Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

veveruse
18. únor 2011

@mataharyy Přesně jsi to vystihla s tím modelem s let minulých. Odhaduju, že to tahle měla sama a teď to nepřeje snaše a snaží se jí vmanipulovat do svýho prožitýho vzoru. Když jsem nebyla já, tak ty taky ne.
Jinak s takovou tchýní jako máš ty musí být peklo na zemi. Navíc pokud jí okolí kde bydlíš zná. To jak pod drobnohledem a když se takhle začne otírat a veřejně puštět takový bludy.

veveruse
18. únor 2011

Jejda, už vidím u sebe ty hrubky a vynechaný písmenka. Všem se omlouvám, to je hrůza.
Jsem z těch tchýní úplně rozpálená.

mataharyy
18. únor 2011

@veveruse To je to ještě třeba pokud je z vesnice, tak tam je takovej náhled dodnes, vidím to u tchánovců, tchán při každý příležitosti v hospodě, ožralej na hadry, tchýně doma vyvyřuje a čeká aby mu dala po jeho návratu najíst, pohádala se s ním a dostala po papuli... Myslím že v životě nevytáhla paty z domu a troufám si říct že po její svatbě jediná cesta z baráku (taková větší) byla na naší svatbu do prahy 😀 Takže moje tchýně to má ještě tak že pokud se jdem někam bavit, dáme si pár skleniček, tak do pohody, tak už jsme měli na talíři jak chlastáme pomalu z nás udělala alkáče a já nevím co všechno a její názor je že celá rodina má sedět doma na prdeli, chlap chodí do práce žena je v domácnosti, když chlap přijde zreje zahradu, ženská zasadí brambory, či co a pak seděj u televize, nemají se o čem bavit a jsou "spokojený". Chvála bohu že s nima nežije a že teda tenhle model jsem jí velmi rychle vyvrátili... 😀 Tak otravuje s jinejma věcma 😎 Ne s mou tchýní je většinou celkem sranda, nebo spíš já z ní mám srandu, jináč bych se zbláznila 😀 😀 No znáš lidi každej ví jaká je, nemají jí rádi pomlouvají jí, ale jak jsou spolu tak kámoši, to víš vesnice tady se všichni pomlouvají vzájemě, jen prostě má tchýně je ještě k tomu vypočítavá potvora 😉

veveruse
18. únor 2011

@mataharyy jo, znám to. Jsem taky z vesnice. Každý si vidí do talíře, ví o každým všechno do desátýho kolene a není dobré nějak vybočovat. Nejvíc se žije tím, pokud je v okolí nějaká pikanterie a nejvíc potěší, když se sousedovi nedaří.
Teda tak je to aspoň u nás.

mataharyy
18. únor 2011

@veveruse To je všude stejný no a teď si vezmi co za pozdvižení bylo když si mě manžel přivedl prvně domu, mě bylo sotva šestnáct, byla jsem z prahy, jemu bylo pět a dvacet a přivedl mě do malé zakopané vesnice na slovensku 😀 Mluví se o tom tuším dodnes a to už od té doby je šest a půl roku 😀 😀

misha_
18. únor 2011

@hakanka Tak to mame s tchyni podobne. Jenom u nas to neni tak hrozne, jak pises ty. Spravna matka podle ni se stara o dite, manzela, zajistuje teplo domaciho krbu, tzn. pere, vari uklizi atd. Vsak to znas. Ja jsem matka tyranka. Uklizeni me nebavi (a uz vubec ne takove to na efekt), varim kdyz chci a mam hlad. Jeste horsi je, ze od B. druheho tydne chodim na kurz, od tretiho mesice soukrome ucim a co je nejhorsi, posledni tri mesice zaskakuju na par hodin tydne za dlouhodobe nemocnou kolegyni v praci. Prave v tu dobu ma hlidat tchyne a moc dobre vi, ze jsem na ni zavisla. Ale dala jsem ji dopredu cas, at se rozhodne, jestli tech par hodin bude pravidelne hlidat nebo ne. Bylo videt, ze se ji to moc nelibi, ale co by pro B. neudelala. Realita je ted takova, ze skoro co druhy tyden prijde, ze nejakou hodinu hlidat nemuze, protoze si domluvila praci. Kdyby to bylo jednou, tak to moc neresim, ale ted uz mi to fakt pripada, ze mi to dela schvalne. Ja si s pracovni dobou hnout nemuzu a ona to moc dobe vi. Takze mam v zaloze i placenou pani na hlidani. Je suprova, prijde kamkoliv, vzdycky B. povozi v kocarku a jsme spokojeni vsichni az na tchyni. Jenze si myslim, ze B. je jeste moc mala, aby byla dlouho s cizima a taky to neni zadarmo. Samozrejme bych do prace chodit nemusela, penize jsou za to skoro zadne, ale ja bych se doma zblaznila.
@veveruse Nase mala je nastesti cela po tatinkovi, takze ji tchanovci milujou. Ja doufam, ze taky nezdedi jejich povahu 😠

veveruse
18. únor 2011

@mataharyy No to muselo být skandální sousto! V naší vesnici by to bylo taky tak. A mluvili by o tom všichni i ti do kterých bych to nikdy neřekla.

@misha_ já taky doufám, že zůstane jen u té podoby. I když i z té by snad mohla vyrůst... 😀

mataharyy
19. únor 2011

@veveruse No to si piš, hotové pozdvižení 😀 😀
Jináč hlásám bude ze mě vědma, jak jsem pravila tak je, včera večer volala tchýně (jak jinak než manželovi 😎 ) že přijde, tak jí hned oznámil že v neděli nemůžem, tak že teda dnes kolem půl druhé že jí jede autobus... Tak když jí jede kolem půl druhý hádám že kolem půl jedné - jedné je u nás 😀 😀

veveruse
20. únor 2011

@mataharyy tak si to tu dneska čtu a vidím, že tam tchýni za chvilku máte. Tak držím palce.

mataharyy
21. únor 2011

@veveruse tchýně byla v sobotu a málem jsem zkolabovala překvapením, tak za jedno prvně v životě přišla v čase ve kterém řekla že přijde a za druhé odešla po dvou a půl hodinách, což je až neuvěřitelné když normálně odchází po pěti 😀 Ale hovor jako normálně, nebylo moc o čem mluvit, tak si postěžovala na život a asi se jí zdálo že jí málo litujeme, pak udělila pár "dobrých" rad podaných tak trochu jako mé selhání 😎 a bylo po návštěvě 😀 No takto kdyby to šlo vždy nestěžuji si a jednou za čtrnáct dní to bez problémů přežiju 😵

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
anetka1701
21. únor 2011

@em_ka: a proč jí nepošleš do háje?? Tohle kdyby si zkusila moje tchýně (potažmo moje máma) tak je vypráskám ze dveří, že na to nezapomenou... Krátká návštěva je fajn, ale dýl jak 3 hodiny v kuse ani jednu z nich nezvládnu...

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
mataharyy
21. únor 2011

@em_ka Budu na tebe myslet a na dálku tě podporovat, já mít tchýni doma na víkdnd tak už v pátek po půlnoci mám lano kolem krku 😅

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
mataharyy
21. únor 2011

@em_ka tento stav znám 😅

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
k.jolanka
27. únor 2011

Ahoj holky, můžu se přidat? hrozně mě naštvala tchýně a já se potřebuju někomu vypovídat 🙂 já nikdy s tchýní neměla problémy, co se narodil malý tak to začalo, ale já to házela za hlavu...první den, co jsem byla doma s prcekem z porodky, tak k nám naběhla a všechno vzala útokem savem, šůrovala snad 3hodiny, ale tenkrát mi to přišlo ještě docela vtipný... 🙄 pokaždé, když pak přijela k nám nebo my k ní, tak první otázka byla: a ještě jako kojíš?pořád jo?? no to já bych teda už dala flašku, já už bych se na to vyprdla...ty ho uspáváš na balonu??to já bych teda nedělala, já bych se s ním nepárala, dala bych ho do postele to by koukal...malý měl koliky: ty ho takhle pořád nosíš?? to já bych teda nenosila, akorát ho rozmazlíš, to sis teda naběhla..a furt něco, pořád nějaký užitečný rady jak to mám a jak to nemám dělat...ale dobrý, šlo mi to druhym uchem ven hned jak tchýně odešla...ale předěláváme kuchyn a já u ní teď 3 týdny bydlela 😝 snaží se nám vychovávat dítě, ale ona neradí, ona přímo jedná...neustále jsem slyšela: ne ne, to nesmíš, tohle dělat nebudeš, ne ne ty nebudeš rozmazlenej, budeš to dělat tak jak říkám..jeden den přišla z práce a já zrovna krmila malýho, chce jíst vlastní lžičkou, tak mu jí prostě dám a snaží se sám krmit, jídlo je všude, ale mě to nevadí, tak je to dítě že..no a ona spustila: že se jí z toho chce blejt, že tohle teda neexistuje, tohle ona trpět nebude..malýmu sebrala lžičku, že jí dostane až laskavě bude koordinovat svoje pohyby..okamžitě ho vytáhla z židličky a začala ho převlíkat, pak se na mě podívala a že mě nechápe jak tohle můžu snášet a já na ní že jí zas nechápu že se může vytáčet takovýma hovadinama...na to mi řekla, že kůli tomu že malej jí sám lžící tak je všude bordel a já nestíhám pak doma uklidit a uvařit 😀 a že malej chodí jak socka...pak volala přítelovi, že mě prý musela sprdnout za tohleto co sem si to dovolila 😅 teď u nás byla přivezla pár věcí které jsem tam zapomněla a já zrovna letěla koupit kaši pro malého, protože mi došla..tak povídá přítelovi: cože? vy nemáte jídlo pro malýho? vždyt je to u vás jak u socek... 🙄 je tohleto vůbec možný? a já si ze začátku říkala, jakou to mám super tchýni a tohle se z ní vyklubalo...čekám, co z ní příště zas vypadne 😠 ale jsem ráda, že v tom nejsem sama, jak to tu tak čtu 😉

lucisa
27. únor 2011

@k.jolanka ona si dovolila během krmení vzít malému lžičku a ještě ho vytáhnout ze sedačky? Nooo, tak to jsi dobrá, žes to vydržela. Tohle by si nedovolila ani moje mamka.
A co na její chování říká přítel, stojí za tebou nebo omlouvá matku? Mám obavy, že jestli okamžitě jasně neřekneš, že je to vaše dítě a vy si jej vychováte podle svého, tak za chvilku nebudeš mít na dítě žádný vliv, všechno bude řídit babička - možná i tebe. 😒
Ona má sklerozu na dětství svých dětí nebo neví, že dítě se to musí nějak naučit, jíst lžičkou samo. A jak to má udělat, když mu tu lžičku vezme? To si jako myslí, že si jednoho dne samo od sebe řekne Aha, od dneška umím jíst lžičkou, tak mi ji, mamko, dej! Trochu mimo je paní tchýně, ne? 😝

k.jolanka
27. únor 2011

@lucisa no moje máma by si to taky nedovolila...nevim asi to brala tak, že bydlíme u ní tak má právo rozhodovat o výchově či co 😅 to víže jsem jí na to řekla svoje, ale jelikož u toho byla ještě 14ti letá přítelova sestra a můj syn, tak jsem jí k tomu neřekla co jsem chtěla, prostě z plných plic a můžu ti říct že mě to dost štvalo..nemohla jsem ani usnout, jak jsem byla naštvaná, ale ne na ní, spíš právě na sebe, že jsem jí to nepověděla pořádně od podlahy 😝 jo jo přítel stojí za mnou, on ví že je taková a štve ho to, ale přijde mi že občas chytá její manýry...ona něco zahlásí a pak s tím doma na mě rukuje i přítel, myslím, co se týká výchovy..řekne mu, že ona by to dělala tak a tak a že jak to děláme my to je špatně a on to pak doma zkouší že bychom to měli tak dělat...tchýně je dost na plácání přes zadek a přes ruku, to já právě vůbec a přítel od ní tyhle manýry začíná taky pochytávat-malý má teď takové vztekavé období - no takže moje milá tchýně neustále hlásí: já bych ti už dala jednu přes zadek to bys viděl, to já už bych mu teda dala na zadek a podobně..prostě na vystřelení na mars no 🙄 a máš pravdu, že za chvíli bude všechno řídit..problém je v tom, že malý když je se mnou tak se např. hrabe v psích miskách, skáče po gauči, ne že by mě to vadilo, ale dělá mi to vysloveně naschvál - ale beru to prostě tak jak to je, je to dítě..no a tchýni on tohle vůbec nedělá, je s ní zlatej..takže ona je teď na koni, že ona je ta co má pravdu a moje výchová je špatná, já musím malého uspávat, ona ho položí do postýlky a on spí-sice ho hlídala jen dvakrát, ale zvedlo se jí tim hodně ego..😒
ona tvrdí, že její obě děti dostali lžičku až když koordinovaly ty pohyby a že do té doby jedli spořádaně 😀 ale já tomu i věřim, ona by to fakt nesnesla 😅 jenže každé dítě je jiné, to ona asi ale nepochopí..

lucisa
27. únor 2011

@k.jolanka ajajaj, no přeju pevné nervy 😀

mataharyy
27. únor 2011

@em_ka ufff, takže normálka... Ještě že to máš za sebou 😉
@k.jolanka bych jí tu lžičku i s převlíkáním asi otloukla o hlavu, takhle daleko to moje tchýně teda nedotáhla, to bych jí musela zahlušit 😠 Ona furt frflá a prudí, případně malého obléká, protože já jsem kráva co neumí dostatečně obléct dítě, protože když je dítě v domě kde je teplota max 23 stupňů, tak nemůže chodit v pleně 😉 Jináč teda taky máš tchýni dobrýho nezmara... přísahám bůh to jsou mimozemské stvoření a někde je spešl školej, jináč to není možný 😀

k.jolanka
27. únor 2011

@lucisa díky, budu je asi potřebovat 😀

@mataharyy tak u nás je to naopak, tchýně pro změnu neustále svléká a ještě otvírá okna 😅 jj, školej je všechny 😀 ale víš co je nejvtipnější? že ona neustále nadává na svojí tchýni jak ta je prý naprosto příšerná...tak doufám, že já budu alepsoň v rámci možností tchýně normální 😅

mataharyy
27. únor 2011

@k.jolanka Tak jí někdy zkus říct že naprosto chápeš jak může být tchýně příšerná, že to taky znáš 😀 😀 By mě zajímalo jak by se zatvářila 😀

lucisa
27. únor 2011

@mataharyy 😀 😀 😀 to nepochopí 😀 😀 😀 je to přece tchýně 😀

mataharyy
27. únor 2011

@lucisa Jen pozor, oni se tvářej že jsou pitomé, ale už jsem to prokoukla je to jen maskování, protože toho blbějšího vždy okolí lituje víc 😀 😀

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
kutcher
28. únor 2011

Na mně to taky zkoušela - to já bych tohle a támhleto atd. jsem jí na to řekla, že zaplať pánbůh je 21. století a chyby jejího života jsou poučením života mého - vůbec nepochopila, co tím chtěl básník říct, ale urazila se. Holky, taky milujete tu větu: "To za nás nebylo?" Díky radě na jedné z tchýňovských diskuzí jsem jí řekla, že mikrovlnka za ní taky nebyla a jak si s ní ráda to jídlo ohřeje :D ale teď je docela v pohodě, musím říct, že jsme šly obě "do sebe."

frisbee
28. únor 2011

@k.jolanka ...ahoj,musím ti napsat,protože toto je sakra vážná věc,jestli povolíš teď,budeš mít s babiznou problém celej život..já ji měla 16 let v baráku a nešlo to zvládnout 😠 ...ony nechtějí diskutovat,tady zabere jenom říct jí natvrdo,že ty jsi matka a bude to po tvým a jestli se jí to nelíbí,tak k vám nemusí chodit...píšu ti to proto,že jsem byla slušná jak blbec celých těch 16 let a tchýně toho zneužívala,agresor to vidí jako slabost,bude vám to zasahovat i do vztahu a to málokdo ustojí.
Hlavně musíte držet s partnerem spolu..vy jste rodina,až pak jsou rodiče.Chce to vydržet a neustoupit. 😉

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz