Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

frisbee
28. únor 2011

@em_ka ...ano,i nám vyčítala 😒 ..ona neakceptuje,že syn už není dítě...ale to je její problém v její hlavě,ne váš.

veveruse
28. únor 2011

@mataharyy ahoj, koukám, že jsem si ty dny pěkně popletla. Promiň.
Myslím, že tenhle víkend musely být nějaké skvrny na slunci, poněvadž i u nás proběhla návštěva klidně. Samozřejmě, že zase vypouštěla různé rady a představy (jak musíme v létě jezdit k nim, sami s tchánem budou jezdit kočárem, co máme holkám v létě oblíkat atd.). Naštěstí je teprve únor!! A já se usmívám a v duchu jí odpovídám, že jezdit budeme minimálně, kočárek sami nedostanou ani náhodou a oblečení ať vůbec neřeší.

mataharyy
28. únor 2011

@em_ka pochopí, ale nadále se bude tvářit že nechápe a že jí křivdítě 😎 No tak ty co jsou pánem bohem obdařené, to je teda taky zážitek, ale i tak polovinu jen hrajou 😀 Že bych tchýni přihlásila do dramatického kroužku, však po pár dnech by mohla být nominována na oskara, takovou héééérečku svět neviděl 😀
@kutcher tchýně mikrovlnku nepoužívá 😒 ale dobrej odpal něco vymyslím a zkusím aplikovat 😀 A jináč ano ta věta je úchvatná a když jí slyším otevírá se mi kudla v kapse 😠

mataharyy
28. únor 2011

@veveruse No tak já to ještě udělala fikaně, pač tchýně si zavolala chtěla aby "jsme" tedy v překladu aby malej (nejlépe sám) šel k nim tak, jsme se doma rafli, pač mě vadí ta její vychcanost... No nakonec šel manžel s mládětem na chvíli (dvě hodiny) k nim, já ke kamarádce na kafe, čímž jsem odsunula její návštěvu u nás o týden, takže to bude akorát tak že budu asi někde rodit nebo po porodu a až nás pustí z nemocnice, tak po dobu šestinedělí nikoho doma nechci, takže jí snad stráááášně dlouho neuvidím 😵 Fajn je že já k nim prostě nechodím a ani nezačnu, ona se tváří že to neví (jako že k nim nechci chodit a kdyby tak bude dělat že vlastně nechápe proč 😎 ), takže smůla... A minule se ptala "malého" no a kdy se k nám přijdeš podívat, tak jsem řekla no až mu bude tak patnáct a nebudu se bát ho pustit samotného 😀 a byl klid 😎

k.jolanka
28. únor 2011

@mataharyy 😀 třeba bych jí nějaký čas pak vůbec neviděla 😅
@kutcher to slyším často, že už přítele v šesti týdnech cpala krupicovou kaší a že co to je dneska za výmysli atd atd..s tou mikrovlnkou, tak to jsi jí dostala 🙂
@frisbee ahoj, díky za reakci..je mi to jasné, vím, že si tohle nemůžu nechat líbit, přehání to a vůbec na to nemá právo nám vychovávat dítě, jako babička tak možná jedině rozmazlovat 🙂 no s tím, že jestli se jí to nelíbí tak k nám nemusí chodit asi moc rukovat nemůžu..bydlíme totiž v jejím bytě, který zdědila po svých rodičích..ale jinak máš úplnou pravdu...asi se trošku i bojim ozvat, protože jsem do jejich rodiny přišla dá se říct s holým zadkem a tchýně nám hodně finančně pomohla, ale zase na druhou stranu to nemá nic společného s výchovou dítěte že.. 😒 jak už jsem psala byla jsem na sebe hodně naštvaná, že jsem to neřekla tak aby to dostatečně pochopila, což je pěkně z plných plic a polopatě 😅

frisbee
28. únor 2011

@k.jolanka ....víš,ono je to hodně o inteligenci,protže i když jste v jejím bytě,ona s tím dobrovolně souhlasila a musí chápat,že je to váš život,vaše rozhodnutí,vaše manželství...neexistuje vydírat tím,že ona něco poskytla a tím pádem jste otroci....taky musí počítat,že jednou bude stará a zase vy budete pomáhat jí...no a toto je ta hezká teorie,jak by to mělo vypadat..tady fakt zálež na osobnosti..jestli to pochopí a přijme,nebo bude kolem sebe kopat....což jí přinese jenom vaše odcizení.
Zkuste to slušně,ale rázně...vy jí taky nepřikazujete,jak má nakládat se svým životem...zatím mám fakt pocit,že vás bere jako dvě děti..je to těžké,opravdu vám to nezávidím,protože já jsem z toho stresu onemocněla 😒

michalapickova
28. únor 2011

Jak to tu tak vidím, tak jak se do něčeho připlete majetek, tak jdou vztahy do háje, tak taky přidám svou trochu do mlýna, mam to trochu "veselejší", protože v manželově rodině už se žádnej chlap nevyskytuje (kromě něj), protože buď sou už pod kytkama nebo zdrhli zavčas. Každopádně u nás to bylo výživný. S manželem jsme do letošního léta bydleli v bytě jeho tety (podotýkám, že manžel je široko daleko u nich v rodině jedinej potomek, teta bezdětná, její manželství vydrželo rok), přičemž ten byt koupila od MČ Praha 1 za 200.000,- Kč. Nikdy tam nebydlela. Začátkem loňskýho roku nám slíbila, že nám ten byt odprodá s tim, že si to máme začít rekonstruovat, aby sme to měli podle svých představ, než se narodí miminko. Když jsme tak učinili, tak začlo peklo, do toho bytu chodila jak do krámu pro housky, soukromí jak v metru, úplně zbytečně buzerovala řemeslníky, který makali jak barevný a z manžela se pokusila udělat neschopnýho trotla, pak jsem jí řekla, že jsme s manželem dospělí a dostatečně erudovaný na to, aby sme si stavbu zvládli koučovat sami, tak pak byl klid. Ale jenom zdánlivej. 11. července (to jsem byla v sedmym měsíci) se madam rozhodla, že nám ten byt neprodá, a to proto, že (cituju): "Neumíte hospodařit s penězma a vozíte si zadek v luxusnim autě", ale že nám to regulérně od 1. září pronajme prozatím na rok za 17 tisíc (bez energií, což za byt 35 metrů, co jede na bojler a WAWky je vyloženě cool nabídka) s tím, že jí manžel bude každej měsíc reportovat, jak hospodaříme a podle toho se vona rozhodne po tom roce, jestli by nám ten nájem prodloužila. Zvedli sme se obratem, madam sme o tom dali vědět poté, co jsme dostali nový občanky a tchýně (sestra vypečené tetky) jede vod tý doby na Lexaurinu ve velkym. To, že v tý rekonstrukci nám vylítly komínem neskutečný prachy, mě vysírá, ale to, že ta nána zahlásila, že sme jí způsobili: "Citová a finanční příkoří", to bylo silný kafe. Role tchýně v tomhle je taková, že svýho jedinýho syna, svý jediný dítě hodila přes palubu a vomlátila mu akorát vo hlavu, že když byl na vysoký, tak mu přece Marcelka (ta teta) přispívala peníze (a podle názoru tchýně má bejt vděčnej - za pět tisíc ročně 😝 ). Malá se narodila v pátek a tchýně se na ní přijela podívat v pondelí, protože musela vo víkendu česta jabka, jinak vo malou zájem prakticky nulovej, komunikace s tchýní vázne, se mnou se vo tý letní anabázi bavit nehodlá (já sem ta největší furie), s manželem manipuluju, dělam z něj domácí bábovku a tak. Až do loňskýho léta jsem s ní neměla nějakej zásadní problém, po tomhle fakt nevim, jak se k ní mam chovat, když mě za bukem pomlouvá timhle stylem.... Se zbytkem manželovy rodiny se po tom létě nestýkáme vůbec. Takže i tak může probíhat těhotenství - v šestym měsíci rekonstruovat, v sedmym se dozvědět jobovku, a v osmym se stěhovat. A těm slepicím to přijde normální patrně.

mataharyy
28. únor 2011

@michalapickova Tak koukám jsi asi trumfla pomyslný žebříček... Pač u toho nevím zda se rozbrečet nebo zasmát 😅 Klobouk dolu a všechna čest že jste přežili 😉

k.jolanka
28. únor 2011

@frisbee až tak? 😖 ale úplně to chápu, mě neni dobře jen při pomyšlení, že bych s ní měla bydlet, natož aby to byla realita 😠
@michalapickova 😲 tak to je ovšem masakr.. 😅

michalapickova
28. únor 2011

Přežili, je to s podivem, ale přežili. A to tohle je jenom výcuc. Když jsme na konci roku chtěli po tchýni konečně, aby se vyjádřila s nějakym názorem ohledně toho léta (a očekávali jsme podporu) tak vydržela přes dvě hodiny sedět, čučet a mlčet. Nic víc. Takže jsem vyhodnotila, že minimálně dokud budu malou kojit, tak se s ní vidět nechci, nehodlam přijít o laktaci kvůli tomu, že se chová jak malomocná.

frisbee
28. únor 2011

@k.jolanka ...jj,já z ní měla metabolickej syndrom a arytmii a psychicky jsem byla na tom taky špatně,no popsala jsem to ve tchýních na beremku asi tak od str.46..to je na román 😝
@michalapickova ...no fakt nemám slov,nevím,jestli se smát nebo brečet 😒

szkatka
28. únor 2011

Ahoj holky...nedá mi to než vám nenapsat ponaučení.Nebudu tady rozebírat co se u nás dělo,ale je to pro všechny varování...bojujte a nenechte se zastrašit a to ani manželem či přítelem.
Takže jen ve zkratce...
U nás to bylo takto:Bydleli jsme u tchýně jelikož její synáček jí živil a ona seděla se svýma 140kg na UP a nebyla schopná si vyřídit ani dávky a všude jezdila taxíkem.Její vztah ke mně: Budeš věšet prádlo tak a tak,budeš vařit v tom a tom hrnci atd.
Když jsem se po x měsících otrkala a ozvala jsem se tak to vygradovalo natolik,že jsem od tchýně dostala pár facek a od manžela přes hubu,takže jsem malého vezla k našim s moněm a natrženou pusou.
Byla jsem natolik blbá,že jsem stále věřila v jakousi shodu a obětovala jim své peníze (přes 25t) na JEJICH zadlužený byt a nakonec jsem mazala do podnájmu.
Nicméně ona nedala na vnuka nikdy dopustit,tak i přes naše neshody to na domlouvání skončilo tak,že místo do školky chodil vnuk k ní.To byla ta největší blbost co jsem kdy mohla udělat.Postupem času na něj začala mít velký vliv.
Když jsme se odstěhovali za prací a ona do stejného města jako my,měla syna kolikrát i 3-4 týdně. Pak jsem od syna slýchávala "Babička to dělá tak a tak.Takhle se to nedělá.Babička říkala,že ty jsi....atd" No a když jsem se s manželem rozváděla,tak se taky stalo,že mi jej jednou odmítla dát a nebo na něj měla takový vliv,že syn odmítl jít k nám domů.
Udělala mezi mnou a manželem,mnou a synem ze života hotové peklo.X krát jsem musela volat a řešit věci s policií,x krát jsme navštívili už i s novým přítelem Etopeda (přes problémové chování s dětma), rodinnou poradnu,policii.
Synovy se málem podařilo (ne vlastním rozumem) rozvrátit i naši novou rodinu.
Všechno mě to stálo neskutečně mnoho sil,ale vydržela jsem.Skončilo to mým 4stránkovým prohlášením k soudu,kde i oni usoudili,že extchýně a exmanžel nemá šanci a je pro ně lepší se se mnou domluvit.
Nyní po vyhraném soudu (týkal se ovlivňování syna,určení péče a výchovy)¨se to jako zázrakem zpravilo.Já si určila podmínky a dokonce i tchýně je musí respektovat a nediskutuje se mnou. Soud byla před cca 4mi měsíci.Takže od narození syna,který má nyní čerstvě 10let jsme takhle museli bojovat.
A na začátku všeho byla jedna jediná věc....."Půjdeme bydlet k mé mámě"
Nyní mám novou rodinu a skvělé rodiče (z přítelovy strany) ale přes to bych už nikdy nešla k nim i když jsou zlatí.Čekáme třetí dítko a užíváme si sami sebe.Spoustou věcí prošel se mnou,ale nepřeji to nikomu.Proto to píšu všem pro výstrahu,že tchýně může mít vliv né jen na vás,ale i děti.Přesto nepopírám,že se najdou světlé výjimky.

Ještě jednou se omlouvám,že vám tady lezu,ale když jsem jen přelétla pár příspěvků o tchýních,tak se mi otvírá nůž v kapse.

mataharyy
28. únor 2011

@szkatka Koukám dnes teda gradujeme... Už jsem tu psala o mamince (ne tchýni) která vlastní dceři sebrala děti, dostala je tak pod svůj vliv že děti mámě nadávají nechtějí jí ani vidět... Tak snad už tě nic podobného nečeká, držím palce 😉
@michalapickova jsou to opravdu neuvěřitelné stvoření 🙄

szkatka
28. únor 2011

@mataharyy No nám to takhle taky hrozilo a nepřeji to fakt nikomu.Je to strašně psychicky náročné.Teď mám skvělého chlapa i když jako nikdo není bez chyby a lituji jen toho,že jsem se nepostavila dříve.
Přeji vám všem aby jste to měli co nejzdárněji vyřešené a opravdu se nenechte odradit.Policie mnohdy moc pravomocí nemá,proto se musí vše hnát přes soud,ale brzy podchycená situace má potom dobré ovoce.A hlavně i sociálka když po nich šlapete není netečná.Jen překonat ten strach a obavy.

veveruse
2. bře 2011

@mataharyy ahoj, to s tou větou, že půjde až mu bude patnáct je výborný. S dovolením bych to příště použila až bude tchýně promlouvat (taky ráda se mnou mluví skrze děti). Taky čtu, že se ti blíží porod. Tak přeju aby byl v pohodě, rychlý a všechno dobře dopadlo. V šestinedělí bych taky tchýni zakázala návštěvy. Děláš dobře.
@michalapickova teda máš můj obdiv! Takhle jedna rána za druhou a v těhotenství, to musel být (a asi pořád je)strašnej stres. Nechápu jak se ty lidi s tím srovnají. Něco řekli a pak takhle otočí a ještě jsou neskutečně uražený. Co to je za myšlenkový pochody?
@szkatka před tebou kloubouk dolů. Jsi určitě bojovnice. Po tom co jsem přečetla, si na to určitě vždycky vzpomenu až bude zase moje tchýně nadhazovat nějaké své pedagogické představy. Držím moc palce, aby už bylo jen líp.

mataharyy
2. bře 2011

@veveruse věta je ti plně k dispozici, snad poslouží 😀 No a s tím šestinedělím, zakázat můžu jaká bude realita dám pak vědět... 😅 Ale jak se mi doklepe, tak doufám že budu mít dost odvahy a fakt jí nechám stát venku 😎 alespoň jednou, aby mě začla brát vážně 😀

szkatka
3. bře 2011

@veveruse Díky za přání.To je jen jako podpora pro vás,aby jste to nevzdali. 😉

krusinovka30
8. bře 2011

ahoj všem, po přečtění několika příspěvků už nevím, jestli si vůbec mám na svojí tchýni stěžovat.... to je hrozné co se kde může dít.
Jediný problém co s tchýní mám, je, že ona je silná kuřačka. Kouří doma v kuchyni. My když tam jdnou týdně přijedem, tak pak smrdíme, jak když jsme byli v hospodě.... a když malé smrdí po návštěvě vlásky...je to nechutný.
Jako babičku jí tím pádem využít ani nemůžu anebo si můžu vždy vyzvednout vyuzené dítě. Máte někdo stejný problém?

mataharyy
8. bře 2011

@krusinovka30 tak u tchánovců se kouří v kotelně, takže smrad z cigaret minimální, ale z mnoha důvodů jí jako babičku taky nevyužiju 😀 rozhodně ne na hlídání 🙂

sokil
11. bře 2011

holky, tak to je teda někdy silné kafe. No já mám "problém" uplně opačný - až moc hodnou tchýni a je to taky na palicu, kdybychom nebydleli společně, tak by to bylo super. Ale takhle už jsem někdy fakt na nervy. Cokoli dělám, tak mi tchýně asistuje - kdybych "náhodou" potřebovala pomoct. No naštěstí mám zastání v příteli. Ráno se vzbudíme, a už ťuká na dveře, jak jsme se vyspali, sedne na postel a dívá se na mě, jak Filípka přebaluji, když ji naznačím, že bych se jako chtěla převléct, tak jde. A pak pořád, Filípek si hraje a už u něho sedí, aby nebyl sám. Jdu chystat malému oběd a už je za mnou - brambůrky máš oloupané. Někdy vařím oběd a to se teprve kolem "motá" mě s prckem na rukách. Odpoledne přijede přítel z práce, tak to už máme "klid". Je to ten typ ženské, co žije život druhých - svoji rodinou. Ve 4 ráno vstává, aby uvařila tchánovi čaj, aby ho měl na půl 5 tak akorát a nachystá svačinu. Musí vědět kdo kam jede (i švagrová a to mají svůj domek), kdy se vrátí a když se nevrací v uvedený čas, tak volá jestli je nějaký problém. Tchán si ani neumí ohřát polévku sám nebo udělat jen chleba s něčím (naštěstí mojemu příteli to vadí, když jsme jednu dobu bydleli sami, tak neměl problém udělat cokoli - jsem za to neskonale vděčná). Vím, že není problém, aby malého pohlídala, ale prostě mi to už vadí, snažím se co nejmíň. Nejhorší je, že jsem na ni někdy protivná a pak je mi to líto, ona to všechno myslí dobře. 😒

mataharyy
11. bře 2011

@sokil Jo to je to "všeho moc škodí"... To se taky nedá vydržet, chápu tě já mám takovou babičku a když jsem u nich jeden čas bydleli (ještě jako děti) tak to byl taky masakr, chudák táta jednali s ním jako s desetiletým, hlástat musel odchod, příchod, celodenní stravu atp... 😅

ija1
12. bře 2011

@sokil - uff tak to te obdivuju, na tohle ja bych nervy nemela, presne tohle dela kdyz je u nas na navsteve, a ja po 5 hodinach rostu...............

mataharyy
12. bře 2011

@ija1 po pěti hodinách rostu a je asi jedno jaká tchýně je 😀 Ono je pech že na "zlou" tchýni člověk může alespoň nadávat, s tou "hodnou" tchýní je to možná ještě horší 😅

babulinkab
12. bře 2011

@sokil my taky bydlíme s tchýní v jednom baráku, ale tohle bych teda nesnesla, abych ju furt měla za pr..lí, já mám to štěstí, že ona se stará o švagry, takže věnuje svoji péči jim
ale jinak jsu ráda, když je potřeba pohlídá, když jdem třeba s malou k doktorovi a nechcu tam tahat syna a jednou mě dokonce vysvobodila ze zamklé terasy, když mě tam syn zamkl a samozřejmě neuměl odemknout 😀 😀

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
mataharyy
24. bře 2011

@em_ka 😅 Jo to já taky, ale momentálně je asi uražená, tak mám pokoj 😀

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
marti73
24. bře 2011

@michalapickova
@szkatka Teda ženský.. to je síla.. 😲 Ta moje bydlí vedle v bytovce a proti Vašim.. je asi hotovej anděl. 😒 Včera nám hlídala, byla jsem v Benešově u doktora a přijeli jsme a koukám, že je u nás její známá, se kterou se vídají cca 4x do týdne. Hned jsem byla vytočená k nepříčetnosti, jak si to vůbec dovoluje, někoho mi sem přivést..?? Podotýkám, že nejsem vdaná a byt ve kterém bydlím s jejím jediným synem jen na hromádce a naší malou, je v mém vlastnictví, víc jak 11.let, vlastně bydlí u mě. Jen pro obraz. 😉 A ona mi sem přivede svou známou, protože jí viděla z balkonu, jak jde k ní.. jako by se proboha neviděly skoro denně?? 😕 No chápete to?? Kde bere tu drzost?? Já bych si tohle nedovolila?? Je toho víc.. no někdy z ní jsem fakt hotová. 🙄 Ještě ke všemu je ve znamení LVA, takže co řekne je samozřejmě nejlepší nápad a musí to být hned!! Jinak okamžitě slyšíme, jak na ní kašleme, my pro ní nic.. takovej ona je chudák.. 😔 Syn jí vozí kde si zamane a když tam dojedou, tak ona si zapoměla ještě nějaké papíry, nebo doklady atd. takže domů a zpět a to jde o desítky km. Ten už je z ní taky na prášky.. 😕 Ach jo.. 😒

mataharyy
24. bře 2011

@em_ka tak z části asi stačí že žiju 😀 no a pak že jsem jí "nedovolila" přijet ve středu... Teda tak ona volala v neděli manželovi že chce přijít tak jí řekl že se akorát oblékáme a jdeme pryč, tak pak chtěla mluvit semnou že přijde ve středu, co jako budeme dělat, tak jsem říkala že nevím co bude ve středu, že je to daleko (zvlášť když můžu začít co chvíli rodit, že...), no a ve středu jsem musela na úřady tak jsem jí psalal že nebudeme doma a jestli teda chce, tak že se může na chvíli stavit v sobotu po obědě a od té doby ticho po pěšině, takže je uražená, což jí ale nezabrání aby v tu sobotu přišla, ale ne po obědě ale určitě už do oběda a ne na chvilku, ale zas tak na čtyři pět hodin 😎 Tajně doufám že do té doby porodím 😀 a jak jsme se schodli, tak pokud začnu rodit a návštěvu zrušíme, tak se taky urazí 😝 😎 No co dodat, sranda jak hrom 😀

mataharyy
25. bře 2011

Tak já přestávám chápat a už se ani nebudu snažit a myslím že momentálně jsem ve stavu kdy tchýni vyhlásím otevřenou válku, protože mě zas jináč odstartovala... Už se odmítám i snažit s ní nějak vyjít, nebo jí tolerovat, prostě jí mám na háku, tak jsem fááákt zvědavá jak se k tomu postaví 😝