Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

monterka
24. zář 2009

Olika,tak to je fakt dost hustý...nestačím zírat jak se někdo může tak chovat k vlastním dětem!

ojika
24. zář 2009

U nás je to taky tak, ze začátku jsem o tom chtěla mluvit, ale manžel se jí zastával. Ona to udělala pro jeho dobro, nemyslela to zle.... Teď se o tom raději nebavím, protože tchyně je jediné minus na MM. Jinak je až moc dokonalý, tak ho nechci trápit. Mlčím 😖 Taky nemůžu pochopit matku, která opustí své dítě. A hlavně se divím, že jí není hanba teď, když se o ní finančně staráme (viz. moje dřívější příspěvky). A dnes mi napsala SMS, zda znám někoho, kdo doučuje matematiku. Protože matiku ovládám, zeptala jsem se, nač a pro koho potřebuje doučko. Prý pro sebe - chce být krupiérka a při přijímacím pohovoru musí dokázat znalost počtů. No mám dost! Ona s těma šílenýma pracovníma pozicema prostě nepřestane (cirkusačka, zdrav. sestřička, ošetřovatelka koní, managerka prodeje pro IT produkty,...). Asi zešílím. Ale přes to vše není zlá. Nedělá to naschvál. Prostě je tak "hloupá". Takže to není jako u Ivanky, že je její tchyně potvora a dělá to naschvál. Ta moje je prostě jen "nevycválaná a hloupá". Hmmm, máme to těžké, ale o to lepší budeme tchyně jednou my, ne? 😉

ivanka612
24. zář 2009

tak to tam mas tiez pestre,ono v podstate ci je hlupa alebo vypocitava my to citime rovnako a trapime sa tym...
Ja si tiez hovorim,ze toto svojmu dietatu nebudem robit. Napr. moj brat ma priatelku a ta ma dost divnych rodicov tak byvaju spolu u mojej maminy ona chodi na sukromnu vysku to je jedine co jej zaplatia rodicia o vsetko ostatne sa stara moja mamina-vdova,brat este tiez chodi do skoly takze nezarabaju ale moja mamina proste nemohla vidiet ako sa doma trapi tak ju zobrala ku nam a ma ju ako dalsiu dceru,chodia spolu na nakupy,na vylety a podobne,jasne,ze ma niekedy nervy,ze jej malo pomozu doma ale vzdy si to vyjasnia v klude a ja maminu obdivujem ako sa o nu stara,myslim,ze takych je malo.......

ojika
24. zář 2009

Fíha, Ivanko! Tak to klobouk dolů před Tvou maminkou. Musí to být úžasná žena! 😵

Když se tak zamýšlím nad tím, jaká budu jednou já... Sice můžu stokrát tvrdit, že já taková nebudu. Ale co můžu vědět? Třeba se za ta léta natolik změním, že budu ještě horší.Někdy nad tím hodně přemýšlím - jaká budu matka a jaká potom tchyně a babička. Mám určitá předsevzetí, ale ... Víte, jak to myslím? 😅 Bojím se, že budu stejná, ne-li horší! ☹

katty_k
24. zář 2009

ojinka: jak to tak ctu, tvuj manzel musi byt asi hodne hodny clovek co nevidi chyby vlastni matky... a ty mas svatou trpelivost, tu bych nemela

ojika
24. zář 2009

Katty, máš pravdu. Musím MM obdivovat. Tak hodného člověka jsem ještě neviděla. Proto ho tolik miluji a proto ho nechci trápit názory na jeho matku. To není z mé strany trpělivost, to je o tom, že ona mu podle mého názoru ublížila (i když on to tak prý nevnímá), tak mu nechci ubližovat ještě já. To si nezaslouží. Naopak, zaslouží si přesně to, po čem touží - fungující, úplnou rodinu. Takže se budu ze všech sil snažit mu tento sen splnit. Nebude to těžké, je to i můj sen. A tchýně mi v tom nezabrání.

Jsou tu dívky (ženy, maminky), které mají z mého pohledu horší zkušenosti s tchyní než já. Ale já jsem takový sobec, že se sem přesto jdu vypovídat. Vypovídat se přesně těm, které zažívají něco podobného, nebo i horšího. Pomáhá mi to. A asi nejsem sama, jinak by toto téma nemělo takový úspěch, že? 😉

aleachim
24. zář 2009

ivanko, moje mamka to s bráchovou holkou měla taky tak, jen zapoměla, že její dcera jsem já, takže to nakonec dopadlo tak, že v důsledku výborného vztahu s její "snachou" jsem byla já ta špatná. Až časem zjistila, že to byla mrcha. Ale abych byla spravedlivá, tak dobrý vztah má i s mm a s bráchovou novou holkou.Myslím, že je to tím, že já i brácha jsme se osamostatnili brzy a ona nemá moc šanci nám kecat do života.

ivanka612
25. zář 2009

Tak u nas je to v pohode,maminka stale vie,ze ma svoje dve deti a braskova prietelka je taka akokeby adoptovana,ale mame spolu fajn vztah a preto som rada.
ojika: aj mne to dobre padne sa tu vykecat a ty to urcite tiez nemas lahke a mas moj obdiv,tiez by som pre priatela urobila vsetko na svete a preto je tema jeho mama u nas viac.menej tabu...

ojika
27. zář 2009

Dobrý večer, čuchám, že se u nás něco chystá. Je totiž až moc velký klid 😲 Je to podezřelé....

Co u vás nového? Pohoda, klid před bouří, nebo už snad bouře?

dagina
1. říj 2009

Ahojky, konečně mám chvilku. Prosila bych vás o názor či radu, vím, že těch tchánovců máte také plné zuby, ale přesto prosím...
Strašně moc se snažím najít ke tchánovcům cestu, hlavně kvůli malé, i manžovi, ale ať dělám co dělám, je to z mé strany čím dál horší. Bohužel pro mě i vzduh má větší váhu než oni... . Po tom všem, co jsme s něma po narození malé měli za spory se celkem snaží, sice někdy tomu dají grády, ale budiš.... Jak jsem tady už psala, je pro mě velice těžké jim půjčovat malou, byť jen na povození, když jim nevěřím, jsou pro mě cizí...... Přesto že si s něma umím dobře poradit, nenechám si nic líbit, stejně jsem po jejich návštěvě dva dny rozhozená, třeba se nemusí ani nic stát, nemusí nic špatného říct, v jejich blízkosti je mi dost nepříjemně. Asi to je nějaký blok či co. Když si vzpomenu ještě na těhu, kdy jsme byli s manžou rozhodnuti, že u nich budeme bydlet, přestavíme půdu... tak nechápu ten skok. Ještě si plánuji jedno sezení na kineziologii, tam snad příjdem věci na kloub a jestli vůbec má cenu se o něco snažit, či to je jen boj s větrnými mlýny.
Moc díky za případné odezvy a všem přeji pevné nervy na tchyně 😅 .

ivanka612
1. říj 2009

Ahoj dagina ono je to take,ze staci malickost a potom si uz k cloveku nevies najst cestu u mna to tak bolo so svagrinou bola super ked som ju spoznala,potom ale povedala nieco co sa ma dotklo a bol koniec,snazim sa pretvarovat ale moc mi to nejde.
Verim,ze to mas tazke ale tak skus premyslat cim si si ich tak zprotivila...Je to hrozne asi by bolo najlepsie hladat si chlapa,ktory nema ziadnu rodinu

dagina
1. říj 2009

Ivanka, to máš pravdu, lepší chlap bez rodiny, lépe řečeno bez rodičů. 😅

dagina
1. říj 2009

Iv, všek ta tvoje tchyně je také dílo...

dagina
1. říj 2009

Iv, však ta tvoje tchyně je také dílo...

asanaa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hancas
2. říj 2009

ahojky dagi...dlouho jsem sem nepsala ale ono se to všechno nějak opakuje pořád dokola neděle se blíží a já už zase nervuji s čím zase přijde

asani----přesně jak píšeš ani u mě už není ani malá jiskar že bych se s ní spřátelila prostě to nejde a ani já se o to nechci snažit a přetvařovat se celý život a nenechám si sr.t na hlavu.Prostě když řeknu svůj názor tak se rozbrečí nechápu proč,je jiná doba a to ona nepochopí!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

dagina
3. říj 2009

Ahojky,
Hancas, a to takový brečící scény dělá i před dětmi????
Asanaa, alergie to teda je... a pořádná....

Tuhle dal tchán malé pusu na tvář (zrovna měla rozjetý atopák), se mi úplně zvedal kufr 😝 😝 . Nevím, mě nebaví být pořád jak na jehlách, když jsme u nich nebo oni u nás..., radši bych, aby to bylo OK.... 😒

dagina
3. říj 2009

Jdu si trochu vylít srdíčko...
Dnes jsme se z výletu asi na 40 min stavili u tchánovců, aby teda viděli malou, když si na ni za celý týden nevzpomenou (chtěla jsem udělat dobrý skutek 😅 ). Celou tu dobu ji nepustili z rukou, chtěla jsem jim říct, kdyby jste ji chvíli dali na zem, tak uvidíte jak se krásně staví... (od včera se začala malá stavět), ale byla jsem ticho, jako po celý zbytek návštěvy, nemám jim co říct, jen zírám jak si přehazují malou, mám u nich pocit, že mi ani nepatří. Prostě žádná splečná komunikace, nic, oni jsou jak v tranzu, protože jen čekají kdy přijedem, k nám už skoro vůbec nejezdí.. . Fakt nevím jak z toho vybruslit....

aponchie
4. říj 2009

vim,ze je to strasne tezke a casem na to prijde kazdej tomu verim pac jsem byla stejna uplne stejnej pesimista a ocekavatel,ale ted uz neresim necekam nechci nelituji..jenze u vas je to asi jine pac se vidate unas je to kompletne uz dva roky pase.jsme cizi lide nestykame nezdravime se nepodivame se ani na sebe lautr nic a je to jen dobre..ted jsem volala memu tatovi mela jsem v mobilu tata1 tata2 a me nedoslo ,ze to prvni je muj otec to druhe tchan..sem zapomela ho vymazat..volam jak debil zvoni to nadavam jak alik co sem neco nutne chtela..nic a pak volal zpet a ja hned ahoj co se deje a tam tchan me uplne zamrazilo a mela jsem debilni pocit skaredy hnusny..sem rekla to je omyl a polozila to prisla mi sms od nej a ja odepsla,ze uz se to nebude opakovat kontakt vymazan a omluvila se za pocin..

hancas
5. říj 2009

dagi...nn před dětmi ne jen začne proč když mi mohli....a jde pryč a tam brečí,ale já iž jí neřeším chová se jak největší pipka včera u nás byli 45 min.na níávštěve za celej týden protože strašně spěchali a za tu dobu mi stačila udělat kázíní na celej rok dobrý ne???jsem ju neposlouchala 😀 ale poslala bych ju do pr.ele hned

dagina
5. říj 2009

Ahojky, Apon, jj, matně jsi vzpomínám co ti prováděli tchánovci, zejména tchyně..., s tím voláním to je dobrý omyl 😖 . Tchán to asi tejden rozcházel...

Hancas, když manža řekne tchyni (svoji matce) něco na tělo ohledně naši malé, tak se také rozbrečí..., s kázáním už naštěstí dala pokoj, a když něco utrousí, tak to nevnímám, mě stačí jen když je vidím (zejména tchána) a je mi šoufl, si myslí, že je mistr světa amoleta a my si musíme sednout na prdel..., nebo tak aspoň vystupuje...., já jsem k nim chladná jak led 😖 ....

hancas
9. říj 2009

dagi...blíží se neděla a já už mám nervy na pochodu

dagina
11. říj 2009

Hancas, jak dopadla návštěva 😅 ?? Vy jezdíte k nim nebo oni k vám??? Nebo na střídačku.
K nám se tchánovci poslední dobou na vození malé a návštěvu vůbec nehrnou, včera tam byl manža s malou na chvíli sám..., tak asi byli spokojení jak želvy. Tchyně raději dělá o muškátech, než aby přišla povozit, abych si něco udělala, nebo odpočinula, teď co malá leze a stoupá si, je to fakt záhul, někdy jsem hodně vyčerpaná, navíc jak jí lezou zuby, tak i to spaní v noci je níc moc 😒 ...

hancas
12. říj 2009

ahoj Dagi,
nastřídačku ale většinou mi k ním protože oni k nám nechcou ale nevím proč,tak jsme tam včera byli hodinu a stačilo sotva jsme vlezli do dveří už začala.Prej kde jsme tak dlouho,přitom MM říkal tchánovy že dorazíme až se děti vyspí ,co prej pořád děláme...a proč se nestavíme i v týdnu(jsem ráda že ju vidím 1ytýdně)a stejně nebývá vůbec doma tak nevím co zase hustila zase chtěla být super babička ale to už má smůlu.když se tak necovala od začátku tak ted to nespravý.

mircka
12. říj 2009

K nám dojde skorotchýně s manželem jen na narozky a na svátek. Návštvěvy u nich si organizuje partner - já se do toho nemíchám. Chodíme tam taky na narozky, svátek a jinak jen občas - tak jednou za dva měsíce. A to bydlí tak dvacet minut pěšky. Proč, nezkoumám... Co se týče vození v kočárku, když byl malej malej, tak nikdy nedošla. A to byla nezaměstnaná. Když jsme ji jednou vytáhli na vycházku (jooo, zázraky se dějí), tak jsme ušli tak 30 m a dost. Zaparkovat na zahrádce. A kdyby ji partner nestrčil kočár do ruky, tak by malého ani nesvezla... Přitom není stará - ještě jí nebylo ani 50 let.

hancas
12. říj 2009

mircka...to je samý i u nás jěšte jí není ani 50 a názory má jak 90 babka prostě na ranu 😀

pitrisek
13. říj 2009

Ahoj holky, mohla byc se k Vám přidat??
S manželem jsme spolu tři roky-je to jedináček. Po svatbě jsme bydleli u tchánovců asi rok-hrůza¨. Tchýně se nám do všeho pletla, stlala postele-mazec. Chtěla ukazovat účet, kolik ušetříme. Hodně závidí. Pocházím z rodiny, kde penize nechybí, tak nám naši hodně pomáhají, což ji hodně štve. Myslela si, že ona bude ten tahoun a tak s námi bude moct manipulovat.Měli jsme stavět dům, ale pro totální rozpor a jejich neustále kecání jsme se na to vykašlali a koupili si byt. Konečně ve svém.
Moc jsem k nim nechodila, ale vždy jsem se snažila dělat ji k vůli, ale všechnoi špatně. Dlouho jsem nemohla otěhotnět. V ptůběhu těhotenství se moc nevyptávala a pořád říkala, nikde nic neříkejte, ještě to nevyjde atd. po dost komplikovaném porodu- dcera se narodila v sedmém měsíci a byla 2m. v inkubátoru chtěla neustále jeszdit za ní. Mohli tam jen 2 osoby. Vůbec nebrala v úvahu, že bysme am chtěli být sami. No prostě co se malá narodila si ji chce přivlastnit. Malou ji půjčím na vození a potkáme ji v kočárku dané i přes náš zákaz svoje kanýry. No už mě s tím sere. Je hodně od rány, tak se s ní nechci dostat do křížku. Ale už toho mám fakt dost.
Když jsem tam, tak mi malou vytrhne z ruky a prostě mě k ní nepustí.
Měli jsme vítání do života. Řekla jsem jí, at se o nic nestará, že si to zařídím sama. Ne, musela objednat svoje koláčky i zákusky 😠
Ted mě totálně vytočila. Manžel slavil 30. Nechala jsem se pro něj s malou vyfotit a fotky jsem nechala udělat i pro ně. Ukázala jsem jí je. Samozřejmě dostal fotky malé i od ní. Ale co mě dostalo úplně nejvíc bylo přání, kde bylo napsáno mamka, anička, tatka příkazští.
Tím mi totálně ukázala, kam patřím. Jsem na ně už v ysloveně alergická. Když jsou u nás, tak jsem nepříjemná, ale nemůžu si pomoct. MM na to jrn řekne, že ona to přece myslí jen dobře.
prominte mi chyby, ale jen o tom píšu, tak jsem nas....á.

hancas
13. říj 2009

pitisku.....to máš hrozná to ti věřím u nás je to to samé,MM je neutrál a jen nad vším mávne rukou a neřeší to ale já jsem ten typ že si prostě prokáže svůj názor.nesnáším tchýni pořád nám do všeho kecá a chce nám děti vychocávat!!!a to se jí nepovede.Už kolikrát jsme se s MM pohádali skrz tchynku a dala jsem mu na výběr bud ona a nebo rodina -vím že to je drsné ale já opravdu nevím co u mám dělat opravdu jsem z toho na prášky protože to její chování se nedá vydržet než bát taková tchýně tak at mě radši zastřelí,snad taková nebudu protože vím jak je to hnusný.

pitrisek
13. říj 2009

hancas, taky se kvůli ní hádáme. vlasrně se hádáme jen kvůli ní. vím,, že se o ni budu muset starat až bude stará. to bude mazec. když s ní nemůžu vyjít ted, tak na stará kolena už vůbec ne. je dodře, že si dokážeš prosadit svůj názor. já jsem na to měkon, radši sedím jak zařezaná a dělám ksichty 😒

aleachim
13. říj 2009

hancas, nedávaej mu taková ultimáta. Dáváš na výběr mezi matkou a manželkou. Asi bys nechtěla, aby ti manžel řekl, že volí matku. Co bys pak dělala??