Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

carculka
5. zář 2010

@marketa137 to bude super-,ma cukrovku 😀 😀 😀 😀

marketa137
5. zář 2010

@carculka tak ještě nějaký zákusky at si osladí život 😀 , dneska tady byla 😉

carculka
5. zář 2010

@marketa137 a coo?pocitam zes zas byla v pokoji a ona vedle vid?

marketa137
6. zář 2010

@carculka 😀 , raději až osobně 😉 . Jinak byla vedle, to už je trvalá situace která teda vyhovuje všem kromě manžela, protže dělá prostředníka 😀

misulee
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mataharyy
26. zář 2010

Ahojte,
tak jak válčíte s babama? Předminulej týden byla u nás minulej mi u ní (měla narozeniny, jináč bych nešla) a když jsme odcházeli tak jsem jasně naznačila že jí minimálně čtrnáct dní nechci vidět no a v pátek volala manželovi, že by se na hodinku (v překladu na půl dne) stavila, tak jsem na něj posunkovala že ani náhodou že jsem nemocná a malej taky a že jí rozhodně nechci vidět, no dlouho se zdálo že přijede ale nakonec oznámila že se zastaví teda příští týden. Mi tak zvedla tlak... Jí pošlu asi už do hajzlu, tohle není normální, abych jí viděla každej tejden půl dne, no ani náhodou 😝

kaatulkaa
26. říj 2010

Ahoj holčiny! Žy by Vás ty Vaše tchýně přestaly prudit, že to tu nějak vázne? 🙂 U nás stále stejné. Ba ne, ještě horší. Poprvé od svatby jsem přemýšlela, jestli by nebyl rozvod jednoduchší ☹

mataharyy
26. říj 2010

@kaatulkaa to už dotáhla tak daleko že máš takové nápady?? Tak to je smutné ☹ U nás vše pťi starém, jen chodí tak na návštěvu jednou za čtrnáct dní, tak mám vždy čas se sebrat 😀

carculka
26. říj 2010

ahoj holky,nase babizna je furt taky stejna,dlouho tu nikdo nic nepsal...jinac minule se silene urazila ze jsem uz po sty rikala at s malou chodi jak ma nebo vubec-taha ji ruce uplne nahoru...furt se nuti s hlidanim a nechape ne,malou s ni nenecham samu

kaatulkaa
27. říj 2010

@mataharyy Jo,jo, je v tomhle je vážně dobrá. Nikdy jsem si nemyslela, že je špatná jen ona - prostě jsem měla za to, že si prostě nerozumíme. Vždyť je to přeci normální - někdo Ti sedí víc, jiný míň a s někým si nemáš vůbe co říct.
Již jsem s ní měla opravdu vážnou debatu, kde jsme si vysvětlily hranice, pravidla,... Z její strany to vše vydrželo cca 14 dní a vše bylo ve starých kolejích. To, že se pořád tváří a chová jako ta nejskvělejší osoba na světě a mi naznačuje, jak jsem špatná bych ještě překousla, le co nemůžu ztrávit je to, že nám s manželem chce do všeho kecat, o všem vědět, všude být a nejlépe organizovat celý život. Pravě to je důvodem všech našich (mne a manžela) hádek a sporů. Pochopitelně mezi námi lítá jako hadr a asi se nedokáže razantně postavit na jednu, nebo druhou stranu. Což chápu - je to jeho matka a to špatné nevidí.
Nevím, jak dál. Zatím jsem se jen objednala k psychologovi a uvidím. Všechny tyto situace ve mě vyvolávají nevolnosti a úzkost, tak to musím nějak řešit.
Vážně nejhorší, co může člověk druhému přát je špatná tchýně.

kaatulkaa
27. říj 2010

Ještě mě tak napadá - Jak se k Vašim vztahům s tchýněmi staví Vaši partneři?

mataharyy
27. říj 2010

@kaatulkaa tak to je děs je pravda že nebejt kámošky tak jsem asi taky ubytovaná něke na psychině, ale od doby co s ní nebydlíme to jde, navíc jsem zavedla že chodí na návštěvu jen když je manžel doma, pak si právě tolik nedovoluje, aby se před ním neukázala v pravém světle... No a tím jsem docílila toho že jí má manžel taky tak akorát, takže fakt chodí maximálně jednou za čtrnáct dní a i tak je jí dost... Manžel se o tom moc nebaví neb ho štve když si na ní stěžuju, ale na druhou stranu ví co je zač a po té co mě pomlouvala u nás ve vesnici a všude kde mohla a cizí lidi o ní říkají jaká je, tak prohlédl 😎 Takže vlastně je pohoda, otázka je jak dlouho to vydrží když, když se za chvíli má narodit druhé. No každopádně jsme jí řekli že na vánoce u nich nebudem, ale jestli chce ať přijde 25. na oběd, byla tak v šoku že se nestihla ani naštvat, ale už se dlouho neozvbala, tak jí to asi došlo 😀

carculka
27. říj 2010

@kaatulkaa u nas musim rict ze nesnasi kdyz si na ni stezuju,ale vi jaka je,ale jeden cas ho neprudila a jakoby ztapomnel a jako furt mezi nami hadky,proc tam nejsem casteji nebo ze muze prijet vickrat a videt se vic jak jednou tydne-to ne!!!!!!!!!!!ale pak zas zacla prudit tak dobry a teda zastane se,horsi je jak je vychhcana a zacne mu za rohem brecet a predemnou cukruje

kaatulkaa
28. říj 2010

@carculka Přesně!!! U nás to funguje tak,že já na ni neřeknu manželovi ani slovo-a že bych mohla a ona mě špiní pořád. Teď v týdnu mi napsala dost ošklivý mail a tak jsme se přes maily pohádaly. Manžel nic neví-což se divím a teď bych to právě uvítala, protože bych mu ty maily dala přečíst. Je však pod moji úroveň, jako dospělá, stěžovat si na dospěkou ženskou ☹

carculka
28. říj 2010

@kaatulkaa no tak u nas to az zas takhle neni...a nastesti manza ma celkem rozum a treba ona se mu rozbrecela po te co byla u nas,kdyz mala byla uplne malinka ze nemam umyta okna a nadobi od snidane ,kterou jsem delala manzelovi(myslim ze bylo poledne a od male jsem se nemohla hnout)...no tak ji rekl at uz k nam nechodi,kdyz z toho nemuze spat(to mu rekla)..ale kdyz odchazela name cukrovala a pak za rohem tohle...
nebo se furt nuti s hlidanim,ja reknu ne a zklousi to na manzu a treba mu breci,ze by malou tak chtela hlidat a taak

mataharyy
28. říj 2010

@kaatulkaa no já si nemám moc kde jinde vyzuřit tak to většinou slízne manža a myslím že je to dobře, alespoň ví jak se věci mají 😅
@carculka no s tí, hlídáním je to děs, já ale už před porodem řekla manželovi že oni s mejma dětma bez dozoru nebudou, pak jsem mu to opakovala ještě dost dlouho a prostě je mu jasný že přes to vlak nejede 😝 A toto stanovisko se nezmění ani po porodu a že už teď je mi jasný že nás čeká další boj... ☹

carculka
28. říj 2010

@mataharyy zrovna ty maily bych mu klidne ukazala,ale je lepsi si nestezovat na takovy to chovani ,ktery ona muze udelat jak to tak nemyslela ze jen jen stara hloupa...no jako tch me dodala tolik alergenu ze bych to nevydychala aby tam mala ted byla,hlavne bych mela strach jelikoz vim ze to nezvladne a taky to ze by delala to co zakazu

carculka
28. říj 2010

@kaatulkaa a jestli jsou boje ted az bude prcek bude hur...jako u nas-driv jsem ji videla jednou za cas,relativne to slo,byla jsem tehu,zacla kazat a radit a kdyz byla mala to byl konec uz

carculka
28. říj 2010

@mataharyy @kaatulkaa mala tu po mbe leze jsem to zvorala,maili patrili kaatul a s prckem taky ale jsem blba a vy uz mate...s hlidanim sem odpo matah

mataharyy
28. říj 2010

@carculka si to přebereme 😀
Jináč onehdá se mě ptala, teda mě... ptala se "Starký se ptá kdy za ním malej příjde" Tak jsem se na ní podívala a odvětila že tak v patnácti až bude schopnej tam dojí sám 😀 Pohled za milion, to jak se zatvářila 😀 😀
@kaatulkaa já být na tvém místě tak to manželovi řeknu, jako není normální aby ty jsi chodila na tajnáš po psychologách a baba si rochnila jak prase v žitě 😠 To by měl vědět že je to tak daleko, navíc věř mi oni spoléhají na to že to právě jejich synáčkům neřeknem a jim to tiše bude procházet... Pozorovala jsem to u své tchýně 🙄

kaatulkaa
28. říj 2010

@mataharyy
@carculka Děkuju holčiny! Jsem ráda, že se můžu alespoň vykecat. Je toho tolik, že kamarádky, které takové problémy nemají tím raději moc nezatěžuju. Jen se vždy vybrečím do telefonu mamči a ségrám 😒

carculka
28. říj 2010

@mataharyy dobre si ji to rekla 😉 jako tch se pta furt na neco maly a treba kdy u ni bude sama a nebo kdy tam bude spinkat,hihi cekam az mala odpovi a ono nic-pta se ji treba trikrat 😀 😀 😀 😀 hrozne nenapadna 😀 😀 😀
@kaatulkaa souhlasim a pokud uz to doslo takhle daleko tak bych dala asi i naky ultimatum..jako ja uz prisla na to jak si postezovat fikane aby to nevypadalo jak stezovani 😀 😀 😀 a jen ve vhodou dobu ale moc si nestezuju,jelikoz to jedno obdobi ona manzu neprudila ja si stezovala a byli hadky..pak jsem prestala za chvili ho zacla zas pudit..ja dala pravidlo ze budu jezdit ja tam,ona sem vylozene vyjmecne ze odtud ji nemuzu vypakovat a odjet kdy chci a ze max jednou tydne a min...a manza chte nechte musi to respektovat at se mu to libi nebo ne

kaatulkaa
28. říj 2010

Tak tady teď byla a mimo jiné začala o těch meilech.Zkončilo to tím, že jsem zas ta špatná, vytáhla tisíc starých věcí a protože jsme byli venku, pořád pokukovala po manželovi. Pracoval na zahradě kousek od nás. Když se malý vzbudil a já šla kojit, tak šla za manželem a něco do něj hučela. Tak jsem zvědavá s čím manžel příjde. To je vážně zbytečné - a prý je to moje škoda, že spolu nevycházíme. To však neví, že její druhá snacha ji taky nemusí, ale má povahu, že na všechno kývne.

cervik1111
28. říj 2010

@carculka tak aspoň,že chce hlídat,to má tchýně nechce hlídat a tímto mě úplně prudí,a toje na důchodě 😖 😖 😖

mataharyy
28. říj 2010

@kaatulkaa tak to je mi líto, ale drž se a normálně to manželovi řekni, není důvod aby jsi se zžírala sama a věř mi jediný kdo ti může nějak pomoc je stejně tvůj muž, dokud jí nedá na jevo že stojí za tebou a nevykáže jí do určitejch mezí, nemáš šanci, leda jí zahlušit, nebo se z ní zbláznit, ani jedna možnost není pro tebe výhodnou 😉
@cervik1111 no ono asi každý chce to co nemá 🙂 Jen já nemám až takovou obavu z tchýně, i když až bude malej větší tak to je otazné, je taková bezpáteřní takže se obávám toho že mu o nás, nebo mě bude říkat kde ce a neb si pamatuji jak mě to vadilo jako dítěti když někdo haněl rodiče, tak nevidím nejmenší důvod aby to moje děti museli poslouchat, horší je tchán ten si servítky nebere, pomlouvá mě taky kudy chodí a ještě k tomu je to agresivní alkoholik, takže nazdar bazar, když vím jak vychovával své děti tak se k mejm rozhodně nepřiblíží 😠

carculka
28. říj 2010

@cervik1111 joo ale kdyz nechape ne a nuti se,urazi se a furt dokola a ty vis ze ji dite sverit nemuzesmi manzel tak je to sileny

carculka
28. říj 2010

@mataharyy a ty tch taky necces davat hlidat ne

carculka
28. říj 2010

@mataharyy a ty tch taky necces davat hlidat ne

mataharyy
28. říj 2010

@carculka ne dokud se nenaučí mě respektovat, dokud jí nedojde že nebude rušit naší výchovu protože je to naše dítě a ona už své vychovala a dokud nebudu mít jistotu že jen co zmizím z dohledu mé děti nebudou poslouchat jaká jsem píč... a neschopná atd. atd. Tak jako to poslouchají všichni okolo včetně prodavaček u nás na vesnici 🙄

cervik1111
28. říj 2010

@carculka tak to je zase o něčem jiném,ty máš asi nějaký důvod,proč ji dítě nedát.Ale u nás mě to opravdu vytáčí,je doma,bydlí kousek o nás,a jak vidím ten její pohled,jak má pohlídat 😠

carculka
28. říj 2010

@mataharyy jo ale kdyz vis jaka je tak bys ji verila ikdyby se napovrch tak nechovala?verila bys ze si za rohem nebude delat vse po svem?