Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

caboonek
1. únor 2015

Ale asi dobre, ruzové brýle uz nemame ani jeden, ma doma full servis, jde si kam potrebuje - fotbal, hokej, obcas s klukama...

caboonek
1. únor 2015

Me jenom moc mrzí, ze doma nemuzu ovlivnit navstevy. Chci mit klid, odpocinout si a ne porad obskakovat apod.

shine2015
1. únor 2015

@caboonek myslela jsem tchyně, jak se k tobě chova

caboonek
1. únor 2015

@shine2015 Mame averzi obě dvě. Neoslovujeme se, krátké věty s krátkou odpovědí. Ona mi dela obcas naschvaly, ale vzdy ma navrch

shine2015
1. únor 2015

@caboonek v čem? Co ti dělá?

caboonek
1. únor 2015

Ale to je na román... Mě teď víc trápí hádky s manželem. Týden vím moji vážnější dg., mrzí me, že nemam oporu a resime tchýni. Jak jsem uz psala= nezvladam to

shine2015
1. únor 2015

@caboonek jedna věc je ze ona jako matka chce více syna....tak to zahraj,az přijde, řekni,zda by jste k ni mohli na oběd příští neděli....a hotovo 😉 přijdete na návštěvu a rychle vyzmiznete...a mas klid ;)

caboonek
1. únor 2015

@shine2015 ona nevari

shine2015
1. únor 2015

@caboonek tak začne 😉

caboonek
1. únor 2015

@shine2015 ona je bordelarka a v byte same sarapaticky

shine2015
1. únor 2015

@caboonek podívej, ona chce vidět syna, je sama....jediná šance, jak ji nemít víkend co víkend doma u sebe je ta, ze pujdete k ni....a nebo se s ni domluv, kdy přijde příští týden. Po manželovi jsi chtěla, aby jsi alespoň věděla, kdy dojde....tak se s ni domluv ty.

plechovky999
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
martiina_k
9. únor 2015

@caboonek to bych taky nedávala... proto jsem ráda, že jsem odstěhovaní dostatečně daleko. Já mám svoji úchylku (a to jsou korálky), takže když by zase přišla, tak já bych zalezla s tím, že musím nutně něco dodělat a nechala bych ji v druhém pokoji se synáčkem samotné. Ať se o ní postará on, copak ty jsi od toho, abys kolem nich lítala? Nebo bych měla pocit, že nám něco doma chybí, tak byhc odešla do krámu, neob si "vzpoměla", že jsem se domluvila na kafi s kámoškou nebo tak... prostě zminimalizuj ten kontakt.

jabluncanka
9. únor 2015

Potřebuju se svěřit...myslíte,že je to možné?? 😢

evita_ij
9. únor 2015

@jabluncanka co se děje.... ? ☹ neplač

martiina_k
9. únor 2015

@jabluncanka od toho tu jsme, klidně se svěř. Navíc nikdo nepochopí problémy s tchýní jako ten, kdo si to prožil. Když mi známá dřív líčila, co jí točí, co se jí nelíbí, tak sjem si říkala, že je trošku divná, že přece ta tchýně nedělá nci tak strašného. Když jsem si obdobnou situaci zažila sama, tak jsem zjistila, že takové pocity jsou nesdělitelné někomu, kdo to sám nezažil (nebo něco podobného). Takže tady jsme všechny na jedné lodi, kdlidně povídej.

jabluncanka
9. únor 2015

tak tedy...jako mnohé z Vás mám týchni...bydlí na sousední parcele,je to přes stodolu...ale stejně si myslím,že ta moj je přírodní úkaz....sama jsem z domu od 18 let,MM bydlí v dosahu rodičů celý život. toby snad ani tak nevadilo,KDYBY... Nikdy jsem se nedozvěděla jaké měl dětství,co podnikali,kam jezdili atd...za to jsem se,v pokaždé nejmíň očekávaný moment,dozvěděla nějakou jobovku typu " jo,naše děcka při nástupu do MŠ řvaly až do ochraptění,ale JÁ jsem nepovolila"... nebo "při nástupu do školy neuměli vzít pastelku/tužku do ruky"... a ten vítězoslavný výraz bych Vám přála vidět...
Sama má nevyřešený vztah s otcem(zemřel už dávno) a proto v podstatě nesnáší mužské pohlaví.Sama prohlašuje,že kluky(jako vnoučata) neuznává,ona má ráda jen holky.Všechny chlapy kolem sebe má potřebu ponižovat,nebo manipulovat...Je toho ještě daleko víc a člověk akorát zůstane jako opařený...
Poslední story byla,když jsme měli jít s prostředním na vyšetření k psycholožce a tak jsem chtěla,aby byl jen s námi,aby byl více v klidu a neměl dvě rozdílná prostředí...reakce byla,že proč ho k nim nechci pustit,že oni ho přece nebijou...
Já jsem prý strašně majetnická a manipulativní,jejich syna si přivastńuju...tak jsem si říkala,jestli ho bude mít týden ona a týden já s dětmi...
Jsem magor já,nebo někdo jiný?????? 😢

locikaa
11. únor 2015

Děvčata mám taky jeden takový malý problém, nikdy sme se s tchyní nemuseli. Ale když se nám narodil syn tak sme se snažili obě vycházet,přestěhovala sem se k příteli k nim do rodinného baráku, a po roce to začalo rady a porady,nejdřív ze syn kouká ve 2,5 letech občas na pohádky a ze nemluví, ale to že ona nechávala svého syna ve dvou letech čumět na vinetua to bylo pro ni vedlejší. No abych přišla k věci před půl rokem už to začalo hodně skripat dovolila sem si totiž zamknout naše patro máme vše od dělené, protože mi vadilo ze bez ohlášení dolů k nám furt leze. Pak když zjistila že sem těhotná udělala mi scénu na gynekologii,a i když věděla že sem na rizrizikovem věčně pro ti mne zbrojila a došla až tak daleko ze když sme se hádali o malého tak mě tahala za vlasy a vyhrožovala. Teď je v blázinci a i tak nedá pokoj.nevím jak ji mam zakázat se stýkat s v nukem,má na něj spatnej vliv. Od té doby co je pryč tak se syn dal celkem do kupi a začíná mluvit. Máte taky někdo takový vztah s tchyni? promiňte za pravopis ale jsem dizlekticka ☹

bunny123
12. únor 2015

@locikaa Mrzí mě to. Bydlet s tchýní by se měla každá snacha vyvarovat.

elvira
12. únor 2015

Holky - locikaa i jabluncanka - jediné řešení odstěhovat se z dosahu tchýně.
Ono je to o financích - to vím sama - ale nervy a zdraví máme jedno.
Raději platíme hypotéku a děláme si co chceme a jak chceme, než mít za prdelí tchýni, tchána a jejich dirigování.

marcicek84
12. únor 2015

@locikaa pokud je v blázinci, tak ji tam vnoučata nevod a máš klid

poupe
12. únor 2015

Já mám na tchýni už averzi, nedokážu si s ní popovídat, to snad nikdy, s její dceruškou(40let, stále žije s rodiči 😕 )vše zesměšňují a zlehčují, nechci jí navštěvovat, bavit se s ní, je taková, jak to říct ,infantilní 🤐 , ale děti jí mají rády, jak překonat ten odpor a jet tam párkrát za rok(ona k nám vůbec nejezdí) a přežít to??? 😉

locikaa
12. únor 2015

Stehovat se budem teď po narození dcery, ale spíš je to o tom že ji přítel nedokáže říct ne. Ona si asi myslí že si může diktovat jak bude vídat malého. Já osobně malého nepomstim, jenže tchyně vyhrožuje svému synovi atd, a ten sní nechce mít zle tak ji vždy vyhoví.

jabluncanka
12. únor 2015

@elvira Máme pro jistotu zabřemeněný dům...abychom ho nemohli prodat...stačí!?

snow111
3. dub 2015

Holky potřebuji poradit a nebo se možná jen vypsat. Jde o moji mamku. Mamce je 47 a mě 24. Už 4 roky doma nebydlím a za tu dobu to jde fakt z kopce s úklidem. Když jsem tam bydlela, tak jsem pomáhala a celkem to šlo. Mamka chodí na 8 hodin do práce a má psa. Přijde mi že vůbec neuklízí. Všude prach, špína, bordel, neteče jí voda v kuchyni, protože se jí rozbila karma a ona místo aby koupila karmu tak si radši koupí nový kolo. Karma jí nefunguje rok!!! Přijde mi to strašně nebezpený s tím plynem. Koupelna je porád špinavá a záchod taky. Chodí hodně často i v botech po bytěj takže to je taky znát na kobercích. Do toho má na zdech plíseň. Já tam nechci jezdit. Strašně mi to vadí. Mám astma a manžel alergiij takže to je vždy utrpení tam být. Nechci vozit děti k někomu, kdo má doma takový bordel. Děti zatím nemáme, ale plánujeme. Když mamce řeknu, že tam má bordel, tak je strašně dotčená a prostě to nevidí. Vždycky když tam přijedu tak čeká, že jí tam budu uklízet. Jak to máte vy, když jedete k rodičům? Uklízíte nebo si spíš povídáte a trávíte čas spolu? S mamkou žije přítel, který doma naprosto nic nedělá. Mamka vlastně jen chodí do práce, se psem a pak vyváří příteli. Nevím jak to vyřešit :(

hankabn
3. dub 2015

Je to její byt, může si tam dělat co chce.

snow111
3. dub 2015

@hankabn To máš naprostou pravdu, ale ona mě tam nutí jezdit a pořád se ptá proč nepřijedeme.

krucis
8. dub 2015

@snow111 No asi bych si s ní o tom promluvila na rovinu. Rozhodně bych jí ale neobviňovala a neosočovala, ale prostě bych jí vysvětlila, že na tvůj vkus je tam neuklizeno a že ti to vadí a proto k ní nerada chodíš, ale že samozřejmě jí nechceš nic vyčítat nebo tak, když se jí to tak líbí, je to přece jen její byt, ale že jestli to tak opravdu chce mít, že k ní chodit nebudeš. Ráda jí uvítáš u sebe, nebo můžete zajít někam na kafe nebo tak, ale k ní domů ne. Myslím, že i kdyby se urazila, přeci jen tě dřív nebo později bude chtít vidět, tak buď začne uklízet, nebo kavárna to jistí.

elvira
8. dub 2015

@snow111 - rozhodně bych mamce, která je schopná si uklidit, nebo mě přímo nepožádá o úklid, neuklízela.
To, jak žije je její věc - vezmi to naopak, že by ti naběhla domů a začala vykládat, jaký máš bordel, případně se ho jala uklízet...
Mě to trochu připadá jako jistá forma deprese - neměla s tím třeba dřív problémy? Někdo přestane uklízet, starat se, někdo dokonce nemůže dojít ani dozamšstnání, někdo shromažďuje věci...
Jen mě to napadlo, netvrdím, že to tak musí být. 😉

snow111
8. dub 2015

@elvira Mě přijde, že mamka trpí depresema. Sama to i řiká, ale když jsem ji vždycky řekla at to nějak řeší třeba s doktorem tak dělala jako že neslyší. Je to těžký, jí k tomu nějak donutit, aby to sama řešila.
@krucis máš pravdu asi to takhle zkusím. Bohužel mamka bydlí 80 km daleko. Uvidíme co na to řekne.
Děkuji za rady