Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

lenule76
16. črc 2010

@kaatulkaa Ahojky, já těch bodů mám více, to bylo co mě hned prolítlo hlavou. Hlavně si nenechat srát s prominutím na hlavu. Nechala jsemto tak dost dlouho. A bohužel jsem utvrdila mojí tchýni v přesvědčení, že si to může dovolit. Jj ta moje slušnost .. kdybych to srovnala hned od začátku byli bysme dnes jinde. Ale ještě není všem dnům konec 😠

adeden
16. črc 2010

Já vždycky když začnu s někým mluvit o tchýni, začnu vtípkem z kazety Františka a Honzy Nedvědových.. Co je to ROPUCHA A TŘICETA MALÝCH ŽABIČEK ???? Tchýně věší záclony ..... 🙂 🙂 🙂
Za tímto vtipem Honza pokračuje : Já mám TCHÝNI OPRAVDU ZLATOU !!!!! Zrovna teď mi hlídá děti ..........................
Bohužel, že tuhle větu nikdy nevyslovím .... ☹ 😒 😠
Z mojich úst by věta o tom, že mám zlatou tchýni vypadnout nemohla ....
Je to opravdu všude asi stejné .... Mám ale zlatého manžela, který ve všech sporech a výstupech s tchýni stojí za mnou ....
A je tu ještě jedna věc ... Nesmírně mne těší, že manžel může a prohlašuje, že má tchýni ZLATOU .....
Holky, nedejte se !!!!!!

brumdinka
16. črc 2010

ahojte -do výchovy si nenechte kecat ani žádný srovnávání 😅

kaatul když to zkusí tak se neboj jí poslat do pr...... i ty 🙂 maty - já vim, že je to asi těžký, ale fakt se nesmíšč bát jí tam poslat - jinak se z ní zblázníš 😖

lenule76
16. črc 2010

Ahoj holky, ted jdu s klukama ven, ale až budou spinkat tak písnu 🙂 🙂

brumdinka
16. črc 2010

holky já vim, že to neni s nima lehký, ale na druhou stranu si to kolikrát děláme sami - prostě si to nenechte líbit to poniživání a manipulování a ono kolikrát si to opravdu zbytečně znepříjemnujete sami 😔

a pak když si pořád necháte s prominutím "srát" na hlavu tak to skončí katastrofou 😢

lenule76
16. črc 2010

@kaatulkaa Ta vedra jsou šílená. Snažzíme se chodit ven dopoledne, ale i tak je někdy už šílené horko. Odpoledne jsme na zahradfě, máme tam stín, bohužel traké i tchýni za prdelí. Takže moje nervy dostávají zabrat. Kluci hodně pijí, takže v tom problém není. Jinak zase máme špatné spaní, jeden spí gut a druhý ne a ne večer zabrat 😒
a máš pravdu, že lidem se nezavděčíš 😀 když je vedro chtějí zimu a naopak 😎
jéé jsem ráda, že Tě moje body pobavily, opravdu ... ale jen my tady víme, že to je takové s příměsí ironie ☹ ale hlavně se nedat.

@ivee Tvoje tchýnš je tedy ukázkový exemplář. Drtí mě takové lidé co posuzují obal a ne to uvnitř. Jasně, že člověk chce vypadat hezky, být v pohodě a mít super postavičku ... ale kde bychom to byli kdyby jsme všichni byli přesně podle nějaké šablonky. Moc mi to připomíná mojí tchýně, která mi řekla, že je veliká škoda, že jsem nezůstala na své váze po porodu (-25kg, kdy jsem byla vyklepaná jako startky, nervy byli na pochodu apod.) Řekla jsem jí, že klidně budu mít 120 kg, ale budu vyrovnaná a v pohodě, že to za to nestojí. Víc jsem se s ní o tom nebavila. Takovýmu člověku nemá cenu víc vysvětlovat a to mohla být ráda, že jsem jí ještě slušně odpověděla.¨
I kdyby jsi měla 150 kg, co jí je do toho sakra?Copak všchny tyhle baby sežřali šalamounovo lejno? Asi jo co 😠
Nejdůležitější je, aby jsi Ty byla v pohodě. A na tu její rekaci bych jí řekla, že ať se nestará a pokud ještě uslyším podobné kecy tak k ní nebudu jezdit. No to mi řekni co s takovým člověkem (pokud to tedy člověk je)? To si neuvědomí, že ubližuje ... plive síru a škodí. Omlouvámse, ale tohle mě dokáže rozpálit do běla. Je to od tvé tchýně nehorázná sprosťárna. Hlavně se nedej, pokud manžel stojí za Tebou (což já předpokládám) odpovídej tchýni a braň se. Nemůže Tě přeci do nekonečna deptat. Nestýkala bych se s ní do té doby dokud by se ke mě nechovala slušně. Manželovi bych to v klidu vysvětlila. A pokud je normální (což předpokládám) tak by i jeho musely zákonitě urazit její poznámky a kecy. A ví o nich? A jak na ně reagoval? Hlavně se opatrujte.

lenule76
16. črc 2010

@hrusticka84 souhlááááás !!!!!A také .... TCHÝNĚ JE POKLAD ... JEN JÍ ZAKOPAT !!!!!

lenule76
16. črc 2010

@mataharyy buď v klidu, mě také trvalo několik let než jsem se postavila na zadní. Také jsem si říkala, že přeci nemůžu dělat problémy a rozbrje, že ji musím brát takovou jaká je. Že tchýně na to přijde, když jí naznačíme .. jak já jsem se mýlila.
Obdivuji Tě, že jsi se ovládla a neposlla ji do tmy. Už v obchodě bych si já neodpustila poznámku ... tady jsi mě přeci pomluvila .... já jsem asi fakt hrozná holky, vy mě tu normálně ukamenujete 😕
Nenechej si srát na hlavu a nenechej se sebou zametat. Já vím, že je to těžké se vzepřít a ozvat se. A pokud jednou začneš už nesmíš skončit. Vždyť jsi svéprávná a dospělá, nemá přeci nárok Tě komandovat jako nějakého fracka a dirigovat Ti tvůj život. Já budu moc držet palečky, aby jsi dokázala ji někam poslat.
Rozhodně nejsi kráva, prostě jsi natolik slušná, že jsi brala ohled. Nebraň manželovi, aby se Tě zastal, ty a malý jste jeho rodina a je to od něj super, že stojí za vámi.
Ty panáky si dej a vzhuru do toho a vyhrl to na tu babu a bude pořádek. Asi fakt vypadám jako nějakej machírek, ale nečekej několik let, budeš pak toho litovat, že jsi to neudělala dřív. Budeš mít strach, nervy na pochodu, budeš to oddalovat , ale stejně k tomu jednou dospěješ a pak Ti bude blaze, uleví se Ti. Nastav hranice a nedovol jí, aby je překračovala. A pokud bude manžu citově vydírat a brečet tak to je jen její poslední pokus, protože tohle dělají, když už neví kam a co a jak .
Ty jí přeci k životu nepotřebuješ, a pokud manžel stojí za vámi (což vidím, že ano) nebála bych se toho. Jen bych mu předem řekla, ať počítá, že můžeš v nejbližší době bouchnout a že to není již únosná situace. Tvoje exšvagrovka to udělala dobře. Tchýně si nic jiného nezasloužila. Jsem asi tvrdá, ale já to tak cítím. Nezlob se ....

Nemysli si, že já jsem to uměla hned. To vůůůbec. S manželem jsme spolu od 17 let, tedy 17 let jsme spolu z toho 11 let jako manželé. Život mě naučil... nechtěla jsem se v padesáti ohlédnout zpět a říci, že můj život stál za starou bačkoru, že nikdo na mě nebral ohled, že jsem jen dávala a nic nedostávala, Život máš jen jeden ... nač si ho kazit nějakou kozoz, která si myslí, že ví vše nejlíp. Několikrát jsem se držela, abych nebouchla, říkala si, je starší, je to matka mého manžela .... jenže co z toho? Kdo na mě bere ohledy? Nikdo .... proč nemohu žít svůj život tak jak chci ....

Pokud tvoje tchýně se bude chovat jako doteď, já nevidím důvod proč by jsi jí měla umožňovat styk vnukem.Není zásluhou být babičkou .... ona si musí uvědomit, že ona není ten středobod vesmíru. Já jsem připravená na to, že pokud nebude moje tchýně dodržovat naše hranice a pravidla (samozřejmě se občas může přihmouřit očko) ta má holka smůlu. Proč bych měla trpět podrývání mé autority? Švagrové to dělala běžně (v té době jsem tomu ještě nerozuměla, švagr a jeho žena jsou op dost starší) a já se budu snažit jí to prostě nedovolit. Já byla také skoro bez babiček a žádnou újmu tedy nemám 😎

lenule76
16. črc 2010

@mataharyy Tvoje tchýně je asi klon té mé, bo si také myslí, že za prachy se dá koupit vše. Že prachy vše vyváží a nahradí. Mě je z toho celkem smutno, protože tito lidé jsou bez citu a vidí jen sebe. Souhlasím s Tebou, že se často chovají jako by nám těch pět bylo .. i jí a hrajeme hru ...s kým se budemem bavit a s kým ne, kdo má co lepšího apod. Jsi dospělá a ona by to tak měla brát. Jasněm, že se nemusíme milovat, ale respektovat se je minimálně slušnost ale ona ani tu minimální slušnost nemá. A ta tvoje tchýně také ne. Je mi z toho fakt na blití (s prominutím).
Zeptej se jí přímo co proti Tobě má .... ať to vybalí ...ale už to v duchu viím jak říká, že ona žádný problém nemá, proti Tobě nic nemá apod. Jsou všechny falešné jak pětník.
mataharyy hlavně neplakej, ona ta kráva za to nestojí ..... ty debilní tchýně neumí nic jiného než deptat a v tom jsou snad mistrině světa. Drž se a pokud se budeš chtít vypovídat, ulevit si nebo zanadávat přijd sem a holky i já (i když tu nejsem dlouho aasi vypadám jako machr) Ti pomůžeme jak to je půjde. Znám tuhle situaci moc dobře 😔 Ta moje mě několikrát dohnala k tomu, že jsem se nervově sesypala. Zařekla jsem se, že tohle jí už nikdy nedovolím !!!!!!

mataharyy
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mataharyy
16. črc 2010

@lenule76 fíha, ne mrcha si z tebe udělám vzor 😵

lenule76
16. črc 2010

@carculka ahoooj teda ty jsi ale snacha ... ty jí nedáváš malou na celý den? 😉 no téééda 😀
vykašli se na ní babu jednu, sama uznáš za vhodné na jak dlouho bude malou mít. Ještě bych jí řekla nebo manželovi a´t je ráda, že má malou tk jak má, že by to mohlo být i horší. Hlavně ji nenechávej samotnou hlídat, nejlepší je, když to máš pod dozorem. Já prostě tchýni mojí nevěřím a mám takovou představu, že všude vykládá jak já nezvládám a že nebýt jí tak bych byla v prdeli úplně. a doma naoko se staví jaký má zájem o hlídání. Já mojí tchýni neumírám to, že kluky má ráda, ale nedovolím jí, aby se mnou šíbovala jak chce a moje děti vychovával. Svůj názor si říci může, ale to je tak asi vše.
Klidně, ať tvoje tchýně je s malou, ale u vás, já to tak dělám, že tchýně přijde a hraje si s klukama a já dělám doma co je potřeba. Mě to vyhovuje. Po narození vozila víc to je fakt, ale pak jsem se dozvěděla (byli jsme s manželem na večeři - měli jsme výročí svatby), že vykládal jedné babě uplotu, že jako ať já si nemyslím, že ONA bude hlídat kluky ...samozřejmě to podávala s patřičným ironickým tonem .. takže jsem se šprajcla a řekla to i manželovi. Sice on s tím nesouhlasí, ale to je jeho problém. Sice tady bylo zle kvůli tomu co tchýně vykládala, manželovi se to také nelíbilo. Ale prý jí je mám dát občas ven, že je to jejich babička. Řekla jsem mu, že jejich babička sice je, ale že nto není její zásluha, že si do toho nenechám kecat a že jediné co tchýně udělala dobrého je to, že mého manžela přivedla na svět. Jooo asi jsem hnusná a tvrdá ale co ... já jsem také jen člověk a už je mi zcela fuk, co si o tom bude kdo myslet. manžel mě naštěstí zná, ví že mám pusu prořízlou .... a bere mě s rezervou. Také jsem mu řekla, že se mu za mé výrazy omlouvám, že vím, že je to jeho matka (to víte kyž mě vytočila kurvy svině a horší výrazy lítali), ale že si prostě nemůžu pomoc. Manžel mi na to řekl, že je zvyklej 😀 někdy mě to mrzí, ale někdy jsme ráda, že mám takhle prořízlou pusu. Ale fakt mi to tvalo sakra dlouho než jsem se ozvala.
Od prosince tchýně měla kluky venku v kočáru 3x, myslím že je to celek mdobrý úspěch 😉
Jinak tchýně hlídá, když je potřeba nakoupit, cca dvě až tři hodinky, někdy zvládne dát klukům i sváču, ale to jsme s manžou už oba nervozní. Asi jsem manžu nakazila, ale co .. není na škodu být v pozoru 🙂

lenule76
16. črc 2010

@frisbee máš pravdu jsou to tchnýně podle šablony, kloni .... vůbec si ty tchýně neuvědomují, že nám komplikují život a sobě defakto také. Už asi nějak holky zapomněly, že i oni byly mladé a měly tchýni. A nevěřím, že to bylo jinak a že jí milovali. Ach jj ale je potřeba bojovat, protoiže jinak nám za chvíli budou dirigovat jak často si máme utírat zadek.

lenule76
16. črc 2010

@mataharyy Tvoje tchýně vypadá podobně jako moje .... na první pohoed v pohodě, první dojem normálka, ale pak to rozbalí, že člověk nestačí zírat vid? 😠
Chovala jsem se ze začátku (tedy fakt několik let) jako ty, takže si nic nevyčítej, to je proto, že má člověk nějakou slušnost a respekt, a uvědomuje si chyby jiných, jenže pak to překročí nějakou tu pomyslnou hranici a je to v prdeli. A jakmile nebudeš se bránit bude hůř a hůř. Budeš mít jednu depku za druhou a ona bude chrochtat blahem. jj jsem asi mrcha, ale sakra .. mám život jen jeden, ne?
Ale to je síla, že tvojí tchýni prodavačka zná a ví co je zač .... alespoň vidíš, že tchýně v obchodě moc neuspěla 😀 ha ha moc jí to přeju. Lidi poznají, že jsi slušný člověk.

Chceš na chvíli vyhnat z hlavy tvojí tchýni ...? 😀 Co já bych Ti tak napsala ..... 🙂
MOJE TCHÝNĚ:
-na dotaz zda uznává mě jako ženu svého syna bez odpovědi odešla z místnosti
-volala mé švagrové a žalovala jak já strašný týrám mého psa
-vytáhla z popelnice cca 4 měsíce prošlé vakuovaně balené salámy a dala je tchánovi a snědli je
-z té popelnice také vylovila prošlou kosmetiku a dala ji tchánovi, aby si s ní mazal ruce (jednalo se o krémy AVON)
-z popelnice vytáhla také brambory, kde byli cca 3 kousky zhnilé a ty tedy nechala v popelnici, ale zbytek se hodil
-rabovala také v pytelch se starým oblečení (bez toho aniž by se mě ptala) a pak jsem viděla jak suší mé původní věco a nosí je (to jsem na ní teda vystartovala)
-dozvěděla jsem se, že utrácím manželovo peníze a že chodíme často na večeře
-jako poslední jsme se dozvěděli, že má karcinom prsu a že jde na operaci, půlka města to už věděla, jen my jako debilové byli v nevědomosti
-mi dělá plačtivé scény, když jí kluyk nedám ven (řvala jsem na nía´t tohle na mě nbezkouší)-
řekla jsem mojí tcvhýní, že když nepřestaně, že jí připravím o syn (kulantně jsem to zaobalila, řekla jsem jí, že odejdu a nechám na manželovi zda půjde se mnou či ne, on by prý šel)

je toho ještě dost já si určitě ještě vzpomenu 😀

mataharyy
16. črc 2010

@lenule76 Tvá tchýně asi mluje sebe a popelnici 😀
Má tchýně je:
falešná jak dolarovka
bezpáteřní
zákeřná a zlá
nadřazená - všechno vím, všechno znám všude jsem byla min. 5x
vychcaná jak díra do sněhu
ignorantská
nechápavá k náznakům
panovačná
pomluvačná
No víš co je toho hodně a momentálně už mi pění krev, na to abych pokračovala 😠
Myslíte že je někde velkovýrobna tchýní a prostě se jim rozbila mašinka a toto jsou kazové kousky? Neměli by je stáhnout z oběhu 😕

carculka
16. črc 2010

@lenule76 no to se nebuj ja mam taky prorizlou pusu dost 😅 ale snazim se drzet ale casto se neudrzim ale reknu to razne ale slusne...jako je to fakt slepice..a co mi pripomina 😀 manzel vyhodil bombony s tim ze je to hnus-ona sla za dve min a vyndala je z popelnice a dala je synovci-prece za tu chvili jim nic nebylo 😀 😀 😀
no a pak historky co uz jsem tu psala a mnoho dalsich
ale sere mi ze na me usmev vetsinou a pak breci manzovi i o vecech u kterych nevim ze byl nakej problem
no jsem na ni alergicka!!!
a je to typ ktery nejde poustet jednim uchem tam a duhym ven,musi se ji to razne rict nebo je to horsi a horsi..cim si ji clovek vic pripusti tim je horsi...takze ji obcas pekne utrit

holky od posl diskuze ze mala je tlusta at ji nedavam jist(jak jsem rekla ze muze byt leda po ni)-uz nic nerekla ani pip na tohle tema 😀 😀 😀a to mi to rikala predtim snad stokrat

holky koukam dnes se to tu rozjelo 😀

brumdinka
16. črc 2010

jejda lenule neukamenujeme tě takhle se na ně musí to se mi líbí a v tom případě sem mrcha taky 😀 😀
matah neboj se jí tam poslat a hodně daleko 😉

carculka
16. črc 2010

a lenule s tim taky souhlasim 😀

lenule76
16. črc 2010

@mataharyy no tak to takl vypadá,k že popelnici miluje. jediné plus moje tchýně má a tojí přiznávám, ač nerda .. umí šetřit. A to každý neumí. Ale nicm éně .. ona nakupuje u větnamců a v takových těch výprodejích v kinech za pár šupů. Bot má cca milion, ale samozřejmě všechny úplné šlupky, a já když jsem si koupila před x lety kožené boty za 1500 tak to nemohla rozchodit. Také jsem jí to řekla, že moje investice je dalece lepší než její, bo ona boty po roce vyhodí a mě vydrží .. mimochodem mám je do dneška 🙂 A tak je to se vším. Když jsme čekali kluky tak nikdy neprojevila zájem se podívat co jsme koupili, nikdy se nezeptala co je potřeba koupit a zda něco nechci koupit. Dozvěděla jsem se, že výbavičku mám kupovat, až po porodu. Řekla jsem jí, že když jsou teď peníze tak kupuji teď, ona mi poradila, že mám šetřit. No prostě cáklá. Řekla jsem jí, že v žádném případě nebudu kupovat výbavu po porodu. Když jsem si po x letech dopřála myčku, koupi předcházel průzkum spotřeby apod. tak mi řekla, že je to zbytečná věc a že si jí ale můžu koupit někde v marketu, zrovna byla nabídka. Řekla jsem manželovi, že s takovým člověkem se o tom nebudu bavit, oba by koupila myčku z nabídky bez ohledu jakou má spotřebu, funkce apod. Ale hlavně, že by ušetřila tři tisíce. A tak je to se vším. Ať se třeba staví na hlavu a odpichuje ušima, ale mě ať nechá na pokoji.

Já si myslím, že velkovýrobna určo někde je 😀 ale proč proboha jedou pouze podle jednoho vzoru ... dle mě toho nejhoršího? Jo tak tomu opravdu nerozumím 😒

Ale souhlasím, že by na tom měli zapracovat a udělat nový vzor a podle toho vyrábět, staé kusy stáhnout z oběhu a sešrotovat 😝

lenule76
16. črc 2010

jinak holky dnes opět baba znepříjemňovala odpoldne. Moje tchýně je nějaka hluchá tak řve jako kráva takže to co ona šeptá slyší sousedi o tři baráky dál. Už i manžel ,dkyž viděl jak jsem z ní hotová, se jí ptal proč tak řve.

Když jsem krmila kluky banánem, ona přišla s namazaným chlebem .. tak jsem jí řekla, že to udělala fakt dobře, že jestli si nevšimla kluci mají teď banán. No koukala na mě jako by mě chtěla zavraždit. Seru na ní. Bude to po mém.

Ještě mě napadlo .... když jedeme nakoupit tak ona hlídá. Kluci ji mají rádi (bohužel) a ona sebou div nemlátí o zem jak se snaží ze sebe udělat ještě většího debila než je, A je jí slyšet až před barák. Když přijíždíme, tak jí opět slyšíme. Jsem nad tím tak přemýšlela a říkám manželovi, že nejsem naivka, že takhle sebou mlátí o zem celou dobu co jsme pryč. Říkám manželovi, že jakmile odjedeme tak ona sebou praští na gauč, pustí si TV a občas na kluky mrkne ...to ano, hlídá ... a jakmile přijedeme (psy poznají auto) tak opět sebou začně mlátit o zem.

Moji rodiče bydlí v jiném městě a moje tchýně se před mojí mamkou předvádí jaká je úžasná. Mojí mamku to pěkne sere a má jí také plné zuby. Takže jí manbžel řekl, že pokud tu budou moje rodiče a´t nechodí k nám, že si moji rodiče chtějí kluky užít. Byla tu cca 3x i když tu byli naši a jako bychom nic neříkali. Tak jí to manžel řekl, a tcxhýně se urazila. Tak jsem jí řekla, že nehodlám tady nikomu skládat účty proč to tak chceme, a že jsme jí to řekli jasně a ona to asi nepochopila či co .... zase zkoušela na nás brekot tak jsem začala řvát, že tohle už je moc, že nikomu nejsem povinna nic vysvětlovat. Pak jsem řekla manželovi, že se asi nasrala a ten mi řekl, že je to její problém 🙂

Sakra ta baba mě točí. Odpovídám jakoby černým humorem, normálně ho mám ráda, ale u ní to funguje. Je to myšleno vážně z mé strany a ona to ví moc dobře. Ostatním to přijde, že si dělám legraci a nebo jsem míérně drzá.
Teď zrovna řešíme zahradu, ona totální bordelář, zahrada je malá, na každém kroku buď bordel nebo halda nečeho. Bylo domluveno, že si zlikviduje ty její bordeli a bude mít plac na ty svoje kytky a roští (asi polovinu z toho co bylo puvodne) a zbytek bude trava, a ty jeji rostlinyk tam nebudou. no a tak to manžel včera likvidoval, ríkam mu .. vytrhni tam to co je za tim angrestem (to si vyrvala, že tam chce nechat nejakej stromek angrestu) a manžel, že ano ... tak šel na to ... a ona říká .., já myslela, že to tam z§stane .. tak jsem jí řekla, že pokud vím ta kto bylo domluvené, že to bude čisté, a že vyjimkou je ta růže a ten agrešt. tak že ne, a otočím se na manžela a říkám mu, vythni to. on to vytrhnul. No a ona koukala a kdyby její pohled zabíjel tak je manžel vdovec. Prý je tam ošklivý plot a bude to vidět .... tak jsem jí řekla, že tam budou tůje, ona prý že tam je ten angrešt a já jí řekla, že tam prostě budou tůje a když tak se ta poslední ostříhá trochu víc. Já se s ní srát nebudu.

A tak je to s více věcmi .... ona ta moje tchýně fakt senilní. Holky teď mě napadlo ..co vaše tchýně si totálně nezapamatovali za tu dobu co jste s jejich syny? Co mě teď tak napadá tak moje tchýně si zaboha za těch 17 let nezapamatovala, že nejím bramboráky a tiramisu. Vždycky mi říká, že já ti dám .... a já jí odpovídám, že nechci, že to nejím, že jí to říkám několik let. a příště zase se mě ptá jestli to nechci .... no je to baba na zabití. grrrrrr

lenule76
16. črc 2010

@carculka to je mooc dobře, že máš pusu prořízlou. Fakt se nedej .... takhle by jsi měla reagovat na vše, to by baba čuměla vid? 😠
A co manžel .. ví, že jeho matka je taková hérečka? Já bych mu řekla, že to dělá a co a jí bych se druhý den po brekotu na rameni manžela zeptala proč mi neřekla, že je v nečem problém co ona říkala manžovi a Tobě nekvákla ani ň.

Ale jsem asi naivka, vid? Ona by to nepřiznala a do očí by tvrdila, že problém není 😠 Tak mojí tchýni, když necháš tak se taky pěkně začíná roztahovat a také je tedy potřeba dát mojí tchýni najevo, že se mi to nelíbí.

Mooc dobře jsi jí utřela babu s tím, že má malá být tedy po ní tlustá ha ha ha to jsem četla. Patří jí to babě.

Myslím, že dnes jsme to tedy rozjeli parádně 😀 😀 😀 Hlavně já vás tady otravuji s mými problémy. Tak díky za vyslechnutí holky.

mataharyy
17. črc 2010

Tvé problémy jsou pastva pro oči, ne že bych ti to přála, ale tiše závidím, jak s ní umíš 😵 Moje tchýně si nepamatujeposlední rok nic co je spojeného semnou, bohužel až na to kde bydlíme a že tu má vnuka 😅 Né třeba oni furt jedí vajíčka na miliardu způsobů a já vajíčka moc nemusím, ne že čas od času nedostanu chuť ale jíst je x krát do týdne... Nejlepší je že mi minule řekla že proč je jako nejím a proč manželovi nevařím vejce do práce (je mimo doům od pondělí do pátku, tak mu dělám jídlo do mrazáku atp.), že bych mu je měla vařit na tvrdo (no nevím v tomhle parnu?). Když jsme bydleli u nich tak aby mi dokázala že jsem neschopná (do kuchyně jsem mohla jen pod jejím dohledem a vždy když mi koukala na ruce, tak jsem zákonitě vše podělala ☹ ) tak mu právě vždy udělala x vajec a balila mu je... No za jedno ať žije cholesterol, za druhé když jede v teple dvě hodiny autem, tak raději ani nechci vědět co se děje s těma vajíčkama... No a protože nejím tolik vajíčka a protože je nedávám mm do práce, tak to dělám špatně. No a gól byl když mi řekla, proč jako neudělám malému praženici? No mě málem položilo, příště mi řekne ať mu dám houbovou polevku, nebo nevím 😖

brumdinka
17. črc 2010

lenule - ted´sem se musela smát 😀 s tou zahradou je to u nás to samý, hlavní ty tůje a roští -- pravidelně Jirka to vytrhá a nazdar -- a to jí říká fajn, ale dej si to k plotu - no a ona je pak děsně uražená 😀 - ale to všechno co píšešte jsou takový žabomyší války - dávno neřešim 😉

brumdinka
17. črc 2010

mata - jo taky znám pravidelně nám cpou pro malýho večeři - x krát sem jíim říkala, že vařim 😠 😀 výsledek žádnej, tak sem změnila taktiku, Jiřík už je velkej a už si hezky vybírá takže řeknu Jiříkovi chceš to a to od babičky nebo dědy nebo si dáš s náma ---- většinou si dá s náma a tchánovci maj smůlu 😀 😀

a těch věcí je víc - už to ani tolik nehrotim, občas se dá s nima i normálně bavit a jiný už nebudou, tak proč si kazit den 😉 jak řčíká moje kámoška hezky sem si je vychovala 😀 😀

mataharyy
17. črc 2010

Jo ještě mě napadlo, cokoliv udělám (uvařím, upeču atd.) tak suše ohodnotí, hmm sníst se to dá a jak tu byla teď ten celej den tak jsem si říkala to víš že jo babo a nic jsem nevařila a kolem třetí říká jéé já vlastně neobjedvala, tak jsem se na ní podívalal a říkám jestli chcete dám vám sušenky, nevařila jsem... No to byl pohled 😀 a když jsem před vánocema dělala perníčky, tak na mě koukala a furt udělej je hrubší, toto bude divné jak jsi to dělala, proč to děláš, já si je udělám sama, no a protože je dělám jinak než ona a tenší než ona, tak byli natolik špatné že když vychladli, tak je nedala ani do sáčku nic (já nebyla doma) a nechala je ztvrdnout na šutr, pak řekla já ti to říkala, akorát jsi vyplácala věci 😎 Tak si asi umíte udělat představu jak vroucně mě tchýně zbožňuje, ale hlavně že ona proti mě nic nemá, proč by měla, ona mě má ráda 😝 Manžel je tak nasranej, že jí chce poslat do hajzlu, s tím že buď se naučí dodržovat nějaké pravidla nebo ať nám dá pokoj... Já mu zas řekla že když budou chodit k nám tak jedině když bude on doma, že to sama prostě nezvládám 😒 Takže to vidím tak max. jednou za čtrnáct dní, na hodinku dvě, víc jí ani on nesnese 😀

mataharyy
17. črc 2010

brum no pravdu máš, to už jsou pak fakt takové hovadiny co člověku zvednou tlak 😎 a čím dál to postupuje tím více mi vadí drobnosti, za chvíli ze mě vybuduje nepředstavitelného rejpala... No nic asi jí musím poslat někam rychleji, než mi totálně změní povahu... 😀
A se zahradou, oni kde nemají beton, tam mají zaseté hovadiny (petržel, hrách, celer, mrkev a tak) no a tam kde není beton ani zasazeno, tam se producírujou slepice... A když jsme koupili dům, tak první, sem dejte beton a tady posaďte brambory (já jsem opravdu pěstitel jak hovado, podařilo se mi zahlušit i tchýnin jazyk a to prej nejde 😀 ). Tak se manžel rozohnil, že naše děti nebudou žít na betonu a okopávat brambory jak sprostý, stejně jak to dělali oni když byli děcka, no a byl oheň na střeše, pak nám tchánovci svorně říkali jak je i tráva náročná že se o ní nutno starat, tak jsem se nasrala a říkám, lepší sekat trávu a mít útulnou zahradu než jak blb pořád zametat beton a smažit se na něm jak řízek na kamnech, tak byl chvíli pokoj, ale pak to začlo nanovo... Jak u jeblejch (pardón) na svatbě... 😅

brumdinka
17. črc 2010

mati - ale manža má pravdu 😉

carculka
17. črc 2010

holky taak dneska jedem k babizne kdyz jsme to ve ctvrtek zrusili 😝 😝 😝 😝 😝 tri hodky maximum...vubec se mi tam nechce 😝 😝 😝 to zas budou perly

jinak manzel si mysli ze ona to nemysli zle kdyz breci,ze ji to jen zrovna prijde lito..

lenule76
17. črc 2010

@mataharyy Nemusíš závidět, určitě se k tomu časem dopracuještě také, mě to opravdu trvalo několik let. Teda ta story s vajíčkama mě dostala. Oni jsou holt stará škola, a hlavně si neuvědomují, že z vajíček můžou být velké problémy, kort v tomhle vedru. Tchýni byl řekla, že jestli chce, aby měl maža střevní problémy tak a´t mu ta vajíčka dá sama (samozřejmě dostatčně ironicky). Řekni jí jestli si to vůbec uvědomuje, že vajíčka v tomhle vedru je zabijárna. Jestli je chce jíst sama tak, ať je jí, ale to co bude jíst můj manžel si rozhodne on a manžela bych se před ní zeptala jestli ta vajce chce. Předpokládám, že si bude ´tukat na čelo (manžel) a pošle ji do tmy 😀
Úplně Tě chápu co to bylo ten její dozor v kuchyni, člověk jí chce ukázat, že není dřevo a jak čumí pod ruce tak se bohužel jao dokonalé dřevo předvede. Mě by to jak mi stojí za prdelí uráželo. Ale je fakt, že jsem byla hodně mladá a když jsme byli ještě celkem v poho tak jsem se jí ptala. No a ona získala dojem, že je nepostradatelná a nejlepší.
Ona je fakt debil (s prominutím) ... chce spát malému houby? Ty mají byt od tří let. Řekni jí jestli chce malého zabít .... řekla bych jí,že to co bude malej jíst o tom bvudu rozhodovat já a i když její názor vyslechnu stejně si to udělám po svém. Téda to mě točí tohleto. grrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Mě normálně fascinuje jak se tvoje tchýně zcela suvereně do všeho sere a kritizuje a pak ještě protahuje hubu, když jí nabídneš sušenky. Ona k vám jezdí a je u vás několik hodin (nebo bydlí poblíž a dojde) a kritizuje a nic ji není vhod? No to mě posol bulvu.
Opravdu nebraň manžovi, aby to srovnal a zastal se Tě. Takhle má tchýně dojem, že to co dělá je v pořádku. Je mi jasný, že děláš třeba otrávené obličeje koulíš očima (to já dělám) a ona dělá, že to nevidí a dusí Tě dál.
A souhlas, ať tchýně chodí jen, když je manžel doma. Ale přeci nemůžeš ze sebe dělat obětního beránka a nechat tchýni, ať Ti skáče po hlavě. Nezlob se na mě za moje komentáře, ale mě to vážně rozčiluje, chtěla bych Tě podpořit a dodat Ti odvahu a sílu ....

S tou zahradou je to síla, manžel má pravdu. I kdyby jsi měla s prominutím nasráno v rohu tak je to jen váš problém a jí je do toho prdlajs. Jo to já znám ... když jsme začali bydlet u tchýně a budovali jsme si byt tak na zahradě (o veliosti cca 25 m2) byl v každém rohu kurník a mezi nimi bordel. No děsný.

lenule76
17. črc 2010

@brumdinka No oni jsou fakt asi podle šablony, neuvědomují si, že život jde kupředu .. no doufám, že nebudu taková až budu v jejich věku a s mými potencionálními snachami budeme vycházet.
Ty tůje tam chci já, aby byli u plotu a bylo víc soukromí od sousedů...a jí se to zdá zbytečné.... ale to je její problém. Já vím, že to jsou žabomyší války, ale já prostě musím oponovat a mít připomínky a bojovat, když toho nechám tchýně se opět bude roztahovat a bude se natřásat jak se mnou zametla. ne ne 😀
Ale já jí to řeknu a dál to neřeším, je mu šumák co si myslí a jak se tváří a reaguje. Dlabu na ní, ale nenechám jí se roztahovat a škodit víc než je nutný 😀 😀
Pokud tchýně se bude chovat v normálu tak budeme také vycházet a bude to relativně dobrý. Ale to se musí holka snažit a ne ze sebe dělat chudinku. A s tím jídlem hele supeeer !!!!!! Malej si řekně a je to, také to zavedu a budu praktikovat a doufám, že budou naši kluci upřednostňovat mojí kuchyni jako můj manžel 😀 😀