Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

dagina
21. led 2014

@stanulina nějak nechápu ten poslední odstavec prvního příspěvku - ......ale jinak je hodná, obětavá...nemůžu si na ni ztěžovat. Dle toho co píšeš, to nejspíš nestačí. Aby také jo. Chybí jí úcta, respekt k druhým (proč??????), to že je hodná a obětavá nevím jestli někomu pomůže.
Tchyni mám podobnou, ale naštěstí bydlí v dostatečné vzdálenosti od nás. S člověkem, který ve mě vzbuzuje napětí, případně stres, nepodpoří .....se nemůžu a nechci stýkat. Musí být opravdu hodně náročné jezdit domů s pocitem, že mě tam čeká opět něco/někdo nepříjemného. Domov má vyvolávat pocit štěstí a bezpečí a ne co píšeš. Nejspíše ti "ukradla" potěšení z nejkrasnějšího období v životě ženy, teda opět posuzuji z toho co píšeš...., to se nedá vrátit. Třeba by se ti hodně ulevilo jí to všechno od plic říct..... Každopádně ať jste v novém domečku šťastni!!!!!!!

lenkaef
21. led 2014

@stanulina 15 let bydlet s tchánovcema?!Smekám!!!
Vlastní bydlení mohu jen doporučit,z mého pohledu nám to zachránilo manželství!
Bydlet u tchánovců ještě půl roku,tak by jsme šli od sebe.
Máme taky hypotéku a jsme zadluženi do důchodu....ale za to svobodné dýchání to stojí!!! ;o))

stanulina
21. led 2014

prostě neni to žádná baba semetrika, ale přesně, že nedokáže být stranou a něco pozorovat jakoby z povzdálí......a i přesto se radovat z vnoučat, my také vše prožívali poprvé a já si to chtěla vychutnat sama....nebo s manželem jako rodina, neříkám,že napatří do rodiny....ze začátku jsem protestovala, pak už jsem to vzdala...... za tu dobu těch konfliktů bylo dost, člověka to pak i otupí a nemá už sílu, ani se fůrt hádat......

A s tou ložnicí, nevim, myslim, že to časem poznala, hodila jsem nasr. .....ksicht, tak jí to došlo......

nevim, že nechápe, že chceme mít svůj klid.... teď už jsou kluci větší, tak to neni takvoý, ale zpátky se to vrátit nedá....je na svýcho dětech (dospělých) fůrt dost citově závislá......se svojí dcerou (švagrovou) si musejí každý den zavolat, aby si vzájemně sdělily, co je "nového"......

stanulina
24. led 2014

tak jsem si tady pěkně početla pár stránek zpět a je to fakt síla......
už se někdo zamyslel nad tím, proč jsou ty tchýně takové, přece samy byly taky mladé a taky měly své tchýně a s nimi určitě taky problémy, to už to zapomněly, nebo se tak změnily......

a ještě si myslím, že je to celkově problém mezilidských vtahů, nejen vztah tcyhně - snacha....
třeba můj táta bydlel v baráku taky se synem (můj brácha) se švagrovou a ještě se ségrou a jejím přítelem a taky to nedělalo dobrotu, všichni šli do svýho a táta tam zůstal sám.......

Sama se zamýšlím už dnes nad tím, jaká já asi budu tchýně....🙂 docela se těšim, ale už teď si říkám, hlavně se držet zpátky, nabídnout pomoc, ale neurazit se pokud jí odmítnou.....

ija1
24. led 2014

@stanulina ja si myslim ze to zapominaji.........proste si nedokazou pomoct od toho, aby se svym detem nevmesovaly do zivota, a bohuzel specialne u chlapu..............
ja treba lituju svou budouci svagrovou....... nasi jsou fajn, ale jsou na brachovi hrozne fixovani, delaji pro nej ve triceti prvotridni mamahotel......... a az bude mit jednou partnerku, tak chudak holka........ mamina se jim bude plest do vseho.........ja jsem na to zvykla a tak nejak ji usmernuju ve vztahu k moji dceri, ale chudak ta holka....
bohuzel ma tchyne je taky darecek, ona neni zla, jen jeproste hrozne vlezla a musi mit o VSEM prehled........no ja ji tak nejak drzim od nas dal, nevidam se s ni co tyden a mam klidek, chlap vi, ze kdybysme s nima meli bydlet, jsem do tydne pryc.......... ja na to asi fakt nemam trpelivost.......

laurital
24. led 2014

Ono je to podobné ve všech rodinách.Moje tchyně nám nikdy do ničeho nemluvila, horší je to u nás s mou matkou a mladší sestrou.Máma se ségrou jsou na sobě závislé opičí láskou a s oblibou spolu řeší vše, včetně banalit, co se děje u nás, asi proto, že sestra děti nemá.Kdybyste slyšeli ty super výchovné rady, kterými zásobuje má sestra matku, která mi je pak jako největší moudro tlumočí a vyžaduje vděčnost, že má o mě sestra takovou péči.Loni to skončilo roztržkou, když jsem si dovolila říct, že svým dětem snad rozumím lépe než někdo, kdo je vidí dvakrát třikrát do roka a sám žádné nemá.Máma se urazila, že si nevážím dobré vůle mé sestry, která to přece se mnou myslí tak dobře a dokonce ani neakceptuji její, mnou nevyžádané, rady.
Takže já bych klidně brala vlezlejší tchyni a normálnější mámu😀.

anetka1701
24. led 2014

@stanulina na toto téma jsem přemýšlela nesčetněkrát... Osobně si myslím, že tam je víc důvodů -

1, zapomínají, jaký to bylo a vzpomínky, který měli časem otupěli o emoce...
2, tenkrát byla o chlup jiná doba, lidi to brali jako běžnou věc, že se museli přizpůsobovat starším a "moudřejším"
3, myslí si, že oni přeci všechno dělají dobře a ve svym chování se třeba snaží nevědomky kompenzovat chyby svých tchánovců...
4, ve svém věku jsou příliš zkostnatělí na změny - tak si jedou stále to svoje tak, jak se chovali ke svým dětem

Moje máti měla se svojí tchýní (mojí babičkou) solidní peklíčko... Já to vše zjistila až v dospělosti, kdy jsem si posbírala střípky a dala vše dohromady - jako dítě jsem nic nevnímala a babičku bezmezně milovala. Doufám, že se mi povede, aby to moje děti měli stejné - moje osobní antipatie na děti přeneseny nebyli a oni měli možnost bezmezné lásky ke svojí babičce :o) Jo a máma jako babička je sice fajn, ale chová se k mejm dětem stejně, jako k nám když jsme byli mladý - a opakuje věci, za který bych jí už jako dítě nejraději přetrhla :oD

anetka1701
24. led 2014

Jo a ještě jedna věc mně napadla... Z antropologickýho hlesiska bylo normální a přirozené "tlupové" chování lidí. Velké rodiny žili na jedné hromadě pod taktovkou nejstarší babky, kdy se všichni museli přizpůsobovat a běhat tak, jak matka/otec rodu velel. Na druhou stranu, péče o děti, výchova, vaření, praní plen, úklid - všechno - se tak nějak dělilo mezi celou rodinu, pomáhali všichni, o hlídání se dělili podle toho, jak měl zrovna kdo čas... Ten dnešní fenomén "rodina o samotě v soukromí, matka zmákne péči o celou rodinu, dítě a domácnost" je záležitostí posledních pár desetiletí, takže prostě ta potřeba radit, mísit se do rodiny a mít všude přehled je podle mně pevně zakořeněná v genech a bude nějakej čas trvat, než se to povede vymazat :o)

sedmiteckas
25. led 2014

Ahoj holky, zdravím vás, tak jsem si četla pár posledních stránek, hlavně příspěvek "Stanuliny". Taky bydlíme v patře, dole bydlí tchyně a babička. Přistěhovala jsem se k příteli před půl rokem, kdy jsme opravili horní patro. Tchyně je docela fajn, ale to víte. Hlavně ze začátku nám samozřejmě párkrát zaklepala na dveře, když jsme byli v intimní chvilce, od té doby k nám ani moc nechodí. Dolů občas zajdu na kafe, ale je fakt, že je to čím dál tím míň, spíš se pozoruju, že jsem ráda, když dojdu z práce, proklouznu nahoru a mám svůj klid, takže se přes týden ani kolikrát moc nevidíme. PROBLÉM u nás vzniká hlavně kvůli vaření, přítel by byl asi nejradši, kdybychom pořád vařili napůl a jedli s tchyní a babičkou dole, já se společnému vaření bráním a chci jíst nahoře v naší kuchyni. Takže neřešíme jenom "běžné problémy" ve vztahu, ale navíc i toto. Přítel se většinou urazí a není s ním řeč, když přijde víkend a já se začnu bránit společnému vaření, nebo když mu přes týden chci nachystat jídlo na druhý den a on řekne, že si vezme něco dole, že máti vaří. Snažím se najít kompromis, že teda uvařím i pro máti a babičku, když už to musí být, ale poobědváme každý zvlášť, nic nepomáhá. Štědrý den jsme taky všichni prožili společně, a společně jsme prožili taky výstup jeho sestry, která se urazila, když se babička začala bez její přítomnosti modlit asi 15.min. "růženec" (co z toho, že se "růženec" nikdo moc modlit nechtěl, a já nejmíň, ale babička aspoň měla radost 🙂). Přítel byl dlouho jediný chlap v rodině, tchyni dělal manžela - náhradu za její dvě nevyvedené manželství, jeho sestře zřejmě nahrazoval tatínka a pro babičku byl asi hodný vnuk nebo nevím. Kdo víc nerespektuje naše soukromí, je jeho starší sestra, která, když občas přijede domů (doma NAŠTĚSTÍ nebydlí, jinak bych tady asi už nebyla já), tak dojde několikrát za den k nám nahoru, bez pozvání, jen tak popovídat se, nemá přítele, tak se asi nudí. Já si jí kolikrát nevšímám, tak naštěstí za chvíli zase odejde dolů. Řeknu vám, holky, ale to vy, co bydlíte ve dvougeneračním domě, určitě víte, že není nad to bydlet sami. Máme kde bydlet, na opravu jsme si nemuseli půjčovat, vše jsme slátali z našich úspor, ale za jakou cenu. Přízemí je zařízené "po staru", postupně tu vše dochází, jako v každém starším domě, a barák je doteď celý psaný na tchyni. Až se tchyně a babička ztratí, je možné, že se dolů bude chtít nastěhovat přítelova sestra (která teď naštěstí sice bydlí daleko, ale nikdy nevíte) a to bude teprve soužití 🙂 Asi jsem se jenom potřebovala trochu vypsat, ale holky, máte zkušenost s tím společným vařením? Vím, že nejlepším řešením je zajít za tchyní a říct - podívejte, dokud jste ještě schopná, vařte si s babičkou sama, přes týden odebírejte obědy a je to, ale na to jsem moc měkká, jenom naznačuju, že mi společné vaření vadí.

pindruscha
26. led 2014

Myslela jsem si, že si nikdy na svoji tchýni stěžovat nebudu - od začátku vím, že je taková "svá" - má zvláštní smysl pro humor (což odnesla chudák moje svědková na svatební hostině, protože jsem ji na to málo připravila), řekne hnedle, co si myslí, schází jí trochu cit a taktnost.
Ale jsem zvyklá si na lidech víc všímat toho dobrého a vycházet se všemi co nejlépe.
Jenže situace se trochu změnila a tak využívám tohoto prostoru k vypovídání se. Na podzim jsem prodělala druhé zamlklé těhotenství a revizi. O prvním věděli i tchánovci, ale po zkušenostech jsme se s druhým rozhodli chvilku těšit sami, kdyby náhodou... Osud tomu chtěl a tak jsem o mimi přišla. O pár týdnu později jsem se dozvěděla, že moje švagrová je "v tom". Od té doby vždy, když k nim přijedeme na návštěvu, tak posloucháme o prohlídkách minulých i budoucích, teď i tchýně chodí a ptá se, jestli malé kope... Manžel ji na podzim už dvakrát prosil, ať to přede mnou moc neřeší (to mi řekl včera), ale tchýně opáčila, že si mám zvykat. Mám sto chutí ji taky naučit zvykat - říct jí o té druhé revizi a že bych měla tak o dva až tři týdny dřív termín porodu než švagrová, kdyby se to nepokazilo. Nechci ublížit švagrové, ale chtěla bych, aby se to tchýně dozvěděla a třeba se i chytila za nos. I když ono jí to už možná bude jedno, švagrová je její vlastní dcera, manžel je nevlastní. Do té doby jsem ten rozdíl necítila, ale poslední dobou docela silně. Od večera si pohrávám s myšlenkou, že na to jednou, až u toho nebude švagrová, přivedu řeč... 🙄

makiska1
26. led 2014

@pindruscha Ahojky! Zlatí, kašli na to, své tajemství si nech pro sebe, tchýně se stejně za nos nechytne a nic nepochopí... já bych se s nimi přestala na nějakou dobu stýkat... pokud na manželovu prosbu, aby o tom před tebou nemluvila, řekne že si musíš zvykat, je to netaktní a zlá ženská, se kterou bych hodně dlouho neztratila slovo... jako bys snad za to, co se stalo, mohla?? proboha... tohle říct moje tchýně manželovi, tak ji snad vrazí facku jak ho znám! Mrzí mě, že po tom všem, čím sis prošla, nemáš ani oporu v blízké rodině ☹ Moc Ti přeju, abys tchýni co nevidět mohla vytřít zrak tím, že jí řekneš, že jsi taky těhotná!! Jo, a nechala bych si to hodně dlouho pro sebe, když je taková.... já jsem v 10tt a moje tchýně taky nic neví... tchán vykládal v hospodě, že čekáme mimi v době, kdy jsme o tom ještě ani my nevěděli... takže jsme se rozhodli, že jim nic neřekneme, nezaslouží si to... Myslím na tebe!!

pindruscha
26. led 2014

@makiska1 Taky pevně doufám, že co nevidět už bude něco, čím by se dalo chlubit a to si piš, že tchánovci se to dozví až hodně dlouho po našich a po kamarádech a tak. Moc často stejnak nejezdíme - teď v poslední době proč taky? Poslouchat o švagrové a jejím "prcínkovi" - takhle mu říkají... Manžel si to hodně bere, já už se s tím nějak smířila, ale dost mě to její chování mrzí, tchýni jsem hodně dlouho přede všemi hájila, že je prostě jen prostořeká, ale že jinak je hodná... 😖
To je tedy dobrý, vyprávět v hospodě, že čekáte mimi, když to nemohl vědět?! To soutěžil s ostatníma dědkama o to, kdo bude první děda nebo co? 🙄

makiska1
26. led 2014

Ahoj holky, přidávám se k vám 😀 taky bydlím s tchýní, máme své patro (bez kuchyně ☹ ), ale naštěstí stavíme své vlastní hnízdo, a za pár měsíců se budeme stěhovat, tak už jen počítám, jak dlouho ještě... nebudu zde vypisovat vše co se mezi mnou a tchýní odehrává... není to nic drastického, spíš to jsou pro mě takové úsměvné historky... například včera... došla řeč na to, že až se odstěhujeme, chci si sehnat nějaké koťátko, načež přilétl dotaz, kde ho budu mít... říkám no doma, a hned jsem si vyslechla, jak budu mít všude chlupy a návštěvy s alergiemi k nám nebudou chodit... tak jsem řekla že si myslím, že budou, načež mi ona řekla, že ona teda ale ne ... jen podotýkám - cca 10 let má kočky, ta úplně první byla v kuchyni, obýváku, spávala s ní... pak zrekonstruovali přízemí a kočka byla jen ve sklepě (tam je tchýně pořád, má tam starou kuchyň a vaří tam - aby si nezničila tu novou 😀 ) a taky tam chodí kouřit, takže tam tráví 90% času co je doma... jedna její dcera má taky kočku doma - to je bez problémů a na návštěvy k ní chodí... a když jsme u těch chlupů všude - její druhá dcera má doma obrovského černého labradora, který s nimi i v posteli spává... takže... asi tak 😀 je to úsměvné a nijak jsem to nekomentovala, co by na to člověk měl říct???

makiska1
26. led 2014

@pindruscha No, já pořád říkám, že ten vtípek, jak vzniklo slovo tchýně - spojením tchoř a svině má něco do sebe... Manžela je mi líto, že je vůči němu takhle netaktní jeho matka - i když nevlastní, tak trocha soucitu se hodí vždy... Přeju pevné nervy a hodně sil! No ona je těhotná moje švagrová, takže se chlubil v hospodě a mimo to nějak řekl, že bude dědek dvojnásobnej, protože my čekáme taky... jako zpětně ano, to už jsem těhotná byla, ale nevěděla jsem o tom ještě ani já.... u švagrové na vánoce, když tam byly rodiče jejího přítele, o tom taky mluvil, že bude dvojnásobnej děda... no prostě... bez komentáře... takže jsou pořád v nevědomosti... jsem manželovi říkala, že jestli chce, tak ať jim to řekne, ale on že ne, že si to nezaslouží 😀 takže budeme čekat do screeningu....

prapodivna
26. led 2014

Jak jste se tu ptaly, jak je možné, že tchýně dělají takové věci, tak stačí zadat do googlu "problém se snachou" a podobně a hned vám vyjede pár diskuzí z druhé strany, já zatím otevřela jen tuhle a teda krom toho incidentu s morčaty a neohlášeným hostem(resp. neodsouhlaseným), tam jde vidět, jak tchýně mají pocit, že jim do rodiny jejich dětí něco je. http://www.popelky.cz/rodina-a-drobotina/snacha...

bonavoxa
26. led 2014

Jelikož dítě spí, přidám taky trošku do mlýna...a myslím i docela právem. S mužem jsme spolu chodili dva roky, ale já byla v té době vdaná, takže jsem byla i často pryč, protože on je slovák a já jako češka jsem měla doma závazky, doktory, práci, studium, byt,...Nakonec jsem otéhotnéla, porodila a pŕestěhovala se do domu k jeho rodičům a bratrovi. Chvíli byl klid..asi tchýně myslela, že to přece jenom nedopadne. Kvůli malé jsme byli často utahaní, na pokraji sil...hádaví, ale přišlo mi to celkem ještě v normě. Ale pak mi došlo, jaký je to systemetický teror..nikdy jsme jí nevyhověli, nikdy nás za nic nepochválila, malou hlídala za rok asi 3krát večer na hodinu, kdy spí. je chorobná na úklid, všude to musí být jak na pitevně..nikde ani flíček...a zkuste to s malým dítétem. barák se nepředělal, i když jsme čekala malou, protože muž jí dodélával kuchyň..samo, že zadarmo..a ona mu všechno spočítá do poslední koruny. Odírá vlastního syna, který je na nervy zz toho, že neuživí rodinu. Chová se ke mé povýšeně..ona je upravená panička, já špainavá unavená matka, zprcá nás za bordel, který malá nadělá a nestihneme nebo nemáme tu možnost to hned uklidit. Večer je vždycky všechno uklizené..každý večer umyjeme nádobí, linky, skříné, podlahy, schováme hračky. Sama mi nic neřekne, ale kolikrát jsme nechťeně slyšela, jak o mě hnusně mluví...a dokonce nám nadává už i její manžel a matka..že malou nekoupeme každý den, ale každý druhý, že jsme vyhodili plenu do koše a ne hned do popelnice, že malá jí furt to samé,, což není pravda, ale je nejedlík a jen tak néco není, tak výbér potravin je omezený. Majá z nás vyložene srandu nebo já nevím..vidí, kolikrát se malá v noci vbudí, nechce jíst, ale oni si jdou po svých, i kdybychom bylli sebeutahanější a zoufallejší. oni prý měli taky děti...a teď ze sebe dělají dokonalé. Buď je moc oblečená nebo špatně...to má blbý materiál...ap. Už to fakt nedávám....hrozně jsme se hádali a pokračuje to doteď. malá za ten rok jenom vylila sklenku z vodou a udelala malý flek na di..jinak furt jen uklízíme. O weekendech si volá muže, že potŕebuje tamto dodělat, složit počítač,...a můj muž pendluje mei ní a mnou..kolikrát jí celou sobotu néco dělá a já hlídám malou celý den. ne, neodpočinula jsme si za ten rok skoro vůbec..jestli třikrát za rok jsme si na hodinu mohla odpčinout a dělat něco pro sebe a vypustit všechno z hlavy..je to moc. Ale nedám si ničit život, nedám a hotovo. Ještě se to obrátí proti ní...

prapodivna
26. led 2014

A tady diskuze o hrozných snachách-Božena je případ sám pro sebe :D http://www.abecedazdravi.cz/diskuse/sex-antikon...

evaviki
26. led 2014

@prapodivna co se tyce toho pribehu, co si dala vys, tak byt babicka a moje vnoucata by byli tluste a sedeli jeno za pocitacem,taky bych remcala.. 😀
a uprimne? asi i na to,kdybych mela dceru, ta by delala reparat z maturity a misto uceni se poflakovala s pritelem a jeste mi ho dovlekla i na chalupu.. jeeezis, ja ale budu zla tchyne 😀

anetka1701
26. led 2014

Nechci syna... nechci mít snachu... Jak to tady čtu - fakt ne :oD Díky bohu za dvě dcery...

evaviki
26. led 2014

@anetka1701 mne syn rika, ze kdyz bude mit manzelku a bude v porodnici, tak on tam s ni celou dobu bude.. a kdyz bude mit miminko, tak budu hlidat.. a kdyz budeme stari a budeme muset k doktorovi,tak nas rad odveze a pomuze nam.. vtedy si rikam, ze ho snad vychovavam dobre, ze mu to snad vydrzi.. a ze snad nebudu priserna tchyne 😀 ale jsem rada za kluka, i kdyz jsem dakedy chtela holku.. 🙂

prapodivna
26. led 2014

@evaviki No, já to té paní celé nežeru, hlavně má očividně problém nezasahovat do rodiny dětí. A se zvládáním hněvu.

Každopádně je jasné, že je těžké nemluvit do výchovy vnoučat když s ní nesouhlasíme, ale já ve všem razím jednu věc, rady dávám jen na požádání.

Já třeba nemám problém s tchýní, ale trochu se švagrovou, respektive nesouhlasím skoro s žádným jejím životním postupem, dost často dotýká mého osobního života (z manžela si dělá taxikáře, např., pořád na něj finančně spoléhá(půjčky) atd.) , ale prostě nepletu se do toho. Je to mezi manželem a švagrovou.

Dokud se mě někdo nezeptá na to, co si myslím o některé konkrétní situaci, tak na to neříkám nic, Každý žije jak nejlíp umí.

Doufám, že mi to vydrží i jestli jednou budu tchýně.

Co říkáš na Boženku? U té jsem se docela zasmála 🙂

evaviki
26. led 2014

@prapodivna Bozenku jsem necetla, jdu na to, trocha zabavy neuskodi 😀
ale jooo, chapu.. ja mam taky jednu svagrovou silenou (mazec teda ale), vuci druhe mam vyhrady, i kdyz ji nic nereknu (ale reknu to nasim) a treti je super (i kdyz se s bratem prave rozvadi) (cislo 2 a 3 su od mych bratru, cislo 1 je manzelova sestra))

evaviki
26. led 2014

@prapodivna joo, bozenka 😀 vtipna pani..

bubbly
30. led 2014

Ahoj, pridavam se! Jak resite manipulovani s malym ditem? Ja ziju v Anglii, manzel je Anglican. Takze moje rodice dcerka vidi cca 2 x do roka. Cehoz tchanovci s chuti vyuzivaji, protoze s ni citove manipuluji. Jezdi k nam kazdou druhou nedeli, protoze se to hodi jim, takze nesmim mit zadny jiny program, vzit malou ven, videt se s kamoskama, neexsituje. Mam malo volneho casu protoze studuju na full time na zdr. sestru, takze kdyz mam praxe, tak beham po smenach. Ella ma 2 roky a chudinka je od 9. mesicu po chuvach. Tchanovci nikdy nepohlidali, nepomohli (jsou totiz velmi vytizeni - 3 x do roka luxusni dovolena da zabrat). A kaficko a cigaretka je prednejsi, na zahrade mi huli male pod nosem, dokonce si tchyne jednou u nas zapalila z okna (fuj). Vzdycky kdyz prijedou, cpou ji darky, cim vetsi kram, tim lepsi. Nebo ji davaji cokolady a sladkosti kdyz to nevidim (Jsou ji teprv 2.5!) Takze priserne manipulovani: 'Nanny loves you' (Babi te miluje) a cpani darku a sladkosti. Co je tohle za lasku at mi nekdo vysvetli. Strasne me to mrzi, kdyz treba mluvime s nasima na Skypu, pak prijdou oni, vecpou ji cokoladu, tak to je jasne ze male dite radsi pujde za ni nez se bavit pres kameru s babickou, kterou vidi cca 2x do roka. Co byste delali? Uz jsem se jim to snazila vysvetlit ze laska k diteti neni o materilnich vecech, ale o vztazich a stravenem spolecnem casu atd.

sedmiteckas
30. led 2014

@bubbly A co na to říká manžel, když mu řekneš, že se ti nelíbí, jak se k dceři chovají prarodiče?

martulka89
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
klouzek
5. únor 2014

Tchýně,tchýně,tchýně pomooooc.........Dneska mi zvedla ze židle,po jejím telefonátu to jsou 4 hod a pořád mám tlak vysoký.Skoro 3 roky jsme se neviděli,nebavíme se spolu,ale dneska mi zavolala,že by chtěla popřát malýmu k zítřejším 1. narozeninám(podotýkám že ho nikdy neviděla,nepopřála mu ani k svátku,nedala mu nic k vánocům)a ted mi bude hrát na city?Rozhovor trval cca 30min a začala mi vyčítat,svatbu,stavbu baráku,i porod že jsem jí nedala vedet,že jsem ji neřekla že jsem těhotná-a proč taky,když jsem se s ní nebavila.PROČ PROČ musí být tak lidi zlý-kord když je to v rodině

leryl
6. únor 2014

Ahoj, taky se potřebuji vypsat.
Tchýně měla na Štědrý den 60.narozeniny, my jsme jí pogratulovali a tchýně řekla,že nás chce spolu s rodinou dcery pozvat na oběd do restaurace , tak at se mezi sebou domluvíme, aby se to VŠEM hodilo. Dcera teda bydlí 200km daleko, ale tchýně vidí její děti častěji než naše, a to bydlíme 20km. Takže dcerunka nemá potřebu za ní jezdit, když babička na každé zavolání hned přijede.
Takže včera mi přišla sms od švagrové, že přijede 7.3.,tak jsem jí odpověděla, že jsem ve škole(studuju dálkově VŠ) a že pokud nebudu mít hlídání odvezu i děti k našim, aby si manžel nemusel brát dovolenou. Ještě jsem dodala, že starší dcera bude mít asi stejně neštovice, takže nikam do restaurace nemůže.
V tu ránu volala tchýně, že snad do školy nemusím, když chce slavit narozeniny. Když jsem jí řekla, že si nebudu dělat problémy ve škole kvůli švagrové, která není schopná od prosince přijet, jsem ta špatná já.

mixlevpixle2013
6. únor 2014

Holky zlatý, s tchýněma je to prostě těžký. Já si brala manžela když mi bylo 16-le a manželovi 18, je fakt že tchýni tenkrát bylo 40 ale to je snad jedno, myslím, že na věku to nezáleží ..... Od začátku jsem cítila, že ji na mě všechno vadí ... Podotýkám, že jsem spolu 25 let, vychovali jsem2 krásné děti a nyní se pokoušíme ještě o benjamínka na stáří 🙂 dodnes se s tchýní prakticky nestýkáme, děti nikdy nehlídala ani je nechtěla o mě se nezajímá což je dobře ale ona se nezajímá ani o syna na kterého by jako máma mohla být hrdá. Je to smutný a pořád i po těch letech mě to trápí ale nic už s tím neudělám. Vidíme se tak cca 1-2 x do roka kdy se nemáme o čem bavit ale od ní pořád koukáme na fotky druhých vnoučat od manželova bratra a posloucháme jak jsou šikovní, skvělý a kde s nima všude byla......je to k pláči ale nic se s tím nedá dělat. Nejhorší je, že to o těch druhých plácá i před našima dětma, ale oni už jsou dospělé a rozhodnout se umí samy. Babička to pro ně není ..... nepřejeme si na svátky ani narozeniny, max sms a ani na vánoce se nenavštěvujeme.... takž u nás je to takhle 🙂

hansed
10. únor 2014

Tchýně jsou tchýně no... mě od Nového roku štve jednou do týdne.... Na novoročním obědě vytáhla splátkový kalendář, abychom jí začali splácet dluh (údajný, má ho zaplatit švagrová..., její dceruškazevšechnejdokonalejší). Vydejchala jsem to. Ke konci ledna onemocněla mladší dcera. V jedné sms tchýně napíše, jak je holce a kdy jí dáme první splátku. Pak onemocněla i druhá holka a obě musely na RTG s podezřením na zápal plic, hrozila nemocnice. Myslíte, že se bába chytla za nos?? Ne, v sms mi poradila, abych si vzala ošetřování. Odvětila jsem, že budu muset, když nemáme hlídací babičky. Prej nic ve zlým, ale je NAŠE povinnost se o děti postarat.
Mě snad ani už nevadí, že holky nehlídá. Jen trpce s manželem vzpomínáme na dobu, kdy jsme rodinu čekali a ona slibovala, jak bude hlídat, jak nám bude pomáhat apod. BLA BLA BLA. Že jsme si s mužem za 3,5 roku nikam spolu nevyšli, společné chvilky jsou vzácností, to jí nezajímá. Hlavně, že se může chlubit fotkama holek. Před Vánoci mě prosila o fotky holek, žádné nedostala. Má je jen proto, aby je donesla do práce, ukázala je a nakecala všem, jaká je babička. Blít se mi chce. A pak na návštěvě u ní vykládá historky kolegyně, která má stejně starého vnuka jako je naše Ája, jak ho hlídaj přes noc, že si ho po práci vyzvedávají apod. Holt, když někdo chce, dá se vše....
A když nevypráví o kolegyni, žvaní o dcerušcedokonalé a jejím přítelistarémstáleženatém..... Tomu dokonce hlídala 12letou dceru v létě, přes týden ... a to slibovala, že si vezme Klárku....

Vidím, že všude je něco. Snažím se nad to povznést... už mi to i jde. Jsem ráda, že jsme se ze společné bytovky odstěhovali (i u toho měli kecy, že muž prodal byt po babičce... ale ta by byla první, která by nám to poradila, když se nám narodila postižená dcera). Máme tu svatý klid, protože i když to má tchýně 10 minut autem, tak nejezdí 😎