Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

oli.k
3. bře 2010

Elgereta: no podle toho, co píšeš, jak se k tobě tchyně chová teď, bych řekla, že po narození miminka se změní-ale k horšímu. Dělá na mě dojem docela sobecké, do sebe zahleděné ženy, která nepřijímá nic, co neni podle jejích představ. Moc bych ti přála, abych se pletla a mohla si s ní mít lepší vztah, byla ti oporou a tak...ale spíš mi přijde, že buď bude taková ta babička, co vám bude do všeho kecat, shazovat tě jako matku, před sousedkama se ale tvářit jako hrdá babička, přitom s prckem ti příliš nepomůže......nebo se fakt něco změní a bude to lepší. 🙂

frisbee
4. bře 2010

elgereta..no jo,víš ,co se stalo,tímto si uvědomila,že ji dohnalo "stáří"...ale proboha,tak je psychicky labilní,54 v dnešní době není žádnej věk.Toto se stalo mé spolužačce,tchýně začala být hysterická a vnoučata jí musí říkat křestním jménem.

Ignoruj to,tchýně se chová jako hňup,lidi mají tolik problémů v životě,ona je asi nezažila,tak neví co by roupama dělala. 😝

Moje první tchýně se změnila,ale jinak,ona měla doma na krku dva syny-staré mládence a strašně to vnouče chtěla,takže když jse přišla já s pupkem,nosila mě na rukou,podstrojovala mi...nejlepší masíčko,polívečku...v den,kdy jsem se vrátila z porodnice toto skončilo..já pro ni byla jenom ta almara,co jí to vnouče vynosila,a po roku,když zjistila,že mám odlišnej názor na výchovu než ona,to byl totální konec,pak už jenom zlo,pomluvy a potíže.

brumdinka
4. bře 2010

elgereta - z toho co píšeš, tak jestli se změní tak k horšímu 😝

no chce to si ji nepustit k tělu a mít na ní pádný arguimenty, já se přiznám, že se s tchýní moc nemazlim a když je třeba tak jsem drzá 😀

a kdyby mi řekla to, že se na to bejt babičkou necítí, tak jí v zápětí odvětim, že to je její problém né můj a že jí se teda ptát na to, kdy mám mít dítě vážně nebudu 😀 ono to chce brát s rezervou, na mě zas dneska stará babi, proč chodí Jirka do jídelny na obědy, když já vařim - tak jí řikám co já vim, on si to vymyslel, já doma vařim - tim sem jí vyrazila dech jelikož si myslela, že doma nevařim a proto chodí chudáček do jídelny na obědy 😀 😀 😀

evena
4. bře 2010

elgereta tvoje tchýně chce abyste u nich zůstali a chce toho docílit tak že vás bude říkat že to nezvládnete sami ... přesne nachlup stejné to bylo u nás, tchýnovci přepsali na mýho barák kde je obrovský pozemek, chtěli sme na něm stavět a bylo to přesně jak píšeš ty ... furt dokola dokolečka se ptali proč, jak to nezvládnem, jak budeme slpácet spoustu peněz za nový barák, že počítali že si to zpravíme nahoře u nich v baráku ... no zjistili sme že na splátky na dům by fakt nebylo, projekt sme si teda udělali v baráku u nich, pak se nabídli naši s půjčkou ale už sme to tak prostě nechali že ušetříme a že zůstaneme u tchánovců, samozřejmě zklamání protože ta rekonstrukce stála pomalu jak nový dům !! jak bylo opravíno tchýně se projevila v plné kráse !! než sme do toho rýpli to bylo řečí jak si se zahradou můžem dělat co chcem a teď si vyslechnem jak všechno co vybudovali ničíme ... holka utíkej a nečekej že se tchýně změní, ona teprve teď ukázala pravdou tvář, navíc jí kradeš syna 😅 uff to sem se vykecala ... ta mrcha mě dnes zase nesr** vlezla mi do obýváku když sem byla v ložnici a začala muchlovat malou ikdyž je příšerně nastydlá 😠

cikilik to máš super tchýni 😵 to já se plazila po záhonkách ještě týden před porodem a chytla sem totálního nerva když si stoula nade mně a řekla že ty jahody se mají plat jinak 😠 a tak je to ze vším, jen radí jak mám co dělat

brumdinka
4. bře 2010

evena - žes jí klepla tim kopáčkem a je zahrabaná v jahodách 😀 😀 😀 😀 😀

frisbee
4. bře 2010

brum 😀 😀 😀 😀 😀

monaberuska1
4. bře 2010

evena 🙂 no neuklizej, kdzy ja v bordelu zit nechci ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ no jako utíkáme po létě jdmee jsme rozhodnutý už koukáme ... děkuji 🙂

algereta, ta moje tchyne se teda nezmenila a nezmeni a tchan uz vubec ne

evena
4. bře 2010

brum 😅 sem si kolikrát říkala jak by bylo fajn jí něčím přetáhnout, třeba by se jí rozsvítilo 😀

mona a vy máte společné nějaké prostory jako kuchyň atd že uklízíš? Jinak chápu, taky musím uklízet na zahradě, je náruživá zahradnice, prodává i na kšeft, všude se válí ty její kraviny, bláto na náspech atd, ale to už sem si zvykla, dřív to bývalo horší, teď už se snaží si po sobě někdy i uklidit ...

elgereta
5. bře 2010

děkuji za názory a zkušenosti...já si rozhorně kecat do živat nenechám a uděláme si to podle svého... bála jsem se, jestli není třeba chyba u mě, ale asi fakt nemůže skousnout to, že jsem jí synáčka sebrala...

rioko
5. bře 2010

monaberuska byli jsme na tom dost podobně, bydlela jsem s manželem u jeho rodičů, neměli jsme ale úplně oddělený byt, takže žádné skoukromí, manželovi organizovali čas, víkend musel makat na zahradě a domu - dům na něho nenapsali, když se narodil Vojtíšek, tak to bylo ještě horší, tchýně se mi do všeho pletla, ale nepomohla...s manželem jsme se pořád hádali, taky se bál jít do pronájmu jak to zvládneme a navíc, oni počítali s tím, že s tama nikdy neodejdeme....nakonec jsem k tomu manžela dotlačila, jsme v pronájmu, vycházíme sice nic moc, ale máme klid...tchýně za námi občas jezdí a docela v pohodě, my tam nejezdíme, tchán mi tam zakázal jezdit, tak jsme řekli že když ne já, tak nikdo...on od srpna Vojtíška neviděl, jeho problém

frisbee
5. bře 2010

monaberuska...s tím uklízením..já nejsem takovej ten typ,co musí mít všechno jako ze škatulky,taky nám po baráku lítaj psi a kočka,ale moje druhá tchýně,o kterou jsem se starala 16 let byla takovej bordelář,že mě doháněla k zoufalství....to,že chodila s plným hrnkem čaje po baráku a kapalo jí to všude bylo minimum...posrala/sorry/ celej záchod a nechala ho tak,myla si šušuru v umyvadle,protože se koupala jenom v sobotu a nechala tam tu vodu a pokapala celou podlahu,smrděla,zůstaly po ní špinavé zdi,kde stála a šmírovala a držela se..je toho hromada...u nás prostě NEŠLO uklidit...já byla zoufalá,vyčerpaná,na nervy.....takhle se prostě nedá žít.
Umyla jsem podlahu,ona se v tom mokrým procházela...fakt to nemá cenu,toto by tě položilo...zbytečná práce,žádnej výsledek..přesně vím,co prožíváš. 😝

kaa
6. bře 2010

Rioko- a proč ti tam zakázal jezdit???Jako že jsi odvedla od nich syna 😲 ? Nechápu takové lidi (tchána).

Elgereta- no počítám, že po narození se nezmění, tchýně v porodnici byla strašná kamarádka, a pak utrum, začla nanovo, blbé kecy, neustále se do všeho plete. Takže nastal zákaz chození k nám, dokud se ke mně nebude chovat aspoň trošku slušně, já mám od Vánoc klid od jejich návštěv, akorát J furt dostává sms rady ohledně východu, zdraví a výživy 😀

Frisbee- šušura je vtipné, to ostatní neee, bych se zblila 😝 Fuj a to je/byla ženská 😝 😝

Cikilik- zááávidím 😉

evena
6. bře 2010

frisbee 😕 😕 moje tchýně teda čuně je, špínu po sobě nechává že by se jeden poblil když si jdu u nich umýt ruce, ale ta tvoje to je hnus, tomu se nechce ani věřit 🙄 s ní si bydlela přímo v jednom bytě žes u ní uklízela? 😕

frisbee
6. bře 2010

evena..bohužel ona bydlela u nás 16 let,na podzim umřela..poslední tři roky byla u dcery,ale těch 16 let mi bohatě stačilo..dva roky jsem větrala barák 😝

frisbee
6. bře 2010

hm,a to ještě měla u postele kyblík,kam čurala v noci a jak to vypadalo na koberci...fuj,už mlčím 😕

evena
6. bře 2010

frisbee kdes vzala tolik odvahy si jí vzít do baráku? Přiznávám se že tohle bych neudělala ani kdyby mě prosila na kolenou abych se o ní postarala, byť je to matka mýho. Si byla teda chudák 😔

frisbee
6. bře 2010

evena,my jsme bydleli ve městě v paneláku a dělala nám zle,tak jsme koupili barák,mysleli jsme,že se na velké ploše
ty vztahy nějak urovnají..haha..bohužel omyl..a to manžel jezdil na týdnovky nebo do ciziny a my s mojí dcerou jsme si to vyžraly.Ji totiž nikdo z rodiny nechtěl,mm měl pocit,že se musí o maminku postarat...už se mi za to tolikrát omluvil,ale ty roky a zdraví mi nikdo nevrátí..byla jsem blbá a slušná...vím,že kdybych se bránila,musela by jít bydlet k dceři...no už se stalo 😒

evena
7. bře 2010

frisbee si takovou hrůzu neumím představit ani 😔 co pak z toho života máš 😒

frisbee
7. bře 2010

evena..nic,nic,jenom stres,rozhozenej metabolismus a srdeční arytmii....to mi zůstalo 😝

dagina
8. bře 2010

Ahojky,

Elgereta, můžu tě ujistit, už máš úúúplně normálně nenormální tchyni. A na otázku pokud se po narození mimča změní, tak určitě ano, ale málokdy k lepšímu 😖 .

Frisbi, sis taky užila koukám 😒, ale tehdy byla i taková blbá doba, to se málo kdo uměl babám postavit. 😒

frisbee
8. bře 2010

dagina,no jo,jenomže s tou druhou tchýní to bylo naposledy před 3.mi léty..já jsem naštvaná sama na sebe,že jsem byla moc slušná,mně to prostě nešlo poslat starou bábu do zadku...obdivuju holky,které se dokážou bránit.Manžel se s ní hádal pořád,ale ona byla tak jednoduchá,že prostě nechápala,co po ní chce...respektive nechce,aby dělala 😠

blandik
10. bře 2010

Téma tchýně je asi fakt věčné a koukám, že stále žije. Elgreta - pochybuji, že se změní a ta její chladná a deprimující reakce by mě tedy pěkně zklamala a namíchla. Když se necítí na babičku, tak prostě jako babička fungovat nemusí - určitě to zvládnete i sami. Měla by si uvědomit, že člověk potřebuje od svých rodičů morální podporu a ne srážet na kolena a brát vítr z plachet. Přeci jen, jak se "děti" odstěhují z domu, tak se začíná prohlubovat propast mezi nimi a svými rodiči - tímto svým chováním si akorát vykoleduje to, že za pár let už její názorvy nebudou nikoho zajímat a ještě se svým přístupem připraví o vnouče. To je fakt krátkozraké.

Jinak u nás - tchyně mě taky štve, ale už je to lepší, než když se malý narodil. Chodí k nám málo, občas je zveme k nám, ale prý jsou hodně unavení a nemají čas. Příjdou tak 1x za měsíc a bydlí 10min pěšky. Prostě nezkousli a asi se jich hodně dotklo, že nebylo vše tak, jak si po porodu malého představovali - jenže já bych jim i vyhověla, ale to by tchýně musela být trošku "normální" a na zemi. Je to velmi smutné, ale na podzim mi zemřel jeden z rodičů a tchán s tchýní (sice projeivili účast), ale nenabídli se ani jendou, že by šli vozit...Byla jsem z toho opravdu překvapená a zklamaná. Na oko te'd vztahy jakože fungují, ale stejně mám pocit, jakoby mě v tom chtěli nechat vymáchat - něco jako, že když se malý narodil a já jim ho hned nedala s cestovní postýlkou domů, tak te'd si mám poradit bez jejich pomoci. Už je vidím na jaře, až bude venku hezky, že si řeknou o něj ven a to já zase budu umírat strachy, jestli se mu něco nestane, když už začal chodit a tchýně je schopná se s někým zakecat o kravinách a ztratit kontrolu, kde malý je....

kaa
11. bře 2010

Frisbee- spíš obdiv zaloužíš ty, já bych nedokázala tchýni ošetřovat poté, co se tak ke mně hnusně chovala. Ale divím se, že si neuvědomuje, že jednou přijde ta chvíle, kdy ona bude bezmocná a bude potřebovat pomoc od rána do večera(zatím s ní teda J jezdí na nákupy). J je jedináček , takže je jasné, na koho to padne.. Pokud by měla bydlet s námi, tak to bude buď já nebo ona.

Ale ona se nechovala pěkně ani ke svojí mamce, ta chudák byla hodně nemocná, měla proleženiny, nemohla se ani najíst, ke konci měla 34kilo a ona řekla, že jí stejně neměla ráda. Takže takový člověk se nikdy nezmění, ke mně se taky nikdy nebude chovat pěkně. Ale mám trošku obavy jak by se se svým přístupem mohla chovat ke Kubovi.

Blandik- taky zahledění do sebe a naštvaní na tebe, žes jim ukradla syna!!!Bože holky, jestli já budu taková, tak dám Kubovi povolení na odstřel.

frisbee
11. bře 2010

kaa..přesně 😉 ..to jsem řekla své dceři,kdybych náhodou někdy,ať mě zakope na zahradě 😀 😀 😀 😀 ...ale já jsem tak poučená,že si snad dám pozor,abych se jí nemíchala do života 😀

To,cos napsala jsme probíraly i s holkama ve tchýních na beremku a opravdu jsme se všechny shodly...že si tchýně neuvědomují,že jednou budou na nás závislé,že jim toto prostě nedochází.Opět je příkladem ta moje,byla na nás závislá ve všem,sama by si nedošla ani nakoupit,ani zaplatit nájem,vyřídit něco na úřadech...a vůbec ji to nezastavilo...protože jí to v tom mozku nikdy ani necvaklo 😝

Taky jim nedochází,že ubližují hlavně svému synovi,ničí mu jeho osobní život,což je nepochopitelné,matka by měla být ráda,že je šťastnej.

dagina
12. bře 2010

Ahojky
Fris, jak na nás budou závislé 😕 😕 ???? Nestraš 😅
A vůbec, nechceš nám dát nějaké preventivní rady ze své zkušenosti 😉 ?? U nás hodně pomohlo, že se s něma moc nestýkám, manža tam jede s malou obvykle v neděli sám, když nepřijede on, tak oni se otočí večer 😠 , takže ho raději poprosím, aby tam na odpolko zajel s malou, se si nepotřebuji kazit večer 😀

jabluncanka
12. bře 2010

Hóóóólky,

Vy se tak máte...já mám tchýni na sousední parcele...docela masakr...když nemusím,tak tam taky nejdu...jenže občas potřebujeme pohlídat malého,třeba jen na 2 hodinky,ale pak ho dáváme dohromady několik dní = je atopik.Dáme mu svačinu sebou,ale babička(asi pro pocit,že to bylo podle ní)mu dá svou(samozřejmě nějaký tvarohový dezert,nabarvený) a náš Cipísek se pak 2 dny škrábe...A vrací nám ho s pocitem vítězství v očích,že stejně bylo po jejím...Někdy mám pocit,že to dělá shcválně,aby nemusela hlídta,je strašně pohodlná,ale druhým dokážeš práci naplánovat jedna dvě...sama zalehne k TV s chipsama...

kaa
15. bře 2010

Čau holky, my včera měli rozhovor s přítelem ohledně jeho matky, a on slíbil, že s ní zkusí promluvit a zjistit různé věci, a vyzkoumat, co jsem pro ni, že se tak ke mně chová a jestli se nemůže uklidnit. A taky byla debata , jestli teda ona neuvidí malého, když my dvě se spolu nebavíme, tak jsem řekla, že já do té rodiny taky patřím ať chce nebo nechce,a že teď bude tak, jak řeknu JÁ, protože Kuba je můj syn (ona mi předtím psala smsky, že J je její syn a vždycky bude a ať se mezi ně nes.ru!!!!- to mi asi naznačovala, že se máme rozejít, protože ona chce).

Jabluncanka- no tady se má akorát Frisbee, ptž už žádnou tchýni nemá 🙂 , promiňte, ale je to tak.
A za to jídlo bych ji seřvala, jen aby ona si udělala dobře, že bude po jejím, tak se děcko uškrábe, no prostě kráva.

frisbee
15. bře 2010

ahojte 🙂 dagi...no nedejbože,ale někdy se to tak semele,že ti ta tchýně zůstane stará a nemocná na krku,pevně doufám,že se tě to týkat nebude 😉 ...ale že je prostě nezastaví v tom zlu ani ta možná hrozba,že zůstanou opuštěné 😝

jabluncanka..tak to je masakr,hnedka vedle,to jste jak pod mikroskopem..všechno vidí,všechno ví 😒

kaa...manžel ty smsky viděl? 😕 To je normálně závislost...na jedné straně je to hrozný,na druhé mi to připadá jak stará Homolková brečela "Ludánku,kdo je víc,matka,nebo manželka?!" 😎 😀

Máš pravdu 😉 ,já už se mám..zvláštní je,že to ze sebe dostávám těžko..pořád mám ten pocit křivdy a promarněného života a to,co navykládala rodině tady pořád je...moc spolu nemluvíme,protože my jsme prý ti,co jí ubližovali.....

kaa
15. bře 2010

Fris- jo viděl a zrovna mi je poslala, když jsme jeli na dovolenou a seděli v autě, takže se to nemohlo řešit hned a za ten týden to vyšumělo. A J nic zpětně nechce řešit.
Ale to už jsou tak 4 roky zpátky, ale ve mně to je. Kdyby to byly smsky, tak mávnu rukou, ale přidalo se spousta dalšího a to už neodpustím.

Ty jo, kdyby přišla, tak jí řeknu: Dobrý den, paní Homolková, mám vám Ludánka zabalit??? 😀 😀 😀
Ale ona by to stejně nepochopila 😀

kaa
15. bře 2010

No a když jsme u toho- kdo je víc: matka nebo manželka? 😀 😀 😀