Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

dagina
19. črc 2009

Ahojky, Hancas, třeba mile překvapí 😵 .

hancas
19. črc 2009

dagi----třeba ale moc s tím nepočítám

janulle22
19. črc 2009

ahojky holky...

kdysi jsem tu psala, ze je ma tchyne super a tak... no jako je v pohode, ale uz mne zacina pekne stvat.
po porodu jsem tu bydlela rok s malym a pomahala mi a tak to jsem byla rada a jsem ji za to vdecna.
pak jsme rok bydleli v Brne a to byla pohodicka, zadnej neotravoval no proste klidek.
Ted jsme se vratili zase zpatky k nim pac jdu v zari do skoly a bydlim tu 2 mesice ani ne mozna a uz zurim.
Porad mi rika jak si mam uklidit(hracky a nejake obleceni, nadobi), ale ze ona ma dole bordel to uz j
i je jedno.kdyz jsem vecer sedela u pocitace vzdycky prisla jako duch a vrazila hlavu do dveri, ted mne nejvic dostalo, ze mam notas , tak jsem si zalezla do loznice aby jsem mela klid a vecer tam byla 3x jako co delam a jestli uz spim a rano 5x... poprve jsem jeste spala a po ěhe uz jsem byla vzhuru a rika mi-jsem tady rano byla a ty jsi jeste spala a ty spis naha jo? vleze sem bez zaklepani, no proste hnus!dole si predelali garaz na obyvak a ze spajzy si budou delat koupelnu, ale nikoho nemaj domluveneho-vodare, zedniky proste nikoho, uz mne to stve chci mit svuj klid a soukromi.Porad nekam jezdijou a nebo sedijou a cumijou na telku.to je bezva pristup!chceme si na schodiste udelat dvere a odriznout se od nich uplne, ale to zas tchyne namytla ze prepulime halu posuvnyma dverama, tak to mi pomuze.MP nastesti stoji pri mne ale moc se ho to netyka-je na tyden pryc a prijede na 3 dny doma zas jede, takze uz mne to tu sere a to do slova. chceme svuj dum, ale zatim na ne nejsou penize.ale tady rozhodne uz zustat nechci...!!!

tak nam holky drzim pesticky a jsem vdecna za tohle tema, ze jsem se mohla nekomu vypovidat...

janulle22
19. črc 2009

Damin- tva tchyne ja vazne vystavnmi kousek, tohle neni ani mozny.Taky by jsem k nim nepoustela malyho kdyby meli ten bazen nezajistenej a jeste se tvarijou ze ej to v pohode... 😠 tak se drz holka... 😉

damin
19. črc 2009

janulle22 - oni nejen, že se tváří, že je to v pohodě, oni se ještě diví, že to chci zakrýt. A to už dříve jsem se zmiňovala, že se mi nelíbí tchánovo léky volně v mističce na stole v kuchyni - vždycky jsem šla a tu misku léků - na srdce, na tlak apod. dala na polici - on šel po mně a dal to znova na ten stůl - já to přeci nedělala pro sebe - já se neotrávím, ale kvůli dětem. Teď jsem u nich rok nebyla - tak doufám,že na to muž dohlídnul a žádné léky se tam neválí.

janulle22
19. črc 2009

damin- ty leky jsou taky drsny, obcas jsem to tu cetla a pamatuji si to... jako ja jak se znam bych udelala scenu jak prase...jsem strasna drzka...jen cekam kdy se dohadam ja tady... 😅 sand tvuj muz dava pozor aby se neco nestalo malymu.stejne je to zvlastni, ze ty tchyne dokazi byt takove megery kdyz ony mely taky tchyne...

damin
20. črc 2009

janulle22 -moje tchýni tchýni ani tchána neměla - a svoje rodiče se taky nepostarala. Když byl manža malý - tak u nich bydlela tetička - tchýně přišla z práce, měla uklizíno, uvaříno, zahrádku udělanou - to vše obstarala tetička. Už jsem psala, že moje máma měla tak tchýni na h...o a jako tchýně je skvělá. Právě, že má tu zkušenost. Já normálně už teď staršího syna připravuju na to, že jednou bude mít svojí ženu a s ní děti a budou spolu žít - aby nebyl mamánek. Myslím si, že až jednou budu mít normální snachy - tak se k nim budu chovat normálně.

janulle22
20. črc 2009

to ja taky doufam...ale kdo vi jak to bude treba za 20 let... 😅 ale budu se snazit byt v pohode a neresit je... 😉

blandik
20. črc 2009

ahoj holky,

tak zase písnu, co naša tchýňa. Včera zaperlila. Malý má ekzém a vypadá to, že nemůže žádné ovoce. Tak jsem to včera říkala, že žádné ovoce nepapá, že zatím na všech asi pět druhů ovoce (vařeného) zareagoval. A tchýně na to:"A nechceš mu dát nějaké takové ty kupované přesnídávky ovocné"? Já myslela, že padnu - ono asi podle ní je rozdíl mezi vařenou hruškou doma a koupenou hruškovou přesnídívkou. Ach jo. To je materilál a pak ji svěřte dítě.

Já si slibuji, že budu mít stále svoje koníčky, budem se mít s manželem rádi a budem mít své vlastní aktivity a nebudem čekat jako na spasení, až budou mít naše děti děti, abychom jim mohli všemožně ulehčovat život a hlavně se jím do toho jejich plést. Tak snad to vyjde.

Ale musím zaťukat, te'd tchýně moc nechodí, tak jsem celá ráda, že máme klid. Ale vždycky od něka'd přijedou a říkají nám, jak tam vychovávají děti, jak jsou děti ekzematici a jak mají doma pejsky a kočičky a jak se s nimi ty děti mazlí a co jim na to říkají lékaři - samozřejmě, tam dělají všechno jinak než my (jelikož dle tchánů děláme všechno špatně a děláme z malého skleníkovou kytku). Místo, aby ocenili, že se snažíme, tak nás ještě takto nepřímo kritizkují a to jen proto, že oni mají psa a mají problém s tím, že k nim proto nechcem chodit s malým a nechcem psa u nás.

Tak přeji všem normální, hodné, chápavé a ne často navštěvující tchýně.

janac
20. črc 2009

holky tak musim taky reagovat.....mam s tchanovcema trable od dne kdy se prisli poprve podivat do porodnice na malou a tchan ji tam celou dobu fotografoval az ji uplne cukaly panenky az zacala rvat a ani po upozorneni neprestal..... pokracovalo tim, ze natacel video v porodnici a tohle video, kde ja vypadam jako po porodu. no desne a chlubili se s tim v praci kolegum.... aniz se me nekdo zeptal zda mi to nevadi....
.... nebudu se rozsahle rozepisovat, co jsem s nima za ten rok a pul co je mala na svete vsechno prosla.. tchan nemohl pochopit, ze mala ma riziko atopie a ze máme specialni rezim, ze ji nemuze posazovat kdyz sama jeste nesedi, ze ji ma spravne drzet, kdyz cvicime Vojtovku a ona nezveda hlavicku v 5 mesicich, ze ji nespravnym chovanim muze ublizit... pak ze ji nema stavet na nozicky pokud ona sama to neudela.. no vecnej boj.. taky ze nesmi na slunce purocni dite....ze musim byt namazana i do kocarku v lete....ze odmitam jezdit na navstevy kazdej vikend s ditetem ktery mi celou cestu 20 km rve jako tur, kde mi dite budou tri hodiny nosit a cpat kapkama proti boleni briska aby udrzela dudlik a nervala a pak pojedeme domu se stejnym revem .....ze kdyz je nekdo nemocny, tak k mymu diteti proste nepujde a nebude na nej prskat ani kdyz uz je mu lip a jenom je zahlenenej..... NOOOO a ted si jim pujcte DITE na den hlidat........!!!!!!!!!!! kdyz evidentne taky cekali na spaseni, az budou mit vnouce a budou se moct na nekom citove vyřádit když s vlastníma synama se jim to nepovedlo....oba na ně kašlou..........
Ja to beru ze tchanovci maji malou radi a bláá blááá ale proste kdyz ji chteji videt, tak at prijedou , muzou si s ni dve tri hodky hrat, ale pujcovani takhle malych deti jeste po tom vsem... !!!!!
Oni si taky mysli vcetne manzela ze z male delam sklenikovou kytku.... je to klasika, nekdy uz pochybuju jestli fakt uz nejsem magor !!!!

dagina
20. črc 2009

Blandík, Janac, je vás čtu a už mám tlak 200/ 90 😝 . FAkt mi příjde, že všechny prudící tchyně jsou naklonovaný a prudit nepřestanou. U nás to je nastřídačku, když je klidná tchyně, tak boduje tchán a naopak ☹ . V srpnu máme u nich dělat kýtu, ještě skrz narození malé, mají se setkat ve velkém obě rodiny a už teď se mi ježí chlupy 😠 . Se budou předvádět jací jsou super, že má malá nej babičku a dědu, a my nejhorší rodiče, bo tam často nejdezdíme 😝 ..... .

janac
20. črc 2009

dagina: hm to znam...jenze u nas jsem nejhorsi jenom ja...ze se chovam jako blazen no... je o nekonecny.... a nejhorsi je, ze oni ani kdyby se ted uz chovali sebelip a uz by neudelali nic co by mi neprislo totalne katastrofalni pro mentalni i fyzicky vyvoj moji dcery , tak uz se to asi nikdy neda dat do tech normalnich koleji....

dagina
20. črc 2009

Janac, to říkám manžovi také, že už to nikdy nebude OK, ani kdy snesli modré z nebe. Bludný kruh. Na předchozí straně se ptala myslím Sisstin, zda by to šlo se s něma nestýkat, a byl by klid, ale u nás si to nedovedu představit... . A k malé se chovají normálně??? Už je v takovém věku, kdy má trochu rozum...

blandik
20. črc 2009

Janač - taky jsem nejhorší já. Manžel mě podporuje, ale přeci jen je sociálně citlivější a má ten práh posunutý jinam. Navíc tak trošku nemá rád prekérní situace, takže ta rozzuřená, přecitlivělá matka jsem hlavně já. A taky je to o tom, že te'd už toho tolik nepáchají - prostě pochopili, že je to naše dítě a že si to děláme po svém, ale přesnsě jak píšeš, i kdyby se přetrhli, do puntíku mě poslouchali a naprosto nevyslovili žádný vlastní názor (a hlavně nerealizovali), tak už je to jednou podělané. Hlavně oni mají pocit, že není problém malého jim svěřit ven do kočárku, ale já trnu - nesmím ho mazat krémy proti opálení - a oni nemaj problém ho vozit na sluníčku, taky jim nevěřím, že ho neposadí v kočárku (zatím nesedí), nebo si venku sednou klidně k někomu, kdo kouří. Pořád by si rádi brali sebou psa, když jdou malého vozit (to vožení se v jeho 9M uskutečnilo naštěstí jen 5x) - což naprosto nechci. Návštěvy u nich jsou po dlouhém boji zrušené kvůli psa. Prostě tchýně dělá jednu chybu - a to neusátle nabízí, že ho bude vozit a hlídat. Tj. nechce jít k nám si s ním pohrát, když budu doma, ale mít ho svěřeného. To při frekvenci nesmyslů, co vypustí z pusy, pro mě naprosto nepříchází v úvahu. U nás bohužel nestýkat se nejde - bydli pár minut od nás. Jen trnu, aby tchýně nebyla nezaměstnaná - to by byla u nás pečená, vařená a já bych byla totálně odvařená /jednou malému říkala, že možná bude nezaměstnaná a to ho pak bude vozit každý dne/.

Janáč - mě tchýně řekla, že přeci vychovala dvě děti (a mýslím, že dobře, tak nevím, co šílí na staré roky) - když jsem se snažila udělat vstřícný krok a urovnat situaci tím, že jsem ji řekla že mám rozbouřené hormony a o malého se bojím. Tak to prý přeháním a vychovala dvě děti. Taky mi řekla, že probrečela celé noci, když jsem ji nedala malého v porodnici pochovat (tak jsem jí řekla, že mi ho probudila, když na něj začala sahat, ačkoliv jsem jim říkala, a't to nedělaj - že konečně usnul - a já byla po třech bezesných nocích - prostě tchýně do minuty musela alespoň se dotknout prstíčkem), manželovi řekla, že ji asi neberu (a to když jsem byla v porodnici) - ona prostě vypustí, co má na jazyku a nemyslí, jestli je vhodná situace nebo ne. Prostě už jsem na ní vysazená a nejde z toho ven. A to asi proto, že prostě ji jako babičku odstřihnout nemůžu a děsím se, jaké kraviny z ní budou lézt, až malý bude rozumět.

blandik
20. črc 2009

Dagi - držím pěsti. Naprosto jsem odvařená ze všech big slezin, zejména rodinných. Když se předhání jedna tetka za druhou, do toho tchýně a miminka jdou z náručí do náručí. Navíc maximálně nesnáším, když se malý bojí a tulí se ke mně a někdo mi ho začně rvát z rukou nebo na něj začne sahat. Nás tchýně zvala na slezinu asi 12 lidí (měli zrovna tchánovci narozky) a malému byly tři týdny. Že ho dáme k nim do ložnice - mimochodem v té posteli s nimi spí pes. Samo jsme nešli. Dalsí den jsem dojela jen s kočárkem pod barák, aT´se příjdou podívat. A ten jejich pes mě taky štve - když jsme poprvé k nim přišli, chtěla jsem, aby psa zavřeli - ale to prý se nemusím bát, že malému nic neudělá (sakra, jak si může být tak jistá) - ale já hlavně nechtěla, aby na malého ten pes fu'něl a byl poblíž. Tak jsem si psa musela jít zavřít sama. Ta potvora si za chvilku sama otevřela, a co myslíte - šla ji tchýně znova zavřít? Ani náhodou - pes už zůstal pod stolem ... a tak bych mohla pokračovat.

Já má maxi tlak - když se ozve bzučák ze zdola a je to tchýně - jestli může "chvilinkuuu" a je osm ráno, já jsem v noční košili a samozřejmě se neohlásila. Ale to už naštěstí nedělá. To mi dělala do třech měsíců, než jsem se pohádaly. Te'd se cítí odstrčená.

dagina
21. črc 2009

Blandík, ten tvůj "příběh" je jak vystřižený od nás 😅 . Až na toho psa, toho tchánovci nemají, škoda 😅 . Měla bych aspoň pádný důvod tam nejezdit, teda né že bych ho teď neměla, když jsem po odjezdu od nich úúúúplně vysátá 😝, místo toho abych si trochu odpočinula.
V neděli jsme se u tchánovců zastavili k večeru na kojení, bo jsme byli u známých, kteří bydlí v okolí tchánovců, malá už musela jíst, a tchán chtěl stůj co stůj si ji pochovat, ale měl smůlu. Stejně přišel po kojení, ani si nevzal triko, na to svoje nahatý tělo si ji vzal, jsem řekla, že si měl vzít triko a on že je umytej 😝 ...., prostě děs. Navíc jeho věta "půjdeš k dědovi" mě už také vytáčí, říkájí pořád, asi tak 10x za hodinu.
Pak začal mlet o té oslavě kdy že to uděláme...nejraději bych řekla "u vás nikdy" 😝 ,nebo až se dají dokupy (takže nikdy 😀 )

Ale zase jsem ráda, že nás nenavětěvují často, zvonit mě takhle ráno, tak nevím... 😖
Jsou s nima jen nervy, místo toho aby si člověk trochu dáchl, horší jak malý děti. 😒

andyalukasek2008
21. črc 2009

Ahoj holky, v těch Vašich příbězích se vidím!
janac: jestli můžu radit, vydrž!!! Též jsme měli sáhodlouhé debaty na témata s tchánovcema, co může a nemůže malý jíst, proč jej nemůžou posazovat, dávat do chodítka... bla. bla, bla, vysvětlila jsem jednou, zopakovala dvakrát, a už jen suše oznamuju! A stavím mantinely, jeden za druhým. Vztahy citelně ochladly... Neb jejich dcera, švagrová, vychovala 3 děti a všem dávala krupičku v 8-mi měsících sypanou skořicí a grankem!!! a vyrostli též, já přeháním! To, že děti jsou alergici a astmatici, to není prej vůbec z toho!!! Vrrrrrr!!! Z Lukáška vychovávám prý skleníkové dítě, páč jsem ho ke švagrové na návštěvu nevzala, když byli v zimě nachlazení jak hrom, chřipajzny řádily, malý měl půl roku a tři týdny po silných ATB a bronchitidě... Už jsem se to nařešila dost... Vztahy nejsou tam kde byly. Malého mají rádi, ale to je pořád něco a mě už nebaví s nimi pořád bojovat. Mluvím s v množném čísle a vlastně je to s tchýní, tchán je v poho 🙂...

andyalukasek2008
21. črc 2009

Jo a rodinné sešlosti v mega počtu osob též nejsou pro nás a mnoho lidí to nedokáže pochopit. Lukinu tahají obě babiny o 106, přitom on potřebuje své pohodlí, volnost, klid, hrát si, nechat prostor... Děsně mě tyhle oslavy a pod. unavují, nic z nich naprosto nemám, Vy též holky?
Jsou spíše pro mne zátěží, navíc vždy se stočí témata na malé děti a co dělám/nedělám špatně, takže hrůza, něco na mne... Dokud byl malý mylinký, vadilo mi, jak jej všichni tahali jako opici a prskali na něj. Teď má roček a vadí mi, že mu nenechávají volnost, pořád se e ním chtějí muckat, nosit ho, řeknu stokrát ne a stejně to udělají... 😝

rioko
21. črc 2009

holky koukám že jedna tchýně lepší než druhá 😖
to já když jsem přišla z porodnice, tak thýně nastoupená u dveří prý - tak jsi nám ho už přivezla - jsem ji hned utla že ne jim ale nám, mě a m. A pak hned uhý den pozvala švagra s rodinou - mají dvě děti a prý k nim na oběd, ale sotva přijeli tak si zavolala m. ať je pozveme k nám snad...jsem byla pěkně vytočená, unavená a rozhodně jsem neměla v plánu hned mít tady nasáčkovaní tchánovce a ještě švagra s rodinou
já už jsem taky nějak na ni prostě blbě nastvaná že prostě nemám vůbec chuť jí Vojtu půjčovat,ona na něho mlaská jak na psa a je fakt praštěná
když ho vzala na procházku - za ty 4 měsíce asi 3x tak obešla sousedky aby se pochlubila ale že by ho uspala to ne
a taky ty její řeči - jak Tě ta máma drží špatně, pojď zamnou...jsem jí řekla že nikam nepůjde a že ho držím jak uznám zavhodné. ona si pak stěžuje m. jak se k ní chovám a že by si chtěla malého víc chovat - ještě že se už odtěhujeme. by mě šlahlo

blandik
21. črc 2009

Andyalukasek - přesně tak - megapočtové seslošti - to opravdu není pro malé děti. Přesně to samé mi vadilo - když byl malinký, tak na něj tchýně prskala z pár centimetrů a pusinkovala ho (fuj). To jsme ji tenkrát řekli, že nám dětská říkala, že žádné návštěvy v šestinedělí, žádné pusinkování a ocycmávaní cizími lidmi - a naše inteligentní tchýně na to - "to jako ani vy ho nemůžete pusinkovat?" A nastatlo trapné ticho, kdy ona po pár vteřínách pronesla - "aha - to jako cizí - třeba my". A už se opět zatahovaly mraky a mrzlo. Te'ď zase nesnáším, že na těch slezinách je pořád na rukou nebo si ho posazují na klín, on ještě nesedí. Je tam hluk a je vidět, že je z toho celý odvařený po nějaké době. A tchýně je hrozně hlasitá - vždycky si vezme nějakou hračku a začne mu s ní třepat před nosem a vydává při tom šílené zvuky - jako hůůůůů, hůůůů. A pak pořád říká - honem, honem mi to všechno řekni..honem, honem si to vem...nevím, proč to malé dítko musí stresovat už teď (nestíhat bude celý život, až bude dospělý). A taky vůbec nepozná, že má malý toho dost - že je přetažený. Nesnáším, když už je večer a ona je třeba tady, když se malý převléká, myje a večeří - ona prostě pořád jede až do konce a dělá to svoje hůůů honem hůůůů. A já byc dítko nevzala někam, kdyby tam byli lidi nachcípání ani kdyby mu byly tři roky. Nevím, proč by ho člověk měl zbytečně vystavovat bacilům. Tchýně byla taky nemocná a ještě skuhrala a huhlala a taky už k nám naběhla. Malého vozila asi 5x, z toho 3x, když byl malý a taky ho vozila hlavně ukazovat sousedkám - jednou jsem ji nabízela šálu, že je venku zima a ona ne, že si říkala, že se staví domu (bydlí ve 4patře a nemaj výtah) a já celá zděšená, že jako co udělá s kočárem a ona, že by řekla sousedce, a't jej pohlídá. No prostě mazec. Když jí ho dám ven - očekávám, že bude s ním kroužit kolem našeho domu a bude se věnovat jemu a ne klábosit se sousedkou. Hlavně mi pořád říká, že mi chce pomoci, abych měla víc volna. Jenže já ji o to nestojím. Jestli mi chce pomoct, a't příjde k nám a lehne si k malému na zem a hrajou si. To mi pomůže více, jelikož budu relatvině v pohodě, že je mám na očích.

Rioko - naše tchýně si chtěla brát volno, když jsem přijela z porodnice, ale to jsem jí zatrhla. Tak mi potom tady každý den chodila (se zasmaženýma polívkama - cca 5l na den) a oznamovala mi, že další den příjdou - s ta'tkou, pak se ségrou...prostě se neptala a chodila sem pořád...vím, že to myslela dobře, ale jak jsem pak byla v časové tísni, tak jsem zkončila i tak, že jsem prostě před ní odsávala mlíko, jak tady pořád smrděla.

A k těm debatám, co může malý a co ne - sepsala jsem seznam, co vše atopici nesmí a jaká režimová opatření se dělají. Dostali to písemně + brožuru od konžní. Abych měla příště alibi, až zase něco tchýně bude mamlasit.

johanda
21. črc 2009

Ahoj holky. Tož dneska ráno mě tchýně vzbudila "v 7.00, prej "co děláte?". Já no to "spíme". Ona "nepřišla bys dneska? Bolí mě ruka a potřebuju nastrouhat jabka" ....houby ji bolí ruka, tuhle jsem se sní zhádakla a ona chce vidět vnučky (tak jednou za čtvrt roku) a je líná (a asi se i bojíí)přijet.
Sdělila jsem jí - já pitomec- v té rozespalosti, že snad odpoledne...tak jí musím nasat, že dnes to tedy nevyjde, nechce se mi s holkama přes půl města a ony se k ní taky netěší.

andyalukasek2008
21. črc 2009

blandik: jojo, úplně Ti rozumím. My měli nejhorší zimu, malý bojoval s bacilem v krčku a já z něj prý dělala skleníkový dítě! Neventilovala to tchýně přede mnou, ale přes manžela a od té doby má útlum. Jednou jedinkrát se nakazil od dětí švagrové, než jsem zjistila, že jsou nachlazení a sbalila malého, že jedeme domů, pochytal od nich bacily co se dalo a od té doby začaly patállie... Prostě ať si myslí tchýně co chce, malého schválně bacilům opravdu vystavovat nebudu, hlavně v zimě, v době chřipajznových epidemií a místních našich potíží s příšernými inverzemi - bydlíme v Ostravě 😠 ... Už tak jsou takové malinké děti vystavovány spoustě bacilů, i náš pediatr nám to tak říkal, že dát děti k nemocným a čekat, zda to chytnou nebo ne je pěkná hloupost. A stím muckáním, prskáním, to je hnus, snad taková nebudu jednou. A s těmi šílenostmi s hračkama, to je také mazec a to dělá moje máma!!! A nedokáže pochopit, že malého jen straší. Přiběhne: "Lukinoo, lásko moje!" Malý chudák vyplašený, co se děje, jestli se babina zbláznila 🙂 a začne to... Furt jej tahá, mucká, něco s ním dělá, musí ho mít na klíně a malý chce klid, hračkama mu štěrká a řehtá seč to jde přímo před obličejem, to přímo nesnáším! Malý vyplašený jako ratlík. Když je nějaká megasešlost, poznám, když už fakt nemůže, vezmu jej do náruče a jdeme se někam uklidnit spolu 🙂 a hned obě babiny přiletí, kde je malý? Už jsem je posledně seřvala, že potřebuje klid a oddechnout si od nich, neb když už jej i přebalovaly 3 osoby, to už bylo moc...

andyalukasek2008
21. črc 2009

A k vození ještě: malého tchánovci vozili tady asi dvakrát? Možná třikrát když byl maličký. U nich jej vozí občas také, ale s tchýní jsem v tomto skončila, když jednou přišla poměrně brzy, sice bylo škaredě, ale malý takové počasí na vození miloval, děsně dobře se mu tak spinkalo, a řekla úúúplně zklamaná, že je nikdo ze sousedek neviděl, žádná nebyla na zahradě, páč je škaredě!!! No jsem myslela, že mě švihne!!!

dagina
21. črc 2009

Andy, no těpic 😝 , také máš doma veselo 😲 . Když to tady čtu, jak to je, když jsou děti větší (rok a výš) tak jdu do mdlob 😒 . Jestli ji budou pořád tahat (mimo jiné) jak kotě (což dělají i teď 😠 ), tak se už vážně neudržím. Prostě pijavice hadr 😝 .
Andy, a jak to řešíš, když to takhle přehánějí??? Se budu muset asi sakra obrnit, abych je zvládla. 😲

andyalukasek2008
21. črc 2009

Dagi: no já také myslela, že až bude malý větší, bude klid, ale nic 😝 ... Řeším to tak, že začnu mluvit rázným hlasem, to už všichni poznají, že přestřelili a malého jim prostě vezmu, příp. jedeme domů, pokud jsme pryč. On ucítí ve mne oporu, přitulí se ke mě jako pijavice a odpočívá a gojgá... Pak též náležitě dlouho zbitý spinká... Prostě jej vezmu a odejdu s ním někam, kde je pokoj a šeptám mu v klidu do ouška, to on rád... Naštěstí když je malý u mne, moc si netroufnou 🙂... On je má rád Luky, když je vidí, chce hopa, ale čeho je pak moc...
No má to většina z nás asi pěkně veselé... Nejvíce mne mrzí, že opravdu díky tomu docela dost ochladly s tchánovcema vztahy, ale buď se to spraví, nebo ne... Také jsme jim přestali být vzácní, začali brát jako SAMOZŘEJMOST!!!, že budeme o víkendech jezdit a budou mít malého přebaleného, napapaného, spokojeného, usměvavého... Když náhodou není ve své kůži a je protivný, pořád to tchýně svaluje na to, že ho bilí bříško... Vůbec nechápe, že mimina mají mnoho dalších důvodů, proč mohou plakat, že chtějí pochovat, přitulit, maminku apod. No a já to za samozřejmost pokládat nebudu, víkendy jsou mi vším, když jsme s manžou a Lukym sami doma, užívám si to...

dagina
21. črc 2009

Andy, přesně. Oni by nejraději, aby jsme se k nim na víkendy nakvartýrovali, ale jako co tam, klid a podpora žádná, že bych si s něma měla o čem povídat ... tak to nehrozí, pro mě osobně zabitý čas, doma kupa práce, s malou toho moc nestihnu. Ale věřím tomu, že až bude malá větší, tak si ji pěkně omotají kolem prstu, baba umí být sladká jak med. 😝 , bude jí cpát to co ji nedáme my (přeslazené blivajzy...)..., a bude říkat, máma ti to chudáčku ani neosladí ,viď.....brrrr, ani na to pomyslet 😝.

blandik
21. črc 2009

Andy, tak to jsme kousek. Já jsem taky z Ostravska 😎 Já se taky děsím, co budou dělat, až bude větší. když byl malý, byla zima a já měla strach, že tchýni v kočáru prochladne (zapotí se..), te'd mám strach, že se spálí na sluníčku, když nemůžem mazat krémy, a až bude chodit - to už jim ho vážně nepůjčím, to se budu bát, že spadne nebo vletí pod něco. Při tchýnině pozoronosti - to prostě nehrozí. Naštěstí jsem zjistila, že miminka maj tu separační úzkost docela dlouho a že druhý rok jsou takoví maminčini cucánci, takže to svalím na toho, že by to bez mámy nevydržel. Andy - máme stejný přístup - takový klidný, pohodový k dětem - žádné trdlíky, hlučení, třesení s hračkou a pištivé, hlasité zvuky. Taky a't je hezky na zemi, hraje si nebo v postýlce - prostě takový klidný, normální tón a přístup. Tchýně navíc na něj šišlá, ale to už jsem nechala na manžovi, a't zasáhne, když to uslyší. Taky mi je líto, že se vztahy pokazily a asi se jen tak nezpraví. Taky vždycky, když už je toho dost, prostě malého seberu a nechám si ho u sebe. Tchýně navíc své požadavky říká přes malého - třeba - dneska tě babička nakrmí, dneska tě babička půjde vozit (je schopná to zopakovat i 10x - poprvé ji odpovím, že ne a ona pořád dokola - to už nereaguji, anebo nereaguji od počátku - říká to přeci malému a né mě, tak co bych reagovala). Jo, jo - už se to úplně nespraví s tchýní asi nikdy.

Ale stejně vám řeknu, že asi nejvíc mě štve (tedy až po tom, že bydlí blízko - to mě štve asi nejvíce), že se člověk nedočká nějakého uznání z jejich strany. Já si docela ráda počtu o mimišcích, co a jak se má dělat a k tomu ten ekzém, takže taky zjišťuji a mám prostě takový pocit, že tchýně je nejvíce odvařená, když někde slyší, jak někdo někomu už dává piškoty, jak někdo nechá dítko v chodítku (tomu malému se v tom táák líbí a táák lítá po bytě), nebo jak se malý krásně mazlí s pejskem, nebo že nechávaj dítko pořád v autosedačce doma /no on je tam tak ráááád, vidí na maminku, ta si všechno udělá/ - ne že by řekla, že to tam dělaj blbě, ona to řekne tak, že mám pocit výčitky z její strany jakože proč to tedy já taky tak nedělám, když to většina jejich známých neřeší a jsou happy a nemaj žádné problémy - nemají ekzém, nemuseli cvičit vojtu, nemaj problém s ovocem...To si člověk připadá, jako že je nějaká semetrika, která dělá vše proto, aby je odehnala, vymýšlí si spoustu nesmyslů a omezení, jen aby jim nějak vnoučka odepřela. Přitom by měli být rádi, že se starám a čtu a hledám...

Ještě že jsem si prosadili, že k nim nechodíme kvůli psa. Tak to nám jedna velká starost odpadla - takže v tom vás holky lituji. Taky mě ty návštěvy moc nebaví - člověk se ho'dku balí, pak tam trne, co provádí a odváží si domu spocené, unavené a vystreslé mimino.

blandik
21. črc 2009

Tedy zpocené dítko 😅

monikapok1
21. črc 2009

Ahoj blandik,
jen klid 🙂 , já mám sice super super (jako opravdu bezvadnou) tchyni, ale taky vozím z návštěv zpocené a unavené mimčo 🙂 . Ty malé děti toho asi moc nevydrží. A jinak - já to taky tak dělám - pryč od všech psů, žádné posazování, žádné piškoty, k pití jen voda a tak. Malá je občas dost osypaná a i tak nevím z čeho. Takže žádná semetrika nejsi, prostě jen děláš věci tak nejlíp, jak se dělat mají.
Ale ty babičky, jako by zapomínaly na to, jak vychovávaly svoje děti (např. moje máma si to už asi nepamatuje 😀 ), je škoda, že máš s tchýní problém. Přitom by z její strany stačilo tak málo - respektovat Tebe 😒 Je to škoda hlavně pro ty děti.

dagina
21. črc 2009

Moni, právě že tchyně vědí naprosto všechno a ikdyž si nejsou s něčím jisté, tak si něco vymyslí, hlavně aby byli za nejchytřejší 😝 , se mi z takového chování zvedá kufr.
Jinak gratuluji k super tchyni..., hele, včem myslíš že to je??? Mě to docela mrzí, že máme takový vztah, hlavně kvůli malé, ale pořád nemůžu plýtvat energií a snažit se jen já/manža , když oni jsou jak trubci. Nejspíš to je vše o špatné vzájemné komunikaci..., nebo to je špatná povaha..., nevím.. 😒