Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

frisbee
15. bře 2010

kaa 😀 😀 😀 😀 😀 ...ale dobrej fór 😎

To je nejhorší,že můžeš odpustit,ale nezapomeneš...ta bariéra tam navždycky zůstane 😒

frisbee
15. bře 2010

No když nebudu dáma,tak to to řeknu na plnou hubu..s maminkou si netrtne 😀 😀 😀 😀 😀

brumdinka
15. bře 2010

fris - ta baba ti nedá pokoj ani po svý smrti vid´- jako by to zlo ten její stín tu pořád byl 😔

jablunka - no tak to bych byla s babou hotová hodně rychle a klidně bych na ní vlítla, že pokud takhle hodlá pokračovat, že návštěvy skončili, jelikož si nenechám dítě zabít 😝 😖

ach jo, někdy si říkám že některý lidi fakt nepoužívají mozek 😒 😀

kaa
16. bře 2010

Frisbee- ooooo, až se červenám 😀 😀 😀

frisbee
16. bře 2010

brum...pravda,ach jo....

kaa..ale no tak 😀 😀 😀 😀

evena
16. bře 2010

čaute holky
😵 😵
vidím že tchýně se ještě nepolepšili 😀

frisbee to zlo co po tvé tchýni zůstalo, toho už se asi nezbavíš, tohle závidím chlapům, ty sou víc splachovací a tolik si věci neberou a neřeší, ženská si všechno přemítá furt dokola a hlavně hledá chyby v sobě 😒

ta má tchýně zažívá teď se svou tchýní (naší babičkou) peklo takže je mi docela do smíchu 😅 😅

iris
17. bře 2010

čauky..vidím, že žádné závratné změny 😀 já jen doufám, že o tchánovce se postará jejich dcera, já jsem špatná jen z toho, když vím, že mají přijet...čeká nás návštěva v neděli a už teď se hrozím, co zas dovezou malému (měl před 14 dny svátek)...zas budou šmjdit s hadry a koštětem, jak je znám...a to jim to pokaždé zakazuju, manžel mi říká, že je mám nechat, když se jim chce,ale mně to štve 😠

brumdinka
17. bře 2010

iris - tak je nech 😀

evena - taky dobrý 😀

jinak moje tchýně taky včera perlila, řezali sme dřevotřísku, že se zateplí půda a už to jelo tchán jak je to děsně zbytečný a ona tu lítala po baráku a hulákala, že jí slyšeli až na druhý straně města, že o tu děláme za bordel a co ty její kytky atpod... 😀 upozornuju, že sme to řezali jen na kousku a velmi rychle se to uklidnilo - holt typicky z kdejaký kraviny se udělá největší problém lidstva 😀 😀 😀

kaa
19. bře 2010

Brumdinka- klasika 🙂 , ty jo místo, aby byla ráda, že se zatepluje barák, tak pyskuje 😝

Holky, jak my měli doma rozhovor, a pak měl jet přítel ke své matce jí to vytmavit, tak za mnou přišel, co že jí to má říct? No nezabili by jste ho???? A já jsem měla skoro hodinový monolog a málem mně trefilo a on si nic nezapamatoval, ale beru to s humorem 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Iris- a proč budou šmejdit s hadrem a koštetem, jakože ti tam uklízejí, když nechceš?? 😲

ctenarka2
20. bře 2010

Holky, a to už jste slyšely, že než abych přišla na oslavu tchánových kulatin s maanželem tak se radši oslava zruší? Taky dobré, ne? 🙄

filipal
20. bře 2010

Ctenarka a tu oslavu zrusili kvoli tebe? no, to musite mat riadne narusene vztahy! a preco ta nemaju radi?

iris
20. bře 2010

kaa...protože tchán je posedlej úklidem 😒 on i nádobí myje hodinu! (mimochodem, když ale to nádobí pak vyndám, že ho potřebuju, zjistím, že je umyté špatně 😀 ) prostě si myslí, že i když to není jejich domácnost, musí se chovat tak, jako doma...

ctenarka...to je síla 😕

ctenarka2
20. bře 2010

fili: řekla bych, že se tím dělají zajímaví.. Když jsme se brali, manžel se rozhodl ke kroku, který se jim nelíbil a oni z toho obviňují mě a moji rodinu (teda tchýně a švagrová, tchán už je úplně v pohodě, máme lepší vztahy než předtím). Ani po skoro roce to ty dvě nepřekously a skoro bych řekla, že mě nenávidí. Jenomže si myslím, že to tak bylo už i před svatbou, akorát se to zakrývalo a když těď manžel dává jasně najevo, že jsem pro něj na prvním místě, tak to je průšvih 😅

kaa
20. bře 2010

Ctenarka- jej, tak to je mazec ☹ , mně teda jen nezvou, totiž kdyby to zrušila, tak se nenalívá štamprlička 😝
Tak to přeju pevné nervy.

Iris- a ty to zvládáš, když ti někdo takhle doma operuje? Ty jo, já bych asi řvala jak tygr, šáhnout mi doma na něco. Ale tchýně je špindíra, tu by nenapadlo, že se musí něco umýt
😉

ctenarka2
20. bře 2010

No jo, oni začínají tušit, že manžel by beze mě nepřišel, prostě jsem jednou svoji tak k sobě patříme. Takže to řeší takhle. Kdyby mě nepozvali (jak to už jednou udělali), manžel by se na ně naštval... 😅

brumdinka
21. bře 2010

kaa - to je normální, přitom nebejt nás, tak jim barák spandne na hlavu a je jim to uplně jedno 😝 naopak maj ještě kecy jak se nemůžeme dočkat až zaklepaj brkama 😝 😅 🙄 přitom v tom pokoji stejně bydlí děda, ale nejsou schopni pochopit, že on tam bude mít teplo, né my co sme v přízemí 😀

ale já už si zvykla a už je neřešim, my sme stejně vždycky ty nejhorší, zato švagr se ženou a malou jsou hvězdy 😀 😀

iris - no tak to já bych je hnala, by dostali hadrem po hlavě 😀 mě stačí, že mám takhle děsně posedlýho uklidem manžu - a to se střídavými úspěchy koriguju - tj.jeho kecy typu jak je tu zas bordel neposlouchám 😀

ctenarka - no to je taky dobrý, bych se jim na celou oslavu z vysoka něco 😝 😀

zd57
21. bře 2010

ahoj holky, tak vám napíši o mojí tchýni. Nesnáší mne od začátku. Vše dělám špatně. Naposledy když jsme byli u ní na návštěvě tomu nasadila korunu. Že prý uvař kávu. Dobře má 78 roků tak proč ne že? Ale ona se ke mně postavila a dej tam to a toto, zamíchej to a potom zalej vodou. Řeknu vám vydýchávám to do teď. Hodně dlouho mne tam neuvidí.

brumdinka
21. bře 2010

zd - to chce klid, dle tý mojí tak nic neumim a o dítě se nepostarám, ona to neřekne, ale já to stejně vim, co jsem s ní měla debat a dřív to i obrečela - ted´jí mám na háku - at si prská, její problém a ona si dělá zbytečně zle, né já - takže už neřešim 😀

navíc ono je to chce prostě zaměstnat, ta moje co ted´hlídá švagrovu malou neustále, tak nemá čas se rejpat do nás a je hodná 😀 😀

kaa
21. bře 2010

Zd- no na to se vyprdni, nic jiného ti nezbývá.
Já ti napíšu příhodu s vařením kávy, ať se odreaguješ, sice to není s tchýní, ale taky dobrý. Chlapi si vařili kafe, no a ten jeden prostě dal kávu a zalil to vodou, a ten druhý, že to pít nebude, že se to musí uvařit znova- že se dá káva, zalije se do půlky, pak se míchá pravou rukou 3x doleva, pak 3x doprava, dolije se a pak se míchá zas levou rukou 😀 😀
To bych se na celé kafe vy.. a uvařila bych si čaj 😀

Holky- já se taky nabrečela, a teď si na ní jen vzpomenu a mám tlak tak 200/200, skončím jak Frisbee s arytmií, a nebo měn šlehne a budu mít klid. 😀

zd57
21. bře 2010

No jo holky, ale for je v tom, že ona je mojí tchýní už 32 roků. 😀 😀 😀

brumdinka
21. bře 2010

zd - no tak tim spíš by tě to mohlo nechat v klidu, ta už jiná nebude 😀 😀

frisbee
21. bře 2010

ahoj,holky...čtu ctenarku a zd...holky,ignorovat,nestýkat se,nestojí to za to,máte svůj život,svoji rodinu,jeno by vás to užíralo.
Já se vždy pobavím na brum..tím hadrem po hlavě je dobrý nápad 😀 😀 😀 😀 😀

kaa....na to právě ony čekají,že tě položí na lopatky,takovou radost bys jí neudělala,aby tě šlehlo 😉 😉 😉 ....fakt zabírá taktika nevšímat si,nereagovat,ignorovat..i když je to teda na palici....já s ní poslední roky komunikovala způsobem - dobré ráno,venku prší,dobrou noc..a dál jsem ji nepustila.A když provokovala otázkama a průpovídkama,jenom jsem se zeptala "proč?" a na to ony už nedokáží odpovědět....hm,to by se hodilo i na tu situaci s kávou,jak jsi popisovala 😀 ...oni totiž poví svůj názor,ale obhájit už ho nedokážou 😀 😀 😀 😀

zd...ignoruj,ignoruj,ignoruj.....moje si pleskala rukou do čela,když jsem něco vařila,já jsem Slovenka,žiju na Moravě a vařím hodně slovenskou i maďarskou kuchyni..originál guláš a tak...no pleskala tou rukou po tom čele,že jsem si myslela,že z ní bude jednorožec.....haha..protože tak se to přece nevaří,jak já jsem blbá 😝

zd57
21. bře 2010

Tchýně taky nemůže pochopit, že my hlídáme vnoučata./Máme 4/ Ona jenom rozumuje na koho je kdo podobný, po kom to jenom má....... apod. Ale říkám si má už hodně roků.

iris
21. bře 2010

kaa...už jsem ji několikrát důrazně upozornila, že si to nepřeju...dneska naštěstí poslechli 😀

ctenarka2
21. bře 2010

Ignorovat by se mi ty dvě chytračky dařilo, ale nenechám je přece, aby manželovi vymluvily díru do hlavy 😝 Pokaždé to s manželem řešíme spolu. Kdybych to ignorovala tak už jsem asi rozvedení... Srandovní je, že jak s nima mluví manžel sám, tak jsem ta nejhorší a když mluví oni se mnou v jeho přítomnosti tak mě objímají.. Nechápu to pokrytectví. Asi si myslí, že mi to manžel neřekne, jak se o mě vyjadřují 😠

kaa
21. bře 2010

Frisbee- nekecej, že si pleskala dlaní do čela, to bych jí asi jednu vlepila, ať se uklidní. A ta otázka PROČ? je teda dobrá, použiju, teda jestli si vzpomenu.
Hele, taky jí tu radost neudělám, aby mně šlehlo, to by pak měla Kubíka furt ☹ 😀 A já tak ignoruju, že u nás byla naposledy na Mikuláše, a zítra s ní jede J na nákup, takže to zas bude, kdo ví čím přijde naočkovaný 😝

Ale díky vám už to neberu tak dramaticky, a třeba u Frisbee vidím, že to může mít i dobrý konec.

Iris- tak aspoň dneska jsi měla klid . A oni jsou u vás nějak častěji?

kaa
21. bře 2010

Ctenarka- to pomlouvání je normální, já jsem zas slyšela od jejích sousedek, že o mně vykládala jak jsem nemožná, neumím vařit, nestarám se o domácnost a pak přišla k nám a byla jak med: Kačko, jak se máš a jak se ti vede v nové práci a bla bla.... 😝

frisbee
21. bře 2010

kaa,dobrý konec to má 😀 :- 😎 ..ale když si vzpomenu,co jsem vydržela a mlčela,kurňa...no je to všechno na beremku na tchýních..já jsem prostě slušnej blbec...a v té době,jak si pleskala do čela,měla takovou průpovídku na všechno..např.měli jsme v práci vánoční besídku,byli tam všichni kolegové s rodinama,já s dcerou..druhý den,když jsem šla nakupovat,chytla malou za ramena a třepala s ní,že "ty mě musíš říct,koho tam mama měla"..holka v šoku..a stará pořád opakovala na adresu mm,že chudák S.,chudák..a to jí vydrželo roky.Já si doteď trhám vlasy,že jsem mlčela,ale zase pravdou je,že on bojoval za nás jako lev.Bylo to pro něj hrozný zjištění,jakou má matku. 😒

ctenarka2
22. bře 2010

kaa: no jo, to by mě nijak nezaráželo, že si chce o mě zdrbnout se sousedkama nebo tak.. Bohužel pro ni, žijou na malé vesnici, kde mě vlastně všichni už dost dlouho znají, takže by jí to nežrali. Ale že se o mě otírá před mým manželem, to nechápu. Přece nemůže být tak blbá, aby jí nedošlo, že když mluví s ním tak a se mnou jinak, že manželovi přijde, že je něco divně. Holky, dneska jsem našla super citát: Svět je tragédií pro toho, kdo cítí a komedií pro toho, kdo myslí. Tak pojďme na tu mylsící stranu, aspoň se pobavíme 😀

evena
22. bře 2010

No jo, mívá to šťastné konce 😅 😅 Konkrétně frisbee si ani jiný konec nezasloužila po rokách teroru 😀 😀

Má tchýně zase před pár dny zaperlila 😅 😝 Můj stál venku u auta, já v okně a kecali sme ... do toho přišla k němu ven tchýně a začala ječet na půlku dědiny že jako jestli není blbej a co dělá, můj nechápal a oba dva v šoku co se děje a ona mu začala ukazovat pod nohy a tak se válela peněženka ... tak jí zvedl a ona mu furt nadávala že jak je blbej, proč si nedává pozor že jí stratil, ten chytl nerva a zařval na ní ať se sklidní že není jeho, byla to peněženka synovcovýho kamaráda ... tak se jako snažila to zahrát do autu, samej úsměv najednou, ale že by se mu omluvila to né, sem jí vlastně nikdy neslyšela se nikomu omluvit 😠 to je chování co, ale dost mě překvapila, protože ona dělá na venek před lidma hodnou a tyhle věci se dějou spíš za zavřenýma dveřma 😕 no co, můj se bránit umí, ale nejhorší je že ona se tak chová i ke svým dvoum vnoučatům (6 a 9 let), tptp by si mohla zkusit na moje dítě 😠