Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

mataharyy
10. čer 2010

Ahoj holky,
tak se zas hlásím po návštěvě v Praze 🙂
Než jsem odjížděla tak jsem byli u tchýně, měla svátek tak že jí popřejem a ona nám (jako normálně) nabalila jídlo a tak, zas chvála bohu nemusela jsem během balení ještě vařit 😀 a pak nám dala peníze (nám i švagrovcům) tak říkám nažovi, ať jí to někam dá že si je nevezmu ani za nic a on že kam jako, pak jsem šla ven a když jsem se vrátila tak jsem koukala jak šikovně je zašil na lednici 😀 Pak volala že proč jsme si nevzali ty peníze, tak jí řekl že k ní nechodíme aby nám za to platila (to by se totiž nedoplatila 😎 ) a že je nechcem a ona že ha já je stejně dám Mařce a on hm ona mi řekla že je mám vrátit 😀 Tak trochu frflala ale byla to má malá výhra 😵 Teď jsme se vrátili, v sobotu v šest ráno a v neděli jsme šli na návštěvu (byl to propočítanej tah 😝 aby se nedoklepala ona), dali jsme kafe, hned nás posadila ke stolu že se máme najíst, pak se s Adriánem šla projít po ulici, asi aby sousedi viděli a když se vrátili tak jsme se zvedli že jdem ke kamarádům 😀 A hned že se v týdnu zastaví (tchán že hned v pondělí) tak jsem řekla že klidně, ale nikdo nebude doma protože já mám zařizování na úřadech, tak se tchán urazil (teď už určitě po vesnici rozhlašuje jak se kurvím když nemám doma manžela, normálka 🙄 ) tchýně se zeptala že přece nebudu na úřadech každý den, tak jsem řekla že v čechách jsem byla čtrnáct dní a na úřadech jsem byla pořád, takže nevím, zjevně se lehce urazila, ale jen tak abych si toho všimla jen já a byl klid. Zítra mám ještě zařizování, v sobotu máme sezvané známé na grilovačku, v neděli vařím a manžel bourá podlahu a jestli příští týden bude takhle tak mě tam nikdo nedostane a budu jen doufat, že ona se nedoklepe sem, máme rozbombardovanej dům, takže na ní a ni její řeči fakt nemám chuť 😝 Hádám že zdvořilostní návštěva (ne to co předvádí ona, že přitáhne na půl dne) jednou za týden, spíše čtrnáct dní by mohla stačit až až 🙂 😝

supina
14. čer 2010

Ahoj Holky, ta mě včera zase nas...a. Přišla k nám a jenom sípala, tak se jí ptám, jestli náhodou neni nemocná a ona, že jsou to jen hlasivky a to neni nakažlivý. Je mi jasný, že se diagnostikovala sama a leze k dvouměsíčnímu miminku a ocumlává Marečka. No vařilo se to ve mě 😒 🙄 😖

mataharyy
14. čer 2010

Mě čeká zítra návštěva, dorazí cca kolem oběda a odejde... hmmm tak kolem večera 🙄 A to už volala včera jestli příjdem, tak jí manžel řekl že ne protože makáme a ona si pak vyžádala k telefonu mě... 23 minut života v háji 😅 😖
supino, no když jsme u tchánovců byli minulou neděli, tak to že starej bere penicilín mi taky řekli jen tak mimo, když jsme byli na odchodu a to se chtěl hned v pondělí dosunout k nám 🙄

supina
14. čer 2010

mataharry - to je síla.. Nechápu je. Když má u nás někdo jen rýmu, tak jí to říkám než přijde, když má doma mimino. Ale jí je to fuk, byla u nás i když měl malej angínu (byla předem upozorněná)

mataharyy
14. čer 2010

Mě to nepřekvapuje.
Když jsem byla nemocná já i malej a na návštěvu jsem fakt neměla nejmenší chuť, tak jsem jí řekla že jsem nemocný a za dvě hodiny bušila na dveře jako by nic 🙄

supina
14. čer 2010

ach jo.. člověk aby se pak styděl, že leží, když má návštěvu, co?

mataharyy
14. čer 2010

To si nelehneš, není šance 😖 Když spal malej, tak na něj chodila koukat tak často až se vzbudil a protože byl protivnej (jak byl nedospalej a nemocnej) tak jí až tak nebral, pořád po něm štěkala mě třeštila hlava měla jsem horečku a byla u nás půl dne... Když odešla malej byl nas... já taky a spát ani náhodou. No děs 🙄

supina
14. čer 2010

To věřím, asi bych jí někam poslala

mataharyy
15. čer 2010

dnes tu byla "jen" čtyři hodiny 🤐

carculka
15. čer 2010

chudaku

ta moje vcera chtela malej narvat jahody,blazeeeen

mataharyy
15. čer 2010

@carculka no co blbneš jahody jsou naprosto neškodné podívej ten a onen je taky jedli když se narodili a žijou, jsi přehnaně opatrná, to za nás se to dělalo jinak, teď je to nějaká věda... 😅
Promiň jen jako bych to slyšela 😎

supina
16. čer 2010

Holky pomoc! Malej má u ní být přes noc ☹ Tentokrát se tomu nevyhnu, přítel je nekompromisní - nevím, jestli je to jeho nebo její výmysl, nemůžu se s ním o tom bavit, protože když jsem se začla vyptávat, byl dost protivný.. Že prej u našich spal už několikrát a u ní nikdy.. Už nevydí to, že když spal u našich, bylo to proto, že jsme třeba někam jeli a potřebovali jsme pohlídat. Ona ho prostě chce, tak tam půjde. Já to nepřežiju. Jediný, na o jsem se zmohla bylo, že tam nebude spát, jestli ona nebude zdravá. Chudák můj klučík, doufám, že jí dá alespoň pořádně zabrat 😠 😠

pajcula
Autor odpověď smazal
Zobraz
carculka
16. čer 2010

mathavary..pra kdyz zacla jist mrkev(zacla o naky den driv,nechtela mliko v tech paracich),tak pry muze i jahody

supina....chudaku,to budou nervy vid ☹

supina
17. čer 2010

Carculka - nevím, že maji takovou potřebu radit, když se jich nikdo na nic neptá.. Radu bych přijala jen od mamky, ale ta je jediná, která mi do ničeho nemluví. To víš, že budu hotová a asi ani nebudu spát ☹ Před chvílí sám od sebe řekl, že nechce k bábě a tak nějak pofňukával, tak se třeba zadaří a nebude tam chtít být😀

carculka
17. čer 2010

supina,tak drzim palce at tam nechce 😉
tyy to nechapu,rada prijmu radu ale ktera ma hlavu a patu a to od ni zadna

sarax
17. čer 2010

Supina: koukám, že jsem asi jediná poťouchnice, která Ti napíše, že já bych teda dítě proti svojí vůli nikdy nedala, to je cesta do pekla a jestli opravdu nechceš, aby tam brouček šel, ....tak to fakt nedělej, pohřbíš i Ty poslední city, který k babce máš. Jednak se jí budeš bát a druhak ji za to nenávidět, možná i to poznamená Tvůj vztah k manželovi, že i přes Tvůj protest vyhověl "mamince", jednak jako slaboch a druhak jako Tvoje "neopora" a nerespektování Tvýho mateřství....
. Zažila jsem to jednou...vlastně.....,ale dobrovolný předání to nebylo, spíš uprk babky s miminem v tašce a moje pusa dokořán, než mi to došlo. No, a řeknu Ti, že to ve mně zůstalo ještě celých šest let a začala jsem babku za to nenávidět. Tohle ženská neodpouští... Myslím to dobře, ono se tam prckovi může i líbit, to je zase druhá věc,ale někde jsem četla, že máma má dát dítě ke komu chce,až k tomu ona "doroste" a je si jistá...

carculka
17. čer 2010

sarax,mas svym zpusobem pravdu ale pokud je maly u druhy babi obcas tak manzel muze taky delat ze nechce...
takze ja bych rekla ze jen pokud mala chce....a nebo bych prcka nenechavala spat nikde a tim se vyhla tomuhle a manzel by nemel argument a u vasich ale spi a ja taky nechci

sarax
17. čer 2010

Carculko, já vím, jak to myslíš, pro pořádek v rodině,ale myslím, že "spravedlnost" jako že jedna babka jooo a druhá takyyyyy ,.... aby to bylo spravedlivýýýýýý.. no, to by se musely starat babky o prcka a chovat k němu stejně, ne ?, aby to člověk takhle spravedlivě dělil....a hlídal, jeslti někdo nejni ukřivděnej...

carculka
17. čer 2010

sar ja to ale tu druhou moznost myslela kdyby mala nic nenamitala a babka dodrzovala pravidla,jinak uz b tam podruhy mala nesla..
ale pokud by mi rekla ze tam nechce tam to je jasny

tak jsem to myslela

sarax
17. čer 2010

Jasně,ale je mi jasný, že pokud se mamka bude těšit k babce, tak brouček taky, na to jsme dost šikovné 😀 a děti chytré 😀 , s tím manžel těžko něco zmůže....to by fakt musela bejt babka jako řemen 😉 , aby tam dítě nechtělo... teda podle mě, samozřejmě 😉 😉 😉 .... já nikoho řešit nemusím, moje děti nikdo nechce 😀 😀 😀

carculka
17. čer 2010

sar..tak snad mala vzdy vyciti jak se k tch tesim ja 😀 😀 a dle toho to bue citit,to budu mit po nervech 😀

da.nni
18. čer 2010

Ahoj holky, mohla bych se přidat? Mám tchyni, která když nejsem doma tak mi přerovnává byt. Už nemůžu ani odjet někam na pár dní, protože furt myslím na to, co tam budu mít přerovnanýho.

supina
18. čer 2010

Sarax, máš pravdu. Je to ve mě. Vím, že mu nebude ubližovat a že se mu tam třeba bude líbit, ale zase vím, že to přítel nedělá kvůli němu, ale kvůli tch. Štve mě, že v tomhle v něm nemám oporu, ale nechci se s ním hádat a stavět ho do situace já nebo máma.. Včera o tom vůbec nemluvil, tak se třeba nebude nic dít - to občas taky dělá, že má plán a pak ticho po pěšině.
da.ni, to bych nekousla. Mě stačí, kdž malýmu přinese jogurty a chce je dát do ledničky - připadá mi to, jako když mi leze do skříně. Proč má klíče od vyšeho bytu?

da.nni
18. čer 2010

ona je nemá, stačí když je manžel doma a rodiče přijedou na návštěvu. on je s tátou venku v garáži a ona jde asi nejspíš jenom na záchod, nebo co...nevím. když jsem doma tak vchází jako by se bála. čekám co bude o víkendu, jedu pryč a mají přijet, budu s tím muset už něco udělat

supina
18. čer 2010

A ví o tom manžel?

da.nni
18. čer 2010

ví, ale on má teď hodně starostí tak to ani nevnímá, a já si to vyřeším sama, zase nechci aby se hádal s rodiči, protože táta mu hodně pomáhá a on to potřebuje. prostě moje tchýně je úchylná na úklid, tak, že jsem to ještě nikde neviděla 🙂

mircka
18. čer 2010

da.nni - to je sice hezký, že je tchýně úchylná na úklid, nicméně ji to nedává právo ti hrabat ve věcech. Tomu bych udělala hoooodně rychle přítrž. Taky mi tchýně (když jsme bydleli blízko) a náhodou došla na návštěvu (nějaké narozeniny, svátek) chtěla uklízet věci do lednice, potravinové skříně. Řekla jsem jí docela tvrdě, že je tu na návštěvě ne doma. Stačilo to. A chápu, že zatahovat do toho manžela se ti nechce, ale domnívám se, že by i tak měl stát při tobě a klidně své matce i něco říct.

da.nni
18. čer 2010

uvidíme o víkendu, ale zajímavé je, že jsem jí přitom ještě nikdy nepřistihla....čekám na vhodnou příležitost

supina
18. čer 2010

Já jí taky řekla, že si to do lednice dám sama. Jestli je s manželem trochu domluva, měl by jí to říct on - od něj to asi vezme líp než od tebe..