Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

elidule
6. dub 2010

viď? 😀 tam je pořád na co koukat,tchán chodí zásadně v trenkách s půlkou zadkem venku a jelikož má asi 135 kg,opravdu nelze přehlédnout,když okolo tebe projde 😅 oni mají v bytě hrozný vedro,je tam jak v peci,tak chodí tak polosvlečený,mě to ale kolikrát přijde takový trapný,my jsme doma u našich ještě nikdy nechodili ve spodním prádle,ale někdo může namítnout,jsem doma,tak co se budu nějak omezovat? - to je fakt,ale někdy jsem nevěděla kam koukat,protože tchýni je 55 (myslim) a chodí taky spoře oděná doma a má třeba tílko a bez podprdy a prsa asi pětky a to pak když se nade mě nahnula a ukazovala mi třeba nějakou fotku nebo přání,pohled,prostě cokoliv,tak jsem se stěží mohla soustředit na danou věc 😖 😀
já se doma taky kolikrát vysvlíknu třeba v létě - bydlíme v podkroví a teplo tu taky je,ale když má přijít návštěva,tak se teda oblíknu,nechci je odradit 😀

brumdinka
6. dub 2010

pepi - přesně tak, no holt někdy to dýl trvá, ale ten pocit stojí za to, vid´ 🙂

však já z toho taky byla dřív neštěstná a občas se i nabrečela, zvlášt´po debatách s tchýní co sem se jí snažila vysvětlit, že opravdu nejsem tak děsně špatná - po narození Jiříka mi dávala najevo, že se o něj neumim postarat nebo lépe řečeno, ona to přece umí líp, že - no a dneska už se tomu směju a mám jí někde 😀

frisbee
6. dub 2010

eli...dělají to proto,že jsou primitivní 😀 😀 😀 😀 ...já se taky celej život trápila otázkou,proč nám to dělá...odpověd u primitiva je bohužel,že "proto".....oni pro svoje chování nemají ani omluvu,ani vysvětlení 😝

no ten striptýz je teda něco unapetitilich 😀 😝 😝 😝 😝

elidule
6. dub 2010

pepi a musíš ještě občas zakročit, že by se máma neudržela? nebo od tý doby je to ok?
já si to neumím u mý mamky představit,řekne mi svůj názor,poví,jak to dělala kdysi ona,ale spíš se nechá poučit,jak to dělám já a kolikrát i uzná,že její postupy nebyly to pravé

pepibubu
6. dub 2010

Brumdi - jo to teda.... Víc tu psát nebudu, je to spíš do tématu "Tchýně zlatá vlastní máma na ránu 🙂 " ale fakt, počkala jsem si na to správný "nastartování" skoro do dvaatřiceti a řeknu ti, škoda že jsem se tak nenakvajzla už mnohem, mnohem dřív. 😉

pepibubu
6. dub 2010

elidule, kdyžtak mrkni do tématu "tchýně zlatá, vlastní máma na ránu," ať to tu nezahlcujeme off topic 🙂 chystám se tam popsat včerejší návštěvu 🙂

frisbee
6. dub 2010

brum...však víš,že tyto babizny si nechtějí dát nic vysvětlit,my jsme pro ně soupeřky...jsem ráda,že máš tu šťastnou povahu a nenecháš se položit na lopatky 😉 🙂

elidule
6. dub 2010

manžel taky říká,proč se furt rozčiluješ? jeho třeba taky naštvou,ale jak sedne do auta a jede od nich,rázem to má z hlavy pryč a už si myslí na svoje věci 🙂 musim se to taky naučit 😅

elidule
6. dub 2010

pepi mrknu 🙂

frisbee
6. dub 2010

eli,chlapům to jde líp,my ženy nad tím víc přemýšlíme ..ten můj se pokaždé divil,když něco provedla nebo řekla těsně před smrtí,,že "člověče,taková slabá tělesná schránka,ale ono to v ní pořád je.....to myšlení".....

elidule
6. dub 2010

frisbee máš v tom teda pravdu to jo 😔

sarax
6. dub 2010

Ahoj holky 🙂 , tak píšu po delší době, od té doby, co jsem se tu svěřila, jsem uplně jiný člověk, fakt díky. Manžel ze mě taky cítí jistotu a určitě je rád, protože nejistou ženskou můj chlap hodně nerad, je pak jak na vodě (se nedivím, od malička ho vychovávala matka jistota sama 🙂). U nás stále stejné, nezájem a já už to fakt házím za hlavu. Tchána je mi trochu líto, volal manžovi, že aspon po roce na velikonoce at se s klukama staví (jasně, beze mě, to by se tchýni líbilo, že?)... ale jak jsem pochopila, tak se tam manžovi nechce a řekl, že ted nemá čas to řešit. Nechala jsem to na něm - nekecám !!!! a prostě šel s klukama na koledu u nás jen ke spolužačkám a pak k nám přišél na oběd býv. tchán - zlatej chlap.... takže se s manžou zakecali, dali pivko a už prostě s klukama nikam nešel. Jsem se ho ptala, jak to rodičům vysvětlí, tak mi řekl... že kdyby byla matka normální, tak by s ní i diskutoval a řekl by - no, když ty necítíš potřebu jít popřát vnoučkovi k narozkám, tak já prostě nepotřebuju koledovat k vám s klukama.....ale řekl mi, že by to stejně nepochopila... prostě řekne, že nebyl čas a že klukům nebyl moc dobře. No, a víte, že mi jí není ani trochu líto? Věřím tomu, že spoustu svináren od ní ani tchán neví.. protože mi jak ona vždycky říkala - já říkám jen to, co potřebuju, aby ten dotyčný věděl... potvora jedna - no a a manžel tohle její chování a myšlení ted otočil proti ní. 🙂 🙂 🙂

dagina
6. dub 2010

Ahojky,
Pepi, jj, mě se také osvědčilo nechat to být, koneckonců jejich smůla. Manža to rozhodně neprožívá jak já tehdy, je to mnohem silnější osobnost než já, mrzí ho to, to jo. V našem případě určitě nemá cenu "házet sviním hrách" 🙂.

Brum, my jsme se těsně před porodem rozhodli, že si uděláme vrch u tchánovců, kráásný byt by z toho byl, má to tak strýc. Vchod a hodiny atd. by byli též oddělené. A vše by vyšlo finančně krásně, skoro by jsme se nezadlužili a mohli si i užívat. Tchánovci nás stále do toho nutí. Ale pak se to zvrtlo a je po bydlení. Zatím jsme v malém bytě, rýsuje se sice větší, ale manža chce výhledově do baráku,ať už postavit nový či u nich....

Elidule, určitě ti to půjde, přesně jak píšeš, cestou autem domů jsem je hrozně řešila a nádávala na ně, a fakt se to jednou zlomí, to ti garantuji -).

dagina
6. dub 2010

Teda néé hrách, ale perly 😀

markee
6. dub 2010

ahojky, tak se taky ukazuju. No u nás bych taky malou tchýni vůbec nepotřebovala dávat. Jenže ta naše potvůrka,jak babku vidí,tak hned: já chci jít k babičce.
A hned babce říká: já k tobě půjdu,jo?
Ona teda vždy řekne,že jo,ale mě se nechce jí tam dávat,pže malá přijde a ona si s ní ani nehraje. Prostě malá chce pustit pohádku na DVD,tak ona nemá vůbec zájem s ní dělat něco jiného. Neumí jí říct,že ne,že si budou hrát. Prostě jí to pustí a pak akorát všude vykládá,jak si neumí hrát a tak. Jenže jak říkám,jí vadí vše co ty malé děti dělaj. Venku,když by jí vlezla do zahrádky,tak jí snad roztrhne jak hada. Neumí jí vyčlenit plácek,kde si může hrát,pže malá hrozně ráda pomáhá všem a se vším. Moje mamka jí nechá ať jí pomáhá,ale tchýně absolutně ne. To by jí zničila zahrádku.Ale holky kdyby jste viděli tu hrůzu jakou tchýně má tu zahrádku. Fakt hnus no. Ona si tchýní nemůže s mou švagrovou nic vyčítat,pže to je taky kapitola sama pro sebe.Ale kdyby jsme se odstěhovali,tak je fakt nemusím vidět do konce života a vůbec mi ti nebude vadit. Nemám si s nima co povídat,zvrhlá nejsem,svěřovat se jim o mém sexuálním životě s manžou fakt nemíním. To nekecám,oni řeší takovéhle věci a není jim to trapné. Teda hlavně toto téma načne švagrová. Fakt je oplzlá a nejlepší je, o tom mluví fakt všude. Fuj. Jakoby mě zajímalo s kým to tchýně dělá a na jaký způsob. Nebo jak a s kým manži babička. No fakt hrozný,povím vám. Já bych mohla psát hororové povídky na pokračování 😀

sarax
6. dub 2010

Markee: jestli můžu, tak babka pouštěla, ještě když měla před rokem o malýho zájem, třeba 10 dvd po 5 min, podle nálady a jak si malej řekl, do toho lítal mezi počítačem a Tv, košem se sladkostma a vysypanejma hračkama po bytě, hlavně, že byl spokojený.. jo a ohledně toho sexu - mi tchán jednou na návštěvě řekl, že ani nepočítali, že se mnou manžel zustane, že si myslel, jak se říká - nejlíp se naučí mladej rajtovat na starý kobyle 😀 ....co byste na to řekly?

markee
6. dub 2010

Sarax,
no co bych řekla. Pomyslela,že je to debil-pardon. To si ohledně myslim nebo o zadní části těla,když mě někdo fakt hne žlučí. Když mám trápení,tak mě dostane na kolena i blbý pohled. Pak se obrním, pár dní to vydržím být silná,ale prostě teď je to u mě jak na vodě-chvilku nahoře chvilku dole. Hrůza a děs. Ještěže je tchýně v práci a mám přes den klid. Ale jak začne teplo-tak švagrová s dětma tu budou prudit celé léto 😠

dagina
6. dub 2010

Hm, tak na tohle je zase tchyně jednička. S malou si hraje dá se říct pěkně, prohlíží knížky, pěkně s ní mluví...., někdy je teda až moc radioaktivní, no ale dá se to překousnout. Navíc tam jezdím tak jednou měsíčně (manža s Lůcou každý týden), z toho tam malá dvě honiny prospí a já také 😀, takže bábi nemá až tak moc prostoru 🙂.

To je dost nechutný ty kecy ohledně sexu 😅

elidule
6. dub 2010

dagi - snad už jo,nechci se léčit dva dny z každý návštěvy 😀
jo a k tomu,jak se chovají k dětem - manželova sestra měla jednu dobu dost problémy v manželství,až jí nakonec ten její vyhodil z bytu,neměla kam jít,na koho se obrátíte jako na prvního,pokud máte tu možnost? je jasný že na mámu (pokud teda není ještě horší než ta tchýně 😀 ) máma jí vzala na milost i se třemi dětmi,než si jako něco najdou,ale chudák švagrová a děti taky,nejenže museli poslouchat,jak mají být vděčný za každý sousto,který jim tam dali,ale tchán vyžadoval,aby každý ráno nastoupili do obýváku a řekli dobrý ráno dědečku 😠 museli chodit spát,kdy se jim řeklo,museli jíst,co se jim dalo,chodit ven,když měl být doma klid,do filmu se nesmělo ani pípnout,no švagrová se jednou sbalila a s dětma utekla neznámo kam,nedávno akorát napsala manželovi (mýmu),že jsou v pořádku.Vůbec se jí nedivím,že to tam nevydržela!

brumdinka
6. dub 2010

elidude - no to je síla a dost mi to připomíná návštěvu u sestry mé tchýně - tam se taky nesmělo ani prdnout 😀 to ta moje je proti tomu ještě zlatá - byla sem u nich jen jednou popvý a naposled - už mě tam nikdo nedostane 😝

elidule
6. dub 2010

je to katastrofa s nima,nikdy jsem nic podobnýho nikde nezažila 😅 ale jak vás čtu,tak je mi hned líp 😀 a beru to trošku s nadhledem a je pravda,že když mě nasere,můžu se sbalit a odjet,je to lepší,než kdyby k nám jezdila na návštěvu a prudila u nás 😀 naštěstí je pro ni 20 korun za bus hodně 🙂
ale zase holky,dává nám originální dárky - mě teda nic 😀 ale malý třeba dala k vánocům pyžamko,který oblékneme za dva roky tak a kačenku do vany,když ví,že máme sprcháč a tak jsem si říkala,tak co bude si malá hrát s kačenkou,tak jsem to vybalila z celofánu a ta kačena byla dohromady na pevno s držákem na mejdlo a zespoda čtyři přísavky 😀 tak jsem to vyhodila,ale manžel od ní dostal hrnec 😅 je ve skříni a nepoužíváme ho,protože je strašně velkej a táááák těžkej,je z nějaký speciální litiny a s tlustou skleněnou poklicí,kdybych ho naplnila vodou,tak už ho vůbec neunesu 🙄 😀

elidule
6. dub 2010

brum 😀 moje tchýně má naštěstí sourozence daleko 🙂 ale ty jsou celkem fajn 🙂

brumdinka
6. dub 2010

elid - no fakt to bys nevěřila 😀 bydlej v Plzni, malej byl tehdy v kočárku - vydržel tam jen do doby než se naučil chodit (v 10m.) a jeli sme tam jako by na takovou menší dovolenou, původně s tim, že tam má můj muž ještě i sestřenici a že jako budem bydlet u mladejch a pojedeme sami (to byl původní plán) jenže pak se k nám přifařila tchýně a že jede s náma 😅 a nakonec sme všichni spali u tý její sestry - no fakt děs běs, kočár sme museli nechat v paneláku na balkoně 😅 aby jí nedejbože z něj kousíček bahna nespad na podlahu a to sem tam i malýho uspávala - no fakt strašný dovolená s dvěma tchýněma 😀 ještě štěstí, že jsme byli přes den ve městě a ty 2 večery sem nějak přežila, pak sme jeli radši domů - ale už mě tam nikdo v životě nedostane 😀 - a to mám kousek odtamtud kamarádku - takže když jedu někdy náhodou do Plzně, tak přespim radši u tý kamarádky než u příbuzných - děkuji nechci 😝

brumdinka
6. dub 2010

od tý doby mě občas mužskej zlobí s tim, že třeba máme ještě místo v apartmánu a že vezmem tchýni na dovolenou sebou, že by hlídala Jiříka 😀 na to mu vždy odpovim, že fajn ale v tom případě zůstávám doma 😀 naštěstí mám rozumnýho chlapa, kterej ví co je maminka zač a nebojí se jí poslat někam, když přet´ápne - jinak bych tu sotva vydržela 😉

elidule
6. dub 2010

bezva dovolená fakt 😀 ale zase tě nemusí mrzet,že o další dovče o nic nepřicházíte,když nemáte sebou "maminku" 😀
no to já se budu muset ozvat sama,jak to tak vypadá 😝
jo a tos mi připomněla s tim bahnem z kočárku - moje babička si stěžuje,že k ní její vnučka nedává pravnoučata na hlídání,na hraní,přitom nechápu,co se diví,když to má v bytě jako v mauzoleu a běda,když někde není něco na svým místě - vždyť ona utírá i dřez do sucha,když umyje nádobí - omlouvám se všem,které to dělají 😀 ale mě to připadá jako strašná zbytečnost 😕

markee
7. dub 2010

ahojky.
holky máme to s těmi "rodiči" ale kříž,co?! Nojo,snad se někdy změní. U nás je to teď ani nevim. Protože když napíšu,že je to v pohodě,tak mi tchýně hned zítra znepříjemní tak život,že se z toho potento. A když napíšu,že je to špatný,tak to zas budu lhát. Je to prostě nijaký.
Zítra jdu na gyndu,na kontrolu po revizi,tak snad mi řekne,že jsem OK a nechám si napsat HA. Jedno balení chci určo uživat a uvidíme jak dál. Zda zkoušet mimčo znova nebo to ještě odložíme.
Já jsem zničená,protože jsem byla od poledne venku na zahradě. No je to jiný pohyb,takže jsem fakt hotová 😅

elidule
7. dub 2010

markee,my jsme teď taky mrtvém bodě,ale o víkendu jedem na návštěvu ke tchánovcům, jsem zatím malinko nervozní,ale přežiju to - jako po miliontý říkám: ještě jednou to zkusím 😀
budeš v pořádku určitě 😉
pěstuješ nějakou zeleninu nebo máš zahrádku okrasnou?

markee
7. dub 2010

Elidule,no ona je to příšerná zahrada tchýně,takže já nepěstuju nic. Většinou,když člověk něco udělá,tak po zásluze dostane vynadáno. Dnes teda až jsem se divila nic nebylo. Manža jí vlítnul do zasázených záhonků,pže prostě letos zasázela blbě-ona v té části má nádrž na dešťovou vodu a potřeboval jí přendat výš. No co jiného zbylo než to rozrajtovat. Necekla.
Pak já jsem upravila záhonky na zahrádce a ubírala hlínu a nosila jí na zahradu,kde jsou nějaké proláklinky nebo nerovnosti-od té doby co tchýně s tchánem(je mrtvý 13let)postavili barák,tak zahradu nikdo nezarovnával.Takže až teď mi-postupně.
No ona dojela s novým šamstrem pro další hlínu do pytlý na rajčata a vlastně to co jsem vyvezla tak mi navezla. No až si napytluje ty rajčata a něco zbyde,tak jí to zas rozvezu,pže té hlíny je tu moc a moc.
Jinak já u svého byráčku bych měla okrasnou a kdyby zbyl kousínek,tak bych měla i malinko zeleninky,ale fakt malinko. Mám ráda cuketu,takže tu bych tam určo dala. Vloni jsem jí teda zasela i tady a letos mám dokonce větší záhonek 😉

elidule
7. dub 2010

Já bych chtěla menší zahrádku,žádný lány 😅 a jen na relax - trávu podél plotu třeba tůjky a ještě růže - to bych zvládla 😀 a krb s grilem - to je moje představa zahrady
náš děda,když ještě žil,tak taky pěstoval spoustu zeleniny a furt nám ji nutil,,ale běda když jsem si šla vytrhnout mrkev ze záhonku,stál nade mnou a hlídkoval a já se tak bála,abych jí nezlomila v půli - to bylo keců vždycky 😅
pěstoval i plno chroští - tak jsme s mamkou říkaly těm jeho záhonům s květinami - astry, jiřiny,plno jiných vysokých kytek,vždycky natrhal a přinesl jako že na stůl do vázy,že z toho padaly ještě dva dny brouci,to ho nezajímalo 😝 😀

markee
7. dub 2010

Eli,jojo krb s grilem-hezkou pergolu. Malý plácek prostě stačí. My máme bazén ten obyč s nafukovacím lemem,tak ten tam ještě dát-do své zahrady-malé. Tady není obrovská zahrada,ale je hrozná. Ty tchýně "parkosy" jsou šílené. Ale konečně už třetí rok jí je zastříháváme, ještě vloni byli kecy,že jsme to zničili a tak. No jenže těm keřům to prospívá. Ještě ta zahrádka aby byla zkulturněná,no uvidíme.