Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

sarax
9. dub 2010

Simko: mně nejvíc pomohlo svěřit se tady, je to asi 14 dní, pak jsem se na sebe zdravě naštvala, protže jsem si připadala jako blázen - v duchu jsem s tou ježibabou pořád diskutovala, i se mi o ní zdálo, jak jí pořád říkám, že proč je taková zlá, až jsem se vzbudila kolikrát s pláčem, no a nestydím se to napsat, je to pár dní, co se mi zdálo, že jsem jí vrazila facku, vzbudila jsem se odpočatá, spokojená a už ji neřeším... tečka 🙂 . Musíš se na sebe zdravě naštvat, nenechat jí takovou moc.... dost času mě stálo stadium - jakože proč, pochopení, ´vysvětlování, probírání sama se sebou a ani po roce jsem na nic nepřišla... asi si čistíme karmu a v minulých životech jsme zlobili,ale já s ní KONČÍÍÍÍM ! Ted je řada na níííí a šlus....... uvidíš, zvládneš to, miminko te z toho dostane a budeš matka lvice a jistá si víc a víc....ona moje tchýně si udělala podle mě pěkně hnusný život a já žiju její sen, jooo, závist je hnusná věc, mohla se mít i s námi dobře a užívat si radosti, ale tu štafetu užírání má ted ona 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

simka01
9. dub 2010

eli: i tohle staci,abych si rekla...baba,nestoji za slzy apod....ale pak se vratim zpatky do reality a furt blika radar MAMA....nejdriv jsem myslel,neprestrihnuta pupecni snura...to radili vsichni,ale neni to tak...i kdyz pritel zil sam,pak se mnou...

ja si vzdy myslela,ze kdyz jsem zenska,co se dokaze postarat o chlapa,uvarit i tu svickovou nalozenou 🙂 ,kdyz chlap chodi cisty,doma utulne uklizeno.a hlavne kdyz je stastny a spokojeny,ze kazda mama musi byt rada,ze je jeji kluk v dobrych rukou,ale ted vim,ze to vubec nestaci.... ted pisu tohle,co budu delat,az bude mimi na svete,to cekam titulky nejhorsi matka apod.... jo a jinak cela ostatni rodina vcetne babicek a prababicek me ma rada..pisou,volaji,ptaji se na prcka...ale ona......jo a zkusila jsem napsta na Vanoce pohled...pisu kazdemu,tak ze slusnosti i ji....nejvetsi chyba....co tim dokazuji,co sleduji,o co mi jde.....

chapu,ze jste na tom nekdo mnohem hur,ale vsichni ostatni uz jen krouti hlavou a nechapou.kde se v ni to vse bere....tak pisu vam a budu se snazit i poradit vam 🙂 🙂

brumdinka
9. dub 2010

jej simi, no hlavně to chce klid a nejen kvůli mimi 🙂 no hlavně bych asi nedělala něco jako bud´máma nebo já a máš pravdu neustupuj, to bys taky celej život nemusela dělat nic jinýho než ustupovat

a když na to příde tak holt nebude mít druhou babi - neboj však se s tim srovná - já jí taky vpodstatě nemám - už sem tu dřív psala, že moje babi (tátovo máma) nikdy nepřekousla, že se rozved a našel si mamku s mojí starší sestrou 🙂 to že rozvod byl z důvodu toho, že jeho první žena objela všechno ve městě je jaksi vedlejší, že 😀 mámu nikdy nepřijala, mě a sestru vpodstatě taky ne, jen tátovu dceru z prvního manželství - výsledek dodnes se s ní ani já ani sestra moc nestýkáme, jen občas tam zajdu jelikož mám výčitky svědomí (je to jediná babi která mi zbyla postatní prarodiče mi už pomřeli) 😔

simka01
9. dub 2010

sara: lvice bojovnice...........slzy mam v ocich.uf.....dekuji.......ja se taky budila,ze se s ni hadam,ze do me narazi kosikem v marketu a me to boli..... zkusim dat na tebe...ne zkusim,udelam maximum....

brumdinka
9. dub 2010

sarax - tak to je fahjn, že ses zdravě nasrala 😎 jen tak dál a nenech už tu babu s tebou zametat 😉

simka - no z toho co píšeš se připrav na to, že budeš ta nejhorší máma v jejích očích (si piš já sem taky 😀) - to chce vážně neřešit u ní budeš nejhorší pořád i kdyby ses rozkrájela 😝, ale ty se tim nesmíš nechat užírat to je její problém, né tvůj 😉

sarax
9. dub 2010

Simka: Brumdika: neboj se, ono až z Tebe muž ucítí jistotu, tak přecvakne k Tobě, oni chlapi podle mě nemají nejistotu rádi a obzvlášt ty naši, který byli dost dlouho ve vleku maminek, jejich jediná jakoby jistá žena - a že tyhle typy tchýní si jistý jsou, je zatím jeho matka... v tomhle budeš vždycky sama, on Tě nebude utěšovat, neboj se, on ví, co Ti provádí, ale tohle je opravdu psychologický boj a ty se staneš dospělou, až se na něho přestaneš spoléhat, že se mu otevřou oči....Já měla s tím druhým dost problém a chvíli jsem bojovala s tím, že možná svého muže kvuli tomu přestanu i mít ráda,ale pchopila jsem naštěstí, že on skutečně za to nemuže, chlapi jsou takoví... ji má rád, tebe má rád a tu sílu v sobě musíš najít sama, je to Tvuj boj.... drž se!!!!!!!!!!

sarax
9. dub 2010

Simko: jsem si jistá, že ony ty naši chlapi tu svoji mámu vlastně obdivujou za tu sílu ( i když negativní), co z nich jde a vzhlíží k nim... ale jelikož si chlapi podvědomě vybírají podobné partnerky jako mají svou mámu, tak tomu věř, že jsi silná taky, že se to v Tobě probudí a ještě se budeš divit....(akorát já neplánuju bejt zlá, ono se to odráží i v obličeji, jsem si všimla) 😀

brumdinka
9. dub 2010

sarax - já se nebojim 😀 a už vůbec nečekám, že mě bude utěšovat, pošlu jeho matku někam s klidem sama 🙂 😀 😀

simka01
9. dub 2010

sara: vim ,jak to myslis...ja si vzdy rikala,ze chlapi si vybiraji podobne partnerky maminkam..ale do toho,jaka je mam hodne daleko...taky ze zacatku jsem to nejak prechazele,rikam si,pritel fotbalista,co usili dali do toho,aby byl tam kde je,mohl hrat svuj fotbal...ale pak si rikam,holka,dost..ja byla 6 let na skole,kde se musi platit a kupovat nastroj a moji rodice jsou presto zlati a nikdy by nechteli neco jako revanz,ci co.....bylo obdobi,kdy jsem brecela a rikala si,boze proc,ale ted jak cekam miminko,nabiram trochu sily a rikam si,ted uz me jen tak nic nerozhodi...kez by to nebyly jen slova 😒

sarax
9. dub 2010

Brumdinko: sorryyyyyyy 😀 , to já ani nemusela, jí stačilo říct naprosto klidným hlasem a slušně, že nesouhlasím, že jestli by to noční spaní malého ještě chvíli počkalo, že se v noci dost budí... jooooo, to se pak děly(i) 🙂 věci....na tohle nebyla zvyklá, když pak tvrdila mužovi, že jsem byla drzá a pak zase že vlastně ani nic neříkala,no, každopádně jsem jí uplně nakonec asi po týdnu řekla, a to jsem byla už naštvaná, ale slušně řekla....že ji u nás ráda uvivím, až bude chtít vidět vnoučata.... a že hlídání za takovou cenu ultimát nepotřebuju, že jsem spokojená i bez nějakých sedánků bez dětí ..... tak ted se musím smát, protože asi byla pěkně vykulená a nevěděla, jak z toho ven. ....Každopádně ona mi prý už nikdy nezavolá, nikdy k nám nepřijde a o vnouče si nikdy taky nezavolá, at k nim táta chodí pádlovat, páč musí... no, a on prostě nechce, už ho to neba. Tak jsem pro okolí svině, která jí ani vnoučata nepřiveze ukázat a ona jim nemuže ani popřát k narozkám, protože jasně řekla, že k nám nikdy nevkročí - jako to nevím proč, ale ona byla často unavená z venčení psa a z života v paneláku, tak taková návštěva u vnoučat u kafe, to dalo asi taky zabrat, že... no ona taková padesátiletá ženská s nehtíkama, melírkama, botama na chudach, tak ta je tím životem asi pěkně unavená 😀

sarax
9. dub 2010

Simko: no, ona mě určitě ještě mockrát rozhodí,ale už se z toho dostávám rychleji .... je to u mě jako když potkáte po čerstvým rozchodu kluka, tak to je křeč a usmev a jako pohoda,ale vevnitř klepky jako blázen, a postupně už to je pak jedno víc a víc...alespon u mě

mgaba
9. dub 2010

simka: jako bych četla o sobě dříve 🙂
sarax: jako bych o sobě četla teď 😅 . Babu už neřeším, ignoruji, pomluvy vypouštím, ať mi vleze na hrb 😉.
Nakonec, ona se okrádá o vnouče. Já u nich nemám nic, ona u nás svou vnučku, kterou za dva roky navštívila 1x 😕 . Toto dělají zakomplexované hloupé ženské, které zapomněli přestřihnout pupeční šňůru. Naštěstí má super babičku s dědou( mé rodiče), kteří jí to mnohonásobněkrát vynahradí a věřím, že se vše každému vrátí 🙂. Babiznám zdar! 😀

andriss
12. dub 2010

Brumdinka, jenže malá nechytla obyčejnou angínu, ale nemocná vážně, po pohybové stránce a nemluví ☹ Takže mě to strašně moc mrzelo od ní. Prostě se s manželem o nich nebavíme a je klid. Ani jsme tam nebyli a je prostě klid. 🙂

lenousek34
12. dub 2010

Zdravím všechny, i mě moje tchýně pěkně rozčiluje(jen hodně slabý slovo 😀 😀 😀 ) Zrovna dneska to zase ve mě pěkně vře. Baba asi na to má patent. Vždycky se jí povede nějaká blbost. Bydlíme u ní, v patře. Rozhodně bydlení s manželovou matkou je pouze pro otrlé, nebo polykačky prášků na nervy. K mojí smůle je pouze o 20 let starší než já. No za měsís se vracím do práce, ale tam mě zase prudí otec(vlastní), takže si člověk nevybere 😝 . Dík, že jsem se mohla vykecat a mějte všichni pěkný den a nenechte si ho zkazit 😀 😀 😀

simka01
13. dub 2010

lenousek: pani..bydlet pod jednou strechou........velky mega obdiv!!!! to si ani v duchu neumim predstavit.....

...holky,kde se to v nich bere? ? ?
jinak ja mam absenci nepritomnosti,protoze se narodilo svagrove miminko..uplne nadherne,tak jezdime na navstevu apod..tchyne stastna,ale zase hééérečka...jo a pro detail,stale neexistujeme s mimi v brisku....
co vy? jak valcite? papa

brumdinka
13. dub 2010

simka - na tý fotce v profilu seš děsně podobná mojí neteřince 🙂

jinak u nás klídek, od tý doby co tchýně hlídá neustále švagrovu malou dala pokoj - nemá čas prudit 😀 - hlídá jí denně a to i v sobotu a v neděli - už sme s Jirkou i konstatovali, že se sem může rovnou nastěhovat 😀

sarax
14. dub 2010

Ahoj holky, tak mě zase tchýně hnula žlučí... v neděli porodila švagrová ( která s nima bydlí u nich v bytě v paneláku, jak jsem psala, že dítě bylo počato hned, jak se tchýně s námi rozkmotřila a přestala se zajímat o naše tři děti) a co myslíte, porodila v 1 odpoledne a manželovi napsala tchýně až v osm večer, že se kluk prostě narodil.... to se podle mě fakt nedělá, snad se píše nejdřív rodině a večer max vzpomíná, komu dát ještě vědět, ne? Jenže manža je trdlo a ještě si s ní o porodu povídal, až jsem mu to doma vysvětlila já... pak mu to teprve došlo.. tyhle jedovatosti ona dělá pořád, že to člověku ´dojde až časem.... já nevím, je fakt trapná...miminko za nic nemuže, ale já do té porodnice nepujdu, nemužu ji už ani vidět a co myslíte, prcek je pár dní na světě a už si ho tchýně naučila na flašku, takže švagrová jen odstříkává...jo, jede to tak, jak jsem si myslela, dítě bude mít , chudák dvě mámy) a to ještě po příbuzných se povídá, jak tchýně brečela, že je to zase kluk, fakt ubožačka

moravanka
14. dub 2010

sarax, pokud svagrova bydli s tchyni (je to jeji matka?) v byte, tak je jen otazka casu, kdy se tchyni vzepre. tchyne ji bude nejspis do vseho kecat, uz ji naucila dite na flasku a pokud ji to proslo, tak si bude dovolovat cim dal vic a bude doma general. a je jedno, v jakem pribuzenskem vztahu jsou, mladi nemaji bydlet se staryma.

sarax
14. dub 2010

Moravanko: díky za odpověd, nevzepře, ona chudák švagrová je na tom mentálně jako mladší pubertanda, ale je to milá holka... bohužel měla v dětsví nemoc a ta ji dost zpozdila, to dítě si vymodlila tchýně, pořád do ní kvuli tomu hučela, partner je jen do počtu, bydlí jinde a občas přijede, oni spolu ty roky spíš kamarádili, takže to těhotenství je dost záhada,ale tchýně dělá v nemocnici a říkala, že známý má... to miminko, mám zlé tušení, opravdu jak z nějakého thrilleru, je pro tchýni.....já už se jí fakt začínám bát..ona jde opravdu přes mrtvoly

simka01
14. dub 2010

sara: ty jo,to zni.........uf.......divne...zahadne-------jinak , ted bych napsala vse,co bych udelal.......mne od prirody narostla pusa,ze reknu vse,ale na tchyni nejak pusa se zamyka.........asi tim,jak ji nepotrebuji...... nam take svagrova o vikendu porodila a tchyne-jeji mama je tam pecena varena a samo sebou "vse vi nejlip"......akorat vsem volala,stastna to babi,ale me cislo v seznamu asi nemela.......

sarax
14. dub 2010

Simko: mně tchýně samozřejmě nevolala, napsala svému synovi až večer... že sestra po obědě porodila, jsem se dozvěděla dneska, když se potkali a manža se jí ptal.... kdy se malý narodil... je to hnus, to se nedělá.. zároven mu řekla, že je už na flašce, že se domluvila se setřičkama, protže malý není ochotný pít od mámy.. mně je to jasný.. potřebuje s ním sjezdit přibuzenstvo.. mně malého taky sebrala v šetinedělí, jak jsem psala, ale já sedla s ní do auta a ona mě nechala stát venku, malého mi v tašce odnesla ke svojí matce a mě nechala stát na ulici.. manželovi po 5 letech řekla, že prý to byl naschvál od ní za to, že jsem jí u ní doma ukazovala, jak se malej přebaluje, tak mi to prý vrátila...

brumdinka
14. dub 2010

sarax - teda to zní jak z hororu 😅 prosim tě nenech babu vyhrát !

sarax
15. dub 2010

brumdinka: já nemám žádný možnosti.. k nám rok nešla, nevidíme se....to všechno se dozvídám přes manžela, který je občas, tak 1xtýdně potká, protože dělá vedle nich na baráku, tak se potkají, když třeba venčí psa... rozhovor pobíhá klasicky usměvavě, manžel to prokoukne až při rozohovoru se mnou....ale o našich dětech ani tuka zájmu....tak jak by sis to představovala? Ona je ted štastná.. mimino u ní doma, dítě v její plné režii a na nás může akorát tak z vysoka a to dělá....

sarax
15. dub 2010

abychom si rozumněly, já neberu jako výhru to, že děti nemají babičku...mrzí mě to,ale zároven strašně ale strašně štve,že je hodila přes palubu jen kvuli nějaké slovní rozmíšce, slušnou formou vedené...

pepibubu
15. dub 2010

Sarax - bože tak nevím jestli mám švagrovku litovat nebo jestli je to ten typ kterýmu to takhle vlastně vyhovuje.... Já jsem hin z toho když vidím jak si to představuje maminka, a to s ní nebydlím.... Ale každému co jeho jest....

pepibubu
15. dub 2010

Sarax hele já si o sobě myslím že nejsem kdo ví jakej ranař ale sebrat mi malýho v 6n aby ho šla ukazovat jak cvičenou opici a navíc beze mě? bych jí hnala svinským krokem. Já zase jako u Pepína v6n vyhlásím návštěvní embargo, max nejbližší rodina, ale U NÁS DOMA, A BĚDA TŘIKRÁT BĚDA tomu kdo by se tohle pokusil porušit... 😠

brumdinka
15. dub 2010

sarax - naprostej souhlas s pepi - tohle mi udělat tak jí rozthnu na místě 😠 určitě bych tam teda nečekala až se milostivě vrátí i s dítětem a k švagrový víš přesně tak každému co jeho jest, třeba jí to vyhovuje nebo se s tim smířila. Když vemu mojí švagrovku, tak jí zas ty věci co dělala tchýně s tchánem malýmu co sem tu psala např.neustálý navlíkání v bytě kde je 20 stupnu, v kočárku ve 30tkách přikrejvat teplou dekou atd.co sem tu psala zřejmě u její malý nevadí - ale to je její problém, né můj 😀

pepibubu
15. dub 2010

ježiš holky... Mně tohle dělala máma v 6n... "ty sis sáhla na vlasy? OKAMŽITĚ jdi a umyj si ruce než k němu půjdeš," to že mu určitě je zima, měl by být pořád přikrytej, navlečenej, ve sterilním tichu neboť rádio a televize poškozujou mozek (nevratně), a já s rouškou na hubě.... A když jsem se na všechny ty moudra zeptala doktorky a ona mi řekla že ROUŠKU POKUD BUDU NASTYDLÁ, a jinak nic z toho, tak tomu doktorka nerozumí a je blbá... Ale tohle 6n už si zkazit nenechám, mám na ni parádní páku 😀 Ona sama měla jen jedno dítě, já budu mít dvě tak se dá předpokládat že budu mít i víc zkušeností he he he 😀

Každopádně u nás je potížista máma, která si maluje jak mi sebere Jožulu (už jen to zkomolení) a celej den ho neuvidím abych si odpočinula - to může zapomenout. Já se na svým starším přece neproviním tím že bych ho takhle brutálně odstavila, co by se asi odehrávalo v tý ani ne dvouletý hlavičce - no to je pěkný teda, já se na bráchu tak těším, bříško pusinkuju, hladím, a sotva se narodí tak mě máma přestane mít ráda a věnuje se jen jemu.

Ale tohle jí nedochází. Jako jo, budu mít pomoc od kámošek který třeba na střídačku vezmou kočár se spícím Martínkem abych měla čas jen na Pepču, nebo naopak Pepču na hřiště, ale tak jak si to představuje.... Myslím že tohle 6n bude hodně zajímavý....

A k těm i rodinným návštěvám - druhá půlka 6n, a každý jen jednou.... Chápu že chtěj vidět čerstvý mimi, ale víckrát kašpařiny dělat nebudu. A vožení prcka někam? Ani omylem. V 6n max k doktorce, a do parku který máme prakticky za barákem. Nenechám si ohrožovat dítě.

sarax
15. dub 2010

pepibubu, Brumdinka: jasně.. já jen nedokážu pobrat a mele se to ve mně, když mi manža řekne, že se potkali s mámou a já říkám.. a co je říkala? a on, joooo, je v pohoděěě, mluvila o miminu, atp. .. prostě on nedokáže pobrat , že vlastně mu tím ukazuje, jak má naše děti na háku, bydlíme kousek od sebe. To, co jsem říkala o malým, jak mi ho sebrala, byla pro vás jen ukázka toho, co dokáže, je to už dost stará věc, od té doby... např. od ledna - neposlala nám parte umrtí manž. dědy - má ho celé příbuzenstvo, i mailem.- my ne, přeposílá manž, dopisy na naši adresu, aby nám je nenosila, malému nepřeje k narozkám, svátkům.., jak jsem psala, to miminko, ž se narodilo nám napsala až večer - samozřejmě byla u porodu - ona si hrozně ráda hraje s informacema, komu, kdy a jeslti vubec, atp..Ona tohle dělá a třeba hned druhý den s manž. se potkají a prostě pohoda, usměv, já to nechááápuuuu....vždyt dělá pořád naschvály a manžel to jako chlap asi nechápe, nebo je spíš zmatený, když se na něho usmívá a baví se jakoby nic...Dneska nově - jdou s mimčem domu, veze si ho babka z porodnice a že prý manža, když to nestihl tam, tak at se přijde na miminko podívat k nim domů...
Když se náhodou někdy manža dotkne otázky našich dětí - že třeba měli narozky, tak prý baba zvážní, začne si kroutit palcem u nohy a nacvičeným tonem pronese: nooooo, já kluky u nás vždycky ráda uvidím,ale víc ode mě nečekej, po tom, co mi Tvoje žena předvedla...tečka Tchán nemá o ničem ani páru, po práci jde na pivčo, pak do svého pokoje a víc neví, takže babka má volné pole působnosti. Ona bude v jedné ložnici se švagrovou a s miminem a v druhém pokoji je děda. Když náhodou přítel švagrové přijede, tak ona přespí na gauči. To mi nikdo nevymluví, že když to mimčo vzniklo do měsíce po tom rozporu s babkou, že si ho prostě nevydupala. Švagrová chodila s tím přítelem 6 let a nikdy spolu nic neměli. Pamatuju si, že jednou u tchýně na návštěvě mi tch. říkala, že si toho přítele pozvali na výslech domů, jak to s jejich dcerou myslí, že u ní má už po takových letech závazky a že pokud jim to nejde přírodní cestou rozuměj - nespí spolu), tak že to jde i jinak, že je šv. dost let na to, aby si hledala partnera. To miminko je chudák na prostě vydupaný tchýní, aby mohla zse někoho vychovávat, tím jsem si jistá.Mého manžela je mi líto,ale konečně mi věří, snad mu to vydrží. Když se jí občas snaží odpovědět, tak jí usměv rychle přejde a řekne mu.. nooo, hezky seš naočkovanej... bože ženský, jak muže vubec existovat někdo tak strašně zlej, taková intrikánka je fakt snad jen v televizi....

sarax
15. dub 2010

A ti upozornuju na ot, že muj 7 letý syn byl u nich díky mě, tak 2x3 týdně a o víkendech, asi 6 let .. a rok a něco na něj total dlabe, posl. dvouletýho , kvuli kterýmu se to strhlo, viděla taky tak, jak si dupla, že už je čas u ní na spaní a tečka. děda tenkrát řekl: a proč by si to babička nemohla rozhodnout? a s výkříikem : přiiiišliiii jste o rodičeeeeeeeeee ..odešli (děda mazal na pivo , to už říkal ve dveřích , že má žízen) 😀 😀 😀 😀 No, vraždila bych....