Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

tarra27
17. říj 2012

@nunupetka holka, ztrapnila se sama....a to značně .) a nemylsím si, že by ona vynikala....určitě jsi vynikala Ty .) vůbec jako nevěsta....

nunupetka
17. říj 2012

@tarra27 na nu kazdy pozeral ako keby bola z inej planety, nikto nechapel preco to urobila,ale ako hovoris, strapnila len samu seba...

blandik
17. říj 2012

@nunupetka - no mě na to vždycky napadne jedna věc -obecně společnost je velmi netolerantní, ač se tak netváří..jak můžu chtít od padesátníků, kteří své děti vychovali v netoleranci a k poslušnosti, aby najednou respektovali a tolerovali jiný výchovný styl a vůbec to, že dtíě něco nesmí jist, nebo si nepřeji nějaké zacházení .Celý život byli zvyklí, že nikdo netoleroval je a onoi taky nikoho netolerovali, tak skutečně...Skutečně jsem zsjitila, že jakomile má člověk jiný názor (nemusí ani jít o děti), ale klasick politika, placení poplatků u lékaře, nesnášenlivost rasová atd..tak prostě okamžitě je dusno, místo, aby se lidi obohatili o jiný pohled na věc a uměli diskutovat bez osobního osočování "ty...", tak to všechno berou osobně...
Takže jak může děda nebo babi respektovat třeba dvouleté dítě, když neumí tak skutečně respektovat své dospělé dítě? i když se tváří a mluví - my se vám do toho nemícháme, tak ve skutečnosti se do toho míchají až moc...
@tarra27 - přesně tak, já navíc i věřím, že vlastně dítě se tohle negativní (dětské) chování učí od dospělých a učí se to i z pohádek - jakoby se předčasně setkává s modelem - někdo lže, krade, nepůjčí - a přitom dítě by to samotné nenapadlo - jedna věc je, že dítě se neumí prostě rozdělit v určitém věku, neumí půjčit..ale to není povahový rys, věc, kterou je třeba výchovou změnit, je to mentální vývoj...takže já i pohádky předělávám, povídám je jinak, aby tam nebylo tohle negativní formování, kdy vlastně dítěti ukazujeme klasicky na negativním příkladu (že chlapeček nepůjčil a pak ho neměli rádi), co vlastně se může dělat v téhle společnosti..navíc dítě přesně, jak píšeš, není sto pochopit třeba pointu, že děda to nedělá jako pozitivní vzor chování, ale že se ho snaží donutit být štědrý..dítě to slepě zopakuje a ještě myslí, že dělá dobře...(uf.).

@nunupetka -hm, paráda - takže se ji splnilo, co potřebovala - skutečně byla centrem pozornosti, jen většina to nebrala pozitivně...My se zase brali "tajně", když jsem otěhotněla, po 15 letech vztahu, jsme nechtěli klasickou svatbu a musím přiznat, že možná i kvůli tchýně, protože jsem fakt neměla na to ji odpovídat na otázky typu - co oznámení, co koláčky, co ti a tamti...navíc s její "demencí" by se ptala při každé návštěvě a pak by ještě něco zorganizovala sama...tvářili se, že to vzali..po roce z nich vylezlo ..s čím se ještě budeme muset smířit - nejprve svatba atd..

tarra27
17. říj 2012

@blandik my pohádky zatím neřešíme, ale tak do pohádke dobře....ale jinak prostě chce to jak píšeš individuální přístup a určitý vývoj....na roce ti dítě nepochopí to co na třech...

elvira
18. říj 2012

@nunupetka - to je skvostné - tchýně se oblékne do bílého... no - napadá mě jediné - není to typ "staré-mladé"?
Chce být in a krásná a středem pozornosti za každou cenu?
Jinak k tomu nemám slov, ale ostatní si jistě udělali úsudek.
@blandik - naprosto souhlasím s pasáží o respektu. Vystihla jsi to přesně. 🙂

oktarina
18. říj 2012

Holky na moji svatbě šla zas celá v bílém moje o 10 let mladší sestra... no comment 🙂

nunupetka
18. říj 2012

@elvira ano presne tak, je to ten typ osoby, ktory potrebuje vela pozornosti a pokial nieco na nej nieje dokonale,tak je cely svet zly...ona si o sebe mysli, ze je nejaka celebrita, tak sa tak aj chova

misellll
18. říj 2012

Ahoj holky...na téma tchýně bych mohla vyprávět od ránna do večera...Mám s ní problémy pomalu už od začátku,kdy jsem začínala chodit s přítelem....Všechno tady rozepisovat rozhodně nebudu,ale dneska jsem se totálně vytočila a myslím,nebo spíš vím,že mě slyšela.....Přítel před dvěma týdny přišel vlastní chybou o řidičák....pět měsíců před tím jsme si kupovali nové auto,protože staré již dosloužilo....No já řidičák nemám ikdyž se na něj už pěknou dobu chystám,no díky tomu že partner o něj přišel to budu muset nějak urychlit a konečně se do toho vrhnout.Před týdnem jsem ležela s malou v nemocnici,čtyry dny...NO musela pro nás přijet tchýně a odvézt nás domů(bydlíme na víc ve společném baráku,potkáme se maximálně když odcházíme z baráku,ale i to je dost.No jelikož pro nás jela vzala si naše auto.To jsem brala ,ale při cestě zpátky začala vykládat jak už má domluveno,že naše auto nechá přezout v listopadu zimníma gumama.To jsem už zpozornila.No a najednou z ní vypadlo,že si auto nechá,když Martin přišel o řidičák a bude platit zbytek splátek za nás.No vjel do mě vztek.Chápete,tak mi složíme poloviční akontaci,platíme přepis a já nevim co ještě,už máme jen pár splátek a ona si myslí,že když chlap přišel o práci,že jí to auto snad necháme.Hned se snažila využít situace.Tak jsem jí hned vyvedla z omylu,že auto nikomu nepřenecháme a že si budu co nejdřív dělat řidičák.No ,když večer chlap přišel z práce hned jsem mu to řekla a on na mě.No,tak si ho může zatím půjčovat.Tak mu říkám,proč by jsi měla půjčovat naše auto,když má svoje(no jo,ale favorita).Rozumíte tomu,tak ona si bude půjčovat naše auto,přesto že má své....oddělánám ho,mi budeme platit a za dva roky si můžeme koupit nové.Nehledě na to,že mi řekl že když jsme byli v nemocnici jezdila s ním pořád.To není přeci kolo za dva tisíce,ale auto za 150 tisíc.A on si jí ho půjčuje jak chce a bez toho aniž by se zeptal.No amozřejmně,ta už má automaticky papíry od auta u sebe,klíčky...v autě brýle,hadry...přelazená má stanice.Možná se to někomu bude zdát malicherný,ale mě to pěkně štve.No dneska ránno zase přišel,že máma chce naše auto,že veze babču do Prahy k doktoru.Tak mu říkám to je naposledy a to jen proto,že veze babičku a jede do Prahy..Jinak auto má svoje,tak ať jezdí svým.Už den předtím mi tvrdil,že jí ho půjčuje naposledy a dnes ránno s tím přišel znovu.No ,abych to ukončila milá tchýně mě slyšela ,nasrala se a vzala si svoje auto uraženě.Mam takový nervy chjo:(

blandik
18. říj 2012

@misellll - hm, to je hrozně složíté. Úplně chápu, že ti vadí, že tchýně přesedlala do vašeho auta, myslím, že velký problém je i to, že jste to spolu předem neprobrali s manželem - takové věci nemůže tchýně sdělovat jako hotovku v autě, jen tak mimochodem..s tím musí souhlasit všichni..

misellll
18. říj 2012

@blandik-právě,přeci si nemůže myslet že jí auto jen tak přenecháme,vlastně bych nesouhlasila ani s tím,že bude splácet......zbytek splátek a auto si nechá...Před chvílí byl martin doma pro oběd dohodli jsme se,že auto prostě půjčovat nebudeme,má své.Takže má smůlu.Hlavní co mě vytáčí jeale to, jak je vychytralá a hned se snaží z každé situace něco vytřískat:(

elvira
18. říj 2012

@misellll - dobrý... tak bábě řekni, že ona už barák moc nepotřebuje, takže příští měsíc je přepis na vás dva...
Asi se jí to nebude líbit, ne?
První jsem myslela, že jí něco slíbil manžel, ale jak to čtu, tak nechápu.

Co si myslela, že si jen tak přijde a všechno bude, jak si pískne? To jí muselo být jasné, ne? 😝

Když to tady čtu, tak si vždycky říkám: stojí to s tchány za ho..., ale díky bohu, přijdu domů, zavřu dveře a jsou mi úúúúplně u zadele. 😀 Ještě s nima bydlet, tak už se houpu. 😠

tarra27
18. říj 2012

@misellll hoolka bud ráda, že to slyšela....to je totiž jediná šance, že už si ho brát nebdue....a není to malichernost, tohle by mě nasralo taky a ne málo....to bych vyváděla ani nevíš jak....

anetka1701
18. říj 2012

@misellll já bych jí zabila... chápu tě - mně kdyby tohle udělal kdokoliv, tak ho zabiju... přivlastňovat si moje věci?? pche!!! I kdyby nabídla že to auto zaplatí celý tak je to od ní hnusný :o( A dobře že tě slyšela... Jen si stát za svym - autem to začne, dětma bude pokračovat a skončí to tak, že bude mít klíče od vašeho bytu/baráku a chodit tam jak do vlastního!!!

misellll
18. říj 2012

holky,díky jak čtu vaše názory...tak jsem se uklidnila a asi opravdu nejsem jen obyčejná a zlá hysterka co je lakomá....ono je toho ohodně víc...a tak se to pořád nějak hromadí a hromadí...neávno jsem se šíleně pohádala s chlapem sebrala jsem malou a jela k našim...no jeho maminka začala vypisovat mojí mámě,že bych se měla jíd začít léčit a vlastně ne jen já,ale i oni.....že mě podpoří v tom abych utekla od problémů.....že prý doma nic absolutně nedělam,jsem líná...já prý nevařim,neuklízím a dokonce ani o malou se nestaram...a chudák její syn dělá vše sám...a ještě k tomu dře v práci....no moje máma z toho byla celá paf,táta nasranej nejraději by mě už zpátky nepustil.....a v poslední sms co mamče psala stálo,že kdybych měla jinýho chlapa,tak už by mi dávno naflákal na hubu. 😠 Když se o tom dozvěděl martin pěkně šílel a vynadal jí.že vůbec nví o čem mluví a co vypisuje takový kraviny...já jí to do očí vmetla,jak si dovoluje o mě něco takovýho psát...a víte co mi řekla,že na mě byla naštvaná a že jí to moc mrzí...a to je zase jedno z mála...pořád se tak nějak snažím s ní i potom všem vycházet,kvůli malý a martinovi,ale strácím nervy....mamka mi říká ať jí ignoruju,ale někdy to není možný....špatný taky je,že malá chodí do školky ,tchýně tam dělá učitelku a má jí ve třídě...takže taky síla....

tarra27
18. říj 2012

@misellll to je teda hustá....nezlob se, ale nemáte možnost se odstehovat? někam dál?

a já naprosto chápu, že máš někdy už pocit, zda nejsi zlá atd, ale věř že nejsi....její chování normální není....

misellll
18. říj 2012

@elvira,@tarra27,@anetka1701..................jo holky je to síla ☹ 😠

misellll
18. říj 2012

@tarra27:ano máme do podnájmu,ale chlap nechce...ikdyž by to asi udělal,kdybych na něj hodně tlačila,ale barák je jeho zdědil ho,vše tady vlastníma rukama opravil,namakal se tady,miluje to tu....a aby odešla ona,nikdy by mi to neodpustil,je to jeho máma ať je jaká je....ale věřím tomu,že už to nebude trvat dlouho a já vybouchnu...před dvouma rokama chtěla půjčit 14 tisíc,do teď jsme neviděli ani korunu a já neslyšela ani děkuju je to na palici.....ale pořád si říkám,jedným uchem dovnitř,druhým ven a neustoupit,být slušná a nad věcí........ale na jak dlouho se to dá vydržet to už nevím

tarra27
18. říj 2012

@misellll holak, to ti nezávidím....je to na hlavu.....ale drž se a hlavně neustupuj....samozřejmě blbosti bych neřešila, ale takové věci bych silíbit nenechala....

anetka1701
18. říj 2012

@misellll má malou ve třídě ve školce??? No ty vole... holka utíkej co můžeš, tohle je fakt hrozný :o( :o( Hlavně s takovymhle přístupem?? Bleeeh :o(

Nejhorší tři roky mýho života je období, který jsem bydlela s tchýní. na férovku musim říct, že to byl horor :o( Paní velkej generál, všechno po jejím - klasika "kdy přijdeš a kde si byl", vládnout pevnou rukou a ignorovat, že platíme půlku nákladů za bydlení... Příběhy, kdy si odtáhla muže něco řešit /kraviny/ odemně na půl večera, nebo mu volala telefonem/ťukala na dveře ložnice, když jsme toho času dost pozdě večer měli... důležitější věci na práci :oD A nedala pokoj dokud opravdu nepřišel!!!! Aby mu sdělila třeba že v televizi dávaj zajímavej film a podobný story byli na denním pořádku. Muž to samý - nikam nepůjdu, mám to tam rád. A něco ti řeknu - co jsem ho donutila se odstěhovat, je to úplně jinej člověk :o) spokojenej, šťastnej... stálo to za to - můžeme celá rodina volně dejchat... a tchýně? ta se srovnala taky! Je z ní (pokud jí nevidim moc čassto) celkem fajn a pohodová babička. Co víc si přát? :o)

misellll
18. říj 2012

tarra27,anetka1701:budu o odchudu muset celkem dost vážně zauvažovat nebo o mě za chvíli uslyšíte v televizních novinách...... 😀 no tak daleko to snad dojít nenechám,ikdyž občas k tomu není daleko,co si budeme povídat...jinak anetka jj to znám taky mu občas volá ať příjde,že s ním musí mluvit o tom a tom.....a bla bla bla...baba jedna....Jo letos od října má malou u sebe ve třídě,má prvňáčky...no najenu starnu nám to pomohlo,protože v dnešní době sehnat státní školku pro tříleté dítě,které nedovršilo tří let,ještě ani u zápisu je nemožné..ale na druhou starnu z toho moc dobrý pocit nemám

blandik
18. říj 2012

@misellll - panečku, to je síla. Docela mě děsí, že takový materiál /tvoje tchýně/ pracuje s dětma, ale to jen na okraj...opravdu chápu, že lidi ve vzteku řeknou kde co, ale většina soudných lidí si uvědomuje, že to, co cítí ve vzteku není to, co skutečně mají ventilovat někomu druhému, prostě potřebují se uklidnit a pak se můžou na problém podívat s klidnou hlavu...S tím autem - to by určitě vytočilo každého, hlavně když by se to dozvěděl od tchýně, že tak to bude..takové věci si mají manželé vyříkat spolu, mají to zvážit, jako možnost, zvážit, jestli by se dalo odprodat, jestli o to stojí a za jakých podmínek..a spolu se rozhodnout, říct si svoje názory..a ne že tchýně se rozhodne, a ty jsi postavena před hotovou věc, jaksi jakoby bez práva o tom rozhodovat...No, a kidat na někoho hnůj přes vlastní rodiče - to tak trošku svědčí o tom, co jsem tu psala výše- jak chtějí rodiče respekt od dětí, když oni sami ho před námi nemají a v tom nás vychovali. Je dost ubohé v afektu psát rodičům dospělého člověka, jaký ten člověk je nemožný...fakt mimo, co jako od toho sleduje - že tví rodiče zasáhnou? nebo nevím, tohle nechápu...nebo, aby věděli, jakou mají dceru? To snad ví nejlépe oni sami a určitě za svým dtíětem stojí... taky si myslím, že je dobře, že to tvoje tchýně slyšela to o tom autu, jinak by asi mohl být problém, kdyby si to měli vyjasnit jen s manželem..takoví rodiče mají dost problém brát názor a rozhodnutí svého dítěte vážně..(to vidím u nás doma, jak tchýně nerespektuje rozhodnutí svých dětí...).

blandik
18. říj 2012

@anetka1701 - je strašně zvláštní, že ty tchýně, dokud mají své dospělé děti pod střechou, tak se k nim mají pořád tendence chovat jako k dětem, žádné respektování soukromí, neustálá kontrola..nenechají dýchat..jsem fakt šťastná, že se učím nechat dýchat své dítě úplně od mala, abych pak nemusela si v jeho dvaceti říct - tak a už na něj nemám právo, je dospělý..ale abych si mohla říct - přišlo to samo a mám z toho radost..protože jsem přesvědčená, že aby rodiče a děti mohli mít dobrý vztah v dospělosti, tak je rodiče zejména musí nechat jít svou cestou a nevměšovat se, v podstatě je ve všem podporovat mentálně a nerozporovat jejich rozhodnutí, protože nikdo nepotřebuje kontrolu, dozor ani nevyžádané rady...Vadí mi osobně i ta péče - už má tohle, máš tamto, vzal sis mobil, dáš si polívku, ne vážně si ji dej, je moc dobrá, co jsi mu řekl, proč jsi to řekl, kde jsi atd...prostě nechat děti být a nechat děti (dospělé i nedospělé) říct jen to, co nám sami chtějí říct...

blandik
18. říj 2012

@misellll - asi tam dokážeš vydržet jen tehdy, když přestaneš svou tchýni řešit a budeš mít jistotu, že manžela a ty jste dvojce, která je pevná...protoeže moje tchýně bydlí deset minut od nás, podařilo se mi ji jaksi vypudit ze života, už se nevměšuje, ale přesto ji už čtyři roky řeším v hlavě..a to se celkem zabývám tím, jak získat "vyrovnanost" v tomto - chápu, že má svůj svět, já ji nemůžu soudit, musím ji brát jaká je a nechtít ji předělat a hlavně s ní nebojovat, protože ono to pak bere hodně energie, když člověk pořád řeší to, že ona je taková, maková, řekla tohle a tamto, a jak tohle mohla říct..atd. Takže se osobně snažím naučit mít svou tchýni ráda, což já ji i mám ráda..snažím se ji odpoštět "to" - tu věc, co třeba udělala a která byla v rozporu s mým světem, mou realitou..to ji ale nemám doma, to už asi chce hodně pevné nervy..někdy situace nemají řešení, pokud člověk trvá na starých věcech..asi to bude chtít hodně si vymezit hrancie a opravdu se naučit nebrat si tchýni a její akce, řeči osobně, nechat je po sobě stékat a neřešit je.

misellll
18. říj 2012

@blandik:taky si říkám,že se minula povoláním.......přesně jak píšeš...moje mamka jí napsala jen jednu jedinou sms,jako odpověď na těch jejích padesát smsek,kde se ě snažila pošpinit....napsala svou dceru si myslím znám až moc dobře na to,abych uvěřila tomu co píšeš a pokud si myslíš,že díky tvým smskám jí budu odrazovat od toho,aby k nám přijela,tak se šeredně pleteš...a děkuji za doporučení,ale nejsem si vědoma toho,že by Míša nebo mi jsme potřebovali vyhledat odbornou lékařskou pomoc.jsme všichni zcela zdrávy,jak po fizycké stránce,tak i duševní.No tahle sms tchýni asi uplně vytočila protože jí na to napsala,vidím že jsi jako Michala,pořád si budeš mlýt své a budeš za ní stát ať se děje co se děje.

misellll
18. říj 2012

napsala jsem uvěřila,mělo tam být nevěřila:D

anetka1701
18. říj 2012

@blandik tohle nebylo ani tak tim, že byl pod její střechou - ona se všema možnejma dostupnejma prostředkama snažila si tu kontrolu udržet i potom co jsem ho doslova násilým odtáhla :oD Jenom jsem jí to kazila seč to šlo, tak to časem vzdala :oD Jinak máš recht - tak chci dát svejm dětem volnost... Ono to začíná už jenom tím, že si samo vybere, jestli chce modrou nebo červenou čepičku nebo jestli jde na jedno hřiště, nebo raději na druhý... A pokračuje to výběrem životní filosofie, cesty, školy, povolání no a i toho partnera... Ale tak, o svoje dítě se nebojím - zatím to je přesná kopie maminky a ta sebou rozhodně zametat nenechá :oD

misellll
18. říj 2012

@blandik:Vím co tím myslíš....ono by to celkem i šlo snažit se jí brát,takovou jaká je,pokud by nebyla taková jaká je:DPrvní incident díky,kterému jsme se s partnerem málem rozešli,když měla malá rok....bylo díky tchýniným dluhům.....začala podnikat a nějak se to nevyvedlo,zadlužila se šíleně...no nacpala příteli do hlavy šílený věci.....ať si pro ní vemem 1000000kč,že ty dluhy tím splatí a tu půjčku si pak už bude platit sama.....že takhle má popůjčovánoi od neziskových organizací a bank....a dohromady jí měsíčně převyšují výdaje víc jak příjmy,takže to nezvládá splácet,že konsolidace půjček jí byla zamítnuta a že pokud vše rychle nepoplatá příjde o vše.....To bylo šílený období,chápala jse martina,je to jeho matka chce jí pomoct...ale nikdy jsem nepochopila jí,jak může po vlastním synovi chtít aby si pro ní půjčil takový obnos peněz....Už od začátku jsem věděla,že kdyby jsme to udělali,po čase by půjčku tak jako tak nemohla platit a nakonec by to zbylo na nás.....no nakonec si partner pochopil,že tudy cesta nevede.....

blandik
18. říj 2012

@anetka1701 - u nás taky byla kontrola, sice kecy o tom, jak oni se mezi nás nepletou..ale stačilo, aby mě viděla třeba unavenou, a už volala manželovi - kde jsi, jak to, že nejsi doma, kdy příjdeš domů...prostě měla pocit, že ho musí srovnat, vůbec nechápala, že se za první nic neděje, že kdybych potřebovala mít manžela doma, tak ho tam mám, protože se tak spolu domluvíme..v podstatě se "v dobrém" montovala mezi nás, jakoby měla pocit, že manžel není schopný vyhodnotit situaci...tohle srovnávání, sprdávání vůči manželovi jakožto malému dítěti ji drželo dost dlouho...ono stačí, aby ona nabyla pocit, že se něco děje a i tak volá - co se děje, ty mi neříkáš pravdu, řekni mi hned..přitom se nic neděje a hlavně, podle mě má čekat, až ji někdo něco řekne (kdyby se něco dělo)...měli jsme třeba narozky, její dcera si se mnou povídala o porodu, a poporodních gyn.kompolikacích..a byl to intimní, pohohlasný hovor..a jak jsme ho ukončili, ona hned chytla svou 32letou dceru za ruku a řekni mi, co se děje, co máš za problémy se spodkem..byla ode mě tři metry..takže mě došlo, že mimo jiné poslouchala i to, co jsem říkala já..a bylo vidět, jak to je její dceři nepříjemné..ona si to nenechá na později, že by se taktně jen tak zeptala - a jak se cítíš po porodu, je vše v pořádku? Ne, ona se ptá hned, okamžitý dozor a potřeba vědět...
Manželovi volala téměř každý den, dokud se nevymezil, že opravdu ho nebere ji volat každý den (poté, co ona mu velmi často vmetla, že kdyby nezavolala ona, tak manžel se ani neozve..). Mám fakt štěstí, že manžel tohle všechno vidí a že se je přitom snaží brát takové jací jsou, nejde do konfliktu, a současně se nenechá ovládat..řekla bych, že to prokoukl i na základě toho, že jsme změnili výchovný styl, dost si o tom zjistili a najednou jejich "strategie" je velmi průhledná, ale začínáme se dostávat z fáze - tohle nemůžou dělat, do fáze - přece je nemůže chtít změnit, jsou prostě takoví a takové je máme rádi...protože oni nejsou zlí, nejsou to monstra..jen to chce najít míru lásky a toho, aby člověk sebou nenechal orat.

blandik
18. říj 2012

@misellll - no to je masakr, jak jste to proboha vyřešili? To už fakt není sranda..

misellll
18. říj 2012

@blandik:vcelku v zato jednoduše....řekla jsem mu,že tou půjčkou by sice pomohl mámě,ale zadlužil by sebe,mě a hlavně naší dceru a že to já mu nedovolím...takže pokud na té půjčce trvá,tak mi nezbývá nic jiného než sebrat malou a odejíd a ať se oni s matinkou klidně posero*......no viděla jsem na něm,že ho to hodně trápí...že jí nemůže pomoct,ale o nás určitě příjd nechtěl,takže řekl,že půjčka padá...dlouhou dobu to pak vyselo u nás doma tohle téma ve vzduchu a často jsme se k tomu v hádkách vraceli,ale teď už jako bych si to,že tohle po nás chtěla a že jsme se kvůli tomuhle málem rozešli,pamatovala jen já