Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

blandik
11. srp 2009

Tak my dostáváme kupu důrků - z nichž použijem tak jeden. Jen namátkou - činské hůlky od vietnamců, otřesná chemlonová čepice, šílená cetka na poličku, maxi pyžamo od vietnamců - prostě výběr věcí od vietnamců a z obchodů vše za 30 - jen aby toho bylo hodně. Oni by snad věc v normálním obchodě nekoupili. Já ani nevím, proč si s výběrem pro ně dělám hlavu.

dagina
11. srp 2009

Blandík 😀 😀 😀 .

Bemo, jeje, ty jsi se též vdávala v říjnu???? 😉

sklenicka24
11. srp 2009

Blandik: ty blááááááááho ssuper věci 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😉

bemo
11. srp 2009

Jo Dagi, brali jsme se v říjnu.
Zatím jsme jediné maminky z říjnovek, ale v lednu se k nám přidá Míša.

Ty jo, tak to jsou super dárky, taky takový nesnáším, to bych radši nic nedostala.

sklenicka, tak to by mě teda taky pěkně naštvalo, kdyby nic nekupili ani malýmu.

Pro moji tchyni je Natálka už páté vnouče, tak to moc neprožívá, ale moje rodiče se stali poprvé prarodiči a mamka mi většinu oblečení nakoupila a hrozně se v tom vyžívala a tchyně vždy shazovala a pomluvila, že jsou to zbytečnosti a že to malá ani neunosí. No, asi tím zakrývala, že ona nic nekupovala.

ia.
12. srp 2009

ahoj, nedá mi to nereagovat na tchýni od bemo, to jako s tou zábavou fakt myslela vážně? proboha a ty ještě nemáš strach k ní jezdit 😀 strašné, fakt. Pochopila bych, že by to napadlo chlapa, ale ženskou která vychovala dvě děti???a co ti na to řekl manžel?
jinak je mi moc líto vás všech, které máte takové ty tchýně na baterky, já mám kamarádku, která se do našeho města přestěhovala za manželem, skoro nikoho tady nezná, rodiče daleko...no a tchýni má v důchodu, přesto už malou neviděla 2 měsíce, pže nemá čas...tak to je maso, fakt. Moje tchýně kdyby to šlo, byla s našim malým každý den..
je to fakt nářez s těmi rodiči.....

mircka
12. srp 2009

S těma dárkama mi připomělo taky několik kuriozních dárků, které jsme dostali od partnerovi matky. Co mě tak asi pobavilo bylo: on dostal k narozkám soupravů nožů (mimochodem, nic nejde s nima uříznout) a chyběla tam ocílka. Prý ji potřebovali, tak si ji vzali. Hádejte, co jsme jako vánoční dárek za půl roku dostali?! Ocílku!! 😀
Ostatní dárky jsou podobné blbosti, které se nedají ani použít. Tak je většinou vyhodím.
Malému koupili k prvním narozkám hrající a samojezdící hračku. Bál se toho (vždy šíleně bečel). Tak na svátek dostal autíčko, které vydává zvuky a samo jezdí (asi aby se měl zas čeho bát).
Zdá se mi, že je jí jedno, co koupí, a ne aby aspoň malému udělala radost. U nás dospěláků to tak neberu - vždyť je to jedno.

mircka
12. srp 2009

Ještě abych to uvedla s těma nožema na pravou míru: ty nože byly zabalené v plastovém obalu. Takže bylo vidět, že v balení chybí - bylo prázdné prolisované místo na tu ocílku. 😉

sklenicka24
12. srp 2009

Mirca: no chudáci, nože vám koupí a na brousek nemají 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

andyalukasek2008
12. srp 2009

Mě to připomíná dárky t výprodeje 😅 , si jinak nemůžu pomoct 😀 😝

asanaa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sklenicka24
12. srp 2009

Ass: no tak alespoň něco ne????

No já bych spíš řekla, jak už tu někdo psal, že je to z obchodů vše za 39,-

Holky já dnes dostala od tchýně bombošku, jsem na to čučela 😕 😕 😕 😕

jaspina
13. srp 2009

Holky jak to čtu tak jsem o to raději za přítelovu maminku... Je to učitelka v mateřince a je fakt hodná.. Děti zatím nemáme, ale když někam jede, tak si vždycky vzpomene a něco nám přiveze..Na vánoce nám dala dárky a taky i peníze do obálek - to jsem si připadala až blbě.. Teď nám ručí na úvěr.. a když tam jedem, tak se vrátíme vždy s nacpaným autem ovocem, buchtama a většinou ještě s hrncema, kde máme oběd - aby jsme nemuseli vařit 😀
Fakt když sleduju, jaké tchýně mají kamarádky, tak jsem naprosto spokojená.. Ale ona je taková činorodá - chodí do cvičení, maluje obrazy, pořád je ve školce i když může být v důchodu.. pořád něco kutí, tak není taková ta nespokojená paní, co zná jen seriály..

petra.vavra
13. srp 2009

Tak tohle téma mi nedá než přidat svou trošku do mlýna 🙂...i moje tchýně je kapitola sama o sobě...když jsem byla těhotná, dostala jsem od ní k svátku mýdlo od Dove na lepší postavu, to jak se po něm i něco jakoby schazuje, v době kdy jsem měla už nějakých 10 KG nahoře mi to udělalo fakt velkou radost 😀 , byl to super dárek, taky lahev, většinou ve vánočním pytlíku. Ohledně hlídání je to na dlouho. Pro Terku si za 20 měsíců ani jednou nepřišla a to bydlí 400 m od nás, 3 semestry jsem dělala s Terkou a když jsem přišla k ní, ještě se divila jak jsem unavená, při státnici, kdy jsem měla fakt nervy na pochodu, tak řekla, no ve čtvrtek to budeš mít za sebou a hotovo ne co se tak stresuješ. V životě neviděla kolik toho je a co všechno se musí člověk naučit. No a po státnicích první věta, kterou jsem od ní slyšela byla: "To se s námi zeď nebudeš bavit, když máš ten TITUL", tak to byla poslední kapka. Ani jsem se nezmohla cokoli odpovědět, čekala jsem spíš něco jako jsi dobrá......Jinak jsem strašná matka, protože chci po mém dítěti něco co se neslučuje s dnešní dobou (aby poprosilo, když něco chce, taky poděkovalo a když po něm něco chci, tak aby přišlo ke mě.....apod.) no jsem strašná matka 😀 .

petra.vavra
13. srp 2009

Jej to se mi ulevilo 😀 😀 😀

aleachim
13. srp 2009

Ahoj holky, já mám s tchýní celkem bezproblémový vztah a řeknu Vám jak to děláme. Bydlí 120km daleko 😀 a blíž to ani neplánujeme. Minule jsme byli s manželem na procházce a tam edaleko nich je rozestavěný dům a on mi říká z legraco, co ho koupit a dostavit. Tak jsem říkala, je pěkný ale zásadní požadavek nesplňuje - alespoň 100km od tchýně 😀 . Každopádně moje tchýně měla tchýni všech tchýní - chodila přepočítáva ponožky a další prádlo a kontrolovat, zda to má čisté. A propos tchán má oidipův syndrom jak vyšitý, takže manžel je poučený a k mamince má zcela normální vztah.

Každopádně Vám všem přeji pevné nervy!

asanaa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
bemo
15. srp 2009

Holky, zdravím vás. Manžel je opět pryč a Naty usnula, tak jdu na vás kouknout.

Petra.vavra: ty máš teda taky zajímavou tchyni. Ta moje u nás ještě od porodu nebyla, aby mi třeba pomohla, ale bydlí aspoň 80 km od nás, ale kdyby si malou nevzala a žila by takový kousek od nás, tak to bych byla pěkně vytočená. A s tím titulem to je taky dobré. Moje tchyně je totiž Ing. a manžel taky, tak si samozřejmě představovala snachu s odpovídajících vzděláním, takže my to máme zase trochu naopak.
Jo a s těmi kilogramy jsem zažila taky příhodu. Já jsem první 3 měsíce těhotenství prozvracela a to doslova, shodila jsem 9 kg a vždy, když jsem začala zvracet i krev, tak jsem si šla poležet na pár dní do nemocnice na kapačku, aby mě zavodnili, protože jsem byla dehydrovaná a moje tchyně mě podržela tím, že mi řekla "tak vidíš, konečně jsi zhubla, jak jsi chtěla" a pak mi volala do nemocnice a řekla mi že to mám dané psychikou a že kdybych byla psychicky v pohodě, tak bych nezvracela, tudíž jsem si za to mohla sama. 😲 no, taky zajímavá dedukce a já blbá si myslela, že jsou to těhotenské nevolnosti 😀

sklenicka24
15. srp 2009

Bemo: no to si děláš p..... Jejda, já bych jí to tak přála, aby si to zkusila,no jo, to víš, ta inženýrská hlavinka toho mozná íc. 😉 já jsem při Vojtovi taky pořád dávila, ale nezhubla jsem ani deko 🙄 🙄 🙄 🙄 za to jsem přibrala 21 😅 😅 😅 , ale čert to vem. Nějak bylo, nějak bude.

Petra: ty jsi ale ostuda, no to se dělá 😀 😀 😀 😀 ba ne to je vtip. Myslím, že to co chceš po malé, je naprosto normální ve výchově malého dítěte, spíš bych řekla, že by to mělo být samozřejmostí ne????

No já se musím pochlubit, naše babča za Daníka utratila u vietnamců téměř 400,- 😒 😒 😒 se opravdu rozšoupla a Vojtíkovi koupila kousátko za 39,-, dobrý ne????

hafera
16. srp 2009

Ahoj dámy,
já mám díky bohu "skoro" tchýni fajn, i když mě taky někdy točí.

Musím se s Vámi ale podělit o skvělou hlášku, kterou pronesla jednou takhle ráno na zahradě v křesílku směrem ke svému manželovi:
" Hele Kájo, předsatv si, že ten plevel, co sem vyhodila, stojí v Baumaxu 600,-Kč! "

Řekla to s tak příšerným ledovým klidem, že sem se málem počůrala 😀

petra.vavra
16. srp 2009

Jéééé koukám, že konečně téma normálních maminek 🙂...no, kdybych měla ještě psát dále o mojí tchýní, vyšlo by to na knihu, možná horor- román.
Bemo- s tema kilama je to teda nářez, já mám s tchýní taky story ohledně kilogramů a mě samotné. Jsou to okamžiky, kdy se opravdu sržím zuby, nehty, abych jí neposlala do pr...., neudělám to jedině kvůli malé a manželovi, protože pak už bych s ní nevydržela vůbec. Je to asi měsíc, kdy jsem s ní měla scénu jako prase kvůli Terce, protože moje autorita vůči mému dítěti jí absolutně nic neříká, když už jsem po desáté volala po Terce a chtěla jsem, aby mi věnovala chvilku pozornosti a ona neustále jí odváděla pozornost někam jinam, vzala jsem dítě a odešla jsem pryč. Myslíte, že jí došlo co jsem udělala a že to hlavně bylo kvůli ní, ne ještě mě pomluvila, že chudák holka musí poslouchat na slovo. Občas mám pocit, že má asi nějakou slabomyslnou chorobu.
Sklenicka 24- no si myslím, že jsem si dovolila dost. A to ještě ke všemu, od září v té škole pokračuju, tak to až budu Ing., tak to už nebudu mluvit ani tady s vámi na koníku 😀 , když budu mít ten titul.
Hafera- no super koště ne, a za 600,-- skoro zadarmo.

Jé holky, je super, že aspoň tady se můžeme vykecat. Mě se zase tak ulevilo. Ještě že jsou aspoň ty víkendy hezké a nemusíme pořád jen myslet na naše skvělé TCHÝNĚ 😉

sklenicka24
16. srp 2009

Petr: ty ostudo, no to nám nemůžeš udělat 😀 😀 😀 😀 Hele já si fakt myslím, že jsi normální pečlivá mamina, já jsem to u Danduli dělala také a hodlám to dělat i u Vojtíka, musí poznat co smí a co ne.

hele přidej něco dalšího, ať se pomnějeme 😉 😵 😵

petra.vavra
16. srp 2009

sklenicka-koukala jsem na tve rostaky, jsou kouzelny, ja zase neco pridam, jen se neboj, nemam dne, kdy by se neco neprihodilo, pro Terku si sice neprijde, ale vzdycky vi, jak me aspon vytocit, jeeee, ted jsem si vzpomnela na slusnou historku, ale tu si necham na zitra, to se budete divit, co mam doma, teda za rohem, jeste to mit doma, to tak 😠

dagina
17. srp 2009

Ahojky maminy,
Binky, to fakt sedí 😀 .

Občas vás pročítám, a žasnu, co ty fůrie pořád vymýšlí 😖 .
Poslední dobou nemám ani čím přispět, né že by bylo vše OK, ale tchánovci mě ubírali tolik energie, že už jsem si řekla dost, a snažím se je neřešit, co potřebuji jim řeknu, sice někdy i agresivněji (z čeho nemám dvakrát radost). Jen mě trochu "trápí", že lidem, kterým vůbec nevěřím, nemám k nim téměř žádný vztah "musím" půjčovat dceru, byť jen na pochování....

Asanna, ještě k vám chodí každý den???? To se snad nedá vydržet, ne?! Bych ty nejen první týdny nesnesla každý den ani nejlepší kamošku, natož tchyni 😝 😝 😝 .

aleachim
18. srp 2009

Holky, jak jsem psala víše, moje tchýně je celkem ok, ale asi fakt díky tomu, že je tak daleko a jednou za čas to vydržím. Ale jak to čtu napdala mě "výborná" historka s tchýní mojí kámošky. Jeji syn je tokový svéráz (6let). Přijel takhle z tábora a babička, se pořád na něco vyptávala a on, že jí, ať ho něchá a ona pořád pokračovala a on, že jí to poví potom a ať ho nechá nebo na ní vyleje polévku. Jenže ona nepřestala tak na ní tu polévku vylil. Dokážete si představit jak to chudák mamina schytala, že je nevychovaný a bla bla bla....... nakonec ji poslala dopis, že Pepa je zřejmě nějak mozkově postižen, a že jim zařídila podrobné vyšetření.

pepibubu
18. srp 2009

alea - dost hustý.... a co kamarádka na to, poslala bábu i s vyšetřením do patřičných míst kde slunce nesvítí?

aleachim
18. srp 2009

pep, došlo k výměně názorů na téma, že jediny kdo má s Pepou tyhle problémy je ona, protože ať je doktorka pedagogiky, tak to s dětmi vůbec neumí. Od té doby se s ní nebaví a je klid. V tomto případě je naštěstí manžel na její straně a navíc se její dceři narodil kluk, takže se s.ere do výchovy jí a kámošku necháva v klidu. A propos, já ho hlídala několikrát a je úplně v pohodě.

asanaa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
aleachim
18. srp 2009

asanaa, proč chudáček, když je v pohodě? Ty babky jsou někdy (některé pořád) na zabití 😠 . Mě jak u mojí mamky tak u tchýně neuvěřitělně vytáčí, že když tam přijedeme, tak Lucka nesmí zaplakat, jinak je mám hned v pokoji, co se děje 🙄

asanaa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz