Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

dilemma
25. črc 2011

No ta nase se vubec nestavila ani kdyz sme malyho cekala takze co bychom o dni mohly cekat kdzy se maly narodil? nic byla na vitani obcanu a to jeste mela plno kecu a kdesi cosi a nakonec prisla a ne ze by malymu dala nejaky darek jak to na vytani obcanku byva:D no konecna a ted kdyz chceme jeste jednoho mimiska tak sme rikal ji to rikat ani nebudeme kdyz se nam zadari protoze je to uplne zbytecne🙂

blandik
25. črc 2011

@dagina - náš problém bývá jen to, co si připustíme, že náš problém je. MOžná bych to ve věku Lucinky nechala už na ni, jestli k babi chce nebo ne. Čím bude stařší, tím více ti řekne a třeba ti i řekne, že chtěla domů a babi ji nechtěla pustpi. S tchýny bych si možná nastavila to, že když tam nebude chtít, tak že budou volat...a domluvíte se, co dál. Já chápu, co myslíš, sice u nás to tak nebylo, protože jsem víděla, že oni se asi trápí více než já, protože to nechápou a prostě si mysleli, že dítě u nich bude pečené, vařené několikrát za týden a že možná si i dumali, že někdo budou muset prostě říct ne, když už to nebudou zvládat a že to pak budem muset zvládnout my sami...asi tak nějak, jak to sami zažili, když byli mladí a měli děti...no a najednou totálně něco jiného, úplně se to jinak vyvinulo. Já vím, že kdyby mě nechali dýchat po porodu a nechali na mě až já usoudím, že jsem zralá jim dítě půjčit a trošku více se zajímali o to, co a jak a proč děláme, tak by problém byl mnohem menší...Tchýně to od počátku pořad stavěla do roviny - já vám ho pohlídám, a't si odpočinete...místo aby na rovinu řekla - já bych si to hrozně moc užila, kdybych ho mohla mít a postarat se...to by se mi mnohem hůře říkalo - ne, on je ještřě malý....ale ona pořád, že nám bude dělat tím nějakou službu...
Myslím, že se ti uleví, až budeš mít pocit, že tchání tě berou vážně a tvého manžela taky. Že tě respektují a pak se ti bude mnohem lépe respektovat je...je to i o tom pocitu, že teď mi něco zásadního vadilo a já jsem to dokázala říct tak, aby nezačala třetí světová...U nás to bylo hodně o respektu, aby se smířili s tím, že my jsme rodiče a my vychováváme. My rozhodujeme a oni si chodí hrát...

dagina
25. črc 2011

@blandik A tvoji tchánovci už pochopili, jaké je jejich místo? U nás to bude začarovný kruh...., nevidím to pozitivně... . Jinak to je určitě o tom co si připustíme..., takže vlastně pikám za svou povahu a za to, co mě "dali" moji rodiče....

Když vidím, jak zde nadává
@dilemma ...shodou náhod jsme byli minulý týden se ségrou na chatě, byla tam i její tchyně, se kterou také nemá ideální vztahy, pak její švagrová (mé sestry) a ta si naopak s tchyní rozumí a oni jí berou, respektují, nic s ní neřeší..., hodně jí uznávají. Přitom to je obyčejná holka, má jedno velký plus, že si umí bez zábran normálně říct co potřebuje, bez emocí... fakt super. No každý je nějaký, tak to je 😲 . Tím jsem chtěla říct, že když jedna považuje tchyni za jedubabu, pro druhou to může být super baba....

evaviki
25. črc 2011

@blandik to si mi pripomenula.. mne tchyne pocas tehu stale vravela, aky len budeme radi, ze nam maleho vezme von, ze budem volat a prosit, aby dosli.. samozrejme som sa sprajcla a maleho mala do roka a pol von dva krat!! 🙂) (este tam bolo aj to, ze sme mali podozrenie na DS, ja som amnio odmietla a ona manzelovi vykrikovala, aka som nezodpovedna, ze nech tam idem a pripadne aj na potrat, ze DS je zataz pre celu rodinu, nielen pre nas, ale aj pre nich, ze si to nevieme predstavit a pod. kecy) Teraz s nim chodi tak 2-3 krat za mesiac, ale uz mi nic take nevravi, vzdy posle sms, ze by s nim chcela ist von, ci moze prist. a teraz jej ja vravim, ze si aspon upracem 😀D

dilemma
25. črc 2011

@dagina no nevim jak to mel pritel od pritelove segry a uz se ho nemuzu ani zeptat protoze uz spolu nejsou a myslim si ze trosku podilu na tom ma ji jeji mamina tchyne protoze take se o ne nestarala a jenom jeho mama tak jako u nas. takze tesko rict ale je fakt ze segru a nejmaldsiho brachu berou vice nez nas, a pry to tak byvalo i kdyz byl muj malej byl vecne u prababi🙂 takze tezko rict ale ja ji teda nesnasim a uz myslim ze nikdy uz k ni cestu hledat nebudeme... zbytecna namaha

anetka1701
25. črc 2011

Holky, todle mi udělaly obě babky!!! jak jsem se časem dozvěděla, tak si moje plánovala, jak se mi po porodu na x dnů nakýbluje do bytu a bude mi "pomáhat se zaběhnout" a tchýně zase, jak bude lítat jezdit s kočárem a jak k nim budeme jezdit na chatu a budeme jim tam malou nechávat :oD :oD No, snaha byla... teda, z jejich strany :oD Já prvních x tejdnů mimčo pučila max. na pár minut do náruče, tchýně poprvý dostala kočár asi ve čtyřech a půl měsících vozit kolem baráku a zatim byla s malou sama... No, tak čtyřikrát a to fakt jenom na nezbytně nutnou dobu... To jejich věčný vměšování se a snaha se mi vnutit za každou cenu mně akorát otrávila a dostala do naprostý opozice proti veškerejm jejich hlídacím snahám... Máti to pochopila dost brzo - a hlídá tak jednou do tejdne :oD Zavolá mi a řekne mi, že se jí stejská po malinký a jestli bych jí malou nepůjčila, nebo jestli si něco nepotřebuju udělat, že by si moc ráda zahlídala :oD a já jí malou přeochotně půjčuju... Tchýně se mi snaží vnutit, jak děsně potřebuju si něco udělat a jak ona se teda obětuje... Tak má smolíka...

dilemma
25. črc 2011

@anetka1701 tak to ti teda zavidim ze i tchyne ma zajem🙂 ja to nikdy po porodu nezazila a kdyz to vezmu kolme a kolem tak ani doted nic takovyho nebylo kdyz jsem prijela z porodnice byly u nas moji rodice a na tyden a pomahaly mi se zžit ale jako ze by se o maleho musely prat to ne nebylo skym a ted jsou nasi radi kdyz za nimi jezdime nebo oni k nam a tata do dneska nemuze pochopit proc tchyne je takova mrcha ze nema zajem.. no jou kazdy je asi jyny radeji bych brala tvoji situaci i kdyz bych jim malyho asi tak casto taky nedavala:D ja jsme byla rad aze ho mam doma a nebo ze s nim jdu ven🙂

anetka1701
25. črc 2011

@dilemma no vidíš, já bych zase dala cokoliv za to, aby se nezajímala... ono to je na delší povídání... ale prostě se nám do života vrtá fakt až příliš - byť teda teďka už to začíná bejt lepší....

dilemma
25. črc 2011

@anetka1701 tak aspon ze neco🙂

hanickacb
25. črc 2011

Jak by jste se zachovaly? Tchyně mi psala že mé 3děti nejsou meho muže.že jsem si je upíchla někde jinde a teď ji budu citovat:ty kurvo co rodíš same blbečky nech meho syna být.
Co stim?jak se chovat?manžel ji vynadal ale prd platné.
Aby jste rozuměly máme syna autistu -pro asi ty blbečci.
Řekněte co to je za babičku?děti jsou manžela,jsou mu i velmi podobní.
Jak by ste se zachovaly?

hansed
25. črc 2011

@hanickacb teda holka, to je síla, co ti řekla 😠 je dobře, že se tě manžel zastal... jak bych se zachovala? možná bych měla nutkání jí dát přes hubu, každopádně bych asi přerušila styky a s dětmi bych tam nechodila....

hanickacb
25. črc 2011

@hansed jo já určitě styky přerušim a to napořád. Neni to poprvé co nam takhle ublížila.
Já nevim neumim se stim srovnat,je to nad mé chápání.
Jak tohle může dosp.žena napsat?

verunka8
25. črc 2011

ahojky taky jsem měla strašné problémy s tchýní a přerušila jsem styky, malého neviděla měsíc a ani ji nechybí, a to je její první vnouče v 61letech.
@hanickacb no to je síla, přerušila bych uplně styky.

hanickacb
25. črc 2011

A řešili by ste to sní nějak? Nebo to mam nechat tak a ignorovat? A co manžel ten se sni bavit bude jako by jste to snášeli?

hansed
25. črc 2011

Ahoj holky, nikdy jsem nevěřila, že budu psát do diskuse o tchýních, resp. že si budu stěžovat.... s tchýní jsme měly dobrej vztah, pak se narodila Adélka a já měla pocit, že mě nepovažuje za dobrou matku, trošku jsem udělala pořádek a byl klid... teď čekáme druhé, Adélka se vyvíjí sice pomaleji, ale prospívá a ona začíná vystrkovat růžky...snaží se malou hnát dopředu, jen aby mohla v práci vyprávět, že její vnučka umí to samé, co vnuk jejích kolegů 😠
takhle ji málem udusila piškotama, i když jsem jí dvakrát řekla, ať to nedělá, tak ji cpala ty kusy piškotu 😠
když ji krmí, tak na ni hrozně spěchá... zatím ji teda nekrmila u oběda, malá už jí kousky, těstovinky, maso jen nadrobno nakrájím... se bojím, že by se jí udusila... i mě se občas zakucká...
naposledy když ji hlídala, a já byla u doktora, jsem jí říkala, že když někam půjde, ať si vezme tašku na kočárek, že tam má zdr. průkaz a čípek diazepami (malá má epilepsii a diazepam se dává při velkém záchvatu) a hrneček s čajem, no přijela jsem domů, čaj na stole, taška na židli, volám jí, kde jsou, že nechala všechno doma, no my se tu procházíme (po silnici!!!!), vždyť se nic nemohlo stát... jsem se doma vyvztekala, když mi malou vrátila, jsem jí už v klidu řekla, že příště si tu tašku a čaj vezme.... jí prostě nevysvětlím, že v tom průkaze má napsanou diagnózu a stačí, aby ji píchla vosa, drcnulo do nich auto a už pro ně jede sanita... a doktoři nebudou vědět, jaké léky bere apod. 😠
jsem rozhodnutá, že udělá ještě jeden takovej kiks a už hlídat nebude 😠

hansed
25. črc 2011

@hanickacb bych to asi neřešila, pokud byla opilá...třeba si to ani nepamatuje... a třeba manžel vím, že by stál za mnou, matku poslal do pr*ele a už se s ní nikdy nebavil...

hanickacb
25. črc 2011

@hansed Víš já nevim jestli se sni manžel nebude bavit...popravdě myslím že určite časem bude.
Nebere to tak jako já,řekl že je ožera a tim to končí

hansed
25. črc 2011

@hanickacb ☹ ono ale nejde všechno omlouvat tím, že je ožera...tchán je ožera, kvůli chlastu měl mrtvičky, nesmí chlastat a stejnak lemtá pivo...loni se manželovi vdávala sestra, my jsme nešli, měli jsme 2týdenní Adušku, tchán přišel, v sobě asi 6 piv, vzal si malou z postýlky, bez ptaní, no, málem jsem se zbláznila strachy...manžel hned druhý den řekl matce, že ještě jednou bude tchán u malý opilý, namlátí mu a zakáže OBĚMA přístup k nám...oni totiž bydlí patro pod námi....

hanickacb
25. črc 2011

@hansed Tak to máš dobrého muže....muj muž je na alkoholismus sve matky zvyklý.
Ona je hrozná potv... Hodně nám ublížila a ani přesto ji nevyškrtne s našeho života.
Já to beru jako že tim ponižuje mě,je to jako by sni souhlasil

hansed
25. črc 2011

@hanickacb tak on je manžel na to už vysazenej...jako malej byl hodně a bezdůvodně bit, takže je na to fakt hodně vysazenej...

dilemma
25. črc 2011

@verunka8 ahoj nase tchyne ma take prvnbi vnouce a vubec ji nechybi:(

dilemma
25. črc 2011

@hanickacb tak je to k*ava a uz bych delala ze ji neznam a nikdy jsme ji neznala ja teda nemam az tak drastycky priklad ale taky zacinam delat ze tchyni neznam... a myslim ze problem je v ni spise nemuze sama v sobe pochopit ze vnoucek neni jako ostatni eti a vidi v tom obrovsky problem a nebo spise se boji ze by se ji nekdo posmivala le kdyby to melo jeji vlastni dite tak by necekla vedela by jake to je materske pouto je materske pouto a myslim ze ani pro vas to neni lehky a kdyz jeste ona do te rany boda tak je piz*a:( fakt ze jo na to uz neni slov

dilemma
25. črc 2011

@hansed no to je des to uz bych ji dite ani nesverila kdzy si sebou nevezme dulezite veci ja bych byla na tvem miste uplne vedle z nervama a si bychs e s ni pohadlala tak ze bych to tezko rozdychavala no tak moje tchyne si jednou vzala malyho a to mu byl rok a sla k prababicdce a pritom ja myslela ze pujdou nekam na prochazku jao na cerstvy vzduch prost jen tak ven a ona sla k prababi ktera od nas bydellwa dve ulice a celou dobu sedela u ni a to mi je pak privezl pradeda protoze ji se nechtelo jit pesky tak jsme rikal ze uz ji malyho davt nebudu kdyz se de na prochazku tak na prochazku proc sla k ni to by me zajmalo kdyz u prababi byl v te dobe skoro porad protoze tchyne nejevila zajem to ho mela jednou a od te doby jeste nidky dela uplne jako by jsme nebyly ozve se jen na narozky aby ji prababi nepomluvila a tot vse:( maly na fotkach rika pani misto babi.

hansed
25. črc 2011

@dilemma varovala jsem ji a udělá ještě něco a končí.... když bylo malé asi 3 týdny, tak si ji brala ven, abych mohla spát, bývala jsem hodně unavená, a ona s ní šla až do vedlejší vesnice, pochlubit se nějaké tetce, jenže celou dobu se jde po silnici, kde lidi jezdí jak prasata...prostě nerespektují 50 a jezdí min. 70 😠

verunka8
25. črc 2011

tchyně prostě Tomáška nemá ráda, zničila mu pískoviště, nikdy mu nic pořádnýho nekoupila, všechno pokradla v kojenáku kde dřív pracovala. ☹

hanickacb
25. črc 2011

@dilemma jo ale má cenu se zlobit na muže že je měkejš a necha me ponižovat a dal se s ni baví?

dilemma
25. črc 2011

ja byvala taky unavena proto byly na tyden kdyz jsme prijela z porodnice u nas moji rodice ty mi pomohly jako nikdo jiny kdyz jsme ja a pritel byly unaveni z vecnyo rvani prdolky protoze jsme nemela mliko vzdycky tu byly pro nas a vzaly si malyho na vyjizdku ven aby jsme se oba poradne prospaly a vzdy v bezpeci takze jsme nikdy nemela strach ze by cokoliv ba naopak muj tata je tak opatrny jeste ted ze by nikdy nedpoustil nejaky vylomek za coz sem rada ale po pravde tchyni bych malyho nesverila v obdobi do toho roku:( a co ta tva provedla z toho by mi staly na hlave vlasy bnych to fakt neprezila protoze ja si strasne zakladam na prckovy a staci kdyz se na neho nekdo jen blbe podiva a ja uz mam hruzu je to me dite a s nim nikdo nijak zachazet nebude🙂 takze spekam ze si mela takove nervy🙂

dilemma
25. črc 2011

@hanickacb no on to bere tak ze je to jeho matka ktera ho porodila :( chlapy jsou takovy muj taky tchyne se o nas nikdy nestarala a kdyz jsme potrebovaly pujcit 100kc kdyz muj pritel stratil praci a ja z materske zaplatila byt a nam nezustalo nic rekla ze nema a druhy den nam prababi volala ze si koupila mamka jako tchyne auto s manzelem a to jsme byla nastvana protoze jsme ji rekly ze potrebujeme na odsavacku ze maly ma silenou rymu aze ji nemame za co koupit a ona rekla ze penize nema a pak takovy podraz? no to jsme ji do dneska neodpustila a muj telatko pritel jiza dva mesice pozdeji koupil kytku poradnou na den matek a kdyz sme mu rekla jako proc ji davat kdytku ze ji mel radeji dat prababi ze ta se o nas stara jako jeho vlastni mamka tak mi odpovedel je to zena ktera me porodila:( takze takove je chapani nasich muzu:(

hanickacb
25. črc 2011

@dilemma Hm,já nevim ale nám tchyně strašne ublížila a nejem tim co píše mě.
Bydleli jsme u ni ze začátku a ona se nalila a o pulnoci nás s 6měs.miminem vyhodila.
Musely jsme jit v noci na azylak a muž spal venku. Azyl pro muže tam nebyl.

dilemma
25. črc 2011

no je to des a s takou tchyni to neni nic lehkeho jak byt na tvem miste tak delam ze ji neznam a nikdy ji neznala a zmenila bycvh si i cislo:(