Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

sarax
4. kvě 2010

Holky, víte , jak já jí pohrdám, když se na děti total vybodla? Víte, jak musí bejt vevnitř zlá, když roky "miluje" vnoučka, často se s ním stýká a ze dne na den se na něj vyprdne, že mu to dost ublíží, že ji to nezajímá?Ten nejmenší ji nezná, tam je to aspon tak,ale prostřední vím, že je smutnej. jsem mu před tím rokem řekla pohádku, že babku kousla čarodějnice a že se proměnila, tak že musíme počkat... ještě ted su to pamatuje a občas se ptá, chudák, jestřli už je zase zátky proměněná. třeba když mu cuzí lidi řeknou, že ho babička pozdravuje, tak je mi ho líto, protže vidím, jak se stebla chytá.. to je taková kráva, tohle jí nikdy neodpoustím a věřím, že boží mlýny melou

carculka
4. kvě 2010

matha...no znam fajn tchyne,ale tady je to tim,ze dnes je jina doba,ty tch jsou takovy ty prelomovy generace..musime byt lepsi

tak jako my ji rekli ze to rek ten xy a ze to byli oni a policajti to vi,ale ona nevnima..taky jsme ji upozornovali at nic nikde nerika at to nedopadne stejne(uz ji nereknem nikdy ze nekam jedem-az prijedem)..ona proste dela ze to neslysi,nereaguje,nebo rika ze urcite ne..takze dokud to nebude cerny na bilym ,on zavrenej(zmizli zbrane atd-a obrovska skoda,takze by sel fakt sedet)tak ji to nemuzem razne otlouct a vynadat

carculka
4. kvě 2010

sarax..se ti nedivim

sarax
4. kvě 2010

Carculka: já si vubec neumím představit, že by nás někdo vykradl... omlouvám se, že se ptám,ale jak jste to zjistili, a co jste pak pane bože dělali?

carculka
4. kvě 2010

ja byla v praze,kde jsme byli kolem porodu on jel domu,neco zaridit a volali mu policajti kdyz byl na ceste ze nasli jeho auto,ktery mel doma(audinu) nekde vev vypust.rybnice,ze jak bylo na letnakach ze to neuridili..tak ho tam nechali..prijel domu a zjistil to a volal policajty ze jsme i vykradeny,ja zustala v praze a on tam jezdil,mezitim prijela tch aby se mi pry neco nestalo,manzu sem neprudila,bylo to jediny jak pomoct,ze nebude mit strach-tyden s ni a me totalne hrabalo..jsem dala 400schodu vecer jela 😀 ...teda v noci-taxikem,moje dr na me cekala a manzel prijel...no on co to zjistil temer nespal a daval vse do kupy abysme se meli kam vratit s malou..ale byl jak telo bez duse..bylo to hrozny ho tak videt..jeste ted se z toho hrabem financne

frisbee
4. kvě 2010

carculka,to je mi líto a ten pocit musí být strašnej...já se teď bojím odejít z baráku,před 14 dny jsem dojela v dešti celá mokrá a převlíkala se na sedačce a na konci zahrady tesně za našim plotem stál chlap,auto zaparkovaný nahoře na polňačce...normálně tam v takovém počasí nikdo nechodí...byl to tipař,pak bylo hlášení místního rozhlasu,že vykradli barák u koupaliště..no bojím se jak blázen,jsem tady sama,ostatní mají velké stodoly,my otevřený prostor,každý večer se barikáduju a když odcházím z baráku,nechávám na dvoře puštěné rádio...není to dobrý pocit 😕

carculka
4. kvě 2010

frisbee a manzel tam neni s tebou?to fakt se nedivim,nam vcera vypadli pojistky a ja se bala vylezt ven,manzel pryc..jsem volala sousedum-o pulnoci 😅 kamoska rekla synovi a on tam dobehl,minule mi nastartoval auto pres kabely-je mu 12 😀
dneska nesel do skoly takze ponocoval..jinak jsem jen chtela aby vykoukla z okna az tam pujdu..
tak jsem jim dnes donesla naky mlsnoty 😀

frisbee
4. kvě 2010

carculka,on je na půl roku pryč,domů jezdí jednou za 3 týdny na víken,v prosinci nám umřel velký hlídací pes,už tu mám jenom dva menší a o ty se taky bojm...aby jim neublížili a hlavně aby neutekli,kdyby náhodou zloději vyrvali plot.

carculka
4. kvě 2010

frisbee:tak to ti je smutno vid,ale utece to a budes ho mit zas doma..a vy mate naky staveni?

frisbee
4. kvě 2010

carculka,není,my takto žijeme celej život,už jsem si zvykla,akorát,že jsem se musela starat o tu tchýni,to nedělalo dobrotu.My jsme se přestěhovali z paneláku města do baráčku na vesnici,není to jednoduchý,v podstatě je všechno na mně.
Pořád myslím na to,co se vám stalo..a zrovna v takové situaci,kdy máš být v pohodě a klidu...fakt síla....

oli.k
4. kvě 2010

Ahoj holky, koukám, že jste tu řešily tchýně, kterým se nedá svěřit dítě na hlídání...u nás to je taky aktuální téma, zvlášť po dalším víkendu u tchánovců. Tchán například vůbec nechápe význam autosedaček...a teď to už poněkolikáté předvedl. Byli jsme s malou na procházce a potkali ho ve městě, když se vracel autem z práce (sám nepřipoutaný). Hned na dcerku spustil: "pojď, děda tě povozí, no pojd, sedneš si tady (na přední sedadlo). Když mu manžel říká, že to snad nemyslí vážně, jen opakuje "ale prosím tě, no řekni, ale tatí, co pořád máš, no pojď, ať tě děda povozí" Jsem si jistá, že kdybychom tam nebyli (neviděli ho), bezevšeho malou naloží. Už jednou ji strčili do auta bez sedačky (ve 3 měsících). Jak mě tímhle vytočil, ani nebudu popisovat.Manžel mu sice říká, to bys udělal jednou a pak už nikdy...tak jsem mu řekla, že to je sice pravda, ale dítě nám může zabít už při té první jízdě. A to teda nedopustím. Nebo dcera má alergii na ořechy a kakäo, tak jsme všem zdůräznili, že jí sami nesměj dát nic k jídlu....a zase u toho měli řeči..."aleeee, tak co by se stalo" (přitom jim říkáme, že se může i udusit dřív, než zavolaj doktora) a tchán tomu zase nasadil korunu "ale to ti říkám, ted jí to můžete zakazovat, ale co budete dělat v 5, 6 letech? to už jí to nemůžete takhle odpírat" (má pořád pocit, že jsme zlí a kazíme malé dětství, když jí necpeme sladkostma). Tchýně si zase v klidu nechala otevřené (úplně bez uzávěru) ty nejsilnější čističe ve spodní skřínce...když za mnou malá přišla s oblečením zničeným od rozlitého čističe, jen jsem děkovala Bohu, že si tím neotřela oči nebo nedala do pusy. Když jsme to tchyni řekli, tvrdila nám, že tam nic nemá a že dcera to přeci stejně z poličky vyndal neumí. Sama jsem jí ten otevřený čistič šla ukázat. A takových věcí je vždycky spousta. Takže dceru u nich v žádném případě samotnou nenechám. Společně návštěvy, kdy si s¨pohrajou a hlídáme jí sami, jsou ok, ale to je všechno. Takže holky, pokud cítíte, že vaši příbuzní jsou nezodpovědní,co se bezpečnosti dětí týká, stůjte si na svém. Výčitky svědomí mít rozhodně nemusíte. Kdyby se prckům něco stalo, nikdy byste si to neodpustily.

mataharyy
4. kvě 2010

No já své rozhodnutí měnit nehodlám, zvláště po té co mi jako vtip tchán povyprávěl, jak nechal šváru v kočárku před hospodou samotného a šel na pivo, nebo jak jeho kolega nechal dítě na stanici u hospody a když šel z ní, tak si kliďánko nastoupil do vlaku a dítě tam zapoměl... Když to vezmu podle hesla rovný rovného si hledá, tak děkuji pěkně, není o čem 🙄
fris, buď v pohodě, jak jsme se přestěhovali a manžel jezdí domu jen na víkendy, tak mě přes týden chodívá někdo strašit, pošku co nemůže spát asi 😉

carculka
4. kvě 2010

frisbee...no nas uz potkalo veci,jsme mysleli ze smula nas opustila a ted tohle..ale zas mame krasny zdravi ddite a to je to nej,takze nam vse mala vykompenzovala...

oli...no chapu co mas na mysli..tchyne treba hlasi jak nemuze vubec spat a manzel tam prijede pozde vecer,synovec lita po byte a baba chrape...a nebo skace ze zidle a skocit o kousek dal skoci na police s jejima kravovinama apod..to uz je rozumnej-relativne 6let..takze jsou veci kterych jsem si zatim nevsimla a vsimam si tech spatnych co se jeho tyce..

carculka
4. kvě 2010

mata..holky asi naci smiracijste se jim zalibili 😅

mataharyy
4. kvě 2010

No těžko říct, jsem si z toho strašidla nic nedělala, dokud nezačal rosvěcet venkovní světlo a mě nedocházelo dřevo, to byla pecka s jak malou dušičkou jsem šla ven. Zamkla jsem spícího malého v domě a s lopatkou na obranu jsem šla ven 😀 Teď už je to OK, je to nějakej ubožák co se nudí tak si z něj nic nedělám, jak pravil manžel: "naivka, on neví kde jsi vyrostla..." 😀

cajicek
4. kvě 2010

Tak s tím jídlem je to u nás taky, například ve 3 měsících se tchýně dětem snažila vecpat buchtu. Nebo jim dávala čaj svojí ocucanou lžičkou. Fuj. To si ani já nedovolím, neolizuju jim dudlík ani podobné věci, co se dřív dělaly. Já ji vždycky okřiknu, že v žádném případě ať jim to nedává a ona v rychlosti blesku jim to do té pusy strčí, trapka trapná a fakt bych jí vždycky nejraděj jednu lískla. Ona asi pořád nechápe, že je to vyloženě jen na mojí dobré vůli, že jim je půjčuju, byť v mojí přítomnosti. Kdyby bylo na manželovi, tak ani nevědí, jak děcka vypadají.

sambucca
4. kvě 2010

cajicek: tak to Te fakt obdivuju a zaroven se divim 😅

cajicek
4. kvě 2010

carculko, tak tak, já jí taky pořád říkám, že v pohodě stíhám a že nic nepotřebuju (z toho je vždycky úplně paf a nechápe..). Tak vždycky začne, že až budou chodit, že to bude horší. No takové řeči tu jsou pořád a pořád se to odsouvá "až" a pořád to totální vyčerpání z dětí nepřichází 🙂)). Prostě si vyloženě užívám, jak ona nesnese, že to stíhám vše v pohodě.

cajicek
4. kvě 2010

sambucca, jsme z jedné vesnice, mně moje slušné vychování nedovolí, abych dělala mrtvého brouka. Mně to nejde přes mysl, abych jim zakazovala se s dětma stýkat. Ale za to očekávám aspoň nějaký respekt, vůbec nejsou v pozici,kdy by si mohli něco diktovat a přitom to tak stále dělají. Teda abych nekřivdila tchánovi, ten ledacos chápe a i když má jiný názor než já, tak ten můj respektuje. Kdežto tchýně vůbec, chce si dělat vše po svém a úplně to v ní vře, že nemůže, protože tam stále jsem jako dohled.

sambucca
4. kvě 2010

ja te chapu, taky me slusny chovani kolikrat nedovoli nejak vic jasne reagovat, rikam si to prece musi pochopit. ale ocividne to tak neni 🙄

cajicek
4. kvě 2010

No jo, je to tak, jestli to časem nepochopí, tak jí to asi budu muset říct důrazněj, protože tudy cesta opravdu nepovede. 😠

mataharyy
4. kvě 2010

No jídlo je tak na knihu, co lepšího než dát čtyřměsíčnímu dítěti čokoládu s oříškama (na obhajobu tchýně, to nebyla ona), no ta tchán mu před pár týdny dal napít nejhnusnější nejlevnější a nejplastovější limonády s bublinkama... můj strýc se nametl a dal mu před měsícem dort s oříškama, punčáka piškoťák se žele a aby to totál zasek, tak mu dal olíznout lžičku od chlastu, poté co jsem všem opakovala že mu nemají nic dávat, protože doktorka říkala že má alergické reakce ale zatím neví na co... 😒 Já jsem slušná, celou dobu co jsme u nich bydleli, tak jsem držela hubu a krok, ale to teda zkončilo, nebudu nikomu dělat blbečka a to že se nas... když jsme se odstěhovali (tvářili se jako by jsme jim brali hračku), no jejich problém, je to naše dítě, náš život a už jsem v rozpoložení že i kdybych měla exnout tak je o hlídání nepoprosím, na to mám svého syna až příliš ráda a i kdybych nestíhala tak to před ní ani nenaznačím, už se těším na ty řeči až bude další mimčo... "No tak mi ho dej, si odpočineš" (první krok po dobrém). "Já nekoušu!" (fáze dvě začíná bejt dotčená) "Já už jsem vychovala dvě děti, co si myslíš že se o jedno nepostarám!" (závěr = sebeovládání v háji)... Už jsem si to zažila, takže nevěřím tomu že to bude jinak 😎

carculka
5. kvě 2010

cajicek...jojo presne jak ty-nejdriv-pockej az se narodi,ted pockej az tamto nebo tamhleto..

matha...faze mame stejne 😀

mataharyy
5. kvě 2010

carculka, to bych řekla že to je skoru všude stejné 😀

carculka
5. kvě 2010

bohuzel

brumdinka
7. kvě 2010
sambucca
7. kvě 2010

Brum, dobry😀 a co teprve tenhle! http://www.prozeny.cz/magazin/sex-a-vztahy/jak-...

sarax
7. kvě 2010

Holky a tohle, to jsem četla všechno a opravdu dlouho : http://www.moje-rodina.cz/tchyne-a-tchan/sss-sp... 😎

sarax
7. kvě 2010

Carculko: byla jsem v šoku, když jsem četla, jak vás vykradli...víš,že mě by to nenapadlo, asi bych taky vyprávěla, že jedu pryč, jsem fakt neopatrná, věřím, že vaše zkušenost musela být hodně krutá a budete si to dlouho pamatovat, snad už vás nic nepotká a už máte nadosmrti vybráno, hlavně zdravíčko....naši taky vykradl, byl to známý, který pomáhal tátovi zedničit na baráku, tak ukradl nějakou hotovost a šperky po babičce

sarax
7. kvě 2010

Holky, tak se před chvílí stalo to, co jsem si malovala, že se mi snad nestane. Při mé smůle jsem potkala před chvílí babiznu s miminem a švagrovou u nákup. centra s miminkem v kočárku. Poprvé... Zmerčily mě a hned se spiklenecky otočily. Já nevím, co to do mě najednou vjelo, rozhodla jsem se , že nebudu hrát tu jejich hru a aby věděla, že se jí nebojím a nepotřebuju se schovávat jako ona.... prostě jsem sebrala můj kočárek s mým synkem, kterýho rok neviděla a jela k nim, slušně je pozdravila a zeptala se, jeslti se můžu podívat na malého... samozřejmě mi to "dovolila" tchýně, ne švagrová. mimčo jsem pochválila, jak je hezkej a napletenej 🙂 - ano,měl chudák brouček kolem hlavy tu obrovskou pletenou kytku na šnuru pod krkem ....a řekla, že jednu vařit guláš na stavbu, rozloučila se a odjela, bylo to dvě minuty..... Tchýně na mého dělala cukrbliky, jakoby ho viděla každý týden... opravdu jsem si uvědomila, že je to prostě chudák, jelikož jsem snacha, která nešlape podle ní, tak moje děti naprosto vynechala se svého života a vyměnila za další nevinný model...díky za vykecání a jdu na ten guláš