Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

anetka1701
14. lis 2012

@vladla bože, já bych jí zabila!!! První narozeniny u tchýně doma pod její taktovkou... Bleeeh :o( Přesně tohohle jsem se taky bála, ale nakonec to dopadlo dobře - oslava u nás, podle mně s celou rodinou a malá naprosto nadšená :o) @ivca_doubek má recht, tohle je super taktika :oD

@kajalka první jsem jí řekla dost brzo - a pohoda, tchýně naprosto nadšená :oD Druhý tajíme a tajíme - ještě se necejtím na to prásknout, že čekáme druhý ani svojí mámě, ani tchýni... Chcem to utajit do vánoc, tak jsem zvědavá :oD

kajalka
14. lis 2012

@monyliny No toho se bojím, že se na mě vrhne a nebo že bude mít jízlivý poznámky. Možná bych spíš brala ty poznámky, protože vrhnutí by bylo to nejneupřímější, co by mohla udělat. Za celých 7 let, co jsme s mužem spolu mě ani jednou neobjala. Max. tak potřásla rukou. Brrrr. Jsem zvědavá 😒

vladla
14. lis 2012

@kajalka Neboj,bude to v pohodě!A i když to třeba na sobě nenechá znát bude ráda. 😉
Ty se hlavně nestresuj!
Nevím jak spolu vycházíte nebo jestli je to nějaká pijavice co vám komanduje život....ale vzít to musí,ať se jí to líbí nebo ne!! 😉

vladla
14. lis 2012

@anetka1701 Taď mi tchyně zrovna malou někde vozí.Zatím se nezmínila o jejích oslavovacích plánech,tak uvidím až se vrátí! 😀

vladla
14. lis 2012

@monyliny mě se taky ty exotická jména nelíbí.Ale je to každého věc.Já mám raději stará dobrá česká jména.:o)

monyliny
14. lis 2012

@kajalka Jsou tchýně,které vnouče změní k lepšímu-třeba je to i tvůj případ 🙂 Sice je to smutný,když rodina nefunguje tak jak má,ale hlavně,že se máte s mužem rádi vy a ty se nestresuj,cítí to i mimi 🙂

vladla
15. lis 2012

Tak jsem čekala jestli se tchyně zmíní o svém záměru uspořádat tu oslavu a ono nic.Takže i nadále budu dělat jakože nic a připravím si to sama. 😀 😀

kitinka76
15. lis 2012

Moje tchýně se na naší svatbě zakoukala do mého dědečka. Píše mu dopisy, pořád se na něho ptá 😅 a já jen doufám, že děda na staré kolena nezblbne a nenastěhuje si ji k sobě 🙄 ne, že bych mu nepřála hospodyňku, ale děda bydlí v přízemí našeho činžáku!!! Tchýně by najednou místo 80 km byla od nás 8 metrů 😖

koncita
15. lis 2012

@kitinka76 jj, osud bývá krutý a nevyzpytatelný 😀

vladla
15. lis 2012

@kitinka76 😀 😀 jak z nějakého špatného filmu! 😀

kitinka76
15. lis 2012

@vladla do kina bych na takový film nešla 😀 😀

vladla
15. lis 2012

@kitinka76 Ani já bych ho vidět nemusela!! 😀 😀

zizala79
15. lis 2012

ahoj, dlouho sem tu nebyla, snad vás časem dočtu. moje tchýně perlí. nikdy nehlídala malého sama, byli jsme teď nemocní a ona se nabídla, že s ním půjde ven, ALE!! jedině proto, že její dcera, které každý den hlídá, měla dva dny dovolenou, jinak by ji to ani nenapadlo. a mně se to moc nelíbilo, jako aby s ním byla venku sama, protože ho prpstě ani nezná (ok, to by bylo na jiné řešení, zda bychom se měli snažit, aby s ním byla víc a mohla se s nm líp "seznámit") a obvykle není shoda v tom, co by dítě mělo moct a nemělo moct, jakož ani v jídle a tak dále. no prostě jsme o tom s mužem mluvili, ale on ji ještě předtím sám napsal, že není třeba, že střevní chřipka za den dva přejde a budeme moct dítě zase normálně vyvenčit. a ona na to, že teda ať si to necháme a že nás nechce ani an pohřbu a tak... je to normální nebo to není normální? odpovím si s dovolením sama... fakt nemám ani nejmenší úmysly moje dítě s touhle "paní" nechávat o samotě.... sorry a zároveň díky, že se tu mnůžu vypovídat, doma už se o ní prakticky nebavíme, byly to zbytečné zdroje stresu

zizala79
15. lis 2012

@bettyx ještě jsem tě celou nedočetla, ale zeptala bych se, jestli můžu, kolik vám je let? jako tobě a manželovi? jste "mladý", jako třeba do třiceti? tohle je strašný, to co popisuješ, to by mě trefilo... chápu, že někdy je prostě volba bydlení u tchýně řešením, které se jeví jako dobré, ale ve většině případů to fakt nedopadá dobře 😔
je mi líto, jak to u vás je. já si vždycky říká, jestli má i matka právo an hezký život a vždycky mi z toho vychází, že jo. sice pokud by ses rozhodla pro rozvod a odchod odtamtud, tak to pro tebe bude moc těžký, ale stejně možná nakonec lepší, protože tě aspoň nebude nikdo prudit 😔

bettyx
15. lis 2012

@zizala79 ahoj, víš někdy o rozvodu přemýšlím velmi vážně! naposled dnes.. je nám oboum mezi 25-30.. konkrétnější moc být nechci... můj manžel je neskutečný mamánek... netají se tím že od maminky neodejde, nechce ani abych odešla já a já na jednu stranu taky moc nechci, protože jsem přišla do neskutečný skládky kterou jsem s jeho pomocí likvidovala za doprovodu vět tohle nevyhazujte to si tam nechte já to nemám kam dát.. a prostě jsme to tu dali fakt do kupy že je to pěkný byteček.. a když se kouknu zpátky kolik mě to stálo sil, bolesti zad a komplikací (čekala jsem prvního kloučka) tak se mi nechce to tu jenom tak nechat a začít od nuly, ale mám dojem že v budoucnu je to nevyhnutelný...

monyliny
16. lis 2012

@zizala79 Normální to není.Znám to taky,ale od matky mé tchýně.Ta svému vnukovi,mému manželovi napsala,že jestli se mnou zůstane,tak ho nechce na svém pohřbu ani vidět 😀 Ve vší úctě,ale stejně by ho neviděla 😀 Má tchýně taky vnoučata nevídá,malej ji nezná,neumím si také představit,že bych jí ho svěřila-ani náhodou 😝

vladla
16. lis 2012

Tak právě mi volala švagrová,že tchyně na tento víkekd pořádá oslavu dceři mého manžela z prvního manželství.To jsem zvědavá,kdy se to dozvím já?! 😠
Peče dort a kupuje dárečky....jsem ráda,aspoň jsem bez práce,ale zmínit by se mi o to měli.Přece jen je už pátek a automaticky počítají s tím,že přijdu také! 😒

kitinka76
16. lis 2012

moje tchýně má tento víkend narozeniny, ale mladší dcera má mistrák a strávíme tam celou sobotu a v neděli budeme slavit narozeniny naší starší dcery. Takže jsme dopředu zavolali, že přijedeme o týden později. Páni to byl hysterák, bulila do telefonu, že přijede i švagr - dobře ví, že se se švagrem nesnášíme a nestýkáme. A jak na ni kašlem 😒 fakt se na ten příští víkend těším, bude vyčítat celou návštěvu 😖

monyliny
16. lis 2012

@vladla Když tě oficko nepozvou,tak nechoď 😉 Máš přeci důvod,nebyla jsi informována a pozvána. 🙂 Jak já tyhle rodinný oslavy nemusím 😝

monyliny
16. lis 2012

@kitinka76 Já měla hysterák minulý týden.kdy mi volala matka tchýně,že uvaří malému oběd.tak říkám:Babi nic nedělej,malej je atopik tohle nesmí.No reakce-děs,běs.Začala mi vyčítat,že jí nedovolím uvařit pro jediné pravnouče a atd. 😖 Mohla jsem jí to vysvětlovat horem dolem,ale kdepak.Pak volala manželovi 😠 Navíc-pravnouče má ještě jedno,ale to je od vnuka,kterého nesnáší 😒 Zkrátka idylické vztahy 🙂

vladla
16. lis 2012

@monyliny Ale jo pozvou,akorát to manžel řeší s maminkou a mě doma nic neřekne. 😝
Pak čumím jak péro z gauče. 😀 😀

zizala79
16. lis 2012

@bettyx to je smutný, zvlášť když ses tam i nadřela a manžel to ani "neocení", jako mě "stačí" tato věková kategorie, jen jsem byla zvědavá, jestli třeba manžel není starší nebo tak. tyhle mamánci jsou tragédi, jako ten můj taky žádná sláva, ale udělal obrovské pokroky, neumí si moc dupnout z očí do očí a při konfrontaci nás tří, ale při obligátním řešení věcí po telefonu už se vůči ní docela vymezuje. já strašně potřebuju mít pocit, že jsme rodina my tři a že se můžeme jeden o druhého opřít a spolehnout se na sebe. to jako celkem můžeme, ale chci, aby ona neměla ani v nejmenším pocit, že nám do toho našeho života může mluvit. on jí napsal, že se mě zeptá a jestli budu souhlasit, tak s ní kluka nechá, to bylo ještě před "pohřbem", no a na to mu napsala, ať se nikoho o dovolení nežádá, že ona je jeho babička a má právo vnuka vidět, ale jaksi zapomněla na to, že má taky matku to dítě... a ta má přeci jen práv a zejména povinností poněkud více...

ještě zpět k @bettyx nechci tě poňoukat do rozvodu, to prostě není snadný téma, sama nevím, jak bych to řešila, kdyby se situace u nás fakt vyhrotila, jakože poslední měsíce to nebyla žádná sranda tady, pěkný dusno, však ty sama kadý den vidíš, co všechno musíš "snášet" a jak se k tobě chovají 😔 ach jo 😠

zizala79
16. lis 2012

@monyliny s tím jídlem je to kapitola sama pro sebe, už jsem tu psala, jak mu chtěla na narozeninách muže dávat čoko dort 😠 klukovi bylo 14 měsíců!!! a ať si dává která matka chce dítěti co chce, ale já tomu svýmu čokoládu takhle brzo rozhodně nedám. a i dřív, a ona to prostě nechápe. ale moje babi to samý 😔 (ona ho stejně jako moje máma vídá fakt málo, protože bydlíme daleko) chtěla mu v osmi měsících do nastrouhanýho jablka a mrkve dát citrón a moje vysvětlení, že to nemůže (teda jako že já nechci, aby to zatím jedl, alergeny a tak - jako jen ten citron, jablko a mrkev ok), tak že prej jen trošku 😀 no ale u babi to přejdu víc s humorem, ta mi hlavně neříká takový hnusný věci, když odmítnu citron, že jo... mně vadí to nerespektování rozhodnutí matky

apropos, ženy, jak to máte s vánočními dárky? to bude zase psina, ne? 😔 ach jo...

vladla
16. lis 2012

@zizala79 pro tchánovce mám jako vánoční dárek fotoknihu s vnoučatama. 🙂

zizala79
16. lis 2012

@vladla já jsem to spíš myslela naopak, páč já mám problém i s tím, jaké dárky dostává moje dítě 😔 a to, že bychom mu chtěli koupit odrážedlo a ještě něco a je to pro nás docela dost a že by mohla třeba rodina nějakou i menší částkou dle možností a chuti přispět, ale oni to nechápou (jako tchýně a švagrové), na jednu stranu chápu, že chtějí "vlastní" dárek, ale holt nejsme Rotschildové, že jo? 🤐

monyliny
16. lis 2012

@zizala79 Já dárky neřeším-pro ně🙂A z té druhé strany je to kapitola sama pro sebe 😝 Nemusím snad rozvádět 😉 Když to není mimo mísu,tak je to starý,ale to bych ještě zkousla,ale,že jsou ty dárky špinavý,to už je i na mě moc 😝 Prý darovanýmu koni.....chacha-to radši 100,-každýmu a koupím třeba punčocháče než tohle.Nechápu kam na ty dárky chodí,že jsou jak používaný nejmíň 20 let 😒

monyliny
16. lis 2012

@zizala79 Můj manžel se matky taky bojí,ale nepřizná to 😒 Byl u ní do svých 32 let,pak poznal mě.Tak že 5 let se snažím,aby sdělil své matce co a jak,ale on má nějaký blok nebo já nevím jak to nazvat.Ale musím podotknout,že s tchyní je to těžký.Je hodně výbušná,hysterická.Typický mamánek není.Ale určitá vazba-divná tam je 😒 Pořád jako by řeší a nechápe,proč se chová tak jak se chová a je pro něj těžký to i po těch 5 letech zkousnout,že zrovna chudák on má takovou matku.měl vykreslenou růžovou budoucnost.vysnil si,že si nastěhuje ženu do baráku s matkou,která byla do doby než přišla sokyně v pohodě 😒 je to na prd 😖 😖 Doufám,můj syn se mě bát nebude a snacha taky ne a že nebude přispívat do podobných diskuzí 🙂

zizala79
17. lis 2012

@monyliny jj, to je přesný, že oni měli danou nějakou "perspektivu" do budoucna a najednou je to všechno jinak, ale počítat s tím, že se třeba mohl odstěhovat do horoucích pekel, jako jsem to tedy udělala já za ním? tchýně pořád, že je sama a že si nemůže na starý kolena nic dovolit (novinka týdne, že potřebuje zimní kabát, ok, potřeba je potřeba, ale manžel ji - bez mého "souhlasu" slíbil docela dost peněz jako příspěvek, já mám kabáty a bundy ještě z doby za svobodna a že bych si dělala zálusk na nový, to nehrozí a mně nejde o kabát, ale o princip), prostě nechápe a asi je to fakt těžký si to připustit, že holt to nejde jako dřív (ona když bydleli spolu, měla prakticky celý důchod na svoji potřebu 🙄 on platit celou domácnost) a minule z ní vylezlo, že řešení komplikované bydlící otázky neměla připustit (ona šla do podnájmu a my v manželově bytě), že nám neměla pomáhat. a to je jí jedno, že to dělá i pro vnouče, protože bychom fakt žrali (s prominutím trávu), ty jova, já když se do tohoto tématu zamotá, tak to nemá hlavu a patu, ale toho je tolik 😖

monyliny
17. lis 2012

@zizala79 Tak nějak jsme na tom stejně 😉 Vzaly jsme jim jistotu,s námi asi už nikdo nepočítal 😒 Je to těžký a sesmolit problémy a stížnosti na tchýni do jednoho článku-fakt nejde 😉

vladla
17. lis 2012

Ahoj tak návštěvu u tchánovců mám za sebou....tchyně volala ve 12,15 hod.....neobědváte??)co by jsme tak asi měli dělat)Ŕíkám obědváme
A nechtěli by jste přijít na kafíčko a zákusek?No nebylo vyhnutí,vezli jsme tam děti,které tam chtěli spát.
Takže jsem te´d doma sama s prckem.Manžel šel na oslavu narozenin. 😀