Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

blandik
18. srp 2009

Asanaa - bezva tchýně. Mě by asi mrsklo, kdyby mi lezla domů pokaždé, když malý pláče a ještě mu pořád říkala chudáčku. To naše dělávala, když byl malinký - byli u nás na návštěvě /to tady byli pořád/ a jak jen k'nournul ze spaní, už tam letěla v očích nepříčetný výraz - tak mi ho tak pár krát probudila, pak jsem jí to zatrhla. Ta naše taky neví, co mele. Nejlepší je, že si neuvědomí, že máme natáhnuté chůvičky a já pak slyším, co mu tam mele (ještě že z toho zatím nemá rozum). Já si třeba někdy představuji budoucí situace - třeba jako co bude povídat, až budem čekat druhé /vsadím se, že to bude něco jako, to už spadneš z lopatky a budeš pořád se mnou, maminka na tebe nebuce mít čas, nebo mu budou říkat, že je chudáček, že nemůže čokoládu /má ekzém/...). Stranda byla, když jsme byli na noc pryč a měla ho hlídat moje mamka u nás doma - a tchýně samozřejmě volala (ona má snad nějaký senzor, když nechci, aby něco věděla, tak se ozve a vyzvídá) a že prý, jestli bude v noci plakat, tak že jí má dát moje mamka vědět a že příjde ho nosit - No parádně mě namíchla. Malý má 10M, od mala spí sám v postýlce a v noci jej z postýlke neberem, nikdy neusnul v nárůčí a ona to ví, že to tak děláme (on sám to ani nechtěl a kroutil se jako žížala) a ona prostě nepřemýšlí, ale jednoduše by to řešila tak, jako u svých děti (ona prostě nebere na vědomí to, jak to my děláme a jak to chceme a proto ji taky hlídat nenechá - doufám, že nikdy). Ciítím, že opět nastane nějaká bouře - téměř k nám nechodí, jen objíždí příbuzné a nejpíš mě pomlouvají, že jim nechci půjčit /jakoby to byla nějaká hračka/. Holky mě už stačí i jen telefon, když manželovi večer zazvoní a téměř vždy je to ona - prostě třeba zapoměla manželovi říct poslední drb z jejich rodiny. V záři se rozhodne, jestli zůstane doma nebo bude dál dělat. Jestli zůstane doma, tak je další bouře na spadnutí. Nejsme ochotna přistoupit na vození malého, maximálně si může s ním u nás hrát.

dagina
18. srp 2009

Ahojky,
Blandík, to je také moje noční můra, až budeme mít druhé a Lucinku budou mít konečně pro sebe (si myslí oni) 😝 😝 , tudle nudle, ikdybych se měla strhat, nic takového nebude.
Jinak mě ty kecy, z kterých děti nemají ještě rozum jsou dost nepříjemné, na poslední návštěvě jsem se kvůli tomu chytla s tchánem, že nic takového už nechci slyšet a že to řekl naposledy, tak se rozčiloval, že to přeháníme atd, málem byl na infarkt. Ono dítě chápe dost. Fakt žasnu, jak takový hlody může dospělý člověk vypustit z pusy před dítětem, a vlastně to říká jakoby jemu(dítěti).

Asanna, ještě že si s ní manža poradil 🙂 . Jj, myslím, že mi opravdu hodně pomohla kinez.

asanaa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
dagina
18. srp 2009

Asanna, tak to je hrozný, tak to by řekl tchán poprvé a naposledy a děcko by hodně dlouho neviděl. Fakt chování řeznického psa nebo ještě horší.

andyalukasek2008
18. srp 2009

HOlky, tak co čtu, pěkný mazec!!! Na to snad ani není co napsat ☹ ...

aleachim
18. srp 2009

asa, dobře si to manželovi řekla. To je stejné jak s tou polívkou, co jsem psala o té kámošce. Kdyby to bylo opačně a dospělí dal třeba pohlavek za to, že dítě ruší, tak je to ok, ale když je to naopak, tak je to nevychovanec. Nejsem pro to, aby si děti dělaly, co chtějí, ale když na ně někdo mluví sprostě, proč by si to měly nechat líbit.

asanaa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
andyalukasek2008
18. srp 2009

asanaa: dost drsný!!!

hancas
18. srp 2009

asi....to moje tchýně ani neví že takovýho něco je a naštěstí nemám švagrovou ale švagra a toho to ani nezajímá takže jsem celkem v poho

asanaa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
aleachim
18. srp 2009

asa, to je drsné. Švagrová té holčiny bude asi taky pěkná slípka. Kdyby jí to řekla, že se jí nelíbí, jak mluví o její matce, ale tohle??? Okopávání kotníků fakt nemám ráda. Doufám, že dotyčná bude mít taky "zábavnou" tchýni!

monterka
18. srp 2009

Ahoj holky,neva že vám sem vpadám? Sem ráda že sem našla toto téma...mám totiž hroznou tchýni. S přítele čekám mimčo a když sme to tchánovcom oznámili,tak nijak nereagovali...nezeptají se jak se cítím ani jestli je mimčo v pořádku. Když sme oznámili že čekáme chlapečka,tak tchýně vůbec nic neřekla až se švagr zeptal jestli už máme vybrané jméno. Prostě ji vnouče vůbec nezajímá!

dagina
18. srp 2009

Ahojky,
Asanaa, hm, věřím tomu, hold nemá někdo co na práci než špehovat. Hele, nevím jak ostatní, ale já nepíšu nic, co by nebyla pravda, a pro pravdu se každý štve 😅 .

Monterka, a ty s něma vycházíš v poho??? Nebo to je studený???

petra.vavra
18. srp 2009

monterka- tak do vaší situace se dokážu vžít, my měli něco podobného. Pořád do nás hučeli, kdy už budeme mít nějaké baby a když jsme jim oznámili, že čekáme, tak tchán odvětil- no to je toho. Jinak o tchýni jsem se již zmiňovala a jiná prostě nebude. Jinak jsem slíbila, že přidám něco na zasmání.

Víte, jak hlídá Terezku tchýně?? Kouká na ni ze své zahrady dalekohledem 😲 😲 😲 . Jo jednou jsem tam přišla a nějak se povídalo a ona začala, že mě viděla, jak sedím na terase, tak jsem jí řekla, že jo a ona, že koukala na Terku, jak si tam hraje.....no to mě naprosto položilo. Tak jí je zatěžko zvednout zadek a ujít 400 metrů, aby si pro holku jednou přišla, ale pozorovat ji ze zahrady dalekohledem jí baví. No prostě na hlavu. Takže mám občas stíhu, že mě někdo sleduje... Jinak teď mám chvilku pokoj, protože máme před terasou dvoumetrovou kukuřici, tak než ji posečou je klid.
Opět minulý týden dostala úžasný nápad a strká Terku do stěny v obýváku, mají tam výklenek, tak jen čekám, kdy z toho metru sletí a bude nějaký úraz. To je to poslední co potřebuju jet opět na chirurgii na retngen. Hlavně se krátí prázdniny a mě začne od října škola a nejhorší co na tom je, že bude muset jednou za 14 dní k ní Terka jít, tak na tři hodiny, to pro mě bude větší utrpení, než ty přednášky. Myslím, že ještě do konce prázdnin budu mít čím přispět. Moje tchýně je snaživá a jen tak ji nepřestane bavit mě deptat. Byl tu odkaz na idnesku na rady, jak být "dobrou tchýní", tak jsem to přečetla a ona to snad četla s nějakým předstihem, protože to na ní přesně sedí. Viz ten odkaz, že syn si přivedl domů chudou holku bez věna..... 😕

monterka
18. srp 2009

Dagina,popravdě je vůbec nemusím a toleruji je jen proto že sou to přítelovi rodiče. Bydlíme na stejné dědině a tchán za 3roky co sme tu tak byl u nás 3krát. Tchýně když dojde,tak jediný co ji zajímá je jestli máme pivo a slivovici.

dagina
18. srp 2009

Monterka 😀 , vím, že to není k smíchu, ale fakt jsi mě rozesmála s tím, že ji zajímá jen pivo a slivovice. Děs. 😒

Petra, tak to je mazec, takové tchyni bych malou opravdu nesvěřila 😒 .

monterka
19. srp 2009

Dagina,takových historek mám víc a už sem si zvykla,že tchána zajímá jen gauč a televize a tchyni zase jen ten chlast! Petra,ty máš taky hustou tchyni. Hlídat dítko dalekohledem..to sem ještě neslyšela. Dnes jedeme směr Polsko,tak proto píši tak brzo. Mějte se,večer juknu. Pá a pěkný den!

dagina
19. srp 2009

Monterka, tak ať pořídíš, a hlavně ať vám nevykradou auto jako nám před pár lety 😠 .

sklenicka24
19. srp 2009

No jááááááá nestačím zíííírat

hele já mám klid, fakt normálně je to zae ok. ťuk ťuk, nechci to zakřiknout. Prostě je najednou klidpo pěšině.

monterka
19. srp 2009

Zdravím všechny,už sme konečně doma...nakoupené a auto nám naštěstí nevykradli.

katuska09
19. srp 2009

Tak k mojí uchvatné tchýni, pamatuj si přesně den, kdy jmse jí řekli že budeme mít miminko, ona nám na to naprosto zhnuseně řekla no to mám teda radost..drobka jí vozíme jednou za dva měsíce ukázat, ona sama se nikdy neozve takže musíme se napsat my že přijedeme. Vždy se tváří jako kdybychom jí obtěžovali. Moje švagrová-.její dcera má dcerku, jsou jí čtyři měsíce, za ní jezdí tak 2x týdně, takže mě to celkem mrzí. Dnes tchýně slavila narozeniny-48, žádné kulatiny, nic takového. Takže jsme jí vybírali dárek, nechala jsem jí udělat hrneček s fotkami prcka, přítel mi řekl, že jí to nebude stačit, takže to dopadlo tak že dostala zlatý řetízek s náramkem, poukaz do solné jeskyně a ten hrneček. Hrnečku si vůbec nevšimla, řetízek zkritizovala, že mohl být silnější a k poukazu nm řekla, že neví jestli bude chodit. Takže jsem celkem naštvaná odešla. Před chvílí mi napsala, že si jí vůbec neceníme, že jsme mohli vyšvyhnout lepší dárek. No jsem na prášky.

aponchie
19. srp 2009

asanaa normalka..me sem chodi mati a svagrova a neresim to..oni o me roznasi lez ja o nich rikam pravdu 🙂

eximka
19. srp 2009

holky ahooooooj , to je mazec co tu čtu, my máme v rodině něco v bledě modrém
ale rozepisovat se tu nebudu, to by bylo na dlouho, 😀 😀 😀 😀 😀
ale asi je to všude stejný

kubaka
19. srp 2009

katusko - příště jí klidně napiš "vy.er si voko, příště dostaneš kopřivu s mašlí v celofánu".
Takovým lidem se nezavděčíš ničím a akorát tě to bude stát peníze.

Tchýni už dávno nevozíme nic cenného - před mnoha lety naposled secesní karafu - uskladnila ji mezi lahvemi od piva a po čase jednou flaškou rozbila. Na naše zděšení řekla - no , šak to bola iba flaša, nie?. 🙄
Takže jí dávám zásadně jen to, co se dá sežrat. Že se sem tak drsná ... na některé lidi je škoda plýtvat invencí, penězi a mozkovými buňkami...

adelinka
20. srp 2009

ahojky holky..
tak moje tch.je jako ze spatneho snu..
kdyz jsem ji rekla ze cekame miminko tak rekla ja uz budu babicka s takovym odporem az me behal mraz po zedech a to se stala babickou v 60 letech a je to prvni vnuk..no i tchan je to same ..kdyz jsem se vdavalala tak me rekla ze kdyz se s jejim synem rozvedem tak at si nemyslim ze neco dostanu...atd je toho mooooc..to bych tady psala tryden 😠 nejhorsi je to ze bydlime spolecne ve dvojdomku 😢 😢

aleachim
20. srp 2009

Holky, příběh ne o tchýni, ale o mé babičce(z mamčiny strany). Když jsem měla 18té narozky, tak k nám přijela na návštěvu a zeptala se mě, co jsem dostala a jestli jí dám dort, tak jsem se pochlubila, dala jí dort a ona mi ani nepopřála. Tehdá jsem to obrečela. No a za půl roku měla narozky ona, tak jsem jí dala kytku a ona mě sjela, že snad by si zasloužila víc, že se o mě starala, ... bla, bla, bla (pozn. nikdy mě nehlídala, byla jsem vždycky nejodstrkovanější vnouče a ráda mě začala mít až tehdy, když jsem byla na VŠ, protože se mohla na vsi chlubit).

Mámě řekla, že ji nikdy neměla ráda, a to se o ni mamka do poslední chvíle starala. Moje mamka dodnes říká, že tchýně pro ní byla víc než máma než, kdy byla její skutečná.

Je to smutné, ale to, že tchýně prudí, nejvíc odnášejí děti a to by si ty paní měly uvědomit. Ale to pláču na špatném hrobě.

monterka
20. srp 2009

Dobré ráno,teda Katuska ty máš taky "báječnou" tchýni! Když má narozeniny ta moje,tak jí žádné cennosti nedáváme. Jí se nejvíc rozsvítí oči když jí dáme láhev něčeho ostřejšího!

aleachim
20. srp 2009

mon, tak aspoň víte, co ji zaručeně potěší 😀 .

monterka
20. srp 2009

Aleachim,to je pravda jenže ji zajímá jen ten chlast! Jednou se stalo že u nás zvonila ale přítel došel bez ní a já se ptám kde má mamku a on na to-ona se zeptala jestli máme pivo a když zjistila že ne,tak šla pryč. Ona k nám snad chodí jen kvůli alkoholu. Není opilá ale táhne to z ní ráno,v poledne,večer a pak jí svěř dítě!

aleachim
20. srp 2009

😀 😀 😀 😀 , teď si mě fakt rozesmála. Nebylo by dobrý vyházet všechen alkohol? Třeba by už k vám nechodila vůbec 😀 . Ne, vážně, určitě bych jí dítě nesvěřila! Obě babičky jsem si nejdřív prověřila, než jsem ji malou dala na hlídání. My máme problém spíše s přehnanou starostlivostí, mám pocit, že když nechám malou chvilku plakat, tak mě ukamenují, a to jak tchýně, tak mamka.