Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

da.nni
18. čer 2010

zkusit to může,....ale když jsem doma, a něco přivezou, tak mi to jenom dá, ať si to uklidím, to je ok, kámen úrazu je, když opravu vytáhnu paty z domu..... no musím něco narafičit a pak jí to hned říct, že není u sebe doma ale u nás.

frisbee
18. čer 2010

da.nni.... 😠 😠 😠 😠 😠 toto mi dělala tchýně 16 let,sice nepřerovnávala,ale tajně mi do všeho lezla..to se nedá přežít ve zdraví,to je takový zásah do soukromí,že si to někdo ani nedokáže představit.
doporučuji slušne,ale rázně zareagovat,když to nepomůže,zamykat a nebo opravdu nahlas protestovat...i když nám to nepomohlo,ona byla blázen a dělala to i u cizích 😝 😝 😝 😝

lotosek
18. čer 2010

da.nni Já bych asi někde ve skřínce nechala pro tchyni papírek se vzkazem, jako že jí děkuješ, ale žes ji o pomoc nežádala a jestli jí není trapné přerovnávat cizí věci. Mohla by se minimálně zastydět. Ale toto asi stačit nebude. 😠

carculka
18. čer 2010

lotosek..jojo to je dobry 😀 😀 😀 ale delala by ze nic necetla beztak 😀 a nikde preci nebyla tak jak by mohla 😀

supina
21. čer 2010

To by bylo fakt vtipný 🙂 Holky, já mám zase zážitky.. Tak jsem si trochu poplakala, když malej odjížděl, ale pak jsem to rozdýchala. Problém nastal, když pro něj přítel jel. Když k nim přijel, baba byla pryč i s malým - vezla ho domu autobuśem, i když jí před tím přítel volal, že pro něj zajede, protože má jen tenkou mikinu. Baba si prostě dělá všechno po svým - no vytočila mě.. A večer neodepsala na SMS, jestli už spinká. Ale teď se podržte - nedala mu čistý ponožky ani trenýrky 😝 - byly přece ještě čistý, ty mu dáváš každý den čistý?? 😅 Myslela jsem si, že si dělá pr..l, ale bohužel nedělala.
No už tam nepojede. U našich vím, že mi budou psát, budou respektovat to, na čem jsme se dohodli a budou mu dávat čistý spodní prádlo 😀

sambucca
21. čer 2010

supina: to je sila teda, doufam ze manzel to vidi stejne jako ty a vypeceny mamince rekne jak se veci maji - vlastne muzes bejt rada, alespon mas argument pro priste, proc tam nechces malyho davat. Jako nenapsat mamce triletyho decka jak uslo... to by ti mela napsat snad i bez predchoziho dotazu ne?? Dohody musi platit pro kazdyho 🙄

mataharyy
21. čer 2010

supino teda fakt dobrý, jsi se měla zeptat jestli ona jako jedny kalhotky nosí týden, nebo co 😝
Já mám taky novej zážitek a manžela to tak roztočilo že se fakt těším co se bude dít dál 😅 Když jsme se nastěhovali do nového domu (na vesnici) baba jaga hned utíkala do obchodu (centrum dění a vědění 😀 ) a začla mě pomlouvat, že si syn vzal češku, že slovensky neumí a česky ještě hůř a bla, bla, bla a paní v obchodě (budu jí ruce líbat a v náručí nosit 😵 ) jí říká víte tady už jedna češka z prahy je a tchýně prý jo a kde a ona jejich sousedka z baráku 😀 škoda že jsem neviděla jak se tvářila 😀 A toto prosím uělala hned jak jsme se nastěhovali, včera jsme se to dověděli když jsme byli se sousedama na pivu (s tou druhou češkou)... Tak co na to říc, tchán o mě říká jaká jsem píča, korytnačka, jak se kurvím kde můžu, tchýně mě drbala a drbe kudy chodí, ale že mě začne pomlouvat v nové vesnici hned jak se nastěhujeme, když mě tam nikdo nezná, no pěkné renomé... Asi vymyslím nějakou konstruktivní pomstu, bude mrkat na drát, potvora jedna 😢 Hovno malého na návštěvu samotného ani ránu že by tam spal, nebo že by s nima zůstal někde bez dohledu pěkně nasr.... 😠 Tím si podepsala ortel a ani to neví 😝

supina
21. čer 2010

Sambuca - přítel jí bohužel ještě omlouval, že se prý pořádně nedomluvili ☹, ale řekla jsem mu, že na takovou nekomunikaci nejsem zvyklá - ví sám, když spí malej u našich, tak mi furt volaji a dávaji hlášení. A s trenýrkama jsem mu to neříkala, protože by to stejně nepochopil, když v tom vyrůstal, ne? Takže tudy cesta nevede..
mataharyy: taky mě to napadlo, ale tak jsem se bála odpovědi, že jsem se raději neptala 😀 Moje tch. není zlá jako tvoje, ale je prostě jiná..

mataharyy
21. čer 2010

😀
Jo ta paní je bezpáteřní mrcha a stranou všechny zábrany, jí to prostě dám sežrat, rok a půl co jsme na slovensku se snažím, mlčím, nehádám se, nechávám si sr... na hlavu, jen aby byl klid a proto abych je neurazila nebo tak, když nám pomohli, ale tedy čeho je moc, toho je příliš, takže se asi teprv začne divit jaké nastolím pravidla. Vola jsem ze sebe dělala a nechala dělat až moc dlouho, tak tohle je přesně ta hranice zlomu. Pěkně tvrdě, slušne a chytře, aby nemohla říct ani popel, ale přesto bylo naprosto jasné co tím chci říct... 😝

frisbee
21. čer 2010

supina...co dodat,o té hygieně u tchýně taky vím svoje,a to,že ti neodepsala na sms je schválnost...už víš,proč tam malého nenechávat...až se naučí respektovat tě jako matku....a to ona asi ne 😝 ...kurňa,teď jsem se sama vytočila,vím,čeho jsou ty babizny schopné....řekni manželovi,že až budou jednat zodpovědně,že se jinak bojíš. 😒

mataharyy...srdíčko..a stačilo,konec styků..toto je přesně ta situace,kdy je komunikace nemožná...oni tě uráží,dokonce je tam pomluva,to už je pomalu na žalobu,přitom nemají konkrétní argumenty,jenom jejich primitivní názory 😝
že jsi Češka a neumíš slovensky..a oni umí češky,šulíni,to je problém jak kráva,fuj,to jsem sprosptá,sorry,já po těch 24 letech v Čechách taky ještě nemluvím pořádně česky a slovensky už zapomínám..no a co,jsem snad člověk nižší kategorie?!
Naštvi se,řekni manželovi,že nechceš,aby vám to zničilo vztah a opravdu je ignoruj,protože oni si vždycky něco najdou,tam nejde o konkrétní problém,ale o tvoji osobu,nebo kterékoliv snachy,asi by jim neseděla žádná.
Já vím,jak je to těžké,taky jsem 16 let držela hubu a krok,myslela jsem,že to někdo ocení,že jim starám o babku..ne,byla jsem ten vyvrhel...takže buď zařvi a konec,anebo ať protestuje tvůj muž,protože lidi si stejně budou myslet to,co jim vykládá ona.
Hlavně se nepouštěj s nima do boje,na to čekají,ignorace je vytočí víc,nebo otázka A proč?

mataharyy
21. čer 2010

supino teda fakt dobrý, jsi se měla zeptat jestli ona jako jedny kalhotky nosí týden, nebo co 😝
Já mám taky novej zážitek a manžela to tak roztočilo že se fakt těším co se bude dít dál 😅 Když jsme se nastěhovali do nového domu (na vesnici) baba jaga hned utíkala do obchodu (centrum dění a vědění 😀 ) a začla mě pomlouvat, že si syn vzal češku, že slovensky neumí a česky ještě hůř a bla, bla, bla a paní v obchodě (budu jí ruce líbat a v náručí nosit 😵 ) jí říká víte tady už jedna češka z prahy je a tchýně prý jo a kde a ona jejich sousedka z baráku 😀 škoda že jsem neviděla jak se tvářila 😀 A toto prosím uělala hned jak jsme se nastěhovali, včera jsme se to dověděli když jsme byli se sousedama na pivu (s tou druhou češkou)... Tak co na to říc, tchán o mě říká jaká jsem píča, korytnačka, jak se kurvím kde můžu, tchýně mě drbala a drbe kudy chodí, ale že mě začne pomlouvat v nové vesnici hned jak se nastěhujeme, když mě tam nikdo nezná, no pěkné renomé... Asi vymyslím nějakou konstruktivní pomstu, bude mrkat na drát, potvora jedna 😢 Hovno malého na návštěvu samotného ani ránu že by tam spal, nebo že by s nima zůstal někde bez dohledu pěkně nasr.... 😠 Tím si podepsala ortel a ani to neví 😝

mataharyy
21. čer 2010

fris já nechci aby to řešil manžel i když je na ní pěkně naštvanej... Tohle si pořeším sama... Nebudu zakazovat aby vídala malého, ale k nim chodit nebudu a ona k nám ano ale na chvíli a jednou za čas, ne jako teď na půl dne, aby mi vyčetla že malej málo spí (ano když je poblíž ona tak nechce spát, asi má špatnou karmu 😝 ), nebo že nemá zub, to je taky moje vina... Prostě se na něj podívá pohraje si s ním (pod dozorem) a čau babi... Už od ní nic nechci, bavit se s ní taky nehodlám, pokud to nebude nutné a nazdar bazar, když s tím bude mít problém, tak jí řeknu že jestli se jí to nelíbí, tak nemusí chodit vůbec a bude klid... 😉

frisbee
21. čer 2010

mataharyy,jasně...ty jsi matka a ty rozhoduješ,a konec.
teď jsem nakoukla do tchýní na beremku..holky,to jsou takové svině,já se pořád ptám nechápavě proč,teď tam psala jedna holka,že když tchánovci zjistili,že s ní nemůžou manipulovat,poštvali proti nim celou rodinu a to tak,že oni měli mít teď někdy svatbu a rodina řekla,že tam nikdo z nich nepůjde.....ženich v šoku...ona,že by jí to nevadilo a on se asi teď nebude schopnej oženit 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕

mataharyy
21. čer 2010

No moc pěkné ☹

supina
21. čer 2010

To je síla, co jsou ty mrchy schopný udělat.. 😲 😖

barcaldine
22. čer 2010

Ahoj holky,
tak som sa zacitala do vasej temy, hladala som utechu 😀 tiet som mala spor so svokrou po narodeni maleho, teda ani nie tak ja ako moja mamina a teraz to uz nie je co predtym. Ale nie je to ani taka hroza (zatial) ako citam ze mate vy. Matahary, mozno si ma pamätas z paragrafov 🙂 Na tvoju situaciu mi neda nereagovat.Prosim ta na aku dedinu si sa to vydala? Ja som slovenka v Cr a tiez si obcas vypocujem narazku na to ze nehovorim cesky. Ale od cudzich, nie od rodiny!!! Ja na to reagujem tak, ze ved si preboha rozumieme a myslim si ze je horsie hovorit nespisovne a skomolene cesky, ako zrozumitelne slovensky. Tvoja tchyne j je teda pekna k....a ja tieto argumnty neznasam. Nepotesim ta ale budes to mat tazke, ludia na dedinach hlavne starsi maju dost obmedzene nazory a najhorsie je ze dokazu v sebe zivit takuto zlost, lebo nic ine nemaju na praci. Ohovaranie (aj vlastnej rodiny) je najlepsia zabava a aspon je vzdy za domom pred plotom o com hovorit. Takto to na dedine chodi, je to zivotny styl. (vynimky samozrejme existuju) Tak ta chcem povzbudit, budes viest tazky boj ale na to je podla mna najlepsia zbran s usmevom si robit po svojom, ziadne rozculovanie, bolo by to zbytocne a aj tak budes ta zla. Nech manzel stoji pri tebe, vy ste podstatny. Drzim velmi palce 😉

elly01
22. čer 2010

Ahoj holky, jsem hrozně ráda, že jsem na toto téma narazila, poněvadž já jsem už totálně nešťastná z mojí tchýně a asi jsem zralá na nějakého psychologa....
Mám dvouměsíční dvojčátka, zvádám je od samého začátku sama, manžel musí chodit do práce, ale pomáhá jak jen to jde. Moje mamka mi v šestinedělí vařila, teď už to zvládám sama. (moje maminka ještě pracuje, tchýně už je bohužel v důchodu)
A teď ten můj problém: já prostě nesnesu, když mi na děti sahá. nevadí mi to od nikoho, ale u ní to prostě nedokážu nějak překousnout. Ona si ani neumyje ruce, pusinkuje je na obličej (to nedělá ani moje mamka).
Vadí mi i ty její rady jak co mám dělat. Ona je ta nejchytřejší co všude byla 100x, všechno ví a všechno zná. dívala se na mě jako na exota, že dětem žehlím jejich prádlo.
Ona je navíc neuvěřitelně vlezlá, pokaždé nám prošmejdí celý dům, přendavá mi věci zprava doleva a obráceně. Jsem z toho nešťastná a bohužel u manžela podoru nenajdu, protože jsou jeho rodiče svatí. Tchán je bezva, ale tchýně je vážně neuvěřitelná...
Pokaždé když k nám mají přijet, tak se kroutím, vyhýbám se návštěvám u nich a když přijedou oni k nám, tak si hledám výmluvy proč si zrovna jednoho z dvojčat nemůže pochovat...
Ai to není úplně normální situace, že?

elly01
22. čer 2010

A jak to tady tak čtu, tak vy máte holky také výstavní exempláře 😀

mataharyy
22. čer 2010

Ona si snad dala za cíl nasr... mě hned z rána aby ten den stál jo za to 🙄
barcaldine, ahoj no je to dědina jak hrom, ale je tu krásně lidé jsou naprosto v pohodě (jasný idioti jsou všude, ale tady jich je minimum 😵 ). Protože žijem v dvojdomku a v té druhé půlce bydlí taky holka z Prahy, tak jsou tady velmi tolerantní, naopak devadesátiletá sousedka mě chválila jak se pěkně snažím a že mi to jde a ostatní dotáhnu až malej začne chodit do školy... Fakt naprostá pohoda, jedinej rušivej element je tu jeden soused (syn té staré paní) a moje tchýně 😠 Ta tu sice nebydlí, žije o tři dediny jinde, ale to ji nezabránilo naklusat sem hned jak jsme se nastěhovali a zdrbnout mě v obchodě ☹ Tak hádám už mě znají a udělali si na mě vlastní názor, ale tímhle si tchýně vykopala hrob... To že mě pomlouvala tam u nich i s tchánem a že servítky si teda nebrali, ale v cizí vesnici, to už přestřelila 😝 Manžel je na ní nakvašenej a že prj jí to mám hodit do ksichtu, ale ne já na to půjdu šikovně (pokud to ustojim protože jsem vytočená jen o ní slyším 😅 ), tak jak ona hezky jí budu vrážet kudlu do zad tak, aby nikdo nemohl nic říct 😎 . Normálně mi dnes volala, bylo třičtvrtě na deset a protože malej ponocoval a kolem osmé ještě usnul, tak jsem se natáhla s ním a zalomila, tak paní zavolala, zdrbla mě jakto že spím, že mám být dávno hore a že jí tedy akorát mrzí že vzbudila malého a že jede z města tak že by se stavila, tak říkám ne mám zařizování, že jen na hodinku, ne mám zařizování, hmm no nevadí veď od toho jsou mobili, tak přiště.... Tak jsem řekla naschle a zavěsila, takhle nepřipravenou mě zastihla, uff 😝
elly01: to je v háji, když ani manžel není oporou. A není to až tak nenormální, máš k ní prostě vybudovanou averzi jak hrom, tak ti vadí jen jí vidět (to znám 😀 )... Problém asi je že pokud, jak tu psala tuším brum, že pokud si nestoupneš a fakt jí nevykážeš do určitejch mezí, tak se za chvíli akorát složíš... Já furt chtěla bejt slušná, nedávat záminky k problémům a podívej co udělala ona a ač vím že mě pomlouvá tohle byla prostě poslední kapka, ale trvalo mi to rok a půl, než jsem došla k závěru že jí nepotřebuji a tudíž není nutné nechat ze sebe dělat idiota 😉 A víš jak mi je krásně, k nim už nepůjdu, jednou za čas si příjde pohrát s Hadrošem a budeme mít krásnej vztah, já si budu myslet něco o řiti a ona bude zdutá pomlouvat 😀

mataharyy
22. čer 2010

to je román jak od Orwela 😀 pardon 😅

frisbee
22. čer 2010

mataharyy....ona tě pomlouvá a ještě chce za tebou na návštěvu?A co je jí po tom,jestli spíš,nebo ne,kurňa???
V tom návodu,jak jednat s psychoušem je ,že máme klást otázku "A proč?",že nějaké vysvětlování a obhajování nepomáhá...takže jednoduché věty typu:"návštěva?Ne,nehodí se mi to"
Tečka,konec,žádné vysvětlování,aby ona neměla ten svůj potřebný prostor k diskuzi.Jinak to fakt nejde.Co si jako myslí,když ti dělá,co ti dělá 😠

elly,ahoj..no to máš problém...nám lezla všude,bydlela u nás,jakmile jsme odjeli na nákup,prolezla všechno,i ložnici...několikrát týdně,to je nevychovanost a psychická porucha,ony si nemůžou pomoct....ona tenkrát brečela a přísahala,že nikam neleze,tak jsem strčila do duchen kameru,natočila ji,a její reakce byla..ty máš kameru?
Pár stránek dopředu jsem dala lik jak jednat s psychopatem,tam jsou popsané veškeré praktiky a postupy...ona reagovala jak z učebnice....
Takže důrazně říct,že toto a toto si nepřeju.Hlavně nediskutovat,na to čekají.

mataharyy
22. čer 2010

Normálka ne? 🙄 Ona neví že vím co udělala a myslí si že nevím to jak mě pomlouvá u nich ve vesnici, nikdy jsem nic neřekla ani nenaznačila, dělala jsem vše v zájmu klidu 😉 O to lépe pro mě teď, protože jí to budu jak arzen dávat po lžičkách zpět a pak se jen budu smát až jí dojde že dojela na vlastní vypočítavost a svinském chování 😵

carculka
22. čer 2010

holky vcera mi tch rekla ze mala je tlusta at ji nedavam tolik jist-no kdyz ma hlad..a jako tlusta mi neprijde a ikdyby nenecha, miminko hlady
tak jsem ji rekla ze jedine muze byt tlusta po ni ze nikdo jinej v rodine tlustej neni

carculka
22. čer 2010

elly..koukam zes privedla novej exemplax 😀
matha...no ja bych ji zabila jezibabu

barcaldine
22. čer 2010

Matahary, tak to je potom fajn, ze tam poznas aj normalnych ludi 😀 len musis ist svojou cestou a pomaly jej servirovat co si ona sama upiekla 😉 drzim palec.
carculka, ak niekto toto povie na 4 mes. miminko nema to v hlave celkom ok. Miminka maju byt "tluste" !!! 😀

carculka
22. čer 2010

myslim ze jsem tu min tyden psala prihodu s jahodama co ji je chttela nacpat

carculka
22. čer 2010

bzuk je moje tchyne

nebo ona na me jak med a stezuje SI MANZELOVI A BRECI NA RAMENI..baba jaga je to 😝

carculka
22. čer 2010

jsem ji pak druhy den volala-vedela ze jdem na kontrolu(jsem jako rekla ze jsem to dr povedela)a ze dr kdyz to slysela dostala osypky a rekla ze je tch blazen 😀

sarax
22. čer 2010

Carculko: keeeecáááááš, jsi mě dostala 🙂 🙂 🙂 ... Fakt jsi řekla, že jediná tlustá v rodině je ona? Jsi božííííííí 😀 😀 😀
Holky, držte se, to jsou potfory, ta moje už dlooooho nic, vysloveně mám prázdniny. Doufám, že jsem to nezakřikla... Kluci mají o to více kamarádů, s manželem jsme vyřešili mezi námi, co se dalo, takže nás to jen upevnilo... pokud se baba ozve, už si neškrtne.. jelikož vynechala rok a půl kluky, tak u manži absolutně ztratila cenu, její chyba 😎 , strašně ho prý zklamala, tchán je v pohodě, ten k nám občas zajde na stavbu. Holt mimčo od švgrový a ještě doma, co by si vzpomněla na to, že má od syna ještě tři vnuky, že? 😒 😒 😒

frisbee
22. čer 2010

carculka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀