Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

zizala79
4. dub 2013

@maladama drž se, budeš to mít náročné, s porodem a tak. na dvojčata už jsi daleko, to je super!!!! ať miminka nespěchají 😵

zizala79
4. dub 2013

@petrastudent to máš jak u nás... já se jim vyhýbám, když jsem tam ještě občas zašla, tak jsem taky nesměla nic říct, co by nebylo dle jejich gusta, když jsem teda jen přikyvovala, tak jsem málo mluvila, byla jsem málo vstřícná, studenej čumák. předevčírem jsem potkala švagrovou na hřišti (bydlí bohužel moc blízko od nás a nevychytala jsem, kam s mladým zajít 😅 ) a ona se snažilao komunikaci, ale já jsem pak odešla, už jsem si vypěstovala naprostou averzi k celé té jejich famílii... 😔

kitinka76
5. dub 2013

tchýně je v nemocnici a manžel za ní o víkendu jel. Chtěla jsem jako projev dobré vůle jet taky, ale když jsem se dozvěděla, že tam bude i švagrová a švagr, tak jsem se vymluvila na nachlazení. Všechny tři pohromadě bych nezvládla ☹

lucavka
5. dub 2013

Holky já mám tchýně celkem v pohodě. Přinejmenším se s nima dá mluvit normálně. Zato s mojí mamkou a babičkou je to jak se bavit s mimožemšťanama ☹ . Navíc absolutně nesnesou, když někdo udělá něco co se jim nelíbí. Nejdřív to bylo když sem se s mým nynějším manželem přestěhovala do podnájmu, pak když sme si pořídili psa, vlastní byt, adt. Když sme chtěli miminko bylo zle. Teď si nás s manželem ani nevšimnou a zajímají se jen o svýho vnoučka. Zkoušíme druhý miminko (IVF jako u prvního) a je zase peklo protože si prý máme nechat jen našeho chlapečka... No děs... Už vůbec nevím jak s nima komunikovat...

petrastudent
5. dub 2013

Je opravdu hrozné, v dalším životě si budu hledat chlapa bez matky 🙂

zizala79
8. dub 2013

my jsme se včera pohádali, protože jsem nešla minulou neděli na oběd, podal mi to takto (minulý týden): - aha, tak a je tu sms, na kterou tak nedočkavě čekáš, haha, strašná legrace. - nikam nejdu a byla jsem totálně naštvaná. nechápu, jak z toho může mít legraci nebo to takhle blbě zlehčovat. načež se urazil, týden tichá domácnost a pak že jako musíme dát řeč a že proč a však jsi to byl ty, kdo se mnou přestal mluvit a co jsem ti na to měl říct? kdybych mohla, tak už tu nejsem, ale je to neskutečně komplikované. a to mi je ještě schopen po desáté zopakovat, že si myslí, že se mezi námi (tchýně, švagrové a já) vlastně nic tak strašného nestalo. tak si fakt říkám, že už mu nemám co říct, nejenom o tomto... pozdě bycha honit..

kitinka76
9. dub 2013

@zizala79 mě manžel minulý víkend vyčetl, že málo jezdím na návštěvy k jeho mámě... tak jsem mu spočítala, kolikrát jsem byla za loňský rok u jeho mámy na návštěvě (šestkrát) a pak mu říkám, teď spočítej, kolikrát jsi byl ty na návštěvě u mojí mamky (za loňský rok dvakrát) a to moje máma bydlí za rohem a jeho 100 km daleko... 😒

smisek2011
11. dub 2013

cau vsem ☹ tak se pridavam k vam jestli muzu, moje tchyne je proste jebla zivot bez ni by byl dokonalej ☹ zni to hrozne ale uz nemam silu dal...Mam pocit ze kdyz ona trpi depresemi, tak se snazi do nich dostat vsechny ☹ Muj manza ma kvuli ni panickou poruchu, jeji byvala snacha byla na zhrouceni kdyz odesla od svagra byly vyhubla a psychicky na dne ☹ a v 90ti% na tom ma zasluhu ona...Od te doby co jsem tehu nemluvi o nicem nez o potratech, ruznych nemocech, o tom ze neveri ze tam nejake dite je a kdyz uz vidi ze na to uz nereagujeme tak prijde a mluvi jak je to divne ze uz jsem pribrala tolik a ze je asi decko obrovske nebo nejake divne...Muzu s jistotou tvrdit ze by mela radost kdyby jsme o dite prisly ☹ Bohuzel s ni i bydlime, jsme v zahranici nechceme tu zustavat ale jeste by jsme bydlely oddelene tak by jsme tu zatuhly xlet

petrastudent
11. dub 2013

@smisek2011 Bože, to je opravdu hrůza, nejraději je všechny vystřelit na Mars. hlavně se semkněte s manželem, a věřte a užívejte si krásného Těhulkování a těšte se na mimi, které bude určitě zdravé a krásné.

elu
11. dub 2013

holky tak na toto téma bych mohla napsat snad dizertační práci..moje tchýně mě deptá už 13 let od prvního dne, co jsem začala chodit ze svým manželem....mám historek na celou knihu...tak jen namátkou...brali jsme se kvuli ní na třikrát...jednou to zrušila...manžel se z ní malem zcvoknul...ŕozešli jsme se na chvíli...pak jsme spolu utekli do Belgie, kde jsme studovali a měli zázemí a vzali se tam, pak jsme měli ještě svatbu v kostele tady v čr...v kostele ke mě přišla, jak se gratuluje a řekla mi snad to s tebou vydržím 🙂, manželovi dává k vánocům drahé zajáezdy pro jednoho...jsme třičlená rodina, nosí mu snídaně, obědy a nezapomene říct, že to není pro mě 🙂, normálně příjde na návštěvu a jen tak mezi řečí řekně, že jardu brzdím, že kdyby si mě nevzal byl by přinejmenším prezidentem, v letě u bazénu mi řekla že jsem tlustá a normálně přede mnou říká manželovi...hele jari...viděl si tu manželku xxy...to je kočka vid, nádherná tmavoválska, hubena, prostě sexy tělo, mrkni na ni na netu, ma tam fotku...no to jsem se rozjela...to si jestě behem dneska na něco vzpomenu

kajalka
11. dub 2013

@elu Tak to bych asi sbalila kufry a ádié! Co na to manžel?!

elu
11. dub 2013

@kajalka manžel je skvělej člověk...má jen jednu vadu...svoji matku 🙂 🙂 🙂 ..takže hádky jsou jen a pouze kvuli ní...ted už se to zlepšuje a je spíše na mé straně...ale ze začátku to bylo hodně zlý...od narození dcerky mu asi docvaklo, že už nemůže být syn...ale táta..tak je to lepší...ted k vanacům si vyčíhla kdy budu sama doma a přišla mě říct, že dá jarouškovi k vánocům jazykový kurz v |USA na měsíc možná dýl...to se ještě domluví s adinkou (švagrová 23 let)..taky pěkná matrona...a já abych potlačila svoji hnusnou sobeckost a pustila ho tam a podporovala ho v tom...manželovi je 35 let a ona mu bez jeho vedomí chce kupovat takový debilní darky...jednou už mu takhle koupila zajezd pro jednoho do egypta..on nejel a ted mě řekla, že už jí dlužím za to prachy, že to udělal kvuli mě...ona prostě nechápe, že jsme rodina a že na dovolenou chceme jet spolu a s malou. jednou jsem ji vyhodila z myho domu...a ona na to..to si jenom holčičko myslíš, že je tvuj (má pocit, že nám ho asi zaplatila..máme na něj hypoteku, manžel pracuje u ni ve firme, takže asi vylatu považuje za svoje penize, ktery nam milosrdně dává)

kajalka
11. dub 2013

@elu SPíš by měl matinku odkázat do patřičnejch mezí.

elu
11. dub 2013

@kajalka to on udělal několikrát i přede mnou...jenže ona si furt mele svou

elu
11. dub 2013

své dceři dám jednu velkou radu do života: Vem si sirotka! 😀

marton
11. dub 2013

@elu teda to je mazec 😠 .Je to blbý,ale je nutné pani tchýni vídat?Bydlí blízko?Sem si myslela,že moje tchýně nic moc,ale koukám,že je "svatá".

elu
11. dub 2013

@marton ja k nim nechodim..ale ona jsem parkrat do roka příjde mi neco milého říct

marton
11. dub 2013

@elu no tak jestli je to párkrát do roka.. 😒 ,ale asi to stačí,co?Nejdříve jsem se nad tvým příspěvkem bavila,vůbec nechápu,jak pani tchýni může napadnoout koupit manželovi zájezd pro jednoho nebo dokonce na měsíc mimo domov.Ale když si člověk uvědomí,že by to měl doma..brr.Ještě že máš fajn chlapa 🙂 .

smisek2011
11. dub 2013

@elu muj manzel ma stejnou vadu jako ten vas 😀 😀 😀 MATKU!!!!

smisek2011
11. dub 2013

@petrastudent dekuj 🙂 manzel je hlavne pri me 😉 moje vyhoda 😉 a tehotenstvi? Snazim si vychutnavat kazdou minutku ale ona mi to obcas kazi :-/

kitinka76
12. dub 2013

@elu za tuhle radu "své dceři dám jednu velkou radu do života: Vem si sirotka!" si zasloužíš tak 100 lakjů 😉

peta1713
15. dub 2013

Ahoj všichni, jsem moc ráda, že jsem narazila na tuhle diskuzi. Na jednu stranu začínám být ráda, že moje tchýně není tak děsná, jak tady některé popisujete, nicméně ta "moje" je taky za všechny prachy. Pořád jí omlouvám a přestože bydlí blízko nás, tak se s ní - respektive i s tchánem snažím vídat minimálně. Teď čekáme s přítelem prvního prcka a uplně se bojím, co bude až se narodí. Oni jeho rodiče nejsou zlý, ale jsou hloupí, což nevím co je lepší, takhle si člověk pořád říká, že je dostatečně inteligentní na to, aby se narozdíl od nich choval jako dospělý člověk. Jsem, bohužel na rizikovém těhotenství, protože mám vcestnou placentu, ale oba měli minulý týden narozeniny, navíc přijela švagrová s dětmi, které mám fakt ráda, takže vyrazíme na společný oběd. No, restauraci vybral tchán, což byla kardinální chyba, což jsme pochopili už když jsme vešli... hospa 4 kategorie, zakouřeno, podivné existence u jiných stolů a to s námi byli dvě děti - jejich vnoučata - 5 a 7 let. Z tchána nakonec vypadlo, že ji vybral, protože mají nejlepvnější pivo v celém širém okolí. Ani jeden se nezeptal, jak se mám, jak mi je, jestli je mimi v pořádku a ještě mi stihla oznámit, že je děsný, že dneska jsou děti po porodu hned s maminkou, že to za ní nebylo, že to bylo lepší, když si mohla odpočinout a pořád jí někdo neřval do ucha, načež začla popisovat jak to je vlastně děsné ty děti vůbec mít a že kdyby bylo na ní měli by jen jedno - tedy švagrovou a mého muže by si už nepořídila... on už to ani nevnímá, jde mu to jedním uchem dovnitř, druhým ven, naštěstí. Nejhorší je, že je uplně jedno,co jí na to kdo odpoví, ona je schopná celý ten svůj monolog zopakovat znova několikrát......

kajalka
19. dub 2013

Začínám mít lehce po krk tchána. Ten jde po penězích jak slepice po flusu. Po vlastních samozřejmě. Když rozhazuje z našeho, to mu nevadí. Chodí si občas krátit chvíli k nám na stavbu, zásadně nevyhoví manželovi v tom, co a jak je třeba udělat, nadělá víc škody než užitku, plácá drahým materiálem.
Onehdá mě překvapila tchýně, že by nám něco koupila pro mimčo, dohodly jsme se, že jí napíšu seznam, ať nekupuje blbosti a může si vybrat. Nejdřív, že koupí všechno (dohromady toho bylo za necelých 5 tisíc), tchán jí to ale zatrhl, že nic kupovat nebudou.
Teď jsem konečně překecala muže, aby koupil na zahradu kompostér a co myslíte? Nejvíc to leží v žaludku tchánovi, co že si to dovolujem utratit 800 Kč za kompostér! Jaká nehoráznost! Co mu je do všech ďasů do toho?! Sám sobě pořídil za poslední půlrok věci za pár desítek tisíc a nám bude vyčítat 8 stovek? To už je fakt na tečku mezi oči. A to si při každý příležitosti stěžuje, jak jsou na tom bídně. 🙄

flegicka
22. dub 2013

Taky se přidávám do klubu,už dlouho si Vás tady pročítám a nedá mi to se nepodělit o moje "štěstíčko" tchýni.Zlá,panovačná a líná ženská,tolik shrnuto v kostce.Sousedíme spolu pozemkem bez plotu,takže jakmile vyjdem ven,tak jsme na ráně.Nejvíc mě štvou její návštěvy.To,že je u nás od narození malýho každý víkend,to mě hodně unavuje.Ale,že to prokládá návštěvami ještě zhruba třikrát do týdne,to mi už jedno není.Samo,že bez ohlášení,prostě najednou stojí přede dveřmi a zvoní.Když zvonek vypnu,tak je schopná obcházet barák a ťukat na dveře od kuchyně.Kdyby si s ní bylo aspoň o čem povídat,ale ani to ne.To slyším pořád jak má doma línýho manžela,ten přitom kdyby doma neuvařil a neuklidil,tak pojde hlady a špínou.Nebo jak jí někdo naštval a že se s dotyčným chytla.Jediný plus má,že má ráda malýho,to se s ním válí po zemi a blbne s ním,on jí má očividně taky rád.Takže,mu zase nechci babičku upírat,ale čeho je moc toho je příliš.Manžel moc dobře ví co je zač a vypráví jaký měl doma s ní peklo-je jedináček-naštěstí stojí při mě a několikrát ji vyloženě vyhodil,ale to je jak do dubu,ona se oklepe aza pár dní jako by se nic nedělo a je všechno při starým.Říkám si,že už asi budu muset zakročit já,ale to bude za cenu neskutečnýho pohádání se,doteď jsem byla dost splachovací.Ale takhle dál pokračovat už nechci.

lamakrelka
22. dub 2013

Ahoj holky, tak i já přidám příběh...my s manželem bydlíme vedvojdomku s jeho rodiči...po smrti babičky(maminka tchána) před 8 lety nám tchán nabídl, že si můžeme po babičce předělat baráček...tak jsme tak učinili...za ty roky jsem si už zvykla na to, že tu nejsem doma a nikdy nebudu, ale teďka prožívám vážně peklo...čekám svoje první mimi, ale k mé smůle manželova nejstaší sestra čeká též svoje první dítě s přítelem,který je o 17 let mladší,takže čeká dítě s dítětem..tohle všechno je pořád jejich věc, ale hrozně mě trápí fakt, že se sem nejspíš po porodu nastěhují...i když bydlíme vedle sebe, na návštěvy k nim taky nechodím a to z jednoho prostého důvodu,nebaví mě neustále od tchýně poslouchat, co si pořídila její dcera a jak tohle a tamto...kruci, měla by si uvědomit, žei když nejsem její dcera, čekám dítě jejího syna, což by pro ni mělo být to samé, ale není...absolutní nezájem o mé těhotenství nebo cokoliv a to zamrzí... navíc ten mladší přítel od manželovi dcery přišel s tím, že si nanaší půde postaví pobyvák :D to mě vykolejilo úplně...8 let opravujeme baráček, aby byl obyvatelný a pak přijede nějaký floutek a začne se nám cpát do baráku...barák totiž není náš, patří stále tchánovi...je to hrozně složité, ale prozatím není jiné východisko, než to tu nějak přežít a do budoucna se uvidí...narvali jsme do baráku 0,5 mil. přijít o to nechceme, i když to rveme do baráku, který není náš...navíc máme s rodičema společné účty za elektriku, v podstatě oni jsou se vším napojeni na nás a jen tak si někde od stolu vždycky spočítají,kolik jimmáme zaplatit, sčímž absolutně nesouhlasím, protože doplácíme na manželovy sestry, které sem jezdí i s cizíma lidma....

kitinka76
22. dub 2013

@flegicka @lamakrelka některé snachy by měly mít svatozář!!! 😉 nezávidím vám ani trošku 😒

lucimia
22. dub 2013

Já se taky přidám, i když zatím miminko neplánujeme a ani nejsme svoji, ale bude to rok, co jsme s přítelem začali spolu bydlet a svatbu plánujeme za pár let. Nemám tak hroznou tchýni a tchána, když čtu tady některé z Vás, ale úplná idea to taky není. Přítel je totiž jedináček a mátinka si ho zhýčkala a vychovala z něj mamánka. Naštěstí přítel je docela tvárný a pokouším se ho "převychovat".. Takže já vůbec neuklízím, jelikož to dělá všechno přítel. Já jenom vařím (2 teplá jídla denně podle jeho matinky) a peru, želím. Ze začátku to bylo ale těžké. Když jsem říkala tchýni, že je z něj mamánek, tak měla ještě radost, místo, aby ji to vadilo, že vychovala nesamostatnýho chlapa. Je mu 29 let. Nepochopím! Neustále z něj dělají děcko, když jsme na návštěvě, tak nás neustále nutí bydlet u nich, jelikož mají velký barák ale v malém městě, kde není absolutně žádná práce. Oba jsme museli za prací do Prahy a bydlíme tu v hrozné garsonce, ale chceme si časem postavit minidomeček na hypotéku, s čímž samozřejmě nesouhlasí jeho rodiče. Jeho otec dokonce řekl že přítele vydědí, když si vezmeme hypotéku. Však at si vydědí...! Nedávno mi tchán taky ukazoval balík prachů co má.. NORMÁLNĚ TRAPAS... NEVÍM O CO MU ŠLO, ALE PŘIŠLO MI TO VYLOŽENĚ FAKT TRAPNÝ CHLUBENÍ. Když už bych měla tolik peněz, tak bych to půjčila svým dětem a ne si to skladovat ve skříni 20 let a pak se tím ještě chlubit. Mohli se mu peníze zhodnotit za ta léta, ale to on nechápe, připadá si jako king. Hrozně mě vytáčí tenhle styl chlubení. Myslí si, jak jsou bohatý, jak to mají doma krásný, přitom mně se to absolutně nelíbí. Moje rodiče bych řekla že to mají i doma hezčí, modernější a peněz mají taky našetřeno dost, a přesto si podle mě oni myslí, jak oni jsou bohatší. Koupilli si asi před 10 lety Octávii za 400 tis. novou a vyjeli s ní jen párkrát do Italie, jinak s ní jezdí jen v létě, v zimě neplatí ani ručení :D Pak za námi nemůžou jet ani do prahy, jelikož mají starého favorita, se kterým by možná nedojeli. Naši si koupili 2 roky starý auto za 150 tis. a jezdí s ním aspoň pořád. Nemají ho totiž na chlubení ale na ježdění. Jeho otec je taky hrozný bordelář, má zahradu plnou šrotu, pneumatik atd. (je bývalý automechanik). Asi před už 3 lety (možná je to už i delší doba) koupil tchýni bouranou fabii že ji opraví. A co myslíte? Dodnes opravená není... Nic není schopen dokončit. Za celou dobu, co barák stojí (přes 30 let), není dodělaná koupelna v horním patře ani záchod. Hlavně že má koupené obklady, umyvadlo se skřínkou, které dnes už není vůbec moderní,, atd atd. Pak mám věřit, že by se dalo předělat horní patro k našemu bydlení. Tomu snad nemůže věřit nikdo, kdo vidí, jak to u nich funguje... Je to prostě na dlouhý povídání. Je toho spousta. Nejhorší je, když vidím, že nemají pravdu a nemůžu jim nic říct. Až si postavíme barák tak to budou furt samý kecy, co jsme měli udělat jinak atd atd. Bydlet u nich nebudu za nic na světě....!

kajalka
22. dub 2013

@lamakrelka Ty jo, tak do investice bez zajištění bych teda nešla. Vidím to dost i ve svým okolí, jakou to dělá v rodinách paseku. Buď investujou, ale nic není jejich, tudíž maj strach, že o to přijdou a dřív nebo později přijdou i hádky. A nebo se snažej domluvit "dobrá, my investujem a vy na nás část přepíšete" a přes to mnohdy prostě nejede ze strany starší generace vlak. Jedině si od každý položky přepečlivě schovávat účty.
Nejlíp je fakt bydlet sám. Jak chybí tolerance, je to v háji.

bilbery
22. dub 2013

@lamakrelka to si umím představit,že to není nic příjemnýho. pokud vám nechtějí přepsat část domu,tak bych byť nejsi paní domu,se tak začala chovat a dala to najevo nově přistěhovaným.Ale,na druhou stranu,musíš pchopit,že ona je jejich dcera a když jí to nabídnou tam bydlet s přítelem,tak nenaděláš nic.

lamakrelka
22. dub 2013

@kajalka přesně to já dělám, každou účtenku i na 100,- mám pečlivě uschovanou pro všechny případy...řikám si, že jsem byla naštěstí tak inteligentní, že aspoň ty účtenky mám...takže v případě nějakých dohadů a podobných keců o dělení na třetiny jsem připravena dát sestřičkám k proplacení jejich část :D

@bilbery že je to jejich dcera chápu velice dobře, protože je mi to dáváno dostatečně najevo a pokud budou problémy jestli se přistěhují, jsme s manželem připraveni učinit kroky a přestěhovat se...rodiče by si měli uvědomit, že kdyby jsme do toho baráku nenarvali tolik peněz, dávno by spadl...měla stejnou možnost si ten barák opravit jako my, ale bydlí ve velkoměstě...a nikdo po nás nemůže chtít, aby jsme souhlasili s tím, aby se nastěhovali do baráku do druhého patra tam, kde bydlíme my a všechno jsme to opravili...a navíc mi žádný dvacetiléty floutek nebude řikat něco o nepoměru a další nesmysly týkající se baráku...díky za tchána, který je naštěstí rozumný a řekl, že půda v baráku kde bydlíme, je naše....teď je otázkou, zda by přepsání toho jednoho baráku na manžela byla výhra či průšvih...ten barák je totiž absolutně neprodejný....