Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

brumdinka
2. črc 2010

ahojte, tak k tomu bordelu taky mám obavy, že se to nezmění, mám takovou babičku a jak já říkám koberec pamatuje Hitlera o ostatním ani nemluvim nejde o to, že jsou ty věci staré, ale o to, že ten bordel je tam od té doby 😖 😝 prostě strašný kdo nezažil nepochopí 😅

jinak já musim konstatovat, že tchýně je v pohodě, za to tchán začíná prudit 😠

včera mě dostal hláškou na Jirku, že ta jeho přítelkyně (tj.já)mluví sprostě na malýho - po tom co sem si dovolila ho upozornit, že mu ulítlo - doprdele před malym a on se toho samo hned chytne - tak sem se slušně ohradila, že za prvé manželka a za druhé hjestli sem něco takovýho řekla, což si nejsem vědoma, tak sem musela bejt hodně nakvašená a určitě to bylo max.jednou

no fakt mi hnul žlučí - tak já tu bydlim s nima v jednom baráku přes 10 let a prej přítelkyně 😠

lucisa
2. črc 2010

@brumdinka tchán dost dobrý, mazec... 😠
Holky, já normálně koukám, takovým lidem, co jen furt kritizujou a pomlouvaj se musí strašně špatně žít. Já bych za chvíli nevěděla, s kým se můžu bavit, jestli jsem ho náhodou nepomluvila, bo bych to určitě zapomněla. Ale to se mě stát nemůže, já mám ráda svůj klid, nestarám se o nikoho, každého je to jeho život a od ostatních žádám totéž, nevšímejte si mě, nestarejte se, je to můj život, já se živím a šatím sama, nikdo za mě nic platit nemusí, tak mi dejte svátek.... Lidi, co do všeho strkají nos, bych vystřelila na Mars 😝

Ale chápu, že i když je to od většiny tady zbožné přání, nejde to tak lehce, jak se to řekne (napíše) - společné bydlení, klid v rodině, vnoučata apod., atd......

mataharyy
3. črc 2010

Tak to ten hajzl má čistej asi proto aby se z toho nakonec nepos... 😎 To bylo hnusný, pardon 😅
Jináč fakt, pokud je to drama, tak bych nepočítala že se to změní s vnoučatama... 😔

kaatulkaa
5. črc 2010

Ahojky holky! Tak letmo jsem prolítla některé Vaše zkušenosti, trápení,... a nevím, jestli se smát, nebo brečet. V každém tom odstavečku se nacházím, respektive svoji tchýni. Bojuju s ní už 6 let a jsem pomalu na pokraji svých sil ☹ A teď , co máme malého je to mnohem a mnohem horší. Vždy jsem si myslela, že si pouze nerozumíme a je chyba hlavně ve mě, protože ze svou druhou snachou vychází, ale nedávno mi právě ona švagrová řekla, že už konečně procitla a uvědomila si, jaká tchýně je. Tak mi doscvaklo, že opravdu ve mě chyba nené a to, že mám vypočítavou, panovačnou a falešnou tchýni je pravda. Nejhorší ze všeho však je to, že svou panovačností u mě neobstojí a tak to zkouší přes MM takovým tím "vždyť já jsem Tvoje maminka, tak proč..." no a on pak příjde za mnou a dopadne to jak jinak než hádkou nás dvou. Už jsem si s ní dokonce povykládala z očí do očí a určily jsme si pravidla a mantinely, ale z její strany dodržování trvalo tak 14 dní a bylo vše ve starých kolejích. Proto Vás všechny moc dobře chápu a lituju.

mataharyy
5. črc 2010

Já přežila v neděli nájezd rodiny s tchýní v čele, uff ale z hodiny kterou tu měli být se trochu prodloužili, na hodiny tři, no co už, hezky jsem jí nechala koupat ve vlastní akčnosti, tak si ani v klidu nesedla 😎
kaatulkaa no tak to je taky paráda 😔 no snad manžel brzo zjistí co má za matinku a budete v pohodě 😕

kaatulkaa
5. črc 2010

mataharyy- Je škoda, že mu nemůžu do očí říct, jaká jeho maminka je, ale snad na to časem příjde. Snad dřív, než bude pozdě 😒
A to jsou vtipy o tchýních manželů. Ha ha, znám podstatně větší počet problémů mezi tchýní a snachou.

mataharyy
5. črc 2010

to je tím že chlap x ženská spolu většinou nějk vycházejí, ale ženská x ženská už je konkurence 😉 Někde jsem o tom četla pěknej článek, když ho najdu tak ho sem hodím 🙂

kaatulkaa
5. črc 2010

S tou konkurencí je to naprostá pravda. U nás je to o tom, že se v " " o manžela přetahujem. Nějak nepochopila, že tím, že se oženil, má dítě a mě, tak to znamená, že jsme rodina a nějak prostě žijeme. Stále by chtěla všude být o všem vědět, všechno organizovat a všechno aby bylo podle ní. Až článek najdeš, tak ho sem dej, nebo odkaz.

mataharyy
5. črc 2010

No nevím zda ho najdu, pokusím se o to... Jináč chápu, jak tchýně... Ona vše dělá dobře a světe podřiď se 😠

kaatulkaa
5. črc 2010

Asi tak nějak a tady je možná chyba trochu ve mě, protože já se podřizovat nechci 😠

brumdinka
6. črc 2010

kaatul - ale to neni přece chyba to je více než dobře, že se podřizovat nechceš 😉 no holt když není schopná to pochopit tak válka 😠

kaatulkaa
6. črc 2010

brumdinka - Njn válka 😠
Ono když nechci, aby nám rozhodovala jak se bude jmenovat mimi, aby nám zvala hosty na křtiny podle sebe, nebo aby rozhodovala kde a jak křtiny budou vypadat (to je posledních pár věcí, které mě vážně dostaly) , tak nic jiného nezbývá.

brumdinka
6. črc 2010

kaatul - to vážně nezbývá, já s tou mojí taky chvíli bojovala taky sem s ní bojovala, občas sme s ní bojovali oba i s Jirkou a ted´je konečně klid tak doufám, že jí to vydrží co nejdýl 😀 ted´zas pro změnu perlí tchán jak sem psala výše 🙂 😀

- zajímavý, že než se narodil malej jako bysme s Jirkou neexistovali - vůbec se o nás nestarali, ale co se Jiřík narodil cpali se s dědkem do všeho (ona víc)
důležitý je si hlavně stát za svym a nenechat se vykolejit i kdyby se stavěla na hlavu - ale z toho co píšeš tchýně je tak trochu generál co - tak to si ještě užiješ 😝 přeju pevný nervy 😉

kaatulkaa
6. črc 2010

No generál, ale takový "tajný" 😀 Snaží se úplně nenápadně a nevinně do všeho šťourat tak, aby to nakonec dopadlo podle ní. Asi nikdo není dokonalý, ale někdy mám opravdu chuť utéct ☹

mataharyy
7. črc 2010

Já zas mám někdy chutí jí praštit 😅 To znám u nás je momentálně boj (už delší dobu) o vlasy, máme malého ostříhat na ježka (?!) tak jsem řekla že v žádném případě že bude mít dlouhé vlasy 😎 to bylo kecůůůů, tak to pak zkusila na manžela, ale pač jsem byla rychlejší, tak jeho odpověď byla že ho stříhat nebudeme, že bude mít dlouhé vlasy, no teď zas rejpala i před svou sestrou, tak jsem zopakovala že ani náhodou a že je to naše věc i kdyby měl na té hlavě hovn... 😎 No kéééců... Ona je asi trochu mimoň a s vlasama má problém u všech, můj manžel je má krátké, švára zase dlouhé, já hrozné a všem nám padají 😀 Ale jináč nevím co jí je do toho a chtěla bych vidět jak donutím roční dítě sedět než ho ostříháme, navíc ani nevím čím když strojek tak jemné vlasy nepobere a na co stříhat dítě před létam když ho za nic na světě nemůžu donutit aby si na hlavě nechal klobouk?! Přesně jak u vás "tajnej" generál, jenže já mám manžela co to ví a vidí 😵

hanka10
7. črc 2010

Ahoj holky. Narazila jsem na tuto diskuzi a potřeuji se přidat. Včera jsme se vrátili z návštevy od manželových rodičů. Jezdil tam častěji, tak už jsme rozvedení. Dokud nebyl na světe malý, tak to bylo celkem dobré (až na tu první návštěu, kdy jsem měla pocit, že jsem asi neviditelná). Bohužel to máme 250 km, takže neexistuje přijet jenom na odpoledne.
Byly jsme tam čtyři dny a každy den jsme si vyslechli: Proč mu nedáte dudlík? - Malému je 7 měsíců, doteď ho neměl, tak proč bych mu ho cpala teď. Další námět - trápíte ho, protože mu nedáte napít. A dejte mu mátový čaj. Teď zacádíme příkrmy a učíme ho pít z pítka vodu, takže mu to ještě uplně nejde. Jenomže podle ní bychom mu to měli dávat z lahve a mátový čaj k tomu. Přitom mátový čaj smějí děti až od sedmi let. Také teď malý chtěl být pořád se mnou - vždycky, když byl u tchýně nebo tchána, tak se za chvíli rozbrečel. Tak jsme se dozvěděli, že je rozmazlený. Doma si přitom vydrží hezky hrát sám. Když jsem mu nechala utrhnout kytku, tak mě napomínala tchýně, že bude mít ulepené ruce. V okamžiku, kdy ho měla ona, tak ho nechala trhat co chce a na nějaké ulepené ruce nehleděla. No děs, běs. Pořád nám malého chtěji brát a když jsme s ním my, tak jsou uražení, že jim ho nechceme půjčit. Jinak všechno děláme samozřejmě s malým špantě - koupeme, uspáváme, jezdíme kočárem. No je toho ještě plno, ale aspoň jsem si trochu ulevila.

mataharyy
7. črc 2010

@hanka10 vítej v klubu snach na hov... 😎 U nás to bylo taky tak, když jsem mu začala ve čtyřech měsících dávat kaše, tak to bylo pořád proč mu to dáváš lžící, dej mu to do flašky, chudák ho tejráš, když jsem koupila avent pohárek od půl roku (malému bylo pět měsíců) tak jsem mu do něj dělala čajík a ve flašce měl vodu (možnost vybrat si měl 😎 ), tak pořát frflala jak se z toho nenapije, že mu mám ten čaj dát do flašky a osledit mu ho 😲 Tak jsem jí ignorovala pokud to šlo a když nešlo tak jsem s velkým sebezapřením v klidu uváděla důvody proč to nebudu dělat jak ona říká a že je to moje věc... No děs a vrchol, teď když jí sám lžící a pije (více méně) z hrnků, pravda půl obsahu minimálně končí na břiše, ale snaha je... tak chodí a říká jak ten NÁŠ (???) malej pěkně papá a bumbá a jak je šikovnej že to děti normálně takhle nejedi a nepijou 🙄 ... Je to takové a jiné to asi nebude, tak se drž a buď ráda že to máte 250 kiláků, já jí mám cca 5 a je to hrůůůza 😉

mataharyy
7. črc 2010

Jináč jsem asi škodolibá, ale denně spásně doufám že se švárovcům nedopatřením zadaří miminko a mi budeme mít alespoň chvíli svatej klid 😅

kaatulkaa
7. črc 2010

hanka10 - Ahojky! Taky Tě mezi námi vítám a chpu úplně vše, co popisuješ. Taky jsem ráda, že se můžu "vypovídat".

mataharyy - Jak snachy na ... snad tchýně na ... 😀

brumdinka
7. črc 2010

matah - tak přesně s timhle já taky bojovala s tchýní ale naopak - ona furt dlouhý vlasy a já na krátko - je to přece chlap - nakonec ho ostříhal Jirka a je to 😀

hani - no to snad bohudík, že je máte 250 km 😀 dneska na zahradě zas začal tchán bejt chytrej tak sem ho trošku zpražila 😀

klasika mě zas pro změnu cpala malýmu sunar ještě ve 4 letech !!!!

jinak koukám, že je to všude stejný to chce klid, jednim uchem dovnitř, druhym ven a zařídit se podle sebe a všichni mi vlezte na hrb 😎

kaatulkaa
7. črc 2010

Mimochodem my máme za sebou první vycházku s kočárkem a paní tchýní a na konci jsem se neudržela a ozvala se. Celou cestu jsme se o kočár téměř přetahovaly, protožo nejdřív neuměla a neumí z chodníku a na chodník (máme prý blbou trojkolku) a pak malý řval a ona samozřejmě nezná moje grify při ježdění, tak jsem si ho vzala já. Furt do kočáru nahlížela jestli už spí a když konečně zabral, tak hned "už mi ho dej, už spí". Pak jsme potkali známé a místo toho, abych se chlubila já, tak celkou dobu s nimi mluvila "to máme krásné koťátko, náš miláček,..." a přitom držela kočár jako o život. No já měla pocit, že je snad její. Pak zbytek cesty pomlouvala a to dokonce od své druhé snachy(s kterou já mimochodem dobře vycházím a hodně si řeknem) maminku. No a vyvrcholilo to tím, že malému stále říká Adámku - tak se jmenuje syn od její druhé snachy. To už jsem se neudržela a opravila ji, že to není Adam ale Tadeášek. No děs běs ty tchýně 😠

brumdinka
7. črc 2010

katul - akolikpak je tchýni, že ani neví jak se vnuk jmenuje 😀 to pochopim u hodně staré paní, že už má ty jména pomotaný ale jinak 😅

kaatulkaa
7. črc 2010

Asi tak nějak. Paní tchýně má 53, takže žádná stařešina. Ještě bych pochopila, kdyby měla těch vnuků několik, ale má je jen dva. Ona zas že je miluje oba dva stejně,.... a další bláboly, ale ono není zrovna příjemné, když máš první dítě, jsi na něj pyšná a někdo mu furt říka jiným jménem 😠

mataharyy
7. črc 2010

tak to je dobrý, nás (vnoučat je 10) a děda než dojde ke správnému jménu tak chudák pojmenuje dvě generace, ale to dělal i dětem a musím říct že pravnuka má v merku a na první pokus se trefí 😀
Jináč u tchánovců to je zas tak že první švagrová (už jsou rozvedený) u nich nedostane kloudné jméno, do toho se nemotám je to jejich boj, pořád je to jen kráva, píč... a samé jiné lichotivé jména a minule mi tchán říká Janka moja (tak se jmenuje bez přívlastků ex švagrovka) tak jsem na něj jen zůstala čučet 😎
kaatulkaa, ne snachy na hov... podívej všechny tchýně mají pravdu, jsou úžasné milující, spravedlivé atd... jen ty snach to jsou ale ... 😎 😀 Zeptej se tchýně ona ti to poví a objasní kdo že je na co 😀

hanka10
7. črc 2010

Naštěstí manžel je na mé straně, ale někdy je těžké nespojovat akce jeho rodičů s ním. Takže se pak skoro vždycky pohádáme. 😠 Jsem protivná před odjezdem k jeho rodičům, během pobytu a nejveselejší jsem během balení domů.
Po přednášce o flašce mě přemluvil k tomu, abychom ji Kubíkovi zkusili a ukázali, že to fakt nejde. Kubík podpořil maminku a poctivě dudel pokousaval svymi dvema zuby. Kdybyste ale viděli, jak mu fandili (tchán i tchýně), tak byste se museli taky bavit. "No, zkus to. No, no, tahej...." Ti kdyby mohli, tak by tahali za něj.

mataharyy
7. črc 2010

hanka10 😀 😀 Tak to je pecka 😀 😀

aponchie
7. črc 2010

holky moje tchyne uz s nama 2,5roku nemluvi chodime kolem sebe jak cizi lide nezdravime se ignorujeme se obcas u ni platim v obchode a nic ,vnucku prvni nemela zajem ted druhou jeste ani nevidela zvedava to je to by rada,ale dela ,ze ne je strasne tvrda a neustupna posloucha jen svagrovou ve vsem dokonce se ji boji co svagruse rekne to udela bohuzel je to takovej malej uzlicek 100kg nervu zarlivosti zavisti tak chce mit maminku jen pro sebe a hlavne at nedeli penizky darecky hlidani a pozornost mezi vnucky a ma maminku jen pro sebe.svagrove hlida imrvere vyzveda ji po nocni malou vozi do skolky aby se mlada neunavovala jen spolu jsou porad kuji pikle pomlouvaji kde koho a kdyz me vidi v obchode utikaji predemnou jako bych byla prasiva..hraji si na neco co neni pravda pred lidima doma maji manzelstvi prohnile jak hnuj tchan obtezoval deti v rodine byl i odsouzenej ale pred lidima delaji jak s emaji radi aby to lidem vyvratili ze to tak neni a jine blaboly je to skoda ,ale oni prichazeji o vnoucata ikdyz maji od svagrove druhe stejne je to musi stvat ale pro ne je vic zustat zadobre se svagrusi nez s obouma detma.manzel je uplne ignoruje a to je stve nejvic stezuji si vsude po meste jak ja ho ovlivnuju chudaka a kdyby me neposlouchal a aspon on za nema prisel a omluvil se jim za vsecko tak by to bylo fajn🙂))a svagrova o nas vyklada ze se nebavime ne kvuli ni,ale kvuli tomu ze ona ma byt za hotove kdeuto my na hypo takze zavidime prej a proto s nema nemluvime 😀 😀 😀

mataharyy
7. črc 2010

aponchie, no tak když se to tak vezme, jsi šťastný člověk 😀 nás taky pomlouvaj kudy choděj na vině jsem jak jinak já, nějaká česká naplavenina co dělá rozbroje, s tím rozdílem že když se vidíme tak jsou jak svatý, dív od lásky nelétají 😅 Ale teda není to od vás pěkné že švagrové závidíte že si nemusel brát hypotéku 😀 😀

kaatulkaa
7. črc 2010

aponchie - taky to nemáte jednoduché. Nás teda nepomlouvá, ani nepomlouvají, ale zase tam funguje taková faleš, až je z toho člověku na ...

mataharyy - proč nějaká česká naplavenina?

hanka10
7. črc 2010

@aponchie - nas tedy take nepomlouvaji. Tedy snad, kdyby, tak jenom me. My se to hned dovime, kdyz delame neco spatne.