Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

monyliny
11. pro 2012

@zizala79 Znám,znám-hlavně tu tichou domácnost. 😉 Nic si z toho nedělej,zase se vše spraví 😉 Mě dokonce napadaly i takové myšlenky,že by bylo fajn,kdyby na jejich stavení spadla bomba 😕 😅 Je hrozný takhle uvažovat,ale ten klid 😀

kitinka76
12. pro 2012

@monyliny
@zizala79 na tichou domácnost jsem moc hlučná 😀 😀 já se fakt neumím urazit a nemluvit, zato umím práskat dveřma, nadávat, mlátit nádobím..... 😅

monyliny
12. pro 2012

@kitinka76 Já umím oboje-nejdřív jsem hlučná a pak ticho 😀

zizala79
12. pro 2012

@monyliny @kitinka76 no tak tichá domácnost taky teda není 😀 😀 nemluvím, ale taky práskám, čím to jde. minule jsem kopla jakousi hračkou o vchodové dveře a MM si té prolákliny ještě nevšiml 😅 ale co, na dítě se to svést může (aspoň že není MM agresivní, v tomhle je spíš moula)

vladla
12. pro 2012

@monyliny Já taky prvně řičím jako nepříčetná a pak držím hubu. 😀
Naštěstí můj manžel se vždy jako první chopí a začne se mnou komunikovat což já nedovedu a velice to na něm obdivuji.
Já zůstávám ta nemluvící a uražená! 😀

monyliny
12. pro 2012

@vladla 😀Já, ještě v době velké poblázněné zamilovanosti ,jsem byla ta, která dorážela jako první,ale postupem času mě být aktivní přešlo,jelikož jsem si připadala jako blbka-usmiřovala jsem nás i když jsem byla v právu.Teď už takové věci nedělám 😀 Manžel je ten,co vydrží víc,vybuchuje,až když už nezvládá,ale pak lítá všechno a ničí jak uragán a nemyslím jen předměty 😒Pak právě mlčím,protože nemám chuť po tom eztempóre něco řešit natož s ním normálně komunikovat.Plním si své povinnosti,ale tím to končí 😉 Já vypouštím páru po troškách více s rozumem.Jó chlapy 😖 On je v tomhle hodně po své mámě.Ta taky plive jed,pak,když opadne vztek kouká ,co udělala za paseku,ale už je většinou pozdě 😖

kitinka76
12. pro 2012

@monyliny s manželem jsme se ještě nikdy nepohádali..... já jsem hlučná, on mlčí a maximálně říká "hmmmm" 😒 já se z toho pak do rána vyspím a vše je OK. Ale když jsem vážně naštvaná, tak nevařím, neperu a nesexuju 😅
horší to bylo s nebožtíkem, to jsme byli oba hluční. Hádky, práskání dveřma, sem tam nějaké létající předměty. Fakt italská domácnost!!!

vladla
12. pro 2012

U nás se nehádá manžel,ale já!!! 😀
On jenom řekne...ale prosím tě!!Já řičím jako siréna!!Pak třeba za hodinu přijde a řekne,že jsem měla pravdu!To mě potěší!! 😀 😀

monyliny
12. pro 2012

😀 Tak to ti závidím,taky bych chtěla takový typ chlapa 😉 Já zase vařím,peru,nesexuju 😀

monyliny
12. pro 2012

@vladla To můj když začne vyvádět,tak mu dlouho trvá než se zklidní....A pak samozřejmě příjde stím,že jsem měla taky pravdu 😖 Já bouchnu a hned zase je klid -můj je opak 🙂

carculka
13. pro 2012

hoj uz jsem dlouho neprispivala🙂
no moje tch naposledy maly cely den rvala do hlavy-nejmin 10x ze je tlusta a jak chce tancovat,nekolikrat jsem ji vynadala-nejen ze diteti se to nerika,ale nase ma pres metr(cca 105),nejsou ji jeste ani 3 a ma 17kg,takze normal-ma od ledna chodit na balet pro nejmensi..mala ji pak rekla ze je tlusta tch ze ona nee🙂no ja ji vynadala pak jeste po tel jelikoz u nas to nemelo cenu a rekla ji ze mala pak rikala ze je zla...no jako ma to v hlave v poradku??a jeste se bude hadat ze to rekla 2x a bla bla bla(ona vam pak tvrdi upraveny pravdy po case napr.ze krb nehorel atd)
pak malou chtela tahnout ven-problem zas ze je nenecham samotny-nedohoni ji,neunese nic-jako nikdy nevive co se stane,jeste ma problem s cukrem i 24-5 a vse podcenuje ,neresi,pak ze malou oblikam-bylo pod nulou a pry sviti slunce ze je nezdravi navlikat(tim myslela bundu)-jako mela jit ve svetru a rukavice taky nepotrebuje vzdyt svitilo slunce ne 😝 magooor...pak se furt nutila s pomoci,rikam ze u ni taky nic nedelam(ona ke vsemu vse na pul nebo leze lidem do veci,prerovnava),tak at si teda s malou hraje ze udelam veceri-slysim z chuvicky jak ji okrikuje-prijdu a ona v koupelne mi meje cistou osuskou zrcadlo(ktery bylo myty den a pul pred cca),vsude ke vsemu rozmacenej toal-mala si macela a myla dlazdice a pak plovacku v pokojiku!!rikam to si delas srandu-a ona uplne vazne-ne nic jinyho tu nebylo-rikam ano kdyz to chci myv dojdu pro hadr!!!ven tu ale nebyl-tak rikam ale taky ti nikdo nerekl at to umejes!!!nepochopila
to jako byla jedna z plodnych sobot plus dalsi prihody -des-pak nemam chytat nerva uz xdni pred a po
no plus hadani o hlidani,rikam 10x do hodiny,ze sama tam mala nebude,tak zkousi na malou-no jako plny zuby ji mam

no pak maly koupila bombony-ctu a koukam-na boleni v krku!!a ona no co aspon ji nebude bolet
ted zas manzovi fnukala ze my ji nepozvali na vanoce,grrr...

zizala79
13. pro 2012

@carculka to by mě trefilo! to je taky kousek ta tvoje tchýně

carculka
13. pro 2012

@zizala79 a to jsem popsala jen 1navstevu a to hlavni 😀
uz kdysi jsem tu psala jiny prihody
no taky minule treba malej rozbaluje u ni jojo takovym mega nozem a jdu na zachod,nuz necha na posteli,nocni stolek plnej prasku a jde si pryc-me by trefilo kdyz jsem prisla-blba minuta-pak ji nekam s malou pust na prochazku nebo k ni.nikdy

carculka
13. pro 2012

to radsi zadny hlidani..moje mama videla malou jednou omylem na chodniku kdyz nas potkala,takze ta zajem nema,tch jo ale to pres mou mrtvolu,jako pri mym stesti vim ze by to mala odnesla..ona hlida synovce od mla-ale jak rikam napr.ciganum co je to fuk se taky nikdy nic nestane a svagrova neresi ..leta mela kvetin zel.stenu-jednu trubku zlomenou do prostoru a malej vam kolem behal-to je prece stesti ne ze by do bre hlidala a dalsi milion veci..napr svagrova vyhodila boty malyho ze jsou diravy a dala novy,prijela priste,malej z lesa v mokru v tech starych z popelnice atd

zizala79
13. pro 2012

@carculka chápu tě, taky radši žádné hlídání než malého nechat s tchýní (máma bydlí moc daleko)

elvira
14. pro 2012

@carculka - za ty poznámky o váze bych vraždila... 😠
Furt mele,jak malý má šestnáct kilo, že to malá Lída /od jediných známých/ nemá ani v sedmi letech... Malá Lída je drobná, rodiče jsou zralí tak na sociálku, věčně bez peněz, jediné štěstí, že holka začala jíst ve školce a potom ve škole, protože jinak by neznala ani jogurty.
V tomto jsem taky nekompromisní - tlustý není a za tím si stojím. Kvůli krávě přes metrák mu nezadělám na mindrák...
Malý má 102 cm, zmiňovaných 16 kilo a není ani tlustý, ani vychrtlý. Od kamarádky mladý je stejně starý, stejně vysoký a má 21 kg. Ale ten fakt "žere", hlavně sladké a je opravdu tlustý.
A malýho nechat s nožem je taky super. I ty prášky. 😖

Jinak perla - minule jsme přijeli ke starým a manželovi ukazuju:" hle, dědáci si pořídili kočár pro vnoučka..."
Holky - fakt!!! Oni dělají v lese, kdosi tam vyhodil starý kočár - černozelenorůžový potah. Tchýni se moc líbil, tak ho umyla, oprala, děda opravil prasklou duši a prý je to škoda nechat v lese, jestli bysme ho nechtěli...
A teď jsem na sebe práskla, jak jsem nevděčná - nechtěla!!! Taková výhodná nabídka, tolik práce a já se ofrňuju. Nechápu, že je to vůbec napadlo - tchán držel kočár jednou, tchýně možná o málo víc. A jak vzpomínala, tak říkala, že tchán vezl kočár s vlastníma děckama asi dvakrát, když šli na vlak... Nechápu.

kitinka76
14. pro 2012

@elvira 😀 😀 co máš proti kočárům ze smeťáku 😀 😀 takové luxusní vozítko 😉

lv
14. pro 2012

@elvira haháááá vidím to u naší báby+dědy, to s kočárem 🙂 máme obdobu s děckou postýlkou, je snad 36let stará, rezavý kovový součásti, dřevo v nohách postýlky strouchnivělé a vyspravené 15cm tlustým molitanem, aby tam děcko nestrčilo náhodou nožku...moje 5letá v ní spala asi 1x, moje 6měs snad 20min...kdyby tam náhodou děti spaly, což se nestává, mám pro mimi cestovní postýlku, která jí nikterak nevadí - ale ne, tam bude vprostřed pokoje ještě několik let trčet ten starej vergl, řekla jsem jim, ať to vyhodí zatím asi 100x..též jsem nevděčná bestie.

bocinka
14. pro 2012

@carculka tssss, to je pinda ta tvoje "tchýňka" 😀 😀

carculka
14. pro 2012

holky zakopat je nekam hluboko pod zem 😀 😀 😀 des

teda s tim kocarem taky dobry 😀 😀 😀

ja zas slysela ze vlastne maly laringitida je zanedbany astma,to jsem ale matka co a ucho z rymy co ma ted(je uz 10dni doma marod ma z auta nafoukano-asi z topeni z pondelka jak jela k dr(zaclo dnes v noci ousko)

elvira
14. pro 2012

@lv - s postýlkou bylo taky story...
Brali jsme si od tchánů postýlku ještě po manželovi. Tak jsem neprozíravě před tchýní řekla, že ji nalakujeme a koupíme novou matraci /32 let stará a spaly na ní 3 děti.../
Tchýně vyletěla, že matrace je dobrá a nač budeme cosi lakovat?
Potom při každé příležitosti připomínala, ať nic nelakujem.
Matrace je taky dobrá, max. můžu vyprat potah. Abych projevila vůli, rozpárala jsem ho a uvnitř plesnivá polystyrenová deska, několikrát prasklá, jakási hadrová vata, prostě hnus.
Koupili jsme, pochopitelně, novou.
No - kde ušetříš, tam ušetříš, že? 🤐

elvira
14. pro 2012

Holky - hrozné je to, že ať vzpomenete cokoliv, mám pocit, že jsem to s bábou zažila... A to si fakt nevymýšlím. Znám je sice 14 let, ale i tak... 😀

kajalka
15. pro 2012

Víte, co mi došlo? Že od doby, co jsme tchyni řekli, že čekáme mimčo, tak mě nezdraví a ani na mě nepromluvila 😀 Žlůva jedna závistivá. 😀

trinity1973
17. pro 2012

ahojte snachy...vanoce se blizi a s nimi navsteva tchanovcu a uz ted jsem na chocholouska...ted mi tu v tydnu zvonila baba,tak neotviram..ja jsem ji nechala slusne vymrznout venku,doufam,ze z toho chytne minimalne aspon poradnej sopel..no a opet umirala,2 dny lezela,chuderka stonala a ten muj osel ji delal jitrnici...
jsem fakt nastvana,ze ten muj muzskej nevidi to,ze jsem v pravu a ze jeho doterna matka je opruz. to teda budou vanoce,brrr...
babe jsem uz nekolikrat rikala,ze mame svuj zivot a program a blbka ,ze i ona patri do rodiny. s ni se neda mluvit,to je hruza.
holky,poradte...nekolikrat se stalo,ze ona na mojeho pockala u prace a pak s nim prijela k nam,no samo ,bez ohlaseni. myslela si,ze budu drzet hubu a tak jsem se jen zminila,ze to se nedela,ale ted uz to odval cas a dela to casteji,tak ma uz asi alzhaimer ... co mam delat,kdyz jsem zase prijede s mojim muzskym soucasne,co ji mam rict atd.,hresi na to,ze on tu bydli preci taky,neee...help 😀

trinity1973
17. pro 2012

jo a taky vyrukovala s tim,ze mam dat malou mm a on ze ji k nim doveze,kdyz nemuzu tak casto jezit...ted jsem mela mesic klid a jsem zase pod tlakem...hrozny....kdyby toho meho osla preci jen napadla stejna idea,jako pani matinku,tak co mu mam rict? potrebuju radu..preci jen,je to otec,ale ze ji vezme k nim,to nechci...porad rikam,ze je mala jeste mala a jsem dost taktni,ale uz jsem to vygradovala tak ze malem rozvod...a to vsechno kvuli posuk zenske

jandl
17. pro 2012

@trinity1973 Kontaktu tchýně s manželem a dcerkou nezabráníš.Vidíš,že akorát na tebe vymyslí horší věci.Já mám taky nervy už předem než budeme sedět u tchýně,ale radši tam budu,než je tam nechat samé.Svátky,oslavy.......Nejraději mám zimu,protože si děti pohlídám.V létě jsou venku děti i tchýně.Já nemůžu být všude a je to stres.Momentálně jsme v pohodě,ale člověk je pořád ve střehu.Na druhou stranu si važ toho,že manžel má rád svou matku.Kdyby ne,pak na tom můžeš být stejně.Taky ji neznevažuj před mužem a hlavně dcerkou.Malá ta brzy vycítí.Je to těžké.Všechno co děláme,myslíme si,se nám vrátí.Nejvíc si ublížíme samy sobě.Přeji pevné nervy a hodně trpělivosti.

trinity1973
17. pro 2012

@jandl No,to nijak neznevazuji a mužskýmu doma jsem to řekla,jsou to jeho rodiče a musí si jich ctít,at už je to jakkoliv,každopádně,paní neví,kde jsou hranice a já si rozhodně nenechám skákat po hlavě.Nikdy jsem jí nebránila malou vidět,ale to co s ní provádí je nepopsatelný a nehodlám v tom nijak pokračovat a nechat se citově vydírat apod. Jsem svéprávný člověk a mám právo vyslovit svůj vlastní názor a to,že to někdo nepřijme,tak to je věc druhá. Nejsem z těch,co by si nechala všechno líbit. Mám pocit,že když reálně myslícímu člověku řeknu,at to ,či ono nedělá,že se mi to nelíbí,tak to bude respektovat.
I Ty máš svůj privátní život,své plány,možná i kamarádky a aktivity dětma a nemůžeš mi tvrdit,že vše hodíš za hlavu a zpřístupníš "kdykoliv" byt pro tchyni,jen proto,aby si pohrála s dětma. Věř nebo ne,ta naše se sem cpe 6x týdně a uznej sama,že to není ok.

trinity1973
17. pro 2012

@carculka taky to máš takový "výživný" 😀

elvira
17. pro 2012

@trinity1973 - hele a nedá se tchýni dopředu udělat "plán návštěv". Prostě říct jí, že 1. a 12 ledna máš na ni čas, případně nemáš jiné věci, tak ať se staví, jindy se ti to nehodí?Nebo některý den... To je jedno, ale harmonogram.
Já naprosto rozumím tomu tlaku, je to strašné, ale bohužel: ani já ani ty svoji tchýni nemůžeme vymazat ze svého života. I když: existovat nějaký legální způsob, tak bych o něm vážně uvažovala. 😀
Poslední dobou děkuji bohu za to, že bába spíš nechodí - obzvlášť, když čtu tvoje patálie...

@jandl - taky jsem žila v domnění, že cokoliv vyšleš, to se ti vrátí a dvojnásob - tedy každému.
Co se týká mé osoby, funguje to, co se týká tchýně, ani omylem.
Při jejich chování jsem si říkala:" zůstanou sami, malý je nebude znát, nebude s nimi chtít být..." Ta chvíle je tady... a myslíš, že se chytnou aspoň trochu za nos a řeknou:" to jsme si to nadrobili, je čas s tím něco udělat?" Ne ne a ne! Za všechno můžou druzí - snacha, zeť, sousedé, vláda, podnikatelé, ti bohatí atd...

trinity1973
17. pro 2012

@elvira ona na harmonogram proste kasle,je ji to fuk,chce sem jezdit ,jak se ji zachce,bez ohledu na to,kolik toho mame za den. mam nedonoseny mimco a s malou musim cvicit 4x za den vojtovku,2x tydne rehabilitace 1x tydne plavani doma ve vane a 1x tydne neurologie..kdyz mi vyjde trosku casu,jsem rada,ze sednu a dam si caj a vydechnu alespon hodku,kdyz mala náááhodou usne a co se mi nehodi,je jeste bába u zadnice,chci mít taky trosku soukromí.. Ja jsem navrhovala 1 den o vikendu,treba sobota,ze tam zajdem,bohuzel,pani to nestaci a proste nechape,ze treba z te vojtovky jsem i ja dusevne v prdeli, aby bába pockala az se trosku stav urovna a smirila se s vikendem,tak to ona nee... nemyslim si,ze by 1 den v tydnu byl zrovna málo,ale pro ni to málo je... ona by tak nejradej,kdybych porodila a polozila ji miminko ke dverim,aby mohla suplovat roli maminky. to je naprosto ujetý,nemyslíš?
Uvítala bych ,kdyby treba rekla,hele,mate toho tolik,stavte se,az se to zlepsi,nebo az najdete chvilku volna,nebo dej vedet a my se na chvilku prijedem podivat. proste tak,jako to ve vetsine rodin funguje.