Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

sklenicka24
12. črc 2009

Hooooooooooooooojte hollllllkyyyyyyyyyyy

tak u nás návštěva dopadla dobře. Oba byli v pohodě, jen tcháník si trochu přicuc a pak zvyšoval hlas, ale on to dělá pořád. Dostala jsem korunky, tak jsem moc ráda. Takové dárky mám nejraději 😎 😎 😎 😎

Luci no to je mazec. No jo, ještě by mu to bylo líto 😀 😀 😀 😀 😀 😀

luucia
12. črc 2009

siss, jj, dostal a taky jim řekl, že nic neslaví 😀 on se s nima nemaže 😀

luci, Vánoce řešíme tak, že jsme každej rok u jedněch rodičů..letos nás to čeká u nich 😠 to bude mazec 😝 už ted se "těším" 😝

lucenek
12. črc 2009

luuuci tak teda na tebe budu myslet...to asi nebudou svátky klidu co? 😅

sisstin
12. črc 2009

já mám nejlepší tchyni, 400km daleko a už 3roky jsem ji neviděla a nemluvila s ní 😎 😅 😅 😅

lucenek
12. črc 2009

sis tys to vyhrála..... 😀
jo někde jsem četla..že slovo tchýně vzniklo spojením slova tchoř a svině 😅

luucia
12. črc 2009

siss, závidííííííííííííííím 🙂

luci, no letos to bude zábava...už loni, když jsme tam byli 25. prosince, tak to byla zábava 😝 😝 😝

Jo, vlastně ale dárek dostala i Anetka, jak mi přišli přát k narozkám...pyžamo od Vietnamců na 4 roky 😅 😅 😅

sisstin
12. črc 2009

luuci: ty vole, přitom maj prachy a kupujou takový bejkárny 🙄

lucenek
12. črc 2009

no tak to je masakr to pyžamo......
danajský dar 😀

asanaa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
luucia
12. črc 2009

siss, no tak oni nemaj vkus prostě 😝 nebo kupujou jen sobě...nevím 😝 mě z dovolený přivezli šílený hodinky tretky, co prodávaj všude u stánků..ale mě už se ani nechce přetvařovat 😅

dagina
12. črc 2009

Ahojky,
Luci, víš určitě, že to měl být dárek přání k narozeninám 😕 😀 ?! Mimochodem vše nej k narozkám...kolikátým 😉 ??????
Sis, to jde se nevidět a neslyšet 3 roky s tchánovcema ??? To má někdo štěstí 😉 .

Dnešní návštěvu u nich ještě teď rozdýchávám, tchán bodoval, k mému překvapení byla oproti jindy tchyně docela v poho. Ale dle tchána jsme děsně přecitlivělý rodiče bo malou nevystavujeme slunci, nechceme jí dát sednout, strááášně moc ji oblíkáme, jsme podle něj úúúplně vyjímeční rodiče skrz ty naše hroooozně náročný požadavky..., čučela jsem na něj s otevřenou pusou, fakt jsem myslela že ho raní, byl jak v tranzu, úplný amok. On není zvyklý přijímat nějaké výtky, jeho, který vychoval dvě děti nebude někdo přeci pořád napomínat 😝 😝 😝 .
Takže dneska jsem tam byla s malou naposledy, dokud neuzná chybu a neomluví se (ha ha).

O vánocích ani nemluvte, býváme, teda bývali jsem u tchánovců, a teď naposledy to stálo za to, opět se o úúúúžasnou atmosféru postaral tchán.... a to jsem měla 4 dny před porodem. 😝

sisstin
13. črc 2009

dagina: jde 😉 já mám jenom tchyni, ta je daleko...není moc mobilní a stará se o holčičku, takže ona přijet nemůže..a mě tam nikdo nedostane ani heverem 😅 já s ní mám max. minimální kontakt 😎

rioko
14. črc 2009

tak my jsme vánoce trávili tak, že jsme měli večeři sami a pak jsme šli na chvíli ke tchánovcům, tak jsem to prosadila já - samozřejmě jsme měli být s nimi. Až se odstěhujeme, budeme sami a jen třeba druhý den je navštívíme. Jinak včera měl říct m. o stěhování a vyměkl - prý jim to nebude říkat před spaním. Byla jsem pak pěkně našvaná a nebavila jsem se s ním a ráno se mě omlouval, že jsem měla pravdu a dnes jim to prý určitě řekne. Já už to chci mít za sebou a začít balit, máme toho moc a s Vojtou to půjde pomalu. Tchýně bude sice naštvaná a tchán přámo nasr... ale nějak to přežiju. Teď tu mám na týde neteř -12 let a každý den máme něco v plánu, navíc před ní si na mě nedovolí. Držte pěsti aby to m. dnes fakt řekl

poupe
14. črc 2009

ahoj vsem,proc jsou vsechny tchyne hrozny nebo to vidime jen my? 😀 Hrozny nevkusny darky,do vseho se pletou....
ja kdybych mohla tak bych ji taky nejradsi nevidela,ale mala je z ni hotova,tak se neda nic delat,ani se nedivim,furt ji nosi,rozmazluje,ale ne normalne proste to prehani,chova se k ni jak k miminu,nic ji nenecha delat samotnou,hruza,takze jsem rekla manzovi,ze tam jezdit nebudu,pak to rozdejchavam cely dny,co by jste delaly vy?Ja k ni mam takovej odpor,ze by jsme se pohadaly.Naposledy me dorazila jeji dcerunka(35zije u rodicu)kdo ji dal tohle jmeno,ze nevi jak ji ma rikat,proste kravka. 😠

rioko
14. črc 2009

jo řekli jsme to tchýni a vzala to celkem v pohodě,sice se držela aby nebrečela, ale prý to čekala a že já jsem se chovala odtažitě a podobně...tchánovi to řekne m. sám nadávky poslouchat nemusím
ale ulevilo se mi, uvidím jak se bude tchýně chovat dál než se dostěhujeme

blandik
14. črc 2009

Rioko - držím pěsti. Bude vám líp..

Naše Vánoce? naštěstí sami - a to od lo'nska, předtím jsme pořád korzovali. Ale loni jsem se dost bála, že bude přemlouvat tchýně aspo'n na snídani, že máme přijít /ona je taková maximalistka/. Volá před večeří a pak ještě po pohádce - asi chce pochválit ty své šílené dárky. Vlastně nevím, proč se vždycky tak snažím vybrat něco k světu a kvalitního - asi ji letos vyberu něco v obchodě vše za 30 nebo nějaké nemožné pyžamo od ťamiků - tak jako ona nám a pak se jí ještě nasládle zeptám, jak se jí libí a jestli jí je dost, že větší už neměli 🙄

Museli jsem tam na Štěpána, malému bylo teprve 2,5 měsíce a tchýně ho hned čapla a utíkala s ním do ložnice, pes za ní... ne že by tu jejich potvoru někde zavřela. A celou návštěvu ho nedala z ruky, ani nedala pochovat. Normálně nám ho pořád brala a třásla mu hračkou před nosem úplně o duší. My jsem takoví klidní s manželem a malý je tako takový kliďas, moc nemá rád takové to jančení, pískání, hučení a trdlíkování na plné pecky, ale to ona nechápe..Ona prostě pojala své vnouče strašně aktivně - pořád chtěla pomáhat, vozit, nosit, uspávat, přebalovat... a já ji u toho nechtěla. Potřebovala jsem klid. Pak se mi podařilo se ji dotknout, když jsem řekla, že něco takhle ne a ona se stáhla - asi máme te'd z toho trauma obě - já už ji u malého nechci vidět a ona zase má trauma, že vidí malého málo ve srovnání s tím, po čem její dušička touží. Ale já si nemůžu pomoci, až začne malý chodit, tak se asi zblázním, jestli ho bude chtít ven.

whoknows
15. črc 2009

Holky,
tak včera večer volal tchán, že nám vybral další jméno pro prcka. Už toho mám fakt dost! Normálně mám nutkání mimi pojmenovat Gertruda nebo Hildegarda nebo něco takovýho abych je naštvala (samo že to neudělám), ale už mě to fakt štve. Rozmýšlíme se s manželem mezi dvěmi jmény a jim se to nelíbí a pořád nám podstrkují nějaký jejich nápady. Tak jsem se včera už fakt tak naštvala (až mi tepalo ve spáncích) a řekla jsem manželovi, že jestli jim slušně nevysvětlí že to je naše věc, rozhodneme si to sami a nepotřebujeme jejich rady, tak jim to řeknu já a hlavně od plic a tím bych zřejmě začla otevřenej konflikt. Do teď je to tak, že to přecházím a dusím to v sobě, ale co je moc je moc. Nikdo z mojí rodiny nám do toho nemluví, ale oni mají asi pocit, že budou jediný prarodiče a to se teda pletou!
Tak doufám, že jim to manžel dneska už řekne. Ikdyž on je takovej diplomat a snaží se nikoho neurazit, tak si myslím že jim spíš řekne, že už jsme jméno vybrali a bude to překvapení, ale obávám se že to jim jako odpověď stačit nebude. Doufám, že si za tím na čem jsme se dohodli bude stát, jinak mě teda taky naštve. Pasivní resistence je sice dobrá věc, ale někdy člověk proti útoku musí zaútočit také.

pepibubu
15. črc 2009

who - a prosím tě, jaký jméno vám zase vybrali? Ono totiž někde je tradice že jméno vybírají prarodiče - no to by si mohli zkusit na mě... 🙂

rioko
15. črc 2009

who tak to bych se asi neudržela a svoje řekla, do takových věcí teda kecat nemají, ale stejně nakonec jim ho dáte vy a oni si můžou trhnout nohou ne?
blanik tak to já jsem asi drsnější a Vojtu půjčím jen když fakt chci, ona si tchýně nedovolí mi ho vízt jen tak z náruče - když jsme tam jednou byli na obědě tak mi ho brát chtěla ale já jí řekla že si ho podržíme s m. sami a ani necekla
jinak po včerejší zprávě je překvapivě hodná a milá, hodně mě to překvapio - třeba se nám fakt vztah zlepší až budeme bydlet sami. Dokonce mě i v noci pomohla - mám tu neteř 12 let a večer byla šílená bouřka a ona spí sama v obyváku a začala vyvádět že tam spát sama nebude a že tam být nechce, no hysterka byla šílená - jenže k nám se do ložnice nevejde a já zase nemůžu od Vojty když ho krmím...nakonec si jí tchýně vzala k nim a spala s ní v obyváku, takže to bylo fakt pomoc

whoknows
15. črc 2009

takový pitomý tradice mě nezajímají 😀 tentokrát vybrali Jolana...ale to už je asi dvacátý který nám nabízejí. Já prostě z principu nechci jméno který nám vymyslí někdo jinej. Jasně, můžou poradit, ale ne nám kvůli tomu pořád volat. Včera volali dvakrát, nejdřív tchýně a pak ještě tchán. Oni už volají jednotlivě, aby nás mohli přemlouvat dvakrát.
Jsme snad s manželem dospělí a pochybuju že oni si do toho nechali kecat od svých rodičů (tím spíš že moje tchýně svojí tchýni fakt neměla ráda).

pepibubu
15. črc 2009

who - hele - já si ještě pamatuju rozbouřený těhu hormony takže se prosím tě nenaštvi 🙂 A jak to vypadá ten dialog? Ono je totiž dost dobře možný že na to jen reaguješ prudšeji než bys reagovala "netěhotná"...

a) hele a jak byste se tvářili na Jolanku? to je přece hezký jméno, ne?
b)Tak jsme vám vybrali Jolanu.Tu už dáte.

ke který variantě to bylo blíž? Nám taky příbuzenstvo navrhovalo (a na druhou stranu i zamítalo) jména, ale právo veta jsme stejně měli my 😉

whoknows
15. črc 2009

rozbouřený hormony samozřejmě mám, ale ono to s tím jménem není jediný. tchýně není ochotná připustit, že bysme měli kluka, řekla že kluka vymění nebo ho utopí v řece atd., ale to už jsem tady psala dřív. než jsem otěhotněla, děti nesnášela, když viděla dítě tak říkala že je to parchant ukřičenej ať si hlavně žádný nepořizujeme. teď čekám dítě a samozřejmě otočila, ale chce jen holčičku.
a je to vážně varianta B, nebo ještě hůř. řeší se to na každý návštěvě, často nám kvůli tomu volají, vzkazjí nám to po švagrovi atd. Asi mají pocit, že je to taková věc, v který se můžou ještě angažovat, ale čím víc nám něco cpou, tím víc jsem vytočená a bojím se až to ve mě bouchne, tak budu fakt nepříjemná.

pepibubu
15. črc 2009

who ajéje... mně nedošlo že to jsi ty který chce tchýně topit dítě.... Tak to je pak jiná..... 😔

dagina
15. črc 2009

Ahojky,
Who, my jsme vůbec nikomu jména neřekli, tchánovcům už vůbec ne, to by byl boj, jak je teď u tebe, možná ještě horší.
Jinak to je moje jediný přání - bouchnout a být nepříjemná 😅 , takže klidně bouchni, třeba to k něčemu bude 😉 .

Poupě, hm, také si pěkně užíváš..., jsou to fakt potvory 😖

sklenicka24
15. črc 2009

ahooooooooooooj kočky

who: tak to já když jsem čekala Daníka, tak se mi líbil Adámek, a ona na to, že to je moc pěkné jméno a co myslíš, že jsem udělala já, dala jsem Daniel 😀 😀 😀 😀 😀 Do takových věcí si nenech kecat, jak říkáš, poradit ano, ale je to vaše věc. MImochodem Jolanku jsem také chtěla 😅 😅 😅 😅

Rio: držím moc pěstičky. rychle do svého 😉 😉 😉

hancas
15. črc 2009

who---přesně jak píši holki nenech si do toho kecal,nás taky pořád tchánoci ujištovali že Klára se jí bude těřko vysvovovat a že bude říkat Klála,pak jsme měla jěště v záloze Natálku a to se jím líbilo a co jsem dal aza jméno no jasně že Klárka,je to moje dítě a to že ze začátku se jí to bude třeba špatně vyslovovat tak at ale prostě jsem byla rozhudnuta už od začátku..ona mi prostě napsala i na papír jména která by se JI líbila...prostě doma hned skončil v košu jsem to ani nečetla.Do jména nám kecali a prostě do všeho co jsme dělali,koupili..a to s tím utopením to bych prostě vybuchla řekla co to říká a takový proč to říká o miminku které se jěště nenarodilo,at je ráda že je zdravé...ale to tcýni taky nezajímalo že byli 14 dní v inkubátoru měli potíže s dechem nezájem a pak hrouná lítost přetvářky....něž tohle tak jestli budu taková at mě opravdu oddtřelí nebo zabijí,ne tohle bych v životě neřekla,no ony jsou někteé tchýně s roku 123.
držím pěsti bud silná,ale stůj si za svým a nenech si do ničeho kecat jsou to tvé děti.A neboj i když vybuchneš ona se třeba nebude měsíc bavit,ale přejde jí to a bud se zlepší nebo bude stejná za pokus to stojí ne 😀

sklenicka24
15. črc 2009

Hancas: no moc pěkné jméno 😀 😀 😀 😀 😀 Já jsem také Klára 😉

hancas
15. črc 2009

skleni---taky si myslím že je super jméno,ale pro tchýni tšžké na výslůovnost a moc moderní

sklenicka24
15. črc 2009

ha háááááááááááááááááááááá. nechci být škodolibá, ale dobře jí tak 😉

ia.
15. črc 2009

holky, já to tady čtu, a chápu, že to teda nemáte s tchýněma nejlehčí, já se dokonce s bývalým přítelem rozešla kvůli jeho matky (posílala mi nenávistné sms a on mi to jen vysvětlil, že přece mi píše jen svůj názor, oni dva si co 20 min psali sms co dělají atd, no masakr), ale teď mám fajn tchýni, samo že mi někdy leze na nervy, ale bydlíme 15km od nich, takže mám svůj domov a klid, ale malého miluje a to je hlavní, ale zkuste to, teda hlavně vy, co máte chlapečky jako já, vzít i z té druhé stránky. Každá jsme jaká jsme, stejně jako naše tchýně. A i my budeme jednou tchýně. A budeme chtít vidět své syny a jeho děti. A když bude dělat snacha krky, tak je uvidíme minimálně. A dovedete si to představit? že byste svého chlapečka, kterému teď utíráte zadek, v noci k němu vstáváte a staráte se o něho, tak že byste ho viděli jen málo, pže se bude jeho žena cukat? a tak proto, i když není tchýně bezchybná a taky musím občas zatnout zuby, vozím tam Vojtu často a chci, abychom měli co nejhezčí vztah...