Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

vladla
1. lis 2012

@bledulka Hezky napsaný!
A jak se píše v jedné knížce....rodič má jít svým dětem příkladem...když ne dobrým,tak aspoň špatným.

monyliny
1. lis 2012

@kulinna To znám,má tchyně je úplně,ale úplně to samý 😝

evena
1. lis 2012

@monyliny děkuji 🙂

@bledulka běhá mi mráz po zádech 😔
taky znám jeden dost odstrašující případ u známé mé matky... kvůli tchýni skončila i v léčebně, psychicky se zhroutila a ne jednou ☹

sarkar
1. lis 2012

@bledulka Hrozný 😢 Ale je fajn, že jsi to sem napsala, svým způsobem je to taky rada, nebo možná spíš příklad toho, jak může soužití tchýně s mladými dopadnout ☹

monyliny
1. lis 2012

Stejně to holky nechápu 😢 Vždyť to byli taky snachy 😖 Nejde mi to na rozum,že někdo dokáže být tak zlý,nerozumný,sobecký,že kvůli němu člověk skončí ať u jednoho panáka nebo zavřený v koupelně a pláče nebo v nějaké léčebně. ☹ Je to hrozný,že musí existovat tento blog,na kterém se musí pár ženských vypisovat ze svých zkušeností s tchýněmi.Jsou mezi námi i hodné panímámy a není jich málo,ale teď mám pocit,co to tady čtu,že těch na prd je víc 😝 Chtělo by je separovat 😀

evena
1. lis 2012

@monyliny tu otazku jsem si pokladala taky.. Ma tchyne mela taky zlou tchyni.. Kdyz jsem pred lety jeste s tchyni vychazela uzasne, uz jsem tu myslim.psala, ze byla spis jak moje matka i kamaradka v jednom, tak.si pamatuji na jeji rozhovory o babicce, co vsechno ji provadela... Presto zacala delat i ona to same mne.. Problemy u nas zacaly az po tom, co jsme tu zacali u nich s rekonstrukci.. Myslim, ze v te dobe ji doslo, ze ji 'kradu' syna... Ona ma syny dva, svagr s rodinou ti bydli hned vedle, svagrovou taky nikdy nemela rada, kdyz jsem se sem nastehovala, svagrova se tchyni vyhybala a nebavila se s ni, leta, ale mne nedoslo, ze chyba muze byt ve tchyni, v mych ocich to byla super zenska, myslela jsem si, ze mam jen divnou svagrovou...

evena
1. lis 2012

ale musim jeste napsat, ze v dobe, kdy jsem s tchyni jeste vychazela, tak se pretvarovala, pritel se mi pak priznal, ze me chodila pomlouvat.. proste me nikdy rada nemela, ale v plne krase se projevila az po te rekonstrukci tady... tohle je i vec, se k terou jsem se nikdy nesmirila, beru to jako podraz od myho pritele, ze mi to zatajil, chtel tu totiz u rodicu hrozne moc zustat, ja jsem chtela vlastni bydleni ...

anetka1701
1. lis 2012

@monyliny tuhle otázku si kladu dnes a denně. Moje babi - mámina tchýně - je skvělá ženská a neskutečná babička. Strávila jsem u ní prakticky celý dětství a musim říct, že si sama svoje dětství závidím :o) Nicméně když teďka zpětně odkrývám některé věci a docházejí mi souvislosti, tak vidím, že tchýně byla naprosto strašná :oD Vlastně byla úplně stejná, jako ta její, ke který do baráku se kdysi jako mladá nastěhovala. A pak se začala chovat vlastně úplně stejně... Nechápu to... Na druhou stranu má můj hlubokej obdiv moje máma, která mi svůj vztah k ní nikdy pocítit nedala a mně umožnila užívat si u ní života a radovat se z babičky. Z toho si beru příklad já sama a přesto, že svojí tchýni opravdu nemusim, tak si přeju, aby malá měla milující babičku a nebránim jim v kontaktu spolu - stejně tak před malou o tchýni nikdy neřeknu křivýho slova ani se k ní nechovám špatně, protože nechci, aby ona trpěla jenom kvůli nějaký mojí antipatii...

Jaká budu tchýně nevím :oD ale je možný že špatná - třeba zrovna z toho důvodu, že se budu snažit vyvarovat se chyb našich matek a díky tomu nasekám úplně opačný, za který mně bude moje potenciální snacha nesnášet :oD p.s. chci další holku, nechci snachu :oD :oD :oD :oD

monyliny
1. lis 2012

@evena Ty tchýně snad jedou přes kopírák,či co 😝 Já jsem to měla taky tak.Když jsem tam byla a tchýně hodně stála o to,aby tam syna udržela,chtěla aby jsem se nastěhovala i s dcerou s prvního vztahu,tak byla jak cukrkandl-Moničko tam,Moničko sem 😝 Pak začaly jemné náznaky,že tam něco nefunguje jak má a to hlavně,když jsem se vzpříčila,že tam nebudu slavit vánoce,že jsem zvyklá v úzkém kruhu rodinném a tak.To poprvé pocítila,že ztrácí pevnou půdu pod nohama,že každého ovládat nemůže.Syn totiž ty Vánoce strávil se mnou a s dcerou a poprvé po 32 letech nebyl u maminky. Sice to bylo pořád ťuťu,ale pak mi švagrová řekla,že mě nesnáší,že má dcera je parchant a jiná krásná slovíčka,až mi z toho bylo špatně,protože jsem nedokázala pochopit,čím jsem si to zasloužila-makala jsem tam u ní jak blb. 😅 Každý víkend uvařit,uklidit,postarat se o prasata,králíky a tak.Pak jsem pochopila,že se bála ,že příjde o jedinou lacinou prac.sílu a to o mého muže-jejího syna.Druhý se moc nevyvedl,za toho platí neskutečné dluhy.Můj muž byl vždycky hodný syn,i když se jako matka nikdy nechovala,manžel si s ní docela dost vytrpěl a teď se to projevuje i u vnoučat-chladný nezájem 😢 Teď vím,že mě pomlouvá,kde může a já s tím nemůžu nic dělat 😖

monyliny
1. lis 2012

I kdyby jsme se přetrhly,nic jim nebude dost dobrý,protože ony jsou nejlepší! 😠 Kmitám kolem rodiny,mám práci,vařím denně,peču tak 3 krát do týdne,starám se jak mám,doma mám čisto.Nikam nechodím,nepiju, nekouřím 😀 Ty brďo já jsem snad anděl 😀 A stejně jsem byla špína a podle ní a její matky jsem šla jen po majetku.Zkrátka jsem konečně po 5 letech zjistila,že takový lidi nezměníš,i kdyby jsem o to 100krát stála.Tak že žádné stresy a ať se jdou bodnout 😀 😀

vladla
1. lis 2012

Co jsem slyšela,tak moje tchyně nemusela svojí tchyni...prý byla hlídaná,kam jde...co dělá...
A pak dělala to samé.:o((
Nejvíc mě štve,jak si nedovede sama nic zařídit.Když jedu na nehty,musí jet taky.Když jsem chodila na kosmetiku,musela taky se mnou.To bylo objednej mě taky...Nedávno chtěla,abych jí a tchána objednala k zubaři.Říkám si dobře mě to nic neudělá,jedu tam,tak jí objednám.A co se nestalo?!Ona na to zapoměla.Třikrát jsem jí říkala termín a ona ho propásne.Byli objedníni na osmou ráno a ona mi v deset volá vysmátá,že na to zapoměla!!Mě to bylo hned jasný!A navíc se to tchán nesměl dozvědět,protože by dostala céres!!!A co se týče úřadů,tak to nevyřídí lautr nic!

katerinanov
1. lis 2012

@monyliny Podle sebe soudím tebe. Ono to tak bývá že ti, kteří jsou nejvíc na prachy vyčítají chamtivost ostatním.

@vladla Moje tchýně na úřadě taky nevyřídí lautr nic ale už jsem zjistila, že to je jenom protože se jí nechce. No a když mi dala předvyplněnou složenku abych ji zaplatila, když byl malý po nemoci a já jsem na poštu neměla cestu a ona to věděla tak už jsem jí řekla svoje. To už opravdu ne 😀 Nedovedu si představit, že by moje mamka dala mojemu chlapovi složenku aby jí to zašel zaplatit. To mi přijde směšné tak nevím, proč by to mělo fungovat naopak.

kajalka
1. lis 2012

Holky, dneska jsem se vážně pobavila. Tchýně potkala mojí mámu, jak venčí našeho psa. Stěžovala si jí, že nemůže venčit ona, že prej si to asi nepřeju 😎 Byla prý děsně dotčená 😀
Jedinkrát jsem jí poprosila, aby ho na večer pohlídala, když byl ještě mrňátko, asi 4 měsíční štěndo a ona ho strčila pod schody do temný kotelny k rozpálenýmu kotli 😠 Když jsem se blížila a slyšela ho tam naříkat, vlítla jsem tam a vysvobodila ho. Zařekla jsem se, že tý ho už v životě nesvěřím. A taky, že ne.

monyliny
1. lis 2012

@kajalka Chudák pejsek ☹ Krůta jedna 😀

kitinka76
2. lis 2012

@kajalka a pak ji svěř vnouče 😒

kitinka76
2. lis 2012

svým dcerám poradím, aby se vdaly pouze za sirotky 😉

sarkar
2. lis 2012

@monyliny Já třeba netvrdím, že je moje tchýně zlá nebo tak něco. Spíš mi chvílema přijde blbá 😀 Největší můj problém je, že bydlím s ní - hned v 19ti jsem se "osamostatnila", byla jsem rok a půl v anglii, pak jsem bydlela s ex v praze, pak s nynějším manželem chvilku u nich, ale to bylo na začátku našeho vztahu a bylo to takový jiný. Pak jsme se přestěhovali spolu do podnájmu a za rok a půl zase zpět k tchýni. Je mi 26, takže prostě už nejsem zvyklá na to sdílet domácnost s jinou ženskou, chci si dělat věci po svým. A když se k tomu přidá fakt, že párkrát se chovala absolutně iracionálně a hystericky, tak se dostávám tam, kde jsem - je to prostě taková "nechuť" jí vidět, cokoliv jí říkat a tak. Občas je mi jí líto, že jsem na ní sama taková ne přímo hnusná, ale protivná, dovedu si představit, že to v její situaci není lehký, ale prostě se nemůžu ovládnout. Občas se přinutím být na ní "hodná", pak se s ní vybavuju, aby neměla pocit, že jí zanedbáváme a tak (zítra jsem přinutila manžela abysme s ní zajeli na nákup) ale když hovor skončí tak jsem úplně vyplivlá z toho přetvařování. Když jsme s manželem bydleli sami, jezdili jsme k ní pravidelně v neděli na oběd a to bylo v pohodě, pokecaly jsme, i když ne že by mě to nějak extra bavilo a taky to svým způsobem bylo přetvařování, ale šlo to...Pak byl zas týden klid.
Jinak si nemyslím, že by mi dělala nějaký naschvály nebo tak něco, to vůbec ne. Akorát párkát mi přišlo jako když mi naznačuje, že manžela vůbec neznám a že ona je ta jediná co ho zná...když jsem to pak vyprávěla manželovi tak kroutil hlavou - samozřejmě že já jsem měla pravdu a ona ne...třeba když mi tvrdí, že manžel rád snídá sladký pečivo k snídani když já vím, že ve spoustě případů dá přednost ov. vločkám, protože má po nich víc energie a nemá po nich dlouho hlad....

kitinka76
2. lis 2012

moje tchýně se od samého začátku tváří, jak mě má ráda. A jsem jí to ze začátku i věřila. Pak začaly malé a nenápadné naschvály. Jako že jsme přijeli na návštěvu a ona napekla naše oblíbené koláče, ale dala do nich rozinky, které jí jen její synáček a tvářila se, že zapomněla, že já a holky je nemáme rády 😒 pak přišly na řadu jedovaté poznámky, třeba o manželově dceři z prvního manželství, že je zlatokopka jako její mama a že z nás jen tahá prachy (je jí jedenáct let!!! a občas chce po tatovi kredit) a pak jsem zjistila, že mě pomlouvá před mojí rodinou. Třeba volala mému dědečkovi, že slyšela, že mám problémy s alkoholem....a teď se hrozně diví, že k ní nechci jezdit 😠

monyliny
2. lis 2012

@sarkar Přesně!Já jsem odešla od našich v 18 l.s otcem mé dcery.Začátky nebyly jednoduchý,nic jsme neměli-jen peřiny ,talíře a příbor 🙂 Můj nynější manžel žil u své máti do 32 l.-v mých očích byl někde jinde než já-život ho moc neostrouhal.Tchýně si vůbec ze začátku neuvědomovala,že já jsem samostatný jedinec už hodně dlouho oproti jejímu synovi,kterého měla zmáknutého jak malého Jardu 😒 Pak jí to došlo,že se mnou manipulovat nemůže-zkoušela všechno,od pláče,křiku,pomluv....... 😝 To víš,že jsem si to obrečela,protože jsem byla já ta špatná,ale teď jí mám na háku 😉 Ale to jen pro to,že jsem jí už 3 měsíce neviděla.Kdyby jsme byly ve styku,byla bych na nervy a doma dusno,protože můj muž je jiný,když s matkou je a jiný,když není.Má na něj neustálý vliv 😒

monyliny
2. lis 2012

@kitinka76 Neskutečný 😢 Mě taky tchýně nechala vzkázat,že mě nesnáší a nemá mě ráda,byl to šok,protože jsme se jakž takž určitou dobu obě snažily spolu vycházet.jenže já jsem si dovolila říct,že malému nebudu dávat flašku,když kojím a ona to nepochopila 😀 a bylo opět zle,neposlechla jsem.Tak od té doby je 3/4 roku tam nejezdím.Nechává mě pozdravovat,ptá se syna,kdy přijedeme všichni-nic nepochopila.nepolezu někam,kde mě nesnáší 😖

koncita
2. lis 2012

holky co myslíte, je horší tchýně, která se do všeho strašně se*e a má "nadměrný" zájem a nenechá vás volně dýchat nebo ta, která vás naprosto a zcela ignoruje a projevuje absolutní nezájem o vás, o vaše dosud nenarozené dítě, a o vaše manželství a vztah s manželem jako takový (jako např. ke svatbě jsme od tchánovců nedostali ani pitomou gratulaci, natož svat.dar, reakce na sdělení, že čekáme rodinu - doslova nulová...)???

bilbery
2. lis 2012

@koncita ta druhá je lepší 🙂, tchýni k životu nepotřebuješ

m_d
2. lis 2012

tuto debatu zde sleduji už delší dobu, no můj vztah s tchýní byl do oznámení těhotenství na bodu mrazu. Teď mě začala mít zase ráda, ale co to předvedl manžel tento týden mě dostalo. Tak křivě mě obvinil, že mě to od pondělí ještě nepustilo. Nevím jestli to téma začít znovu, nebo ne. Dělal něco pro jeho mamku(tchýni) a já se prý tvářila kysele a snažila jsem se to všemožně překazit, protože to dělal pro svoji mamku. No přála bych mu těhotenskou únavu a těhotenský nevolnosti a aby se ještě usmíval jak nějaká superstar, že je vše v pohodě. Ale to si musíme vyřešit sami, jen jsem chtěla napsat. Že moje tchýně je občas absolutní mimoň 🙂)

koncita
2. lis 2012

@bilbery jasně, hlava mi říká totéž, vzala jsem si jejich syna a ne je, ale já jsem prostě taková cíťa a strašně moc mě to mrzí a nejradši bych je za to oba poslala do p*dele, jsem ze svojí vlastní rodiny zvyklá na úplně něco jiného, naši jsou tak strašně srdeční a manžela mají moc rádi hned od začátku a hlavně se ZAJÍMAJÍ, ale neprudí s tím...prostě se s tím nemůžu pořád srovnat a nesnáším je za to!!!

vladla
2. lis 2012

@koncita souhlasím monyliny.Jak píše...myslím,že záleží na tom v čem jsi vyrůstala a pak máš náhled na lidi.Já odešla z domova v sedmnácti letech,starala jsem se o sebe sama,práci jsem měla,bydlení taky...s našima jsem se pořád hádala,tak jsem se zbalila a šla.Máma mi řekla zbal se a vypadni.Tak jsem jí poslechla a šla!!! 😀
Nelituji toho.!!!
Ale to jsem se zamotala...chci říct,že já nesnesu,když mi někdo radí nebo někam směruje nebo plánuje....nejsem na to prostě zvyklá.Můj manžel byl s rodiči pořád (už jsem to tu psala),takže jemu to zasahování do soukromí vůbec nevadí....
Takže já za sebe se samozřejmě přikláním k té druhé variantě!!! 😀 😀

kitinka76
2. lis 2012

@koncita souhlasím s @bilbery radši nezájem, než aby se do všeho montovala 😉 je blbý, že prcek nebude mít babičku, ale třeba mu to tvoje mamka vynahradí. A to že by ti prcka jednou za čas s velkýma kecama pohlídala a při tom ti prohledala šuflata se spodním prádlem a skontrolovala synáčkovy košile, jestli je má správně vyžehlené za to fakt nestojí 😉

vladla
2. lis 2012

@koncita bydlíte s tchyní?

vladla
2. lis 2012

@kitinka76 😀 😀

koncita
2. lis 2012

@vladla jj, přesně, je to asi dáno tím, jaké mám vzorce ze své rodiny a co tím pádem očekávám od druhých...bohužel to nic nemění na tom, že jejich totální ignorace mě ničí a jak se budou "zajímat" o naše mimčo až se narodí, to budu taky těžce vydýchávat...no nedá se nic dělat, jsou to jenom tchánovci 😠 (jo a o švagrový se raději nebudu ani zmiňovat, to je do jiného tématu)

koncita
2. lis 2012

@vladla nene, bydlíme sami, manžel tam akorát bohužel dost často jezdí dělat nádeníka...