Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

sariel
3. bře 2013

@jarkasj Ahoj, tvůj příspěvek jsem si přečetla až dnes.
Tak co tchýně? Už je zdravá a chodí za vámi? 😠

jarkasj
3. bře 2013

@sariel Už je zdravá, ale naštěstí moc nechodí 🙂 Včera hrozně chtěla vozit kočárek, tak jsme jí malýho nachystala na prochajdu a když se vrátila, tak byla nadšená a prej až zas budu POTŘEBOVAT, tak ho zase povozí - jako kdybych jí nutila 😠
Ale je lepší, když je venku hodinu s kočárem, než když je pořád u nás 😉

elvira
3. bře 2013

@carculka - tak to je příšerné...Ale jestli tě to uklidní - jsem příšerná hospodyňka - neškrobím taky, maso vařím pořád - chlap je masožrout a nějaké bezmasé pokrmy snese jednou za čas, ovoce kupuju pořád - hlavně přes zimu chci, aby měl hlavně malý dost vitamínů a do rajské dávám protlak z plechovky... stydím se. 😀
Ještěže u vás spala naposled, u nás by hrozilo, že jí něco nasypu do kafe. 😝 😀

jarkasj
4. bře 2013

@elvira @carculka Neznám nikoho, kdo by škrobil prádlo 😕 A maso musíme mít taky. Takovou tchýni bych už nikdy nechtěla ani vidět 😠

kitinka76
4. bře 2013

@jarkasj moje babička 😅 je blázen a škrobí všecno - ložní, dědovi trenky (chudák děda), záclony... jednou když byl můj tata ještě svobodný tak mu naškrobila a nažehlila na puky rifle 😉 😀 😀 😀 😀

maladama
4. bře 2013

@jarkasj já teda škrobím, utěrky a ložní - není nad dotyk voňavého nažehleného povlečení - nejlepší to je ještě na čerstvě oholený nohy, ale momentálně jsem přes panděro spíš schopná vyžehlit to ložní než si oholit nohy 🙂
ale dělám to kvůli sobě, ne kvůli tchýni. Ta mi může...

jarkasj
4. bře 2013

@maladama voňavý a vyžehlený mám taky ráda, ale škrobit mě nikdy nenapadlo 🙂 Nejraději mám peřiny a vůbec všechno prádlo pěkně vyvětraný a voňavý od sluníčka 🙂

maladama
4. bře 2013

@jarkasj já mám od babičky naučeno, že škrobené věci (samozřejmě všeho s mírou) se míň špiní a líp vyperou - zvlášť taková ta špína, co se zažírá (pot a mastnota z vlasů do polšťářů a kuchyňské věci do utěrek). A podle popisu tady: http://www.severochema.cz/shop/prirodni-tekuty-... to ani není kec - přírodní škrob to vlákno jen obalí, ale při praní se i s tou nečistotou spláchne.

Ale dávám jen trochu, ne aby prádlo samo stálo, jen na uhlazení vlákna.

jarkasj
4. bře 2013

@maladama hm, to mě nikdy nenapadlo, mrknu na to 🙂
abych tak ještě začla škrobit... 😀

vosinka
10. bře 2013

Hlášení z poslední návštěvy tchánovců: byli u nás 2 hodiny a výsledek? Malej 2 noci probrečel a on i já jsme chytili vyrážku....☹ já tu jejich špínu tak nesnášim.... 😖

elvira
14. bře 2013

Tak co, snachy? 😀
U nás nic moc nového, jen tchýně mezi řečí říká:" tak jsem si říkala, že bych někdy vyzvedla malého ze školky... kam on to vlastně chodí?" 😵
No a pak jsem jí mezi řečí řekla, že je na velký pátek školka zavřená a marně jsem čekala na nějaký záchvěv, že třeba řekne, že ho pohlídá, místo vyzvedávání, ale nic...

verunnecka
15. bře 2013

Ahoj,ta moje taky není ideální..někdy mě tak strašně štve!a hlavně to jak pořád dělá z mého muže malého kluka!

granda
15. bře 2013

no ja jsem v nedeli dala malou tchyni na vozeni,,, jezdila s ni po ulici 2,5 hodky a ja uz tady byla nervi kde jsou,, kdyz uz jsem byla hotova, tak jsme vzala mobil, ze zjistim kde jsou a telefon nic,, spadlo mi to dvakrat do hlasovky, tak jsem pochopila, ze nechala mbil doma... manzel je schanel na kole a nic,, tak ja taky jela a nic,,, no mela jsem fakt strach o malou, jela jsem druhe kolo a nasla je,,, byla jsem fakt nasrana, protoze bylo 16,30 ona si pomalu vykracovala po silnici,, tak jsem ji dojela a trochu jsme na ni houkla ze u domu,,,, ona se nasrala, a tady rekla, ze jsem na ni rvala na ulici a jeste tady nebyla od nedele,,, vubec mi to nevadi,, ale manzel je nasrany a tak je tady dusno... ale uz ji nikdy nedam kocar bez mobilu!!

vosinka
16. bře 2013

@granda To jsi odvážná, já si nedovedu představit, že by byl malej s nima sám ani teď. Každopádně tchýně je hustá, asi bych jí praštila.....

granda
16. bře 2013

@vosinka no ja uz take vim, ze ji pujcim malou jen na kratkou dobu a s mobilem,, ale jeste tady nebyla.. tak snad tak rychle nedoleze, ale uvidíme.

leniiis
16. bře 2013

Ne jediná fakt nejsi..🙂 mrzí mě to, že se musím přidat do vašeho "spolku" holky..ale je to tak 😀 i když se člověk snaží sebevíc, tak se nezavděčí, takže jsem to vzdala..

granda
16. bře 2013

asi to je tak dano o prirody ze tchyne a snachy nejde dohromady

leniiis
16. bře 2013

@granda Ale já myslím, že se i slabý vyjímky najdou..🙂 😀 a my jim mužem závidět 😀

alpakovo
16. bře 2013

vidím, že tchýně nejsou moc oblíbené 🙂 manžel má nevlastní matku, takže nevlastní tchýni moc neřeším, jedním uchem tam, druhý vem 😉 Nejlepší na ní ale ovšem je, že nesmím zapomenout na svátek a narozeniny popřát, ona ani neví, kdy mám svátek a narozeniny já - a to jsem s manželem 5 let 😵

maladama
17. bře 2013

tak si říkám, že by vždycky mohlo být hůř! 🙂
http://www.prozeny.cz/magazin/deti-a-rodina/rod...

lula33
18. bře 2013

No ja so myslela, že mojho skvelého tchána včera zabijem. Boli sme pozvaný na obed, tak sme šli. Rezeň a zemiaková kaša, šialene presolené nevadí asi, že kojím nech má malý aj trochu soli. To som ešte prežila jeden krát mu to snáď neublíži,. Ale keď dal náše 3týždňové dieťa sedieť tak som myslela, že ho zabijem. Ja viažem malého do perinky aby mal v poriadku chrbát a on ho posadí, Tak mu hovorím že aby to nerobil že bude mať malý úplne zničený chrbát a on mi povie ja viem, no som myslela, že spácham vraždu. A keď ho berie na ruky (samozrejme jedine bez perinky) tak to vyzerá ako keď mačka ťahá mačiatko. Ešte, že on k nám moc nechodí, chce aby sme mi prišli takže návštevy nie sú až tak časté 🙂

kajalka
23. bře 2013

Trocha škodolibosti: Kdysi jsme tchánovce prosili, abysme u nich mohli v patře bydlet, že jim budem platit nájem a spotřeby a za vlastní peníze to tam budem renovovat (byla tam jen 1 jakžtakž místnost a wc, zbytek staveniště). Nejdřív ok, když přišlo na věc, měli jsme okamžitě vypadnout. Tož jsme vypadli do podnájmu. Mezi tím jsme dostudovali, našli si práci, vzali se, ... nikdy nic jsme už po nich nechtěli. Teď dodělal školu mladší bratr mýho muže, odjakživa mazánek. A co myslíte? Zadara se válí doma, bez práce, aby měl nějaký prachy na benzín, prodal, co se dalo a tchánovci nemůžou nic 😀 Dobře jim tak! 😀

kamilka007
23. bře 2013

Chacháá, 220 stran je tu, to mě teda dostalo! 😀 No jo, tchyně jsou holt oblíbený.
Ta moje proti vašim bude asi slabej odvar, ale občas mě vytočí docela slušně, takovým tím klidným, nenápadným způsobem, který nikdo jiný nevnímá. Má totiž ještě druhou vnučku, o půl roku starší, což je ani ne ve dvou letech pořád ještě dost rozdíl. Přesto každou chvíli přijde rýpanec "A že ta Sofinka ještě nechodí na nočník, to Adélka už dlouho" (3 měsíce..), a "že má ještě dudlíka na spaní, to je ostuda, to Adélka už nemá dlouho" (4 měsíce..). Nejsem velký matematik, ale když si spočítám věkový rozdíl holek, vychází mi, že na Adélčiny výkony máme pořád ještě čas. A hlavně celý je to samozřejmě pitomost, protože jsou to dva různí lidé, které nejde takhle porovnávat. Ještě že bydlí 200km od nás, to se dá vydržet. 🙂

prcek91
23. bře 2013

tak to já asi budu jedna z mála která s manželovými rodiči vychází skvěle.. mám je ráda oba dva jsou jako moji druhý rodiče.. s oběma si tykám dokonce..:D nevyměnila bych je za nic na světě..🙂

ivular
23. bře 2013

@kamilka007 Tak těch 200 km bych platila zlatem!!! Moji tch. bydlí cca 5 km odtud a jsou tu téměř denně 😠 A metodu jízlivých, ale přitom klidných poznámek má moje tchýně nejraději 😠 V rodině MM žádné jiné malé dítě není, takže místo srovnávací Adélky má tch. verzi "v tomhle věku už obě moje děti dávno ... " dosaď cokoliv 😅 😠
@prcek91 Tohle Ti závidíme z téhle diskuse asi všechny.. 😖

leniiis
23. bře 2013

@kamilka007 a jak to zvládáš? Já bych se asi tchýni začala chtě nechtě vyhýbat, protože co muže být horší než když haní tvoje dítě...který by pro ni mělo znamenat to stejný co první vnouče..?!

ivular
23. bře 2013

@prcek91 Ještě k tomu tykání - já si taky s oběma tykám, ale mrzí mě, že jsem na to kdy přistoupila, jelikož teď mě tchýně s maximálním opovržením v hlase oslovuje "děvečko".. Co k tomu dodat?

ija1
23. bře 2013

@ivular - fiha, denne jo? tak to te obdivuju,mne by jeblo, bydlime od nich na druhem konci Prahy, ale vidame se co 2-3 tydny a musim rict ze to je na moje nervy tak akorat........., u nas je to zase opacne, nase Aja je extremne dopredu a tchyne ma potrebu se s ni vsude chlubit, ackoli ona ji nenaucila nikdy nic........a ale kdyby mela nejaky reci, tak poleti jak cukrar........ tuhle zkousela jak to ze Aja pije vodu, tak jsem ji rekla ze na vode neni nic spatnyho........ ,a tyka mi taky a devecko, ovecko slychavam taky......... ale myslim si o ni svoje.......

monikabie
23. bře 2013

@granda Tak to zase jajko hrůzu nevnímám že byla s kočárem venku 2.5 hodiny🙂

kajalka
23. bře 2013

@ivular Vidíš, mě zas prdí, že jsem jí taky nezačla automaticky tykat, jako ona mně. Takže já jí po 7 letech furt vykám, ona mě tyká.