Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

zubecek
27. čer 2011

@bocinka moc dík fakt já se sice chovám, jako by nebyla, ale máš pravdu, musím ukázat, že mi nestojí za pohyb nervu, to je přesný, ale taky musím být tvrdá a požadovat od MM aby nepovolil, ono to vždycky chvilku funguje a pak jako by na to zlý zapomněl...to stejný dělal švagr, chvíli se zastával ženy a pak začal povolovat a pořád dokola, on ten nátlak a výchova udělají bohužel svý...(jinak švagrová to klepání a brečení má taky, a za nesrovnatelně menší dobu...)jenže oni taky nemůžou za to, komu se narodili...jenom mě štve že se MM neumí někdy pod jejím vlivem ovládnout...já jsem to dřív brala s úsměvem, že nebýt jí tak se ani nehádáme a že dokonalý přece nic neexistuje...ale ty děti! To jednou jsem někde četla, "že žena, pokud jde o ni pohne s autem, ale pokud jde o děti, tak dokáže přenášet kamióny" - přesný, že jo

zubecek
27. čer 2011

a taky jsem si vždy říkala, že přece si nemůžeme necht naši rodinu rozbýt, když nám to jinak klape, protože to je přesně to, co ona chce 😠

zubecek
27. čer 2011

ježiši - co jsem se napsala "rozbít!!!!"

bocinka
27. čer 2011

@zubecek to víš, že TM rychle zapomíná, je to jeho matka.... 😖 fungovalo by to tak i u Tebe, svojí mámě dřív odpustíš.... ale stejně.... takhle se nervovat celé roky???? asi bych ji zkusila ignorovat, překousnout i to, že se stýká s dětmi (ale na noc by je nedostala) a doufala bych, že ji to přejde.... Když ne, tak ještě zbývají Ti policajti.... nebo jednoduše ručně stručně.... mě se to říká, mám na to tělěsnou stavbu 😀 😀 ale asi bych jí dala po hubě, kdyby dělala nějaké extempóre.... ať si nemyslí, že se necháš.... 😝 😝

zubecek
27. čer 2011

@bocinka už jsem jí i přibouchla ruku do auta, to bylo v době, kdy už jsem s ní nemluvila a ona vlezla do auta, otevřela mi dveře a začala zase nadávat a řvát, že se mi to vrátí, že mi to moje děti vrátí, jaká na ni jsem atd...pak zase s tím magorem a léčením...před dětmi a MM, a já jsem se statečně držela, nevyšel ze mě ani hlásek, ani jsem nemukla (to jsem jako na sebe byla pyšná, aspOň MM viděl, jak to s ní je) jenom jsem MM říkala ať už jede a snažila jsem se jí vyrvat ty dveře z ruky, ale nešlo mi to a když konečně, tak to samo nepustila a tak jsem ji i nechtěně majzla 😀 bohužel jenom malinko, následky tro nezanechalo, asi nemám tu tělesnou stavbu...jinak ji to nepřejde, ale děti rostou, hlavně teda Dany, a snad za chvilku o ni nebude stát, tedy doufám moc moc, už teď by se snad ocucovat nenechal (mně už ani před dětma venku pusu nedá...puberta asi už aspoń několikátá 🙂 ) akurát davídek se proti tomu ještě neumí bránit, ale ten už ji ani moc až tak nezná, naštěstí, spíš co mu tak dany nakuká
jo a ji to taky přejde, až vyrostou, o puberťáky, se kterýma nemůže manipulovat, který už si nemůže někam odtáhnout mimo civilizaci, už nestojí, jen to vydržet...ale musím říct, že jak ten dany jí dal košem, když mu bylo pět, tak to jsem byla mile překvapená, že docela brzy, protože to bylo ostatně ono, proč se mi povedlo zavést ta opatření, proč jsem si vlastně začala prosazovat svoje, prostě doufám, že ti moji kluci se mě zastanou, dany dokonce říká, že by jí nedovolil na mě zase křičet, že by ji seřval...to jsem se zas rozepsala, bylo by toho prostě na romány, ale bohužel ne moc čitelné...

bocinka
27. čer 2011

@zubecek ono to ani jinak napsat nejde, když to ze sebe potřebuješ vysypat naráz.... 😉 😉 Ale neboj, jestli už se jí Dany postaví, tak Davídek půjde ve stopách bráchy, bude chtít být jako on, takže se na "babičku" taky vyprdne, škoda jen, že trošku přicházejí i o tu prabábi.... 😔 Ježíš, já jsem tak ráda, že s tchýní jsem zatím v poho, ťuk ťuk.... páč dělat mi, to co tobě, tak zešílím do měsíce, bydlí totiž pár metrů od nás vedle v baráku.... 😝

evena
29. čer 2011

@zubecek ahoj, tak to je mazec 😝 braň se vší silou, některé tchýně sou pořádný svině a tak by se s nima mělo taky jednat ... tohle není sranda, známou mojí matky vlastní tchýně dostala po asi 10ti letech teroru na psychiatrii, doteď se léčí, bere prášky, není schopná jít ani do práce, takže se braň !!! jednu vlastním taky, dokonce v jednom baráku, ale od té doby co se bráním, si na mě tak nedovolí, ale občas ty nervy tam sou, kdyby tak šel vrátit čas zpět o pár let, už bych se nenechala ukecat na společné bydlení ☹ no jo, za chyby se platí 😝

anidomi
29. čer 2011

ahoj holky,jak vidim,tak to není právě růžový asi nikde.. Tak mi dovolte se taky trošku 'vyvztekat'.. Moje skorotchýně byla před těhu a po celou dobu těhu milionová.. Fakt jsem si nemohla stěžovat.. Jenže po porodu nastal obrat o 180st.. Všechno dělám špatně, mam slabý mlíko,když malej u kojení usíná.. Málo ho oblíkám(nejradši by ho narvala do fusaku i při třicítkách,chuděrku).. Snaží se ve mně vyvolat pocit,že jsem špatná matka-teď o víkendu na mě zkoušela,ze ma malej
nejakou vyvojovou vadu,kdyz v necelych 4 TYDNECH!!! nepase kone a mne je to uplne jedno,ze ostatni vnoucata to uz umela(asi supermani :D ).. Kazdopadně všechno si dělám podle svýho a tim je to jeste horší.. Doma držim ohledně tchýně bobříka mlceni,protoze ten muj je na rodinu fixlej a ja mu nechci pridelavat starosti,protože je zlatej a na mati by vyjel.. chvilku jeste vydrzim a pak ji neco provedu! Uf,dik,hoĺky

anetka1701
29. čer 2011

@anidomi upřímnou soustrast... Já prostě nechápu, proč se z relativně fajn ženskejch po porodu jejich vnoučat stávaj fůrie, co všechno vědi nejlíp a matky jsou podle nich chudinky, co dítě neuměj ani dobře utřít pokakanej zadek :o(

anidomi
29. čer 2011

@anetka1701 to jo.. Nejhorší je,že mi hlavou občas proběhne myšlenka na odstěhování se k mý mámě,která taky otočila o 180,ale k lepšímu.. Jenže by to odnesl prcek i přítel- a na to,abych je rozdělila,je oba moc miluju.. Proto se musim obrnit a bít se za ty moje miláčky jako lvice..

zubecek
4. črc 2011

@bocinka @evena díky za dodávání odvahy, to MM naštěstí trval na tom, že se vezmeme až najdeme byt, že tam nebude po svadbě ani minutu...no měl pravdu, ale těžko si někdo dovede představit, že se dá dokázat něco takového, jak dokázala ježibaba...evena taky přeju vydržet, opravdu se jim nesmí ukázat slabost, jenže já nějak nevím, jak na to, prostě ty nervy neovládnu a už se klepu... 😝 přemýšlím o tom, že vyzkouším ten bocinčin prášek, jak píše, ale nevím, já jsem ten typ, co ssi vezme sotva paralen...

zubecek
4. črc 2011

@anidomi vím, že je to hodně blbý, ale pokud "jenom" prudí, tak se na to pořád můžeš vyprdnout a stejně si dělat po svým...prostě jedním uchem tam druhým ven, nenechat se vytočit (mně se to říká 😀 ) anebo zkus ukázat, že seš nad věcí, prý u těchto relativně normálních ještě funguje něco jako:"ano maminko, jistě maminko, ale já to teď prostě dělám takhle"...a udělat si rázně po svém. Na to pruzení by to mohlo zabrat, kdyby se to používalo vytrvale opakovaně, nedělám si iluze, že by tvoje baba měla krátký vedení 😀

kleopatra35
4. črc 2011

ahoj holky, nečetla jsem celé téma, ale o tchýni bych mohla vyprávět sálodlouhý román....ale už jen myšlenka na ní a otvírá se mi kudla v kapse....teď mi manža volal, že byl u ní na návštěvě a už ho zase hnala proti mě.... 😠 ježííííš, já bych vyskočila z kůže.....je to děsné....ach jo.

bocinka
4. črc 2011

@zubecek já taky nerada jím prášky, i MS bolesti si raději odležím s čajem a dekou.... ale pokud se fakt klepeš a nedá se to vydržet, tak v rámci duševního zdraví bych to fakt zkusila.... 😉 😉 však jen jednou a uvidíš.... když pomůže, tak pohoda.... když ne, tak jsi to zkusila.... a tím, že není na předpis, tak to nebude žádnej driják.... 😉

bocinka
4. črc 2011

@anetka1701 ani nevíš jak jsi s tím utíráním zadku blízko, tohle dělá nevlastní ségře její babička.... no taky mazec, prý zlatá tchýně.... 😀 😀 a tu nemá taky moc dobrou.... 😝

bocinka
4. črc 2011

@kleopatra35 jak proti Tobě???? 😲 😠 tak to by si zkusila jen jednou....

miarosa
10. črc 2011

@kleopatra35 to je mi líto, ale zase buď ráda že ti to řekl a že drží stebou 🙂 to je nejdůležitější

miarosa
10. črc 2011

@anidomi ahoj, tak to je úplně přsný jak u nás, skoro tchýne když sem byla těhotná úplně zlatá, všechno mi nosila a všechno bylo super, nakupovali sme spolu výbavičku a Tomík se narodil a všechno dělám špatně v 6 měsících sem měla slabé mléko tak zase špatně, prod 36 hodin, to se dá vydržet, protože to dělám pro dítě, špatně ho oblíkám musí být pořád v zavinovačce atd. doma sem byla ticho. ale pak přišlo to že se její dceři mého přítele sestře nadorila dvojčata, abslutně je nezvládala, takže tedy moje tchýně jí chodí do teď každou chvíli pomáhat už je jim 8 měsíců a pořád vem si příklad z ní všechno dělá správně atd. V tu chvíli sem praskla a řekla sem to příteli, tem mi řek že to tak nemyslí, ale jednou bouchl i on protože to viděl několikrát na vlastní oči a řekl jí něco od plic, a já už několikrát taky, že je to mé dítě a že vím nejlépe jak se má to a to dělat atd. Nakonec sme špatní oba. 😀 takže tchýně si prostě nevyberem 😀 musíme se naučit s nimi vycházet a nebo se s nimi vůbec nebavit 😀 já si vybrala cestu že s tím budu bojovat 🙂 sakra to je výzva 🙂

anidomi
13. črc 2011

@miarosa 🙂 taky jsem si vybrala 'boj' :D Protože jsem přece jen dospělá,naše mudra je učená a tchyně,když se bude hodně snažit,tak může bejt babička.. Nevim,jestli to máš stejně,ale zkrátka mi vadí,když mi někdo kouká do kočaru-ne vsichni.. Jen nektery lidi.. Asi šestej smysl či co.. A ona k nim patri :D Jenze od tech ostatnich muzu odejit,ale tchyne je vecna ☹

miarosa
13. črc 2011

@anidomi 🙂)) no právě že tchýně je věčná, mě se to teda zetím moc nedaří, asi budu muset být víc přísnější nebo fakt nevim, každopádně se teď snažim se s ní moc nevídat, když tak si bere naše prcka na víkend a víc bych to nehrotila, docela se bojim Vánoc, protože si myslí že je budem trávit s nimi, když minulé vánoce sme byli s mími rodiči, jéééé to bude zase nátlak na přítele a budeme se hádat 😀 sakra to mam ale krásné vyhlídky 😀 😀 😀

dagina
14. črc 2011

Ahojky maminy, byly doby, kdy jsem toto téma navštěvovala hodně často....koukám, jak pořád tchyně dokáží být trnem v oku a prudit...
Nicméně jsem se chtěla zeptat Vás, které nemáte moc ideální vztah s tchánovcema, jaký máte vztah se svým manželem. Je vše naprosto super????
A ještě jeden dotazek....zda nemáte problém, dávat jim děti na hlídání. Svými dotazy určitě někam směřuji..... U nás se tchyně docela srovnala, nebo se umí aspoň přetvářet, možná pochopila, že čím víc bude rejsnit, tím příjde o syna, vnoučata... . Tchán s ním to je teď na pěst, hrozný morous, generál, nic mu není svatý, nad vším ohrnuje nos, k nám se chová také nic moc.....nebojím se říct, že ho nemám ráda. Pochopitelně někdy se manža v jistých situacích podobá svému otci........

anidomi
14. črc 2011

@miarosa my s ní naštěstí Vánoce trávit nemusíme-no ale nechci to zakřiknout :D Úplně mi stačí,že u nás 1x za 14 dní spí a tak 1 až 2x za měsíc tam jezdíme na víkendy.. To je pak stres,když je u malýho v blízkosti.. Nejhorší je,když u nich to moje zlato dostane výbornej nápad,že dá mimčo spát do kočáru,abych se vyspala-háde,kolikrát jsem usnula? 😀 Hlavně mě doráží,jak na myšáka šišlá-jenže ona je fakt máklá-šišlá i na našeho(přítele) 10-ti letýho kluka!to bych v tu chvíli nejradši vytáhla devitku 😀 protože tchýně a uzený-nejlepší studený 😀 Babka je takovej generál,kterýmu se všichni bojej něco říct-já ne,takže čekám,kdy proti mně začne nasazovat.. Jó,další její úžasnej zvyk-když Domika kojim a ona je někde poblíž,tak si stoupne nade mě a čumí- zasloužila by korunu,fakt...

miarosa
14. črc 2011

@anidomi 🙂)) chi chi chi teď sem se pobavila, to máš teda šílený, to šišlání by mi asi nevadilo, ale smála bych se 😀 možná i tak nahlas že i ona by si myslela že sem blázen a s tim kojenim mi to ani neříkej, já sem na tohle alergicka, chtěla sem mít vždycky klid jen přítel mohl, jinak nikdo, jednou to viděla moje máma, ale to sem byla asi unavená, a tchýně standart pořád tam lezla jestli už, za chvíli už? a pořád už? Tak sem řekla příteli jestli se nezblánila že potřebujem klid a že Tomáška to znervoznujě, to pravda nebyla 😀 ale zabralo to 😀 já sem ten typ co nemůže kojit ani na veřejnosti, já vim že by každej čuměl, i já sem čuměla když sem byla bezdětná a připadalo mi to zvláštní, né divný ale zvláštní 🙂 Jinak já mam taky luxusní příhodu, občas za náma přijednou neohlášeně, teda vždycky takže v 9 ráno a já ještě spím někdy tam máme Tomíka že se mu něco zdálo, tak přítel jde otevřít řekne že spíme a ona nás jde hned vzbudit 😀 prostě paráda, sme z toho všichni šťastní, takže sme se celá rodina schodla i s Tomíkem že příště až přijedou, tak budem dělat že nejsme doma 😀 to je fakt na palici, doufám že jednou nebudu taková, vím že třeba budu, ale přeju si aby mi to někdo řekl 😅

miarosa
14. črc 2011

@dagina ahoj asi ti v tomto ohledu moc neporadím ,ale vidím to u svého táty, překlenula 50 teď už 55 a chová se úplně jinak dřív byl hodný, pro všechny by se rozkrájel, ale víš i chlapy mají své dny, říkala mi to doktorka, že ženy mají menopauzu a muži mají své období, možná to není tím, nebo váma, možná je to tím že něco prožívá, my máme tchána super, ale někdy se stane že s tím co říkám nesouhlasí, takže hádka, necháme to odležet a pořád je to dobrý, ale fakt můj táta se hodně změnil, nevim co je to za období protože s mojí mamkou se mají pořád rádi, stal se z něj morous. Jinak to že se tvůj manžel v jistých situacích chová tchán, tak super, tím spíš bych to využila, na mažela víš už jak, tak na tcána bych použila něco podbného 🙂

blandik
18. črc 2011

@dagina - ahojky, mám problém jim dávat dítě. Dost velký, od malinka, navíc tchýně měla přemrštěné nároky a tužby na hlídání už od tří týdnu a pak nadělala prá podle mě průšvihů - kdy třítýdenní miminko nechala v části bytu v rekonstrukci - samá suť, vybourané zdi - nechala ho tam ležet na stole a šla nám vysávat ložnici - bylo to prnví hlídání...a my jsme tam malého vůbec nebraili kvůli prachu a to dobře věděla - pro mě s šestinedělí to bylo nepřekousnutelné, ač její úmysl byl dobrý...pak mě neposlechla v jiných věcech...no bylo toho dost a dost to poznamenalo naše vztahy. Navíc naše výchova je diamterálně odlišná od jejich, náš styl hraní je jiný a vůbec došla jsem k závěru, že ji neuznávám a nerada si s ní povídám. Mám ji svým způsobem ráda, ale když jde o malého, tak cítím, jak jen sedím a poslouchám, co říká, jak se chová....a pořád mi něco vadí. Je mi ji líto, ona se nezmění a přitom by byla pro mnoho jiných maminek báječnou tchýní - obětavou, milující své vnouče ...a já se nedokážu přenést...

dagina
19. črc 2011

@blandik a jak to máš se vztahem k manžovi???? Já mám pocit, že když nemůžu navázat dobrý vztah ke tchánovcům...manža jakoby se mi též ztrácel....
Zrovna včera jsem se nechala nějakým způsobem přemluvit, aby si malou vzali na noc..., i manža mě přemlouval, tak jsem svolila. Přitom tchán o malé chvíli před odjezdem mluvil tak hnusně..., např. "kdy se ta holka naučí konečně poslouchat...", pak vytáhl křtiny mladší, že na oslavě se chovala hrozně, že ji servírka musela několikrát okřikovat...., a pořád k ní něco má, už mě to nebaví poslouchat, když k nám přijde, tak jen prudí a prudí, ještě jednou a fakt poletí. S manžou jsme se pak večer tak chytli...bo jsem si uvědomila, komuže jsem to nechala na noc dceru...., řvala jsem skoro celou noc.....

@miarosa to moc nejde komunikovat s obouma stejně, bo bych je oba musela vynést v zubech 😠 . Manža je v některý situacích při rodičích a to je špatně pro náš vztah. viz.včera.

zdendula86
19. črc 2011

@blandik stejné pocity co popisuješ mám ke své tchýni ☹ , jsem na ní úplně vysazená a i kdyby se chovala teď miliónově, tak můj názor se stejně nezmění, jelikož už nám naházela klacků pod nohy až až 😠

dagina
19. črc 2011

@zdendula86 sice jsem nečetla co přesně ti dělá tchyně, ale já té svojí nemohla také přijít na jméno co se malá narodila, prostě prudila prudila a prudila...., házela klacky pod nohy v době, kdy jsem potřebovala podporu.... . Ale k malé se chovala celkem hezky, to neříkám... . Pak kolem roku a půl, kdy si malá začala uvědomovat návštěvy a lidé vůbec, byla z tchánovců úplně vydřená. Ani nevíš co jsem prožívala ☹ ☹ ☹ ☹ , k lidem, které nemám z určitých důvodů ráda, je naše dcera unešená. HOdně to bolelo a bolí dá se říct do teď. Tchyně se trochu do klidu hodila - (stálo nás to hodně nervů a času), tak kvůli malé jisté věci překousnu. Ale tchána teda nepřekousnu ani náhodou..., on ani nemusí promluvit a už vysává energii jak pijapice.

zdendula86
19. črc 2011

@dagina toho se taky bojím, malá začíná poznávat vše okolo sebe a tchýně bydlí naproti, teď jsme tam s ní přes měsíc nebyli, takže tam si cestu zatím nepamatuje, ale bojím se toho kdy tam bude chtít chodit, protože babi má plno zvířátek a tak jí to tam bude lákat ☹ , budu to muset taky nějak zkousnout nebo prostě malou lákat na něco jiného a měnit směr trasy 😖
navíc moje tchýně pije tvrdej alhokol a tý já teda malou fakt nesvěřím...nikdy jí neměla samotnou a ani ji mít za mýma zádama mít nebude...
chudáku, zatím si to nedokážu představit, ale můžu ti říct, že malou raději zbalím a jedeme do vesnice, místo abysme si užívaly před barákem...jelikož ježi je nám hned za prdelí a dělá chytrou a před ostatníma se vytahuje s malou a hustí do ní pořád a´t ukáže co všechno umí... vždyť bysme se s tím měli chlubit především s manželem, jelikož ani jednu věc jí nenaučila 😠

blandik
19. črc 2011

@dagina - myslím, že je z toho manžel smutný, ačkoliv (nejspíše i hodně díky rabru) vidí to, co mi vadí a vadí mu to taky. Vadí mu, že je babička nátlaková, že manipuluje, že malého nutí k věcem, že je to ten styl - ty jsi hloupé dítě, a my ti ukážeme na tvých chybách, co se máš ještě naučit...ale taky čeká ode mě, že se nad to do jisté míry povznesu, že proště oni jsou takoví, můžeme se ozvat, ale nezměníme je a zase to není tak zásadní...že je prostě máme přijmout, jací jsou...K hádkám mezi náma kvůli nim nedochází a jak malý stárne, tak i vztahy se lepší...ale pravdou, že z jara měli velkou tendenci zase si malého brát, děda u nás párkrát hlídal, pak byl i u nich na spaní přes den (když byl doma i děda, tak to šlo), pak chtěl zase, ale děda už u spaní nebyl, tchýně ho začala nutit k věcem a už tam nechce na celý den (a mě to vůbec nevadí) a oni taky jakoby se stáhli v této iniciativě. Víš, mě by vůbec až tak nevadilo se sejít někde venku (bydlí kousek), aby přišli k nám - klidně na nějaké pravidelné bázi a pohráli si s malým...ale od malinka tchýně ho chce mít sama /beze mě/, chtěla neustále, abychom ji ho přivezli nebo hlídat, když nebudem doma, nebo malého na noc, a jakoby nedokázala pochopit, že nebudu malého nutit, když nechce, nebo že toto nenastává tak, že ho tam přivezu a nechám tam dva dny, ale že se musí předem poznat a že tam v podstatě bude chodit, až bude sám chtít....Ale k tomu vztahu s manželem - nehádáme se kvůli tomu, ani na mě netlačí, že ho tam máme dát...to ne, ale mrzí ho, že to není dobré a že se v globále dost zhoršily vztahy s tchánovci, jeho rodiči. To určitě. Chtěl by ode mě určitou míru schovívavosti, ale přitom sám je kritizuje. Já se o to snažím, ale jakmile se to týká malého, jsem jako radar a pořád sleduji a když si ho vezmou ven nebo mimo můj dosah, jsem jako v křeči, když má odejít...možná je i dost chyba ve mě.

Jinak s manželem se nám vztahy trošku zhoršily, co jsem na rodičovské, ais ponorka, ale posledního půl roku se to lepší, možná i tím, že malý vyrůstá z batolete a je to s ním mnohem lehčí, méně náročné...ale ponorka byla, byly hádky kvůli pitomostem, cítila jsem i takové jisté odcizení, či apatii...

Jinak tě plně chápu, s tím brečením a přemýšlením o tom, do čeho jsem se to nechala navrtata a co jsem to dovolila...mám to taky, když jim ho dám, pořád přemýšlím, jaký nesmysl mu bulíkují, k čemu ho nutí, jestli nechce jít domů a tchýně se to nejspíše snaží zvládnout - jako všehcno, aby mi dokázala, jak to zvládá...přitom já více ocením, když mi zavolá, že je problém - a že se tím na ni můžu spolehnout...ale ona místo toho bude raději tvrdit, že nejsem doma, že volat nemůžem a bude se snažit odvést pozornost - heléééé, autoooo, dělá tutúúúúúúúúúú.

vím, že jsem nefér, že jim ubližuji, ale ten pocit se nedá nějak u mě potlačit - představa, že by ho měli třeba každý den vyzvedávat ze školky, že by tam trávil pravidelně každý den část odpoledne...je pro mě děsivá. I proto jsem ho přihlásila do jiného města, kde budu pracovat....Až se za to uvažování stydím...