc pocit, že po mě něco leze.

Jinak včera jsem měla málem infarkt - tchýně si povídala s malým a skrze něj mluvila se mnou a říkala: "No jo, babčika možná bude za dva měsíce doma (tedy jako nezaměstnaná) a to tě pak bude vozit každý den venku." Já jsem z toho měla skoro psotník - jestli zůstane doma trčet na zadku, tak já se asi stěhuji - bude pořád vařit a nosit nám to svoje překořeněné, přesolené, tučné jídla, neohlásí se a bude chtít být pořád s malým..uf. Budu si plánovat každou minutu mimo domov.

Jinak - Daggi - myslím, že jsi to psala ty, jak mluví s prckem - u nás to samé - No jen si postěžuj, jak tě tady trápí, a co ti dělají - jsem ji na to řekla - no co by jsme mu dělali, máme ho rádi - Malý zatím z toho rozum nemá, má 8M.

luucia
24. čer 2009

dagi, letíme na Zakynthos..už se taaaaaak těším 😵 Kdyby jste letěli letadlem, tak je cesta v poho..loni jsme byli v Bruselu, když bylo Anetce 7 měsíců a let byl úplně ok...ale nevím, na dýl bych s ní ještě taky nejela...počkej za rok 😉

Jinak jsme dnesla byly na ortopedii, malá od neděle kulhá 😕 nic jí nezjistili, ale doporučili klidový režim...takže v neděli přijdou tchánovci k nám 😲 😲 😲

bladnik, to je úúplně stejný 😝 😝 😝 My jim před 3 rokama hlídali barák, když jeli na dovlenou..jsem myslela, že se pobliju, co tam měli za bordel..je teda fakt, že jsem na špínu docela dost citlivá, ale co bylo tam, z toho se mě chtělo fakt blít 😝 😝 😝 já už taky řešila to převlíkání a sprchování, pže mi přijde, že když se s malou vidí, tak má ekzém horší 😒 manža mi tvrdí, že to přeháním, ale nevím no 😕 tchánovci taky vědí všechno nejlíp, dokonce chtěli, aby jsme šli s malou k jinýmu dr, že ten náš, co diagnistikoval AE, to vidí špatně 😲 😲 😲 to víš, tchán to skonzultoval v hospodě s chlapama a oni vědí samozřejmě všechno nejlíp 😝 😝 😝

dagina
24. čer 2009

Ahojky, Blandík, však jsem koukala kdepak že máš fotku z profilu 😅 . Táááák proto 😀 .
Hele, tchyně je do důchodu nebo bude jen nazaměstnaná??? Ať si najde nějakou brigdu 😀 . Fakt má v plánu vozit každý den 😅 ?! Těpic. 😝

Luci, co to zase je 😅 😅 ??? Skrz atopák jsme také dostávali "užitečné rady", např. balit malou do plátna 😝. Hlídat barák, jo?! Tak to tchyně nikam jezdit nechce, kvůli kytkám a zahrádce, musí je pořád zalévat, nejlépe ráno a večer.
Copak má malá s nožičkou?? Někde spadla??

Jsem zvědavá co nás čeká za perly o víkendu, malá má půl roku...

blandik
25. čer 2009

Luucia - nám se stalo něco podobného jednou - malý měl škaredý ekzém na tváři a tcháni přišli. Psa nechali za vchodovýma dveřma, ale na malého museli samozřejmě šahat - na tvářičky ještě k tomu - a malý se začal najednou hodně drbat a celý zrudl - (manžel jim tenkrát řekl, že mohli nechat psa doma, že by mohli jít dál - a oni na to, že už nejsou nejmladší a že toho pejska taky musí vyvenčit ... no když si to neumí zorganizovat... mě to jen vyhovuje). Mám info - že styk mimin (atopiků) tak do dvou, tří let věku se zvířaty zejména v místě, kde to zvíře bydlí - tedy v domácnosti, ne na zahradě - je to nejhorší a může založit na pozdější inhalační alergie. Takže od té doby ke tchánům nechci jít - zatím to neví, asi si myslí, že to omezíme tak do roka. No bohužel.

Jinka, Dagi, tchýně bude možná nezaměstnaná, do důchodu ji ještě nějaký ten rok chybí - ve třech měsících malého mi už sdělovala, že půjde do důchodu, když malý půjde do školy, tak že ho bude vodit (máme školu asi 1minutu od baráku přes klidnou vedlejší cestu) - no prostě v žádném případě, že by s ním měla být každý den. Jednou, max 2x za týden - když budu mít dobrou náladu - víc nesnesu. Nebudu tady, abychom ji najednou vypl'novali čas a prostor při její hyperaktivitě. Nejvíc mě točí, když pořád říká, že by šla z fleku na RD (si asi přeje, abych musela zpátky do práce předčasně). A ještě k tomu atopáku - to mě taky štve, protože pořád tahá nějaké zaručené rady (tak jak Luucia píše - rozumy od tetek apod. - prostě jsou zaručené) - ale když jí chci něco objasnit, co a jak funguje a proč - tak mě prostě po pár větách přeruší a zeptá se na nějakou totalní kravinu - fakt omezené vnímání informací. Nedávno tady u nás byli a manžel byl z nich sám nanervy - tchýně pořád říká -- tak honem, honem, honem mi to všechno řekni a furt nahlas bučí, a piští a nás samotné z toho bolí hlava, což pak ten malý.

Jsem se zase pěkně vypsala. A Dagi - to máš supr - že musí zavlažovat a nikam nejede - to bych taky brala.