Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

zanetka82
2. lis 2009

Já si nemyslím že naše oslava narozenin je ve stylu americkém...tak nějak podobně jesm měla oslavu narozenin i já doma když sem byla malá, přijde mi to normalní 😉

My ani nechceme aby si její tchýni měla nesnášet jen mě zarazilo že se navažíte do holky která svojí tchýni zná moc dobře a ví jaká je. Vy jste jí chtěli přesvědčit o tom že se má nad sebou zamyslet že její tchýně není špatná
a že ta špatná má být tomasek06. 😠 To mě naštvalo a musela jsem reagovat neboť vím co je to za ženskou 😔

tomasek06
2. lis 2009

Já jsem taky tak slavila narozeniny už od mala a vůbec mi to nepřipadá divné a už vůbec ne americké 😕

leninnek
2. lis 2009

aleachim ale tomasek přece napsala že ji řekla at se rozmyslí že jde o malého ne o ni no já tomaska celkem chápu a teda jestě nechápu proč by taková oslala s balonkama měla být v americkém stylu 😕 i já jako malá měla doma oslavy s balonkama nevím no je to tak že hold každý máme opravdu jiné názory asi nechápu že na každé diskuzi musí vždy nějakého člověka málem ukamenovat 🙂 😕

zanetka82
2. lis 2009

Leninek...já si myslím že aleachim má malou zatím malou a až jí vyroste tak jí řekne maminko já bych chtěla takovou oslavu. Chtěla bych jí za pár let vidět co jí řekne na to že žadnou americkou oslavu nebude mít 😀

zanetka82
2. lis 2009

A vůbec ty co se jim to nelíbilo už nepříspívají .... 😝 😕 😀 asi už k tomu nemají co říct.

zdenka26
2. lis 2009

No já jinou než párty s balonkama v dětském stylu ani neznám pro děti.Alechim jak vy budete slavit od malé narozeniny?

aleachim
2. lis 2009

co se týče narozeni, vyjadřovala jsem se výše. Pokud jde o narozeninovou párty alá amerika, je to vaše věc, váš zvyk a já zase jen napsala, že mám jinou představu. A jestli jde o to, co mi dcera řekne o své představě, tak si myslím, že 2letý syn tomasko nepřisel s tím, že hele mami, já bych chtěl frkačky a balonky a nejlépe abyste mi zaspívali happy birthday. Ale jak jsem psala, jsou to vaše děti, vaše představy a mě je to jedno. Jen jsem napsala svůj názor. No, a jsme u toho, kdo koho kamenuje.

No, a že tu nikdo z vašich oponentů není, máme děti, tak si jim věnujeme.

martimarti
2. lis 2009

Zanetko ad 18.14....a nebo se věnují dětem a rodině, připravují večeři a nesedí u kompjútru 😝

zanetka82
2. lis 2009

martimarti od 18:14....se taky věnuji rodině. Manžel je v práci ale mám doma 2 raubíře. Taky sem chystala večeři a koupala. Teď si vyberou krátkou pohádku a ve 20:00 zalehají ke spánku. 😉

Vidíte vy mate taky jinou představu o narozeninové oslavě a líbilo by se vám kdyby vám třeba do toho tchýně mluvila a vnucovala vám svuj názor 😝
Už k tomu nemám co dodat.....ale třeba téma Tchán by byla diskuse zase pro mě 😔 😀

zanetka82
2. lis 2009

A od 16:56 do17:58 jsem dělala ze synem úkoly. 😉 🙂

tomasek06
2. lis 2009

Tomášek bude mít tři roky 😉 A nenapadá mě jak jinak vyzdobit pokoj na dětské narozeniny.

martimarti
2. lis 2009

Zanetko, jasně, že má každý jinou představu o narozeninové oslavě, to je normální. Já bych například nikoho z rodiny nedonutila nasadit si čepičky a foukat na frkačky ve střízlivém stavu 😀 😀 a to nejsme žádní suchaři 😉 . Balonky ano, frkačky ne 😉
Tak se ta diskuze hezky posunula, co? 😉

tomasek06
2. lis 2009

A budu mu zpívat hodně štěstí zdraví. Jako vždy na narozeninách. Nežiju v Americe 😉

tomasek06
2. lis 2009

Frkačky mám taky ale jen pro děti 😉 Čepičky budeme mít všichni 😀

tomasek06
2. lis 2009

Jo jo posunuli jsme se hezky 😉

zanetka82
2. lis 2009

martimarti...oni naši taky mají ty čepičky na hlavě asi jen půl hodinky dýl ne. Ale ostatní děti co si Petřík s Kubíkem pozvou jsou nadšení a jsou šťastní. No pozvou (já je pozvu) my k nim taky chodíme na oslavy. 😉 ale v pohodě...jen sem prostě chtěla zase upozornit na to že tchýně tomaska prostě vnucuje svuj nazor a když sní nesouhlasí dělá že neslyší nebo se urazí. 3kodí ale jen sama sobě. 😉

A tečka 😀 😀 😀

hancas
2. lis 2009

tomášek...chápu tě se vším všudy,pokud chceš napiš do IP at to tady neřešíme před lidmi,kteří to nechápou a umí jen kritizovat.

beruska2x
2. lis 2009

mozna neprispivame protoze to nema cenu, kdo chce psa bit si hul vzdy najde.... kde neni dobra vule ani Pambu nepomuze.. jen me vzdycky rikali - Pamatuj ze vsechno co udelas se ti na vlastnich detech vrati 😀

tak aby se s vami taky deticky neprestali bavit kvuli sve lasce co se vam nebude zdat... 🙂

aleachim
2. lis 2009

naprostý souhlas s beruskou, dál už se nehodlám vyjadřovat.

dagina
2. lis 2009

Ahojky holky, přelouskla jsem vás jen letmo, bohužel čas mi nedovoluje se připojit, bože jak mě svědí ruce 🙂 ....
Jen mi připadá, že je tady jakási demostrace za lepší časy tchyní 😀 ..., no kéž by to tak bylo v reálu 😖

berenika39
2. lis 2009

ahoj, taky patřím k těm, co si myslej, že problémy s tchýní se dají označit v případě: ignoruje autosedačku, podstrkuje dítěti tajně a úmyslně jídlo, které by ještě nemělo jíst, nebo když nerespektuje soukromí rodiny. Ale opravdu se tu ve spoustě příspěvků hledají velbloudi, tam kde lítaj komáři. Koukám na to spíš ze strany vás maminek, že je naprosto zbytečný a ubíjející se tím pořád zabývat, nervovat se. Jde přece nad tím mávnout rukou, myslet si svoje a jedním uchem sem, druhým tam. Nevhodný dárky vyhodím nebo daruju dál 😀 😀 , sladkosti sníme s manžou a čepici malýmu dám, když jedeme k tchýni, i když ji týden před tím a týden po tom ještě vůbec nenosí, punčocháče to samý. Vždyt to jsou ptákoviny, problém je zdraví.... a pak už se všechno dá přejít a vyřešit bez urážení starších lidí. Jsem si jistá, že hodně těch trablů vzniká jen z jiného pohledu na věc, pro ni jsou omáčky v půl roce normální, proto je cpe malýmu. Ne že by chtěla vědomě škodit jeho zdraví.

Tomasek06 z diskuse úplně vyjímám 😀 😀 😀 - mám taky tříštivou zlomeninu kotníku, momentálně po operaci a vyšroubování dlahy z kosti, pokecaly jsme na jiné diskusi a je to normální fajn ženská, která jen popsala, co ji vadí.

tomasek06
3. lis 2009

Bereniko díky 😉 Já už se taky k tomu nebudu vyjadřovat, ale díky všem co mě aspoň trochu pochopili.

dagina
3. lis 2009

Ahojky,
Tomasek - to obalení topení molitanem je dobrý nápad 😀 . Jinak si myslím, že ikdyž tchyni nemusíš, tak tě mrzí, že nepřijde na narozky vnuka, a řeší tvoji nohu aniž by jsi ji o to žádala. Prostě oslava je ikdyby jsi ležela, nechápe to??? Její smula.
Mě též hrozně mrzí, když jsme např. chtěli, aby tchyně přijela povozit, a ona řekne, že nemá čas, že musí jít na hřibitov na hrob nasázet kytky, a nebo řekne že jí už není dvacet, a je utahaná... . Ale to že lítá kolem zahrady (kvůli kytkám..., ty přeci mít nemusí), na to už unavená není. Jinak má Lůcu ráda, to jo... . Pořád by chtěli, aby jsme tam jezdili my, oni moc nejezdí. Si myslí, že když jsem doma, že se kopu do zadku, oni museli při děckách stíhat tolik práce, a já se flákám doma...., a to že pro Lůcu vymýšlím různé aktivity (plavání, cvičení, mateřské centrum, kde je s dětmi od útlého věku...) nějak nechce vidět. To jsou věci které sakra zamrzí, ale středem našich sporů nejsou. Taktéž si myslím, že mamina, která psala o tom párku nebo o hrozných dárkách též nemá spory kvůli tomu, toto už je spíše takové přihazování do ohně....

damin
3. lis 2009

berenika 39 - ale ono to už po tom není o velikosti a závažnosti problému s tchyní - oni se pak kupí maličkosti až pohár trpělivosti přeteče. A protože se s tchánovcema nikdo nechce hádat, tak se vypíše tady. Já to naprosto chápu. K nám tchánovci taky nechodí za klukama a mají to 20m. Kluky k nim musím posílat, aby je viděli. Ale jakmile má tchýně problém s počítačem - tak přijde, to jí nevadím. Pak tchán vypráví po sousedech jaký mám doma bordel a nic nedělám - a přitom byl u nás za 3 roky cca 2x asi 1 minutu.
A nikdy jim to do očí neřeknu, aby nebylo zle. Jinak můj syn v roce a půl nalítnul na radiátor a má jizvu na rtu - ta jizve mu roste úměrně s pusinkou.

dagina
3. lis 2009

Damin, no vidíš, škoda že ti tchyně neporadila obalit ho molitanem, nejlépe v topné sezoně 😅 . Samozř. je mo líto co se stalo malému...., naše malá se uhodí o postýlku a už šílím ....

marie83
3. lis 2009

damin nemáme my náhodou stejného tchána 😀 taky mám prý bordel no nevím,ale když někomu vadí na odkapávači umyté nadobí tak to je pak těžké 😀
Já jsem taky dala kolem topení malé takový dlouhý podsedák z lavice pro klid duše mé matky a tchýně,ale nikdy se nic nestalo naštěstí 🙂 a teď už ho tam nepotřebujem!
A k těm narozeninám,taky dáváme pár balonku,frkačky,děcké talířky a pohárky aby měly děti pěknou oslavu,ale nezpíváme Happy birthday 🙂 ale jinou naši oblíbenou českou písničku 😀 a oslava mi přijde uplně česká 😀

aleachim
3. lis 2009

Jejda, napsala jsem, že mi příjde oslava všude balonky, čepičky na hlavách, frkačky v puse jak z amerického filmu, protože Amerika je pro mě symbol spotřebního života. Co uděláte s těma frkačkama, čepičkama, talířkama,.....??? Nechci nikomu křivdit, ale typuji, že z toho bude spousta odpadu. No, a mě se tohle nelíbí. Tím nechci říct a ani jsem neříkala, že se to někomu jinému líbit nesmí.Nakonec jsem psala, že je to každého věc, ať si slaví narozeni podle svých a svých dětí představ. Pokud jde o to, zda vám to příjde americké nebo české, tak valentým taky není český svátek a našel si tu velký zástup příznivců. My jsme tímto způsobem narozky nikdy neslavili a dofám, že ani mé děti to vyžadovat nebudou. Pokud ano, udělám jim oslavu jakou budou chtít, přesto si ale myslím, že děti alespoň z počátku chějí, co jim rodiče ukážou.

Nicméně tohle celé bylo mimo téma, když se mě tuším že žanetka ptala, jak budeme dělat oslavu narozenin, a že oni to dělají takto. Já napsala, že mě se to tak nelíbí. Toť vše a nepřesvědčí mě ani dalších 10 k tomu, aby se mi tento typ oslav začal líbit.

dagina
3. lis 2009

Aleachim, kašli na narozky a poraď co s tchyní 😀 . Mám jí snad poslat do té Ameriky či co??

dagina
3. lis 2009

https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

Jste myslely něco takového 😅 ????????

aleachim
3. lis 2009

Dagi, psala jsem ti, ale spadlo mi to, takže znovu a lépe 😝 .