Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

asanaa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
dagina
18. kvě 2009

As, u nás je největší špindíra také malá 😵 , je to taková blinka ublinkaná. A těch plenek..., skoro jako bych látkovala, hrůza.

Jinak máme pořád možnost také bydlet u tchánovců, udělat si podkroví, to by byl dobrej masakr 😀 😀 .

hupcza
18. kvě 2009

jako nebydlela bych ani s valstní mámou, se kterou vycházím velmi dobře (denně si voláme, cca 2-2x týdně se vidíme) .. no a s tchýní - no však už víte 🙂

dagi: držím palec, abys kápla na toho pravého psychologa 😉

zuzi: hele ta tvoje bud taky zlatíčko 🙂 ...možná mě i trumfneš 😀 (tohle vítězství ráda přenechám 😀)

zuzinka6
19. kvě 2009

Hupcza já si myslim, že bych trumfla snad každýho 😅 😅 .občas je to fakt smutný

dagina
19. kvě 2009

Zuzi, a to nemáte jinou možnost bydlení?? Nebo ať táhne ona do nějakého malého bytu, co vás tam bude pořád prudit... 😒 .

Hupc. jj, je to osvědčená psych., ale stejně to bude jen a jen na mě. Jsem měkota, mě je pak tchyně líto a jsem v háji 😒 .

zuzinka6
19. kvě 2009

no ona má 4+1 a nevymění.a partner nechce do podnájmu že to je drahý 😠 .
taky to znam ty citový nátlaky...ale já odolávam 😀 😀

damin
19. kvě 2009

Tak to mi udělal tchán 2 dny po svatbě - naštěstí zaťukal v 7 hodin ráno a zavolal: Martine, vstávej musíš do práce. To jste měli vidět jak se muž styděl.
Jinak tchyni i tchána jsem měla v ložnici ráno po svatbě - jsme s mužem byli ještě v posteli a oni si k nám přišli povídat. Ještě, že už s nima nebydlíme.

zuzinka6
19. kvě 2009

no a to my ještě po svatbě nemáme a ani se vdávat nehodlam, dokaď budem tady 😅

hupcza
19. kvě 2009

dagi: já taky furt hledala chybu u sebe ... říkala jsem si, že jsem paranoidní, že si vymýšlím, že tohle přece nedělá ...věřila jsem, když mi manža říkal, že to překrucuju ...skoro nikdo mi nevěřil story, které jsem vyprávěla .....
jenže pak jsem posbírala zbytky zdravého rozumu, stáhla se ..a nechala ji zářit v celé její kráse, nic neřešila, nesnažila se vysvětlit ..a bylo ....
najednou jsou na mé straně všichni 😀
mamka mi radívala: nech ji , ona se umlátí sama ..ale co mi to trvalo,než jsem tuhle jednoduchou strategii byla schopná realizovat

hele někteří lidé nemají fakt kouska slušnosti 😕

luucia
19. kvě 2009

Ahoj holky,

můžu se přidat?

Do svatby jsem měla nejlepší cthýni, jakou jsem si mohla přát 😉 Kamarádka mě říkala, že tchýně se projeví až po svatbě a já jí nevěřila 😀 a taky, že joo..nejdřív mi po svatbě řekli, že bych jim mohla tykat..nebyla sjem z toho nadšená,a le samozřějmě jsem to přijala 😉 po týdnu m iřekli, že si t orozmysleli, že chtěj, abych jim zase vykala 😅 Tak jo...bylo pár dalších takových výlevů, ale nic strašnýho! Začlo to mým těhu, dky se nikdy nezajímali, jak mi je,...Jediný, co je zajímalo, kolik jsem už přibrala a taky mě furt vnucovala, abych porodila na její narozeniny, TP jsem měla o 2 mšsíce dýl 😲 Pak když se malá narodila, začlo to! Mají kočky, co chodí ven a každý den dotáhnoua spon 2 myši, mrtvýho ptáka, krtka,... 😝 😝 a pak si jdou lehnout do Anetčiný postýlky 😝 Několikrát jsem tchýni řekla, jestli by mohla povlečení vyprat..to se na mě dívala, jak na přehnaně citlivou matku 😠 pak sjem jí poprosila, jestli by nemohla pokoj, kde má malá postýlku, zavírat, aby tam nelezli 😠 to se nesetkalo s úspěchem 😠 Tak sjem jí řekla,a t tu postýlku aspo nněčím zakryje...po 2 upozorněních to udělala, ale kočky to stejně vždycky odhrábli 😠 Asi 2x tam malá spala sama přes noc...tchán vždycky nadával, že se vůbec nevyspal, nikdy se nedrželi našich rad oheldně jídla, spaní,... Oni přece taky vychovali děti, takv í, jaks e to dělá a nemusím je poučovat!!!

Pak ale malé dr zjistila atopický ekzém a zakázala mi kontakt s kočkama 😀 Takže jim manža řekl, že bud dají kočky pryč nebo tam nebudeme jezdit...půl rok use nic nedělo, nejezdili jsme tam 😵 😀 jednou za 14 dní, 3 tdýny navštívili malou u nás...Pak začlo být teplo a asi jim bylo na zahradě smutno, tak se manži zeptali, dky přijedem na zahradu..manža na štěstí stojí při mě, tak odpověděl, že až dají kočky pryč 😀 V tom začlo psychický vydírání, volání večer, že se oba hroutí, kvůli tomu, že tam Anetka nebude jezdit! 😖 Manža z toho byl dost špatnej...Ale s kočkama nic nedělají, pže si tchán loni v létě psal, kolikrát jsme tam byli a za celý léto JEN 4x, což se jim prý nevyplatí dávat kočky pryč 😲 😲 Jejich mínus, malá je nebude znát a nebude k nim pak už chtít! Jo ještě jsem zapomněla, že s enidky nezajímali, co malá umí, co děláme celý dny, co se naučila na palvání,c vičení,... jen se vždycky ptají koli váží 😠 A pořád jí srovnávají s příbuzných holkou, která je o 4 měsíce starší a tím pádem toho umí víc 😠

Už jsem to hodila za hlavu a je mi to jedno, malá má super babičku a dědu..moje rodiče 😵 to jí hold musí stačit! Vím, že manža je z toho špatnej, ale stojí při mě! Pro malou si ted občas zajdou k nám, mezi dveřma si jí vezmou a mezi dveřma zase vrátí 😉 Tchýně si nidky nezavolá přes týden, že by se aspn na chvíli stavila a to dělá vedle v ulici! Já se jí vnucovat nebudu 😝 Je mi jasný, že já jsme za tu nejhorší svini, co jim zakazuje kontakt s vnučkou 😅 Je toho ještě víc, ale už takhle je to dost dlouhý, tak se omlouvám 🙂

blahovka.cz
19. kvě 2009

😀 dagi radu jo?????smir se s tim,ze pro ni nikdy dost dobra nebudes,sdtanovte si mantinely vychovy,vy jste rodice a oni se musi prizpusobit,nikdo jinej do toho nema prava zasahovat,normale nych rekla,jestli to nehgodlate dorzovat,nebudeme sem chodit,dite neni hracka,podrejvani autority se nedela . . . musite byt hodne jednotni s manzelem,ikdyz se mu treba nebude chctit to resit,tak na dulezitych bodech vychovy se snad shodnete,ne 🙂

tchyne si bude tak dlouho delat co chcce,dokud ji to nezatrhnete,kdyz mi lezla tchyne na rvy pred svatbou,tak jsem tam normalne prestala chodit na nekolik mesicu,tak poxchopila,ze nektery veci myslim vazne,kdyz ji je rikam,sice ted obcas neco musim zkousnout,ale u dulezitych veci si reknu svoje a co se tyce vychovy maleho,zadna tolerance,proste nase dite,nase vychova a jestli se jim to nelibi,vi kde jsou dvere

tak DAGI to bylo pro tebe 😀

je lucio beres to presne tak,jak bych to brala ja,navic malemu diteti se musi ustoupit no a ty kocky bych do postele nepustila ani kdyby nic mrtvyho nechytaly,proste by tam nemohly a kdyz to nechteji respektovat,jejich chyba 😉

luucia
19. kvě 2009

blahovka, přesně 😉 idkyby domů různou havět netahali, tak do postele k malým udítěti se venkovní kočka prostě nehodí 😝 stačí, že jsem tam před pár lety chytla toxoplazmozu já..malá jí mít nemusí 😖 k tomu ten ekzém, dr mi řekla, že kočky jsou nejhorší alergen, co se týče zvířat 😝 Naši mají psy, ale okamžitě řekli, že jestli má malá alergii na ně, tak je dají pryč, idkyž to jsou jejich miláčci 😉 na štěstí psi malé nevadí 😵 Ted už se to uklidnilo, ale ještě nedávno jsem z toho byla docela na nervy a bála se, aby to neohrozilo náš vztah s manželem

megee
19. kvě 2009

luucia já k malýmu do postýlky nepustím ani domácí kočku co má tchýně doma...

hupcza
19. kvě 2009

hele já tomu nerozumí ..jsou to přeci jejich vnoučata
babičky mají být z vnoučků pokakané a udělat pro ně první poslední a ne naně takhle z vysoka kašlat
případněje použít jen jako prostředek vydírání

blahovka.cz
19. kvě 2009

holky vite co je dobry,jak tu pisesm,tak nektera ja nespokojena s nezajmem babicky,nektera zase s opakem (napr.ja) s prehnanym zajmem -ktery me teda potka az se malej narodi 😀

kazda chceme neco jineho,ceho ma jedenm malo,druhej ma moc 😀

hupcza
19. kvě 2009

blah: já myslím, že všechny chceme totéž - přiměřený zájem a hlavně respekt 😉
ale vždycky říkávám, že to sobectví tchýně, které generuje její nezájem je o kus lepší než takový ten agresivní zájem 😉

luucia
19. kvě 2009

No, já jsem docela ráda, že o malou tolik zájmu neprojevují..ale dkyž už si pro ní přijdou, tak se všude promenádujou, aby je všichni viděli, jaký jsou úúžasný prarodiče 😠 naposled mě pěkně vytočili, pže s malou máme od mala docela prolémy s jídlem a oni jí před večeří napcali křupkama 😠 take pak nevečeřela 😠 😠 a když jim to manža řekl, tak řekli, že děti to občas dělají 😕 no, ty děti by to nedělaly, kdyby jim dospělí tu křupku nedali 😠

Jsem ráda, že k nim malá nemůže, hlavně sama přes noc, pže jim stejně nemůžu věřit a byla bych jako na trní, jestli spí, jestli nemá hlad,... 😝

blahovka.cz
20. kvě 2009

hup to rekla presne,chce to primerenost!!!!! 😀

luci tak to je opravdu inteligenstni davat diteti krupky pred veceri 😠 no devcatka uz se fakt tesim az se malej narodi,tchyne vsude s tchanem natesena jako blazen,si mysli,ze s nim budou jezdit na dovoleny - no rekla, bych,ze to bude jezdit s rodicema a ne s prarodicema a jak uz jsem tu jednou psala oni razi heslo,ze babicka a dedecek muzou vsechno - a jsou na rozmazlovani,tak se tesim,to bude ale boj 😀

jo hup,koukla jsem jak vam roste vas Ondrasek,uz je to peknej chlapak 😀

dagina
20. kvě 2009

Ahojky, Luci, také máš doma koukám veselo 😖 . S těma křupkam děs. Toho se také děsím, že malé, až bude větší budou cpát kdeco, jelikož ji máma (já) budu trápit hlady 😠 ...

Blahovka, fakt si s ní umíš tak poradit???? Co bych za to dala.
Jj, Ondrášek je hezounek, škoda jen, že tchyně neviděla jak hezky roste a jak se vyvíjí 😀 , že jo Hupc 😵 .

scalia
20. kvě 2009

Holky, tak já mám bohužel tchýni a její famílii s přehnaným zájmem o malou 🙄 Připadá mi,že to občas už hraničí s pronásledováním nebo něčím podobným 🙄 Nejhorší je tchýně a její dcera(,moje švagrová-která má mimochodem svoji vlastní dceru a její matka tím pádem další vnučku).Připadá mi,že jak malá povyrostla, tak se z ní můžou téměř posr..
Oni bydlí na vesnici a jsou to jednoduchý vesnický lidi.bydlí cca 40km od nás. A pořád, ale opravdu pořád volají manželovi,ať malou přiveze,že ji MUSÍ vidět a jaksi asi nechápou,že není možný ji vozit kdykoliv si oni vzpomenou.

Tak např.minulý týden ve Čt tam manža s malou byl celé odpoledne. V sobotu jsme tam jeli kvůli oslavě narozenin,tak malou viděli zase.ale to už ráno volala švagrová,že musela do práce a ať jí ještě před odjezdem přivezeme malou ukázat do práce. Pro nás by to ale znamenalo strašný zdržení a neměli jsme čas,tak jsme jí malou ukázat nepřivvezli. Pak ještě uháněla manžu,ať jí malou přivezeme ukázat zase do práce až pojedeme domů,že jí MUSÍ dát pusu. Naštěstí na to manžel zapomněl a nikam se nejelo. Tak jsem se těšila,že budu mít konečně klid.
Ale to už v úterý ráno manžel mi volal,že k nám přijede jeho famílie, že se MUSí na malou podívat,že ji dlouho neviděli. A to ji viděli v sobout!! Řekla jsem mu,že jedeme na nákup a k doktorce a že asi nebudeme doma. Kolem poledne telefon a volá manžel,kde jako jsme,že má tady rodiče a že chtějí malou vidět. Tak jsem řekla,že jsme u doktorky, protože malá má teplotu,rýmu apod. A navíc už bylo poledne a malá byla ospalá a měla čas oběda a brečela. No a manža na to, že mám prý malou naložit do auta a odvézt ji přes celé město,aby se na ní podívali....Absolutně je nezajímalo,že je malá ospalá,nemocná. Jako já už jsem na to totálně ale totálně alergická.

Tuhle jsme je např.s malou potkali ve městě.Pak jsme jeli domů a najednou zvonek a dole švagrová,že chce jít nahoru,že sice malou před chvíli viděla,ale nestačilo jí to a musí ji vidět ještě!!!

scalia
20. kvě 2009

Luucia s tím jídlem tě chápu. Já se snažím aby malá jedla zdravě,nepila sladký jupíky apod.to jí vůbec nedávám. A oni na mě koukají jako na debilní matku,která svýmu dítěti nic nedopřeje a nejraději by ji krmili od rána do večera řízkama,čokoládou a limonádama.
A když k nim malá jede,tak se jí snažím dát jídlo s sebou aby jí nenacpali čokoládou. Tuhle jsme malé sebou dala ovoce a křupky. A zdůrazňovala jsem,že musí nejdřív sníst ovoce a pak jí můžou(ale nemusí)dát křupky. Malá se vrátila,křupky prázdný a ovoce ubylo jen málo. Tak jsem se divila,jaktože nesnědla ovoce a dozvěděla jsem se,že jí samozřejmě nacpali všechny!!!křupky a ona pak samozřejmě nic jinýho nechtěla 😠 😠 😠

A tuhle mi švgrový dcera náhodou řekla,že tam naší malou krmili hranolkama! 😠 😠 A tchýně se švagrovou se tím strašně bavily,jak malá jí a měly ztoho hrznou srandu. fakt primitivové. 🙄

dagina
20. kvě 2009

Scalia, nevím jestli se mám smát nebo brečet..., je to prostě děs. Hele, a když byla mimčo, chodili ji aspoň povozit??? Mám obavy, že u nás to bude podobné až malé bude přes rok, ale když mi dvakrát nepomáhali teď, když to nejvíc potřebuju (stačí jen na hoďku povozit), tak pak ať si škubnou 😠 . Naši malou také navštěvují jak se to hodí jim, nám se to přeci musí hodit vždycky, když jsem na mateřské... . Jak někdo může být tak zahleděný do sebe v životě nepochopím 😖 .

hupcza
20. kvě 2009

blah: jj ..roste jak z vody 🙂

jinak - moje máma je taky téhož názoru, že babička má děti rozmazlovat a rodiče vychovávat
jenže ona to rozmazlování dělá tak, že je tam plně pro to dítě - čte mu, plácá s ním buchty, jde sbírat kaštánky...prostě mu dá to, co máma, která se potřebuje ještě postart o domácnost a třeba druhéhou sourozence dát nemůže ...což je v mých očích docela akceptovatelné ..nezahrnuje hračkama, sladkosti kupiuje jen schválené sušenky, o dárcích se radí předem...
asi tak si to představuju i u druhé babičky - velký zájem s respektem k rodičům, kteří mají právo veta

scalia
20. kvě 2009

No oni knám skoro nejezdí, tak tady u nás nevozili nikdy. Jezdíme jen my k nim.Tam se tchýně často drala k tomu,aby vozila,ale to teda ani manža nedovolil.Ona je trochu nemocná se srdcem a navíc by byla úplně mimo,kdyby malá začala brečet.
Mně s malou sem domů nikdy oni nepřijeli pomoci.My musíme za nima.

A to mi taky kolikrát vrátili kočát úplně polorozebranej nebo posranej od ptáků když tam manža s malou jeli. Ted naposledy mi na kočáru něco ulomili,nic neřekli a dělají,že o ničem neví!! 😠 A na 100%to udělali oni

dagina
20. kvě 2009

Scalia, nemáš stejné tchánovce??? 😀 Tuhle mi rozbili slunečník, nikdo nic neřekl, pak jdu další den s malou do města a on je nepoužitelný 😠 😠 , a to je docela problém, bo do mé korbičky dost svítí. A posranej byl také. Máš si s tchyní o čem povídat???? Já po té, co se malá narodila, tak vůbec, jsme obě jak ledový čumáci. Ona stejně jen kritizuje, tak ani nemám chuť ji něco sdělovat 😒 .

sklenicka24
20. kvě 2009

DAg: ahojky, tak jak je vidět, nejsem jediná. Já jsem na tom s tchýní úplně stejně. Čím to??? Když jsem byla těhu, tak mi s tím starším pomáhala a dost jsme si rozumněli, ale co jsem porodila, tak mi přišlo, jako by ho ode mě chtěla nějak izolovat. Už je to 14 dní co jsme se chytli a od té doby se neozvala a Daník k ní ani nechce jít.

scalia
20. kvě 2009

Dagina,no asi fakt máme stejný tchánovce 😀 🙄 to na ně úplně sedí. slunečník jsem jim naštěstí nikdy nepůjčila a ani jim ho nikdy ke kočárku nedám. určitě by malá přijela bez něj a oni by řekli,že tam žádnej nebyl. Kdysi jsem jim půjčovala CD s fotkama ze svatby a oni mi ho vrátili rozlámaný 😠 😠 😠 🙄 🙄 A když jim to manža řekl,tak tvrdili,že už to tak bylo!!!!!!!!! Pomooooc 🙄 🙄

Já si s nima taky nemám moc co říct. Tchýně vždycky všechny kritizovala.a tchán mi nepřijde tak hroznej,ale nemáme si vážně co říci. Se tchýní se bavím max.o malé.

dagina
20. kvě 2009

Sklenička, jééé, ty máš uplně čerstvého prcka 😉 . Gratuluji 🙂 .
To mi povídej, když tam jedem, tak si připadám jak páte kolo u vozu a Lucinka jakoby ani nebyla moje, zní to divně, ale je to tak. Když tam jsem, všechno se ve mě svírá, jsem jak na jehlách..., prostě děs 😖 . Možná to je proto, že nemáme vřelý vztah...

vonay
20. kvě 2009

Dobrý den, jen ze zvědavosti jsem otevřela stránky s tímto tématem. Mám velké děti - holky (23-25), ale vidím, že se od doby, kdy byly malé NIC nezměnilo. Moje tchýně, naštěstí, měla dceru. Všechnu "péči" věnovala jí a její dceři. Tuto třetí vnučku tchýně vychovávala, vodila ji do školky a školy, pro všechny vařila a dceru a její rodinu i finančně podporovala. Její dcera a vnučka tuto péči vydržely asi 20 let. Celou dobu jsem svou švagrovou "obdivovala", že se z lenosti může tak přetvařovat a se svou matkou souznít. Měla jsem se svou tchýní pár konfliktů, které pramenily z toho, že jsem ji vždy přímo řekla, co nechci. To vše jsem ustála jen díky tomu, že jsme ji vůbec nevyuživaly a s manželem jsme vše zvládli. Tchýně se se svou dcerou nakonec nepohodla a nemluví spolu. Se svou tchýní mám v současné době ne výborný, ale dobrý vztah. Pochopila, že je lepši vědět, co si ten druhý skutečně myslí (jen slušně) než mnohaletá přetvářka.

sklenicka24
20. kvě 2009

Dag: mocccc děkujeme. Je to zlatíčko, hlavně když spinká 😀 😀 😀 😀

mluvíš mi z duše. Já jsem tam od narození Vojtíška byla jen jednou a to mi vůbec nechybí. Jsem ráda, že je tam kde je.I když od sebe bydlíme kousek. 😉