Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

hancas
22. říj 2009

daginko---jak by jsi postupovala ty?kdyby dělali u dvojek takové rozdíly?

aleachim
22. říj 2009

hancas, víš, že s tvým postojem někdy nesouhlasím, ale v tomto ti dávám za pravdu. Jestli chtějí dělat rozdíly, tak to nedopusť. Když přinesou dárek jen Kubovi, vrať ho, že buď pro oba nebo pro nikoho. S těma pusama totéž, a jestli budou v tomto pokračovat, tak jim řekni, ať nechodí vůbec. Tahat do osobních spurů děti, je největší hnusárna. Vím o čem mluvím, babička mě neměla ráda a než jsem si to srvnala v hlavě, byla jsem naštvaná na bráchu, protože jeho rádi měli. Výsledek je ten, že babička umřela sama (dobře jí tak), ale mi z bráchou jsme k soubě cestu už nikdy nenašli. A důvod?? Přesně jako u Vás, jsem celá táta brácha celý děda (manžel od této babičky) a oni tátu neměli rádi.

hancas
22. říj 2009

aleachmin----proč jste k sobě cestu nenašli???když dělai rozdíli prarodiče???vy jste si nic neudělali ne???byla jsi na něj naštvaná že ho mají radši...tak myslíš že mám říct at je berou oba dva stejně a pokud ne tak at nechodí??pokračují v tom každou neděli a já mám právě strach že až bude klárinka větší tak k ním nebude chtít chodit a kubík ano a co ted že???kubíkovi to nemůžeme kazázat a klárince nařídit a dávat jí tam proti vůli.

martimarti
22. říj 2009

Hancas, tak tohle by mi taky vadilo a moc. Jsem jinak tolerantní a snažím se s každým vyjít. Pokud mne někdo štve /např. tchyně 😉 / tak zachovávám klid a myslím si své, je to koneckonců matka mého partnera, ale upřednostňovat jedno vnouče a druhé ignorovat 😕 😕 to snad ukazuje na hloupost a naprostou omezenost, v tom bych si také udělala pořádek a to brzy. To je neskutečné 😠 😠

hancas
22. říj 2009

holki jak ráda bych to vyřešila ale jak,?

martimarti
22. říj 2009

Hancas, mohu mluvit jen za sebe, jak bych to udělala já 😉 😉 Myslím, že bych počkala na vhodnou chvíli, až bude klid, děti budou spát, udělala kafe a v klidu, ale na rovinu bych řekla něco v tom smyslu, že mám pocit, nebo že se mi zdá, že tchýně /nebo tchánovic/ se nechovají k vašim dětem stejně, jedno upřednostňují a druhé opomíjejí a že se vám to nelíbí /předpokládám, že manžel bude na tvé straně/ a že to nebudete tolerovat. Já bych řekla, že je žádám, aby svůj vztah k vaší dcerce přehodnotili, protože je malá, zatím nic nechápe, ale časem si toho všimne, děti jsou vnímavé, a bude se ptát, proč jí babi nemá ráda a bude jí to líto. Tak nějak. Asi bych na to ze začátku šla po dobrém, klidně, slušně.
To píšu čistě za sebe, ale zase nevím, jaký je mezi vámi vztah /ta diskuze je už děsně dlouhá 😉 /, jestli by to šlo. Já dávám přednost spíš klidnému a hlavně slušnému jednání a když to nepomůže, pak přitvrdím.
Ale je to blbá situace, těžko radit, každopádně by jste to nějak řešit měli, kvůli dceři. Ale stejně nechápu 😕 😕 Přijde mi to zvrhlé přinést dárek jen synkovi a dcerce nic, jak nahoře psala alechim. To fakt udělali? To je prostě šílený, to fakt nepochopím. 😒 😒

hancas
22. říj 2009

marti...když jsem byli na hodech na poti tak šla s kubíkem ke stánku koupila mu delfína přišla s tím že on si to vybral sám,pak měli asi cca 4 hodiny na to aby vzala i tu klrku a šla s ní-neudělala to!!!Jenže já když jí něco takovýho řeknu tak se rozbrečí uteče a měsíc bude klid a pak zase na novo

aleachim
22. říj 2009

hancas, právě, že já to zazlívala jemu. Nerozuměla jsem tomu a myslela jsem si, že je to kvůli němu. A v době, kdy se vytváří silné sourozenecké pouto jsem mu zazlívala, že mě kvůli němu nemají rádi. Jeho brali všude, dávali mu dárky a mě nic. Jednou mamka řekla, že nemůže jet s nima do Tater, protože začal chodit do školy, tak ať vezmou mě, řekli, že jsem malá a vzali o 2roky mladšího bratránka 😒 .

Jestli můžu radit, tak jim tam nedávaj ani jeho, když přinesou dárek jen pro něj, tak jim ho vrať, ať oni vidí, že buď obou stejným meterm nebo nic. Ale nedělej to před dětmi, ať se to neobrátí proti Klárce.

martimarti
22. říj 2009

Tak teda... ☹ ☹ ☹ ...to je bez komentáře ☹ : Je tohle vůbec možný???
A ona by brečela? To je tak labilní? Lítostivá? Že jí pak není líto vnučky?

sklenicka24
22. říj 2009

Čauuuves děvčata, tak jak se tu máte??? pořád problémy?? no u nás klid, občas se pošťuchnem, ale už si to nenechám. dokonce jsem jí řekla, že je hypochondr s těmi nemocemi a světe div se, ona mlčela 😀 😀 😀

martimarti
22. říj 2009

Souhlasím s alechim, buď dárek rozdělit mezi oba, pokud by to šlo /mlsky až budou děti větší 😉 / a říci, babička VÁM OBĚMA přinesla třeba čokoládu, a nebo dárek vrátit. Ale rozhodně nepřipustit, aby dárky dávali jen jednomu, to nejde.

hancas
22. říj 2009

holki dušičky moje jak mi je hned líp.
Takže příště když dají kubíkovi jí to vrátit s tím že máme 2 děti a že bud budou nosit oboum nebo nic?chápu dobře.

marti---jí není líto klárinky ona ju nemá ráda jen se přetvařuje aby to nevypadalo blbě ale kubíka miluje.

aleachmin--bojím se právě toho co přijde až bude větší,manža říká nech to ono se to pak vyřeši samo ale já to chci vyřešit dříve než dostane rozum...aby se s tím nemusela trápit chudinka

martimarti
22. říj 2009

Hancas, já bych to tak udělala 😉 Asi bych řekla něco v tom smyslu: "Děkujeme za dárek ale bohužel je jen jeden a Kubík má sestřičku a té by to bylo líto, že ona žádný dárek nedostala. Kdyby to šlo, tak jim ho rozdělím, ale bohužel to nejde, takže vám ho musíme vrátit". A mluvila bych v množném čísle /děkujeme, musíme atp./ aby bylo cítit, že mluvíš i za manžela i za děti, ne za sebe 😉 A asi bych řekla ještě: " Prosíme vás, nenoste dárek jen Kubíkovi, stavíte nás do nepříjemné situaci jak vysvětlit dceři, že Kubík dárek má a ona ne".
Pokud by to šlo, jednala bych klidně, aby nebylo cítit napětí, nevraživost.
To se to radí, co? ☹

hancas
22. říj 2009

jsem ráda za rady ted má strach z vánoc jaký to bude kolik dárků si myslím že dostanou stejný počet ale v jiné cenové relaci.děkuji moc za rady budu je muset použit

kateline
22. říj 2009

No já si hlavně myslím, že neznamená, že když jsou ještě malý, že nevnímaj, jestli jsou milovaný, nebo ne. Psychózy a neurózy u dospělejch vznikají poměrně často na základě traumat z dětství a člověk si to trauma nemusí ani uvědomovat.cSama jsi psala, že Klárinka brečí, když dostane pusu jen Kubík. Já myslím, že to vnímaj už teď.

aleachim
22. říj 2009

hancas, přesně tak, něco přinesou pro Kubu a nepůjde to rozdělit, tak vrátiti s komentářem, že iKlárka je její vnouče a jestli se jí to nelíbí, nebude vídat ani jednoho. A řeš to hned, protože i takhle malé dítě to vnímá a určitě by se to samo nevyřešilo. Jestli má manžel sourozence, tak ať si to představí, jak by mu bylo. A jsou to jeho rodiče, tak by to měl do toho praštit on. Ty jsi cizí a tak od tebe to bude bráno jako provokace. Držím pěsti, ať to manžel pochopí a postaví se za vaše dítě.

aleachim
22. říj 2009

hancas, naprostý souhlas s marti, ale měl by to udělat tvůj manžel.

hancas
22. říj 2009

KATELINE----Vnímá to ted vím to je jí to líto když se s ní mazlí a ona je odstrčená a navíc je hroznej mazel ale nedostává se jí to od tchýně

aleachmin----mm se strašně asi bojí tchýně protože řekne neřeš to vyřeší se to samo,ale já nechci chci aby měli děti dětství klidné a bez problému.nevím opravdu čeho se bojí mm

honzinecka
22. říj 2009

ahojky holky,
nezlobte se, že sem lezu, ale zaujalo mě to, bohužel mám i nemám stejný problém. Manželova maminka je zlatá, ale zato tata....hnus děs běs...musela bych tu sedět rok, abych popsala co se od té doby, co jsme otěhotněli stalo...do té doby mě miloval, slušně jsem vydělávala, manža mohl studovat a pak když ON přišel s tím, že bychom si mohli pořídit miminko, tak jsem souhlasila, ale jakmile jsme otěhotněli, začaly hrůzy. Vím, že manža je na mé straně, ale zároven se taty tak trochu bojí...

Jak říká moje dobrá kamarádka, který by o tchýní napsala román a nebo taky druhá třeba ještě delší...
jen tři české slova začínají na TCH....tchýně, tchán a TCHOŘ!!!!!!!!!!! 😀

martimarti
22. říj 2009

Problémy s tchánem?? 😕 😕 To je zvláštní, to nebývá často, navíc problémy s tchýní lze i vysvětlit, když se střetnou dvě ženský, dvě různý povahy, tak to může dost skřípat, ale že prudí tchán 😕 😕 Chlapi bývají nad věcí a často splachovací.

martimarti
22. říj 2009

Hancas, ještě k manželovi, to sa samo těžko vyřeší 😒 , vezmi si, že by tchánovic dvojčata hlídali, jak by to asi vypadalo, když se jinak chovají k Klárce a jinak ke Kubíkovi. Ale zase máš štěstí, že jsou to dvojčátka a ta mají mezi sebou silné citové pouto, takže si myslím, že bráška sestřičku nedá a i on vycítí, že sestřička je odstrčená a podrží ji, věř tomu 🙂 😉

hancas
23. říj 2009

marti----právě proto jim je nedávám na hlídání protože by se věnovala kubíkovi a klárinka by jí byla jedno....máš pravdu kubík je na klárince strašně moc závislý když ji nevidí brečí....tak snad to bude i tak když budou větší

honzinecka
23. říj 2009

No tak u nás je to naopak, tchýně splachovací a tchán problémový...a není to jen z mé strany, i švagrová to samé, asi si pro synáčky představoval princezny, ani jedna nejsme dost dobrá...voják z povolání, co po něm můžu chtít...

helcenka
23. říj 2009

Ahojky, také se připojím a podělím se o zážitky s tchýní.
Tchýně mě neměla nikdy ráda. Už v době, kdy jsme začali s manželem chodi, na mně viděla kde co. Třeba že mám vysokou, že pocházím z Prahy a další blbiny. Když se schylovalo ke svatbě, spikla se tchyně s manželovo sestrou a začali na něj dělat nátlak. Nakonec daly manželovi ultimátum a donutily ho, aby si vybral. Tak si teda vybral a hádejte koho? Na svatbu jsme je pozvaly, pak náš vztah byl spíše zdvořilostní.
Když jsme čekali malýho, tak tchyně nás viděla pouze 2x - jednou, když jsme jí to oznamovali a podruhé o Vánocích, pár dnů před porodem.
Když se nám malej narodil, tak prý měla strašnou radost, že má konečně první vnouče, nevím, jak babičky z vnoučat radost projevují, ale např. moje mamka byla hrozně šťastná, že jsme oba zdraví, každý den volala, jestli něco nepotřebujeme a kdy nás uvidí. Tchyně párkrát malýho povozila v kočárku, asi dvakrát byla u nás, podívat se, jak malej roste a zhruba třikrát s ním byla na písku. Vždycky ale po tom, co jsem jí volala, jestli nechce zase vnouče vidět. Manželova sestra nám dítě záviděla, tak si řekla, že bude mít také miminko. Co se jí narodila holčička, je u nich tchyně pečená vařená.
Rozhodla jsem se, že se už vnucovat nebudu. Probrali jsme to s manželem a on je také pro. Hlavní důvod je ale ten, že malej, pokaždé když ji vidí, řve jako tur a vůbec k ní nechce. S pláčem se s ní také pokaždé vrátil z procházky. Jednou jsem ji přistihla, jak na něj přes celou ulici řve, ať nebulí, že už toho bylo dost. Nechává svou kamarádku, aby mu sahala na ruce a přitom on to nesnáší - to už nemá rád od malinka. Jenže vysvětlování je marné. Taky do něj už od roka cpe buchty a nosí mu různé čokolády a tak. Vůbec nerespektuje, že my tohle malýmu vůbec nedáváme. Navíc má po kakau vždycky vyrážku, ale ona si asi myslí, že si to vymýšlíme.
Naučila jsem se jí říkat do očí a nejlépe před manželem, že si nepřeju, aby tohle nebo tamto takhle dělala. Vždycky jí vysvětlím, že malej na to není zvyklý a tím to pro mě hasne. Také jsme se s manželem domluvili, že pokud nebude umět náš chlapeček říct, proč pláče, když je s ní, tak s ní sám nebude. Už jí nevolám ať přijde, počkám, až se ozve ona. Už jsme ji dva měsíce neviděli. Je to pro mne uzavřená kapitola, hlavní pro mě je náš brouček a netrápím se tím. Uvidíme, jak to bude do budoucna. 😉 Okolnosti mě donutily udělat takovéhle kroky, bohužel, nebo bohudík?
Všem přeji pevné nervy. 🙂

hancas
23. říj 2009

helcenka...jsi super že to tak zvládáš

dagina
23. říj 2009

Ahojky,
hancas, fakt to je úplně směšné, že Klárinku odstrkuje kvůli podobě (hlavně). To je fakt tchořice 😀 .

Helcenka, na jednu stranu můžeš být ráda, za takových okolností bych trnula hrůzou co s dítětem baba vyvede, ale asi tě trochu trápí, že malý strácí babičku, jestli to dobře chápu..... To že nechtěj respektovat znám moc dobře, a to naše malá ještě není ve věku, kdy jí buchty..., to budu pak jako ostříž 😅

martimarti
23. říj 2009

Helcenka, myslím, že je normální, že tchýně je u své dcery a vnučky "pečená vařená", přeci jen je to jiný vztah matka-dcera než tchýně-snacha. Vezmi si, že by byla "pečená vařená" u vás. To by ti asi taky nevadilo? 😉 A myslím, že by to vadilo asi každé snaše, byť by měla s tchýní i vynikající vztah, kdežto když se sejde matka s dcerou, tak je obvykle v pohodě /pokud máti neprudí, taky je tu diskuze "Matka horší než tchyně 😉 /

helcenka
24. říj 2009

Mně nevadí, že je pořád u vnučky. Jen nechci malýho ošidit o druhou babičku a taky když se tedy konečně setkáme, tak pořád říká, že se skoro nevidíme, že malej zase vyrostl a diví se, třeba že už mluví, když minule sotva řekl máma, táta. Jenže když ho dva měsíce neviděla. A také mi porád vyčítá, že o ni nemáme zájem. Jenže kdybych se neozvala já, tak se nevidíme celý rok. Na druhou stranu fakt nevím, co s malým dělá, když u ní pořád pláče, i když lidi má rád a se všema se kamarádí. Já jsem si to prostě vyřešila, jak jsem psala a už se tím nezabývám.
Ještě něco pro pobavení. Sestřenice malýho slavila první narozky, a manželova sestra nám volala, že by jsme se měli začít víc stýkat, tak jestli by prý nemohli narozky přijít oslavit k nám, že by pozvali hosty... (Letos jsme se přestěhovali a oni u nás ještě nebyli). Přišlo mi to fakt vtipný. 🙂

hancas
25. říj 2009

daginko....tak dnes jsme byli u tcbýně.došli jsme tam ve 2 a ona umývala nádobí a dělala cosi v kuchyni děti jí tam vlezli a ona po nich začala řvat že tam nemají co dělat...tak jsem šla pro ně s tím at jdou do obyváka že to nebudu pořád poslouchat,nas.ala se a začala brečet!!!nechápu z čeho ale to je jedno.pak za náma do obyáku přošla vypila si kávu a šla umývat koupelnu.desěla tam 15 minut.takže mi seděli v obyváku a ona uklízela!!!!!!!!tak jsme se po hodně zbalili a jeli a jí to ani nevadilo.Další zbytečná návštěva a já samozřejmě mám náladu na bodu mrazu a jsem z toho )plně psychicky v prd.li protože tohle opravdu není možné úplně se mi třepali ruce

honzinecka
25. říj 2009

To je hrozné, proč se tak chová? No ale s těmi babičkami to tak je, cpou do dětí čokoládky a tak. Moje maminka ví, že já si to nepřeji, tak to nedělá...ale jediné co mi opravdu na tchýni vadilo, že malé v 1roku a 3měsících dala po cestě z obchodu studený párek k snídani a ona ho snědla...no řekněte holky, která z vás by si ho sama dala? Já párky nejím a manžel tak 2krát do roka...tohle jsme jí hned řekli, že dělat nebude a neudělala od té doby...fuj, ještě ted je mi z toho zle...chudák malá 😖