Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

eldrag
12. čer 2014

@sarisol to je drsný, myslím, že se na děti (dcerku) až moc nafixovala, asi bych nechavala jen návštěvy a pod dohledem. Nejhorší je, když ostatní nerespektují rodiče. Ano prarodiče mají rozmazlovat, ale v mezích normy. 😠

anetka1701
12. čer 2014

@sarisol jsem si celkem jistá, že ty prášky jsou hereckej výkon... Nicméně je fakt, že se snažím držet pravidla "co se děje u babiček nechávám v režii babiček" pokud nedělají nějaký fakt kraviny - ale musí se o mně vyjadřovat slušně (což platí oboustraně, taky neříkám o babičkách před dcerkama křivého slova)... Kdyby řekla kterákoliv z babiček něco špatně o mně, nebo jí nějak mojí osobou děsila, tak bych jí vynesla v zubech...

sarisol
12. čer 2014

@eldrag díky. S tou fixací si to myslím taky... My jí ji právě nechávat moc nenecháváme, byla s ní, když jsem byla v porodnici, kvůli komplikacím jsem tam musela být déle, tehdy se pak doma tatínkovi pozvracela, protože ona ji i přecpává a pak se všude chlubí, jak u nich Nicolka nejí... Si někdy připadám, že jí dle ní asi nedávám najíst, přitom je Nicolka úplně normální dítě a doma jí, kolik chce, nenutím ji, ona ji to vždy cpe, prostě si fakt nemyslím, že tlusté dítě znamená zdravé dítě... Jinak ona nás nikdy nerespektovala, ještě si stěžovala, že jí zakazujeme ji v půli roce posazovat, když sama nesedí, mně vyčítala, že nedávám čaj, když kojím, taky mi řekla, že by nicolka vůbec neměla za mnou do porodnice, až tam budu... Já myslela, že když se odstěhujemě, třeba se to uklidní, že jí to dojde, ale ona ještě právě dělala naschvály, když jsme se stěhovali, je to asi čtvrt roku, takže se to spíš zhoršilo, já ji vidět nechci, tak tam nejezdím, ale v neděli přijedou k nám, na což se fakt netěším... Jako já chápu, že je to jejich babička a rozhodně jim ji nechci brát, ta starší ji má ráda, ale prostě mi vadí to, jak se chová a ještě se cítí ublíženě...

@anetka1701 Tak já teď v podstatě nevím, co se tam děje, když už tam nebylíme, vlastně ani tehdy bych to nevěděla, kdyby to nedělala i přede mnou a nebo bychom to neviděli na fotkách pak... Kdyby to byly kraviny, tak to neřeším, ale nebyly... No, ona to asi nehraje, páč ona na hlavu je, já už to tady, myslím, jednou psala, ale ona té starší ještě před tím, než se nám narodila ta mladší, řekla, že až bude miminko, tak ho spolu zavřou do bedny na hračky, jako já vím, že by to neudělala, ale tohle přeci nemůže říct dvouletému dítěti! Týden na to pak pro změnu zavírala naše štěně do šuplíku... Takže asi tak, bohužel

eldrag
13. čer 2014

@sarisol jo s tim čajem a předpotopníma názorama na porodnici je moje mama to same, hold byly takhle vychovane v dobré víře, že je to to nejlepší,... možná časem také budeme cpát naše rozumy dál a nebudou pochopeny. Láska babičky co ubližuje neni dobrá. Držím palečky at se bud změní a nebo alespon zacne respektovat vase pravidla 🙂 drz se 😉

sarisol
13. čer 2014

@eldrag Po pravdě, toho se taky bojím, jaká budu matka, až budou holky v pubertě, a jaká pak babička, ale tajně doufám, že prostě takováhle nebudu, podle mě je to i o výchově, jak byl člověk vedený, tak snad že mě nebude stíhací drbna, co ví všechno nejlíp 😀
A díky 😉

petraka89
14. čer 2014

@sarisol Ahoj, tvoje tchýně by zasloužila za prvé Oskara za herecký výkon a za druhé zavřít do blázince. 😕

bielamacka
17. čer 2014

*Ahoj holky, narazila jsem na tohle téma a taky bohužel musím přispět.... jsem totiž aktuálně tak rozčílená, že se o sebe skoro bojím, aby to se mnou neseklo..... večer mi totiž volala moje máma.... mezi řečí se zmínila, že tchýně jí volala na skype a při rozhovoru z ní nějak mezi řečí vylezlo, že prý je její synáček se mnou pod pantoflem a že co já si vymyslím, tak on běží a udělá, že papouškuje moje názory a je mnou utlačován..... málem to se mnou švihlo už v ten moment 😠 😠 😠 Její syn a můj manžel v jedné osobě je totiž typický chlap - egoista, šovinista a pán tvorstva a než by ustoupil, radši by si nechal useknout nohu v kyčli - což ona asi samozřejmě nevidí.... kompromisy daleko častěji dělám JÁ, protože jsem slušný diplomat a vím, co říkat, aby se mnou byli lidé zadobře a když mu to dělá radost, tak ustoupím. Mockrát jsem něco oželela, něco změnila, přeorganizovala, aby byl spokojený, na dovolené jezdíme většinou kam chce on apod. Nestěžuji si, nevadí mi být ta "submisivnější" v tom vztahu, on je jinak velmi hodný a zlatý a strašně zamilovaný. Vlastně i miminko chtěl dřív on než já (ne, že bych ho nechtěla, ale klidně bych to bez něj ještě rok-dva vydržela). Ale podle té kr*** nebeské je její chudáček synáček pod pantoflem, protože jsme si nevzali hypotéku na byt v baráku kousek od místa, kde bydlí (to tak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!), jak nám "dobře" radila, protože syn je pracovně vytížen a bydlíme od ní celkem daleko a nemá čas k ní obden jezdit na večeře (ke všemu vaří tak, že když k ní jde člověk na oběd, aby se potom nalil Smectou a předávkoval Rennie a modlil se, ať přežije noc) - ona je schopná mu z ničeho nic napsat "Navařila jsem svíčkovou, kdy si pro to přijedeš?" A když muž nemá čas, tak mu tříská telefonem a uraženě řve, že to teda vyleje do záchoda (proč se ho napřed nezeptá, jestli nějakou svíčkovou vůbec chce? - potažmo když on sám vaří tak 350x lépe než ona 😀 ) A ona se domnívá, že její drahoušek za ní nejezdí, protože já ho očkuju (ha ha, já ho xkrát sama nabádala, že už tam dlouho nebyl, ať jí teda aspoň zavolá) a každý názor, který nesdílí s ní, je automaticky převzatý ode mě - a samozřejmě špatný.

Jsem z toho napůl bezradná, napůl nasraná, protože ona je excelentní manipulátor - hrozně ráda lidem organizuje životy a ukrývá to za to, že pomáhá - ona přece navaří, upeče, nakoupí dárečky - jenže 98% obdarovaných o to vůbec nestojí - například už nakoupila xxxxx hadrů pro moje budoucí dítě, ale samozřejmě klidně nakoupila polovinu holčičích i když pohlaví ještě nevíme a tak jí říkám "A co když to bude kluk?" - tak ona reaguje stylem "To nevadí, to může nosit taky..." - jasně, růžový kytičkovaný kalhoty, určitě. Takže já akorát budu mít starosti komu to udat. A když jí manžel říká, že si chceme ty věci vybírat a nakupovat sami, tak je to jako mluvit do dubu - stejně běží a nakupuje dál. Naštěstí je muž na mé straně, protože ona je fakt magor. Ale je to jeho matka, tak k ní samozřejmě chce být slušný. Jenže co jsem těhotná, jsou s ní akorát problémy a jestli z ní nepotratím, bude to fakt zázrak 😀 taky si umanula, že chce koupit postýlku, asi 10000x byla ujištěna, že si ji koupíme sami, ale vzhledem k tomu, jak úžasně umí vyslyšet naše požadavky, předpokládám, že nějakej vietnamskej šunt stejně koupí bez našeho vědomí a my budem akorát řešit, komu to udat nebo kam to vyhodit, tak jako už jsme to řešili u x jejích danajských darů.... nepředpokládám, že mi někdo nabídnete řešení.... spíš jsem to potřebovala někde vyblejt, než z toho dostanu infarkt....

bielamacka
17. čer 2014

Jo a to jsem zapomněla, že posledního půl roku předtím, než jsem otěhotněla, trousila před synem "nenápadné" kecy, že už nám to snažení trvá nějak dlouho, že určitě to dítě nechci a tajně beru prášky.... ale když k ní jdeme na návštěvu, tak při každé druhé dělá srdceryvné scény, jak mě má ráda a jak jsem jako její (to tak!!!!) a přitom je to tak manipulativní a falešné..... ty jo, já z toho snad dneska ani neusnu....

elvira
18. čer 2014

@bielamacka - che, asi máme společnou tchýni... 😝
Chce to pevné nervy...
Jinak radu nemám - u nás to dopadlo nestýkáním se, takže se situace dost uklidnila, ale bylo to kolikrát fakt na infarkt...
Já jsem chudáčka synáčka táhla kamsi do bytu, když měl bydlet doma, pomáhat jim, starat se o ně a dělat...
Když jsem nemohla otěhotnět, tak prý:"když nemůže zabřeznou koza vymění se cap...raději se rozveďte a udělejte si děcka jinde..."
No, pokračovat bych mohla donekonečna, stálo mě to kupu nervů a času, měli jsme kontakty přerušit mnohem dřív, ale člověk furt cítil takové to :"jsou to rodiče, měli bychom xxx, neměli bychomxxx " a oni s tím kalkulovali.
Hlavně se vykecej, vypusť páru a snaž se si to nezabírat, i když je to téměř nemožné...
Jo - a tchýni bych řekla, ať příště neřeší mě s mojí mamkou, ale ať mi to řekne do očí, pokud možno když jsme u toho oba - týká se to i manžela, tak ať má možnost se také vyjádřit...

marciac
18. čer 2014

@bielamacka Tak u nás je to něco podobného, i když v podstatně menší míře, naštěstí .. Při návštěvách faleš nad faleš ( ano, jsem milá a úžasná,jako dcera, kterou neměla)a pak o mě roznáší,jaká jsem zlatokopka a jsem s jejím synáčkem jenom pro peníze ( a to dokonce u celé čtyři roky !), doslova mu řekla, ať počítá s tím, že ho jednou stejně pošlu do pr .. A on mi to ještě řekne . Od té doby nejsem schopná s ní komunikovat, pouze ano, ne, jednoduché věty. Korunu tomu nasadila v den, kdy jsme jí byli oznámit, že čekáme miminko. Jen se přítel vzdálil padla první perla - to, ale nebylo plánovaný, co ? další, když jsme byli téměř na odchodu, tak přítel vtipkoval, že dvojčátka by byla lepší, jsem mu odvětila, že to už prošvih, že se měl snažit předtím .. Načež skorotchyně ho pohladila po hlavě a říká "však on chudák asi ani nevěděl, že se snaží" 😲
Jj, taková jsem já, nejenže zlatokopim, co to dá, ale ještě jsem si nechala na tajňačku udělat dítě 😀 Ani nechci vědět, co řekne tomu, až se dozví, že příští léto bude svatba 🙂

elvira
18. čer 2014

@marciac - a vy jí o té svatbě plánujete říct? 😀

marciac
18. čer 2014

@elvira Já se na to naopak trochu škodolibě těším 🙂 Na to, jak bude koukat, jak mi to zlatokopení jde pěkně ad ruky a pak když si představím, že na svatbě budou moji rodiče, kteří jsou spolu spokojeni více než 30 let, skorotchán s druhou manželkou a jedna zapšklá skorotchyně 😀

scheetje
18. čer 2014

@bielamacka Ahoj, nase tchyne si jsou v hodne vecech podobne 🙂 Vis, v cem je problem? Vzala jsi JEJI hracku (syna). Byl jeji, cele ty roky a ted ho mas ty. A jeste na tebe da! Chapes to? Uz neni ONA ta dominantni osoba v jeho zivote. To jsou veci ktere tchyne nevydychaji. No tak bude "za hodnou" a bude delat ty svoje svickove a syna tim podprahove lakat, rozumej manipulovat. Bohuzel ty "hodne tchyne" jsou nejhorsi, protoze to prece mysli se vsemi dobre, ne? Prece ona chudacek chce jen koupit postylku a my zle snachy to neocenime a delame ksichty. Takze po manipulaci prijde citove vydirani, vzdyt ona jenom chtela bla bla vzlyk skyt. Bud v klidu, my kdyz si poridili prvni byt, ona bez optani nam nakoupila obrovsky kos vybaveni do kuchyne (samozrejme levne sunty) a vubec se neobtezovala domyslet, ze bych si jako zena prvni hnizdo chtela zaridit sama. Kdybych mela popisovat dalsi jeji eskapady, vcetne tech v tehotenstvi (!!!), vyda to na roman. Jo a samozrejme cely tento stav nastal AZ po svatbe, coz jen potvrzuje mou teorii o uzmuti hracek. Do te doby me brala jako holku se kterou se muze synacek rozejit a zase bude JEJI. No sranda s bábama 🙂

bielamacka
18. čer 2014

@elvira no tvl, to je fakt úplně jako ta moje 😀 😀 😀 s tím bydlením taky.... nejlépe, kdybychom bydleli u ní, aby měla ze syna šoféra, údržbáře a holku pro všechno, zatímco její dcera - moje švagrová je pryč od 18ti, tak on u ní bydlel do 32 let, protože měl jen samé nezávazné vztahy - je muzikant, takže ten jeho život byl spíš takové ty známosti na jednu noc - a vlastně od ní odešel až když začal chodit se mnou, takže v jejích očích jsem asi ten nejhorší démon, co jí odloudil synáčka. Mojí mámě jsem to prostě nemohla jinak než vyčíst, protože mám dojem, že se mě měla zastat. Proč té k*ávě neřekla, že její dcera není žádná manipulativní harpye, že naopak xkrát byla svědkem, že radši ustupuju? Byla jsem trochu naštvaná za svou nekonfliktní matku - sorry, ale prostě něco na mou obranu říct mohla.

@marciac jo, tak to je taky krása.... a ten blbec jí nic neřekne??? Já jsem ráda, že když je manžel svědkem těchhle keců, tak ji setře. Jenže ona je hrozně splachovací :-/ koukám, že ten boj je skoro všude. A přijde mi, že matky žen obvykle s těmi partnery takový problém nemají. Moje mamka brala v pohodě všechny mé ex a manžela miluje a on si s ní rozumí víc jak s vlastní matkou. A všechny ty skoro tchýně před touhle mě taky nemusely a jen dělaly problémy.

@scheetje jojo, to je přesně, co vyprávím své vlastní mámě a ona to bere na lehkou váhu a ještě nám domlouvá, že se máme ke starším lidem chovat slušně apod. - jenže ona nikdy ty její manipulace nezažila v praxi. Dám příklad - třeba loni touhle dobou jsme jeli na rafty na Vltavu a bylo asi 35 ve stínu a my jeli z jedné části Prahy do druhé vyzvednout vlek a lodě (cca 15 km), pak jsme měli v určitý čas vyzvednout dva kamarády, co jeli s námi - což už bylo krásně při cestě.... a do toho volala ona, že upekla synovi dort k narozeninám (které měl mít ten další den) a že je doma očekáván, kdy že přijede. Ona věděla, že jedem ten den pryč, ale asi měla představu, že v těch 35 stupních pojedeme v odpolední špičce dalších 17 km před celou Prahu zase k ní, abychom si tam vyzvedli dort, který nebudeme mít ani jak sežrat a v tom počasí by měl v kufru auta životnost asi hodinu nehledě na to, že by se nám nikam nevešel. A samozřejmě hrozně uražená a práskla mu s telefonem, žejo. A takových záležitostí bylo x. A pak těžko seřveš někoho, kdo ti začne fňukat, že to myslel dobře. Je to neuvěřitelně promakaná forma manipulace, tohle.

zuza01
18. čer 2014

Koukám, že někde na světě je továrna na klony 😀 😀 😀 😀 😀

caboonek
18. čer 2014

@bielamacka jako přes kopírák... Věci jsem hodila do kontejneru pro charitu, někomu se ty napletený věci hodit budou. Před každou její návštěvou mám 400pulsů, po jejím odchodu se hádáme a už je mi zle z návštěvy další. JEŽIBABA!!!!!

bielamacka
18. čer 2014

@caboonek no, tak to je další věc, co jsem opomněla - ona má takovou deviaci, že v sekáči nakupuje ty nejlevnější svetry z hrabáku za 10 Kč, rozplétá je a z toho plete celé rodině čepice, rukavice, šály, furtály na telefony a různé jiné hovadiny - kvalita vlny samozřejmě koresponduje s cenou daného rozpleteného svetru. Barva obvykle v odstínu odleželého hovna, lahvově zelená, černá, tmavě modrá a podobně - a celá rodina to nestačí vyhazovat. Ani jsem neměla odvahu nadnést dotaz, jestli náhodou nehodlá oplétat našeho budoucího potomka...... protože za předpokladu, že by ji to náhodou nenapadlo, po mé otázce by do toho šla určitě.....

caboonek
18. čer 2014

@bielamacka 🙂 ježibaba nám donesla snad 5igelitek napletených svetříků, roláčků, čepiček, ponožeček atd. Vtip je v tom, že ve svých 73 letech se to rozhodla teprve naučit, takže hokus pokus.... Barva nebarva, co neuměla spojit přišila a na jedny rukavičky dokonce vystřihla papírového medvídka a nití přišila... No originál hadra....

bielamacka
18. čer 2014

lol, já umírám 😀 já vím, že ono to není vtipný, že každá v podstatě prožíváme v jiné verzi skoro totéž, ale našitej papírovej medvídek je moc 😀 😀 😀

snazilkabara
18. čer 2014

Holky na moji nemáte 🙂 bohužel... Už když jsme spolu chodili tak jsem třeba něco manželovi vyhrála a vyzehlila a ona šla a vycházela to ze skříně, ze to moc voní avivazi a šla to preprat, výčitky typu, ze nestíhám pracku a myčku zevnitř dosucha a nechávám tam plesnivet vodu, ze jsem prase, protože když stáhnou na noc žaluzie tak je ne vytáhnou nahoru... Až po to, ze jsme se ted s manželem přestěhovali do domu co jsme postavili a když jsem vybavila nějakou krabici v kuchyni tak šla vy dala mi to ze šuplíku a řekla mi, at se nejdřív zeptám muže, jestli to tam chce. Upozorňuji, ze dum máme v SJM, jsme spolu 10 let a máme 2 deti a vždycky jsem vydělávala víc než on, takže jsem nepřišla se 2 igelitkama jak ma ve zvyku říkat... No silenA se metriky, co se živí vlastní nenávisti ke všem. Můj švagr ( manžel její dcery ) ma s ni to samé, také je z hrozny rodiny, nic nemel a taky ho několikrát vykazovala z jeho vlastního bytu... Nejde to ani všechno popsat, ale když ma ty švy výlevy tak mám třeba i 90 ne přijatých hovoru apod 🙂

snazilkabara
18. čer 2014

A to nemluvím o tom, ze si zásadně domu odnáší věci co ja vyhazují do koše...

africians
18. čer 2014

Přečetla jsem si několik posledních příspěvků a musím také přispět. Tchýně s tchánem jsou alkoholici a to tak, že byli oba vyhozeni z práce za chlast, jsou vysokoškoláci, na tom si velmi zakládají, v současné době v důchodu. Manžel mi je nechtěl představit, po roce jsem se dozvěděla, že právě kvůli chlastu. Při seznámení byli strašně milí, přeslazení. Manžel u nich bydlel do 33, pak se nastěhoval ke mně, do bytu, který mám na hypotéku. Od švagrové jsem se dozvěděla, že jsem taková mrcha, že chudáček její synáček mi musí dávat na nájem, oni po něm nic takové nechtěli, vydělává 3krát víc než já. Neuvařím, nevyperu, jen se válím a nic nedělám. Proto se, když se jim podaří vystřízlivět, asi 2 dny v měsíci, tak se ozvou a ona mu navaří, je ta hodná maminka Hromada jídla asi na týden, které se nedá jíst a jsou střevní potíže.
Její citové vydírání souvisí s chlastem tchána, chlastají spolu, když jí se podaří vystřízlivět, tak volá manžela a brečí mu do telefonu, že má hrozný život, že neví, co má dělat. On je z toho hotový a je mu jí líto. Když se podaří tchánovi vystřízlivět, tak následují líbánky, tohle se opakuje neustále dokola.
Já jsem ta semetrika, která se o ně nezajímá a když tchýně pláče, tak já pro ni nemám pochopení. Švagrová ji nechává přespat, já hraji mrtvého brouka.
Když jsme jim přijeli říct, že jsem těhotná a budeme se brát, tak nebylo velké nadšení. S mými rodiči, kteří je několikrát zvali se odmítali seznámit, protože nedosahují jejich úrovně, nemají vysokou školu. Manžel je donutil 3 týdny před svatbou.Po svatbě pouze kritizovali a já jsem se dozvěděla, že fotky na internet dá jenom blbec. Za celou dobu se ani nezeptali, jestli s něčím nechceme pomoct. Během těhotenství se také nezeptali, jak mi je. Jen jsem byla zkritizována, že utrácím za zbytečné věci, jako je oblečení.
Malého viděli 3 týdny po narození, bydlí 500m od porodnice a neměli čas. Jako dárek jsem dostala hnusný starý řetízek po ní a malý dostal krásné hadříky za sekáče. Pochlubila se, že nemůže odolat, když vidí něco za 5Kč. Ono to tomu odpovídá, když jsem to viděla, tak se mi chtělo zvracet a brečet. S díky jsem to odmítla, že máme všeho dost. Takže jsem nafoukaná fiflena s nosem nahoru, co si neváží věcí od nich.
Za 5 měsíců, co máme prcka ho viděli 5krát. Vždy když mají přijet, tak je mi už předem špatně. Pokaždé se dozvím, jak dělám vše špatně, že ona to dělala jinak. Svoje 2 děti dala v 6 týdnech do jeslí a večer se starala babička, proto ráda vyslechnu rady od někoho zkušeného.
Nejvíc je mi líto, že mazlíček nebude mít 2 babičky, tak ,jak to je normální a jak jsem to chtěla.

bielamacka
18. čer 2014

@africians haha, tak hadrů ze sekáče za 10 a 5 Kč má moje tchýně už nakoupených asi tunu.... bodýčka se zapranými fleky apod. - ale přece to bylo tak levný.... takže budu ještě akorát řešit, kam to vyhodit 😀 protože to by mi bylo blbý dát snad i na tu charitu, takový hnusy :-/ Jinak nafoukaná fiflena jsem u tchýně taky - protože u ní v bytě to vypadá tak, že i squat Milada je proti tomu Hilton, všude špína, ona je hroznej bordelář - hulí jak fabrika - tak 40 denně, i ve vaně nebo v posteli, ten byt strašně smrdí. Nábytek hnusnej, starej, všude fleky.... štítím si tam sednout i na gauč.... do kuchyně ani nemůžu, protože by mě trefil šlak.... mezi námi, je vyléčená alkoholička, manžela už dávno nemá - utekl od ní, když bylo dětem 5 a 7 let. Následně ona začala pít a o děti se starala její sestra - mimochodem alkoholička taky. Takže v podstatě podobná anamnéza. Jeho sestra má jenom základku, typickej asociál - špatný zuby, obezita, vyjadřování na úrovni sedmé třídy speciální školy - ta tu zanedbanou péči odesrala hrozně. Je veliké štěstí, že on se narodil s vysokou bazální inteligencí, proto nepotřeboval jako dítě extra velký dohled, aby dovedl projít v pohodě základku i střední, od 13 chodil na brigády a volal záchranku matce zpité pod obraz. Prostě ideální dospívání 😀 Na manželovi je strašně vidět, jak hrozně rád z toho cvokhauzu vypadl a když jedem k nim na návštěvu, tak je napjatej jak struna - možná i víc než já. Ale je to furt jeho matka :-/ Jako sice je vyléčená už x let, ale prostě mně přijde, že ten alkohol jí toho mozku kus sežrat musel..... jednou, když jsme spolu s mužem teprve chodili a šli k ní na návštěvu, tak ona nám srdceryvně vyprávěla, jak po ní nějaká paní ve vchodě řvala, že jsou jak bílí cikáni (míněno na ni, její sestru a dceru) - a mně už zanedlouho došlo, že ta paní měla v podstatě pravdu. Občas si říkám, že za tohle půjdu rovnou do nebe - že jsem toho chlapa z takovýho hnusu v podstatě vytáhla....

snazilkabara
19. čer 2014

@africians ty asi mluvíš o ty moji, ona je taky alkoholický, současného stavu s cirhozou, konkrétně mi vyjmenuje všechno co ona a její dcera dělaly jinak, jak skládají ručníky apod a pokud to ne předělat jde a předělat mi to ve skříni. Třeba rekne, ze jde na záchod, ale nejlépe když jsem doma. Když přijde k nám tak pokaždé mám prestlano, ja skladam pětiny na sebe, ona je překládá přes kraj postele a na to dává pyzamu. Pokaždé mi vynda pyzamu zpod polštáře a překládá ty pětiny. No magor... Říká se, ze když ma člověk zničena játra tak tělo nefiltruje a všechno to zůstává v tele a jde to na mozek. Doktoři nám řekli, ze se to první pozná na mozku, ale ja ji tím nechci omlouvat, chovala se takhle už dávno ještě nechlastala a když se narodila malá tak volala moji máme i babi kam do Budějovic z jaky jsem to rodiny, jak mě vychovali ze dávám dítěti jídlo z plechovky( měla na mysli hipp skleničku) no šílený scény, to je její. Jak píšu, cela rodina 90 neprijatejch hovoru apod

bielamacka
24. čer 2014

@snazilkabara Má někdo vůbec normální tchýni????

pavlina26
26. čer 2014

čauky holky, toto téma mi mluví z duše! Jsem ráda, že v tom nejsem sama...a vidím, že jsou kolikrát na tom některé z Vás hůř než já, což je nezáviděníhodné 😒 od doby, co se mi narodila dcerka bojuju s oběma babičkama, které jsou nejchytřejší na světě- co se péče o moji dcerku týká. Jsem neustále kritizovaná za každou blbinu, že jedna by to dělala takhle, druhá zase takhle... Tchýně partnera po narození dcerky bombardovala telefonáty hned jak jsem se vrátila z porodnice, aby se zeptala, kolikrát ji za den přebaluju, jestli ji dávám dost pít nebo jestli snad neni moc nebo málo oblečená...grrrr. No je to na hlavu. Místo toho, aby mě moje mamka podpořila, je to to samé jako s tchýní, takže spolu nevycházíme...mám pocit, že mě ani jedna nerespektuje. Ačkoliv jsem si to nepřála, malou mi už v měsíci posazovaly...s argumentem, že oni to tak dělaly...ačkoliv malé nechci dávat nic sladkého, stačilo, abych se otočila a natočila si vaničku na koupání a dcerka měla od babičky v puse čtvereček čokolády...(a to ji ještě nebyl ani rok)....můžu stokrát opakovat co chci a nechci a je mi to k prdu...nechtěla jsem malé brát babičky, ale je fakt, že se kontaktu s nimi už dost vyhýbáme...

oktarina
26. čer 2014

@pavlina26 vyhýbat skontaktu vidím jako jediné možné řešení když nechci říct na plnou pusu že to po milionté opakovat nebudu že je to mojr dítě, moje pravuidla a pokud je nerespektují, tak se ty doby mezi návštěvama najednou protahují 😉 jejich problem.

pavlina26
26. čer 2014

@oktarina s moji mamkou jsem to řešila snad už stokrát, že si něco nepřeju...a došlo to tam, že to dělá stejně, jen za mými zády, takže jsme se tento týden pohádaly takovým způsobem, že jsem ji řekla, že už malou nebude hlídat...ke tchýni si tohle nedovolím a přítel má problém s tím ji to říct...to raději navrhl sám, že už tam nebudeme moc jezdit...no jsem ráda, protože ty nervy, které z toho vždycky mám, co zase bude... Blbé je, že si člověk nemůže oddychnout, aby mrně půjčil na chvilku babičce...a to jsem si myslela, že u nás s tímhle problém nebude...

oktarina
26. čer 2014

@pavlina26 jako moje máti bydlí cca 15 min ood nás a v tehu pořád recicky jak se těší atd atd... jak byla malá na světě tak to bude super až nebides kojit.a bídě spát celou noc a bude jíst všechno (=to co ona uvaří, bez ohledu já to že dospělý by s tím mel zažívací obtíže) a jak si malou vezme hned v létě (8m miminko!!!!) na víkend a "aspoň ju vykrmi", když já ksem tak hnusná a odpiram ji kindr mlecny řez - "však v tv říkají že je to jen mleko med a pískot, to je pro.děti sama dobrota".... a chtěla malou tahat jak opicku s rukama nad hlavou že my jsme se tak taky učili chodit a oliznutou lžičku z kafe ji dávala "na hraní a na kousání" ....je toho mnoho, pripoj se k diskutujicim do skupiny "naše "báječné" tchýně" v jednotě je síla! 😉 u máš to gradovalo když byla vwlikanska sranda dávat malé pod stolem, tak abych to neviděla, solene tyčinky když ji nebyl ani rok, zeptala ksem se zdá ji to přijde normální když já řeknu že toto jíst nwbude aby ji to stekala na tajnacku pod stolem jak psovvi... jen se smála že to moc hrotim, že ji tycinka neublíží... dnes je to tak že já nevyvijim žádné vlastní aktivoty k tomu abych třeba napsala že malé vyrosrl další zub nebo že ode dneska je bez plinek nebo že dnes se v plavání potapela a milión dalších steipku ktkere druhou babičku potěší, pokúd se dáma.ozve jednou tak za cca 5 týdnu že ma čas a chce přijet tak.si k nam přijede vypít kafe, já s ní nemluvím o nocem soukromém, jen odpovídám na přímé dotazy (moc jich fakt není, tak 2 za ty dvw hodky) a dopreju ji kontakt s vnuckou. Mme osobně tolikrát zklamala ee je to pro mne jeny myslitelný způsob jak neodstrihnout babičku od vnučky, já osobně se do toho nechci nijak účastnit. Sice mne to mrzí ale už jsem se s tím srovnala. Zato muzova maminka je báječná, jsem ráda že naše děti mají aspoň jednu fungující habicku!

pavlina26
27. čer 2014

@oktarina tak to mi hodně něco připomíná...moje máti je dost podobná, jako ta Vaše...úplně to vidim! To jsou ty samé nápady...dělat věci, které si nepřeju mně za zády...absolutní despekt ke mně jako k matce...někdy prostě v zájmu zachování zdravého rozumu nezbývá nic jiného, než se s rodinou stýkat minimálně, přesně jak píšete...