Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

kajalka
27. pro 2012

@monyliny Když mě neřekli ani "ahoj" nebo cokoliv jinýho. Prostě se přede mnou otočili a zas se bavili s ostatníma. Zůstala jsem tam stát s otevřenou pusou, no.

monyliny
27. pro 2012

@kajalka No tak to je na kulky 😒 To něco o nich vypovídá a dobré to určitě není 😒 Dokáže to zkazit náladu,bohužel s tím nic neuděláš 😒

carculka
27. pro 2012

tak ahoj holky..svagrova pry uz tch nikdy nepozve(to ej jeji ndcera)pry zkazeny vanoce 😀 😀 😀 😀
a pak jsem zjistila jak me tch pomlouva ze ji nepujcim malou,jsem uzkostliva a zavisla matka-celou dobu nepochopila proc a jsem zla...mala chodi do skolky,mame jednou za cas pani na hlidani(tch nevi) a u kamosek taky nemam problem ale u ni jo 😀
jo a meli jsme jet ke svagrovi 25 a byla tam i tch,svagrova pise v noci ze je ji strasne zle,zimnice,horecky atd ze to bude lepsi odlozit-tch mi v poledne vola-pry ma jen kasel a rymu a uz ne at prijedem ze se tesi-ona normalne lhala jen aby videla malou(to ji videla 22.)a radsi at se nakazi..ted jsem ji to rekla,praskla mi tel ze to rozebirat nebude a pry by to mala nechytla kdyz uz byla nemocna pred 14dni
a svagrovi rekla ze je sobec ze nas zrusila,ze mohla jit nekam ven -s horeckou a malyho uz taky bolelo v krku(synovce)...to opet zaprela

kitinka76
27. pro 2012

všem doporučuji film Tchýně a uzený 😉 pokud jsou zde fanoušci knih, je to podle stejnojmenné knihy Simony Monyové. Viděla jsem ji vpředvečer návštěvy u své tchýně a po tomhle filmu se mi vlastná tchýně zdála docela milá 😀 😀 😀 😀 i když společné znaky se tam našly 😉

vladla
28. pro 2012

@kitinka76 Viděla jsem.Snad budou natočeny i jiné filmy podle jejich knih. 😉

monyliny
28. pro 2012

@carculka Tak to je na palici 😝
@kitinka76 Knihu jsem četla 🙂 Po filmu se budu pídit nebo stáhnu.....Paní Monyové je škoda ☹ její knížky byly úžasný 🙂

boruvkova
29. pro 2012

@trinity1973
Ahoj holky, čtu vás dlouho, leč nepřispívám, až dneska jsem se rozhodla. Všem vám nejdřív přeju hodně štěstí a zdraví do dalšího roku🙂
Můj příspěvek směřuje především k trinity, protože mi příjde, že naše tchýně jsou jak přes kopírák, fakt. Četla jsem tvoje starší příspěvky a máme to samé v bleděmodrém. Nejprve bych předeslala, že jsem strašně na začátku stála o to s tchyní vycházet dobře, aby mě uznávala. Jsem rozvedená a moje extchýně byla naprosto báječná. Sem tam jsme spolu zašly i na nákupy nebo na kafíčko. Ta současná je ale fakt děsná. Z počátku jsem to obrečela, teď už je mi to jedno. Od začátku mě neměla ráda. Sice se tvářila, jak mě zbožňuje, ale pak si dala sama sraz s přítelem na tam mě pomluvila. Teď, když máme dítě, tak dělá, že neví, proč spolu nemáme lepší vztah. Trinity, my nemáme sice předčasně narozené dítě, ale chlapečka s vývojovou vadou. Nešlo to zjistit z utz, jediný ukazatel by byl, kdyby nám tchánovci řekli, že mají něco v rodině což neudělali a proto jsme po porodu nebyli připravení, že by mohl být nějaký problém. Do dneška se mi nikdo neomluvil. 9měsíců jsem s malým cvičila vojtovku, 6 měsíců byl těžce neprospívající. Každý týden jsme měli nějakého doktora. Když jsme měli týden, kdy jsme nikam nemuseli, nebo byli par dní doma, měla tchýně problém, že vídá syna málo. Vyšla jsem jí tedy vstříc ať k nám jednou týdně když jsem s chlapečkem doma sama klidně na odpoledne přijede, dokonce jsem jí ho nechala i koupat. Myslíte, že to ocenila? naopak mě pomlouvala a volala, že jí to jednou týdně nestačí, že jsem na nem závislá a tchán prohlásil, že je to normální zdravé dítě a nemocného zněj dělám jenom já. tak jsem se naštvala a říkám si, tak proč se snažím, když je to k prdu. Jednou volala, že zase přijede na návstěvu a já ji říkám, že prostě nepřijede. Ať jezdí až bude doma i přítel. Proč já bych měla trávit svůj čas s někým, kdo mě neustále pomlouvá. V příteli jsem naštěstí měla zastání. Samozřejme mu hned volala, aby mu řekla, co jsem si k ní dovolila. Řekl jí, že se mnou souhlasí a že si myslí, že bohatě stačí, kdyý uvidí vnuka jednou za tři týdny... No a teď byly vánoce. Tak jsem si říkala, že se sejdeme 22. všichni dohromady a bude klid. Jenže omyl. Prudili proč nejdeme ke švagrový 25. že tam budou taky, pak že chtějí přijet 27. a taky abysme k nim přišli 1.1. na oběd. Asi už jim spatra řeknu něco ostřejšího...

kitinka76
29. pro 2012

@vladla
@monyliny byla jsem teď s dětma dva dny u mojí první tchýně, tam vám je takový klid a pohoda!! moc ráda bych ji vyměnila za tu současnou ☹

monyliny
29. pro 2012

@kitinka76 Je zajímavý,že já mám s první tchýní taky pěkný vztah.Říkám jí mami a mám jí moc ráda.Syn-hajzl,ale mamča hodná.Teď mám hodného muže,ale tchýně je koza 🙂 Jedeme k ní 1.1.na oběd 😝 To zase bude blivajz 😝

boruvkova
30. pro 2012

Tak nás právě 1.1. čeká taky oběd u nich. Už teď z toho mám neurozu.Nevaří nic moc a pořád ty dotazy- a kdy nám ho půjčíte a kdy ho zase uvidíme? Když u nás byli toho 22.12. tak jsem je nechala u malého v pokoji, ať jsou s ním chvilku sami, abych nebyla jak policajt. Tak si tam hráli a jdu okolo vyndat prádlo z pračky a slyším Honzíku dáš nám pusinku a Honzíku dáš nám ještě jednu? Oni se tam s ním místo hraní jen pusinkovali. Hrát normálně si taky moc neumí. Tchán malého pokaždé rozjíví. Ŕíkám neblbněte ho, má skoro 40 horečku - jeli k nám busem na návštěvu a my to zjistili, když byli u dveří. Dala jsem malému zábal abych to srazila a tchán se s ním pak začne honit po kuchyni.. A to je to prosím bývalý pedagog, tak co na to říct? Chovají se jako sobci, aby oni měli z malého potěšení, ale co tím způsobí zahodinu už je nezajímá.... Z nás už nikdy přátelé nebudou... Jo první tchýně přesně zlatá ženská, žádná manipulace, mohla jsem si s ní povídat a klidně bych s ní i strávila víkend, ale manžel blbec první kategorie. Teď mám zlatého chlapa, ale tchýně nepoužítelná.

monyliny
30. pro 2012

@boruvkova Fakt neskutečný,jak je všude vše přes kopírák 🙂 Když jsem to četla,jak kdybych pročítala své z
ážitky 😝

trinity1973
30. pro 2012

@boruvkova hOLKA,Ty to máš taky tak divoký.Cokoliv tu čtu,tak je to jako u nás....Ono je to všude stejné. Tchyně se ted začala ohánět právem,jako,že má právo apod...tak jsem ji řekla,že má právo na to,koupit si na rohu ulice párek v rohlíku,tak koukala,jak puk...Prostě,skákat po hlavě mi nebude,howhg...Ten můj ví,že je máti mešuge ale nic jí neřekne,tak to řeším já a už se neohlížím na nikoho,odmítám jí suplovat nefunkčí rodinu. Nejhorší ale je,že u takto "diagnostikovaných" nikdy nevíš,co je napadne.Když se poštěkáš s kámoškou,tak předpokládáš její reakci,ale u těchto labilních jedinců to nelze.
Vojtova je opruz a musíme cvičit 4x za den a nemyslím,že ty to máš jinak. Neskutečně u toho trpím psychicky,nedělá mi to prostě nejlíp,jak malá děsně pláče.To víš sama,že to není žádná hitparáda a čekala bych od tchyně,že třeba řekne:hele,mate to ted na prd,prijedte ,jak vam to bude vycháze...prdlajs,ona bez ohlaseni zazvoní ,kdy se ji namane a když ji reknu,ze cvicime,tak odpoví,ale cooo,to se časem urovná,vždyt není pokroucená !! No,debil na druhou.
My cvičíme do odvolání,cca do 1,5 roku,hruza. No,přiznám se,že někdy cvičíme takovou odlehčenou verzi,takovej soft🙂

To je mi moc líto,že máš prcka s handicapem,ale věřím,že tím hnus cvičením to můžeš hodně ovlivnit. Ono to mrně za nic nemůže,ale to,že jsou nějaká genetická nebezpečí,ti mohla jeho rodina oznámit a potom je to na uvážení. Ale pravdou je,že i s gen.poruchou se lidem rodí zdravé děti a opačně.
U nás vánoce taky takové,řekněme doti "výživné". KOPÍRÁK...Jak říkám,tchyně bezmozek ,tchán polomozek,odseděla jsem tam 2h a pelášila s malou domů. Byla opět scénka,ale já to už s tím mojim neřeším,pač v něm nemám zastání,tak jsem na to sama,ale obhájím svoje zájmy.😀

trinity1973
30. pro 2012

@kitinka76 od Monyové mám knihy,ale tuto zrovinka nee.to je s nějakým "receptem" jak na to ? Jakože "manuálek",jak přelstít a přechytračit ? V út jdu schánět😀
Jo,jinak u tch. dáreček mýdlo,indulona a pur(na nádobí),to není zkratka,já jen,at pod tím nic nehledáš😀😀

kuratkol
30. pro 2012

Já si například u tchýně ani nic nemůžu dát k jídlu. Když si něco dám, tak mi pak tu samou věc dává a vaří při každé mojí návštevě třeba i rok. No chápete to?

maladama
30. pro 2012

@kuratkol hele, to ale znamená, že si zapamatovala, že ti něco chutnalo, a snaží se ti tím udělat radost, ber to jako gesto zájmu...

leniiis
30. pro 2012

Musím tě ujistit, že jediná nejsi. Sice máme tchýni docela daleko..ale i tak umí dělat problémy :-/

maladama
30. pro 2012

jinak tedy moje tchýně na vánoční návštěvě překvapila, neb měla koupený dárek pro mrňouse. Já teda pro jistotu taky, koupený a zabalený dárek od nich, protože jsem počítala s tím, že zase nic nekoupí a jen mi vrazí obálku, a bylo mi to vůči klukovi líto, že nebude mít co rozbalovat.

Kdo nezklamal, byla švagrová - dárek od ní děs běs. Dokonce i manžel po cestě přiznal (a to jsem ho vůbec nenaváděla), že měl sto chutí to tam nechat (stejně jako loni ona zakázala vzít si domů svojí dceři dárek od nás, mimochodem daleko vkusnější). Ale musím být ráda aspoň za malá požehnání, v tomhle případě to, že švagrová tam na Štěpána nebyla, protože byli nemocní.

kuratkol
30. pro 2012

Tak ja mela narozky, tchyne do posledni chvile tvrdila manzelovi, ze mi da tentokrat penize. A co jsem dostala? Hnusny komunisticky nadobi s kvetinkama. Na vanoce to korunovala tim, ze k tomu prikoupila pribory z teze ery. Kez by na moje narozky radsi zapomnela :(

vladla
31. pro 2012

Včera manžel potkal kamaráda,který kupoval kytku.Manžel se ho ptal pro koho takovou polosuchou kytku má?Kamarád,že prý pro tchýni.
Že je prý tchýně poklad.....a jako správný poklad by měl být dobře zakopaný!! 😀 😀

vladla
31. pro 2012

My dostali od tchánovců sušičku na ovoce...No nevím...nikdy jsem po ní netoužila,ani se nezmiňovala,že bych jí chtěla!Takže pro mě další krám do baráku! 😒
Brala bych třeba nějaký kuch.robot se šlehačem.Docela dost peču,tak bych ho využila maximálně. 😉

kajalka
31. pro 2012

@kuratkol Vidíš, mně tchýně k narozkám nepřeje už x let. Oplácím jí už stejně. Mně by vyhovovalo stejně tak ignorovat i vánoce. Nevím, proč narozky bojkotuje a k vánocům nám dáva kraviny. Dokonce jsem se loni k jejím narozkám pumpla a udělala jsem jí nádhernej dort s marcipánovýma orchidejema, jakože krok ke smíru a když zas došlo na moje narozky, tak nic. Tím jsem to zabalila a od tý doby si o ní myslím svoje.

kitinka76
31. pro 2012

@trinity1973 návod??? jak se to vezme.... jediný návod je být mazanější mrcha než tchýně 😅

kitinka76
31. pro 2012

@kuratkol naprosto chápu!!! moje tchýně dělá furt dokola kuřecí řízky a zelí a kačenu, tak jsem se manžela ptala, jestli umí vařit i něco jiného a umí 😀 😀 😀 😀 😀 letost nám uvařila svíčkovou a byla fakt dobrá, takže předpokládám, že v roce 2013 nám bude furt dokola vařit svíčkovou 😀 😀 😀 😀

monyliny
31. pro 2012

Já od tchýně dostala super dárek-magnetku na lednici-a to prosím jen jednu 😀 Manžel nedostal nic -asi zlobil chudák 😀

kitinka76
31. pro 2012

@monyliny současná tchýně se s vymýšlením dárků naštěstí nepředře a všem nám daruje obálku 😉 ale od té první jsem dostala krásnou šálu 🙂

vladla
1. led 2013

@monyliny 😀 😀

zuuuzaaa
1. led 2013

Maminky, já jsem 30+4 tt a díky tchýni, která mi neustále způsobuje nervy se bojím abych předčasně neporodila ☹
manžel je zlatý, ale tchýně nestojí za nic ☹

kuratkol
1. led 2013

@zuuuzaaa Se na ni vykasli, co z ni mas ? Potrebujes ji k necemu?

elvira
1. led 2013

Jak čtu o některých nepodařených dárcích - což takhle je prodat? My jsme to párkrát udělali, dali jsme různé poklady na aukro od pár korun a za utržené peníze jsme si koupili dárky podle gusta...
Letos jsem byla mile překvapená - na naše poměry celkem klid, dostali jsme balíček kosmetiky - to já vždycky vypatlám a malý slibovanou tatrovku i pyžamko...
Zírala jsem jako blázen.
Dokonce i Boží hod a oběd u nich dopadl vcelku v klidu... 😀

petrakol
1. led 2013

Pro sebe nic nechci, ale za synem ani nepřišla, ani nezavolala, dárek žádný, stejně jako loni na Vánoce a narozeniny, předloni... 🙂
Už je bývalá, naštěstí.