Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

carculka
3. kvě 2010

ja ji to rikam pokazdy,ze jsem si delala dite abych si ho uzila..a ze je mala a nechavat ji nikde samotnou nebudu..a ona ze pry maly bude jedno jestli jsem tam ja nebo ona..jsem ji rekla ze maminku vyciti a ikdyby ne tak ze proste nechci..ze nemam duvod..ze malou vidi a musi ji stacit ze jsem u toho jelikoz samotnou ji nenecham

ale fakt mi sere,to je furt neco..neavno jsem ji rekla at na malou nesisla...
jsem na ni alergicka...jako dostala mi ta min.sobota..uz jsem to tu psala...tim zas dodala davku alergenu a tim se averze zvetsila..nutila by se furt..ted blbe cumela ze tu byl tatka na grilovani a my ji nepozvali..proc taky..tatka je super rozumi si s manzou,do niceho se nemontuje,neradi,jen rekne nazor a mlci...taky nebuzeruje co jak by udelal u nas na baraku atd..jako jeji zaclonky,krajecky a decky fakt nemusim... 😝 ble...a jako ze malou videl a ona ne..ona zas minule a on ne..a ted zas dlouho nebude mit cas

carculka
3. kvě 2010

prave ja ji to reknu,myslim si ze uz jsem ji to vysvetlila a priste na novo..a to je se vsim..

anitta
4. kvě 2010

ahojky holky

carkulka jsme na tom stejně uplně

včera zase hádka, já jsem před těhu hrála v divadle a zpívala a jen jsem se včera zmínila že tam tak za tři roky chci hrát alespon v jedné hre jen tak pro radost a on mi rekl že jedině přes jeho mrtvolu že showbusines je jen šu... atd a že mět am balil nějakej chlap uf uf uf no hrůza ... problémy s tchyni střídají takovéhle stavy a že mám začít vydělávat peníze jako fakt síla mám sto chutí to zabalit už jsem naprosto vyčerpaná ☹

carculka
4. kvě 2010

anitta..a jak mas zacit vydelavat?vzdyt jsi doma s malym,ne?

jako minule tchyne nadhazovala,jak jedna jeji znama hlida od narozeni a jeji dcera pracuje..a jak je mimi pekne na babu zvykle....jako nevim co tim chtela rict baba

cajicek
4. kvě 2010

Tak mi to nedalo a musím reagovat 🙂...

Carculko, jsme na tom úplně, ale úplně stejně... Asi s tím rozdílem, že u nás se manžel se svojí matkou nebaví. Takže o to je to horší/lepší? Nevím. Ale úplně mě irituje, jak něco řeknu, že se nebude dělat a ona si to stejně dělá po svém. Nikdy jí děti nenechám hlídat, protože bez myho "dohledu" by si chtěla praktikovat ty svoje nesmysly. Přitom ona už děti měla, tak ať se mi nestará o ty moje. Vůbec to nedokáže pochopit. Vezmu ji na procházku s dětma a ona veze kočár. Když pak dojdem k nim, že už je konec procházky, tak ona zas kočár drapne a že nás ještě doprovodí. Dobře. Jenže prý to vezme jinudy a já ať jdu zkratkou, to už jsem byla doběla. Prostě za každou cenu s nima chce být sama, nevím proč bych měla je s ní nechávat samotné! A když jsme ne té procházce, tak mi pořád s kočárem utíká, je jak praštěná pytlem brambor. Nebo když dojdu k nim, tak drapne dítě a utíká s ním někam pryč, hlavně, aby s ním mohla být sama. Já samozřejmě vždycky letím za ní... Ona asi pořád nechápe, že nebýt mě, tak by ty děti vůbec neviděla. Manžel by jí je totiž ani neukázal. A jinak vše naprosto stejné jako u vás, do posledního puntíku..

carculka
4. kvě 2010

cajicek...taky to nechapu..a jeste mala je fakt malinka...nevim jako co ji vadi,nechapu proc tak chce byt s malou sama..minule vezla kocar a kdybych ho nechytila mala by byla prevrhnuta..a presne nechat ji samotnou,davala by ji za rohem buhvi co,taky kdyz mala u ni usne(coz tezko)tak si nad ni stoupne zacne na ni mluvit a jeste pak na me a dost nahlas..mala je cela vedle..by me fakt kleplo...a s tim kocarem to udelala minule..nez jsem stacila pripravit veci z auta do tasky a taak(pro malou-jelikoz jsme byli na vitani obcanku-tak jsem to tam prendavala z kabelky)tak nam normalne ujela,bzuk jeden...
ona by fakt byla radsi kdybysme nekde litali a malou ji nechali

carculka
4. kvě 2010

coz pres moji mrtvolu..
a kdyz uz nekdy hlidani az bude vetsi,reknu sousedce,ktera az prijdem pujde domu,mala je na ni zvykla-je to moje kamaradka...a hlavne nikdo mi tu nebude okounet jeste druhej den a ne a ne jet domu...a k ni malou zavest taky ne-buhvi jak a co by tam praktikovala a hlavne celou noc bez maly-neeee....takze ma smulu,musi se spokojit i smou pritomnosti nebo ma smolika

cajicek
4. kvě 2010

Carculka, přesně tak. Tak o noci bych ani neuvažovala, ale já jí je nepůjčím ani přes den, protože ještě když jsem byla těhotná, tak nakoupila ty svoje super moderní hadříky (samé s krajkama a fiží kolem krku!) a myslela si bůhvíjak z toho nebudu paf. Tak jsem jí slušně řekla, že tohle není zrovna podle mého gusta a ona že teda dobře. A za týden koupila skoro to samé! Tak jsem jí opět slušně řekla, že jim to asi dávat nebudu, protože se mi to prostě nelíbí. A ona že až s nima bude sama, tak jim to bude oblíkat sama. A já na to, že to snad nemyslí vážně. A ona na to, že o tom přece nebudu vědět, tak mi to nebude vadit. No tímhle si to podepsala už tenkrát, a teď v tom pokračuje. Je nezodpovědná, na procházce když je veze, tak někam sednem a ona pije pivo a údajně to s ní nic nedělá (hahaha), rozběhne se s kočárem z kopce, kde dole teče řeka. Nedívá se pořádně přes silnici když přechází.. No prostě magor. Nevím, co mi tím chce dokazovat. Ale nepůjčím jí je. Já s ní vždycky vycházela dobře, ale od toho, co zjistila, že jsem těhotná, úplně zmagořila a chce mi děcka snad vychovávat. Nejraděj by byla, kdybych jí je prostě dala a bylo by to. Pro vysvětlenou - máme dvojčata, ještě kojence.

carculka
4. kvě 2010

no my se driv videli max jedno odpoledne za tri tydny i min..co jsem byla tehotna tak zacla do vseho kecat nekolikanasobne,furt me chtela videt a co se mala narodila je to uplne hrozny..jinak jako ja ji nepujcim tez malou ani ve dne..a nevim proc,stihame paradne,uzivame si to,s malou vse zaridim tak nemam duvod..je mi lito kazdy chvile ktera by mi utekla..jen jsem tim myslela pokud az bude mala bude pripadat hlidani tak vecer a to malou uspim a prijde mi kamaradka zas odejde...ale ted si nedokazu predstavit ani to,proste nam je nejlip s malou...
ale mas taky dobryho cvoka v rodine 😀
ta moje treba nechapala ze mala nepojede z porodnice v naruci v tricet let stary zavinovacce od ni

cajicek
4. kvě 2010

Já právě taky v klidu stíhám, děcka jsou v pohodě a ona si myslela, jak budu padat na hubu a nežadonit, aby mi přišla pomoct. Jenže to se neděje, tak to zkouší všelijak jinak. Už si plánovala, jak bude po dědině vykládat, jak nestíhám a že mi musí chodit pomáhat. Jenže to se krapet spletla. Já mám na to přesně názor jako ty, chci si užívat každou chvilku, co jsem s dětma, protože určitě hrozně rychle vyrostou... a já chci být u toho.

sarax
4. kvě 2010

Carculka, Cajicek: drsný tchýně 😀 , nedaj se, že jo, potvory jedny 😀 a držej a držej 😀 . Si představte, že ta vaše má vaše děti ráda, proto chodí , ač nerada, s Vámi s kočárkem... ale ta moje, to ze stejných důvodů uplně utla, prostě jenom u ní a tečka. Už je přes rok neviděla, sakumprdum i s narozkama, vánocema.. PROSTĚ NULA KONTAKT !!! a bydlí za rohem, takže ta moje je chtěla jenom vlastnit, jako nějaký věci, ta vaše má vaše děti ráda, když vás "překousne"... jiná věc je, co by s nima sama dokázala provést, že ? 😅 😅 😅

carculka
4. kvě 2010

presne taaaak 😀 fakt neni ta nase tch jedna a ta sama? 😀 😀 😀

me furt rikala ze si to predstavuju jednoduse,kdyz jsem rikala jak budem vyletit,cvicit,plavat a ze to nestihnu..a stihame 😀 a ji jsem rekla uz ze den pred porodem rikala ze rodit budu nejdriv za ctrnact dni a ze dr keca ze kazdym dnem,ze tch to pozna na brise..a ze nemela pravdu..ze rikala ze si to maluju,a ze mi to vychazi jak jsem chtela a jeste lip..a ze zas nemela pravdu..tak at mi neradi-to cumela 😀 😀 😀 😀

carculka
4. kvě 2010

sarax..tchyne a uzeny-nejlepsi st..... 😀 😀 😀

sarax
4. kvě 2010

Carculka: jeeee, přesněěě, to si nedovedete představiiiiiit, ještě prstíčkem budete hrabaaaat za hlídání: my totiž stavíme barák svépomocí, máme tři děcka a jsou na stavbě s námi a strašně je to baví, ale ze začátku to bylo noooo, počkejteee, však uvidíteee, to se nedá s dětmaaa, se tam budou nudiiiit, ještě budete rádi za babičku... prdlajs 😝 , děti jsou tam štastný jak blechy, jezdí s ostatním hejnem po vesnici, mají na stavbě pískoviště, pokaždé opékačku - buřty, atp., stavební boudu s TV, plystationem, noťasem, dvojpostelí, paráda, nechtějí jezdit domů -akorát ted jsem objednala plašičku na myši do boudy 😀 😀 😀

carculka
4. kvě 2010

no ja minule tch rikala ze malou samotnou proste nenecham a abych ji uklidnila tak jsem ji rekla ze az bude vetsi ze si ji uzije a ona ,,no to zas jestli jeste budu chtitˇ´ to jsem ji teda rekla ze kdyz nebude tak nebude ze mi to nepotrebujem,ze budu radsi kdyz deti nebudou od maminky 😝

carculka
4. kvě 2010

sarax..tak co by delali u baby kdyz maji takovy vybaveni a zabavu 😉

sarax
4. kvě 2010

Carculko: upřímně, dala jsem si na tom záležet 😀 ... no ale, ona tchýně ted doma "vlastní" novorozený miminko od švagrový, takže si na naše děcka ani nevzpomene, umíš si to představit ted koupemeeee, ted jedemeee, všechno v její režii, a ještě lépe bez tatínka, takže pro ni ideální stav, jak si zařídila 😎

carculka
4. kvě 2010

no to nechapu svagrovou..jsem alergicka kdyz mi nekdo neco nuti,apod..pak to na truc neudelam nebo opak 😀

a deti ji meli radi?

sarax
4. kvě 2010

Ona chudák švagryna měla v dětství zdrav. problém a je na tom mentálně asi jako 17dítě, ani dospělá, ani dítě, takže se stal "zázrak " hned po našem rozkmotření, prostě hned otěhotněla s partnerem, se kterým 6 let chodila,ale jako kamarádi, platonicky (tchýně mu to vždycky při návštěvě vyčítala a po mně chtěla, abych zjistila, proč spolu nespí, že šv. už má na dítě věk...), .....tch. dělá ve zdravotnictví. Takže šv. bydlí u tchýně, ta miminkem žije a otec občas přijede, tak to je zařízené.

Ano , můj syn 8 letý ji měl moc rád, udělala vždy to , co chtěl, prostě cokoliv, ale o to mi nešlo, posledního mýho syna jsem jí nedala hned, jak chtěla, ale opravdu velmi slušně jsem ji odmítla a hned konec zvonec, nejml. viděla napos
ledy před rokem, jsou mu dva a tři měsíce, kluky viděla naposledy před rokem

carculka
4. kvě 2010

sar..to je fakt ujeta..deti ma jako vec..kdyby je mela rada chtela by je vidat at by bylo mezi vama cokkoli

sarax
4. kvě 2010

Přesně tak, jsem říkala manžovi, že děti do toho netahám, at si klidně zazvoní a muže s nima třeba na zmrzku a přivezt domů,ale ona , že nám volat o děti je pod její uroven, ona se nikoho o ně prosit nebude a je prý naše povinnost se starat o staré rodiče a že jedině na návštěvy k ní, tečka.Že prý je unavená a toho dost na práci

mataharyy
4. kvě 2010

sarax, tak to je psycho zas opačným směrem 🙄
Jináč už se s váma tchýně prala o kočárek?? Malému bylo půl roku když jsme šli ven a ono mě normálně odstrčila od kočáru a já jen dívala... Netuším co by s těma dětma jako mimo váš dohled dělali a před váma ne 😕 Jsou to prostě zvláštní stvoření... Jináč jak plánujem druhé mimčo tak tchýně mlčí, ale v očích ohníčky při každé zmínce, si totiž myslí že jí pak asi věnuji malého, ale smůla ještě nejsem ani těhotná a už manžela a okolí upozorňuji že ne-e! Za jedno jsou to naše děti ne jejich, za druhé já jí ho "půjčím" on bude chvíli poslouchat jaký jsme a už ke mě nebude chtít a za další, nevidím důvod proč to dělat, nanoc ani přes den, protože když budu mít jen jedno u sebe tak se nikdy nemůžu naučit jak zvládat život se dvěma (a to že chci dětí hodně 😀 )... Oni totiž asi neumí překousnout že jejich děti už jsou velký, tak chtěj ty malé aby na nich zkoušeli své výchovné prostředky a napravovali to co na vlastních zpackali... Nebo fakt netuším, každopádně můj muž je vychovanej dobře, ale co by mi vychovali z dětí, to snad nechci ani domyslet 😖 Jo a s tím šišláním... Manžel už se minule rozčílil, tak na něj začla šišlat když si šel zapálit 😎 To už hádám další komentář nepotřebuje... 🙄
Proste mi jsme rodiče a oni chtějí být vlastníci, jenže to pekelně narazí 😝

sarax
4. kvě 2010

Mataharry: o kočárek ne, sebrala mi v šestineděllí dítě v tašce a utekla k prabábě a mě nechala stát na chodníku u auta v absolutním šoku...ano, vlastníci

anitta
4. kvě 2010

sarax cože?????

já jsem dnes na mašli prostě krize jako kráva a já nevím zda to ustojíme uf

sarax
4. kvě 2010

😀 Anitt: manžel je zlatej chlap, ale když psychicky nezvládá (a co ty víš, ten tvuj si chudák asi taky v hlavě užívá), tak dokáže bejt fakt slovně zlej - taky mluví o tom, at jdu vydělávat,atp. - takže neboj, on to tak nemyslel, jsou v talku a tohle chlapi fakt špatně snáší. Včera mi volali z práce, že je místo, jestli chci nasoupit, tak jsem si to užila, když jsem manžovi volala, že chci jít makat 😀 , jasně, že nereálný, malej má 2r a 3 měs a bez školky a babek na hlídání

mataharyy
4. kvě 2010

sarax, no to bych jí asi přetáhla něčím a svedla bych to na šok 😀
No mě do práce teda nežene, je to OK, v tomto ohledu 100% výhra, ale já bych něco chtěla dělat, jen nevím co když máme malého, malého a já mám zaměstnavatele v čechách... No a něco na doma jak zjišťuju je nereálné... A to jsme taky bez hlídání, pač babčám ho nedám ani jedné, to raději nebudu dělat nic 😅

carculka
4. kvě 2010

😝 mathary..no teda aspon moje tchyne teda preci vzdy vse delala nejlip-preci..jakypak chyby 😀 😀 😀

holky nas pred porodem vykradli celej barak ,nemAME ANI SNUBAKY..RODILA JSEM JINDE A TCH NAM HLIDALA PSA..V PAJZLU kam chodi pomahat to zcla vypravet,ze rodime jinde a jsme pryc...skvelej tipar ne
a policajti vi kdo to byl,jen mu to nemuzou prisit..no zrovna tam sedelk jeho kamarad cely tyden co to tam tch vypravela..jelkoz dela s jeho mamou,ktera tam krade se ted provalilo...no a tch si to proste nepripusti ze to bylo jen kuli ni..a my ji to nemuzem omlatit o hlavu dokud ho nezavrou,jen naznacit coz neslysi

carculka
4. kvě 2010

holky manzel podnika ja delala s nim,...ale ji nejde abych sla makat ale aby mela malou...

carculka
4. kvě 2010

sarax...bych ji zabila..ta by letela teda

mataharyy
4. kvě 2010

carculka, naznačovat můžeš, ale jsou lidi kterým to nedojde, znáš to chytrému napověz... 😅 To je jasný že jí nejde o to aby jsi šla makat, ale o to že by měla absolutní moc nad malou... Smutné, doufám že nebudu taková tchýně jednou 😅