Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

lucisa
12. únor 2007

😀 😀
tak jsem se zasmála, jess....

no, já sice holky mám, ale taky chci kluka (nebo aspoň další miminko....), ať nevede k oltáři děti jen taťka. já nechci být ta, co to všechno oddře a pak bude stát v hloučku, zatímco tatínek si 2x povede pyšně dcerunky k oltáři... 😝
tss, túúúdle

aby nedopadly zeťáci bídně s tchánem, než s tchýní, když chce taťka střílet ty nápadníky už za 10 let.... 😉

jess
12. únor 2007

😀 ,to máš recht,můj tím jeho odstřelováním,taky pořád straší.Ale určitě jen co kluci začnou povídat o autech a motorkách,tak jim ji do náručí ještě násilím narve.

Držím palce at' máš i klučíka 😉 ,já už se taky těším pro změnu na modré odstíny 😀

altoja
13. únor 2007

Holky, to je fakt síla, líbí se mi, jak se všechny tváří, že zrovna ony jsou naším největším štěstím, které nás mohlo kdy potkat 😀 , přitom je to úplně naopak. 😠
Podle mě to chlapi berou úplně jinak a zas až tak moc to neřeší, holt jsou jiní, ale to jim nemůžeme mít za zlé. Já tomu svému pořád vysvětluju, že nemůžu za to, že mám asi hodně silný mateřský pud a že mi není jedno, co kdo mému dítěti dává k jídlu, či jak se s ním kdo baví a co mu vtlouká do hlavy.
Je pravda, že i s mýma rodičema je to úplně v pohodě, když se mi něco nelíbí, hnedka se ozvu a je klid, prostě to berou, normálně jim řeknu svůj názor, v klidu o tom podiskutujeme a vím, že to budou příště brát na zřetel.

Manžel mi už taky kolikrát řekl, že se těší, až se mi to vrátí, až si jednou Vojta někoho přivede, budou mít děti a snacha je k nám nebude chtít dávat, ale podle mě je to hodně taky o důvěře a já když se už tolikrát přesvědčila, že mi tchýně lže, tak ji prostě nevěřím, ne a ne. Ona si prostě vymýšlí, i když ví, že na to přijdu (např. jak hodně Vojtík pil a já pak vezmu lahvičku s čajem a ona je zavřená a úplně plná! nebo když jsem kojila a nechtěla bramborový salát s cibulí a ona mi tvrdila, že tam cibuli nedala a já ji měla v každém soustu 😒 ). Manžel mi tvrdí, jak je ze mě vystresovaná, že když tam jsme, jde se mě ptát, jestli může malému dát gumového medvídka, jenže kdyby ze mě byla vystreslá, nedala by mu nic ani když tam nejsem a já vím že je to přesně naopak, že do něho nacpe,co se do něho vejde.
Není to dlouho, co jsem tam byla a děda mě poprosil, abych mu na televizi naladila programy, tak jsem ladila a Vojtík se přišel pochlubit, že má bonbon a za chvilku přišel ještě asi s dalšíma třema a babka mu potom musela dát na cestu, protože měl "jen jeden". V jedenáct mu taky jednou dala misku polívky a před druhým jídlem mu ještě oloupala jablíčko, když dělala bramborovou kaši, musel se napít smetany, kterou tam dala a potom se divila, že pořádně nic nesnědl. A to jsem tam byla, kdybych tam nebyla, narvala by to do něj pod tlakem 😠 A pak mu ještě chtěla dát kompot nebo nanukáč, teď už nevím, ale to už jsem zakročila.

Dludli, ty se asi máš taky na co těšit, protože když takhle vykrmuje toho vašeho pejska, s dětma to nebude lepší, u tchyně taky sežere chudák pes tolik co dospělý (a to je zakrslý pinč!, taky ho lituju, ale on je už za ta léta zvyklý a je mi do toho prd, je to jejich pes, ne můj). Nevím co mají ty tchyně za snahu (teda aspoň ta moje) řešit všechno jídlem, kdykoli je nějaký problém, nic nevysvětluje, prostě hnedka "dá babika něco", to rostu. Než aby se s ním bavila, skočí pro něco, ono to je holt nejjednodušší. Ale oni na to ty děti přijdou, tím se utěšuju.

Tak pa, jdu vařit, jedeme s malým plavčit.

gedren
13. únor 2007

holky koukam, ze vsechny mate problemy s tchynema, akorat ja s matkou 🙂

tchyne mam dokonce dve a nedelaji zadne problemy, ja na nejaky rodinny parby nejsem a muz taky ne, takze se vidime tak jednou do roka a nijak si nelezem do zivota, coz mi naprosto vyhovuje (manzel tam chodi tyeda obcas sam, kdyz potrebuji neco opravit apod.), ale moje matka by furt neco organizovala, kdyz se nenecham, tak vycitala, a hlavne vsechno resi jidlem :( Nezepta se, jak se mam, akorat mi vnuti rizek pres celej talir, i kdyz vi, ze z masa je miblbe, co mam dite, vozi mi kyble jidla, co mi nechutna a nestojim o nej, sem, zdvorile odmitnuti nezabere a tak drsna, abych to pred ni vylila do zachoda 🙂, zas nejsem, i kdyz asi to jediny by pomohlo.

Jeji druha vnucka je dost rozmazlena, ji to poburuje, ale pritom se na tom sama podili ("nechces polivku? tak snez aspon masicko...jo, ja to z toho ty houby vyndam"), takze uz se desim toho, co bude delat s Helcou. Ja nejak zatim nemam potrebu davat dite hlidat, ani do budoucna, ale ona uz je na to cela zhava a jesteze se zatim muzu ubranit tim, ze kojim..

dashak
13. únor 2007

Holky, s tím jídlem je to všude stejné. Kdysi to asi tak neřešili, čím ty děcka cpou, kdežto my si teď dáváme větší pozor a u nich to akorát vyvolává dojem, že děcku nedopřejem. Já mám taky problém spíš s maminou. Ona pořád mele svoje, že vařila faaaajnou nudlovou polívku a že chtěla vzít i Ivance. Tak jsem ji vysvětlila, že zaprvé je solená a za druhé nevidím nic extra pozitivního na nudlích. Však je to akorát slepenec mouky, vajec a nevím čeho, takže jsem ji vysvětlila, že Ivanka nejí nudle, ale kdyžtak rýži. A vzápětí jsem ji zpucovala, co je podle ní špatného na zelenině na páře a libovém krůtím masu, jestli má pocit, že dítě strádá.
Ovšem včera mě teda dorazila na plné čáře - já šla na úřad objednat to vítání občánků a tak jsem po ní chtěla, ať jde s náma, že se projde a zůstane s malou před úřadem a já tam akorát zaběhnu. Vyřídili jsme to a ona pak se mnou ještě obešla nějaké koj. obchody a pak mě ukecávala, ať jdeme k nim, že strejda (brácha) se chce taky pokochat. Jenže já neměla sebou žádné jídlo, tak jsem šla u nich do večerky koupit bílý jogurt. No, neměli jiný než activii, tak jsem ji teda vzala. Tak to jste měli vidět mamčinu reakci - když začla ten jogurt přimíchávat k banánu - ježiš, co to je, však je to řídké jak sračka, fuj to je kyselé! A říká bráchovi - no ochutnej, čím ju ta mama krmí, to je hrozné! Vůbec to není dobré, chudák děcko! No, tak ty vo.e, to jsem už teda vypěnila, protože jsem ji už jednou říkala, že ta activia je hnusná (ona ho totiž mimochodem taky jednou přinesla), protože je to jak voda, já kupuju beskydský jogurt nebo tesco s probio kulturou. Tak mě tak dožrala, že to si neumíte představit!
Jinak na víkend jedeme ke tchýni, bohužel i na noc, protože tam jdeme na ples. Což jsem celá žhavá, protože Ivance zas musím sbalit půlku bytu a ještě tahat propriety na plesání ☹ Tak jsem zvědavá jak to bude, protože jsem řekla, že neodejdem dřív než malá usne, což může být taky v devět, obzvlášť v cizím prostředí. A jsem zvědavá jak bude reagovat, protože se několikrát za noc vzbudí, jenom tak na čajíček, tak myslím dostane infarkt, až uvidí tchýni.

jess
14. únor 2007

Tak to já s mamkou naštěstí problém nemám,stačí ji jasně vysvětlit,jak to vyhovuje mě,je to přece moje holčička a sama vím co ji nejlíp prospěje.Mamka je taky naštěstí zastánce nesoleného dětem a tak ,prostě zdravé papaní,a to i moje babina,ale tchýně a manželova babina,tak ty by ji nacpali v klidu vepřo knedlo zelo a ani by nemrkli okem 😠

Dashak,budu přát Ivance at' se v noci moc nelekne až budeš pryč a ona ve tmě spatří tchýni.Já bych měla problém stejný 😀 .Taky popíjí čajíček a do toho volá mama a mamí, 😉

martinnaa
14. únor 2007

Holky podelim se zase o vypravovani o tchyni.Vcera rano davala pect kure a orezala kousky masa a davala to varit male pridala tam brokolici, kvetak, mrkev, atd..Aniz by mi neco rekla nebo se me zeptala co budu davat male na obed.Ale byla jsem ticho nerekla jsem ji nic.To vsechno co tam dala se uvarilo pomixovala to a jak se mala vzbudila tak jsem ji to dala.Nasla jsem tam malou kosticku, kdybych to nezkontrolovala tak se mala udusia pichne.No v ten moment jsem to uz neudzela a rekla jsem ji, ze se me mela zeptat a ona na to nic nerekla.Byla jsem tak vytocena,ze jsem melůa cely den zkazeny ☹
Ted jsem si hrala s malou delali jsme blbiny a ona nas nemuze nechat v klidu, vzdycky se privteri a vynucuje si pozornost od male.Nenecha ji chvilku v klidu, porad by ji tahala-to je hnus 😠 Me uz se tak protivy...Mame se v lete stehovat tak doufam ze to yvjde nebo se jinak zblaznim...(At uz je leto)

altoja
15. únor 2007

Martinnaa, to je fakt síla. Ještě, že jsi na tu kost přišla, to by mohl být pěkný průšvih, radši nedomýšlet.
Moje tchýně, si taky pořád vynucuje pozornost, to pořád slyším: "Za kým si pijel? Za babikou.","Kdo Ti dal hamání? Babika.", "S kým si hraješ? S babikou". Vždycky toho mám taky plnou hlavu, je to jako na kolotoči. ☹
A nejlepší je když ona je "babička", děda je "dedousek", teta je "tetička", taťka je "tatínek" a já jsem "máma". Ale co můžu čekat, že? 😠

martinnaa
15. únor 2007

altoja:Nejlepsi je se nad tim asi nejak nevzrusovat, protoze to stejne nema smysl, my ty tchyne asi nepredelame.Dneska jsme byli v poradne a Dr mi rekla, ze mala je na ni podobna, malem jsem spadla nazem-to byl sok 😲 !Na me neni vubec podobna je do manzelovy strany, a to,poprad slysim, kdyz byl Pavlik maly taky to delal nic jineho jenom Pavlik...Uz mi to leze na nervy.Jenom by ji tahala porad na ruky a vyzadovala si male pozornost.Kdyz se ji zeptam proc to dela a ze se mi montuje do vychovy , tak se debilne zasmeje a noc mi k tomu nerekne.Ja ji nikdy nepochopim!!! 😖

pepibubu
16. únor 2007

Ahojky holky, já mám s tchyňkou vztah docela fajn, moc nepřemýšlím o tom zda by ten vztah byl tak fajn, i kdybychom bydleli blíž (my Praha, ona Liberecko), ale o tom radši moc nepřemýšlím, třeba bych přišla o iluze 😀 Vím že tchýni moc nesedím po stránce pořádku, rozhodně nesbírám drobečky ze země prstem a každou neděli neotírám futra, ale zatím to vypadá, že respektuje výběr svého syna. K těm drobečkům ještě maličkost, jeden rok si k vánocům moc moc přála ruční vysavač na drobečky na stole 😀

jess
16. únor 2007

pepibubu,tak to máš fajn,bud' ráda že se vám vztah nekazí společným bydlením. 😉

Já svojí tchýni považovala první 2roky za super babu,v pohodě jsme si rozuměly a tak,ale pak jsme u nich rok bydlely a od té doby ji nesnesu,vybrvila se pěkně,už nic nepředstírala.Ted' si brácha mojeho našel novou holku,a jako bych se vrátila v čase ! Když byla u nich,tak se chovala jako kdysi přede mnou. 😝 .

Jinak ráda mě má ona furt stejně u nich v rodině si mě váží,a řekla bych že mě milujou víc než své syny,měla tři kluky a chtěla vždy holku.Ale je hrozně doslova hloupá,nezodpovědná co se týče psů a dětí.Dítě bych jí na hlídání nesvěřila ani ve snu a psa když mi hlídala,tak ho cpala i přes můj přísný zákaz takovýma blafama,že jsem pak lítaly po veterině.Zvířata ničí-a to doslova a děti nedokáže ohlídat a cpe jí do ruky plechovky otevřené,nechá jí lítat kolem rozpálených kamen a tak.

Já když jsem u tchýně na víkend,tak jsem uhnaná víc jak doma 😀 .Doma sice mám plno domácí práce,ale malá je zvyklá,kdežto u tchýně mám vyřvané hlasivky jak ji vidím lítat kolem těch kamen,a furt ji lezu za zadkem bo všechno zkouší,všide vyleze,všechno bere a oni se jen blbě tlemí. ☹

lucisa
16. únor 2007

čau, holky, po kratší pauzičce jse opět tady a hned něco přidám.... přivedla mě na to jess o té nezodpovědnosti.

kdysi u nás byla tchýně na návštěvě sama, to mohlo být noemi tak 1-1,5 roku, Aničku jsme ještě neměli.
malá spinkala po obědě. tchýně je méně pohyblivá, je strašně tlustá a tak má problémy s klouby, chodí o francouzkách. tohle je celkem důležitá informace, protože tím je nejen míň pohyblivá, ale i trochu víc nemotorná.....

já si potřebovala něco udělat venku na zahradě a protože tchýně se mnou odmítla sejít dvě patra na zahradu, tak jsem toho využila ve smyslu, že když malá spí, tak já už půjdu dělat hned a když se noemka probudí, tak ona na mě zavolá z okna, já ji přijdu obléct a půjdeme ven všechny.

asi za půl hoďky se otevřelo okno a v něm vyvalená tchýně, která na parapet posadila rozespalou, ale pořád dost divokou a temperantní dcerku. nejdřív jsem si jich nevšimla, až když začaly volat.
v té chvíli by se ve mě krve nedořezal, malá sedí na okně, nožky ji visí dolů a pod ní tak 10 m.
všechno jsme nechala být a s křikem, že valím domů, ať zavřou okno.
tchýně však byla natolik praštěná, že než jsem stihla vyběhnout tu padesátku schodů, tak se z toho okna ani nehla. prý když venku svítí sluníčko, ať si ho malá užije.
když jsem si jen pomyslela, co by se stalo, kdyby se malá nožkama odrazila od zdi, nebo sebou jen trochu víc cukla, tak by tchýni vypadla. a ona mi pak ještě řekne, jak je ta malá už pěkně těžká, že ji úplně trpkly ruce.
pak to na mě všechno dolehlo a když přišel manžel z práce a já mu to vyprávěla, úplně jsem se z toho složila - docházely mi možné důsledky.

jen tchýně byla naprosto v pohodě. hned po jejím odjezdu jsem volala švagrové, ke které tchýně chodí často za dětmi, protože bydlí ve stejném městě, abych ji varovala, jaké má babka praštěné nápady. ale ona byla nějak v klidu, protože bydlí jen ve zvýšeném přízemí, ale myslím, že kdyby děcko spadlo i z těch 2 m, mohlo by to dopadnout blbě.....

altoja
16. únor 2007

Lucisa, no tak to je taky pěkný mazec, to je neuvěřitelný 😠

Mám taky jeden přídavek:
Asi tak před rokem jsme od ní dostali nové příbory a předávala mi je s tím, abych jí ty staré přivezla, že si bude mít Vojťa aspoň s něčím hrát! ☹

Taky dobrý, co?!

gabbi
16. únor 2007

Holky tak zatim jsem jenom diskuzi procitala, ale mam taky "vyjimecnou" tchyni tak neco prihodim. Jeste deti nemame a navic manzel pre 8 lety utekl z domu do zahranici, protoze ho maminka natolik sra..., ze uz to nevydrzel a tak jsem dosatecne daleko, ale kdyz jsme nahodou doma tak to je teda fakt neco.

Kdyz jsem ji videla asi po 3x tak zrovna slavila 60. Meli velkou oslavu tak jsem se hezky oblikla prijela k nim, ze je vemu autem do te hospody, kde to meli. Vlezu do dveri a ona se na me tak hnusne podivala a rikala. No neni divu, ze jsi s Petou. Nejakeho chlapa na obzivu potrebujes jako sul, kdyz nemas ani sukni na tak vyznamny den jako je dneska. To jsem prosim pekne mela na sobe kalhoty usite zvlast kvuli te babe. Jsem myslela, ze se otocim na podpadku...nastesti ted uz moje svagrova ji rekla at je laskave zticha. Pritom ona byla oblecena v necem co se podobalo ruskemu kolu skrizenemu s padakem, ale to je jedno.

No a vrchol byl, kdyz jsme ji dali k narozeninam dosti drahy digi fotak (protoze rada foti) a ona ze mesic na manzela rvala do telefonu, ze to byl pekne blby darek, ze tak posra... fotak jeste nevidela, ze z toho nejdou delat fotky, ze ona na pocitac nema cas a tak...pritom ji to vyvolavala vsechno svagrova, ale jen aby udelala trochu vzruso. Tak ji manzel rekl at ho da segre a ze to je jeji problem, ze je netrpeliva.

No az bude vic casu tak se podelim i o dalsi story.

Nastesti to ted mam jen po telefonu, ale za 2 mesice letim domu....tak jsem jim to radeji jeste nerekla....se tam pak ukazu na jeden den asi🙂.

Snazime se o mimi, ale pri kazde otazke ( a ze jich je za hovor asi tak 15), kdy budemem mit mimi tak ji rikam, ze jeste mame cas. Bych ji to dite nesverila ani omylem....nastesti manza to vidi stejne🙂

mimi109
16. únor 2007

gabii ta tvoja svokra mi pripomenula perfektnu komedie vola sa Priserna tchyne 😀

lasenka
16. únor 2007

mimi109
😀 😀 😀

mimi109
16. únor 2007

ahoj lasenka 🙂 🙂

lasenka
16. únor 2007

ahoj mimi
uz som si myslela, ze rozoberas svoju svokrusku 😉

mimi109
16. únor 2007

no zatial sa so svorou celkom da aj ked ma obcas tiez vytoci to skor by som mohla rozoberat posahanu psichyku manzelovej sestry 😀

lucisa
16. únor 2007

jé, mimi, já mám taky stejně pošahanou švagrovku, manžel ze své ségry šílí, je tak blbá, až to bolí.....
to ani ta tchýně s jejími nápady na ni nemá - to bude teprve tchýně, zeťáci a snachy fakt chytnou terno..... 😀

mimi109
16. únor 2007

som rozmyslala ze zalozim novu temu typu pribrzdena svagrina este som tu taku nenasla 😀

lasenka
16. únor 2007

ahoj lucisa, dostala si IP?
mam tiez pohodovu svokru, len ked mi nieco lezie na nervy, poviem jej to hned, aby som nevybuchla a potom si nevycitala, ze som jej povedala nieco hrozne 😒

lucisa
16. únor 2007

klidně založ mimi, do takových témat já mám pořád co dávat. buď mám tak velké nároky na příbuzné, nebo jsem nějaká divná...
ale asi spíš něco bude na tom, že jsou oni divní, stěžuje si na ně více příbuzenstva a druhý manželův bratr už říkal, že s ní končí, už na ni nemá nervy......

lasenka, čauky, dostala, já byla jen zvědavá a už jsem tě nechtěla víc otravovat. jen jsem ráda, že to tak dopadlo, happy endy já miluju 😉

lasenka
16. únor 2007

mimi
je ta tvoja svagrina mlada zaba alebo dospela zenska?

gabbi
16. únor 2007

Mimi....no to byl film o moji tchyni🙂
Ja ho jeste sice nevidela, ale nazev tomu odpovida.
Minule do telefonu rika manzelovi, ze si mohl vzit taky nekoho normalniho a primerene svemu veku a ne takovou pobehlici jako ja. Jsem stala vedle neho a smala se...jo kdyby vedela co ta pobehlice v tom case delala🙂

mimi109
16. únor 2007

tak uz som tu temu zalozila
lasenka ta svagrina ma 27r
gabii pozri si ten film je fakt super 😀 😀

gabbi
16. únor 2007

Mimi se pri nem pripravim na to co me ceka az dorazi do CR jo???
Jinak ona volala i nasim....a moje mamka ji poslala do pole zeleneho🙂

lucisa
16. únor 2007

no gabbi 😀 😀
tak cos vlastně dělala, stála vedle něj, či co? 😀 😀 😉

moje švagrová má 38 let, tři děti a ve svém věku není schopná se postarat o svou rodinu. práce ji nic neříká, ale kde dávají různé dávky má v malíku.
případně se snaží pumpnout někoho z příbuzných...
ale co, mají to co chtěli, byla jediná holka mezi 3 syny a tchán ji neskutečně rozmazlil, však se jim potom pěkně odvděčovala...
ale to už je fakt do jiné témy

mimi109
16. únor 2007

a riadne si natrenuj ako nevesta v tom filme uzemnila svokru 😉

mimi109
16. únor 2007

lucisa uz som ju zalozila 😀