Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

hancas
13. říj 2009

pitrísek --to jsem dělal dřív že jsem seděla a bále se vůbec promluvit to je nejhorší to si s tebou bude dělat co chce protože si myslí že zvítězila.to at po mě nikdo nechce abych se o ní starala jak ona na nás tak mi na ní jedy vypouštet teda nebude!!!

pitrisek
13. říj 2009

hančas, já kdybch mu dala ultimátům, tak mám nemilé tušení, že by maminka vyhrála ☹

hancas
13. říj 2009

pitríski--jak vyhrála???s čím???a v čem???

hancas
13. říj 2009

myslíš že by jí dal přednost před svou vlastní rodinou???to by byl teda hluopák ztratit rodinu kvůli matce,stejně by se zachvilku vrátil k tobě protože by ho s.ala

monterka
14. říj 2009

Čauky holky,vidím že tchýně sou pořád stejné. U nás je relativně klid,páč se malý ještě dopíká. Jen mě dorazilo když po příteli poslala igelitku oblečení po ročním dítěti...je staré,zaprané a hnusné! Nic sem na to neřekla,ale ještě jedna taková igelitka tak něco uslyší.

pitrisek
15. říj 2009

Montérka, nám taky tchyně posílá ještě oblečení po manželovi. Hrůza, a je dotčená, když jí řeknem, že to rozhodně malá nosit nebude. Včera u nás byli zase, malou mi vytrhla z ruky a nepustila ji dokud nešli domů.
Štve mě, že mě vůbec nerespektuje jako matku. Měla bych jí už opravdu stanovit meze, ale tchyně je straně od rány, tak se docela bojím, že by to nedopadlo dobře a hodně by jsme se dohádali 😠

hancas
15. říj 2009

pitrísek----no a co tak se s ní pohádáš??potřebuješ jí k životu???si myslím že asi ne a navíc jí to stejně po měsíci přestane bavit a začne sama.tak to dělám i já

monterka
16. říj 2009

Pitrísek,jak říká Hancas...tak se s ní pohádáš...no a co??? Ráno u nás byla tchýně a donesla flekatý lehátko do vaničky a rifle s bundou. Slušně sem jí řekla že oblečení mám dost ať to nenosí a lehátko sem koupila nové...snad to pochopila a už žádné hadry nedotáhne!!!

mircka
16. říj 2009

Co se týče oblečení, tak dostáváme nový - na Vánoce a na narozky. Starý bych taky odmítla. Odmítla jsem i nové ponožky na spaní (takové ty silné pletené) pro malého. Ne že bych jimi opovrhovala (náhodou super věc), ale akorát jsem dostala od kámošky (náruživé pletařky) hromadu takovýchto ponožek pro malého. Takže bych je fakt nevyužila. Slušně a zdvořile jsem jí řekla, že děkuji, ale že jsem jich teď dostala slušnou zásobu, kterou ani tak nejspíš nevyužiju, takže by tyto byly opravdu nevyužité, tak ať je podaruje raději někomu jinému. Sice chvíli přemlouvala, ale já si stála na svém. Několikrát jsem jí říkala, že se mě má zeptat, co je potřeba a jaká velikost. Volá pouze chlapovi - ten samo neví, kolikátku malej nosí. 😀 Anebo raději nevolá vůbec a buď mu to je nebo ne.
Ono je to těžký, ale fakt to chce nabrat hoooodně sil a si stát na svým. Anebo být nad věcí - věc přijmout a vyhodit ji (taky jsem už udělala)... 😉

hancas
16. říj 2009

aleachmi...a to mám do konce života žít s tím že je maminčen mazánek nebo co???má svou vlastní rodinu za kterou by se měl postavit nebo snad ne???ale hrát na obě strany asi není to pravé

aleachim
16. říj 2009

A co, kdyby manželka se snažila trochu vyjít s matkou. Nemusel by pak mezi nima volit. Myslím, že už je špatné položit to tak jako buď ona nebo já. Ona mu dala život, kdyby jí nebylo nebylo by jeho a ty bys nejspíš nadávala jiné ženě, že si dělá nárok na tvého manžela a na své vnoučata. Neříkám, že je to jednoduché, některé tchýně jsou děsné, ale podle toho, co tu píšeš, jak jsi agresivní, nic ti není dobré,....tak bych tě za snachu, ale ani za tchýni nechtěla. Teď mě třeba ukamenuj.

zdenka26
16. říj 2009

Souhlasím s alechim.S některýma názorama nějak nesouhlasím,člověk musí trochu dělat kompromisy.Třeba to staré oblečení a veci.Mě to taky nosí tchýně a i máma,ale proč z toho dělat tragédii,prostě poděkuju a pak to putuje bud do uložného prostoru a nebo rovno do koše.Třeba to myslí dobře,jsou jinak vychované a třeba když jim kdysi někdo něco takhle dal tak byli rády a myslí si že vy budete mít taky radost.Tohle jsou podle mě zbytečné konflikty 😉 Ale tot jen můj názor

zdenka26
16. říj 2009

A dávat manžovi ultimáta "bud já nebo matka"je trochu hloupé,představte si že by někdy mohlo být v takové pozici vaše dítě.Jak by jste se cítila

hancas
16. říj 2009

dobře takže podle vás je skvělé že miluje jedno dítě a druhé odstruke,že mi chce vychovávat dětí,že má věčně nějaký naraážky jak je tupá a hloupá a chyba je ve mě!!!pardon ale zastávat se někoho kdo mě od začátku nadává určuje co můžu a co ne,to rozhodně nebudu!!!Mám vyjít s někým kterej je opravdu strašně zlej a neváží si slova a pomlouvá se rodině nás...super nechám si srát na hlavu dále a bude to asui lepší!!

daginko----ty mě snad chápeš!!!

dagina
19. říj 2009

Ahojky,
Monterka, už se ti to blíží 🙂 , držím pěsti, ať máš super porod a super babičku (tchyni) 😉 , už jsem psala mnohokrát - po narození malé tchánovcům ruplo v kouli 😒 .., a nebo konečně ukázali svou pravou tvář?!

Pitris, s tím přáním k narozkám od tchánovců pro manžu mluví za vše.., no comment 😠 , asi si také s něma užiješ ☹ .

Skrz ty konflikty s tchánovcema opravdu nemohou hadry po tatíncích, maminkách a nevím ještě pokom, kdyby šlo jen o to, tak si pískám, jakou mám super tchyni...
Hancas, to nemá cenu o tom polemizovat, kdo to nezažije, nepochopí, já mám fakt to štěstí, že je manža na mé straně, uznává, že to co jeho rodiče provádějí není úplně dobré...
Podvakrát byl manža u tchánovců s malou sám, není to sice ideální řešení, ale momentálně jediné řešení...,

kakaja
19. říj 2009

ahoj holky, něco málo jsem pročetla. U nás situace následujícíc, tchánovci na dvě věci, vždycky byli. Je to na strašně dlouhé povídání, kdo je zná, nediví se mi, prý něco podobného nidky nezažili. Takže mě asi hodně z vás odsoudí, ale chyba opravdu není na mé straně. Pro tchýni byl manža vždycky jen debil a lempl, to samé švagrová - mám pocit že tchýně neměla mít nikdy děti. Nemá cit. Tchán velmi omezené mysli - přesto všechno zná nejlíp a všude byl. Závidí peníze, škudlí jak můžou (dokonce i lístky do cirkusu musíme malému kupovat my - jinak by babička prostě nešla) přitom sami by je po nás chtěli, to se nestydí!!!!!
K Vojtovi od začátku zaujímali odtažitý postoj, nezajímal je až v okamžiku kdy začal být samostatný a dokázal strávit půl dne před zapnutou TV 😠 😠 😠 😠 doteď tam nerad jezdí, prostě děti se oklamat nedají. Nemá k nim vůbec žádný vztah - jak by ne když je poznal de facto až ve 4 letech že 😀 😀 😀 já jse to vyřešila tak, že se nestýkáme, jsem ráda když manža vezme děti a jedou k nim 1x za dva měsíce na nedělní odpoledne, že si odpočinu a uklidím.Manža plně sdílí můj názor, ale jsou to jeho rodiče tak je zavrhnout přeci nemůže, ale je vidět jak mu je líto, že jsou jací jsou. Vnučku zbožňují opět na dálku a vše rozsekli tím, že na dovolemné zakoupili pidi dárek pro malou a na Vojtu se zvysoka.....já se bez nich obejdu, mně vůbec v životě nechybí, ale je mi líto že děti tak přichází o prarodiče

hancas
19. říj 2009

dagušjo...duše moje 🙂 a nebála ses o malou když byla u tchýně sama s manžou??to já vím kdyby tam šli sami tak jim dá sekanou,tlačenku...a bude hustit do manžu co a jak.taky jsem už o tom přemýšlela že bych to udělala ale nevím pro ně by byl trest kdyby tam nešli ani děti íš jak

monterka
19. říj 2009

Dagi díky! Popravdě mám obavy jak se situace vyvine když se malý narodí. Jednou si pro něj dojde a potáhne to z ní,tak jí řeknu že povozit dojít může až z ní nepotáhne alkohol. V sobotu slavil přítel narozeniny a byla tu moje rodina...ona došla a mezi dveřma se pochlubila že už slavila u sousedů...co na to říct.

dagina
19. říj 2009

Monterka, a u ní problém hlavně chlast nebo i blbě kecá?? Fakt je strašně důležité si hned od začátku (po porodu) udělat jasno, dát jím jasně najevo kdo je rodič, být drzá...., já to neudělala a teď se v tom plácám, a jde to ztuha se jim teď postavit, bo oni nevědí za co dostávají tu sodu, oni jsou prostě bez chyby...

Hancas, však je manža pořádně hlídal, nehnul se z místnosti 😅 , by malé také nacpali kde co. Manža dostal od tchánovců k narozkám mimo jiné bonbošku a říkal, že by malá také určitě pěkně cucala bonbon..., kdyže bude moc...
Takže tvůj chlap na podporu nic moc, viď..., sakra..., kdyby šel tak nějak zpracovat....

monterka
20. říj 2009

Dagina,keci naštěští nemá...jen chlast a je jedno jestli je ráno,poledne nebo večer. Nechodí ožralá ale táhne to z ní a to bohatě stačí.

hancas
20. říj 2009

daginko-jak zpracovat??jsem mu řekla že tam odmítám chodit a t chodí oni k nám,ale pak jsem si říkala to není žádný trest!!trest by byl pro ně kdyby neviděli dě+ti,i když si myslím že by jim to bylo jedno,protože 45 minut jednou týdně a stačí jim to a to vypijí kávu a valí dom!chápeš to??místo aby byli rádi že je vidí tak dělají tohle,v neděli taky odcházeli dali pusu Kubíkovi a Klárince nic jen jí řekli ahoj a jak zavírali dveře tak klárka plakala a já říkám no jo klárinko tady se pusy nedočkáš,nevím jestli to slyšeli ale tohle je úplně normální!!!a já mám z toho pak depky a je mi na brečení

dagina
21. říj 2009

Ahojky, Monter, jj, ten chlast určitě stačí 😖 ..., takové babičce se bude těžko půjčovat kočár

Hancas, no já nevím..., ten můj měl naštěstí rozum sám a usoudil, že jeho rodiče v tomto směru stojí za prd 😒 . Opravdu by manžel dovolil, aby jim baba dala tlačenku??? A ty rozdily jak dělají je taky na nic...,

hancas
21. říj 2009

daginko---to by nedopustil ale já mám strach z toho že si v mé nepřítomnosti dělala s něma co chce víš jak.prostě jsem MM říkal abud je bude brát oba nebo prostě má smůlu,proč dělá rozdíly opravvdu nevím prostě klárinku nemá ráda už od mala ale dává to najevo čím dál víc.prostě budu nucena jí to asi říct že.no jo co ale když bude zase brečet???to bude hrůza 😀

dagina
21. říj 2009

Jj, tchánovci jsou také schopni celou dobu Lůcu tahat jak kočka koťata, neumějí si s ní hrát. Když ji nosí, tak stejně pořád chodí za námi a my musíme "dělat opičky",takže si nic v klidu neudělám, prostě jak praštěný. Jim pokaždé musíme říkat, ať už ji položí na zem..., ach jo, jak někdo může být tak natvrdlý 😝 .

pitrisek
21. říj 2009

Hancas, to je hrůza, že upřednostňují víc jedno dítě. Proč to jako dělají??
Dagi, vypadá to, že máme podobný problém. Já jsem na tom úplně stejně. \ty ky přeci prudím zbytečnš, když jsou dokonalí.
O víkendu jsme měli křtiny. Hrůza děs. Zase měla totálně blbé pindy o tom, jak si Aničku vymodlila a tak. Jsem z ní už fakt na prášky. Malou tam křečovitě držela, aby si ji náhodou nepochoval někdo jiný. Holky, co mám dělat. Já na to prostě nemám.

hancas
21. říj 2009

pitrísku---víš proč ,protože Kubík je celej MM a klárinka jsem celá já a mě nemá ráda tak automaticky ani jí,manža říká nechej to tak ona si pak sama řekne že k ni nechce že dělá rozdíli..ale proč to nechat zajít do takového konce????odmalička by měla mít oba ráda a pokud ne tak at to nedává tak najevo.co si o tom myslíš???jak mám reagovat??už nemohu dále a bojím se každé neděle

pitrisek
21. říj 2009

Hančas, tak tohle bych netrpěla- Prostě ke každému stejný metr. Pokud se nebudou chovat hezky ke Klárince, tak bych jim zakázala vídat i Kubíka. A hotovo!!!!!

hancas
21. říj 2009

to jsem taky chtěla udělat ,ale jak na to??

hupcza
21. říj 2009

souhlasím s aleachim
jako je dobré se snažit trošku s babou vyjít
a věřte mi, že mám opravdovou čarodějnici (každý kdo ji poznal mě s děsem v očích informoval, že je ještě horší než v mých líčeních 🙂)
alepokud ondráškovi do kolébky přinesla hromádku opravdu odpudivých věcí koupených ještě za totáče, zatuchlých a zapáchajícíh, poděkovala jsem, hodila tašku do sklepa a až budeme dělat velký úklid, tak to přišoupnu nenápadně do kontejneru
na co si přidělávat stresy, že 🙂
ničemu bych nepomohla, kdyby to nevzala a hádala se s ní (naopak bych byla ta špatná)

taky nám napletla plno botiček - na léto jsme jich opravdu potřebovali mraky 😀 ...vzala jsme je a podarovla dál .. všichni spokojeni - tchýně, že je po jejím, já že mám klid a ségra, že má na její věčně zmrzlou prďolku telé papučky 🙂

nenechám se jen pokud opravdu citově vydírá, manipuluje atd. (což dělá často ....ale s přístupem, že akceptujuvše, co mě vyloženě neohrožuje čím dál míň)

dagina
21. říj 2009

Pitris, a jaké má malá křestní jméno??? My máme Anna 😉 .
Stejně ty baby nechápu...., škoděj tím hlavně sami sobě, bo je nemám za to všechno ráda, a nejezdíme tam tak často, když mají oni přijet, tak z toho nemám vůbec radost, trpím to jen kvůli malé...., prakticky se s něma vůbec nebavím...

Hancas, tak tomu úplně věřím, že Klárinku nemají tolik rádi, když je víc na tebe, v tom se hodně vyžívají. Další důkaz toho, že rozumu moc nemají... 😠 .
Lůca je také víc na manžu, a stále se musí při každé příležitosti ptát známých příbuzných, jestli je Lůca celá manža, a dědek si ji dokonce přidává pouze ke svému rodu.
Podle mě z nich vyzařuje radiace 😝 .