Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

lucisa
4. únor 2007

no tak vole učil moje děti právě brácha - otec dvojčat - já jim to taky budu vracet. a to bylo to nejslušnější, jak na ně mluvil, nejlepší bylo asi: řekni banik, p..o!
vyžíval se v trapasech, které jsem zažívala, když holky někde vypustily perličku. jako když jsem v obchoďáku potkala bývalou kolegyni z práce, starší paní, která už byla v důchodu a odcházela, když jsem měla před prvním porodem. myslela si, že mám ve vozíku první dcerku, tak jsem ji říkala, že to už je druhá a ona na ní: jak se jmenuješ, princezno? a naše anina, přesto, že to umí říct, jí odpověděla: hovno! myslela jsem, že se propadnu a ona, co říkala, já ji nerozuměla, já si oddechla a loučila se, když anina znovu, hovno sem žikala, samozřejmě nahlas 😝

a s tím pitím, 4a, já kojila obě holky plně (první celkem 1,5 roku, druhou 10 měsíců) do 6 měsíců, pak jsme přikrmovaly pozvolna a vodu na pití dostávaly hlavně proto, že jsou listopadové a měly jsme štěstí na velká vedra, tak jsme zavlažovaly, ale mamka by je nejraději napájela už od 6 neděl a byla z toho div živá, že musí umírat žízní 😉

dludli
autor
5. únor 2007

holky jsem zvedava na svoji mamku, ale myslim ze problemy nebudou, uvidime.

Dashak: jak jsi psala o tchanovi jak se osklive chova k babce, tak nevis co za tim je. Moje tchyne je pro vsechny desne mila pani, ale jen proto, ze jsou s ni chvili. Ve skutecnosti je to baba jedovata. Taky bydlime v baraku tchyne, nekterym svym znamym nas rada prezentuje jako prizivniky a nevdecniky, ale jake pozadi to ma ve skutecnosti uz nepovi. Ze kdyz jsme chteli pred rokem do podnajmu, ze takle to opravdu nejde,ze delala histericky sceny, ze ji tu preci martin samotnou nenecha a delala ze sebe desnou chudinku a ze se martin o ni musi postarat. ALe pred znamyma je ona ta dobr aduse, ktera nas tu z milosti nechala, a my si jest evymyslime co bychom vsechno chteli. No takze asi tak. Nevis proste co je k tomu chovani vede, traba maji duvod. No ale trenba taky ne.

No jinak myslim ze mlady a strary maji veci ve kterych si nerozumi, ze az z nas budou tchyńe tak to asi taky bude skripat, ale myslim si ze ani starim se nazory nebo charakter cloveka nejeka zasadne nemeni. Takze pokud jsme ted schopna tolerovat ostatni lidi a uznavat jejich nazory, tak myslim ze budu i za 30 let a ze nebudu tak desna tchyne jako ta moje 😉

dashak
5. únor 2007

Dludli, no jasně, já do toho nevidím. Však mi taky říkají, že bábina je falešná a tak. Já si s ní třeba rozumím. Dědu mám ráda, a co je mizi nima je jejich věc, ale nechci, aby se tak o ní bavil. Když ji nemá rád, tak prosím. To je jako psala martinnaa, že její tchýně řekla malé - musíš říct mama, jinak se s mamou asi pobijeme" nebo tak nějak.
Jde mi spíš o to, že tam není úcta a ta se odrazila všude. Tchýně třeba nadává, že ji Štěpán (syn jejího nejstaršího syna) řekne "ty babo plesnivá", ale on si to nevymyslel, slyšel to u nich a oni když na bábu nadávají, tak se nedívají kdo je kolem, řeknou to i před děckama.
Až bude Ivanka větší a bude mít trochu rozum, tak se mi nebude líbit, že takhle před ní budou hanit babinu, tak přijede domů a pošle mě úplně s klidem do prdele (pardon), ale oni se tak chovají. Jirka (manžel) taky kolikrát pošle svoji mamu někam a úplně nejvíc mě pobavilo, když jsem se švárou - tím nejstarším synem, kecala a přišel tam ten Štěpán. Víte co mu řekl, protože nechtěl, aby tam byl s náma? "Štěpáne, prosím tě, jestli můžeš jít do prdele, tak běž" 10ti letému klukovi. Takže tam prostě se neúcta přímo dědí a já bych nerada, aby Ivanka přijela jednou z prázdnin chytrá jak rádio a posílala mě do řiti, protože to je prostě běžná věc 😠

martinnaa
5. únor 2007

dashak:Tak to je spatny pristup... 😨 Tohle by si nmel dovolit...

dludli
autor
5. únor 2007

no tak to je fakt blbe, kdyz se to bere takle pres deti, to rostu. Nase mamka je znovu vdana a jeji muz z ni obsas dela blba a vzdycky si da pozor aby u toho byl maly bracha (jejich syn) nebo pred nim nadava na skolu a ucitelku, jak je blba a pak se divi, ze Mates nosi poznamky.
Ja na tchyni taky nadavam, ale hlavne tady 🙂 nebo manzelovi, jenze kdyz je toho moc tak matku brani, i kdyz mam treb apravdu, proste je to mama. A nebo ji to jednou za cas reknu do oci, kdyz takrikajic kalich pretece, jenze z toho jsou pak nekolikahodinove hadky, jelikoz ona je uplne blba 🙂 al epritom j ana ni jdu slusne, v klidu setrne, doopravdy. Jenze ji o domluvu nejde, chce se jen a jen hadat.

lucisa
5. únor 2007

dashak: tak o tomhle by si třeba mohli s tchánovci jejich synové při nějaké dobré příležitosti promluvit. to fakt není dobré. dítě nepozná, že to, co řeklo, je špatné. musí se mu to vysvětlit. a nejlépe takhle před ním nepomlouvat. přece jen je to jejich prababička a za svůj život si prožila své, nějakou úctu (třeba jen z povinnosti) si zaslouží. aby se pak tchánovci nedivili, když se k nim ve stáří budou tak chovat jejich děti a vnoučata.
já, i když mě třeba dítě vytočí, nikdy neříkám: ty jsi blbá, proč to děláš? většinou to řeknu jako, že tohle se nedělá, ty přece nejsi hloupá holčička, tak se chovají lidé, kteří jsou hloupí, oškliví.... apod. ale takhle brutálně to nepoužívám, protože nikdy nevím, kdy to nevědomky použijou. pro dítě je to přirozené, když to v okolí slyší.

švagrové sestra je takové střelené střevo, která si ve 20 pořídila dítě s ještě nevyzrálejším klukem. vzali se, ale kolem 1,5 roku malé to už mezi nimi začalo skřípat, mladý si chtěl užívat, protože ho nebavilo po večerech sedět doma s rodinou a mladé se to nelíbilo - samozřejmě. takže u nich začali být doma denně hádky. a když holčička začínala mluvit, tak první slova kromě mama, baba a tata, bylo kuva a používala to všude, kde jiné slovo neznala, takže neustále.
nejdřív z toho měli švandu, ale pak už nevěděli, jak ji to odnaučit a trestali ji za to. z toho jsem rostla, takhle malé dítě to prostě nechápalo, když to navíc denně pořád doma slyšelo 😖

dashak
5. únor 2007

Lucisa, máš recht, že se takhle před dětma nemluví, ale oni jsou všichni takhle vychovaní. Takže synátoři nic neřeknou, pač jsou stejní. Když děda řekne nebo udělá něco co se nelíbí, tak hned je starého vola pitomec atd. A nejen děda, nikdo není ušetřený. Oni se tam naprosto suverenně posílají do prdele a nikdo už se nad tím nepozastavuje.

To já, když mi někdy ujedou nervy a pošlu svoji mamku do prdele, tak hned mě okřikne a mně je to pak líto. Ona mi vždycky řekne - počkej jak tě to bude mrzet, až ti tohle řekne Ivanka a ty si ji přitom utírala pokaděný zadek a kolik nocí probdíš ještě kvůli ní a ona ti to pak takhle oplatí. Tak se pak fakt stydím ☹ Ale tam je to normální, tam se to běžně používá.

A co mě ještě doráží, zatím je to sranda, ale až bude malá větší, tak to zatrhnu - ten nejstarší syn má 2 děti Verunku 12 a Štěpána 10 let. Verunce už začínají rašit prsa a on na ni vždycky ze srandy volá - Verunko, ukaž kozy, ukaž kozy! A nebo vykládá jak Aničku (manželka) doma přehne, že budou chlupy až za obrazama a tak. A nebo že jim najde novou mamu, že ona už je stará, ale že mu může chodit vařit. On to bere jako strašnu srandu, ale myslím, že si neuvědomuje důsledky.

A naše Ivanka ta je z něho taky PAF. Ona u něho vždycky začne brutááálně natahovat - on si ji vždycky vezme a začne do ní hustit - pocem ty kočko, ty jsi fakt dobrá, já bych tě tak potýral co? Můžu tě kousnout? a podobné cipovinky. Malá mu nerozumí, ale pozná ten výraz v obličeji a jak to cedí mezi zuby, takovým tím strašidelným hlasem (i když to myslí ze srandy).
No už jsme se jednou pohádali, protože jsem říkala, že když tam přijedeme a je tam 15 lidí (pro ni defakto cizích, když je vidí 1x za měsíc), tak je to na ni moc. Každý do ní hučí a dělá opičky, nebo prostě jen dělají kravál a my když tam nejsme, tak se rozbrečí. Posledně jsem si teprv sundávala boty a oni už si ji přendávali z ruky do ruky. Ta samozřejmě spustila, protože já nikde a někdo ji bral do náruče. A on mi na to řekl, jestli se s ní nechci odstěhovat na pustý ostrov, že tam by se jí líbilo. A že si musí zvykat, že pak nevydrží ani ve školce a bla bla bla.

Taky mi jednou řekl, že jsem opica, že jsem se změnila, že už tam nerada jezdim, a že už je nemám ráda. A já jsem mu to natřela, pač jsem mu řekla, že to není pravda. Že jsem je NIKDY ráda neměla a málem jsem padla smíchy, jak jsem se pobavila vlastním vtipem 😀 Bylo to samo ze srandy, zas až takovou zášť necítím, ale musela jsem si rýpnout, obzvlášť do "pana dokonalého"

lucisa
5. únor 2007

No nevím, ale říkat 12leté holčině takové věci. ☹ Mám pocit, že tohle je zrovna dost kritický citlivý věk a ta holka z toho může mít dost blbé pocity, trauma... Bude si připadat nějaká divná a když ji nedejbože narostou malá nebo naopak větší prsa, tak zase bude terčem posměšků.
Myslím, že kdo jiný, než zrovna rodiče?, by měli dcerku před takovými výpady chránit a hlavně ji bránit a ne si z toho ještě dělat srandu 😒

A ty řeči o mamince, no tak to už je fakt šílené! Ten chlap si nevidí do držky (sorry, že to tal musím napsat)!!!
Zaprvé, aby se jednou nedivil, až si to Anička vezme k srdci a opravdu ho pošle do prdele - vážně, ne ze srandy.
A za druhé, aby mu to děti taky jednou tak pěkně vraceli, až bude třeba starý, bude mít nějaký zdravotní problém a bude potřebovat někoho, kdo by se o něj staral, aby ho i děti jednou neposlali do oněch nevoňavých a chlupatých míst.
Jen tak, ze srandy.
Víš, jak se to říká - pánbůh ti to vrátí na dětech - ať už v dobrém nebo ve špatném, podle tvého chování.

musko
6. únor 2007

Dashak!
Nedá mi neragovať Na Tvojho švagra.... Prepáč, čítala som to teraz ráno a urobilo sa mi z tohol špatne 😉 . nehovoriac o tom ako sa chová k svojej žene - mtke svojich detí - a k svojim deťom ( súhlas s tým, čo napísala lucisa), tak keby toto čo i len to srandy vypustil na moje dieťa, tak to by teda dostal hubovej polievky..... A už by som mu ju nedala na ruky a rozmyslela by som si, či tam s dieťaťom pojdem, ak tam bude on. FUJ. A Tvojmu mužovi - jeho bratovi to nevadí, že malej vykladá takéto - prepáč - svinstvá? Myslím, že by si sním mal pohovoriť on. A teda, radšej pustý ostrov, ako takýto strýko......

dludli
autor
6. únor 2007

dashak tak to je mazec, to jsou mi tedy inteligenti :-/ U nas doma (u mamky) taky obcas padne nejaky ten sprosty vtipek, ale je opravdu jasne ze ze srandy, i muj 10 lety bracha vi z eto je sranda. Nekdy pravda to nevl otci ujede (no nekdy snad i schvalne) ale to hned zasahne mamka a matesovi to vysvetli ze to bylo ze srandy. No tak ja rostu uz jen z tohohle, ale to co popisujes je vazne hruza.

dashak
6. únor 2007

Ne, oni z toho mají všichni strašnou srandu. A tchýně mu vždycky řekne - Jarine, ty si blbé, ta je z tebe chudera vyřízená.

Jinak Anička ta Jarouška nikdy neopustí, je to jeho druhá žena, je starší o 3 roky než on a je ráda, že má takového kořena a hlavně kde by se měla tak dobře - už 13 let sedí doma na prdeli a Jaroušek je všechny živí. Ona je takovy krteček - ruce dozadu. Můj manžel ji teď nabídl práci, protože pracuje ve firmě v Šenově u Ostravy a otvírají další pobočku v Olomouci. Tak u nás 3 dny bydlela a zaučovala se v té šenovské pobočce. Já jsem Jiříkovi říkala, že ji dávám tak měsíc, že to dýl nevydrží a za půl hodiny volala už z domu, že ať se nezlobí, že to nemůže vzít, protože by neměl kdo hlídat děcka. 12 a 10 let myslím, že už vydrží nějakou hodinku bez maminky, ale spíš je zhnilá a radši bude chodit po obchodech a dělat si keramiku a kravinky cipovinky.

lucisa
6. únor 2007

no tak to potom no comment, dashak. asi to aničce vyhovuje, ale já jako ženská, i kdybych manžela milovala sebevíc, bych v první řadě bránila děti. chlap se na tebe může kdykoliv vykašlat, ale dítě, když vidí a cítí, že má u rodičů (matky) oporu a vždycky stojí při něm, ten důvod mít nebude.
aby ji to taky jednou nebylo třeba líto.

dashak
6. únor 2007

to zas ne, on děcka má rád, akorát má nevkusný smysl pro humor. Jejich věc, já se do toho nemontuju.

lucisa
6. únor 2007

to máš pravdu, protože to znám z vlastní zkušenosti, oni se kvůli něčemu chytnou, ty se snažíš situaci vyžehlit a pak jsi ta špatná ty, když se usmíří.
lepší se neplést.

byla jsem chvíli pryč, protože jsem jedním dechem četla hádky na diskuzích a nestačím se divit. už si připadám jako magor, nejdřív usamartin a anne5, teď tahle jedna, dvě, tři, čtyři, pět, nebo kolik těch nicků má 😖 ....

dashak
6. únor 2007

Myslíš sněhurka, miriam, clou a kdoví kdo ještě? Je to čůza, chtěla bych mít její zaměstnání, ta se nepředře.
A to sis asi ani nestihla přečíst téma v těhotenství - volné téma zn. slepičinec, pač ho admini asi po 2 hodinách zrušili. Je to p..a, sorry.

sylvka
7. únor 2007

Ahoj lidi,tak já tady ty tchýně trochu ubráním.Moje budoucí tchýně je o 4Olet starší než já,/mám staršího přítele/.Strašně jsem se bála,než jsem k nim poprvé šla,paní mě ale překvapila slovy - nestyďte se,klidně se natáhněte a jestli kouříte donesu vám popelníček.-byla jsem v šoku zdvořile odmítla.
Nedávno po roce jsem se odvážila zeptat se,jestli by mi nemohla tykat/mě je 20,jí 6O/a ona úplně nadšená se mě zeptala,jestli bych jí nemohla tykat já! A úplně nejlepší bylo tohle..před nedávnem jsem měla gynekologické obtíže,bolelo mě břicho,necítila jsem se dobře,řekla jsem jí to.Pojala okamžitě diagnozu těhotenství.Takovou radost jsem nevidělaSnad hodinu jsem jí přesvědčovala,že to není pravda,až mi jí bylo líto.Chová se ke mě hezky,toleruje věkovej rozdíl mě a svého syna.Doufám že jí to vydrží. 🙂

dludli
autor
7. únor 2007

no tak to je asi babicka z pohadky 🙂 je to nadhera kdyz ma nekdo takovy rozum, muzu ti to jen prat a tise zavidet ☹

jinak nechci urcite odsuzovat tchyne hromadne, verim ze i takove svetle vyjimky jako pise sylvka ziji mezi nami, jen nesnassim tu svoji!!! 😠 😀

jo a sylvko tykas ji tedy?

janeette
7. únor 2007

My bývame s jeho rodičmi a jeho starším bratom v 3.izb.byte,ale poviem vám,dá to zabrať. 😝 spíme v obývačke.no nevadilo by mi to až tak,ale ked príde jeho brat večer do obývačky a sadne si,že chce pozerať film čo ide do 01-00,tak ma ide šľak trafiť.Ked mu povieme,že chceme spať,povie,že jemu to nebude vadiť.Okrem toho nemám ani kus sukromia,iba ked ide svokra do roboty,ináč je furt na mne nalepená a ústa sa jej nezavrú,a ja ju musím stále počúvať.Ináč ten jeho brat ma schizofréniu a od mala mu diagnostikovali hyperaktivitu,no a rodičia mu od detstva všetko dovolili,a tak sa naučil sebeckosti,je namyslený,povýšenecký,úLISNý.Niekedy si sám o sebe povie z ničoho nič,že je platon,alebo bábetko.je to psycho.s mojím manželom sa tááák líšia.Našťastie sa o 2 týždne sťahujeme k nám na východ,a budem mať pokoj.EšTE MI POVEDALA SVOKRA,žE NECH SI NEMYSLíM,žE SA JEJ ZBAVíM,žE AJ TAK BUDE CHODIť KAžDé 3TýžDNE HOCI JE TO 300KM.

sylvka
7. únor 2007

dludli,netykám.Chvíli to tak bylo,ale přes ten věkovej rozdíl mi to prostě nešlo 😒 ,tak mi řekla,jestli mi to nesedí,že nemusím.Ale jinak tě chápu,moje máma to měla to samé,babička byla rázná,něco jako...ty schody musí být vytřené ve středu ve 13hodin a kontrola... 😔 To ta moje tchýně mě naučila koukat na ULICI.Včera jsem tam byla na obědě,dojedla jsem a ona řekla,musíš si jít lehnout,určitě seš unavená..to mě hrozně šokuje,vůbec si neumím představit jak to bude,až budu čekat miminko 🙂

dludli
autor
7. únor 2007

no tak to je krasne, myslim ze mas v tchyni krasnou oproru a ze te bude v tehu pekne hyckat 🙂 i kdyz i to muze lezt na nervy. No ale zni to jako pohadka.

4a
7. únor 2007

já mám taky pohodovou tchýni. Když vás tady holky čtu, tak si říkám, že to je jak zlý sen. Musí být strašný jak vám jedujou život a nejde z toho vyskočit.
Můj manža má rodiče dost drsně zmáknutý. Jak je na ně občas drzej, to bych si našim nedovolila. Holt jedináček, ale v dobrým. Tatínkovi kontroluje jeho "kancelář" jestli tam nemá bordel. Jednou totiž měl chaos na stole, a teď mu to manža furt připomíná 🙂 . Občas se tam zajde podívat, prý jestli tam nemá čurbes. Moje tchýně se zas starostlivě ptala, jestli mi vážně nebude vadit, když se mnou poletí do Itálie na dovolenou. Pronajímáme si tam dům a muži jedou autem. Původně měli jet rodiče svým autem od nich a manža taky autem od nás. Je mezi náma rozdíl 200 km. Do Itálie to máme cca 10 hodin autem. Pak muž vymyslel, že oni přijedou k nám a tchýně mi pomůže s klukama (mám dvouletý dvojčata) na letišti a v letadle. Já byla nadšená, že s nima nepoletím sama a ona má starost, jestli mi to nebude vadit.....

susik77
8. únor 2007

Ahojte, rada by som sa pridala do diskusie. Zrovna tento vikend sme boli na navsteve svokrovcov a vratila som sa s totalnymi depkami. Esteze byvaju dalej ako 300 km od nas 😀 .
Moja svokra je velmi vzdelana, ma vysoku skolu, teraz je uz na dochodku, ale je hrozne aktivna - ma konicky, kt. sa vasnivo venuje, studuje, uci sa 2 jazyky, cestuje...
Ale sprava sa ako 3-rocne decko...A mne to uz hrozne lezie na nervy...Je hrozne afektovana - ked jej nieco povieme, co sme zazili a tak, zacne uplne nahlas hikat, vykrikovat , niekedy sa fakt az zlaknem, co sa stalo. Ja som dost flegmatik- asi sa chovam ako protipol, tak jej chovanie mi hrozne vadi.
Kvoli tomu sa mi uz nechce s nou ani rozpravat.
Ale to je len 1 vec, este mi hrozne vadi jej varenie a to, ze nas vykrmuje.
Ona ma zasadu, ze hlad je najhorsie, co moze existovat. Tak stale, ked mame prist na navstevu, navari 10 roznych jedal asi tak 3 dni dopredu.A nakupi plnu chladnicku. Lenze ona vobec nevie varit 😒 . Zo zasady neochutnava , pretoze nechce pribrat, takze jedlo je uplne bez chuti, este k tomu to naklada na tanier tak, ze vsetko- maso, zeleninu, ryzu omacku pomiesa dohromady. Uz sme jej 100 krat hovorili, ze to vyzera hrozne a ona sa smiala, ze v zaludku sa to aj tak pomiesa 😒 . Ked nechceme jest tak nam to vycita 😒
Predtym sa aj rozplakala a zaliezla do izby, uz si asi zvykla teraz 😀 . Niekedy mam chut radsej ist sa najest do Mc Donalda radsej ako u nej 😀
A ked tak nakupi celu chladnicku, polovica veci je po zaruke...
Tak horko-tazko najdem aspon chlieb s maslom, aby som si dala na ranajky.
Ale inak strasne chce s nami dobre vychadzat, teraz nam dala nej.peniaze na zar.bytu, tesi sa na miminko, ale ja mam cim dalej uz na nu vypestovanu alergiu 😀 .
Rozmyslala som, ako to riesit. Tym, ze by som tam prestala chodit, by dost pokazilo celkove vztahy v rodine, doteraz som jej nic nepovedala ani nedala najavo. Manzel mi hovoril, ze sa s nou musi jednat opatrne, ze je sibnuta ( s prepacenim). Tak radsej vsetko nechavam na manzelovi, ja sa s nou bavim len o normal. veciach...
Neviete poradit, co s tym?Mate niekto pod.problem? 🙂

4a
8. únor 2007

susik,
to hýkání atd, to je asi s věkem. Je to i tím, že starší lidé hůř slyší. Když si dáš pozor, tak si myslím, že to uvidíš, resp. uslyšíš u lidí starších. Třeba když si povídají dvě babky.

Jídlo to mám stejný problém, ale s mamkou. Má pár osvědčených receptů, a ty jsou super, ale když se pouští do experimentů či něco nového..... 😖 Vyřešila jsem to tak, že si objednávám co k jídlu když máme přijet. Budeš muset zvážit, jestli něco takového aspoň trochu poživatelného tchyně zvládá a se svým šarmem a lichotkou si to objednat. Jako že, víš, ty děláš tak úžasný to a to, nemohla bys to uvařit a bla bla bla. 🙂 Když to neuvaří, tak takový ....jé a já se na to tak těšila a smutný oči atd. A tak zas a znova. No a pak si jídlo na talíř nakládat sama. I pro ostatní. Klidně se o to pobij.

janeette
8. únor 2007

susik...ja som celá šťastná,že o 2 týždne budeme bývať 300km het od svokry.A varenie?prosím ťa,ked zistila,že viem variť,odvtedy ani nevarí a všetko necháva na mňa.no,niekedy uvarí tú svoju paradajkovo-kapustovú polievku,lebo len to vie poriadne.ináč ma kontroluje očami všetko čo robím čo čítam,ked pri mne sedí,vždy sa spýta ako sa u nich mám,a pri tom sa zasmeje,čo mi tak lezie na nervy.najradšej by som jej odpovedala,že na p...!ale nechcem si dokafrať vzťahy.no a pritom si zvykli,že za nimi odpratám,lebo sú taký bordelári,mužov brat zje 3 pudingové jogurty za deň(neklamem)a v každom nechá lyžičku položí na stôl a odíde.všeobecne všetko čo zjedia,nechajú na stole.už so minule neodpratala,že sa na to vyserem,ale nahromadilo sa to na riadnu kopu,tak som to s mužom odpratala.Holky poviem vám,je to riadny zaberák....Muž sa za nich zo začiatku hanbil,ale teraz sa na tom len zasmejeme a zároveň sa tešíme kedy už budeme sami.

susik77
8. únor 2007

diky baby, trochu ma to povzbudilo 🙂 . Ja viem, ze uz len to je pozitivum, ze nas deli cez 300 km a vidim ju tak raz za 2 mesiace, ale aj to dokaze tak na par dni odrovnat ☹ . Asi to fakt budem presadzovat, ze si budem nakladat sama. A mohla by som si povedat, co chcem k jedlu, ked tam budeme mat prist...
Inak, ja varim uplne skvele, ked sa s nou porovnam. Aj manzel mi to tvrdi. Rada by som navarila aj u nej doma, ale ona ma navarene na tyzden dopredu...
Myslite, ze by to slo, dohodnut sa s nou napr. ze navarim nedelnajsi obed?
Ja by som kludne vsetko nakupila, vobec by mi to nevadilo. My totiz jedavame uplne ine veci a mne je blbe kupovat si jedlo a nosit si k nej domov, pride mi to neslusne ale zase ju nechcem financne zatazovat , niekt. veci, napr. maslo a pod. je zbytocne kupovat spec. pre nas, ked tam prideme raz za 2 mesiace...

janeette
8. únor 2007

ked som jej prvýkrát povedala,že navarím,bola z toho celá preč,lebo sa bála(skôr tušila),že ju tromfnem,a tak sa mi do toho miešala,aby tam nebolo len že ja sama som uvarila.ale teraz,ked každému tu chutí viac odomňa,zase zlenivela.No ale susik,myslím,že by to možno ocenila,keby si sa ponúkla,že navaríš obed ty.to je dobré,že má plnú chladničku,aspoň chodí do obchodu,moja sv ide do obchodu raz za uhorský rok.a tak je niečo v chladničke niečo,iba ak my ideme na nákup.peniaze necháva svokor.

4a
8. únor 2007

susik,
tak to zkus nahlásit že navaříš. Uvidíš, co to udělá. Asi budeš muset více krát, než se to akceptuje, ale naděje umírá poslední. Já to mám o to delikátnější, že je to moje máma. ALe my už prostě jíme jiný styl kuchyně. Takže když přijedeme za našima, tak se i snažíme jídlu vyhnout a jíme radši v restauraci, anebo jen jídlo, co jsme u mámy objednali. Tchýně dokonce to preferuje, resp. takhle jsme to zařídili od začátku. A jí to moc těší, protože pak vidí jaký máme boule za ušima jak nám chutná. 🙂

susik77
8. únor 2007

Ahojte, asi to vyskusam, navrhnut, ze navarim. Este ma napadlo, ze ako nakupim nejake potraviny, co jedavame my s manzelom a normalne ich ponuknem 🙂 Janeete: ona sice ma nakupene, ale my tie jedla moc nejeme...Napr. tucne maslo - my kupujeme roztieratelne nizkotucne - to oni vobec nejedia...Al. nepiju ovocne caje, len kavu, al. svokor pivo...Takze som si kupila ovoc.caj, mam ho tam v manzel. byvalej izbe v supliku 😀 Asi to teraz vypada, ze som rozmaznana, ale aj moj muz mi hovoril, ze mu tam absolutne nechuti...obidvaja sa vzdy tesime naspat do nasho bytiku...
Teraz sa este k tomu zacina zhors. aj moja mama- varila celkom dobre, ale teraz, ked sestra koji, mama vari same jedla bez chuti, teraz manzel odmietol jest u nas...
4a: ty uz mas deti, ze? Skutocne je nevyhnutne drzat pri kojeni taku prisnu dietu? Sestra neje vobec korenene, kysle jedla, ziadnu cokoladu, ani citrus.ovocie...
Ja si bez korenia al. aspon byliniek na dochutenie neviem predst.jedlo...
No, holky, zacinam si teraz pripadat, ako keby nad nicim inym nerozmyslam, len nad jedlom 😀

lucisa
8. únor 2007

susik, na začátku kojení (tak do těch 4-5 měsíců) bys neměla při kojení jíst nadýmavá jídla (zelí, kaputu, květák, tvrdý sýr - někomu to problém nedělá, luštěniny apod.), kořeněná jídla ve smyslu chilli a jiná ostrá apod. - bylinky a zvlášť v čerstvém nebo sušeném stavu, klidně používej, čokoláda se nemá dávat dítěti kvůli alergii, ale mamča si myslím občas něco sladkého dát může, pokud nejí dvě tabulky čokolády denně, citrusové ovoce - to je podobný příklad jako ostrá jídla, vyvolávají u dětí třeba vyrážku. jinak je taky dost velký problém, pokud piješ sycenou (bublinkovou) vodu - miminku z toho má větry.
Dodržovat by se to mělo tak do těch 4-5 měsíců, tedy do doby, kdy se začne dítě víc hýbat a otáčet, protože tím si už bříško masíruje a nemá takový problém se vyprdět.
Samozřejmě, že nemusíš být takový asketa celou dobu, já si taky jednou za čas dopřála zelí, které miluju, ale s vědomím, že budu celý den cvičit mimču s nožkama a masírovat bříško, aby šly prdíky ven.

A co se týče vaření tchýně - tak u nás je to taky katastrofa.
Zaprvé, tchánovci mají maďarské kořeny (babi se v Maďarsku narodila, děda má maďarské rodiče), takže do všeho cpou pálivou papriku.
A za druhé - celý život neměli moc peněz (nebo tedy spíš neuměli tak dobře hospodařit - děda miloval pivo, rum a cigarety), takže dělají takové ty jídla z nouze, různě nastavované, no jsem z těch receptů úplně hotová.

Nejvíc mě baví, že kdykoli k nám přijede, tak mi pořád nabízí, že mi ukáže, jak se to dělá - např. chleba obalený v mléku a cukru a osmažený, či co, no samé šílenosti, už jen ta představa, jak se s tím patlám.... 😝

Když jsem k nim přijela poprvé, tak mě chtěli strašně pohostit a dělali "pravý" vepřový guláš podle rodinného maďarského receptu. Výsledek byl: děsně mastná červená pálivá voda, ve které plavalo pár kousků brambor, nějaký kus papriky a v celém asi 4litrovém hrnci tak 10 kousků něčeho tlustého, co se ještě v talíři třepalo 😝 🙄

Snědla jsem asi tři lžíce a raději dělala, že mě to děsně pálí a poslouchala tchánovo chichotání, že mě naučí jíst jejich speciality.
přitom můj manžel nesnáší tučné maso. já tedy nemusím mít jen libové, jednou za čas dostanu chuť na kousek dobře upečného bůčku, hlavně se zelím, ale on nejí ani to, jemu peču maso libové, tak fakt nechápu, jak se u nich celý život stravoval.

dashak: jo myslím sněhurku, miriam, clou a podobně......

susik77
8. únor 2007

Diky Lucisa, vidim, ze sme na tom podobne 😀 Tvoje deti maju zaujimave mena 🙂