Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

misha_
16. únor 2011

@ija1 Jenomze jak ji to rozumne vysvetlit, kdyz ona uz ma tolik zkusenosti a ja tomu vubec nerozumim 😝 Navic nechci delat zbytecne dusno a potrebuju, aby mi malou hlidala. A fakt me nebavi ji pokazde pripominat, co ma a nema. Vzdyt je to dospely rozumny clovek. A to vubec neresim skorotchana, ten si jede po sve vlastni koleji, ale zase s malou neni tak casto.

mataharyy
16. únor 2011

@misha_ Ahoj, no až přijdeš na to jak dosáhnout toho aby respektovala tvou výchovu, budu vděčna za radu 😀 Taky nemám ráda konflikty, ale od sebe vím že se tomu pravděpodobně nevyhneš... Ono jsou to mnohdy až malichernosti co už člověku lezou krkem, ale i když se těchto hovadin nakupí víc, tvoří velký problém a člověku už k výbuchu stačí naprostá banalita... Takže pokud ti to vadí už teď a tchýně prostě nebere na zřetel že dítě je vaše a ne její cirkusová hračka, tak ti nezůstane než dokola prosazovat svůj postoj/názor a přidávat na razantnosti, protože jináč do budoucna budete mít asi dost problém 😔 Většina lidí co si jasně, ač za cenu hlubokého uražení jedné, případně obou stran na začátku stanovila pravidla, mají teď celkem solidní vztah... No a ti co to řešili jak já... dopadli jak já 😀
@ija1 Tak ještě se nestalo že se peníze neužijou, vždy je kam dávat, jen mi to prostě vadí a vadí mi že ona nechápe že tím do budoucna uškodí jen sobě... Je to přesně to kupování dětí, kdy pak dítě bude chtít za babičkou, pač ví že něco dostane a když mu to nedovolíš a do toho babička řekne "to je ale zlá mamina" tak kam to povede?? Babičce těžko jednu střelíš, takže pak si to odnáší to dítě a zcela zbytečně, protože mu těžko objasníš že nemůže o rodičích říkat že jsou zlí, pitomí či co i když babička to říká... 😢 Nevím přijde mi že ona nevidí do budoucna, má jen svou omezenou vidinu přítomnosti 😨

mataharyy
16. únor 2011

@misha_ Ono pokud to nechce pochopit, tak máš šumák či rozumě nebo nerozumě, prostě si pořád pojede po svém... Na jednu stranu ano, jsou věci které prarodiče "smí" a rodiče ne... Přeci jen prarodiče jsou ty co mají rozmazlovat a ne až tak vychovávat (samozřejmě s mírou a rozumem!!), ale na druhou stranu jsou pravidla a hranice které musí dodržovat a tak to musíš podat, já zaváhala a toto začla řešit asi s křížkem po funuse a teď ze mě má tchýně o to větší "srandu" a mnohdy je na ní vidět jakou má až dětskou radost, když poruší něco co jsem řekla... Jenže co teď no jen jí důrazně upozornit, když to udělá znovu tak zase upozornit a varovat že takhle teda ne... Jenže ono to jde těžko, takže v konečném důsledku mám dojem že mám najednou dvě děti, jedno své a druhé cizí které už nepřevychováš a to cizí navádí to vlastní a má z toho hroznou radost že ti škodí... Někdy se musím až sama pro sebe zasmát kam až může omezenost zajít 😀

ija1
16. únor 2011

@misha_ - ano, sice ma spoustu zkusenosti, ale ty jsi maminka a jsi za sve dite zodpovedna......... pokud se ti neco nelibi, jde to rict, ze si to proste neprejes.......... proste pokud basti bilej jogurt, tak nevidim duvod proc do toho davat marmeladu jen proto ze se to babicce libi................ ty stanovujes pravidla......... a ostatni je MUSI respektovat.............
proste si normalne promluvit.................pripadne zopakovat...... zopakovat .. zopakovat...........
jou to sice dospeli, ale obcas se musi vsem pripominat..........
ja taky nemam zkusenosti, dite jsem drzela po 20 ti letech ale kazdej se uci a pokud si neco prejes, tak ti ti co hlidaji museji dodrzovat............ vsichni se ucime, a dneska spousta veci si delaji maminky po svem......... a maji na to jinej nazor nez pred 2Oti lety, taky do me mamina huci ze bych mela male poridit boticky ale ja nevidim duvod........ tak ma jen capacky na spodek nozicek do kocarku ale zadny jiny zatim nekupuju.....
tady je blby, ze kdyz nestanovis hranice hned..........pozdejs to pujde jeste hur.............
@mataharyy - jo ja chapu jak to myslis, jen proste kdyz to nevidi.............. ty s tim asi nic nemuzes delat............. ale pokud by babicka tohle rikala, tak by teda hodne brzo dolitala..............

mataharyy
16. únor 2011

@ija1 Ona to už jednou řekla, to jsem se ohradila, ale vím jak to bylo u synovce, takže si nedělám iluze tato věta proběhne, jen v jejich zájmu je aby to zkusili jen jednou pač podruhé je bez upozornění vyhodím... 😉 Tchán něco podobného říkal synovci, nej to nebylo že maminka je zlá, ale "ta tvoje máma je pěkná p*** co si o sobě myslí..." synovci tehdy byli asi čtyři ☹ A to jsem u nich byla poprvé na návštěvě a hubu jsem udivem nezavřela... 🙄 Jo kdybych tenkrát věděla co vím dnes... Tak by mě vlastně vůbec nepřekvapilo že teď tak slušně mluví o mě 😀

misha_
16. únor 2011

@mataharyy S tou radosti musim souhlasit. Treba kdyz mi rikala o te marmelade, hned dodala, ze vi, ze nechci, aby to jedla. A pak jsem premyslela, proc to vubec zminovala. Preci bych nesla prohlednout misku, jestli je bila nebo barevna .... Budu se muset pripravit na ten rozhovor, snad si to vysvetlime rychle. Jeste mam takovou veselou historku. Jednou mi u nich uvarila caj, ktery je urcen na povzbuzeni organismu (jenze to jsem nevedela, kdyz jsem ho pila), B. byly snad tri mesice, plne jsem ji kojila. Nespaly jsme obe pul noci. A az za par dni se me ptala, jak mi ten caj chutnal 😒

ija1
16. únor 2011

@misha_ -ufff tak to je drsny...............to asi moc snadnej rozhovor nebude.........., jak tak koukam a if to dela schvalne................blby je ze jsi na ni zavisla s hlidanim, takovemu cloveku ja bych dite nesverila..........

ija1
16. únor 2011

@mataharyy - jak se proti tomuhle pak muze clovek branit?.........

mataharyy
16. únor 2011

@misha_ No to je moc hezký, koukám tvá tchýně je taky dáreček 😀 Tak snad nějaká promluva do duše a opora partnera pomohou, protože tohle bude asi jen gradovat 🤐
@ija1 Jak, no asi nijak, znáš to opakování matka moudrosti, takže jen opakovat, opakovat a opakovat i za cenu že si pak připadáš jak totální debil a máš opravdu dojem že mluvíš s dubem... 😒

ija1
16. únor 2011

@mataharyy - tak to jsi asi moc moc hodna a trpeliva.................. ja nejak s cizima nemam trpelivost.......... jsem holt cholerik ............... s deckama jo, to mi nevadi, ale s dospelyma fakt neee............. ale asi neni zbyti co........... musis byt urcite straaaaaaaaasne hodna, pac ja bych to asi nedovedla..............

mataharyy
16. únor 2011

@ija1 Ne já jsem jen přišla na to že mi moc nic jiného nezůstává, kdybych mohla a neklesla tím ve vlastních očích tak jí pošlu někam, ona se smrtelně urazí a bude pokoj, ale k čemu to bude? Takhle mám alespoň tu morální převahu, je to sice malá útěcha, ale přece lepší než nic... Někdy mi z ní je tak že se hroutím, to tu pak pekelně nadávám 😀 jindy se nad jejím chováním jen bavím... Ale co naděláš jednou je to matka mého manžela a opravdu bych nerada aby jsme se kvůli ní jednou rozváděli, takže raději u mnoha věcí zatnu zuby a překoušu to, ale zas jsou věci přes které vlak nepojede a může se třeba stavět na hlavu... 😉 Nejlepší na tom je že ona to moc dobře ví, není hloupá i když se tak občas tváří a opravdu jí dělá radost že mi může pít krev... Což mě fascinuje, někdy ubíjí a vůbec to nechápu co z toho má...?

misha_
16. únor 2011

@ija1 Porad verim, ze to jsou jenom "nehody", ze si neuvedomuje, co vlastne dela. Doted jsem o tom moc nepremyslela, ale jak to tu ted pisu, zacinam se na to divat trochu jinak.
@mataharyy S oporou pritele si nejsem uplne jista. Preci jenom je to jeho mama a muj problem - navic nic zasadniho (uz jsme to doma resili), takze se do toho nechce zapojovat. Jak jsi psala o penezich od babicky, mne to moje babicka delala taky. Jak k nam prisla, hned jsme dostali cokoladu, hracku nebo korunku. A kdyz nic neprinesla, byli jsme hodne ukrivdeny. Jako starsi mi to dost vadilo, uz jsem si uvedomovala jak to ma podle babicky fungovat. Neco nam da a taky za to neco chce, bez diskuze. Nastesti vim, ze tohle s tchyni resit nikdy nebudu. Ta nase penize urcite rozdavat nebude.

ija1
16. únor 2011

@mataharyy - jo to je pravda, to je taky duvod proc jsem ji jeste dala sanci jestli to nejak dodrzi.......... a rozvadet se taky nechci, ale zase si nebude proste vymyslet blbosti........ proste pravidla jsou dany a i manzel nastesti souhlasi s tim ze se budou dodrzovat............ , ale jsem na sebe zvedava.......... ja uz ji parkrat kamsi poslala............ a tak nejak je mi sumak u ni jestli se urazi nebo ne............... treba za rok dospeju k podobnemu postoji, tedka to proste nejde..............

mataharyy
16. únor 2011

@misha_ Bez opory je to těžké... Ale dá se to taky 😉 No právě, to je to... nechci aby pak děti byli ukřivděné, protože zrovna babi zaplatila plyn a není na to "vyplatit" vnoučata... navíc když tak to dítě naučíš, tak mu pak jen těžko můžeš vysvětlovat že to takhle nemá fungovat 🙄 a to je právě ta její krátkozrakost... Jenže oni jsou dost na peníze a takové to heslo "co je tvoje to je moje a co je moje do toho ti nic není" je tam dost jasně zřetelné, takže ona si to možná vážně ani neuvědomuje, ale fascinující je že si to nenechá ani říct, prostě co řeknu je špatně a když bude třicet ve stínu já řeknu že je horko ona si obleče zimní kabát a bude tvrdit že je zima... Je to velmi zajímavej vztah, na jednu stranu mě to mrzí, ale snažit se to urovnat, na to už vážně nemám, zvlášť když z druhé strany není odezva, ba naopak podáš ruku, urvou paži... 🙄
@ija1 Kdo ví co bude za rok... To co napíšu bude znít strašně hnusně, ale když už je mi z ní fakt nejhůř a bulím v koutku jak želva, pač mě něčím dožere, tak se těším tím že věčně tu taky nebude... 😅

vericira
16. únor 2011

ahojky,narazila jsem na toto téma náhodou a pár stránek si přečetla.mám taky problémy s tchyní a tchánem.docela špatně to nesu.bydlíme s nima společne a máme jen jeden pokoj,do budoucna máme stavět misto půdních prostorů naše bydlení,ale to je daleko jelikož na to nemáme.s manžele máme 21 měsíční dceru.čím déle tady bydlíme tak se víc a víc hádáme,já už jsem z toho psychicky na dně.jsou to maličkosti ale čí jich je víc tím je to vše ještě horší.krom toho že tchán pije a je pak agresivní,tak nám furt do výchovi kecají.pořád nosí malé sladkosti,koblíšky atd.a dávají jí to za mými zády,jenže já to stejně vim že ji něco dájí.a to je jen jedna z mnoha věci,které se mi nelíbí.nedávno mi na to když jsem je poprosila že a´t jí to nedávají odsekl tchá-to bude jíst jen suché rohlíky?a tak to je se vším co udělám,když byla Terezka malá,tak jsem ji jídlo někdy doma vařila a někdy dala kupované,a když to viděli tak mi řekli co jí to dávám za hnus,pak jsem slyšela jak se bavili spolu a řekli že prý to je pohodlnost že jí dám skleničku příkrmu.a to nemluvím že mi vadí že kupují oblečení a hračky ty nejlevnější,kteréTerezka stejně vždy zničí a já je vyhodim a oblečení,které je z umělotiny a už nepříjemné jen na dotek stejně malé neobleču.nemůžu jim ani nic říct,protože hned brečí jaký jsme na ni strašně zlý.manžel mi není oporou,radši mlčí a nechá je a´t si dělají co chtějí,a když se náhodou vzepře tak ho seřvou jak malé dětsko,že se k ním chová tak strašně neslušně.chceme odejít bydlet jinde,na hypotéku nemáme,tak jsem nám zrovna našla městký byt,kde zaplatíme pánovi co tam bydlí odstupné za vybavení 60tisíc plus dalších 30tisíc byťáku za přepis.Manžel toto odmítá,že mu přijde zbytečné jen tak dat za byt tolik peněz,který není náš.jenže marně mu vysvětluji že nám nezbyvá nic jiného.pořád se kvůli toho hádáme i přesto že tchyně sama řekla a´t se radši odstěhujem už mockrát.nechápu na co můj manžel čeká,asi na to až se uplně zhroutím?nevím,snad mi někdo poradíte a když né tak jsem si aspoń vylila srdíčko:(

mataharyy
16. únor 2011

@vericira No tak si můžem podat ruku a jít si najít strom 😀 Ne já mám tu oporu v manželovi a to hrozně moc udělá a hlavně už s nima nebydlím takže jak za nima přirazím dveře tak si můžu myslet něco o koněčníku 😀 Ale teda za těchto podmínek nedoufej že se něco zlepší, bude to horší a horší, vím to z vlastní zkušenosti, takže jediné řešení fakt je sebrat se a vypadnout co nejdál, nebo se zhroutíš rozvedeš a za pár let zjistíš že z dětství dítěte jsi si neužila nic pač jsi byla odstrčená a na tabletky z tchánovců... Já jednou řekla manželovi že ještě tři měsíce a utíkám zpět do čech, on řekl já vím, ale co když nám nechtějí dát hypotéku? No a za tři měsíce jsme se přestěhovali, stěhovali jsem se 17.12. venku -19 do takového baráku že ámen tma, ale je náš sice jen dvě vesnice od tchýně, ale i to potěší a když nechci nikoho nevidím 😎

vericira
16. únor 2011

@mataharyy přesně tohle říkám manželovi,přesně co jsi psala,dnes jsem byla už i tak hnusná,že jsem mu řekla jak zítra nepůjdem vyřídit to stavebko a ten byt nám někdo vyfoukne,tak se stěhuji k našim s malou.vlastně už jsem chtěla tolikrát odejít a nějak nemám odvahu jít a pak vysvětlovat našim co se děje,což oni netuší.manžel mě asi zná že ví že neodejdu a tak to neřeší,nebo já nevím.stále říkám mu jak jsem nešťastná.už opravdu nevím co s tím.snad zítra sjedem vyřidit to stavebko a byt bude náš.tedy pokud si manžel zas nevymyslí důvod proč tam nezajít:(

mataharyy
16. únor 2011

@vericira Já bych řekla že se bojí reakce rodičů... 😅 Každopádně časem to opravdu dopadne tak že se nebudete moct vystát, začne to skřípat i mezi tebou a manželem, dítko bude protivné protože kolem něj bude napjatá atmosféra no a až si postavíte nástavbu co se změní... nic, akorát už se pravděpodobně nikdy neodstěhujete protože vám v tom budou ležet peníze které zpět nezískáte a které vám budou scházet... Viděla jsem to u nás manžel byl na prášky, když přijel domů (jezdí jen na víkendy, přes týden pracuje) já tam seděla jak hromádka neštěstí, když náhodou došlo i na sex tak nás tchán ještě vyrušoval... Bylo to prostě na prd a oběma nám bylo jasný že buď půjdem, nebo to zle dopadne... Tak i za cenu toho že žijeme ve "zděném stanu" který se za pochodu předělává dle finančních možností a toho že jsme zadlužený jak hrom, máme více méně vlastní život, své soukromí a moudré tchánovce posloucháme jen když se dotřepou na návštěvu 🙂

vericira
17. únor 2011

@mataharyy asi se bojí,ale je třeba se tomu postavit čelem.já se taky bojím,když se odhodlám jednou za čas jim něco vytknout a pak je oheň na střeše.hlavně že furt mluví jak máme za nima přijít a říct jim co se nám nelíbí,ale stejně pokaždé to skončí hádkou a pláčem.furt mluví že nemají žádné soukromí,že si ani doma nemůže dělat co chce.A kdo to soukromí tady má?:DD no taky to není s tchyní tak jednoduché,má psychické problémy,takže se musíme před ní držet,aby se nezhroutila,ale brzo se zhroutím i já.no mám tady peklo od té doby co mě rupli nervy a vytkla jsem ji že se nemůžu ráno vyspat,jelikož ona potřebuje v šest ráno vařit,jinak pak nic nestíhá,ale mě čert ven,kolikrát mi vzbudila malou,máme totiž pokoj u kuchyně.furt mi to vyčítá,že prej na záchod musí po špičkách,kávu si nemůže udělat ráno,je ale rozdíl dělat kávu pět minut naž vařit celé dopoledne že?že prý co budem dělat jak brzo ráno v létě bude dělat na zahradě(zahrada je přimo pod našími okny),proto chci co nejdříve pryč.Když byla Terezka mimi tak to tak nevnímala,ale teď ji vzbudí cokoliv,asi bude mít spaní po mě.copak můžu za to že mě probudí i to když šeptají v kuchyni?:(jde to fakt dost slyšet nebo jsem opravdu tak špatná?vyrustala jsem v paneláku,takže na hluk jsem zvyklá.no je to mazec,takhle bych mohla psát furt a bylo by to na dlouho.s tím bydlením na půdě,mám na to stejný názor,kdo mi zaručí že to nebude stejné,jak je znám,tak jsou schopni i na půdu za námi furt lozit,protože u nich je tragédie jak nevidí Terezku dva dny

mataharyy
17. únor 2011

@vericira To si piš že za vámi polezou a pak se vám taky může stát že když se ohradíte tak vám vyčtou že oni vám nechali část domu a vy jste nevděčný a neumíte si toho vážit... No prostě takové mezigenerační soužití v dneší době z 99% nedělá dobrotu a pokud už teď si takhle lezete krkem a i ona si stěžuje že nemá soukromí tak to už fakt lepší nebude, tady máš jediné řešení zbalit kufr a hurá pryč, čímž se to může srovnat, ale to může nějakou dobu trvat, nebo se to taky srovnat nemusí, ale je tam ta jistota že se každej můžete zavřít ve svém... No a mezi námi do budoucna když budete chtít hypotéku a vlastní dům, tak přece ten byt taky můžete někomu propustit a myslím že tratný nebudete 😉

ija1
17. únor 2011

ahojky, jak koukam to jsou dneska vsechny tchyne uplne stejny? to nemuzou dat vsem klidek a neotravovat?.......
@mataharyy - taky tady kolikrat sedim a brecim, jestli to delam vsechno spatne nebo tak?......... pak si rikam ze to nema cenu resit, ze stejne ji proste malou nesveŕim a prestanu se tim trapit.......... a nebo se jednou proste chytnem......

vericira
17. únor 2011

no já to říkám manželovi furt,že to pak taky ten byt můžem propustit za peníze.furt se mu cosik nelíbí.no dnes snad sjedem vyřídit a poptat se na stavebko,jsem odhodlaná a už necouvnu,co je další problém,že se vždycky nechám ukecat,tak snad to vydržím a konečně si budu stát za svým,už mě nabaví stále ustupovat.

vericira
17. únor 2011

@mataharyy no já to říkám manželovi furt,že to pak taky ten byt můžem propustit za peníze.furt se mu cosik nelíbí.no dnes snad sjedem vyřídit a poptat se na stavebko,jsem odhodlaná a už necouvnu,co je další problém,že se vždycky nechám ukecat,tak snad to vydržím a konečně si budu stát za svým,už mě nabaví stále ustupovat.

vericira
17. únor 2011

@ija1 no já bych tchyni malou taky nepůjčila,protože vím že by ji pak krmila vším možným a nejen ona,sice když chcem někam zajít,tak hlídájí přes noc,někdy přes den ale jen chvilku a zásadně vždy doma.ale už na mě zkoušela jesli nepovolím,chtěli vzít malou ke svým rodičům na návštěvu a to já nikdy nepovolím beze mě,my stačilo,když Terezka měla půl roku,tak ji chtěla její prababi dát do pusy lžičku cukru,tak tak jsme ji s manželem zarazili a to nemluvím o tom že tchyně dala malé kousek upečeného bůčku tajně do pusy,manžel byl u toho a hned ji pěkně dal a ona na to že hned musí všechno vykecat.No ještě aby mi můj muž něco takového zatajoval?no skrátka nesouhlasí s naší vyživou,ale já chci aby malá byla zdravá a né obezní dítě, které bez sladkostí a koblihů neudělá ani ránu.a řeči typu,že oni nás krmili vším možným a taky žijeme,mě nezajímají,taky spousta lidí má dnes problémy se zdravím.a to nejsem žádný pedant,taky povolím a občas malé sladkosti dám,ale né že každý den mi budou Terku krmit čokoládou.

ija1
17. únor 2011

@vericira - tak ja ji obcas taky dam jednu sunarku, ale proste se to nesmi prehanet..............
ale s tim buckem bych ji hnala taky, jsem dneska rano mluvila s manzelem a rikam mu ze kdyby ji tohle nekdo nejakou chutovku dal takhle do pusy, tak dostane vynadano pekne...........
on mi rekl ze jeho mati pocita s tim ze bude hlidat az budou maly 2-3, jenze proste stejne ji to bude muset rict, ze nebude........ pac ja s ni proste mam problem a nesverim ji malou.......

mataharyy
17. únor 2011

@ija1 No ne každý den má člověk žaludek ustát to, tak někde se to projevit musí 😅
@vericira No toto si asi v tvé situaci opravdu prosadím, aby jsi pak opravdu nelitovala... 😉

hakanka
18. únor 2011

Ahoj, občas vás čtu. Některé vaše tchyně jsou pěkné metrnice. Moje tchyně je moc prima ženská, teda ale ke všem, jen ke mně ne, mám v poslední době pocit. Pořád nějak neplním kritéria pro správnou snachu. Správná snacha se stará o domácnost a děti sama, nikdy nezatěžuje manžela, na dovolenou posílá manžela samotného s kamarády (dětem je nejlíp doma), nikdy nedává děti hlídat cizím lidem (rozuměj mým kamarádkám), atd. A hlavně v normální rodině pomáhá matka dceři a tím pádem dcera neobtěžuje okolí. Jenže moje máma je nemocná, takže jí děti svěřit nemůžu. Takže mám smolíka. a taky mně štve, že vnouče od švagrové - dcery je "to naše miminko" a nám mladší je "ten nikomu od nás není podobný" (a proto o něj nemá zájem, a přitom to ani není pravda). Fakt jsem z toho dnes špatná. Včera jsme se dozvěděla, že jsem odvážná, protože jsme dala mimino na dvě hodiny slečně na hlídání (kterou mám prověřenou od kamarádek), protože jsem šla k na vyšetření do nemocnice (manžel na služebce, můj táta by musel jet 100 km, tchán nehlídá, je sice v důchodu, ale chlapi přece děti nehlídají, že jo). Ona by to nikdy neudělala. Taky vám přijde, že mi tím říká, že jsem špatná matka? To se jí to říká, když ona měla svou mámu pořád za zadkem ☹.

mataharyy
18. únor 2011

@hakanka Tak mě může asi těšit že mou tchýni nemá rád snad nikdo a to naprosto nezávisle na mě... Ona každého pomlouvá, zatím co do očí jsou kámoši až za hrob, no problém je že po těch letechu už jí má každej přečtenou... Takže já se teď dovídám (ač o ní s cizíma lidma nemluvím, nejsem drbna vesnická... teda zatím 😎 ) že má tchýně je zlej vypočítavej člověk a že mě všichni obdivují že si jí pustím do domu 😀
No u vás je to zas asi trochu naopak, když tchýně nemá zájem, mě by to v současné situaci asi přišlo vhod, no s tím že není nikomu od nich podobnej, tak buď v klidu, já už se dověděla "buh ví čí je muj syn, když není od nich nikomu podobnej..." 😀 To mám za to že jsem měla jen jednoho sexuálního partnera za celej život a s tím jsem do teď, vstoupil do mě asi duch svatej 😎 A asi se ti nesnaží naznačit že jsi špatná matka, ale naprosto neschopnej člověk... Z toho si nic nedělej i já jsem taková a k tomu zanedbávám děti, manžela a teď jsem ještě tlustá, zatím co ona je štíhlá (no čím to asi bude... 😀 ). No a s tím modelem matka/žena u plotny a tatínek/manžel v háji, to je model let minulejch a někteří ještě nepřišli na to že už je jiná doba... A vesměs bych řekla že ti vlastně závidí, pač ona nezažila něco takového že by jí manžel někam vzal... 😉 Prostě komplex

veveruse
18. únor 2011

@hakanka zůstávám v úžasu jak ty tchýně dovedou seknout. Potřebuje se vytáhnout, že ona je a bude navždy stále ta lepší (samzřejmě podle svých měřítek). Ono asi ani kriteria pro správnou snachu nejde nikdy naplnit (i kdyby tedy člověk chtěl, jako že já tedy ne). Prostě syn bude vždycky nějak pohublý, snacha ten řízek nikdy neudělá šťavnatý, okna málo vyblýskaná a kdyby si měla drobek na stole vymyslet, tak ho tam zhmotní. Nevím, proč bys nemohla dát miminko pohlídat slečně na hlídání, když jí důvěřuješ.
S tím porovnáváním dětí mám taky zkušenost. Mám dvojčata. Jedna z holčiček je od narození hodně podobná tchánovi. Oba tchánovci jí absolutně nepřehlédnutelně preferovali "ty jsi jenom naše, ty jsi krásná atd., dejte mi jí pochovat" O druhou holčičku skoro nejevili zájem. Jen aby se neřeklo, zdálky "no ty jsi taky hezká, ale...." Strašně mě to bolelo, přítel krčil rameny (to víš, no naši). Při další návštěvě jsem udělala scénu. No mysleli si, že jsem hysterka, ale od další návštěvy se to srovnalo a teď dělí svůj zájem (nebo se tedy snaží) oběma stejně. Nicméně zůstalo to ve mně a určitě jim to nezapomenu.

mataharyy
18. únor 2011

@veveruse To je hnus když tak okatě dávají jednomu dítěti na vědomí že je méně "chtěné"... ☹ S tím drobkem jsi mě rozesmála, ale je to fakt, že prostě ty nároky jsou takové že asi svatej by neprošel 😉